Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-03-12, 08:05   #2041
Ankie83
Zadomowienie

Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ukręciałam wczoraj serum z witaminą C wg mazidłowego przepisu (10% witaminy C, lecytyna HLB 7 i kwas hialuronowy).
Niestety coś mi nie wyszło :-( Rano jak wzięłam serum z lodówki było rozwarstwione, tzn. na dole była woda a u góry "pianka" czy coś podobnego. Po wstrząśnięciu zmięszało sie jednak tak nie do końca.
Czy może mógłby ktoś podpowiedzieć co zrobiłam źle
Stary 2008-03-12, 09:24   #2042
Lylu
Raczkowanie

Witam, a ja mam pytanko odnośnie mleczek roślinnych stosowanych bezpośrednio na skórę - czy do 10ml mleczka mogę dodać trochę ekstraktów roślinnych, np. rozpuścić centella asiatica w niewielkiej ilości olejku i połączyć z mleczkiem, po czym używać jako kremu? Nie służy mi stosowanie olejków, a nie wiem, czy mleczka można używać w takim wysokim stężeniu na twarz. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!!

Mam też pytanie do dziewczyn, które tworzyły swoje mikstury z kremu Alantan - czy ten krem nie zapycha przy dłuższym stosowaniu?
Lylu jest offline  
Stary 2008-03-12, 10:29   #2043
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez Ankie83 Pokaż wiadomość
Ukręciałam wczoraj serum z witaminą C wg mazidłowego przepisu (10% witaminy C, lecytyna HLB 7 i kwas hialuronowy).
Niestety coś mi nie wyszło :-( Rano jak wzięłam serum z lodówki było rozwarstwione, tzn. na dole była woda a u góry "pianka" czy coś podobnego. Po wstrząśnięciu zmięszało sie jednak tak nie do końca.
Czy może mógłby ktoś podpowiedzieć co zrobiłam źle
Z tymi serami tak sie po prostu dzieje. Podobnie z antyoksydancyjnymi... chociaz w tym przypadku polecam gume ksantanowa. Po dodaniu gumy nic sie nie rozwarstwia.
Nie wiem natomiast jak sie guma w serum C sprawuje, jeszcze nie probowalam.

Cytat:
Napisane przez Lylu Pokaż wiadomość
Witam, a ja mam pytanko odnośnie mleczek roślinnych stosowanych bezpośrednio na skórę - czy do 10ml mleczka mogę dodać trochę ekstraktów roślinnych, np. rozpuścić centella asiatica w niewielkiej ilości olejku i połączyć z mleczkiem, po czym używać jako kremu? Nie służy mi stosowanie olejków, a nie wiem, czy mleczka można używać w takim wysokim stężeniu na twarz. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!!

Mam też pytanie do dziewczyn, które tworzyły swoje mikstury z kremu Alantan - czy ten krem nie zapycha przy dłuższym stosowaniu?
Czytalam w wątku thanatosowym ze mleczka bez obaw mozna mieszac z ekstraktami, jak i uzywac solo na twarz.
Uzywam winogronowego bez dodatkow na twarz, migdałowe bez dodatków na włosy. Ciezko je laczyc z olejami..i teraz ja zadam pytanie Moge dolewac pylysorbate80 do takiej mieszanki?
Wymieszalam kiedys mleczko owsiane z centella i maceratem algowym, po dodaniu polysorbate ladnie sie wszystko polaczylo..jednak czy taka kombinacja dopuszczalna?
psycha jest offline  
Stary 2008-03-12, 14:29   #2044
Ankie83
Zadomowienie

psycha bardzo dziękuję za odpowiedź bynajmniej mnie to uspokoiło. Gumę postaram się dodać i zopbaczymy co będzie się działo ;-)
Stary 2008-03-12, 21:45   #2045
dżiza
Raczkowanie

Dziewczyny- jak pachnie wasz owies hydrolizowany? Mam próbkę, wcześniej jej nie wąchałam, a teraz mi się wydaje, ze smierdzi - taki mocny, kwaśny, śmierdzący zapach. Nie wiem czy tak ma być, czy się zepsuł? Leżał w lodówce. Nałożyłam to sobie na twarz i się martwię.
dżiza jest offline  
Stary 2008-03-13, 10:32   #2046
vLain
Rozeznanie

Może rzeczywiście coś z nim się stało, bo mój ma wyraźny, ale nie silny zapach owsa i niczego więcej.
vLain jest offline  
Stary 2008-03-13, 16:11   #2047
fruity
Wtajemniczenie

Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity

Czy ktoras z Was uzywala glikol metylopropanowy? Ma byc lagodniejszy od propylowego. Ale czy mozna go wtedy stosowac do cery naczynkowej?

W czym rozpuszcza sie gliceryna?
fruity jest offline  
Stary 2008-03-13, 17:26   #2048
Justin Timberlake
Zakorzenienie

Gliceryna rozpuszcza się całkowicie w wodzie i alkoholu (chemia z liceum sie kłania )

Myslę, że jak ten metylpropanowy jest łagodniejszy to tym bardziej nie będzie szkodził na naczynka Pytanie, czy niektóre składniki będą się w nim rozpuszczały równie dobrze jak w propylowym??
Justin Timberlake jest offline  
Stary 2008-03-13, 17:28   #2049
schaetzchen
Rozeznanie

A ja pochwalę 2 nowe produkty (nowe dla mnie), które poznałam dzięki próbkom: masło cupuacu i masło kakaowe. Oba fantastycznie nadają się dla sucharków. Używałam pod oczy i na dłonie (tu tylko kakao). Cupuasu jest dość miękkie, bardzo ładnie się topi na skórze. Kakaowe twarde, żeby pod wpływem ciepła dłoni się rozpuściło potrzeba trochę więcej czasu. Ale za to zapach... Aż czuję jak mi w żyłach bulgoczą endorfiny!

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2008-03-13, 18:01   #2050
fruity
Wtajemniczenie

Dziekuje. Skoro gliceryna rozpuszcza sie w wodzie, to czy moge dac jej zamiast glikolu do serum C? Daje glikol tylko przez penetracje do skory, ale wolalabym go zastapic.
Czy gliceryna tez poprawi penetracje skoro jest humektantem?

Maslo cupuacu smarujesz pod oczy? Ja wlasnie mysle nad tym czy dodac go do nastepnego zamowienia. Potrzebuje wlasnie cos pod oczy, poniewaz Tonik BHA mnie chyba wysusza. Rano mam dluzsze zmarszkie.
Moglabam po Toniku nalozyc Diroseal a pod oczy maslo cupuacu? Czy to duza mieszanina?
fruity jest offline  
Stary 2008-03-13, 18:07   #2051
groszkolino
celebriti

GG do groszkolino

o rany dlaczego ja dopiero teraz znalazłam ten wątek
skad wpadłyscie na ten sklep z mazidłami???
juz zaczynam dokładna literaturę wątku i sklepu :P

groszkolino jest offline  
Stary 2008-03-13, 18:14   #2052
schaetzchen
Rozeznanie

Fruity - nie znam dirosealu, zwykle kiedy nakladam na brodę tonik, to już niczym więcej się tam nie smaruję, ale wiem że dziewczyny polecały (po odczekaniu) smarowanie toniku jakimś lekkim kremem. Cupuacu lekkie w sensie konsystencji nie jest, ale za to ultralekkie jeśli chodzi o skład Spróbuj.

Groszkolino, miłej lektury, ale uważaj: to uzależnia!!!

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2008-03-13, 19:00   #2053
groszkolino
celebriti

GG do groszkolino

co to dry flo

groszkolino jest offline  
Stary 2008-03-13, 19:03   #2054
groszkolino
celebriti

GG do groszkolino

i kto założył sklep z mazidłami ????

groszkolino jest offline  
Stary 2008-03-13, 20:37   #2055
Justin Timberlake
Zakorzenienie

Fruity szczerze mówiąc nie sądzę, żeby zastąpienie glikolu gliceryną to był dobry pomysł, ponieważ z tego co mi wiadomo nie ma ona zdolności zwiększania penetracji wit. C.. Glikol Cie podrażnia?
A wit. C, żeby przedostac się wgłąb skóry musi mieć jakiś "nośnik".
Z mazidel:
Cytat:
Napisane przez mazidla
Jej skuteczność i przyswajalność jest określona odpowiednimi warunkami, czyli: niskie pH na poziomie 2-4, odpowiednie stężenie (min. 5% -max. 20%) oraz obecność w formulacji kosmetycznej promotorów przejścia przezskórnego jak glikol propylenowy, lecytyna, alkohol etylowy.

Dry Flo to skrobia kukurydziana.
Stary 2008-03-13, 20:54   #2056
fruity
Wtajemniczenie

Nie wiem czy mnie podraznia. Ale wole nie stosowac skoro jest szkodliwa dla naczynkowcow.
Powiem w skrocie tylko tyle, ze moja cera jest w fatalnym stanie (tylko plakac) i widze, ze nadszedl znowu okres, w ktorym to sie jeszcze pogarsza.

To zostaje mi albo walczyc z lecytyna, ktora mi sie za chiny nie rozpusi w wodzie, wiec i tak nie dziala, albo robic serum tylko z wody i kwasu i miec nadzieje, ze cos tam do skory wejdzie. :/
Czy moze lecytyna rozpusci sie w glicerynie?
fruity jest offline  
Stary 2008-03-13, 21:06   #2057
Justin Timberlake
Zakorzenienie

Fruity, to może spróbuj raz i jak sie nic nie będzie działo to spokojnie będziesz mogła uzywać Niby jest, że szkodzi naczynkowcom, ale mi nic sie po nim nie dzieje

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
Czy moze lecytyna rozpusci sie w glicerynie?
Tego to juz nie wiem, ale nie sądze..Za to lecytyna rozpuszcza się w olejach i możesz jakoś zmodyfikować to serum, ale od razu mówię, że to budzi pewne kontrowersje (serum z wit. C z olejem), ponieważ oleje są tak jakby roślinne i mogą zawierać śladowe ilości metali ciężkich, które w połączeniu z wit. C powodują, że staje się ona prooksydantem..Jednakże dziewczyny z BU uważają, że firmy kosmetyczne bardzo dbają o jakość swoich produktów i że oleje i ekstrakty są bardzo dobrze oczyszczone..Ja osobiście wolę nie ryzykować, chociaż przy olejach z mazidel/ecospa/thanatosa rzeczywiście można mieć nadzieję, że są one bez domieszek..
Stary 2008-03-13, 21:32   #2058
fruity
Wtajemniczenie

No wlasnie tez mi przyszlo do glowy z olejkiem. Ale to mnie nie pocieszylas.

Glikol stosuje od kilku tygodni. Nie wiem czy mnie podraznia. Skad moglabym wiedziec? Nakladajac serum (uwazam zeby stezenie bylo nie wysokie, bo tez by podraznilo moja cere) normalne jest ze troszeczke mrowi.
Ale tez od kilku tygodniu mam straszne napady rumiencow. Jestem sina i piecze, ze nie da sie wytrzymac. Jednak jestem pewna, ze to ta pogoda. Znam to w koncu od wielu lat (niestety).

Ciekawe czy te inne 2 glikole nie podrazniaja naczynek czy nie wolno kazdego glikolu stosowac przy naczynkach...
fruity jest offline  
Stary 2008-03-13, 21:37   #2059
Justin Timberlake
Zakorzenienie

Fruity, a jakie kremy stosujesz na twarz na codzień? Bezpośrednio po nałożeniu serum pojawia Ci się buraczek czy zaczerwienienie na twarzy, czy tylko mrowi?
Stary 2008-03-13, 22:09   #2060
fruity
Wtajemniczenie

Nie. Rumien pojawia sie niezaleznie od serum. (po serum mrowi i gdzieniegdzie jest czerwonawa skora, ale nie burak).Ta pogoda jest teraz taka zmienna, sa silne wiatry. Jak jestem w pracy to wtedy po raz pierwszy strzela mi goraco do twarzy. I nie tylko to, bo glowa mi peka, caly moj oragnizm od 2 tygodni jest w kiepskim stanie. Dlatego wiem, ze to nie od serum, tym bardziej, ze robie stezenie od 4 do gora 8%. Mam wrazenie, ze to jak czuje sie fizycznie przy tej pogodzie i rumience sa scisle powiazane ze soba. Zawsze kiedy czuje cisnienie w glowie to to samo dzieje sie na twarzy. Glowa mnie jeszcze nigdy tak nie bolala jak teraz. Nie jestem w stanie na niczym sie skupic. Normalnie ja mam zawsze niskie cisnienie, a kiedy tak kiepsko sie czuje, to przewaznie mam dobre. I wez tu byc madrym.

Potezny rumien przychodzi od tych 2 tygodni wieczorem.
Wtedy klade gruba warstwe kremu na naczynka ziaji, przyklejam kawalek chusteczki do skory, ktora jest bardzo mocno nasaczana hydrolatem rozanym. Niestety niczego innego nie mam narazie i tak kombinuje. Ale to naszczescie choc troszeczke pomaga. Czuje ze mnie chlodzi, ale tak jak dzisiaj rumien pozniej znowu sie pojawia.
Uzywalam mase kosmetykow na naczynka, ale nie znalazlam zadnego produktu s.o.s. ktory by mnie mocno chlodzil w takich napadach. O takim czyms marze.
Rano na serum klade filtr, ale wlasnie mi sie konczy i zanim bede mogla sobie kupic nowy, to bede chodzila tylko z kremem na buzi.
Chce wlasnie tez sprobowac diroseal na noc. Wieczorami stosowalam przez ostatnie tygodnie tonik BHA i na to nic. Moze mojej cerze brakowalo czegos na naczynka. Bo przez ten okres to tylko poranne serum bylo na naczynka.
Nie wiem czy tez pozostane przy BHA, bo zaskorniki mi nie schodza, a boje sie, ze mimo wszystko to jest kwas i cos moze mojej cerze zrobic, a to sie pozniej odbije na naczynkach. Chyba, ze bede stosowala po tym diroseal. To przynajmniej tonik wzmocni dzialanie kremu.

Poprosilam tez moja mame, zeby zapytala sie jej kosmetyczki w Polsce czy moze mi zamowic maske algowa z rutyna plus serum sonotronic pod maske Bandi. Taka mam nadzieje, ze by mi pomoglo.

A tak to czekam na jesien i wtedy bedzie moze Laser. Ale mimo tego, choroba naczynkowa na zawsze mi pozostanie. Wiec marze o tym, zeby raz na zawsze znalesc wlasciwa pielegnacje.
fruity jest offline  
Stary 2008-03-13, 22:27   #2061
biszolin
Przyczajenie

Limario
wspominałaś kiedyś o wprowadzeniu do oferty cassia obovata,bardzo mnie to interesuje,bo chcę się rozjaśnić
podaj proszę przybliżony termin bo chcę zamówić kilka produktów i nie wiem czy warto czekać
biszolin jest offline  
Stary 2008-03-14, 07:47   #2062
utrapienie
Rozeznanie

Dziewczyny, czy można w serum z wit.C glikol propylenowy zastąpić wódką? Niby powinno się spirytusem, ale nie ukrywam, że wódkę mam na podorędziu, a spirytusu dla tej niewielkiej ilości nie chce mi się kupować.

Fruity. Miałam podobne sensacje w zeszłym roku i niestety zakończyły się one wizytą u dermatologa i maściami niemalże na 2 miesiące. Dermatolg podejrzewała u mnie początki trądzika różowatego. Dała mi Elidel i pomógł, tyle, że jest on niestety na receptę. Może rzeczywiście powinnać pomyśleć o wizycie u lekarza, chociaż po to, by się upewnić, że to nie jest jakieś poważniejsze schorzenie dermatologiczne?
Stary 2008-03-14, 11:43   #2063
Maria221
Wtajemniczenie

Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Limario,

A jakie nowe produkty planujesz w najbliżyszm czasie wprowadzić?
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline  
Stary 2008-03-14, 13:03   #2064
kizia mizia
Wtajemniczenie

I co z tymi zestawami
kizia mizia jest offline  
Stary 2008-03-14, 14:58   #2065
Justin Timberlake
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
Nie. Rumien pojawia sie niezaleznie od serum. (po serum mrowi i gdzieniegdzie jest czerwonawa skora, ale nie burak).Ta pogoda jest teraz taka zmienna, sa silne wiatry. Jak jestem w pracy to wtedy po raz pierwszy strzela mi goraco do twarzy. I nie tylko to, bo glowa mi peka, caly moj oragnizm od 2 tygodni jest w kiepskim stanie. Dlatego wiem, ze to nie od serum, tym bardziej, ze robie stezenie od 4 do gora 8%. Mam wrazenie, ze to jak czuje sie fizycznie przy tej pogodzie i rumience sa scisle powiazane ze soba. Zawsze kiedy czuje cisnienie w glowie to to samo dzieje sie na twarzy. Glowa mnie jeszcze nigdy tak nie bolala jak teraz. Nie jestem w stanie na niczym sie skupic. Normalnie ja mam zawsze niskie cisnienie, a kiedy tak kiepsko sie czuje, to przewaznie mam dobre. I wez tu byc madrym.
Ja mam dokładnie to samo jeżeli chodzi o samopoczucie...Z tymże ja jeszcze dodatkowo jestem przez cały czas niewyspana, niezależnie od tego czy śpię 3 czy 13 h.Dodatkowo całą twarz mam znowu w krostach i zauważyłam, że rok temu też tak miałam w okoicach marca i tylko wtedy, bo normalnnie nie miałam z tym problemu... (tzn. z tymi krostami)
Nie wiem co mi jest, ale mam nadzieję, że szybko przejdzie

Zgadzam się z Utrapieniem. Wizyta u dermatologa nie zaszkodzi, a na pewno lekarz znajdzie jakieś rozwiązanie problemu
Stary 2008-03-15, 11:56   #2066
fruity
Wtajemniczenie

Ja od lekarzy uciekam jak od ognia, oprocz dentysty. Nie ufam im, juz sie wiele razy nadzialam.
Ale dowiedzialam sie wlasnie, ze kosmetyczka mamy zamowi mi maski bandi, wiec mam wielka nadzieje, ze mi pomoze.

A to maslo cupuacu tylko wieczorem smarowac pod oczy czy tez rano pod filtr? Nie bedzie za tlusto w drugim przypadku?
fruity jest offline  
Stary 2008-03-15, 15:43   #2067
confused_girl
Zadomowienie

Mam WAŻNE pytanie dotyczące toniku z niacynamidem:
http://mazidla.com/index.php?option=...id=41&Itemid=2
Czy mogę go bardzo uprościć dolewając tylko do hydrolatu oczarowego 2% witaminy?
I jak długo takie cudo może stać grzecznie na półce? W przepisie nie widzę żadnego konserwantu ani informacji na temat okresu przydatności.
Będę BARDZO wdzięczna za pomoc
confused_girl jest offline  
Stary 2008-03-15, 18:19   #2068
wróbel
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Uwaga, fajny przepisik na błyskawiczne serum mojego autorstwa:

* 2 krople kwasu hialuronowego
* 2 krople wit. E (ja mam z Mazideł)
* trochę masła cupuacu (ciężko się rozpuszcza, trzeba je przez dłuższą chwilę obrabiać, aby przyjęło formę płynną), może być też każde inne masło

* jeżeli macie jakieś niedoskonałości polecam balasm copaiba, naprawdę leczy rewelacyjnie. Moje 4 wypryski są juz niemal niewidoczne, dodam, że leczenie antybiotykiem i maścią zasuszającą likwidowło problem po ok. 1,5 tyg. wystarczy 1-2 kropli balsamu, ja go nie stosuję pod oczy.

.
Mario ale jak dodasz copaiba to wowczas na cała twarz dajesz czy tylko na miejsca z niespodziankami?
Własnie chce złozyc nowe zamówienie glownie ze wzgledu na zel hialuronowy i hydrolaty bo innych produktów u mnie dostatek Ale tak piszesz o tym copaiba, ze poczulam potzrebe nabycia. Zalezałoby mi na czyms do stosowania punktowego.
wróbel jest offline  
Stary 2008-03-15, 19:12   #2069
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Zrobilam sobie na szybko serum 7% kofeiny, 3% kasztanowca, 2% centelli + woda i guma ksantanowa. Niby ektrakty rozpuszczane w wodzie, ale sie nie rozpuscily. Co dziwne, w trakcie wsmarowywania w skore serum robi się białe i nabiera kremowej konsystencji Mimo tego iz w butelce jest wodnite z grudkami drobnymi ... czy dobor skladnikow jest ok? A moze zrobilam cos zle?

Nie fatygowalam sie z zlewkami, tylko wysypywałam po kolei do butelki

Aha... i podczas potrzasania butelka serum sie pieni, a chyba nie powinno
Straszne dziwactwo sie z tego zrobiło
psycha jest offline  
Stary 2008-03-15, 20:22   #2070
Maria221
Wtajemniczenie

Talking Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Mario ale jak dodasz copaiba to wowczas na cała twarz dajesz czy tylko na miejsca z niespodziankami?
Własnie chce złozyc nowe zamówienie glownie ze wzgledu na zel hialuronowy i hydrolaty bo innych produktów u mnie dostatek Ale tak piszesz o tym copaiba, ze poczulam potzrebe nabycia. Zalezałoby mi na czyms do stosowania punktowego.
Pod oczy i okolice, policzki, czoło idzie kwas hialuronowy i wit. E, a następnie biorę też kwas hialuronowy, wit. E i ze dwie krople balsamu copaiba, ten zestaw tylko na niespodzianki i okolice niespodzianek.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
hydrolaty, mazidla, oleje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości