Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-01-25, 08:09   #1771
IlonaP
Zakorzenienie

Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Psycha, zgubiłaś gdzieś 10-procent .
Pokaźny zbiorek, ale na dłużej starczy.
Stary 2008-01-25, 10:54   #1772
marea
Wtajemniczenie

A jaka jest roznica miedzy polysorbate 80 a gliceryl cocoate ? dodanymi do olejku myjacego?
marea jest offline  
Stary 2008-01-25, 11:11   #1773
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Psycha, zgubiłaś gdzieś 10-procent .
Pokaźny zbiorek, ale na dłużej starczy.
10%, faktycznie

Leci do mnie z pierwszym zamowieniem kwas hialuronowy., NMF, owies hydrolizowany, aloes, olej z komosy i hydrolat rozany. Jestem ciekawa roznicy mazidla/BU o ktorej tutaj czytalam.

Kompletowalam ten zestaw na podstawie tego co chce zrobic, dopisalam wczoraj jeszcze serum antycellulitowe. Na poczatku rzeczywiscie wychodzi drogo.. jakies 200 zl konieczne na start.
Mam nadzieje ze polprodukty, typu oleje emulgatory i inne maja dluzsza date przydatnosci
psycha jest offline  
Stary 2008-01-26, 10:38   #1774
wróbel
Raczkowanie

Czy moge w mazidłowym przepisie na olejek myjący :
olej z orzecha włoskiego 79,7 proc
olej z wiesiołka 10
olejowy ekstrakt z rozmarynu 0,3
imwitor 380 4,3
lecytyna hlb 4 5,7 proc

zastąpić olej z orzecha oliwka Hipp?

mam go za mało natomiast pozostałych składników w nadmairze a muszę je wykonczyć przed 30 marca.Postanowiłam nic nie kupowac na mazidlach zanim nie wykonczę zapasów. Hipp tez musze jakos wykonczyc bo ciała wcale dobrze mi nie nawilża.

Troche mnie martwi, ze Hipp perfumowana , ale podobno nie jest zła przy cerze sklonnej do wyprysków (?), więc moze pasowałaby tu.

Serdecznie prosze o radę
wróbel jest offline  
Stary 2008-01-26, 10:51   #1775
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
Czy moge w mazidłowym przepisie na olejek myjący :
olej z orzecha włoskiego 79,7 proc
olej z wiesiołka 10
olejowy ekstrakt z rozmarynu 0,3
imwitor 380 4,3
lecytyna hlb 4 5,7 proc

zastąpić olej z orzecha oliwka Hipp?

mam go za mało natomiast pozostałych składników w nadmairze a muszę je wykonczyć przed 30 marca.Postanowiłam nic nie kupowac na mazidlach zanim nie wykonczę zapasów. Hipp tez musze jakos wykonczyc bo ciała wcale dobrze mi nie nawilża.

Troche mnie martwi, ze Hipp perfumowana , ale podobno nie jest zła przy cerze sklonnej do wyprysków (?), więc moze pasowałaby tu.

Serdecznie prosze o radę
robiłam olejek do mycia na bazie HIPP wszystko było ok.

agabil1 jest offline  
Stary 2008-01-26, 11:11   #1776
wróbel
Raczkowanie

Aha to super, dzięki za odpowiedż Agabil

Ciekawi mnie tylko jeszcze czy tak bezkarnie moge go sobie dodac zamiast orzechowego biorąc pod uwage, że tam sa jesczze inne składniki?
wróbel jest offline  
Stary 2008-01-26, 11:46   #1777
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Aha to super, dzięki za odpowiedż Agabil

Ciekawi mnie tylko jeszcze czy tak bezkarnie moge go sobie dodac zamiast orzechowego biorąc pod uwage, że tam sa jesczze inne składniki?
Ja też robiłam na mieszance Hippa i innych, potwierdzam.
Hipp to mieszanka czystych olejów z dodatkiem jakiegoś zapachu tylko.
http://www.hipp.pl/tce/frame/main/53.htm
Stary 2008-01-26, 17:34   #1778
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Zrobiłam sobie dziś kolejny krem nawilżający, ten: http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=170&Itemid=2,
tylko bez biobazy, która lubię średnio, a z parą structure+imwitor, i dałam tylko olej ogórecznikowy. Krem wyszedł trochę rzadki (dałam za mało structure), ale bossssski. Poperfumowałam go mieszanką pomarańcza+imbir+neroli+p etitgrain. Nawilża świetnie, no i nie zapycha. Zastąpi mi kończącą się Weledę różaną
niezamienna_juz_na_nic jest offline  
Stary 2008-01-26, 19:39   #1779
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Wygrzebalam na mazidlach przepis na mieszanke kwasu askorbinowego z zelem hilauronowym

Na 10% stężenie wit. C:
- 1,5 ml kwasu
- czubata łyzeczka o poj. 0,15 ml kwasu askorbinowego

Niepotrzebnie kupowalam lecytyne
Dotarło zamowienie z opakowaniami z mazideł min. skrobia, jedwab do skrobii i.... probka kwasu hilauronowego 1%
Od razu wyprobowalam z olejkiem z platkow rozy z BU i wpadłam po uszy

Hydrolat rozany pachnie ladniej i mocniej niz ten z BU - zapach rozy bardziej "klarowny", zywszy, przypomina mi roże z Shaal Nur Etro

Przyszla tez skrobia i jedwab. Czy 2g jedwabiu starczy na całe opakowanie dry flo? Zdobyłam taka wlasnie mieszanke dry-flo + jedwab na targowisku wizazowym ale nie dopytałam ile jedwabiu wizazanka tam wsypała - mowila tylko opakowanie jedwabiu na opakowanie skrobii. Zapomnialam z kim sie wymienialam

Reszty probek nie mam gdzie wymieszac. Olej z komosy, active-aloe (na 2 porcje ekspresowego), owies hydrolizowany,nmf .. nie mam jeszcze zlewek i lyzeczek, moge mieszac na oko, np. w pojemniczku z owsem hydrolizowanym (1ml)? Aloesu w proszku sie boje wiec nie uzyje... wole z doniczki
psycha jest offline  
Stary 2008-01-26, 21:58   #1780
Smallwitch
Raczkowanie

Tylko się nie denerwować :P

Dziewuszki może mam głupie pytanie ale jestem w sprawie robienia własnych kosmetyków całkiem zielona. Chciałabym sobie zrobić tonik z wit. c i czytałam te wszystkie opisy serów i tak sobie myśle że nie jestem w stanie sobie takiego zrobić. Nie mam odpowiedniego sprzętu i wydaje mi się ze bym nie umiała. Wymyślilam sobie ze mogłabym sobie zrobić tonik a czytałam na mazidłach że 1 część kwasu rozpuszcza się w 3 częściach wody więc możnaby było rozpuścić ten kwas askorbinowy np w jakimś hydrolacie? i czy takie coś by wogole działało i czy jest sens? no i jeśli tak to trzeba tam wrzucić jakiś konserwant? W tym temacie ide po ciemku jak ślepy
Stary 2008-01-26, 22:47   #1781
sasia73
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Wygrzebalam na mazidlach przepis na mieszanke kwasu askorbinowego z zelem hilauronowym

Na 10% stężenie wit. C:
- 1,5 ml kwasu
- czubata łyzeczka o poj. 0,15 ml kwasu askorbinowego
Psyche, odkąd przesiaduję na Perfumach, trochę wypadłam z biochemicznego ciągu. Wyjaśnij mnie, zapóźnionej, czy ta mieszanka o której piszesz to jakas wariacja a'la serum Basi z wit. C?

sasia73 jest offline  
Stary 2008-01-26, 23:21   #1782
wróbel
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Ja też robiłam na mieszance Hippa i innych, potwierdzam.
Hipp to mieszanka czystych olejów z dodatkiem jakiegoś zapachu tylko.
http://www.hipp.pl/tce/frame/main/53.htm
Serdecznie dzięki, będe zatem kręcić ten olejek. Rozumiem, ze proporcje zachowac te same?
wróbel jest offline  
Stary 2008-01-27, 07:48   #1783
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez sasia73 Pokaż wiadomość
Psyche, odkąd przesiaduję na Perfumach, trochę wypadłam z biochemicznego ciągu. Wyjaśnij mnie, zapóźnionej, czy ta mieszanka o której piszesz to jakas wariacja a'la serum Basi z wit. C?
Ja nie Psycha, ale odpowiem, bo robię takie właśnie serum. To raczej nie wariacja na motywie serum Basi, bo mieszanka witaminy c z kwasem hialuronowym to SERUM EKSPRESOWE, JEDNOPORCJOWE, czyli kręcisz i chlup na buzię. Ja bardzo je lubię, bo nie wymaga alkoholu ani lecytyny i daje efekt liftingujący.
Stary 2008-01-27, 09:16   #1784
wróbel
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Ja nie Psycha, ale odpowiem, bo robię takie właśnie serum. To raczej nie wariacja na motywie serum Basi, bo mieszanka witaminy c z kwasem hialuronowym to SERUM EKSPRESOWE, JEDNOPORCJOWE, czyli kręcisz i chlup na buzię. Ja bardzo je lubię, bo nie wymaga alkoholu ani lecytyny i daje efekt liftingujący.
O dobrze wiedzieć A jak efekty a propos działania witaminy C? Rozjaśnia? Dobrze działa na naczynka? Miewasz po nim podraznienia lub krostki? Bo ja uzywam serum płynnego z BU (podejrzewam , ze to jedna z wariacji serum p Basi?) i efekty są super,znikło mi wielkie przebarwienie na czole, niestety ten alkohol w składzie mnie martwiA takie serum z żelem hialuronowym to cos dla mnie może
wróbel jest offline  
Stary 2008-01-27, 12:37   #1785
Maggie-79
Zadomowienie

Cytat:
O dobrze wiedzieć A jak efekty a propos działania witaminy C? Rozjaśnia? Dobrze działa na naczynka? Miewasz po nim podraznienia lub krostki? Bo ja uzywam serum płynnego z BU (podejrzewam , ze to jedna z wariacji serum p Basi?) i efekty są super,znikło mi wielkie przebarwienie na czole, niestety ten alkohol w składzie mnie martwiA takie serum z żelem hialuronowym to cos dla mnie może
na mazidlach sa tez przepisy na serum z wit.C bez alkoholu
Maggie-79 jest offline  
Stary 2008-01-27, 15:38   #1786
wróbel
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Maggie-79 Pokaż wiadomość
na mazidlach sa tez przepisy na serum z wit.C bez alkoholu
No niby tak, ale wolałabym coś super prostego
wróbel jest offline  
Stary 2008-01-27, 16:16   #1787
anciaahk
kosmitka

A ja mam pytanie o super proste serum z jedwabiem i kw.hialuronowym. Jakoś sobie wymyśliłam, że zamiast NMF dodam hydromanilu, ale nie wiem czy to nie spowodowało takiego dziwnego łuszczenia się skóry - musiałam mocno wyszorować peelingiem, by to znikło. Teraz wcale nie dodaję hydromanilu, nie dodaję też NMF (bo akurat nie mam). Czy zatem bez tego jednego składnika zwiększać proporcje innych ?

Zamówiłam tym razem olej z róży i macerat z kasztanowca, dostałam próbkę amarantusa. Amarantus z zastosowania przypomina mi właściwości mojej ukochanej czarnej porzeczki, oba oleje zdecydowanie pojawią się w kolejnym zamówieniu. Olej z dzikiej roży jakoś narazie niczym specjalnym się nie wyróżnia, macerat z kasztanowca też niekoniecznie.

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline  
Stary 2008-01-27, 16:39   #1788
Maggie-79
Zadomowienie

Cytat:
No niby tak, ale wolałabym coś super prostego
Rozumiem, niemniej jednak polecam, bo swietne (nawet 15% nie podraznia ani odrobiny, co przy takim samym stezeniu z alkoholem "wypalalo" mi skore)
Maggie-79 jest offline  
Stary 2008-01-27, 17:45   #1789
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Witamina C trochę rozjaśnia przebarwienia, ujednolica cerę. Problemów większych z naczynkami nie mam, więc działanie na naczynka trudno mi ocenić Polecam
Stary 2008-01-27, 19:57   #1790
Smallwitch
Raczkowanie

błagam błagam....może mi ktoś odpowiedzieć na moje pytanko?? pliiiiz
Stary 2008-01-27, 20:06   #1791
schaetzchen
Rozeznanie

Dot.: Tylko się nie denerwować :P

Cytat:
Napisane przez Smallwitch Pokaż wiadomość
Dziewuszki może mam głupie pytanie ale jestem w sprawie robienia własnych kosmetyków całkiem zielona. Chciałabym sobie zrobić tonik z wit. c i czytałam te wszystkie opisy serów i tak sobie myśle że nie jestem w stanie sobie takiego zrobić. Nie mam odpowiedniego sprzętu i wydaje mi się ze bym nie umiała. Wymyślilam sobie ze mogłabym sobie zrobić tonik a czytałam na mazidłach że 1 część kwasu rozpuszcza się w 3 częściach wody więc możnaby było rozpuścić ten kwas askorbinowy np w jakimś hydrolacie? i czy takie coś by wogole działało i czy jest sens? no i jeśli tak to trzeba tam wrzucić jakiś konserwant? W tym temacie ide po ciemku jak ślepy
1. zrobiłabym serum jednoporcjowe - żeby nie trzeba było go konserwować.
2. nie w hydrolacie a w wodzie destylowanej (ewent. obecność metali)
3. 1 część kwasu na 3 części wody da Ci stężenie 25%, co może być sporym szokiem na początek. Radziłabym coś słabszego.
4. Również żeby nie podrażniać niepotrzebnie skóry sera mazidłowe mają dodatek sody (żeby podnieśc ph)
5. Kręcenie mazidłowych receptur nie jest takie skomplikowane jak się wydaje

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2008-01-27, 20:21   #1792
sasia73
Zakorzenienie

Cytat:

O, dziękuję Ci, Dobra Kobieto. To rzeczywiście ekspres - cyk, cyk i gotowe. Wypróbuję .
Rozumiem, że na dzień, pod filtr?

sasia73 jest offline  
Stary 2008-01-27, 20:27   #1793
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Rozumiem, niemniej jednak polecam, bo swietne (nawet 15% nie podraznia ani odrobiny, co przy takim samym stezeniu z alkoholem "wypalalo" mi skore)
Rozni sie taka mieszanka z dodatkiem lecytyny i innych ulepszaczy swoim dzialaniem od samego C z kwasem hilauronowym?
psycha jest offline  
Stary 2008-01-27, 21:07   #1794
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Sasiu, jeśli ktoś używa filtra, to pod filtr (nie bijcie, ale ja nie używam...)

Psycho, dodatki mają, jak rozumiem, ustabilizowac witaminę C i poprawić wchłanialność. Dla mnie wchłanialność ekspresowego serum jest bez zarzutu, a wolę bez dodatków, bo co za dużo alkoholu (zwłaszcza zewnętrzenie, hihi), to niezdrowo, glikolu unikam ze względu na jego nienaturalność, a lecytyny się boję na buzię
Stary 2008-01-27, 21:09   #1795
anciaahk
kosmitka

No a jak z tym serum hialuronowo-jedwabnym? Da się bez NMF? Albo w zamian z hydromanilem ?

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline  
Stary 2008-01-27, 21:40   #1796
wróbel
Raczkowanie

Cytat:
Mnie akurat to z Bu nie podraznia mimo alkoholu i naczynka tez wygladaja lepiejale nie łudzę sie, że ten alkohol dobrze mi zrobi

Hmmm obydwa i to ekspresowe i to o ktorym wspominasz kuszą , a decydowac musze sie powoli bo mi sie to z BU wałsnie kończy. A który z przepisów na serum C polecasz, bo z tego co pamietam jest ich na mazidlach troszkę..
wróbel jest offline  
Stary 2008-01-27, 21:43   #1797
Maggie-79
Zadomowienie

Cytat:

Psycho, dodatki mają, jak rozumiem, ustabilizowac witaminę C i poprawić wchłanialność. Dla mnie wchłanialność ekspresowego serum jest bez zarzutu, a wolę bez dodatków, bo co za dużo alkoholu (zwłaszcza zewnętrzenie, hihi), to niezdrowo, glikolu unikam ze względu na jego nienaturalność, a lecytyny się boję na buzię

Mnie serum 'rozbudowane' sluzy duzo bardziej glownie z uwagi na brak alkoholu w skladzie . Przy mniejszych stezeniach serum z alkoholem mocno mnie podraznialo, tego z kwasem felurowym uzywam w stezeniu 15% i wszystko jest ok. No i faktycznie poprawia sie stabilosc wit.C.
Maggie-79 jest offline  
Stary 2008-01-27, 22:05   #1798
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:

Jesli tylko w tym celu te dodatki, to tez zrezygnuje. Co ja jednak zrobie teraz z ta lecytyna Zamowilam HLB7, zanim doszukalam sie odpowiedzi na pytanie czy C mozna na samym hilauronowym.
Paczka jeszcze do mnie nie dotarła, nadal czekam... ale koniecznie chce wyprobowac serum antycellulitowe z centella - tam tez jest lecytyna, ale HLB4 ... czy moglabym ja zastapic HLB7?

EDIT: Juz wiem, nie powinnam ...

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2008-01-28 o 00:14
psycha jest offline  
Stary 2008-01-27, 23:03   #1799
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
No a jak z tym serum hialuronowo-jedwabnym? Da się bez NMF? Albo w zamian z hydromanilem ?
Da się
Stary 2008-01-28, 00:07   #1800
kooonwalia
Przyczajenie

ostatnio zainteresowałam się spiruliną, wiecie gdzie można kupić spirulinę bio-active w postaci przyprawy?
kooonwalia jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
hydrolaty, mazidla, oleje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości