Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-04-15, 22:20   #4021
Doniaczka
Raczkowanie

Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Koralyn Pokaż wiadomość
Niestey nadal niewiele widac...
Żyły masz zielone czy niebieskie?
Czy masz jakiekolwiek ciepłe, żółte plamki na tęczówce?
W jakichs kolorach dobrze się czujesz i jaki połysk mają włosy?
Żyły mam niebieskie, natomiast na tęczówce oka mam niewielkie plamki złotego brązu (ciężko mi określić bo naprawdę nie mam łatwego do określenia kolor tęczówki). Najlepiej czuję się w odcieniach nasyconych szczególnie w zieleni, niebieskim, granacie i czerwieni. Połysk moich włosów- ten naturalny, ma lekko złotawy połysk.

Co do oczu to załączam zdjęcie. Mam nadzieję, że będzie dosyć wyraźne

Dzięki wielkie za chęć pomocy ))
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (34,7 KB, 46 załadowań)
Doniaczka jest offline  
Stary 2011-04-18, 12:14   #4022
Koralyn
Raczkowanie

hey,

na 100% jesteś "ciepłą" porą roku, czyli albo wiosna albo jesień. Wydaje mi się, że albo warm spring albo soft lub warm autumn. Niestety nie wiem do konca. Moim zdaniem ten blond Ci nie pasuje, wyglada troszkę wyblakle, natomiast to zdjęcie z miedzianym kolorem i zółtym kwiatem- wg. super i takie kolory ci pasuja (moim zdaniem)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg palette-soft-autumn.jpg (15,5 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg palette-warm-autumn.jpg (16,8 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Warm-Spring-chart1.jpg (56,9 KB, 44 załadowań)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline  
Stary 2011-04-18, 12:40   #4023
Doniaczka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Koralyn Pokaż wiadomość
hey,

na 100% jesteś "ciepłą" porą roku, czyli albo wiosna albo jesień. Wydaje mi się, że albo warm spring albo soft lub warm autumn. Niestety nie wiem do konca. Moim zdaniem ten blond Ci nie pasuje, wyglada troszkę wyblakle, natomiast to zdjęcie z miedzianym kolorem i zółtym kwiatem- wg. super i takie kolory ci pasuja (moim zdaniem)

Dziękuję bardzo za określenie mojego typu urody i przede wszystkim za cierpliwość Odnośnie tego blondu, to już z pewnością nie będę farbować na tak jasny kolor włosów Pomimo tego, że mój ślubny bardzo by tego pragnął, nie ugnę się pod jego presją Szkoda włosów i przede wszystkim lepiej jednak postawić na cieplejsze odcienie włosów Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam
Doniaczka jest offline  
Stary 2011-04-18, 13:01   #4024
Koralyn
Raczkowanie

Blond wyszedł wyblakle, gdyż był nieco popielaty, zbyt jasny. Jeśli blond to ZŁOTY z odrobiną miedzi. I nie ma za co. Pozdrawiam

http://www.google.pl/images?hl=pl&q=...w=1280&bih=577
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (15,5 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lily-cole-nippon10.jpg (54,9 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Lily-Cole.jpg (28,4 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nicole-kidman.jpg (31,6 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Nicole-Kidman-Hair-Photos-4da0eeafb4879.jpg (25,9 KB, 9 załadowań)

BEZGLUTENOWO:

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2011-04-18 o 13:08
Koralyn jest offline  
Stary 2011-04-18, 13:27   #4025
bogna2
Przyczajenie

.

Edytowane przez bogna2
Czas edycji: 2011-04-20 o 13:15
bogna2 jest offline  
Stary 2011-04-18, 18:27   #4026
LadyViolette
Przyczajenie

GG do LadyViolette

Wizażanki- proszę o pomoc.
Przeczytałam mnóstwo artykułów, ale nie potrafię nadal zdecydować, jakim jestem typem urody.
Oczy mam bardzo jasne, błękitne z charakterystyczną granatową obwódką tęczówki. Skóra jest żółta, kiedy się opalę lekko oliwkowa, choć szybko znika mi opalenizna. Nie mam piegów, ani żadnych przebarwień od słońca.
Naturalny kolor włosów to był popielaty blond, następnie zaczął ciemnieć w okresie dojrzewania, wreszcie stał się średnim brązem z popielatym odcieniem. Od kilku lat farbuję na czarno. Dodaję zdjęcie i proszę o pomoc. Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SDC13586.jpg (16,3 KB, 57 załadowań)
Stary 2011-04-20, 10:17   #4027
Martencja24
Raczkowanie

GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24

Cytat:
Napisane przez LadyViolette Pokaż wiadomość
Przeczytałam mnóstwo artykułów, ale nie potrafię nadal zdecydować, jakim jestem typem urody.
Oczy mam bardzo jasne, błękitne z charakterystyczną granatową obwódką tęczówki. Skóra jest żółta, kiedy się opalę lekko oliwkowa, choć szybko znika mi opalenizna. Nie mam piegów, ani żadnych przebarwień od słońca.
Naturalny kolor włosów to był popielaty blond, następnie zaczął ciemnieć w okresie dojrzewania, wreszcie stał się średnim brązem z popielatym odcieniem. Od kilku lat farbuję na czarno. Dodaję zdjęcie i proszę o pomoc. Pozdrawiam
na zdjęciu przypominasz mi zimę, choć wersję łagodną... nie wiem tylko jak ten popielaty lond by wyglądał u zimy, bo co prawda zdarza się taki u pań o tym typie urody, ale rzadko -więc może zakrawałaś naturalnie na lato? chętnie bym zobaczyła zdjęcie w naturalnych włosach, ale w tych ciemnych jest Tobie pięknie, widzę Cię w czerni, czerwieni, bieli - typowo zimowych kolorach.
Martencja24 jest offline  
Stary 2011-04-20, 12:33   #4028
lusterencja
Przyczajenie

Witam. Chciałabym wiedzieć jakim typem jestem. Przepraszam za1 zdjęcie jest bez makijazu, kolejne w lekkim i wtedy byłam lekko opalona.

. Jak się opalasz pierwsze slonce na czerwono poxniej ladnie brązowieje i szybko
2. Kolor oczu - oczy niebieskie takie zamglone czasami intensywniejszy niebieskei czasem taki rozmyty
3. Piegi - raczej nie mam wokol nosa od silnego slonca kilka doslownie
4. Cera - jasna, czasami blada
5. Naturalny kolor włosów- taki kolor mysi wlosy niefarbowane naturalne
6. Kolor ust - nie wiem rozowy chyba
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? bardzo lubię błękitny oraz mocny niebieski, chabrowy, roze typu pink, biały to mojego ulubione kolory w sumie i czarny również. a źle chyba a brązowym, ecru, zgniłej zieleni, żółtym.

poniżej. pod linkiem>
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg p1070770.jpg (76,1 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg majek.jpg (70,3 KB, 24 załadowań)

Edytowane przez lusterencja
Czas edycji: 2011-04-20 o 12:49
lusterencja jest offline  
Stary 2011-04-20, 14:35   #4029
LadyViolette
Przyczajenie

GG do LadyViolette

Cytat:
Napisane przez Martencja24 Pokaż wiadomość
na zdjęciu przypominasz mi zimę, choć wersję łagodną... nie wiem tylko jak ten popielaty lond by wyglądał u zimy, bo co prawda zdarza się taki u pań o tym typie urody, ale rzadko -więc może zakrawałaś naturalnie na lato? chętnie bym zobaczyła zdjęcie w naturalnych włosach, ale w tych ciemnych jest Tobie pięknie, widzę Cię w czerni, czerwieni, bieli - typowo zimowych kolorach.
Tak też myślałam.
Akurat w czerni czuję się najlepiej.
Biel i czerwień- znakomicie.
Ale moim ulubionym kolorem jest zdecydowanie fiolet.

Niestety nie posiadam takowych zdjęć w naturalnym kolorze, mam tylko zdjęcie w peruce(identyczny kolor).
Może się na coś przyda.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SDC10609.jpg (37,4 KB, 31 załadowań)
Stary 2011-04-20, 16:48   #4030
Kofaniutka
Przyczajenie

Hej dziewczyny,
Nie odchodzi się już może od analizy kolorystycznej wg pór roku? Z tego co wiem, teraz ocenia się nie po sposobie opalania, kolorze oczu, kolorze skóry itd, tylko sprawdza się przy pomocy apaszek (materiałów jednokolorowych) bądź kartonów- kto co woli- czy osoba jest typem ciepłym czy zimnym, czy dobrze jej w kontrastach dużych czy małych i w których kolorach jest danej osobie dobrze. Nie oznacza to że osoby o ciepłym typie urody maja się ubierać w same złote, żółte, rude, pomarańczowe, czerwone i brązowe kolory, ale daje jakiś ogólny pogląd na kolory podkreślające urodę. Ja np. jestem typem ciepłym, ale jedyny żółty jaki mi pasuje jest pastelowy a mam kilka niebieskich i zielonych kolorów w paszporcie kolorystycznym- podręczny zbiór kolorów w których jest mi dobrze. Nie neguje tutaj analizy kolorystycznej na pory roku, chcę jedynie zaznaczyć, że są nowsze, bardziej uznawane metody.
Niech kolory będą z wami

Edytowane przez Kofaniutka
Czas edycji: 2011-04-20 o 16:50
Kofaniutka jest offline  
Stary 2011-04-20, 17:44   #4031
kiciunia100
Przyczajenie

To ja też poproszę o pomoc. Ale dodam że parę lat temu na takich półtorarocznych studiach z wizażu miałam zajęcia z panią z ASP i robiła nam ( grupie) analizę kolorystyczną, i ze mną był kłopot. Sama mam jeszcze większy- bo wiadomo, patrząc na siebie tracę dystans Na razie bez fotki bo jestem tu nowa i jeszcze się nie odważyłam, ale jeśli mi ktoś doradzi jakim mogę być typem- to na prawdę będę b wdzięczna. Oto odpowiedzi na pytania:
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

W ogóle się nie opalam bo nie lubię ALE szybko, na brązowo, odcień wydaje mi się ciepły taki hmm...pomarańczowawy

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Ani nie jasne ani nie ciemne ale kolor dość wyrazisty, zdecydowany. Kolor jest niebieski - siedzę z lusterkiem i nie umiem okreslić- coś jakbym pomieszała granatowy z morskim na początku dość ciemny rozjaśniający się do środka, aż do jakiegoś takiego hmm bursztynowego.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Piegów zero.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

I tu mam największy kłopot. Odcienie fluidów używam 02. Nie rumienię się. Mam popękane naczynka. Na pewno nie porcelanowy, nie taki super jasny, ale mimo że skóra wydaje mi się ciepła taka z pomarańczowym odcieniem, to jest przezroczysta ( nie mam pryszczy ale wymagam makijażu bo wyglądam na chorą bez), a przy podkrążonych wiecznie oczach prześwituje niebieski ( Wyzwanie dla korektora)

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Jestem ufarbowana na ciemny brąz, ale naturalnie to tak: w dzieciństwie biały blond- ciemniał z wiekiem, pod koniec podstawówki był juz popielaty wręcz i b. ciemny. Więcej nie powiem bo już wtedy zaczęłam się farbować więc po tym co odrasta nie mogę nic powiedzieć

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

dość jasny, różowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

źle się czuję w czystej bieli, jasnym pudrowym różu, żywej zieleni ( trawiastej), żółciach i pomarańczach. w czarnym przy twarzy też nienajlepiej.

dobrze to nie wiem w czym chodzę w czerwieni, szarościach, popielach,błękitach, odrobinie turkusu, beżu, nude, niebieskim- ale w czym z tego mi na prawde dobrze to nie wiem

Mam nadzieję że ktoś da rade to przeczytać, rozszyfrować i podać skojarzenie z jakąś porą roku

Informacje dodatkowe- brwi niestety jasne blond do tego wszystkiego
- zamiast piegów tendencja do brązowych pieprzyków ( chociaż powycinałam cholerstwo)
- w rodzinie od strony mamy racze niebieskookie blondynki, od strony taty właśnie ta ładna szybka opalenizna, ciemnienie włosów z wiekiem i falowanie a nawet troche kręcenie chyba też stąd ....
.....
i wyszło takie niewiadomo co

Edytowane przez kiciunia100
Czas edycji: 2011-04-20 o 17:49
kiciunia100 jest offline  
Stary 2011-04-20, 19:45   #4032
aquaria443343
Raczkowanie

I ja bardzo proszę o pomoc w określeniu mojego typu kolorystycznego.
Czasem wydaje mi się, że lato, czasem że wiosna... jeden typ jest chłodny, a drugi ciepły, więc różnica jest w sumie dość spora...

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Unikam bezpośredniego działania słońca, jak tylko się da, więc trudno mi powiedzieć. Jednak najpierw na intensywny róż (bardzo szybko widać pierwsze efekty, trudno jest mi uniknąć tego nawet mimo stosowania kremów z silnymi filtrami), a z czasem brązowieje (też ble, nie uznaję opalenizny...). Ponadto przy naprawdę silnym słońcu zdarzają się podrażnienia.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Były niebieskoszare, w tej chwili są kombinacją szarości, niebieskiego i zieleni. Tęczówki mają ciemnoniebieską obwódkę na zewnętrznych krawędziach, w miarę zbliżania się do źrenicy przyjmują coraz bardziej zieloną (a raczej szarozieloną) barwę. Jasna oprawa oczu, dość rzadkie rzęsy i brwi, a ich końcówki jasne. Sińce pod oczami praktycznie nie znikają i to nie kwestia niewyspania. Oczy z dużą skłonnością do podrażnień...

Nie występują nigdy.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Rumienię się na jasnoróżowy kolor. Cera bardzo jasna, kolor... trudno mi określić, chyba też podchodzący delikatnie różem.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Blond... ani bardzo jasny, ani bardzo ciemny. Z przodu, w miejscu dawnej grzywki są nieco jaśniejsze, szczególnie widać tę różnicę latem. Wyraźne złote refleksy. W dzieciństwie miałam całkiem jasny blond.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Jasny róż, taki łososiowy. Nawilżone pomadką bezbarwną nabierają intensywnego odcieniu, ale bez niej łatwo ulegają przesuszeniu i wtedy niekiedy robią się niemalże białe.

Lubię czerń, biel, błękit, ostatnio coraz częściej fiolet i czerwień. Kolory raczej intensywne, kontrastujące. Nie wiem, czy "podkreślają' moją urodę, po prostu lubię je nosić.
Źle natomiast czuję się w brązach, różu, mocno krzykliwych ("żarówiastych") barwach, a także w tych bardzo ciepłych (jak pomarańcz, czy żółć) i pastelach. Zazwyczaj moje ubrania to połączenie właśnie bieli, czerni i niekiedy niebieskiego.

Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi,
Pozdrawiam serdecznie!
aquaria443343 jest offline  
Stary 2011-04-20, 20:51   #4033
waterbaloon
Przyczajenie

Witam Proszę o pomoc w określeniu typu kolorystycznego Robiłam już kilka testów w internecie a za każdym razem wychodzi mi inna odpowiedź. Może jakimś mieszańcem jestem , mogłabym być zimą ale mam brązowe piegi , nie szare a do tego włosy brązowe ale jest problem bo słoncu są złociste a bez słońca razcej szarawe, do tego mam brązowe obwodkę w środku oka charakterystyczną dla wiosny, już nie wiem nic bo wiosna to ciepło a zima to typ chłodny, prosze poradzcie coś załacze to samo zdjęcie w słońcu i w cieniu.

1. Jak się opalasz ? sama nie wiem, bo dawno się nie opalałam, wyrosłam z tego ale chyba ma początku na czerwono a potem przechodzi w brąz,

2. Kolor oczu - Oczy mam brązowe z takim ciemno-bursztynowym odcieniem, bez plamek, rzęsy i brwi ciemniejsze niż włosy , prawie czarne ,
3. Piegi - piegi mam , na nosie i pod ocami, dośc duże płaty brązowe, niregularnie rozmieszczone

4. Cera -tego nie wiem, bo jak dla mnie jest blada . lekko żółta, cieżko mi określić
5. Naturalny kolor włosów -od wielu lat niefarbowane, brązowe , średni-ciemny brąz, nigdy nie byłam blondynką, w cieni włosy szare w słońcu złocisty brąz,
6. Kolor ust- blady róż

Dobrze czuję się ciemnych, jak czarny granatowy ale chyba mnie postażają
Źle: pomaranczowy, czerwony,

Z góry bardzo dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.

Edytowane przez waterbaloon
Czas edycji: 2011-08-18 o 21:04
waterbaloon jest offline  
Stary 2011-04-20, 21:34   #4034
waterbaloon
Przyczajenie

:conf used:
waterbaloon jest offline  
Stary 2011-04-20, 21:53   #4035
waterbaloon
Przyczajenie

Witam piszę jeszcze raz, niedawno pisałam z prośbą o pomoc ale posta nadal nie ma?? Proszę o pomoc w określeniu typu kolorystycznego Robiłam już kilka testów w internecie a za każdym razem wychodzi mi inna odpowiedź. Może jakimś mieszańcem jestem, rozwazam wiosnę lub zimę?

1. Jak się opalasz ? Na początku jestem czerwona (tylko plecy od razu łapie na brąz), potem dosć szybko ciepły odcień brązu

2. Kolor oczu - Oczy mam brązowe z takim ciemno-bursztynowym odcieniem, bez plamek, z czarną obwódką, i dodatkowa obwódką ale brazową w środku oka, oprawa nie jest zupełnie czarna ale ciemniejsza niż włosy,

3. Piegi - piegi mam na nosie i pod oczami , chyba brązowe głównie latem

4. Cera -i tu jest problem, moim zdanie blado -żółta, nie potrafię określic czy brzoskwiniowa czy oliwkowa, jest bardzo niejednolita, tu plamka tam innny kolor, ogólnie nieładna

5. Naturalny kolor włosów - dokładnie taki jak w załączniku, średni albo ciemny brąz ale jest problem bo w cieniu na aparacie jest nieświetlisty natomiast w słoncu jest to złocisty brąz, nie rudy, nigdy nie byłam blondynką

6. Kolor ust- blado-różowy

Dobrze czuję się w czarnym, zielonym , kremowym, fioletowym
Źle:pomarańczowy , czerwony,
dołącze zdjecie wykonane w słońcu i wcieniu żeby pokazać jak różne ptrafią byc włosy i cera, na zdjęciach włosy generalnie są bardziej świetliste niż w realu, z góry bardzo dziękuje

Czas edycji: 2011-08-18 o 21:05
waterbaloon jest offline  
Stary 2011-04-22, 13:24   #4036
Koralyn
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez waterbaloon Pokaż wiadomość
...
wg. mnie jesteś jesienią, prawdopodobnie Strong Autumn - w kierunku zimy lub Warm Autumn (palety ponizej)

Dziewczyny błagam, nie proście o analizę jesli nie dodajecie zdjęć bo na podstawie samego opisu nie da się tego okreslic.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Deep-Autumn-chart.jpg (56,3 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Warm-Autumn-chart1.jpg (61,8 KB, 30 załadowań)

BEZGLUTENOWO:

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2011-04-22 o 13:29
Koralyn jest offline  
Stary 2011-04-22, 20:17   #4037
LadyViolette
Przyczajenie

GG do LadyViolette

Koralyn.

Mogłabym prosić o taką "tabelkę" kolorystyczną, ale dla zimy?
Byłabym bardzo wdzięczna (:
Stary 2011-04-22, 20:43   #4038
+roll
Przyczajenie

Witajcie Zastanawiałam się czy znalazłaby się i dla mnie jakaś porada? Poniżej wklejam odpowiedzi na pytania, co prawda zawsze wydawało mi się że jestem zimą, ale ostatnio mam co do tego wątpliwości, dlatego będę ogromnie wdzięczna za radę!

1. Jak się opalasz- na początku zawsze mnie spiecze na różowo, stopniowo kolor brązowieje. Opalam się dość szybko, za wyjątkiem twarzy, z która idzie bardzo opornie.

2. Kolor oczu- ciemno zielony ze złotymi plamkami. Brwi i rzęsy mocno czarne.

3. Piegi- tak, na twarzy w kolorze jasno rudym/ brązowym (jednak nie jest ich tak dużo żeby były widoczne na pierwszy rzut oka, trzeba się przyjrzeć), na ciele bardzo dużo w odcieniu brązowo rudym.

4. Cera- bardzo jasna, blada, wydaje mi się że nawet transparenta.

5. Naturalny kolor włosów- naturalny był ciemno brązowy, kasztanowy to chyba odpowiednie słowo, jaśniejący dość mocno w lecie,
z bląd pasemkami.

6. Kolor ust- jasny, różowy, usta raczej słabo widoczne.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?- dobrze czuję się w odcieniach zimnych, od różowego do czerwieni, bardzo dobrze w kolorze srebrnym, czarnym też. Nie znoszę siebie w żółtym, pomarańczowym i ostrej ciepłej czerwieni. Zdecydowanie nijak wyglądam w beżu i bieli.

Chciałabym żebyście mi też doradziły odnośnie koloru włosów. Farbuje już bardzo długo, zwykle na kolor zbliżony do mojego naturalnego. Czy jest jakaś szansa że będę dobrze wyglądać w rudym? Wiem że tego koloru powinnam unikać (o ile dobrze przypuszczam ze jestem zimą) ale zawsze mi się marzyła płomienna grzywa W sumie to obecnie mam coś w tym guście, ponieważ farba mi schodzi i mój brąz zmierza teraz do ciemnego rudego, ale chciałabym wiedzieć czy warto zaszaleć i kupić prawdziwy rudy. Co myślicie?

Aha jeśli to coś pomoże to mogę też zamieścić zdjęcia, ale z góry muszę powiedzieć że żadne w naturalnym kolorze włosów się nie zachowały..

Z góry dzięki za pomoc!

+roll jest offline  
Stary 2011-04-23, 11:25   #4039
kiciunia100
Przyczajenie

dobrze to ja zaryzykuje i wrzucę fotki jakieś żeby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie porady.
powiem Wam, że dla mnie to o tyle ważne, że być może mój kolor ufarbowanych włosów bardzo zakłóca zalecane dla mnie kolory tak ubrań jak i makijażu. Typ kolorystki padł na wiosnę- z czym ja się nie zgadzam bo inne wiosny były takimi bladymi porcelanowymi delikatnymi blondynkami. Cóż ja swojego koloru zmieniać nie zamierzam, a czuję że nie jestem wiosną chociażby wtedy jak do kolorowych czasopism dodawane są jakieś kosmetyki dla blondynek i brunetek. Te róże, pastele itp dla blondynek mi nie pasują. Tak samo jak róż jasny więc nie mogę być wiosną. Tak myślę ( chyba)
Jesień też nie- czyli zima , lato lub typ mieszany - albo gadam głupoty
Fotki są niektóre w makijażu oka ale bez tapety. dodam wzorem koleżanek w plenerze i w domu

[IMG=http://img412.imageshack.us/img412/5330/ania8.th.jpg][/IMG]

to jedna z nielicznych bez tapety. usta i brwi mam pomalowane ale fluidu nie mam bo pamiętam ten dzień

[IMG=http://img856.imageshack.us/img856/2821/dsc033893.th.jpg][/IMG]

tu z tapeta ale widać naturalny kolor oczów i ust no więc może się przyda

i na koniec w pomieszczeniu
[IMG=http://img146.imageshack.us/img146/4451/94fe047b4d.th.jpg][/IMG]
kiciunia100 jest offline  
Stary 2011-04-23, 15:23   #4040
bez_sensowna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez +roll Pokaż wiadomość
Witajcie Zastanawiałam się czy znalazłaby się i dla mnie jakaś porada? Poniżej wklejam odpowiedzi na pytania, co prawda zawsze wydawało mi się że jestem zimą, ale ostatnio mam co do tego wątpliwości, dlatego będę ogromnie wdzięczna za radę!

1. Jak się opalasz- na początku zawsze mnie spiecze na różowo, stopniowo kolor brązowieje. Opalam się dość szybko, za wyjątkiem twarzy, z która idzie bardzo opornie.

2. Kolor oczu- ciemno zielony ze złotymi plamkami. Brwi i rzęsy mocno czarne.

3. Piegi- tak, na twarzy w kolorze jasno rudym/ brązowym (jednak nie jest ich tak dużo żeby były widoczne na pierwszy rzut oka, trzeba się przyjrzeć), na ciele bardzo dużo w odcieniu brązowo rudym.

4. Cera- bardzo jasna, blada, wydaje mi się że nawet transparenta.

5. Naturalny kolor włosów- naturalny był ciemno brązowy, kasztanowy to chyba odpowiednie słowo, jaśniejący dość mocno w lecie,
z bląd pasemkami.

6. Kolor ust- jasny, różowy, usta raczej słabo widoczne.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?- dobrze czuję się w odcieniach zimnych, od różowego do czerwieni, bardzo dobrze w kolorze srebrnym, czarnym też. Nie znoszę siebie w żółtym, pomarańczowym i ostrej ciepłej czerwieni. Zdecydowanie nijak wyglądam w beżu i bieli.

Chciałabym żebyście mi też doradziły odnośnie koloru włosów. Farbuje już bardzo długo, zwykle na kolor zbliżony do mojego naturalnego. Czy jest jakaś szansa że będę dobrze wyglądać w rudym? Wiem że tego koloru powinnam unikać (o ile dobrze przypuszczam ze jestem zimą) ale zawsze mi się marzyła płomienna grzywa W sumie to obecnie mam coś w tym guście, ponieważ farba mi schodzi i mój brąz zmierza teraz do ciemnego rudego, ale chciałabym wiedzieć czy warto zaszaleć i kupić prawdziwy rudy. Co myślicie?

Aha jeśli to coś pomoże to mogę też zamieścić zdjęcia, ale z góry muszę powiedzieć że żadne w naturalnym kolorze włosów się nie zachowały..

Z góry dzięki za pomoc!
na pewno nie jesteś zima, najlepiej by było jakbyś wstawiła fotke

Cytat:
Napisane przez lusterencja Pokaż wiadomość
Witam. Chciałabym wiedzieć jakim typem jestem. Przepraszam za1 zdjęcie jest bez makijazu, kolejne w lekkim i wtedy byłam lekko opalona.

. Jak się opalasz pierwsze slonce na czerwono poxniej ladnie brązowieje i szybko
2. Kolor oczu - oczy niebieskie takie zamglone czasami intensywniejszy niebieskei czasem taki rozmyty
3. Piegi - raczej nie mam wokol nosa od silnego slonca kilka doslownie
4. Cera - jasna, czasami blada
5. Naturalny kolor włosów- taki kolor mysi wlosy niefarbowane naturalne
6. Kolor ust - nie wiem rozowy chyba
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? bardzo lubię błękitny oraz mocny niebieski, chabrowy, roze typu pink, biały to mojego ulubione kolory w sumie i czarny również. a źle chyba a brązowym, ecru, zgniłej zieleni, żółtym.

poniżej. pod linkiem>
lato
na pewno chłodny bo zima nie ma takiej opalenizny wiec pozostaje mi lato

Cytat:
Napisane przez kiciunia100 Pokaż wiadomość
dobrze to ja zaryzykuje i wrzucę fotki jakieś żeby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie porady.
powiem Wam, że dla mnie to o tyle ważne, że być może mój kolor ufarbowanych włosów bardzo zakłóca zalecane dla mnie kolory tak ubrań jak i makijażu. Typ kolorystki padł na wiosnę- z czym ja się nie zgadzam bo inne wiosny były takimi bladymi porcelanowymi delikatnymi blondynkami. Cóż ja swojego koloru zmieniać nie zamierzam, a czuję że nie jestem wiosną chociażby wtedy jak do kolorowych czasopism dodawane są jakieś kosmetyki dla blondynek i brunetek. Te róże, pastele itp dla blondynek mi nie pasują. Tak samo jak róż jasny więc nie mogę być wiosną. Tak myślę ( chyba)
Jesień też nie- czyli zima , lato lub typ mieszany - albo gadam głupoty
Fotki są niektóre w makijażu oka ale bez tapety. dodam wzorem koleżanek w plenerze i w domu

[IMG=http://img412.imageshack.us/img412/5330/ania8.th.jpg][/IMG]

to jedna z nielicznych bez tapety. usta i brwi mam pomalowane ale fluidu nie mam bo pamiętam ten dzień

[IMG=http://img856.imageshack.us/img856/2821/dsc033893.th.jpg][/IMG]

tu z tapeta ale widać naturalny kolor oczów i ust no więc może się przyda

i na koniec w pomieszczeniu
[IMG=http://img146.imageshack.us/img146/4451/94fe047b4d.th.jpg][/IMG]
wokół źrenicy jest złoty pierścień?

Cytat:
Napisane przez waterbaloon Pokaż wiadomość
Witam piszę jeszcze raz, niedawno pisałam z prośbą o pomoc ale posta nadal nie ma?? Proszę o pomoc w określeniu typu kolorystycznego Robiłam już kilka testów w internecie a za każdym razem wychodzi mi inna odpowiedź. Może jakimś mieszańcem jestem, rozwazam wiosnę lub zimę?

1. Jak się opalasz ? Na początku jestem czerwona (tylko plecy od razu łapie na brąz), potem dosć szybko ciepły odcień brązu

2. Kolor oczu - Oczy mam brązowe z takim ciemno-bursztynowym odcieniem, bez plamek, z czarną obwódką, i dodatkowa obwódką ale brazową w środku oka, oprawa nie jest zupełnie czarna ale ciemniejsza niż włosy,

3. Piegi - piegi mam na nosie i pod oczami , chyba brązowe głównie latem

4. Cera -i tu jest problem, moim zdanie blado -żółta, nie potrafię określic czy brzoskwiniowa czy oliwkowa, jest bardzo niejednolita, tu plamka tam innny kolor, ogólnie nieładna

5. Naturalny kolor włosów - dokładnie taki jak w załączniku, średni albo ciemny brąz ale jest problem bo w cieniu na aparacie jest nieświetlisty natomiast w słoncu jest to złocisty brąz, nie rudy, nigdy nie byłam blondynką

6. Kolor ust- blado-różowy

Dobrze czuję się w czarnym, zielonym , kremowym, fioletowym
Źle:pomarańczowy , czerwony,
dołącze zdjecie wykonane w słońcu i wcieniu żeby pokazać jak różne ptrafią byc włosy i cera, na zdjęciach włosy generalnie są bardziej świetliste niż w realu, z góry bardzo dziękuje
oj na pewno nie jesień
zima

Cytat:
Napisane przez aquaria443343 Pokaż wiadomość
I ja bardzo proszę o pomoc w określeniu mojego typu kolorystycznego.
Czasem wydaje mi się, że lato, czasem że wiosna... jeden typ jest chłodny, a drugi ciepły, więc różnica jest w sumie dość spora...

Unikam bezpośredniego działania słońca, jak tylko się da, więc trudno mi powiedzieć. Jednak najpierw na intensywny róż (bardzo szybko widać pierwsze efekty, trudno jest mi uniknąć tego nawet mimo stosowania kremów z silnymi filtrami), a z czasem brązowieje (też ble, nie uznaję opalenizny...). Ponadto przy naprawdę silnym słońcu zdarzają się podrażnienia.

Były niebieskoszare, w tej chwili są kombinacją szarości, niebieskiego i zieleni. Tęczówki mają ciemnoniebieską obwódkę na zewnętrznych krawędziach, w miarę zbliżania się do źrenicy przyjmują coraz bardziej zieloną (a raczej szarozieloną) barwę. Jasna oprawa oczu, dość rzadkie rzęsy i brwi, a ich końcówki jasne. Sińce pod oczami praktycznie nie znikają i to nie kwestia niewyspania. Oczy z dużą skłonnością do podrażnień...

Nie występują nigdy.

Rumienię się na jasnoróżowy kolor. Cera bardzo jasna, kolor... trudno mi określić, chyba też podchodzący delikatnie różem.

Blond... ani bardzo jasny, ani bardzo ciemny. Z przodu, w miejscu dawnej grzywki są nieco jaśniejsze, szczególnie widać tę różnicę latem. Wyraźne złote refleksy. W dzieciństwie miałam całkiem jasny blond.

Jasny róż, taki łososiowy. Nawilżone pomadką bezbarwną nabierają intensywnego odcieniu, ale bez niej łatwo ulegają przesuszeniu i wtedy niekiedy robią się niemalże białe.

Lubię czerń, biel, błękit, ostatnio coraz częściej fiolet i czerwień. Kolory raczej intensywne, kontrastujące. Nie wiem, czy "podkreślają' moją urodę, po prostu lubię je nosić.
Źle natomiast czuję się w brązach, różu, mocno krzykliwych ("żarówiastych") barwach, a także w tych bardzo ciepłych (jak pomarańcz, czy żółć) i pastelach. Zazwyczaj moje ubrania to połączenie właśnie bieli, czerni i niekiedy niebieskiego.

Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi,
Pozdrawiam serdecznie!
zdjęcie
sama wahasz sie a ja tym bardziej nie bede wiedziala po samym opisie

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

Dziewczyny proszę o zdjęcia!

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Cytat:
Napisane przez LadyViolette Pokaż wiadomość
Jeżeli masz zamiar zostac przy tym kolorze to jesteś zima

Edytowane przez bez_sensowna
Czas edycji: 2011-04-23 o 15:13
bez_sensowna jest offline  
Stary 2011-04-23, 16:11   #4041
LadyViolette
Przyczajenie

GG do LadyViolette

Jeżeli masz zamiar zostac przy tym kolorze to jesteś zima[/QUOTE]

Oczywiście nie zamierzam zmieniać koloru włosów! Nie znoszę wszelkich blondów itd.
Stary 2011-04-23, 17:32   #4042
Kasiarzyna
Raczkowanie

GG do Kasiarzyna

1. Jak się opalasz-
Najpierw na czerwono, potem brązowieje i dalej już opalam się na brązowo

2. Kolor oczu- ciężko określić. W dowodzie są zielone Ale tak naprawdę to są zielone, z żółtymi plamkami i jak się przyjrzeć to troszkę się znajdzie niebieskości i szarości:P

3. Piegi-są na twarzy, ale bardzo blade(raczej rude niż brązowe). Jak tylko wyjdzie słońce to i one wychodzą i są bardzo widoczne(raczej w okolicach nosa). Za to na całym ciele mam mase pieprzyków(geny:P ).

4. Cera-jasna, w odcieniach żółtci.

5. Naturalny kolor włosów- ciemny blond - farbuję pasemka blond, najlepiej jasne,platynowe.

6. Kolor ust- jasne, blady róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?- najbardziej lubię się w kolorach fioletu,czerwieni, czarnym, niebieskim. Kolory muszą być intensywne, chociaż ostatnio eksperymentuję z pastelami.
Nie lubię się w kolorach rudych, pomarańczowych.

Zdjęcia są dosyć stare (nie mam żadnych aktualnych, normalnych).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _1014353.jpg (96,0 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjecie.jpg (66,1 KB, 16 załadowań)
Kasiarzyna jest offline  
Stary 2011-04-23, 17:57   #4043
kiciunia100
Przyczajenie

bez_sensowna- coś takiego małego żółtawego wokół tej źrenicy mam tak.
mi to się zdaje że jestem poza tym podziałem chyba
kiciunia100 jest offline  
Stary 2011-04-23, 19:07   #4044
waterbaloon
Przyczajenie

bardzo dziękuję za poradę, ale na jesien nie stawiam za bardzo bo nie w kazdym brązie mi ładnie a poza tym skóra bardzo dobrze znosi opalanie , nie wiem czemu tak na zdjęciach wyglądam ''jesiennie'', ja raczej stawiam na wiosna bądz zimę, tylko do zimy nie psaują mi piegi i za mały kontrast w ogóle, ale i tak bardzo dziękuję za poradę. Szkoda że nadal nie wiem jaki typ , czy ciepły czy zimny, chyba najlepiej będzie dobierać kolory na bierząco w sklepach, poza tym dziewczyny macie bardzo ładne naturalne urody, naprawdę.
Zdrowych wesołych świąt.

Czas edycji: 2011-04-23 o 19:32
waterbaloon jest offline  
Stary 2011-04-24, 10:38   #4045
Koralyn
Raczkowanie

Opisy malo mowia gdyz czesto zle interpretujemy swoje odcienie. Najwazniejsze sa zdjecia.

Waterbalon:
Masz zbyt "mocne" kolory na wiosne. Myślę, że jesteś Deep Autumn - to jest jesien w kierunku zimy więc niektóre kolory możesz od niej "pożyczać". Chyba że Deep Winter - czyli zima, ale w kierunku jesieni. Wymiana kolorów podobna. Możesz tez byc Clear Spring - czyli wiosna w kierunku lata. Wszystkie te typy cechuje "ostrość" barw. I są to tzw. mieszanki więc kolory są zawsze jakby z obu, występujących obok siebie pór roku. W bialym nie jest Ci ładnie ani w tym czerwonym zimnym którym masz (jakbyś była czystą zimą pasowałby Ci), włosy błyszczą się w słońcu trochę złotawo, na zdjęciu w białej bluzce widać, że masz żółty odcien karnacji więc obstawiam raczej to Deep Autumn lub Clear Spring.

Kasiarzyna: wiosna.

Kiciunia: jesień lub clear spring.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Clear-Spring-chart.jpg (61,3 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Deep-Autumn-chart.jpg (56,3 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Deep-Winter-chart3.jpg (63,9 KB, 32 załadowań)

BEZGLUTENOWO:

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2011-04-24 o 20:44
Koralyn jest offline  
Stary 2011-04-24, 12:24   #4046
+roll
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez bez_sensowna Pokaż wiadomość
na pewno nie jesteś zima, najlepiej by było jakbyś wstawiła fotke
serio? tego się nie spodziewałam... Wklejam kilka zdjęć, na dwóch jestem dośc mocno opalona, pomyślałam że może to pomoże, jeśli zobaczysz jak się opalam. Dodaje też jedno z niewielu zdjęć w pomieszczeniach jakie udało mi się znaleźć, jest kiepskiej jakości, ale mam na nim naturalny kolor włosów.

Przypomniało mi się kilka rzeczy których nie napisałam więc edytuję. Wokół źrenicy mam dość grubą złotą obwódkę, poza tym tęczówka jest zielona, ale wydaje mi się że w raczej ciemnym odcieniu, ze złotymi plamkami. Na zewnątrz ciemniejsza zielona obwódka, ale pomimo tego mam wrażenie, że źrenica nie odróżnia się bardzo mocno od gałki ocznej.

Co do włosów, jak dziecko miałam bardzo jasne, w kolorze hmmm słomianym? Później stopniowo ciemniały. Niestety nie pamiętam czy mój naturalny kolor włosów miał jakiś połysk, coś mi się wydaje że taki raczej szarawy, ale z drugiej strony włosy zawsze miały jaśniejsze, złote pasemka.

Kolor skóry trudno mi zaklasyfikować, jeśli ma jakiś odcień to powiedziałabym że delikatnie różowy, z wyraźnie przebijającymi na zielono żyłami hihi

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł którym typem mogę być, będę ogromnie wdzięczna!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SS853313 00.jpg (48,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SS853297-crop.jpg (142,8 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Basia_Sniezek_1sxm-crop.jpg (83,3 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SS851607-crop.jpg (34,3 KB, 27 załadowań)

Edytowane przez +roll
Czas edycji: 2011-04-24 o 16:06
+roll jest offline  
Stary 2011-04-24, 17:18   #4047
Koralyn
Raczkowanie

Roll :Wydaje mi sie, ze Clear Spring lub Light Summer. Obie te pory to mieszkanki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Clear-Spring-chart.jpg (61,3 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Light-Summer-chart3.jpg (57,5 KB, 31 załadowań)

BEZGLUTENOWO:

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2011-04-24 o 20:52
Koralyn jest offline  
Stary 2011-04-24, 20:49   #4048
bez_sensowna
Rozeznanie

Kiciunia je zeli Ci na naturalnym zależy to stawiam na wiosne
do tego co napisałaś "Typ kolorystki padł na wiosnę- z czym ja się nie zgadzam bo inne wiosny były takimi bladymi porcelanowymi delikatnymi blondynkami" Uwierz mi są wiosny o ciemniejszych włosach, ale te z czasopism to jest najczęściej spotykany. Wiosna dzieli się na bursztynową i orzechową. Ja właśnie jestem tą orzechową, zanim odkryłam swój typ wiele razy się myliłam bo jak wychodziła mi wiosna to w opisach kolor włosów nie zgadzał mi się, stad te pomylki. Nie kieruj się czasopismami.
Rownie dobrze może byc opisana zima jako kruczoczarne wlosy i blada cera, ciezko opalajaca się, a istnieje tez zima o ciemniejszej cerze.
No ale wiadomo zmiana koloru włosów to możliwy inny typ

roll stawiałabym na wiosne tą bursztynową(naturalnie) ale obecne masz chyba ciemne włosy,a w takim razie to jesteś innym typem.
Uważam że w jaśniejszych lepiej wyglądałaś, w tych ciemnych wygladasz pare lat wiecej i jesteś bledsza. Źle wyglądasz w takich ciemnych brązach

Dziewczyny jeżeli farbujecie włosy to dopisujcie też na jaki bo wtedy podajac wasz typ (naturalny) moze byc inny od obecnego po zmianie koloru wlosow

Edytowane przez bez_sensowna
Czas edycji: 2011-04-24 o 20:56
bez_sensowna jest offline  
Stary 2011-04-24, 22:48   #4049
waterbaloon
Przyczajenie

bardzo dziękuję koralyn, bardzo ważne spostrzeżenia, skorzystam z rad, jeszcze raz dzięki,
waterbaloon jest offline  
Stary 2011-04-25, 01:37   #4050
_Nikki_
Zakorzenienie

Byłabym wdzięczna za pomoc w określeniu mojej cery, no taka nijaka jest

Bardzo wolno, na czerwono, po kilku dniach wychodzi lekki brąz

niebiesko/zielone oczy z malutkimi brązowo jasnymi kropeczkami. Tęczówki lekką zieloną otoczke. jasna, rzęsy mam troche bardziej czarne niż naturalne jednakże nie dużo brwi czarne, normalne.

Cały rok, wiosna, lato, jesień, zima, takie szaro-brązowe

no właśnie ciężko określić. jasny, chłodny, jednak na policzkach jasny brzoskwiniowy.

czekoladowe, mam takie pasemka na włosach jasnobrązowe, mało widoczne ale są
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona
czerwień, brzoskwinia czy koral?
róż

trudno powiedzieć ponieważ się nie maluje... ale brzoskwiniowy, koralowy... kremowy i to chyba tyle

_Nikki_ jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
makijaż oczy, typ, typ kolorystyczny, typ urody, uroda, urody

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości