Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-12-29, 00:09   #3811
ewelajna25
Zadomowienie

Lokalizacja: To stąd, to stamtąd, a czasem jeszcze skąd indziej;-)
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wg mnie chyba wiosna, a juz na pewno typ cieply, na co wskazuje brzoskwiniowy kolor skory oraz Twoje ulubione kolory- turkus i morski blekit to kolory wiosny...
Sledze ten watek od dosc dawna i coraz wiekszy mam w sumie metlik w glowie, zwlaszcza w kwestii, ze podobno nie ma typow chlodno-cieplych, a ja wlasnie takim jestem. Nawet mialam analize kolorystyczna i wyszlo w niej, ze jestem sredna orzechowa wiosna, ale....wlosy mam cieple, skore mam ciepla (taki sredni, zoltawy bez) , dobrze lerza na mnie wszelkie lososiowe odcienei rozu a chlodne rozowe gryza sie ze skora...test z chustami takze pokazal ze kolory wiosny pasuja do mnie idealnie, chlodne barwy zas sprawialy ze moja twaz wygladala szaro...i tylko oczy mam raczej typowo letnie bo jasno niebieskie, zazwyczaj zaczerwienione... czegos tu nie rozumiem, a wizazystka jedyne co mi potrafila powiedziec, to ze mozna nosic szkla kontaktowe hahha... czyli jednak typy cieplo-chlodne wystepuja o czym czytalam na jednej stronce...Zawsze uwazalam sie za typ chlodny, raczej lato i gdy uslyszalam ze jestem wiosna przezylam szok.Z koleji moja kolezanka ponoc wizazystka oceniala mnie juz na wszystkie typy urody w zaleznosci na jaki kolor pofarbowalam wlosy; Zalaczam link do wspomnianej wyzej stronki: Phttp://www.ireneeonline.com/color_theory.htm
ewelajna25 jest offline  
Stary 2010-12-29, 00:14   #3812
Coral 15
Przyczajenie

wiem że piszę na inny temat, ale mam pytanie., 5 minut temu się zarejstrowałam i nie wiem jak założyć nowy wątek ???
Coral 15 jest offline  
Stary 2010-12-29, 13:30   #3813
201607040946
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez ewelajna25 Pokaż wiadomość
Wg mnie chyba wiosna, a juz na pewno typ cieply, na co wskazuje brzoskwiniowy kolor skory oraz Twoje ulubione kolory- turkus i morski blekit to kolory wiosny...
Sledze ten watek od dosc dawna i coraz wiekszy mam w sumie metlik w glowie, zwlaszcza w kwestii, ze podobno nie ma typow chlodno-cieplych, a ja wlasnie takim jestem. Nawet mialam analize kolorystyczna i wyszlo w niej, ze jestem sredna orzechowa wiosna, ale....wlosy mam cieple, skore mam ciepla (taki sredni, zoltawy bez) , dobrze lerza na mnie wszelkie lososiowe odcienei rozu a chlodne rozowe gryza sie ze skora...test z chustami takze pokazal ze kolory wiosny pasuja do mnie idealnie, chlodne barwy zas sprawialy ze moja twaz wygladala szaro...i tylko oczy mam raczej typowo letnie bo jasno niebieskie, zazwyczaj zaczerwienione... czegos tu nie rozumiem, a wizazystka jedyne co mi potrafila powiedziec, to ze mozna nosic szkla kontaktowe hahha... czyli jednak typy cieplo-chlodne wystepuja o czym czytalam na jednej stronce...Zawsze uwazalam sie za typ chlodny, raczej lato i gdy uslyszalam ze jestem wiosna przezylam szok.Z koleji moja kolezanka ponoc wizazystka oceniala mnie juz na wszystkie typy urody w zaleznosci na jaki kolor pofarbowalam wlosy; Zalaczam link do wspomnianej wyzej stronki: Phttp://www.ireneeonline.com/color_theory.htm

no podobnie się czuję, ciepło-zimna. oczy i koloryt skóry mam bardzo chłodne, ale piegi ciepłe rude(!!!) i włosy ze złotym połyskiem (naturalne) w popielach i zgaszonych kolorach Lata wyglądam blado, nawet w czerni jest lepiej niż w pastelach! co prawda lubię czyste kolory, ale raczje ciemniejsze niż jasne. Myslalam,zę moze jestem Wiosną, ale z trudnem się opalam...

i właśnie nikt nie wiem, KIM jestem

obejrzałam te stronke - moze faktycznie cos w tym jest? to już rozumiem,czemu mam chłodną cerę i ciepłe włosy

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2010-12-29 o 13:32
201607040946 jest offline  
Stary 2010-12-29, 15:13   #3814
ewelajna25
Zadomowienie

Jeszcze dodam, ze choc niby jestem wiosna, to jednak gdy wykozystuje do makijazu oczu cieple kolory cieni, moje oczka wygladaja na zmeczone...z koleji podklad i roz MUSZA byc cieple, w przeciwnym razie odcinaja sie do cery, co juz przetestowalam. Tak samo pasuje mi zloto niz srebro czy cieple kolory wlosow. W rudo brazowym od razu rozswietlaja mi sie oczy zas w czarnym, bo i taki kolor mialam, wygladam blado i chlodno..przy okajzi zamieszcze zdjecia dla porownania. Analiza kolorystyczna dala mi tyle, ze odkrylam kolory, ktorych kiedys nigdy bym na siebie nie zalozyla, bo sadzac ze jestem typel letnim wogole nawet nie probowalam, zawsze szlam w kierunku pasteli...a teraz odkrylam sloneczny zolty i soczysty zielony, i naprawde mi pasuja. Choc nie wszystkie kolory z danej palety musza pasowac do reprezentujacego ja typu, wszystko sie rozbija o stopien nasycenia koloru wlosow, oczu i skory...
ewelajna25 jest offline  
Stary 2010-12-29, 15:30   #3815
201607040946
Konto usunięte

możliwe,że jeśmy Latem z wielkim wpływem Wiosny
Stary 2010-12-29, 16:24   #3816
kuuperek91
Raczkowanie

Lightbulb Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Hej dziewczyny! Pomożecie mi określić swój typ urody?Bardzo proszę o pomoc

1. Jak się opalasz - ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Po paru dniach odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy

2. Kolor oczu - jasne niebiesko zielone... tęczówki mają ciemniejszą obwódkę niebieską, mają plamki. Oprawa oczu jest bardzo jasna, brwi i rzęsy mam jasny blond

3. Piegi - sa brazowo szarawe, występują kiedy długo się opalam na nosie

4. Cera - zimny odcień, jest szarawa, ziemista. Rumienię się na kolor różowy

5. Naturalny kolor włosów - mysie, ciemny blond

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? myślę, że dobrze mi w beżach i brązach, a źle w jasnych ubraniach ponieważ jestem blada.

Proszę o pomoc!: cmok:
kuuperek91 jest offline  
Stary 2010-12-29, 16:37   #3817
201607040946
Konto usunięte

no tak ogolnie to wygladasz na Lato
Stary 2010-12-30, 00:00   #3818
ewelajna25
Zadomowienie

Zgadzam sie z przedmowczynia - Lato ...
ewelajna25 jest offline  
Stary 2010-12-30, 14:39   #3819
Martencja24
Raczkowanie

GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24

Witajcie
Już kiedyś pisałam na tym wątku, ale wiem, że przysporzyłam kłopot dziewczynom.... Miałam problem z oceną swojego naturalnego koloru włosów, ale znalazłam i zeskanowałam zdjęcie sprzed kilku lat, gdzie nie miałam jeszcze żadnej farbki, a na twarzy o ile pamiętam mam krem+lekki podkład Nivea Young. Zdjęcie było robione zaraz po lecie, więc włosy są najpewniej nieco rozjaśnione, cera opalona. Oczy - mieszane: jasnobrązowo-zielonkawe, złote tudzież brązowawe plamki na jednej gałce, odcinają się ciemniejszą obwódką od białka. Piegi - szczególnie latem, ale i teraz, jak zmywałam make up, przyjrzałam się sobie w lustrze i zauważyłam, że mam ich może nie mnóstwo, ale trochę. Są raczej ciepłe.
Opalam się dobrze, ale miewałam tendencje do 'spalenia się' - lecz tylko wtedy, jak przeginałam ze słońcem. Rumieńce - posiadam. Ciężko mi stwierdzić, jaki jest ich kolor. Cera wg mamy brzoskwiniowa.

Cd kolorów, to nie jestem w tym dobra.... zawsze lubiłam czarny, ale ponoć nie pasuje do mnie. Lubię brązy - ale nie za ciemne, ciepłe odcienie szarego, ecru (w czystej bieli wyglądam kiepsko), zielony, żółty (ale nie 'oczo***itny'), nie lubię czerwieni i wyglądam w niej kiepsko. Róż - nawet może być, ale ani fuksja, ani jaśniusi. Niebieski - lubię dość intensywny niebieski niczym kolor bezchmurnego nieba latem. w rozmytym wyglądam kiepsko.

Załączam zdjęcie i byłabym wdzięczna za Wasze zdanie dziewczyny. A już za wskazówki co do pasujących mi wg Was kolorów, odcieni podkładów (moja wielka pięta achillesowa) - będę Was całować po rękach. Wybaczcie jakość zdjęcia - paszportowe, więc kiepskie, a na dodatek skan.

Dzięki!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image0.jpg (20,8 KB, 44 załadowań)
Martencja24 jest offline  
Stary 2010-12-30, 16:32   #3820
babydoll1985
Raczkowanie

Moim zdaniem możesz być drugim typem wiosny,o mocniejszej, ale ciepłej urodzie, tak mi się wydaje, nie masz szarawej cery, usta masz ciepłej barwy, ciepły kolor brązu włosów, piwne oczy. Co do koloru podkładu, wybieraj zawsze te z domieszką pomarańczowego słonecznego, i odcień sprawdzaj zawsze na granicy kości żuchwy z szyją, koniecznie przy dziennym świetle, idealny kolor stopi się z szyją albo będzie prawie taki sam.Kolory, które będą do Ciebie pasowały to właśnie odcienie ciemniejsze ale cieplejsze, np. złoty, złocisty brąz, ciemny turkus, oliwkowy, kolor zachodzącego słońca, może ciemniejsza czerwień na dodatkach, ecru z pewnością, może mocny oranż, do oczu mocne brązy

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

DO KUUPEREK91
Kolory szarawe, zmieszane,zimne, szarawe, takie jaka jest latem przyroda-szarawy niebieski, ecru, morski, zielono-niebieski, malinowy, szaro-czarny, ciemny brąz(kol. gorzkiej czekolady),nie blade ani intensywne, oczywiście dobrze byłoby zobaczyć jak wyglądasz, ale potwierdzam, z opisu lato

Victor Marie Hugo

http://mjutkiewicz.blogspot.com/

Edytowane przez babydoll1985
Czas edycji: 2010-12-30 o 16:35
babydoll1985 jest offline  
Stary 2010-12-30, 21:40   #3821
kuuperek91
Raczkowanie

dziekuje za rozpoznanie mojego typu urodyniestety nie mam zadnej fotki bez makijazu i mam farbowane wlosy
kuuperek91 jest offline  
Stary 2010-12-31, 09:12   #3822
sipporah
Przyczajenie

1. Jak się opalasz
szybko, od razu piękny brązowy kolor
2. Kolor oczu
oczy ciemne, ciemne brwi i rzęsy
3. Piegi - brak
4. Cera - podobno oliwkowy, rumienie sie na czerwono
5. Naturalny kolor włosów - typowa szatynka, choc w sloncu troche rudawa
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - zwykle, rozowe
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
w kazdym kolorze mi do twarzy, ale wole 'kolory ziemi'

pomozecie?
sipporah jest offline  
Stary 2010-12-31, 11:54   #3823
Monika1994
Wtajemniczenie

Zajrzy ktoś jeszcze na poprzednią stronę i napisze mi, jakim jestem typem urody? dostałam tylko taką niepewną odpowiedź, że może zimą. A widzę, że tutaj wkroczyły jakieś mieszanki kolorystyczne, może ja też jestem taką mieszanką którą ktoś mógłby nazwać? będę wdzięczna
"Wiesz, mam ochotę pokazać ci zdjęcia z poprzednich wakacji. (...) Wiesz co było najgorsze? Poranki. Za każdym razem, gdy się budziłam wyobrażałam sobie, że całujesz mnie w kark, a wtedy dreszcze przechodzą moje ciało. Ciebie tam nie było, nie całowałeś mnie, a jednak czułam dreszcze."
Monika1994 jest offline  
Stary 2010-12-31, 13:21   #3824
marynka42
Zakorzenienie

ja też, ja też chcę ! Pomożecie mi ? mi się wydaje, że jestem zimą :P ale może się mylę

1. Jak się opalasz - cieżko, musze dlugo lezec na sloncu, zeby mnie zlapalo, ale za to od razu na złotawy, brzoswiniowy kolor, nigdy nie raczek; opalenizna bardzo szybko mi schodzi niestety i znowu jestem bladziochem :P

2. Kolor oczu - brązowo- zielone, ciemna oprawa oczu;

3. Piegi - zima - mało, lato - duzo wiecej ich, na ale tylko na polikach pod oczami i na nosie, a ich kolor to taki jasny brąz, rudy;

4. Cera - jasna,wpadajaca w róż, rumienie się na czerwono raczej :P, raczej ziemista;(

5. Naturalny kolor włosów - ciemny,prawie czarny, bez przeblyskow, mysie; chociaz do 10 roku zycia byłam blondynką, ale zaczely mi ciemnieć, przez jasny braz, ciemny braz, doszlam juz do czarnego wlosów w ogole nie farbuję, na zdj naturalne;

6) Kolor ust - jasny, blady róż

7) W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Najlepiej czuję się czerwieni zdecydowanie! potem granat, mniej fiolet, zieleń, nie lubie bialego, pomaranczowego nie znosze, zólty i czarny - srednio, ale nie przepadam, ogolnie lubie mocne, wyraziste kolory, mniej wzorów geometrycznych, a wiecej intesywnosci koloru
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja1.jpg (85,3 KB, 57 załadowań)

Edytowane przez marynka42
Czas edycji: 2010-12-31 o 13:24
marynka42 jest offline  
Stary 2010-12-31, 14:37   #3825
babydoll1985
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kuuperek91 Pokaż wiadomość
dziekuje za rozpoznanie mojego typu urodyniestety nie mam zadnej fotki bez makijazu i mam farbowane wlosy
Nie ma za co, pozdrawiam i życzę Hepi niu jer!

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
ja też, ja też chcę ! Pomożecie mi ? mi się wydaje, że jestem zimą :P ale może się mylę

1. Jak się opalasz - cieżko, musze dlugo lezec na sloncu, zeby mnie zlapalo, ale za to od razu na złotawy, brzoswiniowy kolor, nigdy nie raczek; opalenizna bardzo szybko mi schodzi niestety i znowu jestem bladziochem :P

3. Piegi - zima - mało, lato - duzo wiecej ich, na ale tylko na polikach pod oczami i na nosie, a ich kolor to taki jasny brąz, rudy;

4. Cera - jasna,wpadajaca w róż, rumienie się na czerwono raczej :P, raczej ziemista;(

5. Naturalny kolor włosów - ciemny,prawie czarny, bez przeblyskow, mysie; chociaz do 10 roku zycia byłam blondynką, ale zaczely mi ciemnieć, przez jasny braz, ciemny braz, doszlam juz do czarnego wlosów w ogole nie farbuję, na zdj naturalne;

Najlepiej czuję się czerwieni zdecydowanie! potem granat, mniej fiolet, zieleń, nie lubie bialego, pomaranczowego nie znosze, zólty i czarny - srednio, ale nie przepadam, ogolnie lubie mocne, wyraziste kolory, mniej wzorów geometrycznych, a wiecej intesywnosci koloru
Zima, taka południowa

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Cytat:
Napisane przez sipporah Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz
szybko, od razu piękny brązowy kolor
2. Kolor oczu
oczy ciemne, ciemne brwi i rzęsy
3. Piegi - brak
4. Cera - podobno oliwkowy, rumienie sie na czerwono
5. Naturalny kolor włosów - typowa szatynka, choc w sloncu troche rudawa
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - zwykle, rozowe
w kazdym kolorze mi do twarzy, ale wole 'kolory ziemi'

pomozecie?
Ok, zdjęcie poproszę

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Monika1994 Pokaż wiadomość
A ja, a ja?

1. Jak się opalasz?
Najpierw na czerwono, potem zmienia się w delikatny brąz, w porównaniu do przyjaciółek jest często mniej "zielonkawy", raczej złoty.

2. Kolor oczu.
Od zewnątrz piwne, przy źrenicy brązowe, ciemna obwódka tęczówki. Oprawa ciemna, brwi mają chłodny odcień brązu, rzęsy również, jaśniejsze na końcach.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Wydaje mi się, że mam ich odrobinę latem, kiedy jestem opalona i cera ma cieplejszy odcień, są złotawe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?
Chłodny, jaśniutki, różowawy. Rzadko się rumienię, na chłodny odcień różu

5. Naturalny kolor włosów.
Hm, wydaje mi się że to taki karmelowy odcień brązu, jakby troszkę złotawy. Jasny brąz, lecz w świetle mieni się na srebrno. Trudno mi go określić zdjęcie w załączniku - miałam tam kilka jaśniejszych pasemek, ale generalnie kolor nie był mocno zmieniony, tylko te jaśniejsze przebłyski widać.

6. Kolor ust.
Średni róż.

Eksperymentuję, więc mam ciuchy w wielu kolorach, nie mam ulubionej palety barw. Jednak dobrze czuję się w fioletach, brązie, bieli, czerni, pastele też spoko, granat, żółty... Raczej nie noszę brązów, beżów, zieleni, turkusów, jasnych niebieskości.

Zał.1 - tęczówka
Zał.2 - kolor włosów
Zał.3 - zimowa wersja mojej cery, co prawda w oknie więc śniegowa aura jeszcze spotęgowała bladość, ale widać jaki ze mnie bledzioszek zdjęć bez makijażu nie mam za bardzo, zawsze był chociaż delikatny, wrzucam takie gdzie widać w jakich kolorach fajnie się czuję
Po pierwsze masz fajny kolor oczu, jeszcze takiego nie widziałam, po drugi wbrew temu, co piszesz wydajesz się być mocnym typem wiosny, masz w swojej urodzie dużo ciepłych kolorów, oczy, włosy, cera, więc ciemne odcienie pomarańczy, fioletu, złoto, brąz złocisty to mogą być Twoje korzystne barwy.
pozdrawiam

Victor Marie Hugo

http://mjutkiewicz.blogspot.com/
babydoll1985 jest offline  
Stary 2010-12-31, 16:55   #3826
honey pie
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość

Jeżeli zima, to właśnie NIE południowa

-----> http://usmiechpolskosyryjski.blogspot.com

Salma <3 26/40
honey pie jest offline  
Stary 2011-01-01, 16:20   #3827
Martencja24
Raczkowanie

GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24

[QUOTE=babydoll1985;240717 48]Moim zdaniem możesz być drugim typem wiosny,o mocniejszej, ale ciepłej urodzie, tak mi się wydaje, nie masz szarawej cery, usta masz ciepłej barwy, ciepły kolor brązu włosów, piwne oczy. Co do koloru podkładu, wybieraj zawsze te z domieszką pomarańczowego słonecznego, i odcień sprawdzaj zawsze na granicy kości żuchwy z szyją, koniecznie przy dziennym świetle, idealny kolor stopi się z szyją albo będzie prawie taki sam.Kolory, które będą do Ciebie pasowały to właśnie odcienie ciemniejsze ale cieplejsze, np. złoty, złocisty brąz, ciemny turkus, oliwkowy, kolor zachodzącego słońca, może ciemniejsza czerwień na dodatkach, ecru z pewnością, może mocny oranż, do oczu mocne brązy

Dziękuję Ci Kochana.
Martencja24 jest offline  
Stary 2011-01-02, 19:00   #3828
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Wpisy w blogu: 3

dziewczyny, jaki kolor wlosow pasuje zimnemu latu?
Jakie odcienie rudosci?
moja skora jest biala w rozowe tony.

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline  
Stary 2011-01-05, 23:45   #3829
ewciaa82
Zakorzenienie

Witajcie,
Zwracam sie o pomoc O ile potrafie okreslic typ urody innych kobiet to sama moge godzinami wpatrywac sie we wlasne odbicie i nie byc w stanie odpowiedziec sobie na pytanie jaki jest moj typ urody
Wskazowki:
1. Jak się opalasz - dosc latwo, kolor opalienizny moge okreslic jako oliwkowy, nie ciemniejszy

2. Kolor oczu - ciemno brazowe, jasna oprawa oczu, brwi prawie niewodoczne

3. Piegi - kilka na nosie, po opalaniu pojawi sie kilka na czole, z kolei na plecach, ramionach i dekolcie jest ich sporo

4. Cera - jasna,tonacja rozowa, rumienie się na czerwono

5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond, popielaty, jako dziecko mialam bardzo jasne wlosy
6) Kolor ust - jasny róż

Najlepiej czuję się w sliwkowym fiolecie, czerni, czerwieni. Zle wg mnie podkreslaja moja urode kolor zolty, pomaranczowy, a takze wszelkie pastele i biel

Dorzucam zdjecia i prosze o pomoc
Pierwsze zdjecie to chyba jedyne ktore odzwierciedla kolor mojej skory,na drugim zdjeciu widoczna opalenizna

Edytowane przez ewciaa82
Czas edycji: 2011-01-30 o 23:39
ewciaa82 jest offline  
Stary 2011-01-06, 15:45   #3830
Annuszka1983
Przyczajenie

Hejka dziewczyny!!! Widzę, że nie tylko ja mam problem z określeniem swojego typu urody Sama miałam już chyba wszystkie kolory włosów świata,no może prócz marchewki i fioletu, o dlugościach włosów juz nie wspomnę. Teraz wpadłam w czarną, doslownie dziurę- gorzka czekolada okazala się czarna na głowie i tak już od dobrych dwóch lat muszę być czarna. owszem, całkiem lubię ten kolor, ale jest problem, mam bardzo jasne, rzadkie brwi, krótkie rzęsy. Żeby "wyglądać" muszę zrobić mocniejszy make up, bo normalnie czuję się goła. Mój naturalny kolor to popielaty ciemny blond, taka myszka... Jak myślicie, co mogę zmienić? Mam szare oczy, cerę problematyczna, skłonną do wyprysków. Spróbuję dołączyć zdjęcie bez makijażu. Pozdrawiam i bardzo proszę o jakieś rady, jakim typem właściwie jestem, bo w testach to mi wychodzi lato... Czyli robię wszystko na odwrót- bo stosuję raczej ciemne cienie do powiek... No i te czarne włosy...HELP!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00882.jpg (23,7 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg me and piwo.jpg (55,6 KB, 27 załadowań)
Annuszka1983 jest offline  
Stary 2011-01-08, 15:52   #3831
_Japonka_
Rozeznanie

1. Jak się opalasz - nie opalam się praktycznie w ogóle - zawsze na czerwono, opalenizna nie robi się brązowa, tylko po prostu znika razem z zaczerwienieniem (skóra jest może odrobinę ciemniejsza, ale różnica jest właściwie niezauważalna ;/)
2. Kolor oczu - piwne; pod światło wydają się byc miodowo-zielone, w normalnym świetle piwne; rzęsy i brwi jasny brąz.
3. Piegi - latem odrobina złotych na nosie, zimą brak
4. Cera - jasny, blady - odcień różowawy; ciemno różowe rumieńce
5. Naturalny kolor włosów - szatynka; w dzieciństwie wręcz rudozłota, teraz średni brąz, w słońcu rudawy.
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - różowe, nie za jasne, nie za ciemne
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - ludzie mówią, że dobrze mi w ciepłych kolorach(pomarańcze, czerwienie, brązy, zielenie); w chłodnych wyglądam nijako, blado.

Proszę o pomoc!
(jeśli znajdę jakieś zdjęcie nadające się do publikacji to zamieszczę )
_Japonka_ jest offline  
Stary 2011-01-09, 13:00   #3832
fantaaa
Raczkowanie

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Szybko (bardzo) opalam brzuch, plecy, nieco wolniej twarz, najwolniej nogi. Na kolor brązowy , taki złotawy.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy szaro-zielono-niebieskie , morskie, w miarę jasne , z dużo ciemniejszą granatową obwódką , mają jaśniejsze plamki , brwi mam jasne, rzęsy jasne (chyba, ale nie ma mnie bez tuszu do rzęs)

Nie mam piegów

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Raczej złotawy, ciemny dość. Rumienię się ( od zimna zazwyczaj ) na różowy

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Naturalnie mam ciepły , jasny brąz , złotawy

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Jasny , jasny , różowawy/koralowy

Źle czuję się w ciemnych brązach , beżach , zgniłej zieleni. Uwielbiam róże , turkusy , kocham biały , cytrynowy , seledynowy , czerwony, lubię tzw błękit królewski. Ogółem jasne kolory.

Włosy farbowane na ciemny brąz.

Edytowane przez fantaaa
Czas edycji: 2011-01-21 o 13:49
fantaaa jest offline  
Stary 2011-01-10, 03:57   #3833
Cleo_82
Przyczajenie

witam wszystkie Wizażanki nowy rok chciałabym zacząć od gruntownego przeglądu w szafie i pozbyciu się ubrań w nietwarzowych kolorach. Najpierw jednak muszę wiedzieć jakie kolory są dla mnie nietwarzowe. Mam pewne podejrzenia ale lepiej się upewnić, prawda?

1. Jak się opalasz- dość łatwo, moim zdaniem to odcień brązowawy ale nie złoty, jeśli przesadzę ze słońcem to bliżej mi do buraczka ale potem brązowieje

2. Kolor oczu - piwne ale czasem wyglądają jakby ktoś do tego piwa dolał trochę zieleni, bez plamek i obwódek. ciemna oprawa oczu- do czarnego trochę brakuje ale ciemniejsza niż włosy

3. Piegi -latem szaro-brązowe, tylko na twarzy, zimą bledną

4. Cera - odcień raczej ciepły, oliwkowy (?). normalne rumieńce mają kolor idący w stronę różowego, ekstremalny wstyd to jednak czerwone policzki ;-)

5. Naturalny kolor włosów urodziłam się z kruczo-czarnymi, potem przetransformowały się w platynowy blond a z czasem zaczęły ciemnieć i teraz określiłabym je jako ciemny blond, w lecie pojawiają się złote przebłyski

6. Kolor ust - dość jasny, różowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze - hmm... w większości, choć wiem, że może nie wszystkie są dla mnie stworzone-stąd mój post tutaj w mojej szafie dominuje ostatnio szarość, biel (zwłaszcza latem), czerń (ale czarny jest jeden element, całość czarna jakoś mi się nie widzi) a kolorowe ubrania to raczej kolory nasycone: jeśli fiolet to ciemna śliwka, jeśli czerwony to czerwony koloru krwi (takiej cieknącej z palca), jeśli niebieski to kolor atramentu. Ewidentną awersję mam na punkcie żółtego, w każdym odcieniu.

Dla ułatwienia dodaję swoje "letnie" zdjęcie, jeśli potrzeba "zimowe" poszukam/zrobię.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...affc1de60.html

z góry dziękuję za pomoc w rozszyfrowaniu mojej kolorystycznej charakterystyki

Edytowane przez Cleo_82
Czas edycji: 2011-01-10 o 11:26
Cleo_82 jest offline  
Stary 2011-01-15, 13:35   #3834
tataga
Raczkowanie

Również proszę Was o pomoc w określeniu typu urody Wydaje mi się, że jestem typem zimnym, chociaż mogę być i mieszanką na pewno lepiej mi w srebrnym, niż w złotym

1. Jak się opalasz
Różnie to bywa. Raz na czerwono, a potem to brązowieje na taki jasny karmel, innym razem od razu na jasny karmel ale nie wiem czy dobrze określam kolor mówiąc karmel:P

2. Kolor oczu - jesli chodzi o oczy mam dziwną przypadłość W zależności od światła i ubioru barwa oscyluje między ciemnym niebieskim, szarością i zielenią

3. Piegi - próbuję je niwelować, chociaż nawet je lubię latem pojawia się ich więcej, są raczej jasnobrązowe, no takie kamelowe-toffi ( tak lubię słodycze), ale blisko odcienia skóry

4. Cera - chyba chłodna... dostrzegam u siebie odcienie różu, ale odpowiada mi też również podkład np z Maybellinu 21 Nude/beige dore

5. Naturalny kolor włosów- ,ciemno brązowe, jaśniejsze latem ( to chyba normalne)

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - dosyć jasny różowy, chociaż czasem potrafią nabrać takiej intensywnej barwy

7.Kolory w których dobrze się czuję :
jasny błękit, turkusowy, niebieski, granat, indygo, jeans
chłodna śliwka, fiolet
ciemne zielenie, przygaszone, khaki, mięta
jasny szary
róż wyrazisty- pink, łososiowy, jasny też mi się podoba:P bordo
nie wiem czy intensywne czerwienie
biel, jasny żółty, taki pastelowy

8.Kolory w których mi tak nie za bardzo:
bardzo lubię czerń, ale mama mówi, że jestem na nią za blada
miodowy żółty, żarówiasty żółty, przygaszony róż taki popielaty, intensywny morski, intensywna zieleń - w nich wyglądam jak śmierć, albo jakby conajmniej było mi niedobrze

Proszę was bardzo o pomoc!!
Nie wiem, jakich cieni używać, jaki róż dobrać, chciałabym taki jaśniutki, a nie wiem czy mogę w jakich kolorach tak naprawdę mogę chodzić, a jakich się lepiej wystrzegać, bo to,że w czymś sie czuję fajnie nie znaczy że jest mi w tym ok...

i jaki kolor włosów mi odpowiada... jaki odcień brązu, rudego i blondu, ciekawa jestem jakby mi było w blondzie... XD kiedyś miałam mahoń i było całkiem całkiem xD qrcze lubię eksperymentować, a chciałabym żeby eksperymenty były udane
Jakbyście jeszze doradziły mi kształt okularów na lato to by było bosko XD
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0062AW.jpg (53,9 KB, 18 załadowań)

Edytowane przez tataga
Czas edycji: 2011-01-17 o 22:53
tataga jest offline  
Stary 2011-01-16, 14:03   #3835
bez_sensowna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Annuszka1983 Pokaż wiadomość
Hejka dziewczyny!!! Widzę, że nie tylko ja mam problem z określeniem swojego typu urody Sama miałam już chyba wszystkie kolory włosów świata,no może prócz marchewki i fioletu, o dlugościach włosów juz nie wspomnę. Teraz wpadłam w czarną, doslownie dziurę- gorzka czekolada okazala się czarna na głowie i tak już od dobrych dwóch lat muszę być czarna. owszem, całkiem lubię ten kolor, ale jest problem, mam bardzo jasne, rzadkie brwi, krótkie rzęsy. Żeby "wyglądać" muszę zrobić mocniejszy make up, bo normalnie czuję się goła. Mój naturalny kolor to popielaty ciemny blond, taka myszka... Jak myślicie, co mogę zmienić? Mam szare oczy, cerę problematyczna, skłonną do wyprysków. Spróbuję dołączyć zdjęcie bez makijażu. Pozdrawiam i bardzo proszę o jakieś rady, jakim typem właściwie jestem, bo w testach to mi wychodzi lato... Czyli robię wszystko na odwrót- bo stosuję raczej ciemne cienie do powiek... No i te czarne włosy...HELP!!!
Najlepiej by było jakbyś odpowiedziała na pytania by cos doradzic

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Cytat:
Napisane przez tataga Pokaż wiadomość
Również proszę Was o pomoc w określeniu typu urody Wydaje mi się, że jestem typem zimnym, chociaż mogę być i mieszanką na pewno lepiej mi w srebrnym, niż w złotym

1. Jak się opalasz
Różnie to bywa. Raz na czerwono, a potem to brązowieje na taki jasny karmel, innym razem od razu na jasny karmel ale nie wiem czy dobrze określam kolor mówiąc karmel:P

2. Kolor oczu - jesli chodzi o oczy mam dziwną przypadłość W zależności od światła i ubioru barwa oscyluje między ciemnym niebieskim, szarością i zielenią

3. Piegi - próbuję je niwelować, chociaż nawet je lubię latem pojawia się ich więcej, są raczej jasnobrązowe, no takie kamelowe-toffi ( tak lubię słodycze), ale blisko odcienia skóry

4. Cera - chyba chłodna... dostrzegam u siebie odcienie różu, ale odpowiada mi też również podkład np z Maybellinu 21 Nude/beige dore

5. Naturalny kolor włosów- ,ciemno brązowe, jaśniejsze latem ( to chyba normalne)

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - dosyć jasny różowy, chociaż czasem potrafią nabrać takiej intensywnej barwy

7.Kolory w których dobrze się czuję :
jasny błękit, turkusowy, niebieski, granat, indygo, jeans
chłodna śliwka, fiolet
ciemne zielenie, przygaszone, khaki, mięta
jasny szary
róż wyrazisty- pink, łososiowy, jasny też mi się podoba:P bordo
nie wiem czy intensywne czerwienie
biel, jasny żółty, taki pastelowy

8.Kolory w których mi tak nie za bardzo:
bardzo lubię czerń, ale mama mówi, że jestem na nią za blada
miodowy żółty, żarówiasty żółty, przygaszony róż taki popielaty, intensywny morski, intensywna zieleń - w nich wyglądam jak śmierć, albo jakby conajmniej było mi niedobrze

Proszę was bardzo o pomoc!!
Nie wiem, jakich cieni używać, jaki róż dobrać, chciałabym taki jaśniutki, a nie wiem czy mogę w jakich kolorach tak naprawdę mogę chodzić, a jakich się lepiej wystrzegać, bo to,że w czymś sie czuję fajnie nie znaczy że jest mi w tym ok...

i jaki kolor włosów mi odpowiada... jaki odcień brązu, rudego i blondu, ciekawa jestem jakby mi było w blondzie... XD kiedyś miałam mahoń i było całkiem całkiem xD qrcze lubię eksperymentować, a chciałabym żeby eksperymenty były udane
Jakbyście jeszze doradziły mi kształt okularów na lato to by było bosko XD
W oczach widze żółty pierścień wokół źrenicy czy mi sie wydaje? Szukam czy masz w sobie cos ciepłego. Najbardziej jak narazie pasujesz mi na wiosne stąd to że wyglądasz blado w czerni

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Cytat:
Napisane przez fantaaa Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Szybko (bardzo) opalam brzuch, plecy, nieco wolniej twarz, najwolniej nogi. Na kolor brązowy , taki złotawy.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy szaro-zielono-niebieskie , morskie, w miarę jasne , z dużo ciemniejszą granatową obwódką , mają jaśniejsze plamki , brwi mam jasne, rzęsy jasne (chyba, ale nie ma mnie bez tuszu do rzęs)

Nie mam piegów

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Raczej złotawy, ciemny dość. Rumienię się ( od zimna zazwyczaj ) na różowy

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Naturalnie mam ciepły , jasny brąz , złotawy

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Jasny , jasny , różowawy/koralowy

Źle czuję się w ciemnych brązach , beżach , zgniłej zieleni. Uwielbiam róże , turkusy , kocham biały , cytrynowy , seledynowy , czerwony, lubię tzw błękit królewski. Ogółem jasne kolory.

Włosy farbowane na ciemny brąz.
Bez dokładnego naturalnego koloru wlosow ciezko stwierdzic ale sadzac ze masz zamiar byc w czarnych to jestes zima

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Cytat:
Napisane przez _Japonka_ Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - nie opalam się praktycznie w ogóle - zawsze na czerwono, opalenizna nie robi się brązowa, tylko po prostu znika razem z zaczerwienieniem (skóra jest może odrobinę ciemniejsza, ale różnica jest właściwie niezauważalna ;/)
2. Kolor oczu - piwne; pod światło wydają się byc miodowo-zielone, w normalnym świetle piwne; rzęsy i brwi jasny brąz.
3. Piegi - latem odrobina złotych na nosie, zimą brak
4. Cera - jasny, blady - odcień różowawy; ciemno różowe rumieńce
5. Naturalny kolor włosów - szatynka; w dzieciństwie wręcz rudozłota, teraz średni brąz, w słońcu rudawy.
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - różowe, nie za jasne, nie za ciemne
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - ludzie mówią, że dobrze mi w ciepłych kolorach(pomarańcze, czerwienie, brązy, zielenie); w chłodnych wyglądam nijako, blado.

Proszę o pomoc!
(jeśli znajdę jakieś zdjęcie nadające się do publikacji to zamieszczę )
czekam na zdjęcie

Edytowane przez bez_sensowna
Czas edycji: 2011-01-16 o 13:59
bez_sensowna jest offline  
Stary 2011-01-16, 14:48   #3836
Agnieszka987
Zakorzenienie

Pomóżcie mi:
Pierwsze:
Jak się opalasz-słabo, powoli, na czerwono bez filtrów z filtrami wcale;(
Kolor oczu-piwne,z daleka bardzo ciemne, z bliska pod słońce pod zieleń, orzech
Piegi- troszę latem na nosie złoto brązowe latem wcale
Cera- jasny blady beż zimą, latem brzoskwiniowy
Kolor włosów-od urodzenia ciemny brąz pod słonce z ciepłym kasztanowym połyskiem
Usta- różowe jasne ale nie blade
Kolory- czerwony, fuksja, pastelowy róż, czekoladowy brąz, błękit, w czarnym wyglądam bardzo blado
Dodam że skóra twarzy ma żółtawy ciepły koloryt czasami a szyja biała nigdy nie opalona i reszta

I drugie:
Opalanie się- na złoto
oczy- zielone
piegi- brak czasem złotawe
Cera- brzoskwiniowa złota
Kolor włosów- szatynka jako dziecko blondynka
Usta- czasem czerwone, róż
kolory-złote, zielone, brązy nie żarówiaste

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2011-01-16 o 14:52
Agnieszka987 jest offline  
Stary 2011-01-16, 16:17   #3837
tataga
Raczkowanie

bez_sensowna dziękuję Ci za odpowiedź już myślałam, że nikt nie wchodzi na forum :P rzeczywiście przyglądając się oku zauważyłam taki delikatny żółtawy pierścień. Ale czy to możliwe żebym była ciepłym typem? dobrze mi jest w srebrze, a nie w złocie. Fakt, nie znam się na tym
tataga jest offline  
Stary 2011-01-16, 19:20   #3838
meeedzik
Zakorzenienie

Hej kobitki pomożecie określić mój typ urody? Bo nie mam bladego pojęcia jakim typem jestem

1. Jak się opalasz: Dość szybko, wystarczy że poleżę kilka minut na słońcu i już mnie łapie. Opalam się raczej na brązowo, czasami zdarza mi się spiec przez to że szybko łapie mnie słońce, ale nigdy nie jestem czerwona.

2. Kolor oczu: piwne, jasna oprawa oczu.

3. Piegi: brak

4. Cera: no właśnie jaka? chyba nie za jasna nie za ciemna rumienie się na czerwono

5. Naturalny kolor włosów: średni blond "mysi"

6. Kolor ust: jasno różowy

7.Kolory w których dobrze się czuję : odcienie szarości, róż, błękit.

Dodaję zdjęcia niestety mam tylko w makijażu.

1. zdjęcie kolor oczu ( tylko pomalowane rzęsy)
2. kolor ust.
3 ( na taki kolor się opalam) opalona a nawet spieczona.
4. tu już naturalny kolor cery, nie opalona.

Bardzo Was proszę o pomoc, doradźcie jakich cienie do powiek będą mi pasować itp.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_3083.jpg (22,6 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_3081.jpg (11,7 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz1 0x10.jpg (31,7 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz1 0129.jpg (48,0 KB, 27 załadowań)
meeedzik jest offline  
Stary 2011-01-17, 08:56   #3839
Annuszka1983
Przyczajenie

1. Jak się opalasz: Rzadko się opalam, bo długo trzeba czekać na efekty, a opalenizna schodzi szybko. Zaczynam od koloru czerwonego POtem jest delikatny brąz, ale szybko znika

2. Kolor oczu: szare, z niewielkimi drobinkami- złotymi wokół źrenicy- przy makijażu zimnym- są stalowe, przy błękitach są jaśniejsze, przy cieniach złoto-zielonych wyróżniają się owe drobinki

3. Piegi: brak

4. Cera: blada, z podkrążonymi oczami, nie mogę używać podkładów w różowych odcieniach bo robię się różowa jak świnka, mam problemy trądzikowe

5. Naturalny kolor włosów: średni blond "mysi"

6. Kolor ust: różowy, raczej chłodny

7.Kolory w których dobrze się czuję : odcienie szarości, brudny róż, łamany fiolet, czerń

Gdy się maluję używam: korektor Ivostin, podkład Pharmaceris nr2 Sand, puder translucent 005. MAm duży problem z dobraniem różu. Oczy- koniecznie maskara pogrubiająco-wydłużająca, często eyeliner, obowiązkowo cień do brwi loreal dla brunetek.
POMOŻE KTOŚ? Bardzo prosze.

Edytowane przez Annuszka1983
Czas edycji: 2011-01-17 o 09:01
Annuszka1983 jest offline  
Stary 2011-01-17, 12:17   #3840
bez_sensowna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez tataga Pokaż wiadomość
bez_sensowna dziękuję Ci za odpowiedź już myślałam, że nikt nie wchodzi na forum :P rzeczywiście przyglądając się oku zauważyłam taki delikatny żółtawy pierścień. Ale czy to możliwe żebym była ciepłym typem? dobrze mi jest w srebrze, a nie w złocie. Fakt, nie znam się na tym
No to jednak jesteś wiosną orzechową. Masz troche pieprzyków, włosów oczywiście nie masz ciemno brązowych bo wtedy to by były prawie czarne. Chyba że na tych niektórych masz farbowane

Edytowane przez bez_sensowna
Czas edycji: 2011-01-17 o 12:26
bez_sensowna jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
makijaż oczy, typ, typ kolorystyczny, typ urody, uroda, urody

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości