Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-07-22, 12:54   #2641
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
A ja się wreszcie przekonałam do zagęstników i teraz wszystko maniakalnie żeluję Guma ksantanowa mnie do tego zniechęciła; pozostawia taką tępą suchość - nie przepadam za nią również w gotowych kosmetykach. Poza tym łatwo się grudkuje i nie ma żadnych właściwości poza zagęszczaniem, a ja lubię, jak wszystkie składniki robią mojej skórze coś dobrego --> Alginat ma całkiem pokaźną listę właściwości, żeluje bez wpadek (trzeba go tylko odstawić na pół godziny). Nie można go niestety łączyć z alkoholem (lipodermina też odpada) oraz z detergentami, a także dodawać do C-serum czy toników kwasowych, bo wymaga wyższego pH. Ale do lekkich letnich mleczek do ciała czy żelu do rąk jest fajny. Na twarzy i włosach jeszcze nie testowałam.
Masz racje z tymi grudkami, mi tez przeszkadzają...szczegoln ie w serach z dodatkiem ekstraktów, ale nie znam nic lepszego...a ser o konsystencji wody nie cierpie
Dostałam od limarii probke alginatu... wsypalam, bez dluzszego zastanowienia cale 0,5g do swiezo zrobionego serum antycell. z maceratem i centella
psycha jest offline  
Stary 2008-07-22, 13:38   #2642
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Ocet ziołowy (wg Twojego przepisu ) już zrobiłam i najpierw pomyślałam sobie, że to świetny pomysł, ale potem przypomniałam sobie jak mój biedny delikates cierpiał, jak musiał rozcieńczonym octem szyby myć . Chyba, że taki tonik wzbogacę olejkami eterycznymi Pomarańcza zabije zapach na 100% (już sprawdzałam ). A jakie stężenie proponowałabyś? Może 30%?
No co najmniej 30%... Małe stężenie niewiele da, poza zakwaszeniem. Ja mieszam ocet pół na pół z wodą/hydrolatem, ale ja jestem zaprawiona w bojach. Może lepiej podziałałby olejek herbaciany zamiast pomarańczy? Ma świetne własności antybakteryjne. Choć on też nie najpiękniej pachnie... Ale ludzie mają różny gust - np. mój M. przepada za tym zapaszkiem.

Cytat:
A co myślisz o tonik 2% BHA? Też zbyt hardcore'owy?
Możesz spróbować , choć to i kwas, i alkohol... Żeby się tylko nie zniechęcił do maziania w ogóle...
niezamienna_juz_na_nic jest offline  
Stary 2008-07-22, 21:50   #2643
confused_girl
Zadomowienie

Ja ostatnio w akcie desperacji zaaplikowałam ocet ziołowy w stężeniu 1:0 bo miałam podskórne grudki, których niczym sie pozbyć nie mogłam i o dziwo podziałało :P Co do olejków to chyba popróbuje różne mieszanki zapachowe tak żeby upchąć i drzewko herbaciane i pomarańcze i balsam copaiba :P COś czuję, że zapachowo nie wyjdzie z tego nic dobrego, ale co tam, wszystko wyjdzie w praktyce
I dzięki za pomysł z octem

Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline  
Stary 2008-07-22, 22:31   #2644
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Och, ocet jest dobry naprawdę (prawie) na wszystko. Polecam ten z Rossmana - i do sałatki, i do pielęgnacji
niezamienna_juz_na_nic jest offline  
Stary 2008-07-22, 23:24   #2645
confused_girl
Zadomowienie

Właśnie robiłam na polecanym przez Ciebie Rossmannowskim A jaki dobry jest napój octowy po obfitym posiłku Stosuje wersje lajt czyli duuużżżaaaa szklanka wody+łyżeczka octu+pół łyżeczki miodu i pomaga

Stary 2008-07-22, 23:35   #2646
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Ten tonik z kwasem mlekowym to istny killer. 3 dni z rzędu i skora sie luszczy

Czy mierzenie PH w przypadku tego toniku jest bardzo wazne?
psycha jest offline  
Stary 2008-07-23, 09:16   #2647
reniakicia
Rozeznanie

GG do reniakicia

opracowuję kolejne zamówienie eh mazidełka wciągają jak narkotyk mam zamiar zakupić glinkę białą amazońską na maseczkę i tak myślę czym by ją wzbogacić wypatrzyłam w nowościach ekstrakt z ziela skrzypu polnego a może ekstrakt z pestek winogron albo herbaty? może mi ktoś coś doradzić lista jest długa i wydłuża się coraz bardziej muszę zrobić przecinkę
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline  
Stary 2008-07-23, 11:29   #2648
confused_girl
Zadomowienie

Niezamienna - A jeszcze mam jedno pytanie odnośnie toniku octowego Jak dajesz stężenie większe niż 30% to jak często go używasz? I czy skóra się nie łuszczy?

Stary 2008-07-23, 11:43   #2649
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Niezamienna - A jeszcze mam jedno pytanie odnośnie toniku octowego Jak dajesz stężenie większe niż 30% to jak często go używasz? I czy skóra się nie łuszczy?
Zwykle co drugą noc, pod ekspresowe serum olejowe z HA, czasem także w ciągu dnia. W pozostałe noce używam serum z trikenolem albo oleju z kwasem salicylowym/serum Lemon, więc wolę nie przesadzać z kwasami. Skóra mi się nie łuszczy, ale ja jestem (przynajmniej byłam, bo ostatnio coś mi się chyba skóra zmienia ) typowym tłuścioszkiem i byle co mnie nie rusza . A tak serio - nawilżam się olejami i kremami własnej roboty, raczej nie wiem, co to łuszczenie, ale także nigdy nie stosowałam prawdziwego hardcoru, typu retinoidy.

Psycho - mnie się nie łuszczy skóra po tym toniku, ale... jak wyżej Natomiast tonik mnie podszczypuje, i to niezależnie od stanu skóry. Ja nie mierzę ph.

Reniukiciu, a co zamierzasz uzyskać tą maseczką?
Stary 2008-07-23, 12:41   #2650
Adora Belle
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
a ser o konsystencji wody nie cierpie
To jest dziwna sprawa, konsystencja zależy od składników i chyba też sposobu ich łączenia (kiedyś pewne serum wychodziło mi za każdym razem inaczej - od gluta po wodę). Ostatnio wymodziłam bardzo lekki krem pod oczy a polawaxie, wyszła mi ciecz, która dopiero dzień później przeszła w lekką emulsję. Postanowiłam powtórzyć tę recepturę, dając tylko inny olej i inne ekstrakty - natychmiast wyszło masło, w którym mikserek stanął.
Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Ten tonik z kwasem mlekowym to istny killer. 3 dni z rzędu i skora sie luszczy

Czy mierzenie PH w przypadku tego toniku jest bardzo wazne?
Myślę, że tak. Do mazidłowego toniku mlekowego wrzucałam około 2 czubatych łyżeczek 0,15 sody, żeby dojść do ph 4, bo początkowo papierek był intensywnie czerwony (pH w granicach 2 na moje oko).
Robiłaś zgodnie z przepisem? Z dodatkiem kwasu hialuronowego? Moją skórę wprawdzie ciężko zmusić do widocznego łuszczenia, ale odnotowałam wyraźne zwiększenie mocy mlekowca, kiedy HA zastąpiłam gliceryną - żelowa konsystencja HA zapewne zmniejsza przenikanie (dlatego jednak wolę wodniste mazidła), a gliceryna jest o ile dobrze pamiętam promotorem przejścia przeznaskórkowego - następna wersja toniku miała już tylko 5% kwasu

Dostałam wczoraj paczkę z HA małocząsteczkowym, zaraz coś umerdam
Adora Belle jest offline  
Stary 2008-07-23, 12:56   #2651
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Myślę, że tak. Do mazidłowego toniku mlekowego wrzucałam około 2 czubatych łyżeczek 0,15 sody, żeby dojść do ph 4, bo początkowo papierek był intensywnie czerwony (pH w granicach 2 na moje oko).
Następnym razem (tzn. już dziś) zmierzę
Stary 2008-07-23, 12:56   #2652
confused_girl
Zadomowienie

Niezamienna - dzięki

Stary 2008-07-23, 13:48   #2653
reniakicia
Rozeznanie

GG do reniakicia

niezamienna_juz_na_nic dobre pytanie sama nie wiem... tak mnie natchnęło na maskę z glinki z czymś napewno oczyszczenie... rozjaśnienie... myślałam o czymś odmładzającym
reniakicia jest offline  
Stary 2008-07-23, 14:42   #2654
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez reniakicia Pokaż wiadomość
niezamienna_juz_na_nic dobre pytanie sama nie wiem... tak mnie natchnęło na maskę z glinki z czymś napewno oczyszczenie... rozjaśnienie... myślałam o czymś odmładzającym
Ja zwykle polecam spirulinę - baaaaaaardzo ją lubię, rozjaśnia, oczyszcza i ma mnóstwo pożytecznych składników. Nie łączyłam jej co prawda z glinką, ale chyba się nie pogryzą
Ekstraktów byłoby mi trochę szkoda do maseczki, lepiej zadziałają w czymś całkowicie wchłanialnym - w serum albo kremie.
Stary 2008-07-23, 14:49   #2655
reniakicia
Rozeznanie

GG do reniakicia

niezamienna_juz_na_nic dzięki
reniakicia jest offline  
Stary 2008-07-23, 20:33   #2656
noname12345TPa
Gość

A ja dziś skęciłam olejek (z dwóch próbek - oleju z komosy i bawełnianego + glyceryl cocoate) - ciekawa jestem jak to wyjdzie.

Stary 2008-07-24, 11:40   #2657
noname12345TPa
Gość

No i wyszło bardzo dobre - mniej pryszczy mam i buzia jakaś taka gładsza

Stary 2008-07-24, 13:47   #2658
kasjam25
Raczkowanie

dziewczyny...
jesteście jak narkotyk! czytuję Was w każdej wolnej chwili; nie bardzo mam kiedy pisać, ale dzisiaj urwałam jedną, więc skrobnę - wkręciłam się jesteście podłe ;-) okropnie mnie kuszą te wszystkie mazidła...
przyznam się, że proste sera już sobie ukręciłam i jestem zakochana! wpadłam absolutnie, zapomniałam o drogeriach...
ten wątek jest jak "wielki receptariusz" ;-) najbardziej lubię to, że macie taką lekkość w tworzeniu nowych mazideł! dla mnie - genialny wątek i genialne piszące w nim!

zapewne nie jestem jedyną, która podczytuje Was z zapartym tchem!
kasjam25 jest offline  
Stary 2008-08-03, 11:37   #2659
schaetzchen
Rozeznanie

Wielkie brawa i podziękowania dla Limarii za to, że koszyk dziala jak przechowalnia.

Kupiłam tym razem alginat - przy ostatnich zakupach dostałam próbkę i ta galaretka bardzo przypadła mi do gustu. Od tygodnia smaruję paszczę na noc żelem witaminowym - cudo. Mam suche policzki i ten żel ściąga mi skórę - ale to mija po posmarowaniu się olejem. Z grudkami poradziłam sobie w ten sposób, że po wymieszaniu ile-się-dało zostawiłam żel w zlewce na noc poza lodówką - do rana wszystko "samo" się rozpuściło. Zrobiłam miksturę na mieszance hydrolatu oczarowego i różanego - zapach boski.

Kupiłam też oba kwasy hialuronowe (oba to znaczy wielkocząsteczkowy roztwór i małocząsteczkowy proszek). Chcę sobie dodać SLMW do roztworu wielkocząsteczkowego i używać tego jak do tej pory - to znaczy na twarz wymieszane z olejem.

Jest też glyceryl cocoate - odkąd twarz zaczęłam myć olejkiem, to "schodzą mi" straszne ilości emulgatorów (i oleju - kupuję go w ecospa w półlitrowych butlach...). Ale zawsze myję skórę olejkiem dwukrotnie, w dodatku nie tylko twarz ale i szyję i szeroko pojęty dekolt.

Nie mogłam przejść obojętnie obok maceratu z kasztanowca i brzozy - kasztan kiedyś już miałam i bardzo lubiłam, brzozy spróbuję - nęcące są te wybielające właściwości. Acha! Zapomniałam o oleju z róży. może jeszcze domówię

Wzięłam też kapsułki wege - mam sporo ekstraktów roślinnych, które są bardzo wydajne - nie wetrę ich w skórę przed upływem terminu ważności - to postanowilam się nimi poodżywiać

No i jeszcze bromelaina, która mi się przeterminowała i zlewka - odkąd mój bratanek odkrył w sobie małego chemika, to przy każdej wizycie tłucze coś w moim "laboratorium". A żebyście widziały jego minę jak robiłam serum i sprawdzałam ph papierkiem! Klocki lego wysiadają przy mazidłach!

EDIT: domówiłam różę (to będzie nowość, nie znam róży eko) i... Limaria ma śliwkę!!! Też zamówiłam, trzydziestkę Nawet nie czytałam opisu (polegam na Waszych opisach śliwki z innego sklepu) żeby nie narobić znowu mega zakupów...

Biorę się za ramiona

Edytowane przez schaetzchen
Czas edycji: 2008-08-03 o 12:58 Powód: dopisek
schaetzchen jest offline  
Stary 2008-08-03, 17:58   #2660
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Kasjam25, witaj raz jeszcze .
Co do tworzenia mazideł - wszystko przed Tobą.
Tak naprawdę to jest tu jedna najbardziej genialna osoba (nie obrażajcie się, mazidłomaniaczki ) - LIMARIA. To dzięki niej każda z nas się czegoś nauczyła My z Niej wszystkie
Szkoda, że Limaria właściwie już tu nie wpada, ale pewnie jest bardzo zapracowana. Niemniej najserdeczniej Ją pozdrawiam

Schaetzchen, jesteś niesamowita, ledwo wróciłaś, a już kupujesz... Mówisz, że ten alginat takie cudo ?
Brzoza jest baaaaardzo fajna, choć jeśli masz się zamiar wybielić jak Japonka, to nie przesadzałabym z oczekiwaniami
Motyw z bratankiem pierwsza klasa. Może spróbuję tej metody zabawiania rodzinnych maluchów przy najbliższej okazji
Stary 2008-08-03, 19:45   #2661
schaetzchen
Rozeznanie

Zaraz, zaraz, czy Limaria nie ma dzisiaj imienin?

Niezamienna, przed wyjazdem odkladalam wszystkie zamówienia na "po powrocie" - teraz z czystym sumieniem sobie zaszaleję Zakupy z mazidłach zrobione, BU też, teraz czeka mnie jeszcze ZSK i ecospa - ale to po ich urlopie
Alginat bardzo ładnie żeluje, a żel bardzo przypadł mi do gustu - bo niacynamid i pantenol moja skóra kocha
Brzoza nie zrobi ze mnie gejszy? Szkoda... to pocieszę się dłużej piegami (bo moim marzeniem jest śnieżnobiała, ale piegowata twarz. Wiem, takie rzeczy tylko w erze...).

Dziś Paweł (bratanek) zapytał czy jak sobie robię krem, to nie boję się że mi wybuchnie... Nie docenia cioci. A może miał nadzieję na jakieś efekty specjalne?

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2008-08-03, 19:58   #2662
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Zaraz, zaraz, czy Limaria nie ma dzisiaj imienin?
Faktycznie dziś Lidii . Limario droga, wszystkiego najlepszego

Cytat:
Niezamienna, przed wyjazdem odkladalam wszystkie zamówienia na "po powrocie" - teraz z czystym sumieniem sobie zaszaleję Zakupy z mazidłach zrobione, BU też, teraz czeka mnie jeszcze ZSK i ecospa - ale to po ich urlopie
Dobry sposób z tym odkładaniem . A pochwal się jeszcze, co kupiłaś w BU (może przeniesiemy się do innego wątku ?

Cytat:
Alginat bardzo ładnie żeluje, a żel bardzo przypadł mi do gustu - bo niacynamid i pantenol moja skóra kocha
Oj, kusisz, kusisz.... Też o tym żeliku myślałam ciepło jakiś czas temu. Next time

Cytat:
Dziś Paweł (bratanek) zapytał czy jak sobie robię krem, to nie boję się że mi wybuchnie... Nie docenia cioci. A może miał nadzieję na jakieś efekty specjalne?
Też mam Pawła, ale w moim przypadku to to siostrzeniec .
Może jednak zafundujesz młodemu człowiekowi jakieś (drobne oczywiście) atrakcje pirotechniczne ???
Stary 2008-08-03, 20:02   #2663
schaetzchen
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Dobry sposób z tym odkładaniem . A pochwal się jeszcze, co kupiłaś w BU (może przeniesiemy się do innego wątku ?

Też mam Pawła, ale w moim przypadku to to siostrzeniec .
Może jednak zafundujesz młodemu człowiekowi jakieś (drobne oczywiście) atrakcje pirotechniczne ???
Już się pochwaliłam - i widzę, że już te przechwałki przeczytałaś
Co do atrakcji pirotechnicznych, to Paweł siedział jak zaczarowany obserwując, co dzieje się z fazą wodną serum C, po dodaniu do niej sody oczyszczonej

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2008-08-03, 20:11   #2664
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Co do atrakcji pirotechnicznych, to Paweł siedział jak zaczarowany obserwując, co dzieje się z fazą wodną serum C, po dodaniu do niej sody oczyszczonej

No i mamy nowy aspekt mazidłomaniactwa... omawiałyśmy już wymiar pielęgnacyjny, finansowy, rodzinny, przestrzenny, a teraz... rozrywkowo-widowiskowy
Stary 2008-08-08, 13:30   #2665
Agusiaczek
Raczkowanie

Dziewczyny czy znacie jakieś domowej roboty mazidła, które mogłabym wcierać w moje poszarpane jeżynami łydki (efekt wczorajszego powrotu z grilla po ciemnoku w stanie lekko wskazującym ;P)Wesele za tydzień a tu taka masakra :/ Chodzi mi o coś na szybkie gojenie. A jeśli nie, to może coś aptecznego?? Zresztą, chyba zaraz się tam przejde. Bardzo proszę o jakiekolwiek rady.Pozdrawiam
Agusiaczek jest offline  
Stary 2008-08-08, 13:54   #2666
Iwi82
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 2
GG do Iwi82

Dziewczyny,

Jestem tu nowa ale juz od dawna Was sledze i mam pare pytanek o formulacje z Mazidel(napisalam do p.Lidii ale narazie milczy wiec pomyslalam, ze moze zapytam Was):

1) chcialabym sobie zrobic Przeciwtradzikowy krem do twarzy z trikenolem, mleczkiem owsianym i algami-bioferment. Niestety nie posiadam mleczka owsianego. Czy mozna czyms je zastapic z tych produktow, ktore mam (NMF, kwas hialuronowy, niacynamid, structure, imwitor, gliceryna no i oleje: jojoba, z orzecha wloskiego, sezamowy, krokoszowy, z nasion winorgon, z pestek dyni, kokosowy) lub ewentualnie pominac w formulacji?

2) marzy mi sie rowniez Serum do twarzy dla cery tradzikowej z lipodermina i centella ale nie mam kwasu l-mlekowego i olejowego ekstraktu z rozmarynu. I znowu czy mozna je pominac/zastapic czyms innym?

3) Przeciwtradzikowe serum do twarzy z trikenolem, algami-bioferment i centella - nie mam mleczka owsianego i gumy ksantowej - czy mimo wszystko jestem w stanie je zrobic?

Zaznaczam, ze zamierzam te produkty uzywac w zasadzie tylko na brode i nos (bo tam u mnie najgorzej). Wyskoczyly mi ostatnio gule (chyba kwestia hormonalna bo okres sie zbliza) ale mysle, ze wyzej wymienione formulacje moga pomoc.

Dodatkowo mam pytanie - czy mierzycie PH kazdej formulacji?

Dzieki za podpowiedzi
Iwi82 jest offline  
Stary 2008-08-08, 14:06   #2667
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Napisane przez Agusiaczek Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy znacie jakieś domowej roboty mazidła, które mogłabym wcierać w moje poszarpane jeżynami łydki (efekt wczorajszego powrotu z grilla po ciemnoku w stanie lekko wskazującym ;P)Wesele za tydzień a tu taka masakra :/ Chodzi mi o coś na szybkie gojenie. A jeśli nie, to może coś aptecznego?? Zresztą, chyba zaraz się tam przejde. Bardzo proszę o jakiekolwiek rady.Pozdrawiam
.......
z aptecznych:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11102
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=2679
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16441
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15954

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2008-08-08, 17:28   #2668
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Witaj, Iwi

Zarówno z serum z trikenolem, jak i w kremie z trikenolem możesz pominąć mleczko owsiane i zastąpić je - w zależności od potrzeb - większą ilością oleju albo hydrolatu. Radziłabym przynajmniej w serum postawić na olej, bo Twoje serum bez ksantanu będzie i tak wodniste. Oczywiście da się je bez gumy ksantanowej zrobić, ale to wpłynie na jego konsystencję.
Możesz też skorzystać z jakiegoś bezmleczkowego przepisu na krem, np.:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=241&Itemid=2
PH mierzę (i to od niedawna) tylko w przypadku produktów z kwasami.
Stary 2008-08-09, 11:32   #2669
Agusiaczek
Raczkowanie

Dziękuje
Agusiaczek jest offline  
Stary 2008-08-09, 22:40   #2670
noname12345TPa
Gość

Cześć
Dobrze, że sobie tą bagietkę kupiłam - teraz mam czym mieszać. Brakuje mi 4 pojemiczków, ale to nic, da się to naprawić. Teraz wiem, że trzeba zawsze sprawdzić dobrze listę zakupów (bo teraz mam wszystko). A co już mogę zrobić? - tonik z kwasem L-mlekowym 10% - tylko butelki brak, olejek do ciała, olejek do buzi. Teraz przymierzam się do balsamu i kremu. Natura bardzo pomaga mi w mojej pielęgnacji mojej bardzo trudnej cery

Zamknij wątek

Tagi
hydrolaty, mazidla, oleje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości