Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-12-18, 11:57   #1651
utrapienie
Rozeznanie

Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Też się przyczynię do ruchu w Twoim sklepie Limario, ale to dopiero po tym nawale, czyli na początku stycznia. Na razie spisuję, co mi się kończy, czego bym potrzebowała i czytam o nowościach.

Pozdrawiam przedświątecznie.
Ja tak samo czekam na to, aż mi się ułoży, co właściwie chcę. Na pewno masło karite, bo z próbki uważam, że jest fenomenalne.
No i jeszcze się zastanawiam nad spiruliną.
Jak tak dalej pójdzie, to niedługo nie będę już mieć czasu na nakładanie tych wszystkich mazideł, bo powoli robi mi się coś takiego, że jedno serum mam na rano, inne na wieczór, inne co drugi dzień itp. Potem tylko muszę pilnować kolejności.

Cytat:
Aaaaaa, to nie sasankowa kamelia a japońska. No tak, jako wielbicielce herbaty tłukło mi się po głowie, że nazwa camelia oznacza coś miłego
Też jakaś zielona?
Stary 2007-12-18, 12:03   #1652
AsikS
Zakorzenienie

Utrapienie - spirulinę gorąco polecam. Maseczka z niej bardzo służy mojej cerze. Jeśli nie przeszkadza Ci zapaszek "żyjątek" na twarzy, to spróbuj.
Mówisz, że karite takie fajne? Kusisz.
AsikS jest offline  
Stary 2007-12-18, 12:49   #1653
wróbel
Raczkowanie

O mamo czytam i czytam i czuję, że zbankrutuję.Tak na marginesie jednym z argumentów za kręceniem własnych mazideł były finanse Miałam mocne postanowienie wykorzystania najpierw tego co zostało mi po poprzednim zamówieniu ...Staram sie powstrzymac powtarzając sobie , że trzeba poczekac do stycznia na nowe produkty w tym olejek camelia. Może wytrzymam

Mam jeszcze pytanie . Mam troche składników, które nie bardzo wiem jak wykorzystać, o czym pisałam powyżej i uzyskałam podpowiedzi od pewnej milej wizazanki, ale głównie dot. mazidełek na ciałko i włosy. Czy olejki które mi pozostały (orzech wloski- wmałej ilości, olej z wiesiołka, olejowy ekstrakt z rozmarynu- duuuużo zostało)mozna po prostu mieszac z żelem hialuronowym i kłaśc na ryjek jako dwufazowy nawilżacz dla cery skłonnej do wyprysków?
I kolejne pytanie, doswiadczone mazidlanki, nie bijcie proszę jesli głupie. Wydaje mi się, ale nie jestem pewna, , ze w którymś z watków czytałam o olejku do mycia przyrządzonym na bazie oliwki Hipp...Ponieważ mam składniki do sporządzenia olejku do mycia twarzy z orzecha włoskiego(wszytskie wymienione wyżej oleje plus emulgatory imwitor 380, lecytyna hlb 4), ale samego orzecha zostało za mało- zuzyłam do wspomnianego olejku do mycia, czy mogłabym zastapić go oliwka Hipp? Kiedys kupiłam do ciała, ale zuzyłam tylko połowę, reszta stoi i zastanawiam sie co z nia zrobić
wróbel jest offline  
Stary 2007-12-18, 13:32   #1654
naila
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Ja tak samo czekam na to, aż mi się ułoży, co właściwie chcę. Na pewno masło karite, bo z próbki uważam, że jest fenomenalne.
Utrapienie, a jak go użyłaś, że aż tak rewelacyjnie Ci podpasowało??

Wróbelku olejek do mycia to, z tego, co wyczytałam: na 9 porcji olejku 1 porcja PEG-7

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline  
Stary 2007-12-19, 07:40   #1655
utrapienie
Rozeznanie

Cytat:
Utrapienie - spirulinę gorąco polecam. Maseczka z niej bardzo służy mojej cerze. Jeśli nie przeszkadza Ci zapaszek "żyjątek" na twarzy, to spróbuj.
Mówisz, że karite takie fajne? Kusisz.
No właśnie co do spiruliny, to kupiłam ją wczoraj w zwykłym sklepie, gdzie leżała na półce jako dodatek do zup i sosów do nazwą algi morskie - spirulina

Naprawdę! Spirulinę wypuściła jakaś firma "Bio-active", kosztuje coś ok. 8 zł za 25g. i nie omieszkałam sobie wczoraj zrobić maseczki.
Tylko powiedzcie, czy ta mazidłowa spirulina też jest butelkowo zielona i "pachnie" jak żywy pokarm dla rybek i to wszystko inne, co już morze wyrzuciło na brzeg i leży długo na słońcu?

Obawy mam tylko, co do tego, jak długo trzymać ją na buzi i czy nie zaschnie mi w jakąś skorupę nie-do-usunięcia?
Co efektów to jestem zadowolona. Buźka jest super nawilżona i złagodzona. Zawsze po maseczkach jestem czerwona jak buraczek, więc brak zaczerwienienia traktuję jako zaletę.

Cytat:
Utrapienie, a jak go użyłaś, że aż tak rewelacyjnie Ci podpasowało??
W dwóch kombinacjach: jak balsam do ust (miodzio) i po prostu na policzki, gdy mam przesuszone. Długo się wchłania, ale ładnie natłuszcza. Mogłaby bardziej nawilżać, ale w tym celu chyba musiałabym coś z niej wyprodukować - jakiś kremik, a na to teraz nie mam czasu.
Stary 2007-12-19, 08:00   #1656
schaetzchen
Rozeznanie

Cytat:
No właśnie co do spiruliny, to kupiłam ją wczoraj w zwykłym sklepie, gdzie leżała na półce jako dodatek do zup i sosów do nazwą algi morskie - spirulina

Naprawdę! Spirulinę wypuściła jakaś firma "Bio-active", kosztuje coś ok. 8 zł za 25g. i nie omieszkałam sobie wczoraj zrobić maseczki.
Tylko powiedzcie, czy ta mazidłowa spirulina też jest butelkowo zielona i "pachnie" jak żywy pokarm dla rybek i to wszystko inne, co już morze wyrzuciło na brzeg i leży długo na słońcu?
Bardzo trafny opis Spirulina właśnie tak pachnie. Aromaterapia to to nie jest, jeśli ktoś wrażliwy to może zemdlić. Mi ten zapach nie przeszkadza, ale ja lubię wodorosty.
Spirulinę bio active chciałam kiedyś kupić do jedzenia, ale jakoś nie kupiłam...

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2007-12-19, 11:03   #1657
IlonaP
Zakorzenienie

Mam w domu spirulinę jako pokarm dla rybek, trafny opis Utrapienie. I mnie ten zapach nie przeszkadza, lubię wodorosty, nawet jeść.

Dostałam wczoraj paczuszkę z mazideł, a że skończyło mi się serum z witamina K Farmony mam zamiar ukręcić to:
http://mazidla.com/index.php?option=...id=18&Itemid=2
lub to:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=282&Itemid=2

w pierwszym jest kwas HA w proszku + alkohol a ja mam roztwór, mogę zastąpić? i ile dać?

do drugiego brakuje mi alantoiny i olejowego extraktu z rozmarynu, chcę zrezygnować z alantoiny a rozmarynn zastąpić witaminą E jako antyoksydantem, można?
Stary 2007-12-19, 12:35   #1658
Noor
Przecudnej urody hrabina Von Mi Stąd

Cytat:
Tylko powiedzcie, czy ta mazidłowa spirulina też jest butelkowo zielona?
Też
Cytat:
Obawy mam tylko, co do tego, jak długo trzymać ją na buzi i czy nie zaschnie mi w jakąś skorupę nie-do-usunięcia?
Najlepiej ok. 15-20 min. W taką skorupę nie zaschnie, choć zmyć toto wszystko faktycznie dość trudno i pół łazienki jest później zielone.
Noor jest offline  
Stary 2007-12-21, 16:10   #1659
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Dziewczyny, potrzebuję porady. Przedczoraj robiłam krem nawilżający z biobazą, ten: http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=171&Itemid=2
Ten przepis wykorzystywałam pierwszy raz, więc nie mam z nim doświadczenia. Krem mi się zwarzył, niestety... wykonywałam wszystko zgodnie z przepisem, kremi wzbogaciłam olejkiem eterycznym i ekstraktem z pestek winogron. Czy kóraś z was też tak miała?
niezamienna_juz_na_nic jest offline  
Stary 2007-12-22, 10:23   #1660
zora
Raczkowanie

Hej

Ja robiłam kilka razy ten krem. Z mojego doświadczenia wynika, że efekt zważenia występuje wtedy, kiedy do fazy, w której masz biobazę rozpuszona w podgrzanym oleju dodasz hydrolat o niższej temperaturze. Wtedy ta rozpuszczona biobaza znowu sie grudkuje. Trzeba bardzo dokładnie rozpuścić biobaze, a ja przed dodaniem fazy z hydrolatem zawsze na chwilkę jeszcze wkładam ją do gorącej kapieli, bo kąpiel w której wcześniej stała ta zlewka przeważnie już wystygnie zanim rozpuszcze biobaze i ten rzotwór jej chłodniejszy.
zora jest offline  
Stary 2007-12-23, 11:59   #1661
sajszi
Raczkowanie

Moja mama chciałaby wypróbować jakiś mix farbujący do włosów, ale zastanawiam się czy można je stosować na włosy farbowane? Pytam bo mama mówi, że słyszała kiedyś, że henny nie powinno się kłaść na farbowane włosy.
sajszi jest offline  
Stary 2007-12-23, 17:49   #1662
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Zoro, dziękuję Ci bardzo, spróbuję podgrzać hydrolat
Stary 2007-12-24, 09:58   #1663
utrapienie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sajszi Pokaż wiadomość
Moja mama chciałaby wypróbować jakiś mix farbujący do włosów, ale zastanawiam się czy można je stosować na włosy farbowane? Pytam bo mama mówi, że słyszała kiedyś, że henny nie powinno się kłaść na farbowane włosy.
Mogę się z Tobą podzielić doświadczeniem mojej mamy, która przez pewien czas była miłośniczką henny i jej przeszło. Ogólnie to z powodu odwrotnego niż twojej mamy, a mianowicie podobno (tyle wiem od fryzjerki), nie można absolutnie farbować farbami chemicznymi włosów po hennie. Farby się nie trzymają i tyle!!!
Moja mama nawkurzała się strasznie, bo najpierw trzeba było włosy jakoś odbarwiać, potem zregenerować itp. Było to kilka lat temu i może jest coś nowszego na rynku, ale ją henna przestała bawić.
Stary 2007-12-27, 17:43   #1664
s_biela
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sajszi Pokaż wiadomość
Ja słyszłam, że nie można nakładać farby chemicznej na włosy po hnie bo wtedy wyjdą zielone. chyba to w jakiejś gazecie czytałam. To fakt że w odwrotnej konfiguracji, czyli najpierw hna a potem farba chemiczna ta druga może się nie przyjąc, albo złapać tylko na odrostach... jak mama ma krótkie włosy, to może niech poczeka aż odrosną jak ją bardzo kusi.
Efekt jest o tyle fajny, że włosy są grubsze i wzmocnione a nie suche jak po zwykłej farbie...

dziewczynki powiedzcie proszę co robicie z opakowaniami od mazidełek?? za każdym razem używacie nowych?? bo ja jak je umyję i nawet sparzę, to po jakimś czasie słoik pachnie jego poprzednioą zawartością... boję się, że to mi się jakoś pogryzie :/

Zastanawiam się też dlaczego tak drogo wychodzą kosmetyki z mazideł w stosunku do biochemi urody. Napaliłam się na to serum: http://mazidla.com/index.php?option=...d=192&Itemid=2 i wyszło mi że muszę na nie wydać 96 zł podczas gdy bardzo podobne: na biochemii http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumflavoCEF.html mam w biochemii za 17,50 zł Ja wiem, że po zamówieniu w mazidłach zostaje mi sporo półproduktów, ale zeby to była aż taka różnica!?!?

Mysłałam, żeby do tego z biochemii dodać kwas alfa-liponowy... Sądzicie, że można???
s_biela jest offline  
Stary 2008-01-02, 12:53   #1665
anytsuj
Zadomowienie

Mam do Was pytanie, jestem kompletnym laikiem, a postanowiłam na biochemii urody zakupić to serum: http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumflavoCEF.html
niby tam jest napisane, że przesyłają cały zestaw i to jest łatwe do wykonania, tylko zastanawiam się nad jedną kwestią, trzeba dokupić spirytus 95%, czy ten spirytus jest konieczny? Ja mam cerę naczynkową i bardzo wrażliwą czy muszę dodać ten alkohol żeby serum się udało?
anytsuj jest offline  
Stary 2008-01-02, 13:26   #1666
19katarina82
Rozeznanie

Rany ale dawno nie udzialałam się w tym watku więc witam wszystkie Wizażanki w Nowym Roku!

Zachwalałam jakiś czas temu tonik z kwasami BHA 2% ale ma problem - gliceryna zapycha mi natychmiast pory czy mogę zamiast niej dać np hydromanil?
Oraz blogerka z zamiłowania: http://www.kasiaosiecka.pl/
19katarina82 jest offline  
Stary 2008-01-02, 13:36   #1667
AsikS
Zakorzenienie

Witajcie!
Przedwczoraj (czyli w starym roku ) złożyłam kolejne zamówienie na Mazidłach. Czekam na przesyłkę.

Zamówiłam:
- bagietkę borokrzemową (2 sztuki na zapas, bo ostatnio zbiłam jedną);
- biobazę 30 g,
- trikenol 5 g,
- lipoderminę 30 g,
- structure (R) XL,
- hydrolat lawendowy 100 ml,
- hydrolat różany 300 ml,
- jedwab hydrolizowany 5 ml,
- keratynę hydrolizowaną 10 g,
- imwitor 380,
- polysorbate 85,
- zlewkę wysoką 25 ml,
- zlewkę wysoką 100 ml,
- kwas hialuronowy 1% roztwór,
- active aloe 1 g,
- glicerynę roślinną,
- lecytynę sojową HLB 7.
AsikS jest offline  
Stary 2008-01-02, 16:54   #1668
Maria221
Wtajemniczenie

Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny,

A co wy na odchudzająco-ujędrniające mazidełko produkcji własnej? Tyle fajnych pyszności jest u Limarii, ze może by tak zrobić jakiś żel/krem na brzuch, uda, biodra (gdzie tam macie za dużo ---> u mnie to byłby brzuch), po pewnej modyfikacji może też cos na cycuszki?

Możnaby użyć takich składników (wersja odchudzjąca)

* algi
* olej, macerat z alg
* kofeina
* l-karnityna (to trzeba mieć w postaci jakiś tabletek np. BIO CLA ma takie z zieloną herbatą i l-karnityną, mają postać płynu zamkniętego w kapsułce więc sie nadają)
* kilka kropli jakiegoś oleju/pliwki Hipp

Jak myślicie? Tylko musiałabym pomyśleć nad proporcjami
Maria221 jest offline  
Stary 2008-01-02, 16:56   #1669
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Asiu, widzę, że zamawiamy mnie więcej to samo. Z rzeczy wymienionych przez Ciebie nie próbowałam jeszcze tylko lipoderminy - czekam na relacje Nawet nasze bagietki spotyka ten sam los...
Stary 2008-01-02, 17:04   #1670
AsikS
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Asiu, widzę, że zamawiamy mnie więcej to samo. Z rzeczy wymienionych przez Ciebie nie próbowałam jeszcze tylko lipoderminy - czekam na relacje Nawet nasze bagietki spotyka ten sam los...

Bagietki są bardzo kruche i niestety niewidoczne czasami. No i spotyka je taki los, że mam cztery połówki.

Lipoderminy też jeszcze nie stosowałam, ale dziewczyny tak ją tu zachwalały że skusiłam się by ją zakupić.
Oczywiście zdam relację jak się spisuje u mnie (na mnie).
AsikS jest offline  
Stary 2008-01-03, 10:35   #1671
IlonaP
Zakorzenienie

Chciałam sobie zrobić micel z hydrolatu i polysorbate 80 ale wyszły mi farfocle, jak temu zaradzić?
Stary 2008-01-03, 11:31   #1672
AsikS
Zakorzenienie

Ilona - nie wiem, gdzie tkwi szkopuł ale mnie też raz wyszły farfocle w micelu. Potem doszłam do tego, że hydrolat wyjęty z lodówki miał po prostu niższą temperaturę niż polysorbate które trzymam w szafce.
Ja oprócz polysorbate dodaję też D- pantenol. Wtedy odejmuję z ilości hydrolatu. Proporcje wyglądają tak:
98% hydrolatu,
2% polysorbate.

No i nadają się tylko do tego hydrolat różany i lawendowy, bo tylko one współpracują z detergentami.
AsikS jest offline  
Stary 2008-01-03, 11:44   #1673
~~ALa~~
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie . Mam troche składników, które nie bardzo wiem jak wykorzystać, o czym pisałam powyżej i uzyskałam podpowiedzi od pewnej milej wizazanki, ale głównie dot. mazidełek na ciałko i włosy. Czy olejki które mi pozostały (orzech wloski- wmałej ilości, olej z wiesiołka, olejowy ekstrakt z rozmarynu- duuuużo zostało)mozna po prostu mieszac z żelem hialuronowym i kłaśc na ryjek jako dwufazowy nawilżacz dla cery skłonnej do wyprysków?
I kolejne pytanie, doswiadczone mazidlanki, nie bijcie proszę jesli głupie. Wydaje mi się, ale nie jestem pewna, , ze w którymś z watków czytałam o olejku do mycia przyrządzonym na bazie oliwki Hipp...Ponieważ mam składniki do sporządzenia olejku do mycia twarzy z orzecha włoskiego(wszytskie wymienione wyżej oleje plus emulgatory imwitor 380, lecytyna hlb 4), ale samego orzecha zostało za mało- zuzyłam do wspomnianego olejku do mycia, czy mogłabym zastapić go oliwka Hipp? Kiedys kupiłam do ciała, ale zuzyłam tylko połowę, reszta stoi i zastanawiam sie co z nia zrobić
oleje mozna laczyc z kwasem hialuronowym i klasc na twarz, natomiast pamietaj ze olejowy ekstrakt z rozmarynu to antyoksydant a nie olej, jego zalecane stezenie wynosi 0,3 - 0,7 % a w wyzszym moze podrazniac, a stosuje sie go glownie w celu przedluzania trwalosci kosmetyku, wiec jesli chcesz mieszac jednorazowa porcje na dloni i nakladac na twarz nie ma potrzeby stosowania go.
oleje w olejkach myjacych mozesz smialo zastapic oliwka hipp.
pozdrawiam
Stary 2008-01-03, 12:05   #1674
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Ilona - nie wiem, gdzie tkwi szkopuł ale mnie też raz wyszły farfocle w micelu. Potem doszłam do tego, że hydrolat wyjęty z lodówki miał po prostu niższą temperaturę niż polysorbate które trzymam w szafce.
Ja oprócz polysorbate dodaję też D- pantenol. Wtedy odejmuję z ilości hydrolatu. Proporcje wyglądają tak:
98% hydrolatu,
2% polysorbate.

No i nadają się tylko do tego hydrolat różany i lawendowy, bo tylko one współpracują z detergentami.
Też zamierzam dodać D-panthenol i glicerynę, wczoraj zrobiłam tylko malutką próbkę na wypróbowanie [ ale to brzmi]
Spróbuję to teraz lepiej zmieszać.
Ostatnio wyczytałam, że na naczynka jest też dobry extrakt z pestek winogron, chyba tez trochę dodam.

I mam jeszcze jedno pytanie: w jakich proporcjach użyć duetu Polysorbate 80 + Lecytyna HLB 4 do stworzenia emulsji - chemik ze mnie kiepski
Stary 2008-01-03, 12:57   #1675
AsikS
Zakorzenienie

Mnie gliceryna zapycha, więc zrezygnowałam z dodawania jej do kosmetyków, które robię dla siebie.
Mojej Mamie gliceryna służy, więc jak robię dla Niej micel, to dodaję i tego składnika.

Gdzieś w swoich notatkach znalazłam (przepisane oczywiście z wizażu) takie proporcje na micel:
17 ml wody (hydrolatu),
1 ml polysorbate 80,
1 ml kokoglukozyd,
1 ml D- panthenol

Co do dodawania lecytyny, to Ci nie pomogę, bo nie wiem.
AsikS jest offline  
Stary 2008-01-03, 15:23   #1676
fruity
Wtajemniczenie

Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity

Robie tonik BHA z glikolem zamiast alkoholu. Ale nie chce mi sie kwas rozpuscic w glikolu. Mieszam i mieszam buteleczka i nic. Ciagle osad jest na dnie. Jak nakladalam na skore to zawsze mieszalam i wtedy czulam taki piaseczek na skorze. Czy do skory i tak wniknie ten kwas czy nie?
Jak temu zaradzic zeby sie calkowicie rozpuscil kwas?? Probowalam tez dodac gliceryny, ale z koleji mam juz tu sam problem z buteleczka, bo nie chce mi wyleciec. :/
Czy ona w ogole by pomogla?
fruity jest offline  
Stary 2008-01-03, 21:25   #1677
schaetzchen
Rozeznanie

Masz na myśli tonik z kwasem mlekowym i salicylowym? Robiłam go w wersji i z alkoholem i glikolem. Salicyl ładnie się rozpuszczał, po czym po dodaniu wody z powrotem wytrącał Ignoruję to i smaruję się takim "osadem". Działa.

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2008-01-04, 15:56   #1678
fruity
Wtajemniczenie

Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity

Tak, tylko ze ja robie bez kwasu mlekowego. Myslisz, ze gliceryna (jesli uda mi sie ja wydobyc z buteleczki) cos pomoze w rozpuszczeniu, bo jest niby tlusta?
fruity jest offline  
Stary 2008-01-04, 16:57   #1679
mrs.doubtfire
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Ja tez się przyłączam do bagietkowych, mam już 4 kawałki i niestety obie poszły w myciu, za mocno naciskałam, raz się krew polała. Jedna podzieliła się równo na dwa, a druga nie bardzo i ta jedna część jest za mała do wszystkiego. Narazie jadę na tych częściach.
mrs.doubtfire jest offline  
Stary 2008-01-04, 17:15   #1680
AsikS
Zakorzenienie

Też jechałam na tych częściach, ale jak wykonywałam np. krem w większej ilości to ta połamana bagietka okazywała się za krótka.
Tak więc postanowiłam zakupić dwie nowe. Mam nadzieję że na trochę starczą.
AsikS jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
hydrolaty, mazidla, oleje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości