Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-02-26, 20:21   #1981
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Doszło dziś moje kolejne zamówienie
Balsam copaiba pachnie pięknie, ziołowo, nie wiem, do czego ten zapach można porównać... na pewno niedługo użyję go w jakiejś mieszance.
Dostałam też próbkę masła kakaowego (pachnie prawdziwą czekoladą!) i masła cupuasu - bezwonne, dziś sprawdzę jak się zachowuje na skórze (wg mazideł do cery suchej dobry solo)

Z pozostałych nabytków (i nie tylko) ukręciłam masełko do ust, wg przepisu z ecospa:

http://www.ecospa.pl/recipes.php?recipe=30

zrobiłam z połowy porcji, zamiast masła kakaowego dałam shea, zamiast oleju migdałowego pól na pół skwalan i olej lanolinowy. Całość zapachniłam miętą i pomarańczą (jednak zapach lanoliny to nie jest to, co tygrysy lubią najbardziej, ale - sprawdzone - na usta genialna). Teraz dzieło stygnie w lodówce, zobaczymy czy się do czegoś nada...
Bardzo fajny przepis, rozglądalam się właśnie za jakąś recepturą na balsam do ust, a to masełko zapowiada sie apetycznie. Szkoda tylko, że nie mam potrzebnych składników.
Zastanawiałam się wcześniej nad stworzeniem czegoś z masła shea i oleju kokosowego z dodatkiem np. wit. E lub innych składników rozpuszczalnych w tłuszczach. Może macie jeszcze jakieś wypróbowane przepisy na to, żeby "uszlachetnić" masło shea?
Elfia4 jest offline  
Stary 2008-02-26, 21:34   #1982
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez bachab Pokaż wiadomość
Poleciałam do lodówki sprawdzić swoje serum i chyba też jest rozwarstwione , na górze zebrała się taka "pianka" po wstrząśnięciu wszystko się zmieszało i powstał jednolity płyn.
Hmm może znaczenie ma kolejność dodawanych składników
dokladnie
Zmieszalam go wlasnie z kropleka HA i juz sie nie blyszczy
Czyli lepiej go nie pomijac...w kolejnej procji zwieksze ilosc HA do 1ml.
Jesli polysorbate 80 ma tutaj laczyc fazy, widocznie go za mało w tym przepisie, jesli nie daje rady...
psycha jest offline  
Stary 2008-02-27, 12:30   #1983
panna nadobna
Przyczajenie

A ja po raz pierwszy na tym wątku i po pierwszych zamówieniach w mazidłach. Kusi mnie, oj kusi strasznie to samodzielne mieszanie i kręcenie. Skusiły też olejki, niestety - po pierwszym użyciu olejek konopny + HA zapchał mnie koncertowo. Rano całą buźkę miałam w okropnych, czarnych wągrach, pory rozszerzone i jeszcze na dokładkę swędzący bąbel na czole, jak po ugryzieniu komara . Raczej nie mam skłonności do alergii po kosmetykach, więc trochę się zdziwiłam. Nie wiem, czy to jednorazowy efekt, czy oleje w ogóle nie dla mnie? Mam cerę mieszaną, ale aktualnie baaardzo przesuszoną na policzkach. Wszystkie kremy mnie zapychają i powodują wysyp wągrów i pryszczy. Od kilku ładnych lat mam koszmarny problem w dobraniu środków pielęgnujących. Myślę teraz o ukręceniu jakiegoś serum dobrego do mojej cery, raczej o prostym składzie, bo nie chcę mieć potem w lodówce kompletu niepotrzebnych składników. Czy myślicie, że antyoksydacyjne z pine bark i HA będzie ok?
Dziękuję za wszelkie rady i podpowiedzi! Jestem zupełnie raczkująca w temacie i przygnieciona ogromem wiedzy! Ale chcę się dokształcać
panna nadobna jest offline  
Stary 2008-02-27, 13:16   #1984
fruity
Wtajemniczenie

Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity

Moj poranny niezbednik to serum z wit. C.
Robilam jakis czas z lecytyna i wit. E (wszystko bez alkoholu). Teraz zrobilam z samej wody i kwasu, dodalam kilka kropel glikolu zeby penetrowalo do skory i nie ma zadnych grudek i jakos bardziej mi pasuje. Na to filtr i gotowe.
Moze takie serum tez byloby dobre dla ciebie? Jesli nie masz cery naczynkowej mozesz robic tez z alkoholem.

Czytalam gdzies, ze przy cerze naczynkowej nie mozna uzywac glikolu.
Wiecie cos na ten temat? Ja go dodaje tez do toniku BHA.
fruity jest offline  
Stary 2008-02-27, 13:24   #1985
foxina
Rozeznanie

Widzę, że wątek się kręci, a wy Dziewczyny jesteście niestrudzone.
Może byście mnie zmobilizowały, bo przyznaję, że od listopada nic nie ukręciłam, gdzieś mój zapał uleciał. Pozdrawiam
foxina jest offline  
Stary 2008-02-27, 13:31   #1986
confused_girl
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
Czytalam gdzies, ze przy cerze naczynkowej nie mozna uzywac glikolu.
Wiecie cos na ten temat? Ja go dodaje tez do toniku BHA.
Podczepiam się pod pytanie
confused_girl jest offline  
Stary 2008-02-27, 13:38   #1987
Justin Timberlake
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Podczepiam się pod pytanie
Można..Tzn. to jest indywidualna sprawa, jednych będzie podrażniał, innych nie..Mnie np. w ogóle nie podrażnia, za to po alkoholu mam mega buraka..
Generalnie się raczej nie zaleca, ale jeżeli nie robi Wam krzywdy to możecie używać
Justin Timberlake jest offline  
Stary 2008-02-27, 13:40   #1988
confused_girl
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Można..Tzn. to jest indywidualna sprawa, jednych będzie podrażniał, innych nie..Mnie np. w ogóle nie podrażnia, za to po alkoholu mam mega buraka..
Generalnie się raczej nie zaleca, ale jeżeli nie robi Wam krzywdy to możecie używać
Dzięki Już lecę sprawdzić skład moich kosmetyków, żeby się dowiedzieć jak na mnie działa:P
confused_girl jest offline  
Stary 2008-02-27, 13:41   #1989
fruity
Wtajemniczenie

A daloby sie go w ogole czyms zastapic??

Co wtedy dodac do serum C zamiast lecytyny lub glikolu?
A do toniku BHA? Mozna by ukrecic Tonik tylko w kwasu, wody, polysorbate i gliceryny?
fruity jest offline  
Stary 2008-02-27, 14:12   #1990
Justin Timberlake
Zakorzenienie

Cytat:
A daloby sie go w ogole czyms zastapic??

Co wtedy dodac do serum C zamiast lecytyny lub glikolu?
A do toniku BHA? Mozna by ukrecic Tonik tylko w kwasu, wody, polysorbate i gliceryny?
Szczerze mówiąc nie sądzę, żeby dało się czymś zastąpić glikol bądź alkohol, co najwyżej jedno zamienić drugim Ale jak już użyłaś serum z glikolem i Ci nie zaszkodziło, to chyba możesz dalej stosować
Mogłabyś jeszcze zmniejszyć ilość glikolu/alkoholu do kilku kropel i podwyższyć pH w celu zmiimalizowania ewentualnych podrażnień. Co prawda zmniejszy się też penetracja wit. C i efektywność serum, ale chyba lepsze to niż buzia cała w podrażnieniach
Stary 2008-02-27, 14:17   #1991
fruity
Wtajemniczenie

Uzywam glikolu od kilku tygodni i nie widze zeby mnie podraznial. Raz mialam po Toniku wybroczyny na szyji, ale to bylo przez to, ze dalam za duzo kwasu.
Naprawde to ph jest takie wazne? Ja musze sie przyznac, ze jeszcze nigdy nie mierzylam.
fruity jest offline  
Stary 2008-02-27, 14:23   #1992
Justin Timberlake
Zakorzenienie

Jeżeli nic sie nie dzieje po tym serum, które używałaś do tej pory, to myślę, że jest ok i pH też dobre
Stary 2008-02-27, 14:35   #1993
fruity
Wtajemniczenie

Ok. Dziekuje za odpowiedz. Po serum nigdy nic sie nie dzialo. Tylko po Toniku ten jedyny raz.

Mam jeszcze jedno pytanie. BHA niby nie drazni naczynek. Ale czasami piecze mnie wokol nosa, tam mam duzo pajaczkow. Czy to moze byc tez dlatego, ze ja bardzo czesto dmucham nos i jest tam po prostu zawsze podraznione?
Pewnie tak, ale czy napewno BHA nic nie robi naczynkom?
fruity jest offline  
Stary 2008-02-27, 14:53   #1994
malitka19
Raczkowanie

GG do malitka19
Question Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny,widze ze trwa dyskusja na temat glikolu i alkoholu,ja mam takie pytanko do Was. Robie sobie domowy tonik BHA (wiem ze jest taki watek ,ale nie bylo odzewu jak zadalam tam pytanie),wiec zwracam sie do Was.
Zrobilam wiec moj pierwszy tonik BHA,ale niestety tak jak większości z was wytrącił sie jakiś dziwny osad ,takie małe paproszki.Tylko że jak rozpuściłam kwas w samym spirytusie (nie mam polysorbate),na początku miało być 15 % alkoholu( obliczylam sobie proporcje na 20 ml toniku )ale ile go było na koniec nie wiem bo dodawałam po troszku żeby się kwas bardziej rozpuścił. Mam też glikol propylenowy i tak się zastanawiam czy nie można zrobić takiej wersji i z glikolem i z alkoholem,tylko nie mam pojęcia jakie proporcje,bo tak czy siak wtedy można dać mniej tego alkoholu i tak jakby "nadrobić" glikolem
ale może jednak nie można tak...
Prosze Was o pomoc biochemiczki,

malitka19 jest offline  
Stary 2008-02-27, 17:44   #1995
Maria221
Wtajemniczenie

Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam,

Juz wróciłam ze szpitala. Zamiast się rozpakować, to pierwsze co zrobiłam to .... mazidło, jestem totalnym szajbusem. Rozpakowałam paczkę, a tuttaj cuda. Hydrolaty, ingridiensy do serum z wit. C, masełka, balasam copaiba.

Po szpitala miałam trochę przesuszoną paszczę, ale zaraz sobie z tym poradziłam. Maseczka na naczynka Farmony i na to kropla kwasu hialuronowego, kropla wit. E (z Mazideł oczywiście), masełko cupuacu i prosto na buzię i pod oczka. Dodałam też kroplę balsamu copaiba (mam pod nosem i na brodzie takie 2-3 zmiany trądzikowe, po sterydach i czasem mi się uaktywniają). Na razie czuję super nawilzenie, podrażnień zero, mam nadzieję, że balsam wspomoże kurację mającą na celu wytępienie tego paskudztwa pod nosem/na brodzie.

PS. Ktoś się pytał o zapach balsamu copaiba, jest b. ładny, taki ziołowo-kwaskowy, bardzo przyjemny.

Limario ----> masełko kakaowe miodzio, chybe je zjem, co za zniewalający zapach, no i przyjemnie się rozprowadza, błyskawicznie się topi i ładnie nawilża.

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2008-02-28 o 11:27
Maria221 jest teraz online  
Stary 2008-02-27, 21:14   #1996
agacior89
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8
GG do agacior89

Słuchajcie, ja tak wparowuję bez czytania wątku, przyznaję
A mianowicie:
1. ile się płaci za przesyłkę na mazidłach? (na stronie jest tylko "zgodnie z cennikiem poczty polskiej" a z drugiej strony słyszałam doniesienia o horrendalnych kosztach właśnie
2. czy jakaś Wizażanka z Warszawy ma ochotę coś zamawiać w najbliższym czasie? zawsze to wyjdzie taniej ^^
agacior89 jest offline  
Stary 2008-02-27, 21:17   #1997
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Słuchajcie, ja tak wparowuję bez czytania wątku, przyznaję
A mianowicie:
1. ile się płaci za przesyłkę na mazidłach? (na stronie jest tylko "zgodnie z cennikiem poczty polskiej" a z drugiej strony słyszałam doniesienia o horrendalnych kosztach właśnie
2. czy jakaś Wizażanka z Warszawy ma ochotę coś zamawiać w najbliższym czasie? zawsze to wyjdzie taniej ^^
Zawsze placilam 8 zl...to nie duzo, zwazajac na wage paczek ktore do mnie docierały Wcale nie drogo... normalnie
psycha jest offline  
Stary 2008-02-27, 21:59   #1998
schaetzchen
Rozeznanie

Potwierdzam, tez zawsze 8 zl mimo ze czasem paczki byly spore i ciezkie.

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2008-02-28, 13:51   #1999
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Chce zrobic w koncu ten olejek do mycia twarzy Wiadomo mi ze 10%gliceryl cocate na90% oleju slonecznikowego. Nie mam jednak ekstraktu olejowego z rozmarynu, sugerujac sie składem olejku z BU, planuje zmieszac te 2 skladniki z tokovitem E200 ..ile kapsułek wychodzi na 100ml?
Czy tego rowniez moze zuzywac do 2-3 miesięcy? Konserwant chyba nie jest potrzebny, albo?
psycha jest offline  
Stary 2008-02-28, 14:32   #2000
Maria221
Wtajemniczenie

Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Do Psycha,

Zamierzam zrobić mazidłowe serum z wit. C, tam na 30 ml są chyba 3 kapsułki wit. E, więc na 100 ml. to pewnie 10?. Trochę dużo, ale tyle mniej więcej wychodzi.
Maria221 jest teraz online  
Stary 2008-02-28, 15:21   #2001
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Do Psycha,

Zamierzam zrobić mazidłowe serum z wit. C, tam na 30 ml są chyba 3 kapsułki wit. E, więc na 100 ml. to pewnie 10?. Trochę dużo, ale tyle mniej więcej wychodzi.
Do olejku z BU, na 100ml dodawalam 1 kapsułke E, ale nie wiem jaka to byla vit. E. Kapsułka niczym nie przypominała tych tokovitu.
Zaczne od 8-9, zapchac nie zapcha bo i tak zmyje z twarzy
Dziekuje za wskazowki, nie padłam na to by zerknac do innych formulacji
psycha jest offline  
Stary 2008-02-28, 18:43   #2002
agacior89
Zakorzenienie

GG do agacior89

No dobrze, ale zważywszy:
a) na moje kieszonkowe
b) na fakt że zrobiłabym zakupy za kwotę 10, no, max. 15 zł
8 zł przesyłki to dużo .
Więc mzoę jest ktoś chętny?

Aaaa, psycha, skarbeńku, dzięki za odpowiedź
agacior89 jest offline  
Stary 2008-02-28, 19:29   #2003
dżiza
Raczkowanie

Agacior - ja bym Ci mogła pomóc, ale jeszcze nie wiem kiedy będę składać następne zamówienie - chwilowo mam spore zapasy...

I ponawiam pytanie - czym mogę zastąpić olejek eteryczny w serum? Zwykłym olejkiem/maceratem?

I gdzie przechowujecie lipoderminę? W lodówce za zimno chyba, a temperatura pokojowa za wysoka troszkę...
dżiza jest offline  
Stary 2008-02-28, 20:15   #2004
agacior89
Zakorzenienie

GG do agacior89

U mnie to też żadna pilna potrzeba, ot, dry-flo by się przydała, chociaż blizej czerwca moze zrobię większa paczkę. Tak czy siak na dwie- to korzystniej.
agacior89 jest offline  
Stary 2008-02-29, 12:54   #2005
fruity
Wtajemniczenie

Czy serum ekspresowe z kwasem hialuronowym mozna uzywac na dzien?
Na mazidlach jest napisane, ze na noc. Ja wolalabym jednak rano naprzemiennie z serum z wit.C. Mozna tak?
fruity jest offline  
Stary 2008-02-29, 13:08   #2006
naila
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
W receptariuszu mazidłowym np <tu> do serum z wit C na 10ml daje się 1 kapsułkę wit E. Gdzieś na Mazidłach przeczytałam, że najlepszy jest Tokovit 200 ma jakąś naturalną, najlepiej wchłanialną wersję witaminy.

A mnie chyba ta witamina zapycha Podejrzewałam HLB4, ale jak zrobiłam z HLB7 i też mi się cera psuje... to może właśnie ta witamina tak brzydko mi robi? Kogoś zapychało może któreś serum z wit C??

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline  
Stary 2008-02-29, 13:52   #2007
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Czy serum ekspresowe z kwasem hialuronowym mozna uzywac na dzien?
Na mazidlach jest napisane, ze na noc. Ja wolalabym jednak rano naprzemiennie z serum z wit.C. Mozna tak?
Jesli reszte ser z HA mozna z rana pod filtr, to dlaczegoz nie inne na dzien
psycha jest offline  
Stary 2008-02-29, 14:26   #2008
fruity
Wtajemniczenie

Ja tez tak mysle. Nie widze powodu dlaczego mozna go tylko wieczorem uzywac. Ale moze sie myle, wiec wole sie zapytac. Dziekuje. Ale jesli ktos bedzie znal powod, to piszcie.

Probowalam zrobic w koncu smarowanko z mocznika. Dalam 0,5ml mocznika do miseczki, zalalam 10ml wody. Chcialam dodac 0,5ml (mniej wiecej) oleju kokosowego do tego. Na dloni mi sie rozpuszczal, wiec go dodalam. Ale za nic nie moglam wymieszac i doprowadzic do jednolitej konsystencji. Wylalam w koncu nad wanna wszystko na dlonie i tak po prostu posmarowalam nogi.
Tak mi przyszlo do glowy, czy nie mozna by dodac mocznika do oliwki dla dzieci??
Ja smaruje sie od dluzszego czasu wlasnie tylko oliwka i byloby w sumie bardzo praktyczne.
Mozna tak? Czy lepiej dodac do jakiegos balsamu i smarowac tylko niektore czesci ciala?
I jak mozna by bylo dodac-rozpuscic najpierw w wodzie?

Zasypuje Was pytaniami, wiem, ale mam nadzieje, ze nie macie mnie juz dosc.
fruity jest offline  
Stary 2008-02-29, 18:48   #2009
bachab
Raczkowanie

Fruity,
wydaje mi się, że mocznik rozpuszcza się w wodzie więc jak dodasz do oliwki to nic z tego nie wyjdzie. Żeby stworzyć jednolitą konsystencję wody z olejem należy użyć emulgatora.
bachab jest offline  
Stary 2008-02-29, 21:23   #2010
Maggie-79
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez naila Pokaż wiadomość
W receptariuszu mazidłowym np <tu> do serum z wit C na 10ml daje się 1 kapsułkę wit E. Gdzieś na Mazidłach przeczytałam, że najlepszy jest Tokovit 200 ma jakąś naturalną, najlepiej wchłanialną wersję witaminy.

A mnie chyba ta witamina zapycha Podejrzewałam HLB4, ale jak zrobiłam z HLB7 i też mi się cera psuje... to może właśnie ta witamina tak brzydko mi robi? Kogoś zapychało może któreś serum z wit C??
mnie zapycha wit.E
Maggie-79 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
hydrolaty, mazidla, oleje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości