jak malujecie rzęsy ? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-08-29, 16:03   #151
sylweczka
Wtajemniczenie

GG do sylweczka
Dot.: jak malujecie rzęsy ?

Cytat:
Napisane przez Smarty_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny poradźcie coś. Ja jak maluję rzęsy (obojętnie jakim tuszem, szczoteczką czy grzebyczkiem), sklejają mi się a do tego mam takie sterczące druty w różne strony. Czesanie nie pomaga. Nawet jak je zwilżę, to one i tak wyginają się jak chcą. Stosuję na noc odżywkę z tubki, ale nie wiedzę efektów. Za to wczoraj widziałam na ulicy dziewczynę, która miała takie firanki! Stała bokiem i miała jakby czarne wachlarze zamiast rzęs. Ja mimo, że mam długie rzęsy, nie umiem ich ładnie i 'gęsto' pomalować

Bardzo duzo zalezy od szczoteczki i ogolnie od tuszy ( a aktualnie jaki masz??)Ja maluje rzesy tak,ze jak maluje górne to odchulam głowe do tyły troszke tak jakby w góre i patrze w dołWtedy unikam pomalowania sobie powiekPozatym maluje je jednym pociagnieciem...jesli chce uzyskac jakis mocniejszy efekt to jakby ruszam szczoteczka w lewo i w prawo na zmiane jak przeciagam tuszem po rzesach....Nie mam doswiadczenia w odzywkach do rzes ale jak wiekszosc wizazanek polecam i uzywam olejku rycynowego na noc

sylweczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 16:53   #152
Smarty_
Przyczajenie

No ja teraz używam Astor Volumetrix z żółtym grzebyczkiem, a wcześniej miałam Maybelline Volum' Express i 2000 Calories. Ja też maluje zygzakim i próbuje rzęsy lekko wyciągać do góry, ale one są niepodatne. Jak moje wosy. Poza tym, nie wiem jak się nakłada kilka wartsw tuszu. Po nałożeniu jednej mam już suche druty i dalsze malowanie nic nie zmieni.
Smarty_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 21:57   #153
1stLaDy
Wtajemniczenie

a ja to moje rzeski maluje raz wydluzajacym tuszem potem dwa razy pogrubiajacym-ruchem zygzakowatym i na koniec daje znowy koncowki jakby od wewnetrznej strony wydluzajacym i mam geste,dlugie i grube rzesiska dzieki temu

171cm
1stLaDy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 16:55   #154
mojito
Raczkowanie

ja mam tak grube i geste (stety / niestety) rzesy ze z takich zabiegow nici. maluje sobie tylko gorne rzesy, moge pociagnac je maks dwa razy tuszem i juz jest ok. dolnych nie maluje w ogole bo tez mam ich duzo i sa bardzo dlugie wiec wyglada to glupio. jezeli chodzi o tusze to lancome i bourjois
mojito jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 17:28   #155
rozmarynek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Smarty_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny poradźcie coś. Ja jak maluję rzęsy (obojętnie jakim tuszem, szczoteczką czy grzebyczkiem), sklejają mi się a do tego mam takie sterczące druty w różne strony. Czesanie nie pomaga. Nawet jak je zwilżę, to one i tak wyginają się jak chcą. Stosuję na noc odżywkę z tubki, ale nie wiedzę efektów. Za to wczoraj widziałam na ulicy dziewczynę, która miała takie firanki! Stała bokiem i miała jakby czarne wachlarze zamiast rzęs. Ja mimo, że mam długie rzęsy, nie umiem ich ładnie i 'gęsto' pomalować
ciekawi mnie co to za odżywka w tubce napiszesz cos wiecej?

Cytat:
Napisane przez mojito Pokaż wiadomość
ja mam tak grube i geste (stety / niestety) rzesy ze z takich zabiegow nici. maluje sobie tylko gorne rzesy, moge pociagnac je maks dwa razy tuszem i juz jest ok. dolnych nie maluje w ogole bo tez mam ich duzo i sa bardzo dlugie wiec wyglada to glupio. jezeli chodzi o tusze to lancome i bourjois
ha, no to sie ciesz

Albert Einstein

rozmarynek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 16:06   #156
litlle_star
Raczkowanie

a ja jakoś nie umiem malować rzęs. Zawsze są posklejane, naprawdę. >.<' ale co mi tam., hm , dolnych wgl nie maluje, bo wychodzą gorzej niż te górne. ^^
tusz to jakiś z oriflame. ; p
teraz to mi się zgubił grzebyk do rzęs i brwi. a taki fajny był. ^^
litlle_star jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 17:42   #157
Meell
katol ♥

Jeśli maluję dolne rzęsy, to wtedy od nich zaczynam, bo przy ich malowaniu szeroko otwieram oczy i jeśli najpierw pomaluję górne, to brudzą mi się powieki...
A jeśli chodzi o "technikę", to przesuwam szczoteczką lekko na boki i do góry - wtedy się nie sklejają i są ładnie rozdzielone .
Meell jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 19:43   #158
Nadine94
Raczkowanie

GG do Nadine94

Ja maluję górne i czasami jak mi sie zechce dolne. Tak jak Meell macham szczoteczką na boki, a jak chcę mieć ładnie mocniej podkręcone to maluję patrząc w dół (np. lusterko na kolanie) wtedy wydają się dłuższe

* Przyzwyczajam się do bycia Maleństwem...

* Bloguję... czasami >klik<
Nadine94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 16:48   #159
Karciaaaa
Raczkowanie

Ja robię tak: najpierw nakładam troche sypkiego pudru na rzesy(dziala jak biała baza ), pozniej maluje dolne rzesy zygzakiem, a pozniej gorne tez zygzakiem. Mam tusz sensique xxl volume color care (wygielam sobie szczoteczke zeby tusz automatycznie podkrecal rzesy). Po takich zabiegach moje rzesy siegaja prawie do brwi, a bez tuszu sa cienkie, rzadkie i prawie niewidoczne. Wiec szczerze polecam taki sposób
Karciaaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 17:55   #160
sarah22
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
GG do sarah22

ja maluję rzęsy tak jak na tych rysunkach: górną powiekę zygzakiem wtedy tusz nie skleja rzęs a dolną powiekę poziomymi ruchami wtedy rzęsy równocześnie podkręcam
sarah22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 15:25   #161
Arashy
Raczkowanie

ja mam z zasady bardzo dlugie rzęsy, i bez makijażu potrafię wyglądać jak większość moich kolezanek z makijazem. więc na co dzień maluję je tylko tuszem pogrubiającym [ u mnie w tej roli calkiem niezle sie sprawdza colossal volume express maybellinu - ta wieeeeelka szczoteczka ]. staram się to za każdym razem robić mając położone lusterko na biurku i patrzeć na nie z góry. zazwyczaj wyglada to tak, że najpierw zamykam oczy i szczoteczkę 'klade' mniej wiecej przy samej linii rzęs i skóry i... obkręcam ją równoczesnie ciągnąc po rzęsach. robię taki patent raz na jednym oku, potem na drugim. nastepnie znów wracam do pierwszego i teraz już przy otwartych oczach, tak jakby od spodu, znów obkręcając szczoteczkę przeciągam ją w górę. tą drugą czynnosć powtarzam już parę razy zazwyczaj.
Gdy wychodze gdzies wieczorem i robię mocniejszy makijaż to najpierw kładę parę warstw bazy pod tusz wydłuzającej - dokłądnie w taki sam sposób jak tusz. I poprawiam oczywiscie tuszem.

Przynaję, wymaga to czasem dużej uwagi, zeby nei posklejały się rzęsy, ale efekt jest ostatnio jeszcze, zaczęłam je [jeszcze zanim do końca zaschnie tusz] rozczesywać wibrującą szczoteczkę z define-a-lash pulse perfection z maybellinu [ale umytej!]. sam tusz nie osiąga takich rezultatów jak colossal i wole colossala, ale szczoteczka jest boska jesli chodzi o rozczesywanie.

a w ogole to jako, ze lubie miec mocno wytuszowane rzesy, podkreslone i nawet że tak powiem.. teatralne - samo tuszowanie zajmuje mi wiecej czasu często niż malowanie oczu. i to duuuuuuuuuzo wiecej

Arashy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 15:48   #162
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Ja mam bardzo dlugie i gesterzesy. Pogrubiam je i wydlzuamtuszem Max Factor Masterpiece Max.
Maluje je zygzakowatym ruchem. Od nasady az po same konce Efekt - firanki takie ze mozna wiatr robic
Immolation jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 18:47   #163
karola_20
Raczkowanie

GG do karola_20

Mam obsesje na punkcie malowania rzęs. Z natury są bardzo długie, czarne i geste. Dlatego uwielbiam podkreślać je mocnym makijażem. Zawsze maluje górne i dolne rzęsy, muszą być maksymalnie wydłużone, pogrubione i perfekcyjnie rozczesane. Obecnie używam Colossala Maybelline, ale zazwyczaj w mojej kosmetyczce kroluje XX Volume Miss Sporty
karola_20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 19:11   #164
olenieek
Raczkowanie

ja maluje właśnie tym zygzakowatym ruchem, wtedy są rozdzielone i bez grudek, każda rzęsa ładnie pomalowana przy tym jeszcze podkręcam szczoteczke. dokładnie maluje te długie rzęsy w zewnętrzym kąciku oka, wtedy wszytskie rzęsy wydają się dłuższe
Stary 2010-02-11, 12:45   #165
nimrodel
Rozeznanie

górne rzęsy maluję również zygzakiem.

mimo wszystko nie potrafię nałożyc drugiej warstwy, więc ostaję z jedną, ale i tak jest ok
nimrodel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 13:06   #166
kolezankaa
BAN stały

Send a message via Skype™ to kolezankaa

a ja nie potrafię malować rzęs przez dużym lustrem tylko jedną ręką trzymam małe lusterko tuż przed okiem a drugą je maluje również to robię zygzakiem i nakładam 2 warstwy tuszu
kolezankaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 14:11   #167
nuna_77
Zadomowienie

Odnawiam wątek

Dziewczyny ile razy nakładacie tusz, ja zawsze raz ,może to za mało, ale po dwóch warstach wydają mi się sklejone, macie na to sposób?
8 abs
nuna_77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 14:18   #168
201607111632
Konto usunięte

Wystarczy przeczesać rzęsy czystą szczoteczką po tuszu
201607111632 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 15:15   #169
nuna_77
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez amelsss Pokaż wiadomość
Wystarczy przeczesać rzęsy czystą szczoteczką po tuszu

Drugą warstwę nakładsz na suchy tusz?
8 abs
nuna_77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 16:22   #170
201607111632
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez nuna_77 Pokaż wiadomość

Drugą warstwę nakładsz na suchy tusz?
Powiedziałabym, że na lekko podeschnięty, ale nie całkiem suchy, by rzęsy się nie skleiły, a przy moich bardzo łatwo o taki efekt.
201607111632 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 18:55   #171
Merry2014
Raczkowanie

Mi rzęsy też dość często się sklejają, szczególnie jak tusz jest za mokry, tak to jedna warstwa wystarczy, żeby był naturalny efekt. Dolnych rzęs nie maluję.
Merry2014 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 00:21   #172
poshh
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez nuna_77 Pokaż wiadomość
Odnawiam wątek

Dziewczyny ile razy nakładacie tusz, ja zawsze raz ,może to za mało, ale po dwóch warstach wydają mi się sklejone, macie na to sposób?
Ja po jednej warstwie czuję się nadal jakbym była niepomalowana może zbyt długo zwlekasz z tą drugą warstwą, one zasychają, ty malujesz i się sklejają w rezultacie?
poshh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 14:15   #173
piotrs29
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez su$ka Pokaż wiadomość
Witam
Nie znalazłam jeszcze wątku o tej tematyce ,a bardzo ciekawi mnie jak malujecie rzęsy i ile czasu Wam to zajmuje ,a nuż poznam jakąś fajną technikę którejś z wizażanek ?

Otóż mi tuszowanie zajmuje około 10minut ,najpierw rozczesuję rzęsy grzebyczkiem ,potem używam zalotki ,później znowu rozczesuję ,następnie maluję delikatnie tuszem same końcówki rzęs ,później pociągam całą resztę i na koniec -znów rozczesuję
Wiem mam świra na punkcie "czesania" rzęs ,ale nienawidzę mieć ich posklejanych ?

Czekam teraz na Wasze techniki .Np. słyszałam ,że niektóre dziewczyny malują rzęsy ruchem zygzakowatym ,a ja nie mam pojęcia co to znaczy .
Uwielbiam mieć umalowane perfekcyjnie rzęsy ,także chętnie poczytam Wasze pomysły na efektowne rzęsiska
Chciałabym się dowiedziec coś więcejj na temat malowania rzęs.
piotrs29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 13:23   #174
alexandraaaa_
Raczkowanie

Cześć dziewczyny! widzę, że wątek odnowiony, a akurat szukam info na temat malowania rzęs. Moje są długie, gęste, ciemne, ale bardzo sztywne. Muszę używać zalotki przed i po malowaniu, żeby w końcu się uniosły.
Zazwyczaj najpierw maltretuje je zalotką (ok. 1 minutę), potem tuszuję prosto, rozczesuję, tuszuję delikatnie końcówki i znów zalotka. Wiem, źle robię, ale naprawdę, pomimo "zalotkowania" przed tuszowaniem, po nałożeniu maskary one po prostu opadają!
Myślicie, że olejek rycynowy mi je trochę podkręci? Czytałam gdzieś, że po nim właśnie bardziej jakby się "unoszą"
Buziaki!
alexandraaaa_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 12:26   #175
Kaoru22
Zadomowienie

Jestem posiadaczką krótkich, sztywnych, prostych rzęs skierowanych do dołu. Generalnie są mało okazałe. Najpierw zalotka, później baza (ale tylko u nasady rzęs), potem maluję jedną warstwę od góry i od dołu takimi prostymi pociągnięciami, drugą maluję obracając szczoteczkę , na koniec muskam końcówki rzęs żeby jeszcze bardziej je wydłużyć. Jeśli mam akurat taki tusz który słabo usztywnia rzęsy to po wyschnięciu tuszu powijam je jeszcze raz za pomocą łyżeczki Cały proces idzie mi szybko - kilka minut.
Kaoru22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 12:41   #176
alexandraaaa_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kaoru22 Pokaż wiadomość
Jestem posiadaczką krótkich, sztywnych, prostych rzęs skierowanych do dołu. Generalnie są mało okazałe. Najpierw zalotka, później baza (ale tylko u nasady rzęs), potem maluję jedną warstwę od góry i od dołu takimi prostymi pociągnięciami, drugą maluję obracając szczoteczkę , na koniec muskam końcówki rzęs żeby jeszcze bardziej je wydłużyć. Jeśli mam akurat taki tusz który słabo usztywnia rzęsy to po wyschnięciu tuszu powijam je jeszcze raz za pomocą łyżeczki Cały proces idzie mi szybko - kilka minut.
Za pomocą łyżeczki? 😱 moglabys to opisac? 😜 jestem bardzo ciekawa jak to robisz 😊
alexandraaaa_ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości