Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-07-19, 10:50   #2611
noname12345TPa
Gość

Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Większość jest chyba do lodówki (dziś spytam brata czy podłączy mi lodówkę od ciotki), albo kup nowy salicynowy.
Chyba w przyszłym tygodniu robię drugie zamówienie
- bagietka (no czym ja mam to mieszać?)
- zlewka 100 ml
- macerat marchew (niezmienna )
- komplet łyżeczek miarowych
- 2 oleje które wbiorę
Znowu pewnie skończy się na 60 zł zamiast na 20 bo zaraz jeszcze coś na pewno dojdzie.

Stary 2008-07-20, 01:15   #2612
Adora Belle
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Wątpie by z mlekowym bylo cos nie tak... bo wczoraj dopiero go otwarłam.... widocznie salicyl Thanatosa jest trefny, bo alkohol,woda i polysorbate - wątpie...
Nie sądzę, żeby salicyl od Thanatosa był trefny. Mam wrażenie, że ten składnik sam w sobie jest "trefny", to paskudztwo potrafi się upiornie wytrącać w recepturze, która innym wychodzi bez problemu. Ja się z tego powodu przesiadłam na olejek i tu, odpukać, jest idealnie.

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
- bagietka (no czym ja mam to mieszać?)
Aaa, mea culpa - doradzałam Ci, jakie akcesoria się przydadzą i o bagietce zapomniałam. A to dlatego, że ja zwykle pakuję półprodukty od razu do docelowej buteleczki i potem tylko nią wstrząsam.
Adora Belle jest offline  
Stary 2008-07-20, 08:49   #2613
fruity
Wtajemniczenie

Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity

Mi w olejku tez salicylowy sie nie rozpuszcza. Takie paleczki sie nie robia, ale na dnie jest zawsze kwas.

..::..
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift, that´s why it is called the present..::..

fruity jest offline  
Stary 2008-07-20, 09:13   #2614
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Nie sądzę, żeby salicyl od Thanatosa był trefny. Mam wrażenie, że ten składnik sam w sobie jest "trefny", to paskudztwo potrafi się upiornie wytrącać w recepturze, która innym wychodzi bez problemu. Ja się z tego powodu przesiadłam na olejek i tu, odpukać, jest idealnie.

chyba tak
Nie tylko nam sie nie rozpuszcza. Kupiłam sobie kilka miesiecy temu Le Frosch Squamax, emulsja z kwasem salicylowym i mocznikiem - exfoliant do ciała.
Chcąc go po kilku miesiącach zuzyc juz do konca, zauwazyłam ze emulsja zamieniła się w wode, z pływającymi wsrodku pałeczkami kwasu salicylowego.... a z datą ważnosci wszystko ok.
Moze to powietrze ktore dostaje sie do butelek, temperatura?

Ostatnio tez optiphen znowu nie chce sie rozpuszczac...podejrzewam ze to wina wody. Zwykle kupowałam wode w szklanych butelkach (Woda oczyszczona ProLab),a ostatnio skusiłam sie na wode do injekcji, bo innej nie mieli... wieszkosć ser, balsamów i toników szybko sie na niej rozwarstwia...nawet po dodaniu gumy ksantanowej, ktora zwykle trzymała wszystko razem.
psycha jest offline  
Stary 2008-07-20, 09:19   #2615
noname12345TPa
Gość

A u mnie coś chyba za jakiś tydzień kolejne zamówienie się szykuje.
No niestety mea culpa zapomniałam na kość o akcesoriach (inaczej będzie trudno mi kręcić cokolwiek, bo akcesoriów mam za mało).
A więc co mam zamówić:
- dwie butelki z dozownikiem (do olejku lepsze) i do toniku
- dwa oleje
- macerat marchwiowy
- zlewka 100 ml
- bagietka borokrzemowa
- druga biała łyżeczka
- pipeta szklana
A w aptece muszę kupić z 2 strzykawki lekarskie.
Zastanawiam się też nad Naturalnym Czynnikiem Nawilżającym - dobre to?
Czy zawsze tak ma być, że zamówienie rośnie (apetyt chyba rośnie w miarę jedzenia).

Stary 2008-07-20, 10:37   #2616
zorza83
Raczkowanie

Cytat:
No niestety mea culpa zapomniałam na kość o akcesoriach (inaczej będzie trudno mi kręcić cokolwiek, bo akcesoriów mam za mało).
Nie Ty jedna Werka , dobrze,że zostawiłam sobie akcesoria z zestawu z BU, ale i tak będę musiała zakupić łyżeczki miarowe..w rezultacie wsypałam niacynamid do hydrolatu na oko

....ukręciłam najprostszą wersję olejku do mycia: olej + glyceryl cocoate + olejek grejpfrutowy dla zapachu,testuję już kilka dni i co raz bardziej się do niego przekonuję, w końcu nie muszę trzeć wacikami oczu,żeby zmyć tusz do rzęs, teraz za jednym zamachem myję całą twarz olejkiem, co jest zdecydowanie wygodniejsze..tylko ta wydajność..
zorza83 jest offline  
Stary 2008-07-20, 10:48   #2617
noname12345TPa
Gość

Racja i jeszcze mea culpa zapomniałam o paru składnikach do kilku przepisów. A mam zamiar zrobić to olejek myjący do twarzy
i to olejek do ciała
Teraz mam nauczkę - najpierw przeczytaj przepis - potem zamów

Stary 2008-07-20, 10:53   #2618
fruity
Wtajemniczenie

Ja tez robie olejek do twarzy z glyceryl cocoate i ekstraktem z rozmarynu z roznych olejkow/maceratow i jestem bardzo zadowolona. Mi starcza taka porcja na miesiac.
Aktualnie mam z 5% maceratu marchwiowego a reszta zimnotloczona oliwa z oliwek.

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift, that´s why it is called the present..::..

fruity jest offline  
Stary 2008-07-20, 10:56   #2619
zorza83
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
Ja tez robie olejek do twarzy z glyceryl cocoate i jestem bardzo zadowolona. Mi starcza taka porcja na miesiac.
a dużą porcję robisz?? ja dałam 45 ml oleju słonecznikowego, tłoczonego na zimno i 5 ml emulgatora i myslę, że więcej niz na 2 tyg mi nie starczy
zorza83 jest offline  
Stary 2008-07-20, 11:05   #2620
fruity
Wtajemniczenie

Taka 50ml mniej wiecej. Ja olejek stosuje tez tylko wieczorem, rano przemywam twarz hydrolatem.

fruity jest offline  
Stary 2008-07-20, 11:44   #2621
zorza83
Raczkowanie

hmm..ja też tylko wieczorem myję twarz , ale dosyć mocno tuszuję rzęsy, więc może dlatego tyle tego olejku zużywam...
zorza83 jest offline  
Stary 2008-07-20, 12:04   #2622
asa___
Raczkowanie

Cytat:
Czy zawsze tak ma być, że zamówienie rośnie (apetyt chyba rośnie w miarę jedzenia).

Oj chyba zawsze - tydzień temu przyszło zamówienie z Mazideł, a ja już zbieram się na następne i znajduję coraz to więcej "niezbędnych" rzeczy...

A co do odmierzania składników - wczoraj trudziłam się z odmierzeniem 1ml, w końcu na oko jakoś się udało, a dziś myjąc pojemniczek po próbce olejku zauważyłam, że ma podziałkę
asa___ jest offline  
Stary 2008-07-20, 12:25   #2623
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Oj chyba zawsze - tydzień temu przyszło zamówienie z Mazideł, a ja już zbieram się na następne i znajduję coraz to więcej "niezbędnych" rzeczy...

A co do odmierzania składników - wczoraj trudziłam się z odmierzeniem 1ml, w końcu na oko jakoś się udało, a dziś myjąc pojemniczek po próbce olejku zauważyłam, że ma podziałkę
Z wyposażeniem tez tak miałam.. co chwile mi czegos brakowało
Jak juz skompletujecie zbiór, to bedzie mniej

Warto sie zaopatrzec w 2 zlewki 25ml i jedna 50ml , do tego komplet niebieskich lyzeczek, lyzeczka 0,15 ml. i szpatułka jakas. Niesamowicie wygodne
Buteleczki amber same się nazbierają
psycha jest offline  
Stary 2008-07-20, 12:30   #2624
zorza83
Raczkowanie

Cytat:
Warto sie zaopatrzec w 2 zlewki 25ml i jedna 50ml , do tego komplet niebieskich lyzeczek, lyzeczka 0,15 ml. i szpatułka jakas. Niesamowicie wygodne
O tak........zwła szcza te łyżeczki miarowe i szpatułka, bo nawet nie miałam jak wsypać ten niacynamid do hydrolatu...
zorza83 jest offline  
Stary 2008-07-20, 12:41   #2625
fruity
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
hmm..ja też tylko wieczorem myję twarz , ale dosyć mocno tuszuję rzęsy, więc może dlatego tyle tego olejku zużywam...
Nie wiem. Ja tez prawie codziennie mam pelny makijaz i czesto musze 2-3 razy wlac olej na reke i przemyc.
Ale to jest indiwidualna sprawa. Ja robie olejek od prawie 2 miesiecy. I za pierwszym razem na miesiac mi starczyl. Druga porcja tez jeszcze nie skonczona.

fruity jest offline  
Stary 2008-07-20, 12:42   #2626
noname12345TPa
Gość

Ha tym razem nie powinnam niczego zapomnieć
Lista zakupów w Mazidłach
- olejowy ekstrakt z rozmarynu
- olej z komosy
- olej macerat z alg
- olej z nasion bawełny
- cromolient SCE
- cordamol STS
- bagietka borokrzemowa
- zlewka 100 ml

Stary 2008-07-20, 13:07   #2627
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Ha tym razem nie powinnam niczego zapomnieć
Lista zakupów w Mazidłach
- olejowy ekstrakt z rozmarynu
- olej z komosy
- olej macerat z alg
- olej z nasion bawełny
- cromolient SCE
- cordamol STS
- bagietka borokrzemowa
- zlewka 100 ml

Nie wiem czy juz masz, ale bardzo przydatną rzeczą jest guma ksantanowa... mozna ja wsypywac do wszystkiego. To taki uniwersalny srodek zagęszczający, mozna ja dodawac nawet do serum z vit C. Sprawia tez ze sera, balsamy, emulsje sie nie rozwarstwiają. O ile masz zamiar robic cos kremowego, czy jakies sera... naprawde fajna rzecz
Ma długą date przydatnosci i jest bardzo wydajna
psycha jest offline  
Stary 2008-07-20, 13:09   #2628
zorza83
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
Nie wiem. Ja tez prawie codziennie mam pelny makijaz i czesto musze 2-3 razy wlac olej na reke i przemyc.
Ale to jest indiwidualna sprawa. Ja robie olejek od prawie 2 miesiecy. I za pierwszym razem na miesiac mi starczyl. Druga porcja tez jeszcze nie skonczona.

Może mi się tylko tak wydaję,że szybko schodzi ten olejek, a tak naprawdę też posłuży mi przez miesiąc. Tak czy inaczej nie zamierzam z niego zrezygnować bo zmywanie makijażu mleczkiem i wacikami jest dla mnie mordęgą i nie chce do tego wracać .
zorza83 jest offline  
Stary 2008-07-20, 13:10   #2629
noname12345TPa
Gość

Psycha troszkę później ją kupię - teraz robię dwa olejki (jeden do twarzy, a drugi do ciała).

Stary 2008-07-20, 13:22   #2630
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Psycha troszkę później ją kupię - teraz robię dwa olejki (jeden do twarzy, a drugi do ciała).
Te 3 zlewki, o ktorym pisałam sa przydatne do robienia kremów i ser 2,3-fazowych, czy tez tonikow, ktorych maksymalna ilosc, po zmieszaniu faz wynosi jakies 50ml.

Testowałam wczoraj pierwszy raz tonik z kwasem mlekowym, bez salicylu. Poszczypał lekko, ale swietnie oczyscił twarz Sciąga ze skory brud, z ktorym widocznie nie poradziło sobie mydło ( alep o dziwo)... a szorowałam i peelingowalam twarz przed jego uzyciem
Przeszkadza mi jedynie film HA.
psycha jest offline  
Stary 2008-07-20, 13:32   #2631
noname12345TPa
Gość

Dzięki za info - przy późniejszej pracy sobie takowe kupię.
Teraz potrzebna mi jest jedna 100 ml.

Stary 2008-07-20, 13:38   #2632
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Testowałam wczoraj pierwszy raz tonik z kwasem mlekowym, bez salicylu. Poszczypał lekko, ale swietnie oczyscił twarz Sciąga ze skory brud, z ktorym widocznie nie poradziło sobie mydło ( alep o dziwo)... a szorowałam i peelingowalam twarz przed jego uzyciem
Przeszkadza mi jedynie film HA.
Też lubię ten tonik. Jeśli przeszkadza Ci HA, możesz dać zamiast niego hydromanil albo glicerynę.
niezamienna_juz_na_nic jest offline  
Stary 2008-07-20, 13:54   #2633
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Też lubię ten tonik. Jeśli przeszkadza Ci HA, możesz dać zamiast niego hydromanil albo glicerynę.
Dziekuje, nie wpadłam na taki pomysł...
Na hydromanil sie wiecej nie skusze, ale gliceryna brzmi ciekawie
psycha jest offline  
Stary 2008-07-21, 09:18   #2634
dżiza
Raczkowanie

Dziewczyny, chcę zrobić sobie na wyjazd ekspresowe serum w butelce 10ml i nie wiem czy i ile dać konserwantu. Dałabym kwas hialuronowy, jakiś olej, nmf, wit. e i może optiphen, ale czy to dobry pomysł? Nie wiem czy będzie tam lodówka.
dżiza jest offline  
Stary 2008-07-21, 09:28   #2635
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Dżizo, a nie lepiej wziąć wszystkie produkty i mieszać ekspresowe sera na bieżąco? Olej, NNF i witaminę E spokojnie możesz potrzymać kilka(naście) dni bez lodówki, a i HA też się nic nie stanie - jest konserwowany.
Stary 2008-07-21, 22:50   #2636
confused_girl
Zadomowienie

Drogie Biochemiczne Wizażanki
Potrzebuje przepisu na coś po goleniu da TŻta. Coś na wzór wodu po goleniu, ale głównym celem takiego mazidła miałaby być prewencja stanów zapalnych i krostek charakterystycznych dla golenia "żyletką" :P Myślałam o kwasie salicylowym, ale nie wiem czy to nie będzie zbyt mocne, zwłaszcza, że filtry odpadają Może jakieś serum z wysokim stężeniem mocznika? Ale jeśli tak to co jeszcze do niego dorzucić, żeby było w przyjemnej formie?

Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline  
Stary 2008-07-21, 23:25   #2637
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Confused, a może coś w tym stylu:
http://mazidla.com/index.php?option=...id=41&Itemid=2
Dorzuciłabym jeszcze pantenolu albo/i alantoiny...
Myślałam też o toniku z kwasem mlekowym, ale to też raczej hardcore. Już łagodniej byłoby posmarować faceta tonikiem z octem ziołowym (świetny jest przepis na tonik lawendowo-octowy na Mazidłach ), ale i tak ten pierwszy przepis wydaje mi się najlepszy. Poza tym dochodzi jeszcze kwestia zapachu... mój Małż na przykład to jest wrażliwy na takie sprawy . Oczywiście na mnie, bo sam się niczym nie mazia i raczej maział nie będzie...
Stary 2008-07-22, 10:24   #2638
confused_girl
Zadomowienie

Niezamienna - ten tonik z niacynamidem sama używam (no może w trochę zmodyfikowanej wersji :P ) i jest świetny, ale ze stanami zapalnymi po goleniu raczej na pewno sobie nie poradzi
Ocet ziołowy (wg Twojego przepisu ) już zrobiłam i najpierw pomyślałam sobie, że to świetny pomysł, ale potem przypomniałam sobie jak mój biedny delikates cierpiał, jak musiał rozcieńczonym octem szyby myć . Chyba, że taki tonik wzbogacę olejkami eterycznymi Pomarańcza zabije zapach na 100% (już sprawdzałam ). A jakie stężenie proponowałabyś? Może 30%?
A co myślisz o tonik 2% BHA? Też zbyt hardcore'owy?

Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline  
Stary 2008-07-22, 11:08   #2639
IlonaP
Zakorzenienie

W związku z oddaleniem się w czasie zamówienia w Mazidłach zakupiłam sobie Q10 NaturKaps, jedna kapsułka zawiera:
Q10 - 30mg
oraz
olej sojowy, lecytyna sojowa, olej kokosowy, wosk pszczeli, olej palmowy;
żelatyna, glicerol, sorbitol, sól sodowa aseptyny A i P, tlenek żelaza czarny
można to chyba wcisnąć do ekspresowego serum, prawda?

Ostatnio stany zapalne po goleniu/depilacji traktuję olejkiem eterycznym z drzewa herbacianego i jest lepiej, ale do sukcesu to jeszcze daleko.
Stary 2008-07-22, 12:46   #2640
Adora Belle
Raczkowanie

Cytat:
Nie wiem czy juz masz, ale bardzo przydatną rzeczą jest guma ksantanowa... mozna ja wsypywac do wszystkiego. To taki uniwersalny srodek zagęszczający, mozna ja dodawac nawet do serum z vit C. Sprawia tez ze sera, balsamy, emulsje sie nie rozwarstwiają. O ile masz zamiar robic cos kremowego, czy jakies sera... naprawde fajna rzecz
Ma długą date przydatnosci i jest bardzo wydajna
A ja się wreszcie przekonałam do zagęstników i teraz wszystko maniakalnie żeluję Guma ksantanowa mnie do tego zniechęciła; pozostawia taką tępą suchość - nie przepadam za nią również w gotowych kosmetykach. Poza tym łatwo się grudkuje i nie ma żadnych właściwości poza zagęszczaniem, a ja lubię, jak wszystkie składniki robią mojej skórze coś dobrego --> Alginat ma całkiem pokaźną listę właściwości, żeluje bez wpadek (trzeba go tylko odstawić na pół godziny). Nie można go niestety łączyć z alkoholem (lipodermina też odpada) oraz z detergentami, a także dodawać do C-serum czy toników kwasowych, bo wymaga wyższego pH. Ale do lekkich letnich mleczek do ciała czy żelu do rąk jest fajny. Na twarzy i włosach jeszcze nie testowałam.
Adora Belle jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
hydrolaty, mazidla, oleje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości