Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-03-15, 21:17   #2071
fruity
Wtajemniczenie

Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ale mozna copaiba tez sam punktowo smarowac?
fruity jest offline  
Stary 2008-03-15, 21:30   #2072
Maria221
Wtajemniczenie

Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Ale mozna copaiba tez sam punktowo smarowac?
Chyba raczej nie, na str. Mazideł są napisane ilości w jakich można to cudo stosować, zdaje się, że 100% stężenie odpada.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline  
Stary 2008-03-16, 20:23   #2073
koletynka
Rozeznanie

GG do koletynka

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Czyli nie ma czego sie obawiac Myslalam ze zrobiłam cos zle... to moj pierwszy tonik z kwasem Dziekuje bardzo za odpowiedz

EDIT: chyba jednak cos zrobiłam zle - po wstrzasnieciu buteleczką plywają w toniku paleczki kwasu salicylowego... czyli rozpuszczanie go w alkoholu nic nie dało... albo za szybko dolałam wody Ty Agniezko tez widzisz te pałeczki, czy Ci sie rozpuscily?
psycha jesli wytrąca Ci sie kwas wstaw buteleczkę z tonikiem przed uzyciem do bardzo ciepłej wody na chwilę, kwas się wtedy rozpuszcza...ja w końcu zrezygnowałam z produkcji toniku z bha wlaśnie ze wzgledu na to ciągłe wytracanie kwasu. Przerzuclam sie na tonik z kwasem malinowym i jestem zadowolona

koletynka jest offline  
Stary 2008-03-16, 20:57   #2074
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez koletynka Pokaż wiadomość
psycha jesli wytrąca Ci sie kwas wstaw buteleczkę z tonikiem przed uzyciem do bardzo ciepłej wody na chwilę, kwas się wtedy rozpuszcza...ja w końcu zrezygnowałam z produkcji toniku z bha wlaśnie ze wzgledu na to ciągłe wytracanie kwasu. Przerzuclam sie na tonik z kwasem malinowym i jestem zadowolona
Zauwazylam, ze salicyl w alkoholu potrzebuje kilka dodatkowych minutek. Czyli wszystko wskazuje na to ze przy pierwszym podejsciu nie byl porzadnie rozpuszczony. Dopiero po tych kilku minutach dolewam wody z rozpuszczona w niej gliceryna i na samym koncu polysorbate. Przy drugim podejsciu pod galaretką nie zbierała się juz woda, wszystko ładnie sie wymieszało. Pyłek nadal osadza sie na dnie buteleczki, ale juz nie całe pałeczki. Jest swietny! Dziala lepiej od effaclaru

Sporzadzilam juz druga porcje emulsji na biobazie z centella,soja i olejem rozanym. Hydromanil zastąpiłam hialuronowym, wyrzucilam z przepisu proteiny ( czytalam ze powinno sie unikac kombinacji protein hydrolizowanych z ekstraktami roslinnymi) i jest super! Błyskawicznie sie wchłania, o wiele lepiej niz wersja z hydromanilem. Polecam dla cer mieszanych, przetluszczających sie.

Zepsulam jedno opakowanie Airless ... Pompka nie działa... wiecie moze gdzie mozna kupic porządne szklane opakowania na sera, takie z niezniszczalną pompką?
Jak obchodzicie sie z tymi opakowaniami? Chodzi mi o napełnianie i zamykanie..i czyszczenie - przesadzilam chyba z temperatura wody.
psycha jest offline  
Stary 2008-03-17, 07:13   #2075
utrapienie
Rozeznanie

Cytat:
Dziewczyny, czy można w serum z wit.C glikol propylenowy zastąpić wódką? Niby powinno się spirytusem, ale nie ukrywam, że wódkę mam na podorędziu, a spirytusu dla tej niewielkiej ilości nie chce mi się kupować.
Podbijam swoje własne pytanie i jednocześnie wyjasniam, że zrobiłam próbę generalną z wódką marki Absolut i chyba wyszło tj. na pewno się wszystko porozpuszczało. Mam nadzieję, że będzie skuteczne.

Cytat:
psycha jesli wytrąca Ci sie kwas wstaw buteleczkę z tonikiem przed uzyciem do bardzo ciepłej wody na chwilę, kwas się wtedy rozpuszcza...
Zgadzam się, ciepła kąpiel jest dobra na wszystko! W zasadzie to zdaża mi się wstawić buteleczkę nawet na kilka minut i zająć się czymś innym, a efekty są zdumiewające
Stary 2008-03-17, 10:20   #2076
~~ALa~~
Zadomowienie

utrapienie, moim zdaniem spokojnie mozna uzyc wodki. nie wiem tylko dokladnie jaka iloscia spirytusu trzeba zastapic glikol, natomiast zamiast spirytusu mozna uzyc wodki, zmniejszajac ilosc wody.
czyli podsumowujac, wydaje mi sie ze z wodka bedzie zupelnie ok, nie wiem tylko jakiej ilosci uzyc, natomiast jesli Ci sie wszystko rozpuscilo, to jest wystarczajaco duzo, a jesli nie bedzie Cie podrazniac/wysuszac, to jest wystarczajaco malo
Stary 2008-03-17, 11:20   #2077
wróbel
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Pod oczy i okolice, policzki, czoło idzie kwas hialuronowy i wit. E, a następnie biorę też kwas hialuronowy, wit. E i ze dwie krople balsamu copaiba, ten zestaw tylko na niespodzianki i okolice niespodzianek.
Czyli moznaby copaiba wymieszac tylko z zelem hialuronowym jako ekspresowe serum punktowe tak myslę?
wróbel jest offline  
Stary 2008-03-17, 12:14   #2078
Maria221
Wtajemniczenie

Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Czyli moznaby copaiba wymieszac tylko z zelem hialuronowym jako ekspresowe serum punktowe tak myslę?
Pewnie, czemu by nie?
Maria221 jest offline  
Stary 2008-03-17, 12:42   #2079
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość

Zgadzam się, ciepła kąpiel jest dobra na wszystko! W zasadzie to zdaża mi się wstawić buteleczkę nawet na kilka minut i zająć się czymś innym, a efekty są zdumiewające
Sprobuje Czekam na wersenian
Dziekuje dziewczyny

BHT przy serum antyoksydancyjnym z zielona herbata tez podgrzeje... na zimno rowniez dlugo sie rozpuszcza.
psycha jest offline  
Stary 2008-03-17, 13:21   #2080
kizia mizia
Wtajemniczenie

Cytat:
Malinowym ?
Skąd wzięłaś malinowy?
kizia mizia jest offline  
Stary 2008-03-17, 15:19   #2081
mrs.doubtfire
Rozeznanie

Psycha, nie wiem czy Cię to pocieszy, ale moje opakowanie z pompką też siadło, więc to nie tak całkiem Twoja wina, chyba niektóre są felerne. Po prostu pompka przestała ciągnąć, dałam to mężczyźnie to sprawdzenia i otworzenia, bo mi było szkoda tego w środku, ale upaprał się opakowanie zostało rozwalone, a tego co w środku to uratowałam resztki i musiałam sie szybko cała smarować. Z BHT myślę podobnie jak Ty. Liczenie ziarenek nie jest możliwe i powiem Ci, że dałam sobie z tym teraz spokój, wyrzuciłam resztę, no bo zobacz, nawet z wagą mam problem żeby odważyć takie maciupeńkie ilości, a w końcu o tym składniku piszą źle i wszędzie piszą, że można go używać, ale tylko w małym stężeniu, a jak się przekroczy to jest rakotwórczy, a ja się boję, że jak odważam takie małe ilości to na pewno przekraczam, nawet na wadze, chyba bym musiała mieć wagę z 4 miejscami po przecinku! Lepiej używaj rozmaryn a BHT zostaw, bo rozmaryn przynajmniej nie jest rakotwórczy i jak przekroczysz sobie troszkę to tylko Ci będzie bardziej śmierdziało
Ja sobie tak wydedukowałam i się dzielę.

To pewnie chodzi o migdałowy kwas, o malinowym nie słyszałam, już bardziej jakiś jabłkowy
mrs.doubtfire jest offline  
Stary 2008-03-17, 15:39   #2082
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Psycha, nie wiem czy Cię to pocieszy, ale moje opakowanie z pompką też siadło, więc to nie tak całkiem Twoja wina, chyba niektóre są felerne. Po prostu pompka przestała ciągnąć, dałam to mężczyźnie to sprawdzenia i otworzenia, bo mi było szkoda tego w środku, ale upaprał się opakowanie zostało rozwalone, a tego co w środku to uratowałam resztki i musiałam sie szybko cała smarować. Z BHT myślę podobnie jak Ty. Liczenie ziarenek nie jest możliwe i powiem Ci, że dałam sobie z tym teraz spokój, wyrzuciłam resztę, no bo zobacz, nawet z wagą mam problem żeby odważyć takie maciupeńkie ilości, a w końcu o tym składniku piszą źle i wszędzie piszą, że można go używać, ale tylko w małym stężeniu, a jak się przekroczy to jest rakotwórczy, a ja się boję, że jak odważam takie małe ilości to na pewno przekraczam, nawet na wadze, chyba bym musiała mieć wagę z 4 miejscami po przecinku! Lepiej używaj rozmaryn a BHT zostaw, bo rozmaryn przynajmniej nie jest rakotwórczy i jak przekroczysz sobie troszkę to tylko Ci będzie bardziej śmierdziało
Ja sobie tak wydedukowałam i się dzielę.

To pewnie chodzi o migdałowy kwas, o malinowym nie słyszałam, już bardziej jakiś jabłkowy
Czytalam o tym BHT ... ekstrakt rozmarynowy juz na liscie - jako naturalny odpowiednik BHT.
Zrobilam przed chwilą emulsje z telocapilem. Oczywiscie znowu przedawkowalam BHT, zamiast 0,05, wsypalo mi sie 0,11g
No coz... zuzyje, nie powinno sie nic stac. Ciekawa jestem, czy w emulsjach tez mona go zastapic ekstraktem rozmarynowaym.
A najbardzije ciekawi mnie tam jego obecnosc.. nie ma w tym mleczku nic co by potrzebowalo jakiejs "stabilizacji" czegos...

Zrobilam bez masla karite, podnioslam stezenie telocapilu do 5-6%

http://mazidla.com/index.php?option=...d=276&Itemid=2

Mam szklane opakowanie po serum na koncowski Wella SP z fajnym dozownikiem, tylko ta rurka jakas taka cieniutka, nie wiem czy z emulsja da rady. Ide robic kolejna porcje, zobaczymy

Limario, mozna tutaj (link) zastapic BHT ekstraktem z rozmarynu.. czy BHT jest w ogole konieczne?

EDIT: Przyszła dzis paczka z wersenianem i probka nowego oleju z rozy pizmowej, ktora od razu przerobilam na krem. Olej mam bardzo intensywny zapach, kolor pomaranczony.. nie pachnie ładnie
Ciekawe jak sie bedzie sprawowal w kremie

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2008-03-17 o 16:20
psycha jest offline  
Stary 2008-03-18, 08:55   #2083
utrapienie
Rozeznanie

Qrde dziewczyny, jak ja wam zazdroszczę tych wszystkich olejów... róża piżmowa.... Mam twarz wysuszoną jak pustynia, a olejów nijak nie przyjmuje. Ratuję się doraźnie innymi składnikami, ale co olej, to olej

Odnośnie opakowań z pompką, to mi się zapsuła chyba na skutek zużycia pompka od opakowania z lipoderminą. Zawartość przełożyłam do zwykłego pudełka po kremie i jakoś tak funkcjonuję.
Bardziej to mi brakuje fajnych atomizerów. Niby mam ten z mazideł, ale w moim przynajmniej odczuciu rozpyla on hydrolat zbyt punktowo. Ja to bym chciała, tak jak w wodach termalnych np. w Avene, chyba, że kupię sobie taki mały rażąco pomarańczowy jak do kwiatków
Stary 2008-03-18, 09:52   #2084
schaetzchen
Rozeznanie

Ach, te opakowania... Miałam zachomikowaną butelkę po żelu olay do twarzy - z pompką, chciałam tam wlać mój olejek do mycia twarzy (olej z pestek moreli, glyceryl cocoate, olejowy ekstrakt z rozmarynu). Niestety, okazało się, że pompka nie działa... Dzisiaj kupię jakiś tonik ziai (bo tani) i wyleję tonik a buteleczka będzie na olejek

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2008-03-18, 12:06   #2085
naila
Zakorzenienie

Czy robiła któraś z Was krem nawilżająco-regenerujący krem do twarzy: structure + olej z wiesiołka + kwas hialuronowy + pantenol ??

Mnie wyszła z tego bardziej emulsja niż krem.. nie wiem, czy to tak ma być? Czy wszystkie kremy są takie bardziej lejące?? Poza tym nie mam zastrzeżeń, bo nawilża i wchłania sić całkowicie... ale chciałabym mieć coś gęstrzego..

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline  
Stary 2008-03-18, 12:08   #2086
fruity
Wtajemniczenie

A czy cieplo nie szkodzi kwasu salicylowym przy takiej kapieli goracej?

Tak myslalam, czy moglabym zrezygnowac z glikolu w przepisie i robic tonik tylko tak:
kwas, gliceryna, polysorbate 80 i woda? Czy wtedy nie bedzie wnikalo dobrze do skory?

Tak samo mam problem z serum C. Albo robie wersje z kwasem, woda i glikolem. Albo wersje z kwasem, woda, lecytyna i wit.E.
W pierwszej wersji przeszkadza mi glikol. Wolalabym druga, ale lecytyna tylko rozprasza sie w wodzie.
Czy robi ktoras z Was serum C z jakims olejkiem?
fruity jest offline  
Stary 2008-03-18, 13:59   #2087
koletynka
Rozeznanie

GG do koletynka

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Malinowym ?
Skąd wzięłaś malinowy?
Oczywiście chodziło mi o tonik z kwasem migdałowym i hydromanilem ... taki skrót myślowy mi wyszedł

Edit: fruity moim zdaniem ciepło jeszcze podkręca działanie kwasu, co też nie zawsze może być efektem pożądanym, zwłaszcza przy delikatnej cerze lub początkach przygody z kwasami itp mazidłami. Glikol jest rozpuszczalnikiem dla kwasu salicylowego, więc jesli z niego zrezygnujesz kwas sie nie rozpuści... alternatywa dla glikolu jest spirytus, ale moim zdaniem glikol to mniejsze zło.
A serum z witaminą C probowałas zrobic z lipoderminą? Wiem, że w mazidlach są takie przepisy. Lipodermina wspaniale podnosi efektywność serum, bo zwieksza penetrację składnikow aktywnych a poza tym jest dobrym emulgatorem od dawna uzywam jej w serach i nie mam problemu z rozwarstwianiem się moich mazideł.

Kolejny edit, żeby nie spamować: Weszłam na mazidla i przeczytałam przepis na serum z wit C i lipoderminą ... jesli zrezygnujesz z Kwasu ferulowego bedziesz mogla zrezygnowac także z glikolu, bo on jest rozpuszczalnikiem tegoz kwasu. Jednak kwas ferulowy stabilizuje witC, ale możesz z niego zrezygnować spokojnie jesli glikol jest naprawdę dla Ciebie duzym problemem.
Mam nadzieje, że pomoglam.

koletynka jest offline  
Stary 2008-03-18, 15:52   #2088
kizia mizia
Wtajemniczenie

Już się podjarałam bo myślałam że to jakaś super nowość
kizia mizia jest offline  
Stary 2008-03-18, 16:55   #2089
fruity
Wtajemniczenie

koletynka dziekuje bardzo! Pomoglas mi! Nad ta lipodermina pomysle. Dziekuje za pomysl.
Wczoraj wlasnie tez wstawilam tonik BHA do goracej wody i kwas rzeczywiscie pierwszy raz mi sie rozpuscil. Pomimo glikolu nigdy sie nie rozpuszczal. Jednak dzisiaj rano sprawdzilam, i kwas niestety znowu jest na dole buteleczki.
fruity jest offline  
Stary 2008-03-18, 17:05   #2090
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Powiedzcie mi dziewczyny, jaki olej slonecznikowy, zimnotloczony kupujecie? Jaki polecacie?
I ile kropel olejku eterycznego dodajecie do olejku myjącego?
Kupiłam zimnotłowczony "natu" w ekosferze... ma dosc intensywny zapach, ciezko go stłumic olejkiem eterycznym, boje sie przedawkowac
psycha jest offline  
Stary 2008-03-18, 17:12   #2091
IlonaP
Zakorzenienie

ja też często zaopatruje się w ekosferze ale akurat słonecznikowego nie kupowałam, ale jestem z nich b. zadowolona

w którymś wątku widziałam ile powinno się dodawać do kosmetyków do twarzy ale teraz za diabła nie wiem gdzie, jak mi się przypomni to podrzucę
ale chyba nie więcej niż 0,5% [20kropli olejku eterycznego=1ml]
Stary 2008-03-18, 17:57   #2092
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
ja też często zaopatruje się w ekosferze ale akurat słonecznikowego nie kupowałam, ale jestem z nich b. zadowolona

w którymś wątku widziałam ile powinno się dodawać do kosmetyków do twarzy ale teraz za diabła nie wiem gdzie, jak mi się przypomni to podrzucę
ale chyba nie więcej niż 0,5% [20kropli olejku eterycznego=1ml]
o Dziekuje bardzo To moge jeszcze kapnąc kilka kropel
psycha jest offline  
Stary 2008-03-18, 19:51   #2093
koletynka
Rozeznanie

GG do koletynka

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Już się podjarałam bo myślałam że to jakaś super nowość
Znam to uczucie

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
koletynka dziekuje bardzo! Pomoglas mi! Nad ta lipodermina pomysle. Dziekuje za pomysl.
Wczoraj wlasnie tez wstawilam tonik BHA do goracej wody i kwas rzeczywiscie pierwszy raz mi sie rozpuscil. Pomimo glikolu nigdy sie nie rozpuszczal. Jednak dzisiaj rano sprawdzilam, i kwas niestety znowu jest na dole buteleczki.
Bo on sie bedzie wytrącał, trzeba podgrzewać przed każdym użyciem

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
I ile kropel olejku eterycznego dodajecie do olejku myjącego?
Kupiłam zimnotłowczony "natu" w ekosferze... ma dosc intensywny zapach, ciezko go stłumic olejkiem eterycznym, boje sie przedawkowac
W "Pachnącej aptece" piszą, że na 50ml nośnika, czyli oleju bazowego, powinno się uzyć około 15-30 kropli olejków eterycznych. Na 10ml podają 2-5 kropel olejków

koletynka jest offline  
Stary 2008-03-18, 20:47   #2094
margaretka02
Wtajemniczenie

GG do margaretka02

Dziewczyny błagam, pomóżcie!

Ja już tracę cierpliwość: za nic nie mogę rozpuścić lecytyny hlb 7. Zawsze mi zostanie kilka takich zbitych lecytynowych kulek i za nic nie chcą się rozpuścić.

Co zrobić, żeby się rozpuściła?

Większość serów, które używam ma właśnie hlb 7 i mnie trafia, jak za każdym razem nie da się rozpuścić. Dzisiaj nie rozpuściły się w serum z koenzymem Q, tym do cery tłustej.

Właśnie zrobiłam to serum:
Serum do twarzy z koenzymem Q10 - dla cery tłustej dojrzałej

http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=272&Itemid=2

Wyszedł mi wielki żółty glut. Albo dodałam za dużo gumy ksantanowej, albo to serum tak wygląda.
Robiłyście je? Jak wrażenia?

Edytowane przez margaretka02
Czas edycji: 2008-03-18 o 21:18
margaretka02 jest offline  
Stary 2008-03-18, 23:34   #2095
fruity
Wtajemniczenie

Cytat:
Bo on sie bedzie wytrącał, trzeba podgrzewać przed każdym użyciem
Acha. Oj nie wiem czy bedzie mi sie tak chcialo go podgrzewac codziennie. W sumie az za bardzo mi to nie przeszkadzalo, ze kwas sie nie rozpuszczal, bo i tak trzeslam butelczka i czulam jakies tam mrowienie.
Ale obawiam sie, ze nie dziala za bardzo.
Moze zamienie tonik bha na maseczke aspirynowa.
Ja myslalam, ze cieplo szkodzi, poniewaz kwas trzeba trzymac w lodowce.
fruity jest offline  
Stary 2008-03-19, 09:48   #2096
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Dziewczyny błagam, pomóżcie!

Ja już tracę cierpliwość: za nic nie mogę rozpuścić lecytyny hlb 7. Zawsze mi zostanie kilka takich zbitych lecytynowych kulek i za nic nie chcą się rozpuścić.

Co zrobić, żeby się rozpuściła?

Większość serów, które używam ma właśnie hlb 7 i mnie trafia, jak za każdym razem nie da się rozpuścić. Dzisiaj nie rozpuściły się w serum z koenzymem Q, tym do cery tłustej.

Właśnie zrobiłam to serum:
Serum do twarzy z koenzymem Q10 - dla cery tłustej dojrzałej

http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=272&Itemid=2

Wyszedł mi wielki żółty glut. Albo dodałam za dużo gumy ksantanowej, albo to serum tak wygląda.
Robiłyście je? Jak wrażenia?
Wydaje m sie ze to guma ksantanowa. Zrobila mi to samo w serum z kasztanowcem - zbiła się w duza kule Guma potrzebuje dosc dlugo na rozpuszczenie. Dodając ją do serum antyoksydancyjnego z soja, zwykle czekam kilka godzin az totalnie sie rozpusci - nie podgrzewam, tylko co jakis czas energicznie potrzasam.
Moze zrob Faze A ( hydrolat +guma) od razu w butelecze i zanim dodasz pozostale skladniki intensywnie potrzasaj butelka...

Gume ksantanowa sype zawsze na oko ... mam łyzeczke 0,15ml i nabieram gumy nie do lyzeczki ale na koncowke uchwytu .. to moja porcja gumy na 10ml serum...nie wliczam jej w 100%.
psycha jest offline  
Stary 2008-03-20, 10:18   #2097
fruity
Wtajemniczenie

Za wczesnie sie cieszylam. Lipodermina sklada sie z 16% alkoholu.
fruity jest offline  
Stary 2008-03-20, 11:23   #2098
Maria221
Wtajemniczenie

Planuję zrobić to serum z wit. C 15%, ale nie mam wody destylowanej. Czy mogę ją czymś zastąpić?

http://mazidla.com/index.php?option=...d=190&Itemid=2

Czy któras z was stosowała to serum? Jak wrażenia.
Maria221 jest offline  
Stary 2008-03-20, 16:16   #2099
lindusia
Raczkowanie

Post Przepisy na domowe kosmetyki?

Witam Wizażanki!!! Znacie jakieś przepisy na domowe kosmetyki? Jeśli tak, to proszę o podanie ich na tym wątku!!! Szczęgólnie zależy mi na domowych pelingach!!!
lindusia jest offline  
Stary 2008-03-20, 20:40   #2100
Kajku
Przyczajenie

Dot.: Przepisy na domowe kosmetyki?

Witam, najprostszy peeling domowy to no. 1 łyzka oliwy, 1 łyzka fusów z kawy i 1 łyżka soli - całość zmieszać i nakładać kolistymi ruchami na wilgotną skórę. Potem zmyć wszystko wodą. Zamiast soli może być cukier.
Kajku jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
hydrolaty, mazidla, oleje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości