Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-07-11, 14:29   #2551
fruity
Wtajemniczenie

Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Filtry chemiczne mnie nie podrazniaja, ale boje sie przenikajacych rakotworczych skladnikow. Wiem,ze nie wszedzie one sa.
Ale mysle, ze tez dla cery naczynkowej mineralne sa lepsze, bo odbijaja promienie a nie zmieniaja je w cieplo. A ja mam duzy klopot z rumieniem.
Stosuje tez produkty do makijazu mineralne i taka mala mania mnie wziela na mineraly.

Zrobilam sobie mala porcje serum do wyprobowania (bez fazy olejowej). Dalam tylko hydrolat, ekstr., cococin i b3. Szybko sie wsiaka, to chyba dobrze (?) i uczucie jest jak po serum C leciutko lepiace, ale mniej (bo znika calkowicie po paru minutach) i mnie nie wysusza tak bardzo jak po serum C. Ale krem lub filtr na to musze nalozyc.
Sprobuje z gliceryna nastepnym razem a o HA malocz. w proszku musze poczytac.
Z tego co zrozumialam, to najlepiej mieszac go z HA wieloczasteczkowym tak? Tylko skad tyle kasy brac?
fruity jest offline  
Stary 2008-07-11, 17:15   #2552
Nati02
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Wytrącanie swoją drogą
Mi czasami mimo rozpuszczenia kwasu w alku, po kilku dniach 10% kwasu zamienia sie znowu w paleczki, takie jak przed rozpuszczeniem ...
Zrobilam zdjecie
Ślicznie to wygląda
Stary 2008-07-11, 20:51   #2553
cassatta
Zadomowienie

Dziewczyny czytam was trochę zawstydzona bo nie zbyt wszystko łapię. Czy któraś z was mogłaby mi polecić coś pod oczy czyli: nawilżenie i coś na zmarszczki
Stary 2008-07-11, 21:02   #2554
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez cassatta Pokaż wiadomość
Dziewczyny czytam was trochę zawstydzona bo nie zbyt wszystko łapię. Czy któraś z was mogłaby mi polecić coś pod oczy czyli: nawilżenie i coś na zmarszczki
Zerknij na sera w witaminą c i na koenzym Q10. Niedawno dziewczyny podawały najprostszy przepis na serum z Q10, czyli rozpuszczenie go w oleju.
Świetnie nawilżają masła i oleje - polecam masło karite, cupuacu i olej z róży piżmowej. Możesz też ukręcić mieszaninę maseł i oleju/oleju z Q10 - ja mam coś takiego i bardzo sobie chwalę.
niezamienna_juz_na_nic jest offline  
Stary 2008-07-11, 21:49   #2555
cassatta
Zadomowienie

Niezamienna dzięki, ale nic mi to nie mówi, proszę o bardziej prymitywną wiedzę, czyli jakiś przepis Mam serum flavo c z BU ale nie jestem pewna czy mogę je stosować na dzień Boję się przebarwień.
Stary 2008-07-11, 21:57   #2556
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Casatto, serum Flavo C stosuje się właśnie na dzień, to antyoksydant
Konkretny przepis:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=271&Itemid=2
Poza tym masła i oleje możesz stosować solo, zwłaszcza na noc.
Stary 2008-07-11, 22:04   #2557
mrs.doubtfire
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez cassatta Pokaż wiadomość
Niezamienna dzięki, ale nic mi to nie mówi, proszę o bardziej prymitywną wiedzę, czyli jakiś przepis Mam serum flavo c z BU ale nie jestem pewna czy mogę je stosować na dzień Boję się przebarwień.
Nie bój się Cassatta, witamina C jest bardzo dobra na dzień i wszyscy ją polecają, żeby używać pod filtry na dzień, ona nawet pomaga usuwać przebarwienia albo żeby się nowe nie robiły.
mrs.doubtfire jest offline  
Stary 2008-07-11, 22:51   #2558
margaretka02
Wtajemniczenie

GG do margaretka02

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Też robię tak ja Wy z Q10, tylko moje porcyjki przechowuję w lodówce

A nie gęstnieje Ci w lodówce?
margaretka02 jest offline  
Stary 2008-07-11, 22:55   #2559
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
A nie gęstnieje Ci w lodówce?
Nie zauważyłam.
Stary 2008-07-12, 01:21   #2560
Adora Belle
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
Filtry chemiczne mnie nie podrazniaja, ale boje sie przenikajacych rakotworczych skladnikow. Wiem,ze nie wszedzie one sa.
Ale mysle, ze tez dla cery naczynkowej mineralne sa lepsze, bo odbijaja promienie a nie zmieniaja je w cieplo. A ja mam duzy klopot z rumieniem.
Stosuje tez produkty do makijazu mineralne i taka mala mania mnie wziela na mineraly.
Mineralne nie dają wysokiej ochrony przed UVA, więc też dla naczynek niedobrze. Spora część filtrów chemicznych zawiera też mineralne, więc trochę i odbijają. Co do składników rakotwórczych, wydaje mi się, że na LU przekopywano się przez badania i raczej się to nie potwierdziło.

Cytat:
Zrobilam sobie mala porcje serum do wyprobowania (bez fazy olejowej). Dalam tylko hydrolat, ekstr., cococin i b3. Szybko sie wsiaka, to chyba dobrze (?) i uczucie jest jak po serum C leciutko lepiace, ale mniej (bo znika calkowicie po paru minutach) i mnie nie wysusza tak bardzo jak po serum C. Ale krem lub filtr na to musze nalozyc.
Sprobuje z gliceryna nastepnym razem a o HA malocz. w proszku musze poczytac.
Z tego co zrozumialam, to najlepiej mieszac go z HA wieloczasteczkowym tak?
Jeśli serum jest zbyt chude, to może faktycznie zrób z dodatkiem oleju. Albo na serum wodne, "penetracyjne" nałóż olej wzbogacony olejkami eterycznymi - jest mniej tłusty; na naczynka polecanych jest sporo olejków, nie wszystkie są fototoksyczne. Dodatkowo można taki olej wymieszać z HA wielkocząsteczkowym, całość będzie bardziej matowa. Całkiem to wygodne rozwiązanie, muszę przyznać i ostatnio zarzuciłam mazidła dwufazowe, bo w tej temperaturze potrafi mi wystarczyć sam tonik mlekowy i kroplę olejku stosuję z rozsądku, żeby mi woda nie wyparowywała ze skóry.
Cytat:
Tylko skad tyle kasy brac?
Ba, sama chciałabym to wiedzieć Ale akurat ten składnik zapowiada się na bardzo wartościowy.

Czy Twoje cococinowe serum pachnie kokosem? Mam próbkę, ale jeszcze jej nie testowałam
Adora Belle jest offline  
Stary 2008-07-12, 10:02   #2561
fruity
Wtajemniczenie

Nie, wlasnie dziwnie pachnie. I przez ekstr. i cococin. Cococin nie pachnie typowo kokosowo, tylko tak jakby czuc zapach wnetrza kokosu. Nie umiem tego okreslic. Serum jest tez brazowe od ekstr. ale na buzi nie.
Dam dzisiaj moze kapke HA z olejkiem i zobacze, czy na to juz nie bede musiala nakladac kremu.

Edit: nalozylam serum, jak bylo jeszcze kapke mokre, nalozylam HA z maceratem z kasztanowca. I za duzo oleju mi sie wylalo na reke, bo jestem olejowa na twarzy. Kremu dzisiaj napewno nie potrzebuje. Musze sprobowac z duzo mniejsza iloscia.

Edytowane przez fruity
Czas edycji: 2008-07-12 o 11:47
fruity jest offline  
Stary 2008-07-12, 14:39   #2562
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

A gdyby tak zrobic kąpiel do stop z mocznikiem, ekstraktami roslinnymi... co powiecie na to?
Macie moze jakies pomysły?
Skonczyła mi sie sol do stop flos-leku i nigdzie w miescie nie moge jej dostac. Potrzebuje cos o dzialaniu zmekczającym, przed pedicure...
psycha jest offline  
Stary 2008-07-12, 15:19   #2563
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
A gdyby tak zrobic kąpiel do stop z mocznikiem, ekstraktami roslinnymi... co powiecie na to?
Macie moze jakies pomysły?
Skonczyła mi sie sol do stop flos-leku i nigdzie w miescie nie moge jej dostac. Potrzebuje cos o dzialaniu zmekczającym, przed pedicure...
Ja robię z soli morskiej z olejkami eterycznymi. Nie używam gotowych soli.
Stary 2008-07-12, 17:16   #2564
malinowa0
Raczkowanie

zrobiłam mieszankę masła kakaowego i oleju różanego, zobaczymy, co z tego wyjdzie [po kilku dniach zdam relację, jak mieszanka działa na mą skórę moje Drogie, powiem Wam, że sklepik zielarski koło mnie jest tak dobrze zaopatrzony, że nie będę musiała kupować produktów przez internet.

- Dlaczego nosisz to głupie ubranko królika?
- Dlaczego nosisz to głupie ubranko człowieka?

malinowa0 jest offline  
Stary 2008-07-12, 23:53   #2565
reniakicia
Rozeznanie

GG do reniakicia

mój ostatni zakup to półprodukty do wykonania Olejeku do twarzy 2% BHA czyli:
- olej/macerat z brzozy
- kwas salicylowy
- olejowy ekstrakt z rozmarynu
- balsam Copaiba
- mój ukochany hydrolant z róży
- i na próbę i dla odmiany hydrolant z głogu
- 2 łyżeczki miarowe i buteleczkę z kroplomierzem do przechowania olejku
olej z czarnuszki miałam w zamierzeniu zastąpić już posiadanym olejem z róży, ale otrzymałam próbkę, więc olejek powstał wg niezminionej receptury oprócz otrzymanej próbki oleju z czrnuszki dostałam jeszcze próbkę hydrolantu z bławatka i geranium oraz algi-bioferment
muszę powiedzieć, że olejek jest rewelacja namieszałam jeszcze mazidło wg własnego pomysłu zamiast kremu na noc sprawdziłam na własnym pyszczku i muszę powiedzieć, że się nawet nie spodziewałam takiego efektu po nocy moja buzia jest cud miód stosuję olejek co dwa dni a między tym moją miksturę a zrobiłam ją z:
5 ml hydrolantu różanego + 1 ml alg = to dokładnie wymieszałam do tego kropnęłam parę kropli oleju z róży, czrnuszki i maceratu z brzozy + po 1 kropli balsamu copaiba i ekstrakt z rozmarynu wszystko razem dobrze wymieszałam i ot takie cudo mi wyszło mój P. śmiał się, że mi buźkę wyżre
muszę na marginesie przyznać, że kręcenie własnych mazideł jest jak narkotyk jeszcze mi paczka nie przyszła a ja już miałam w głowie następną listę rzeczy do kupienia
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline  
Stary 2008-07-13, 09:19   #2566
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez reniakicia Pokaż wiadomość
stosuję olejek co dwa dni a między tym moją miksturę a zrobiłam ją z:
5 ml hydrolantu różanego + 1 ml alg = to dokładnie wymieszałam do tego kropnęłam parę kropli oleju z róży, czrnuszki i maceratu z brzozy + po 1 kropli balsamu copaiba i ekstrakt z rozmarynu wszystko razem dobrze wymieszałam i ot takie cudo mi wyszło mój P. śmiał się, że mi buźkę wyżre
A nie rozwarstwia Ci się bez emulgatora?
Stary 2008-07-13, 11:08   #2567
fruity
Wtajemniczenie

Ja stosuje Olejek BHA codziennie od kilku tygodni, ale tak samo jak po Toniku BHA lub Effaclarze zero zmian na lepsze jak narazie. Mam wrazenie, ze na mnie nic nie dziala. Po HA tez nie czuje roznicy. Telocapil nie dziala wcale. Jakas dziwna mam skore.
fruity jest offline  
Stary 2008-07-14, 07:54   #2568
reniakicia
Rozeznanie

GG do reniakicia

niezamienna_juz_na_nic ta moja miksturka? nawet nie, trzymam ją w lodówce w szklanym słoiczku po kremie (nie robiłam jej dużo). Kosystencja jest taka wodnista z kropelkami oleju, przed użyciem wstrząsam słoiczkiem. Ta miksturka jest lepsza niż nie jeden krem przynajmniej dla mnie
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline  
Stary 2008-07-14, 14:12   #2569
Deborah100
Zakorzenienie

Chciałabym dowiedzieć się czy używałyście może Sebostatyczny krem do twarzy z trikenolem i algami-bioferment - dla cery tłustej i mieszanej

Potrzebuję lekkiego, szybko wchłaniającego się kremu, który jednocześnie zmatowi i nawilży skórę.

Widziałam jeszcze 2 inne:
Bazowy krem do twarzy: biobaza + hydromanil + witaminy - dla cery tłustej i mieszanej

Bazowy krem do twarzy: biobaza + kwas hialuronowy + witaminy + proteiny - dla cery tłustej i mieszanej

Ale nie wiem czy te będą odpowiednie
Deborah100 jest offline  
Stary 2008-07-14, 14:28   #2570
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Chciałabym dowiedzieć się czy używałyście może Sebostatyczny krem do twarzy z trikenolem i algami-bioferment - dla cery tłustej i mieszanej

Potrzebuję lekkiego, szybko wchłaniającego się kremu, który jednocześnie zmatowi i nawilży skórę.

Widziałam jeszcze 2 inne:
Bazowy krem do twarzy: biobaza + hydromanil + witaminy - dla cery tłustej i mieszanej

Bazowy krem do twarzy: biobaza + kwas hialuronowy + witaminy + proteiny - dla cery tłustej i mieszanej

Ale nie wiem czy te będą odpowiednie

Bazowy krem do twarzy: biobaza + kwas hialuronowy + witaminy + proteiny - dla cery tłustej i mieszanej - ten będzie lepszy, ze względu na HA. Hydromanil nadaje sie bardziej dla cer suchych, sprawi ze krem jest tłustszy, wolniej sie wchłania.. Jesli chesz, zeby krem, serum antyoksydancyjne, albo cokolwiek innego sie dobrze wchłaniało - radze wybierac formulacje z HA, albo zastepowac hydromanil, HA po prostu.
To samo z biobaza i kremach na Structure... biobaza jest lepsza dla cer mieszanych, przetluszczających sie. Warto jednak wziasc pod uwage, ze krem na biobazie robi sie na ciepło, a niektore oleje nie trawią wysokich temperatur i traca przy tym na dzialaniu...

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2008-07-14 o 14:50
psycha jest offline  
Stary 2008-07-14, 15:25   #2571
Deborah100
Zakorzenienie

Cytat:
Bazowy krem do twarzy: biobaza + kwas hialuronowy + witaminy + proteiny - dla cery tłustej i mieszanej - ten będzie lepszy, ze względu na HA. Hydromanil nadaje sie bardziej dla cer suchych, sprawi ze krem jest tłustszy, wolniej sie wchłania.. Jesli chesz, zeby krem, serum antyoksydancyjne, albo cokolwiek innego sie dobrze wchłaniało - radze wybierac formulacje z HA, albo zastepowac hydromanil, HA po prostu.
To samo z biobaza i kremach na Structure... biobaza jest lepsza dla cer mieszanych, przetluszczających sie. Warto jednak wziasc pod uwage, ze krem na biobazie robi sie na ciepło, a niektore oleje nie trawią wysokich temperatur i traca przy tym na dzialaniu...
Dziękuje za radę. A mogę wiedzieć co to jest ta formulacja z HA? Narazie to jestem w tym zielona
Mam nadzieje, że ten krem nie zaszkodzi, bo chcę go używać praktycznie codziennie np. pod puder.
A hydrolaty, oleje itd...to obojętnie jakie wybiorę?

Oj coś mi się wydaje, że stworzę wybuchową mieszankę
Deborah100 jest offline  
Stary 2008-07-14, 15:25   #2572
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:

Ja używałam - ale to krem na noc, zawiera kwasy (trikenol!).

Psycha ma rację - HA jest lepsze dla tłuścioszków niż hydromanil. Natomiast zdecydowanie polecam duet emulgatorów imwitor+structure, a nie biobazę - zimnotłoczone oleje lepiej znoszą kręcenie na zimno.
Stary 2008-07-14, 15:41   #2573
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Dziękuje za radę. A mogę wiedzieć co to jest ta formulacja z HA? Narazie to jestem w tym zielona
Mam nadzieje, że ten krem nie zaszkodzi, bo chcę go używać praktycznie codziennie np. pod puder.
A hydrolaty, oleje itd...to obojętnie jakie wybiorę?

Oj coś mi się wydaje, że stworzę wybuchową mieszankę

Oleje - jakie sobie zyczysz, wybieraj jednak te dla cer mieszanych..niektore są tłuste. Mieszanki wybuchowej nie stworzysz Krem Ci nie zaszkodzi

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
[/COLOR][/URL]

Ja używałam - ale to krem na noc, zawiera kwasy (trikenol!).

Psycha ma rację - HA jest lepsze dla tłuścioszków niż hydromanil. Natomiast zdecydowanie polecam duet emulgatorów imwitor+structure, a nie biobazę - zimnotłoczone oleje lepiej znoszą kręcenie na zimno.
Dokladnie..... tyle ze kremy na Structure sa tlustsze.. mimo dodatku HA
Niby wchłaniają sie dośc dobrze, ale u mnie juz po godzinie skora go "wypycha" na zewnatrz, tworząc tłusty film na twarzy...

Stwierdzilam, ze krecenie kremów zostawie sobie na zime... latem starczą mi same oleje...
psycha jest offline  
Stary 2008-07-14, 16:02   #2574
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Dokladnie..... tyle ze kremy na Structure sa tlustsze.. mimo dodatku HA
Niby wchłaniają sie dośc dobrze, ale u mnie juz po godzinie skora go "wypycha" na zewnatrz, tworząc tłusty film na twarzy...
Co skóra, to reakcja... mnie kremy ze structure delikatnie matują, uwielbiam je...
Stary 2008-07-14, 21:54   #2575
Deborah100
Zakorzenienie

Dzięki za informacje.

Dokładnie przejrzałam opisy poszczególnych składników i tak jak wymagają wybrałam:

Oleje\maceraty
- olej konopny

hydrolaty:
- różany lub rumiankowy. Nie wiem na który się zdecydować różanego mam próbkę to użyję i sprawdzę jak działa na skórę.

Zalecane hydrolizaty protein
- jedwab hydrolizowany

ekstrakty roślinne:

- zielona herbata lub pestki winogron

Mam nadzieje, że dobrze wybrałam

Muszę jeszcze dokupić miarki i termometr. Troszkę się tego nazbiera
Deborah100 jest offline  
Stary 2008-07-14, 23:48   #2576
Adora Belle
Raczkowanie

Cytat:
ekstrakty roślinne:

- zielona herbata lub pestki winogron
Tylko pamiętaj, że zielona herbata wymaga BHT, który rozpuszcza się w alkoholu albo (dłużej) w oleju. Natomiast pestki winogron są chimeryczne i w towarzystwie np niacynamidu zwykle tworzą się farfocle. Oba ekstrakty są świetne, ale mają swoje ograniczenia - winogrono dobre jest to prostego serum z hydrolatem i gliceryną i/lub HA
Adora Belle jest offline  
Stary 2008-07-15, 11:17   #2577
malinowa0
Raczkowanie

A jednak, hydrolatów u mnie w mieście nie ma, chyba zrobię jednak to zamówienie na mazidłach/ BU. powoli się w to wkręcam Na razie zacznę bezpiecznie, potem będę mieszać. Chciałabym podać Wam moje propozycje, bo nie wiem, czy się nie będą nawzajem "gryźć".
w Mazidłach zaopatrzyłabym się w :
-hydrolat różany [jako tonik]
-olejek różany
-skrobię kukurydzianą dry-flo [zastępca pudru]
w BU:
-Zestaw - Olejek myjący do twarzy - wanilia/ylang-ylang bądź Zestaw - Żel hialuronowy z pantenolem 5% [zamiast normalnego żelu]

I jeszcze pytanie: lepszy olejek do twarz, czy żel hialuronowy, do tego całego dobytku ?

Acha, jeśli złoży się jedną przesyłkę np. w mazidłach, to jeden produkt jest w jednej przesyłce, czy kilka na raz? a jesli kilka, to ile ml/l mieści się w jednej przesyłce?

malinowa0 jest offline  
Stary 2008-07-15, 11:25   #2578
asa___
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez malinowa0 Pokaż wiadomość
-Zestaw - Olejek myjący do twarzy - wanilia/ylang-ylang bądź Zestaw - Żel hialuronowy z pantenolem 5% [zamiast normalnego żelu]

I jeszcze pytanie: lepszy olejek do twarz, czy żel hialuronowy, do tego całego dobytku ?

Ale to dwa różne produkty o różnym działaniu.
Olejek myjący, jak sama nazwa wskazuje to olejek do mycia/oczyszcania
Żel hialuronowy - to taki 'nawilżacz', nie do mycia.
asa___ jest offline  
Stary 2008-07-15, 11:37   #2579
malinowa0
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Ale to dwa różne produkty o różnym działaniu.
Olejek myjący, jak sama nazwa wskazuje to olejek do mycia/oczyszcania
Żel hialuronowy - to taki 'nawilżacz', nie do mycia.
ah ta moja niewiedza, ale po to tu jestem by się dokształcić

malinowa0 jest offline  
Stary 2008-07-15, 12:22   #2580
chooomik
Rozeznanie

GG do chooomik

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
I niecierpliwie czekam, aż dotrze małocząsteczkowy HA.

Widzę, że kupiłaś - daj znać proszę jak poużywasz, bo strasznie się napaliłam na ten małocz. HA

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
hydrolaty, mazidla, oleje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości