Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-07-15, 13:21   #2581
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Widzę, że kupiłaś - daj znać proszę jak poużywasz, bo strasznie się napaliłam na ten małocz. HA
................
ja tez czekam na relacje

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2008-07-15, 13:30   #2582
zorza83
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Obecnie maniakalnie kupuję olejki eteryczne, wreszcie mam prawdziwy cedr, a nie ten oszukany avicennowy.
Czy to znaczy,że olejki eteryczne Avicenny nie są do końca naturalne? W takim razie jakie warto kupować? Polleny aroma, z mazideł???

Edytowane przez zorza83
Czas edycji: 2008-07-15 o 13:54
zorza83 jest offline  
Stary 2008-07-15, 14:23   #2583
Adora Belle
Raczkowanie

Cytat:
Widzę, że kupiłaś - daj znać proszę jak poużywasz, bo strasznie się napaliłam na ten małocz. HA
Doniosę co i jak, jak tylko listonosz doniesie mi paczkę.
Ale nie spodziewam się szybkich efektów - dzięki retinoidom mam dość dobrze wyregulowaną skórę. Sądzę, że działanie małocząsteczkowego będzie długofalowe, tak jak filtrów oraz retinoidów i o jędrności skóry przekonam się za ładnych parę lat
Adora Belle jest offline  
Stary 2008-07-15, 14:47   #2584
Adora Belle
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
Czy to znaczy,że olejki eteryczne Avicenny nie są do końca naturalne? W takim razie jakie warto kupować? Polleny aroma, z mazideł???
Ano taki cedr avicenny to Juniperus virginia, a nie Cedrus atlanticus. Czyli jałowiec wirginijski, potocznie zwany red cedar. Ichnia melisa to nie Melisa officinalis, tylko mieszanka melisy indyjskiej z lawendą (podobną ma też pollena - Melisa citrata indicum). Do kominka czy jako dodatki zapachowe do specyfików do ciała są ok, ale jeśli chcemy stworzyć aromaesencje do twarzy (na wzór decleorowych np) to raczej mazidła, pollena, primavera (aczkolwiek ta jest przesadnie droga - cedr w mazidłach kosztuje 6,30 za 5 g, w pollenie 7, 95 za 10 ml, a w primaverze 19,90 za 5 ml) - te które mają jakieś atesty i podają specyfikacje. Jak zresztą i inne produkty - zarówno bardzo niska, jak i bardzo wysoka cena budzą podejrzenia, że sprzedawca jest głównie zainteresowany zyskiem, zarabiajac albo na masówce albo na przekonaniu klienta, że dobre kosztuje majątek (jak to często bywa z super hiper olejami z samego serca czegoś tam egzotycznego).
Koniecznie należy patrzeć na nazwę łacińską - dobrym kompendium jest opracowanie Moniki Teichmann: http://www.wizaz.pl/images/oleje_eteryczne/ czy książki Polleny autorstwa Konopackiej i Bruda.
Adora Belle jest offline  
Stary 2008-07-15, 14:59   #2585
vLain
Rozeznanie

O kurcze, ale śliczne buteleczki się pojawiły w Mazidłach:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Przeznaczone są na pewno głównie do własnorobionych zapachów, ale i tak kupię sobie jakiś jako pojemniczek do serum do włosów. Podoba mi się pomysł wprowadzenia czegoś takiego do sklepu.
vLain jest offline  
Stary 2008-07-15, 15:28   #2586
zorza83
Raczkowanie

Cytat:
Ano taki cedr avicenny to Juniperus virginia, a nie Cedrus atlanticus. Czyli jałowiec wirginijski, potocznie zwany red cedar. Ichnia melisa to nie Melisa officinalis, tylko mieszanka melisy indyjskiej z lawendą (podobną ma też pollena - Melisa citrata indicum). Do kominka czy jako dodatki zapachowe do specyfików do ciała są ok, ale jeśli chcemy stworzyć aromaesencje do twarzy (na wzór decleorowych np) to raczej mazidła, pollena, primavera (aczkolwiek ta jest przesadnie droga - cedr w mazidłach kosztuje 6,30 za 5 g, w pollenie 7, 95 za 10 ml, a w primaverze 19,90 za 5 ml) - te które mają jakieś atesty i podają specyfikacje. Jak zresztą i inne produkty - zarówno bardzo niska, jak i bardzo wysoka cena budzą podejrzenia, że sprzedawca jest głównie zainteresowany zyskiem, zarabiajac albo na masówce albo na przekonaniu klienta, że dobre kosztuje majątek (jak to często bywa z super hiper olejami z samego serca czegoś tam egzotycznego).
Koniecznie należy patrzeć na nazwę łacińską - dobrym kompendium jest opracowanie Moniki Teichmann: http://www.wizaz.pl/images/oleje_eteryczne/ czy książki Polleny autorstwa Konopackiej i Bruda.
mi nigdy by nie przyszło do głowy,żeby sprawdzać nazwy łacińskie myślałam, że tym olejkom z Avicenny można ufać, a tu takie niemiłe zaskoczenie,baaaardzo dziękuję za odpowiedź( nie po raz pierwszy zresztą) i szczegółowe wyjaśnienie, wiedzy pozazdrościć ,
zorza83 jest offline  
Stary 2008-07-15, 15:38   #2587
chooomik
Rozeznanie

GG do chooomik

vLain Buteleczki świetne

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
mi nigdy by nie przyszło do głowy,żeby sprawdzać nazwy łacińskie
Adora belle ma rację bo jak na przykład rozpoznasz olejek sandałowy, a są dwa rodzaje, ten bardziej pospolity Amyris balsamifera i ten drogocenny Santalum Album. Tylko nazwa łacińska Ci to powie ja się generalnie trzymam PA - mają dobre olejki

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline  
Stary 2008-07-15, 15:50   #2588
zorza83
Raczkowanie

Cytat:
Adora belle ma rację bo jak na przykład rozpoznasz olejek sandałowy, a są dwa rodzaje, ten bardziej pospolity Amyris balsamifera i ten drogocenny Santalum Album. Tylko nazwa łacińska Ci to powie ja się generalnie trzymam PA - mają dobre olejki
to prawda dziewczyny,macie w 100% rację , ja to póki co zielona jestem , muszę się jeszcze trochę dokształcić
zorza83 jest offline  
Stary 2008-07-15, 15:54   #2589
Adora Belle
Raczkowanie

Cytat:

O, proszę, a olejek Avicenny ma oznaczenie INCI: oleum santalum album, tylko ze kosztuje niecałe 10 zł, co przy pollenowej i innych cenach Santalum album wynoszących powyżej 100 zł wskazuje chyba na ewidentną fałszywkę.
Bo ów cedr napis Juniperius virginia ma z boku, jako oznaczenie INCI, natomiast z przodu Oleum cedri jak byk.
Cedr avicenowy zresztą nie różni się znacznie zapachem od mazidłowego (trochę jak perfumy z perfumerii i z bazaru - dla niewyrobionego nosa to w pierwszej chwili to samo) - jako dodatek czysto zapachowy jest ok, ale mazidłowy ma o wiele lepsze właściwości pielęgnacyjne.
Adora Belle jest offline  
Stary 2008-07-15, 15:57   #2590
chooomik
Rozeznanie

GG do chooomik

Cytat:
O, proszę, a olejek Avicenny ma oznaczenie INCI: oleum santalum album, tylko ze kosztuje niecałe 10 zł, co przy pollenowej i innych cenach Santalum album wynoszących powyżej 100 zł wskazuje chyba na ewidentną fałszywkę.
Bo ów cedr napis Juniperius virginia ma z boku, jako oznaczenie INCI, natomiast z przodu Oleum cedri jak byk.

z Avicenną jest chyba coś nie halo zatem...

EDIT: Hm...wszystko gra:

http://www.avicenna.com.pl/sandal.html

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline  
Stary 2008-07-15, 16:21   #2591
Adora Belle
Raczkowanie

Cytat:
z Avicenną jest chyba coś nie halo zatem...

EDIT: Hm...wszystko gra:

http://www.avicenna.com.pl/sandal.html
U-a, ale mają intensywny kolor strony
Może na nowszych opakowaniach pojawia się właściwa informacja, ja swój olejek kupowałam 2 lata temu, kiedy w zielarskim były to jedyne olejki eteryczne, a nie "olejki zapachowe".
Adora Belle jest offline  
Stary 2008-07-15, 20:16   #2592
mrs.doubtfire
Rozeznanie

Ja też lubię olejki z Polleny, a Avicenna za to jest bardzo miła i odpowiadała mi na moje maile.
mrs.doubtfire jest offline  
Stary 2008-07-15, 22:10   #2593
asa___
Raczkowanie

Ja tylko tak chciałam donieść... a właściwie pozachwycać się...
Dostałam dziś paczkę z Mazideł - przed chwilą pomazałam się serum ekspresowym z HA, jedwabiem, NMF i olejem konopnym i z orzechów włoskich... i nie mogę się przestać głaskać po twarzy!!!!
Muszę iść spać, bo wpadnę w samozachwyt.

Jednym słowem - kuście nadal Olejomaniaczki!
asa___ jest offline  
Stary 2008-07-16, 22:18   #2594
zorza83
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Ja tylko tak chciałam donieść... a właściwie pozachwycać się...
Dostałam dziś paczkę z Mazideł - przed chwilą pomazałam się serum ekspresowym z HA, jedwabiem, NMF i olejem konopnym i z orzechów włoskich... i nie mogę się przestać głaskać po twarzy!!!!
Muszę iść spać, bo wpadnę w samozachwyt.

Jednym słowem - kuście nadal Olejomaniaczki!
a ja zachwycam się dzisiaj, przyszła do mnie moja pierwsza paczka z mazideł, wszystko już obwąchałam , sama nie wiem co wypróbować w pierwszej kolejności, również zamówiłam olej z orzechów włoskich..pachnie fantaaastycznie!!!ech... i macerat z kasztanowca niczego sobie, dostałam też parę ciekawych próbek- olej z czarnuszki, który chciałam wypróbować i jutro na pewno ukręcę sobie olejek myjący..sama jestem ciekawa jego działania, dla mnie to zupełna nowość

pzdr
zorza83 jest offline  
Stary 2008-07-16, 22:21   #2595
fruity
Wtajemniczenie

Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity

Czujecie roznice w olejkach? Ja mam kilka roznych plus maceraty i jakos jak dam sobie raz ten olejek z HA na twarz, na drugi dzien inny, to jakos nie czuje roznicy. Wszystkie tak jakby tak samo dzialaly.

..::..
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift, that´s why it is called the present..::..

fruity jest offline  
Stary 2008-07-16, 22:55   #2596
zorza83
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
Czujecie roznice w olejkach? Ja mam kilka roznych plus maceraty i jakos jak dam sobie raz ten olejek z HA na twarz, na drugi dzien inny, to jakos nie czuje roznicy. Wszystkie tak jakby tak samo dzialaly.

...ale nie czujesz różnicy w natłuszczeniu, we wchłanianiu się oleju??
zorza83 jest offline  
Stary 2008-07-17, 09:04   #2597
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
Czuję, główne różnice są w wchłanianiu, niektóre pozostawiają na skórze taki lekki "film". Efekt finalny jest podobny - porządnie nawilżona i gładka, miękka, aksamitna skóra; na ewentualne działanie p/zmarszczkowe czy ujędrniające trzeba trochę dłużej poczekać, bo to efekty długofalowe.
Stary 2008-07-17, 21:39   #2598
fruity
Wtajemniczenie

Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity

U mnie wlasnie tak samo sie wchlaniaja. Nie czuje roznicy. Po kazdym olejku mam delikatny filmik, gladziutka buzie, ale nie tlusta, chyba ze przesadze z iloscia.
Nie mam pojecia ktory dla mnie lepszy, bo dla mnie wszystkie sa oprocz zapachu takie same.
Moze powinnam stosowac jeden olejek przez tydzien, a potem dopiero zmienic na inny i tak dalej. Moze wtedy jakas roznica by sie pokazala.

..::..
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift, that´s why it is called the present..::..

fruity jest offline  
Stary 2008-07-18, 11:04   #2599
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Zrobilam wczoraj ekspresowe serum z cocoinem. Szczypta cocoin, 1ml HA, i kilka kropel mieszanki olejowej..nie wiem czy tak mozna,na oko, ale nic zlego sie nie stalo
Wlasnie sie zabieram za zuzywanie centelli, robie dzis serum na maceracie algowym z centella - wrzuce tym razem 3 g. Dzis rowniez moj pierwszy tonik z kwasem mlekowym... ciekawe co z tego wyjdzie

Wiem ze to nie nalezy do tego wątku ale otrzymałam od thanatosa ogromna probke fosfolipidow mleka i rutyny..wiecie co mozna z tym zrobic?
Mam tego jakies 25ml
psycha jest offline  
Stary 2008-07-18, 11:15   #2600
onyx70
Przyczajenie

Question Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam.
ostatnio przypadkiem trafiłam na stronkę mazidła pl.i barzdo mnie ten temat zainteresował.od jakiegoś czasu mam problemy z cerą mam bardzo suchą skórę co byscie polecały?Myślałam o kwasie hialuronowym ale jestem zielona z czym to połączyć. A moze coś innego skutecznego i wypróbowanego polecacie?
onyx70 jest offline  
Stary 2008-07-18, 11:41   #2601
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez onyx70 Pokaż wiadomość
Witam.
ostatnio przypadkiem trafiłam na stronkę mazidła pl.i barzdo mnie ten temat zainteresował.od jakiegoś czasu mam problemy z cerą mam bardzo suchą skórę co byscie polecały?Myślałam o kwasie hialuronowym ale jestem zielona z czym to połączyć. A moze coś innego skutecznego i wypróbowanego polecacie?
Witaj

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=144865
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=194047
polecam lekturę tych dwóch wątków na początek

a tak od siebie - kwas HA stosuję wraz z olejami jako serum ekspresowe, po prostu mieszam na łapce mniej więcej w równych proporcjach
sam kwas HA przy suchej cerze wywołuje uczucie ściągnięcia natomiast w połączeniu z olejem pomaga go rozprowadzić i wchłonąć

tu kilka ściąg, Limaria podaje jakie oleje do jakiej cery:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=315&Itemid=2
ja osobiście lubię olej z róży, z amarantusa, z avocado, z pestek moreli, z ryżu, macerat z kasztanowca i wreszcie mój ukochany skwalan

jeśli zdecydujesz się na zakupy, napisz w uwagach jaki masz typ cery - na pewno dostaniesz jakieś ciekawe próbki do testów

miłego czytania
Stary 2008-07-18, 16:19   #2602
noname12345TPa
Gość

Przyszła moja paczka z mazideł
Jutro zaczynam kręcić - już się niecierpliwie.

Stary 2008-07-18, 19:24   #2603
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Dziś zaszalałam i do swojego "klasycznego" kremu nawilżającego ciepnęłam koenzymu Q10. O matko, już nigdy nie uwierzę, że śnieżnobiałe kremy drogeryjne zawierają jakąś sensowną ilość Q10 - mój ma śliczny, pomarańczowiuteńki kolorek
niezamienna_juz_na_nic jest offline  
Stary 2008-07-18, 20:12   #2604
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Dziś zaszalałam i do swojego "klasycznego" kremu nawilżającego ciepnęłam koenzymu Q10. O matko, już nigdy nie uwierzę, że śnieżnobiałe kremy drogeryjne zawierają jakąś sensowną ilość Q10 - mój ma śliczny, pomarańczowiuteńki kolorek
Biorac jeszcze pod uwage fakt, ze Q10 pod wpływem wysokiej temperatury traci swoje wlasciwosci, mozna wnioskowac, ze w "kupnych" kremidłach i balsamach nie ma go wcale
Sama byłam zaskoczona kolorem.. myslalam ze Q10, jest bezbarwny, moze go jakos odbarwiają, czy cos
psycha jest offline  
Stary 2008-07-18, 20:32   #2605
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Sama byłam zaskoczona kolorem.. myslalam ze Q10, jest bezbarwny, moze go jakos odbarwiają, czy cos
Raczej dodają ociupineczkę, okruszynkę na całą kadź...
niezamienna_juz_na_nic jest offline  
Stary 2008-07-18, 23:33   #2606
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Zrobilam ten tonik BHA z mlekowym po poludniu, wsadziłam do lodowki.. teraz wyciągam i widze pływające pałeczki salicylowego Przeciez rozpuscil sie w alkoholu...a teraz znowu są całe....
Moze kwas salicylowy jest "zepsuty" ?
Juz ten ostatni tonik BHA 2% nie wyszedł...
psycha jest offline  
Stary 2008-07-19, 08:03   #2607
noname12345TPa
Gość

Psycha sprawdź datę ważności.
Ja mówię, że jestem w mazidłach zadurzona. Pani Lidia uspokoiła mnie swoim mailem. Przyszło dokładnie na termin (czwartek-piątek w wtorek wysłane). Hydrolacik jest cudowny Niedługo zobaczę jak wygląda połączenie z niacymide hydrolatu i glyceryl cocoate z olejem (mam 4 do wyboru). Tylko następnym razem muszę zamówić bagietkę bo nie mam czym mieszać w zlewce (może użyję do tego jakiegoś patyczka drewnianego np. tego do szaszłyków).

Stary 2008-07-19, 10:09   #2608
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

wazny do do 01.2010, kupiony u thanatosa .... mlekowy mam z mazideł.
Trzymalam go w szafce, nie w lodowce.... moze dlatego?
psycha jest offline  
Stary 2008-07-19, 10:23   #2609
noname12345TPa
Gość

Możliwe - na mlekowym pisze "trzymać w lodówce" - mam 80% z mazideł.

Stary 2008-07-19, 10:41   #2610
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Możliwe - na mlekowym pisze "trzymać w lodówce" - mam 80% z mazideł.
Na moim mlekowym pisze przechowywanie w temperaturze pokojowej
Wątpie by z mlekowym bylo cos nie tak... bo wczoraj dopiero go otwarłam.... widocznie salicyl Thanatosa jest trefny, bo alkohol,woda i polysorbate - wątpie...

Najchętniej bym wszystko co mam wrzucila do lodówki...dziewczyny, mozna tak?
psycha jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
hydrolaty, mazidla, oleje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości