Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-08-15, 19:34   #3451
White_Lilly
Raczkowanie

Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz ? Ciężko, bardzo ciężko. O ile uda mi się opalić, jestem taka bladobrązowa. A nawet wpadam w róż

2. Kolor oczu Można je określić jako niebieskie wpadające w zieleń.

3. Piegi Na szczęście brak.

4. Cera Cera jasna. Zbyt jasna. Wystarczy że trochę się zdenerwuje a już mam czerwone policzki.

5. Naturalny kolor włosów Ciemny blond

6. Kolor ust Blady czerwony, wpadające w róż

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze: fiolety, czernie, szare, niebieskie
Źle: czerwone, żółte
White_Lilly jest offline  
Stary 2010-08-18, 09:06   #3452
katiees89
Przyczajenie

Ja też bym serdecznie prosiła o pomoc, bo nie wiem czy wiosna czy lato. Coś mi nie gra
1. Opalanie: najpierw na czerwono, po kilku dniach opalenizna jest złotobrązowa
2. Kolor oczu: ciemna zieleń, wokół źrenicy żółte plamki, oprawa oczu jasna; jasne brwi i rzęsy jasne na końcach
3. Piegi: dużo nawet, złotawe, brązowe
4. Odcień cery: jasny, chłodny, wpadający w róż. Rumienię się na różowo
5. Kolor włosów: ciemny brąz, zimny odcień z popielatym połyskiem
6. Kolor ust: różowy

Lubię kolory: czerń, biel, niebieski(wszelkie odcienie), żółty, brąz, złoty
Nie lubię: pastelowych odcieni (są dla mnie takie nijakie), czerwieni(chyba, że na paznokciach ), zieleni

Dziękuję

Edytowane przez katiees89
Czas edycji: 2010-08-18 o 13:10
katiees89 jest offline  
Stary 2010-08-18, 17:08   #3453
elisss_21
Raczkowanie

Question Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Ja też bym poprosiła o określenie mojego typu
Odpowiedzi na pytania:

1. Łatwo się opalam na kolor brązowy.
2. Oczy piwne.
3. Piegi: brak.
4. Cera: Ani jasny ani ciemny ten kolor. Taki pomiędzy - średni.
5. Kolor naturalny włosów to średni brąz z przebłyskami.
6.
Kolor ust: nie potrafię określić.
7. Czuję się dobrze w czerni i bieli.. Nie bardzo się czuję w zieleni,pomarańczu,szaroś ciach i brązach.
elisss_21 jest offline  
Stary 2010-08-19, 14:19   #3454
monisia4564
Przyczajenie

Wiosna czy jesień ? A może typ mieszany ???... Pomóżcie, bo sama nie potrafię się określić

Załączam moje fotki, z góry dzięki za pomoc
monisia4564 jest offline  
Stary 2010-08-19, 14:45   #3455
misia_1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez monisia4564 Pokaż wiadomość
Wiosna czy jesień ? A może typ mieszany ???... Pomóżcie, bo sama nie potrafię się określić

Załączam moje fotki, z góry dzięki za pomoc

Pani Jesień

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

... pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że to Pani Jesień Kasztanowa, o ile te fotki oddają prawdziwą kolorystykę
Stary 2010-08-19, 17:51   #3456
Surprise
Raczkowanie

Witam I ja poprosiłabym o ocenę mojego typu urody

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Dosyć ciężko, ale zazwyczaj się nie czerwienię, a odcień opalenizny jest taki oliwkowy.
2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Hmm, kolor oczu... w zależności od światła(?) szary, niebieski, a czasami bardziej zielony Mają ciemniejszą obwódkę. Oprawa oczu jasna. Brwi jasne, rzęsy ciemne, ale ich końcówki jasne
3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Mam kilka pod oczami (tzn. tak w górnej części policzków ) i kilka na nosie. Mało widoczne. Mam za to sporo pieprzyków na rękach, jeden na twarzy...
4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Wydaje mi się, że brzoskwiniowy. Dosyć jasny. Przykładając rękę (odcień oliwkowy) do policzka widocznie widać różnicę w odcieniu. Rumienię się na czerwono.
5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Ciemny, brązowy z miedzianymi przebłyskami.
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Różowy, ale nie taki znowu jasny...
No i tu mam problem. Moja szafa jest jak tęcza . Jedynie myślę, że bordo to nie jest mój kolor. No i źle czuję się w czerni pod samą szyję. Wydaje mi się, że czerwień to też nie jest to, chociaż np. moja mama zawsze mi mówi, że czerwień bardzo ładnie podkreśla moją urodę. I bądź tu mądry . Lubię zarówno pastele, jak i kolory żywe.

Surprise jest offline  
Stary 2010-08-19, 18:17   #3457
monisia4564
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez misia_1 Pokaż wiadomość
Pani Jesień

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

... pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że to Pani Jesień Kasztanowa, o ile te fotki oddają prawdziwą kolorystykę
Dziekuję za odpowiedź
Tak, starałam się, aby zdjęcie oddało rzeczywisty koloryt skóry. Mam prośbę mogłabyś podać mi linka strony albo zdjęcie przykładowych kolorów dla tej odmiany jesieni???

Nie chce się kłócić z ekspertką, ale typ jesieni kasztanowej kojarzy mi się przede wszystkim z bordem i ciemnym brązem, a że nie mam tak intesywnego koloru rudoścu, tak ciemne i intenstywne kolory sprawiają, że moje włosy blakną... Przynamniej tak mi się wydaje
monisia4564 jest offline  
Stary 2010-08-19, 20:23   #3458
misia_1
Raczkowanie

Cytat:
Dziekuję za odpowiedź
Tak, starałam się, aby zdjęcie oddało rzeczywisty koloryt skóry. Mam prośbę mogłabyś podać mi linka strony albo zdjęcie przykładowych kolorów dla tej odmiany jesieni???

Nie chce się kłócić z ekspertką, ale typ jesieni kasztanowej kojarzy mi się przede wszystkim z bordem i ciemnym brązem, a że nie mam tak intesywnego koloru rudoścu, tak ciemne i intenstywne kolory sprawiają, że moje włosy blakną... Przynamniej tak mi się wydaje
Jesień kasztanowa i jesień karminowa mają wiele cech wspólnych. Jednakże różnią się od siebie odcieniem cery i piegów. Na tym oparłam wynik analizy (co nie jest łatwe, mając do dyspozycji tylko fotkę) Jeśli chodzi o kolorystykę, to najodpowiedniejsze są kolorki przypominające właśnie jesienny krajobraz. Myślę, że tutaj odpowiednie będą matowe, ziemiste kolorki...

Edytowane przez misia_1
Czas edycji: 2010-08-19 o 20:26
misia_1 jest offline  
Stary 2010-08-19, 20:37   #3459
trustmyself
Zakorzenienie

GG do trustmyself

To i ja proszę o analizę kolorystyczną, bo już sama nie wiem do jakiego typu należę...

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Moja skóra słabo się opala, to znaczy chwyta szybko promyki słońca, ale trzeba długo czekać na opaleniznę w intensywniejszym kolorze. Opalam się na taki złoty wpadający w oliwkowy brąz. Nawet po wielu "sesjach" opalania moja skóra nie wygląda jak u mulatki
2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Mam piwno-zielone oczy ze złotymi cętkami i kilkoma plamkami. Piwna ciemna obręcz wokół źrenicy przechodząca w ciemną zieleń (widoczne tylko przy fleszu aparatu). Na tej zieleni są złote cętki i kilka ciemnych plamek. Oprawa oczu ciemna.
Nie sądzę abym miała piegi (jedynie parę takich małych plamek mam na czole i skroniach, ale to chyba nie piegi bo nic na nosie ani na policzkach mi się nie pojawia ), mam sporo pieprzyków na twarzy, ciągle robią się nowe.
4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Mam bardzo jasną naturalną karnację, wręcz białą, lekko porcelanową ale zdecydowanie nie różowawą (w ogóle się nie rumienię), wpada w cieplejszy odcień i dlatego pasują mi żółtawe podkłady.
5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Typowy kasztanowy kolor, intensywnie brązowe włosy z lekkimi złotawymi refleksami.
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Usta mam różowe, ale nie jasne.
Hm, podobno dobrze wyglądam w czerwieniach i dobrze się w nich czuję, lubię kremowe odcienie, szarości, biele, czarny kolor, ale też coś żywszego jak żółty, pomarańczowy albo fioletowy. Zauważyłam, że im mocniej nasycony odcień ubrania, tym bardziej ożywia on moją twarz i cerę.

Nie lubię koloru khaki i nie przepadam zbytnio za zielenią.

Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...

To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.

Edytowane przez trustmyself
Czas edycji: 2010-08-19 o 20:38
trustmyself jest offline  
Stary 2010-08-19, 21:08   #3460
perelkabiala
Raczkowanie

Problem z określeniem typu urody

Witam ponownie, z góry napiszę - wiem, wiem, że są watki o typach (właśnie czytałam ten, który rozpoczeła lexie z 12.08.05r.), testy robiłam już wielokrotnie, ale ja za nic nie mogę się do niczego przypasować -raz wydaje mi się, że jestem latem, raz że wiosną, a raz że jesienią. Zimę wykluczyłam. Nie mam zdjęcia, ani dostępu do aparatu tymczasowo, więc podam poniżej opis, mam nadzieję, że dokładny, który pozwoli mi pomóc
Włosy: kolor mojego naturalnego odcienia jest identyczny z farbą do włosów Palette Nugat (wystarczy w google wpisać) z tym, że mam takie "rudawe przebłyski" w słońcu i złote refleksy (ale to chyba od słońca, tak myślę )
Oczy: są "morskie" (zielono-niebiesko-szare, przy samej źrenicy "poszarpany" ledwo widoczny złoty pierścień), tęczówka wyraźnie odcina się od białka taką grubszą kreską (czarna źrenica- cieniutki "poszarpany" pierścień zółtego-morski kolor-trochę ciemniejszy okrąg między białkiem a tęczówką), białko nie jest idealnie białe, od wewnętrznych kącików do środka oka są niebieskawe cienie pod oczami
Brwi i rzęsy: naturalnie ciemne, dość grube
Piegi: Mam dużo piegów na twarzy, rudawych,jednak są one tylko na policzkach (na kościach policzkowych) pod oczami na nosie (i latem pod nosem ). Piegi mam też na rękach, ale tylko do łokci, na całym ciele pojedyńcze rudo-brązowe, większe, dość sporo.
Opalanie: Praktycznie się nie opalam, bo potrzebuję na to mnóstwo czasu: szybko słońce "łapie" tylko moje policzki, nos i czoło- co wygląda komicznie, skórę pod nosem i na brodzie mam nieopaloną. Ciało potrzebuje naprawdę długiego leżakowania, żeby opalić się, nigdy jednak nie opalam się złocisty brąz, najwyżej coś tam delikatnie, na beżowo.
Odcień skóry : jestem blada, zimą to wygląda na chorobliwą bladość, włoski na rękach są jasne, o złocistym połysku. Na policzkach (poniżej piegów) mam czerwone pajączki, gdy się rumienię (zdarza mi się choć nie za często) to palą mnie tylko policzki i odrobinę skronie.
Usta: są pełne, kolor jest zdecydowanie koralowy.
Ciuchy: Nie wiem dokładnie, wydaje mi się jednak, żenajbardziej pasują mi ubrania w kolorze czarnym i brzoskwiniowym (jakby ożywiały mi twarz). Intensywne, krzykliwe kolory, czysta zieeń, czerwień, błękit itp. raczej odpadają, beż również sprawia, że twarz robi się nijaka.

Nie wiem, czy da się podstawie tego określić mj typ urody? Liczę na pomoc! Z góry dzięki, naprawdę

Edytowane przez perelkabiala
Czas edycji: 2010-08-19 o 21:11
perelkabiala jest offline  
Stary 2010-08-19, 21:45   #3461
monisia4564
Przyczajenie

Cytat:
Jesień kasztanowa i jesień karminowa mają wiele cech wspólnych. Jednakże różnią się od siebie odcieniem cery i piegów. Na tym oparłam wynik analizy (co nie jest łatwe, mając do dyspozycji tylko fotkę) Jeśli chodzi o kolorystykę, to najodpowiedniejsze są kolorki przypominające właśnie jesienny krajobraz. Myślę, że tutaj odpowiednie będą matowe, ziemiste kolorki...
Ok rozumiem i jeszcze raz dziękuje za uwagę , a jeżeli juz tak mogę pomęczyć to jakiego odcieniu czerwień byłaby dla mnie najodpowiedniejsza ??? i czy pomarańcz powinnam w ogole odłożyć, bo zwyczajnie zlewa mi się z włosami
monisia4564 jest offline  
Stary 2010-08-20, 00:07   #3462
shiraloon
Przyczajenie

Dot.: Problem z określeniem typu urody

Patrząc na Twój opis, stawiałabym na Wiosnę, ewentualnie Jesień, bo po kolorze oczu i piegach i odcieniu skóry wykluczam zimę i lato, ty pasujesz mi bardziej do ciepłej palety. Sprawdź przykładając do twarzy coś w kolorze np soczystej ciepłej ale nie jaskrawej zieleni (kolor wiosny), a potem w kolorze ciepłej zgniłej zieleni ( kolor jesieni ). Czarny to kolor zimy więc raczej odpada patrząc pod kontem Twoich piegów, sprawdż jeszcze sobie jaki odcień ma Twoja skóra czy bardziej kremowy czy różowy.
Pozdrawiam
Stary 2010-08-20, 09:05   #3463
nieznajoma0
przyczajony tygrys

Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

1. Jak się opalasz - opalam sięw miarę szybko. Odcień opalenizny ciepły- złotawo brązowy.

2. Kolor oczu -oczy ciemne. Tęczówki mają jaśniejszą obwódkę. Oprawa oczu zdecydowana

3. Piegi -piegów mam kilka, te które występują są złotawe.

4. Cera - z określeniem odcienia skóry mam problem. Moja cera jest jasna. Hmm może jasna brzoskwinia ? Jeśli się rumienię to na różowo.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasnobrązowy. Przebłyski złotawo-brązowe

6. Kolor ust jasny róż

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze czuję się w zieleni, szarości, błękicie, karmelu, delikatnym różu, fiolecie (byle nie za intensywny). Źle czuję się w czerwieni, intensywnym różu

Już sama nie wiem- romantyczne lato, czy może klasyczna wiosna a może chłodne lato ? Proszę o pomoc

+ =

Edytowane przez nieznajoma0
Czas edycji: 2010-08-26 o 19:56
nieznajoma0 jest offline  
Stary 2010-08-20, 11:57   #3464
misia_1
Raczkowanie

Cytat:
Ok rozumiem i jeszcze raz dziękuje za uwagę , a jeżeli juz tak mogę pomęczyć to jakiego odcieniu czerwień byłaby dla mnie najodpowiedniejsza ??? i czy pomarańcz powinnam w ogole odłożyć, bo zwyczajnie zlewa mi się z włosami

Czewienie dla Pani Jesieni, jak najbardziej jednak powinny one mieć poświatę pomarańczy Poniżej wklejam paletkę kolorów, która dość wiernie oddaje barwy dla jesieni...

Edytowane przez misia_1
Czas edycji: 2010-08-20 o 12:11
misia_1 jest offline  
Stary 2010-08-20, 13:07   #3465
monisia4564
Przyczajenie

Cytat:
Czewienie dla Pani Jesieni, jak najbardziej jednak powinny one mieć poświatę pomarańczy Poniżej wklejam paletkę kolorów, która dość wiernie oddaje barwy dla jesieni...

Dziękuję, bardzo mi pomogłaś
monisia4564 jest offline  
Stary 2010-08-20, 13:49   #3466
perelkabiala
Raczkowanie

Dzięki, że się odezwałaś! ;D

Hm, ubrałam się w jasnozieloną bluzkę i stwierdziłam, że to raczej nie to, przy zgniłozielonym oczy zyskały jakby jakiś "blask", zrobiły się bardziej "zielone" (trudno to ując) w ogóle twarz się rozjaśniła ładnie.
Cera jest bardziej kremowa (bardzo jasna brzoskiwnia) niż różowa (choć pajączki są mylące), to stwierdzam zdecydowanie. W ostatnich latach objawy mojej choroby nieco się nasiliły, przez co praktycznie cały czas jestem blada, ale to właśnie w bladą brzoskwinię wpada.

A więc? Jesień czy wiosna?

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Choć czytając o innych kolorach pasujących do jesieni i wiosny, stwierdzam:
pasuje mi również żółty, różowy (wiosna), w złotym i brązowym wyglądam źle (jesień).
Biżuteria raczej złota mi pasuje.
Stary 2010-08-20, 22:16   #3467
misia_1
Raczkowanie

Cytat:
Dziękuję, bardzo mi pomogłaś

Cieszę się, życzę powodzenia
Stary 2010-08-20, 22:58   #3468
sophisticated_
Rozeznanie

[QUOTE=mila17;4736075]1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

1.opalam sie ciezko odcien opalenizny lekko przykurzony
2 oczy zielone mam plamki brwi i rzesy mam ciemne
3. nie mam piegow
4. odcien cery jasny rumienie sie na czerwono
5.jestem szzatynka brak przeblyskow
6. rozowy
7. lubie kolory wiosenne zielony niebieski wydaje mi sie ze zle wygladam w bladych kolorach i w czarnym

https://pomagam.pl/zima2
pomozmy zwierzakom w fundacji ocalenie przetrwac zime, bardzo prosze!
sophisticated_ jest offline  
Stary 2010-08-21, 13:35   #3469
Ansheen
Rozeznanie

Mam nadzieję, że się nie obrazisz, ale też mam problem z określeniem typu urody.

Włosy: kolor taki jasno czekoladowy z karmelowym połyskiem, falowane z wywijającymi się końcowkami
podobne do tych: http://3.bp.blogspot.com/_sXI8Dr0DFV...asshair117.jpg
Jako dziecko byłam jasną blondyką.
Oczy: zielone, przy źrenicy zieleń jest bardziej zgniła, żółta, na obrzeżach chłodna, morska. Białko od tęczówki oddziela ciemny pierścień. Białka są zazwyczaj nieco żółtawe i przekrwione.
Brwi i rzęsy: Bardzo ciemne, prawie czarne i gęste.
Piegi: Brak, jako dziecko miałam kilka dość jasnych, które z wiekiem całkiem zniknęły. Przebarwienia na ciele są brązowe.
Opalanie: Nie opalam się i nie do końca pamiętam jak to było kiedy się opalałam, ale raczej łatwo ulegam poparzeniom. Kolor opalenizny był ciepły, złocisty, ale nie pamiętam dokładnie.
Odcień skóry: Jasny, nawet bardzo, żółtawy. Nie rumienię się. Mam lekkie fioletowe cienie pod oczami.
Usta: Rano są bladoróżowe, w ciągu dnia, szczególnie od jedzenia robią się ciemne i czerwone.
Ansheen jest offline  
Stary 2010-08-22, 22:18   #3470
shiraloon
Przyczajenie

Perelkabiala, ciężko powiedzieć dokładnie nie mogąc Ciebie zobaczyc, ale pamiętaj kolory wiosny to kolory ciepłe ale bardziej żywe, jak wiosna kiedy budzi się do życia, jesień natomiast to też kolory ciepłe ale bardziej pudrowe, czyli kolory jesienne, jak liście jesienne, trawa jesienna itd, najlepiej jak przygotujesz sobie parę rzeczy w tym i tym kolorze i poprzymierzaj, zobacz w których Ci bardziej do twarzy.... miłego przymierzania.Pozdrawiam i daj znać do jakiego wniosku doszłaś.

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

Ansheen, u Ciebie po opisie mam wrażenie że bardziej pasujesz mi na jesień ( za tym przemawiają mi te czekoladowe włosy i ciemne brwi oraz rzęsy, oraz złote plami w tęczówce)niż wiosna, z opisu wynika również że jesteś z ciepłej palety, polecam porównanie gamy kolorów wiosny i jesieni tak jak napisałam powyżej do Perelkabiala, i daj znać jakie były Twoje wrażenia przy danych paletach.Pozdrawiam
Stary 2010-08-23, 11:21   #3471
sarah22
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
GG do sarah22

[QUOTE=perelkabiala;214914 63]Witam ponownie, z góry napiszę - wiem, wiem, że są watki o typach (właśnie czytałam ten, który rozpoczeła lexie z 12.08.05r.), testy robiłam już wielokrotnie, ale ja za nic nie mogę się do niczego przypasować -raz wydaje mi się, że jestem latem, raz że wiosną, a raz że jesienią. Zimę wykluczyłam. Nie mam zdjęcia, ani dostępu do aparatu tymczasowo, więc podam poniżej opis, mam nadzieję, że dokładny, który pozwoli mi pomóc
Włosy: kolor mojego naturalnego odcienia jest identyczny z farbą do włosów Palette Nugat (wystarczy w google wpisać) z tym, że mam takie "rudawe przebłyski" w słońcu i złote refleksy (ale to chyba od słońca, tak myślę )
Oczy: są "morskie" (zielono-niebiesko-szare, przy samej źrenicy "poszarpany" ledwo widoczny złoty pierścień), tęczówka wyraźnie odcina się od białka taką grubszą kreską (czarna źrenica- cieniutki "poszarpany" pierścień zółtego-morski kolor-trochę ciemniejszy okrąg między białkiem a tęczówką), białko nie jest idealnie białe, od wewnętrznych kącików do środka oka są niebieskawe cienie pod oczami
Brwi i rzęsy: naturalnie ciemne, dość grube
Piegi: Mam dużo piegów na twarzy, rudawych,jednak są one tylko na policzkach (na kościach policzkowych) pod oczami na nosie (i latem pod nosem ). Piegi mam też na rękach, ale tylko do łokci, na całym ciele pojedyńcze rudo-brązowe, większe, dość sporo.
Opalanie: Praktycznie się nie opalam, bo potrzebuję na to mnóstwo czasu: szybko słońce "łapie" tylko moje policzki, nos i czoło- co wygląda komicznie, skórę pod nosem i na brodzie mam nieopaloną. Ciało potrzebuje naprawdę długiego leżakowania, żeby opalić się, nigdy jednak nie opalam się złocisty brąz, najwyżej coś tam delikatnie, na beżowo.
Odcień skóry : jestem blada, zimą to wygląda na chorobliwą bladość, włoski na rękach są jasne, o złocistym połysku. Na policzkach (poniżej piegów) mam czerwone pajączki, gdy się rumienię (zdarza mi się choć nie za często) to palą mnie tylko policzki i odrobinę skronie.
Usta: są pełne, kolor jest zdecydowanie koralowy.
Ciuchy: Nie wiem dokładnie, wydaje mi się jednak, żenajbardziej pasują mi ubrania w kolorze czarnym i brzoskwiniowym (jakby ożywiały mi twarz). Intensywne, krzykliwe kolory, czysta zieeń, czerwień, błękit itp. raczej odpadają, beż również sprawia, że twarz robi się nijaka.

Nie wiem, czy da się podstawie tego określić mj typ urody? Liczę na pomoc! Z góry dzięki, naprawdę

moim zdaniem jesteś wiosną
sarah22 jest offline  
Stary 2010-08-24, 15:37   #3472
Martencja24
Raczkowanie

GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24

Witam J zacznę od tego, że jestem kolorystycznym dyletantem pierwszej klasy, nie wiem, czy znam nawet te 16 kolorów, co mężczyźni rozróżniają dlatego czasem tak ciężko mi się ubrać, ba, nawet określić, kim jestem stąd będę naprawdę bardziej niż wdzięczna za pomoc
Zatem przystępuję do działania !!!!!!!!

• Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
    dość dobrze. Opalam się może nie na mahoń czy strzaskaną czekoladę, ale nie przypominam mąki na plaży i zawsze widać, że byłam dajmy na to na plaży. Czase, zdarzy mi się opalić wpierw na leciuśkiego raczkam ale całkiem szybko robi się jak należy

Uh, długa historia ! Jak się urodziłam – niebieskie, później, wnioskuję po zdjęciach, zielonkawe, następowo bursztynowe i brązowe (to pamiętam nawet jak mama mówiła – że nasz pies owczarek ma podobne Parę lat temu zauważyłam, że brązowo-piwne (ale jasne i tak, bardziej może jak orzech) są tylko wokół źrenic, dalej przechodzą w zieleń – ale nie intensywnie kocia, niemniej nie ‘sprana’. Mam brązowe centki na tęczówce, która dość wyraźnie odcina się od białka. Oczy moje ludzie interpretują różnie, od zielonych, z daleka patrząc orzechowate, brązowo-zielone, złotawo-bursztynawe…. Bywało i że nieokreślone nie tylko ja miałam tu kłopot widać z kolorem Mam również wrażenie, że z czasem zielonego jest w moich oczach coraz więcej.
  • 3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
    Zimą praktycznie z dwa pieguski na krzyż, latem nie przypominam dalmatyńczyka, ale mam na nosie, pod oczami, na górnej partii policzków pieguski od słońca (właśnie po sesji na plaży zaczynają się rodzić). Ani ciemne, ani bardzo jasne, raczej złotawe, jasne brązowe, ale nie ma w nich szarości. Słyszałam,że nadają mi b ciepłe oblicze
    Przy wyborze podkładu mam tak wielki problem, że nie wiem, czy kiedykolwiek miałam idealnie dobrany podkład :/ Beże, żółcie, pastele nie docierają do mojej wyobraźni
    ale powołuję się na to, co kiedyś moja mamuszka powiedziała – mam ciepłą brzoskwiniową cerę. Nie jest ona porcelanowo jasna, ale też nic z pokroju oliwek i śniadek. Rzekłabym, przeciętna. Nie wiem na jaki kolor łapię buraczka, gdyż nie lecę do lustra, ale wiem, że łapię Usta mam różowe, ale nie jasne.

Żebym to ja pamiętała mamuszka – była moim autorytetem również i w dziedzinie kolorów, nazwała je ciemnym złotym blondem, choć ja zawsze myślałam, że są brązowe. Ale ja się nie znam latem wiem, że lubiły się rozjaśniać, zimą traciły nieco słońca i światła
    L farbnęłam się na blond kiedyś (tragedia co się stało z włosami :/ ) i nie podobałam się sobie, byłam i ciemny brąz (dla mnie czarny lub tego typu), też wygladałam jak porażka fryzjera. Sądzę, że zdjęcie profilowe (sprzed ok. 2 lat, nie mogę znaleść podobnej farby ;< ) ukazuje kolor włosów dość zbliżony do mojego naturalnego latem (jak kojarzę zdjęcia sprzed lat z albumów).
    Myślę, że brzoskiwinia-koral, nie czerwień, nic intensywnego, ale nie’ róż-bije-chłodem’.
    Cięzkie to pytanie nie dlatego, że nie wiem, ale pół życia byłam wielbicielem czarnego ale to chyba przez kompleksy. Biel, acz bardziej kremowy, beż, jasny brąz, brąz, ale nie b.ciemny, czarny, szare, popiele, pieprz z solą, lubię nawet oliwkę i zielony, acz nie oczoje*itny, żółty, ale nie oczoj*bitny również, pomarańcz aka brzoskiwnia, czerwienie omijam szerokim łukiem, bo mam wrażenie, że mnie gaszą – chyba że malina (nomenklatura mamy
    ), róż, ale nie oczo****tny, niebieski aka letnie niebo, ale nie bardzo intensywny i nie jaśniusi, ostatnio kupiłam złoty sweterek i go lubię

brzmię jak przypadek beznadziejny, czy któraś z Was dziewczęta umie mnie wsadzić do jakiejś szufladki ?

Edytowane przez Martencja24
Czas edycji: 2010-08-24 o 15:39
Martencja24 jest offline  
Stary 2010-08-24, 19:51   #3473
perelkabiala
Raczkowanie

Zostałam przeniesiona? Dzięki ;D
Wydaje mi się, że jednak jestem jesienią - cholera, trudno mi określić. Poprzymierzam jeszcze te ciuchy- ale dzięki za odpowiedzi.
Stary 2010-08-24, 20:06   #3474
misia_1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez perelkabiala Pokaż wiadomość
Zostałam przeniesiona? Dzięki ;D
Wydaje mi się, że jednak jestem jesienią - cholera, trudno mi określić. Poprzymierzam jeszcze te ciuchy- ale dzięki za odpowiedzi.
Dobrze Ci się wydaje
Stary 2010-08-25, 09:12   #3475
domelcia
Raczkowanie

GG do domelcia

Witam dziewczynki....

Prosiłabym o opinie...bo ja sama nie mogę wymyślić jakim typem urody jestem

Oto odpowiedzi

1. Jak się opalasz. Szybko, raczej bez zaczerwień. Na brąz, ale na złoty odcień.

2. Kolor oczu - zielono- niebiesko-szary. Zależy w co sie ubieram . Stawiałabym na przewagę zielonego. Oprawa ani ciemna ani jasna.

3. Piegi - nie występują.

4. Cera - odcień zółtawy.

5. Naturalny kolor włosów - brąz, średni albo ciemny. Juz ciężko powiedzieć ;p

6. Kolor ust - stawiałabym na koral;p

7. Kolory- czarny, biały, fiolety, brudny róż, atramentowy.

Z góry dziękuje...
Borrow who you are..."

Wątek ciuszkowy:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360145&page=8
domelcia jest offline  
Stary 2010-08-25, 11:21   #3476
Ansheen
Rozeznanie

Przymierzałam ubrania i w zgniło zielonym sweterku wyglądam jakoś tak smutno i mdło. W intensywniejszych zieleniach czuję się lepiej i jak noszę trawiaste ubrania to czasem słyszę, że ładnie wyglądam. Czyli co, jednak wiosna ?
W pomarańczowym wyglądam całkiem ok, brązowy mi zdecydowanie nie pasuje. W szarym dobrze się czuję i wyglądam. Ostatnio kupiłam taką miętową koszulkę i wyglądam w niej bardzo świeżo.
Ansheen jest offline  
Stary 2010-08-26, 11:35   #3477
xxYashaxx
Zadomowienie

GG do xxYashaxx

Może mnie też pomożecie Bo nie wiem czy jestem zimą czy latem

Opalam się dość szybko, poparzenia słoneczne zdarzyły się z 2 razy w życiu na brązowo, wydaje mi się, że to kolor bardziej brązowo- złotawy

Oczy bardzo ciemny brąz. Oprawa oczu... hmmm...rzęsy ciemno brązowe, brwi jasny brąz, jaśniejące pod wpływem słońca
Nie ma

Jasny odcień... często jestem blada na buzi...i taka...żółtawa? napewno nie jest to ładna brzoskwinia rumienię się chyba na...fuksjowo:P

Ciemny blond, ewntualnie jasny brąz... taki szary odcień.

Różowe, dość jasne.

W czerni I w niebieskim...wszystkich odcieniach i w pastelowych i chabrowym. Podobnie z różem, zarówno w fuksji jak i w pastelowym (chociaż w pastelowym chyba lepiej )
Nie lubię zieleni i brązów
xxYashaxx jest offline  
Stary 2010-08-26, 16:11   #3478
margot1991
Wtajemniczenie

Prosiłabym o napisanie mojego typu urody. Będę wdzięczna

Opalam się dość szybko. W 1 dniu jestem czerwona, natomiast na kolejny dzień moja opalenizna wygląda jak taka mleczna czekoladka.

Kolor oczu - zielony, nie za ciemny. Wokół źrenicy są cętki złotawo-brązowe.Nie mam plamek w oczach. Oprawa (brwi i rzęsy) są koloru ciemnego blondu.

Piegi-w lecie mam bardzo dużo piegów na nosku i na policzkach ale takich małych, koloru jasnego brązu. W pozostałe pory roku jest kilka na nosku, ale już mniej widocznych.

Mam średnią karnację, taką brzoskwiniową. Jeżeli się rumienie to zdecydowanie na czerwono.

Mój naturalny kolor to ciemny blond. Z tendencją do rozjaśniania się w lecie i ciemnienia na zimę. Refleksy posiadam takie złotawe.

Ciemniejszy róż.

Lubię ubierać się na czarno i siwo. W takich ubraniach czuję się dobrze. Natomiast wiem że dobrze jest mi w różowych i kobalcie.

Nie lubię czerwieni.
margot1991 jest offline  
Stary 2010-08-26, 19:58   #3479
shiraloon
Przyczajenie

Smile Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Ansheen Pokaż wiadomość
Przymierzałam ubrania i w zgniło zielonym sweterku wyglądam jakoś tak smutno i mdło. W intensywniejszych zieleniach czuję się lepiej i jak noszę trawiaste ubrania to czasem słyszę, że ładnie wyglądam. Czyli co, jednak wiosna ?
W pomarańczowym wyglądam całkiem ok, brązowy mi zdecydowanie nie pasuje. W szarym dobrze się czuję i wyglądam. Ostatnio kupiłam taką miętową koszulkę i wyglądam w niej bardzo świeżo.
Z tego co piszesz, widać że pasują Ci lepiej kolory
Wiosny, a więc ja jestem za wiosną, co nie znaczy że we wszystkich kolorach Wiosny będzie Ci dobrze, z każdej palety pasuje każdemu tak przeciętnie 5-7 kolorów w których najlepiej wygląda, a to że jesteś wiosną nie wyklucza także tego że mogą Ci przypasować niektóre kolorki z Jesieni ( one też są z palety ciepłych barw a więc moze się zdarzyć ), uważam osobiście że Wiosna ma super kolorki takie ożywcze

---------- Dopisano o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

Cytat:
Napisane przez xxYashaxx Pokaż wiadomość
Może mnie też pomożecie Bo nie wiem czy jestem zimą czy latem
Ja uważam że lato, zima ma zazwyczaj bardzo ciemny kolor oczu, bądź bardzo jasno lub ostry niebieski, poza tym twój naturalny kolor włosów przemawia za latem ( zima ma zazwyczaj czarne bądź ciemny brąz )
Pozdrawiam
Stary 2010-08-27, 00:27   #3480
Magdalenja
Raczkowanie

Możecie mi pomóc, bo jestem ciekawa do jakiego typu należę waszym zdaniem?

Opalam się szybko. Najpierw na czerwono potem wszystko brązowieje. Jeżeli spędzam dużo czasu na słońcu potrafię być bardzo ciemna ale bez złocistości taki sobie solidny brąz ;D
Oczy mam ciemno niebieskie, wokół zrenicy widzę taka jakby pajęczynkę cieniutkich żółtych kreseczek. Oprawa oczu ciemna właściwie to czarna.
Jeżeli są to raczej te szaro-brązowe.
Jestem blada, rumienię się na czerwono.
Ciemny brąz, popielaty bez refleksów.
Usta mam różowe ale intensywnie (podobają mi się)
Nie lubię brązowego ani żółtego. Lubię granatowy, fiolet, róż (ale w sensownym odcieniu), niebieski, czasem czarny lub szary.
Magdalenja jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
makijaż oczy, typ, typ kolorystyczny, typ urody, uroda, urody

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości