Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-11-08, 21:13   #4441
Ellsay
Raczkowanie

Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

A mnie potrafiłby ktoś pomóc ?

(opis jest kilka postów wyżej)

30/30 Shred
Ellsay jest offline  
Stary 2011-11-09, 18:56   #4442
honey pie
Raczkowanie

Ewelka, trochę cięzko jest Ciebie ocenić jaki jest Twoj typ bo na zdjęciu masz makijaż. No i może jakiś opis wg naszego schematu pytań?

Ellsay, ciężko mi Ciebie rozgryźć. Nie jestem pewna czy nie jesteś przypadkiem zimą. Ale może typem mieszanym lato-jesień? Spróbuj stanąć przed lustrem i poprzykładać do twarzy (bez mejkapu) ubrania w różnych odcieniach. Myślę że sama to zauważysz
po 1. szary (czy nie wydaje się mdły przy Twojej buzi) czy czarny (czy nie sprawia że twarz oddala się na dalszy plan) to sprawi że będziesz wiedziała czy jesteś typem delikatniejszym jak lato, czy intensywnym jak zima
po 2. pomarańcz czy róż, rudy brąz czy szaro brunatny/ew. szaro beżowy
Jeśli jesteś chłodnym typem to przy rudościach Twoja buźka będzie wyglądała na zmęczoną, wyjdą sińce i zaczerwienienia.
Jeśli jesteś typem mieszanym może być tak, że np. cera będzie źle reagowała na ciepłe kolory (np. rudy) ale za to oczy i włosy będą ładnie z nimi współgrały

Wiem że może ciężko jest tak od razu zaskoczyć, ale polecam dziewczyny poćwiczyć i samodzielnie pobawić się kolorami, bo to na prawdę wciąga

-----> http://usmiechpolskosyryjski.blogspot.com

Salma <3 26/40
honey pie jest offline  
Stary 2011-11-09, 19:13   #4443
Galadriela87
Zadomowienie

Witam.

Jakiś czas temu pytałam o swój typ urody na wątku. Część osób twierdziła, że jestem latem, ale pojawiły się też głosy, że jestem wiosną.

Wcześniej pisałam, że nie rumienię się, ale miałam przez to na myśli cerę naczynkową i widoczne żyłki. Teraz, jak oglądam moje zdjęcia to widzę, że jednak jestem zaróżowiona dość często.

Wstawiam lepsze zdjęcia (poprzednie robiłam przy lekkiej opaleniźnie).

Czy jestem zatem latem (aż się zrymowało)?

1. Jak się opalasz - dość łatwo na kolor złoto-brązowy. Jednak bardzo często skóra jest na początku czerwona.

2. Kolor oczu - niebieskie lub szaroniebieskie (ciężko mi się zdecydować). Źrenice otaczają żółte obręcze. Oprawa oczu stosunkowo ciemna i zimna.

3. Piegi - niewidoczne.

4. Cera - bardzo jasna, chyba zimne tonacje. Często jestem zaróżowiona. Mam też fioletowo-niebieskie sińce pod oczami.

5. Naturalny kolor włosów- bardzo ciemna blondynka/mysi brąz. Jako dziecko byłam jasną blondynką.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - blady róż
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg twarz3.jpg (15,5 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg twarz.jpg (7,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oczyska.jpg (7,3 KB, 11 załadowań)

~Xbox & rock fan
Galadriela87 jest offline  
Stary 2011-11-09, 20:46   #4444
Ellsay
Raczkowanie

honey pie dzięki. Spróbuję twoich rad może coś z tego wyjdzie.

30/30 Shred
Ellsay jest offline  
Stary 2011-11-10, 09:57   #4445
janelleart
Przyczajenie

Dot.: Mój typ kolorystyczny i kształt twarzy

Jesteś późne lato,a kształt twarzy to owal do małej poprawki przy makijażu aby był perfekcyjny
janelleart jest offline  
Stary 2011-11-10, 13:53   #4446
Galadriela87
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez janelleart Pokaż wiadomość
Jesteś późne lato,a kształt twarzy to owal do małej poprawki przy makijażu aby był perfekcyjny
Czy to odpowiedź na moje pytanie? Chcę się upewnić, bo akurat jest pod moim postem.

Jeżeli tak, to mam wątpliwość co do kształtu twarzy. Może to kwestia ujęcia, ale nie wydaje mi się, żeby był to owal. Z reguły słyszałam, że mam twarz o kształcie serca. Owal ma chyba co do zasady wysokie czoło i długi podbródek.

BTW: czym jest "późne" lato?

~Xbox & rock fan
Galadriela87 jest offline  
Stary 2011-11-11, 11:12   #4447
201607040946
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Galadriela87 Pokaż wiadomość
Czy to odpowiedź na moje pytanie? Chcę się upewnić, bo akurat jest pod moim postem.

Jeżeli tak, to mam wątpliwość co do kształtu twarzy. Może to kwestia ujęcia, ale nie wydaje mi się, żeby był to owal. Z reguły słyszałam, że mam twarz o kształcie serca. Owal ma chyba co do zasady wysokie czoło i długi podbródek.
też uważam,że jestes Latem
201607040946 jest offline  
Stary 2011-11-11, 12:22   #4448
anamia88
Przyczajenie

mam piegi, koloru ciemnego brazu, tylko ze skore mam blada, bez zlocistego blasku.
ale i tak dziekuje za pomoc
anamia88 jest offline  
Stary 2011-11-11, 20:53   #4449
MadameMad
Przyczajenie

Hej wizażanki! Bardzo jestem zainteresowana jaki mam typ urody. Wykonywałam wiele analiz itp., ale do tej pory nie mam pojęcia jaki właściwie jest ten typ. Rozważam czy nie jestem przypadkiem południową zimą. Mam nadzieję, że mi pomożecie
1. Jak się opalasz - Bardzo łatwo. Nigdy w życiu się nie spiekłam na słońcu. To chyba wynika z ciemnego pigmentu skóry Od razu na ładny brąz.

2. Kolor oczu - prawdopodobnie są to piwne, z ciemną obwódką, lecz zależy to od światła.

3. Piegi - nie posiadam

4. Cera - z tym mam chyba największy problem. Ogólnie jest śniada, lecz nie mam pojęcia czy odcień oliwkowy czy brzoskwinia, czy jakikolwiek inny. Zawsze rano ze zmęczenia mam lekkie fioletowo-różowe cienie pod oczyma.

5. Naturalny kolor włosów- wg palety jest to jasny brąz latem, zimą trochę ciemniejsze. Nigdy nie byłam blondynką, rzekłabym, że włosy mi zjaśniały

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - ciężko określić.

W załączniku zdjęcia :

http://imageshack.us/photo/my-images/846/wizaz2.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/411/wizaz1.png/

Z góry bardzo, bardzo dziękuję i czekam na wasze sugestie odnośnie typu, kolorystyki

Edytowane przez MadameMad
Czas edycji: 2011-11-11 o 21:01
MadameMad jest offline  
Stary 2011-11-12, 22:19   #4450
elektra1985
Raczkowanie

A co powiecie na mój temt?? jaki typ jest mi najbliższy??
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się dosć wolno. Najpierw na czerwono, później pojawia brąz. Opalenizna jest poźniej lekko brązowa

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Moje oczy są jasno zielone wpadajace w kolor niebieski, ale im dalej to są jasniejsze. Plamek brak. Oprawa raczej jasna.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Brak.
4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Cera jest jasna. Jak się rumienię to na jasny czerwony.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Naturalny mój kolor to jasny blond. Ma złotawe przebłyski. Obecnie malowane też jasny blond.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
jasne, ale różowe.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze się czuję w szarych, czarnych, niebieskich, różowych i fioletach, beżach i brązach. Źle w zielonych, czerwonych i żółtych.

http://abcslubu.pl/suwak/12_07_2007_21_3_2004_65.png

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20090620580113.png
elektra1985 jest offline  
Stary 2011-11-14, 10:44   #4451
Filozoffka
Przyczajenie

Red face Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

i ja proszę o pomoc. Spróbuję drugi raz Nie potrafie określić swojego typu kolorystycznego apróbuję od pół roku ;D rzadko się maluję bo nie umię. Proszę o pomoć doświadczone Wizażanki

włosy szarobrązowo-czerniawe, oczy zielone z elementami niebieskiego, opalanie: wolno ale bez poparzeń na złoty brąz.

ZDJĘCIE W ZAŁĄCZNIKU
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2845.jpg (123,9 KB, 60 załadowań)
Filozoffka jest offline  
Stary 2011-11-14, 19:29   #4452
osiemnastka2000
Przyczajenie

ja tez proszę

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Za początku jestem różowa, z czasem opalenizna całkiem znika.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

zielone, dzikie, z ciemniejszą obwódką.. rzęsy i brwi czarne

Piegi pojawiają się latem od słońca, a jesienią/zimą znikają.. raczej złotawe/jasno brązowe (ciepłe)

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Raczej jasna. Rumienię się na różowo.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Ciemny, przebłyski złotawo brązowe

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

jasny róż

Dobrze czuję sie w bieli, brązie, czerni i fiolecie
Źle się czuję w czerwieniach
osiemnastka2000 jest offline  
Stary 2011-11-16, 14:07   #4453
probowa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MadameMad Pokaż wiadomość
Hej wizażanki! Bardzo jestem zainteresowana jaki mam typ urody. Wykonywałam wiele analiz itp., ale do tej pory nie mam pojęcia jaki właściwie jest ten typ. Rozważam czy nie jestem przypadkiem południową zimą. Mam nadzieję, że mi pomożecie
1. Jak się opalasz - Bardzo łatwo. Nigdy w życiu się nie spiekłam na słońcu. To chyba wynika z ciemnego pigmentu skóry Od razu na ładny brąz.

2. Kolor oczu - prawdopodobnie są to piwne, z ciemną obwódką, lecz zależy to od światła.

3. Piegi - nie posiadam

4. Cera - z tym mam chyba największy problem. Ogólnie jest śniada, lecz nie mam pojęcia czy odcień oliwkowy czy brzoskwinia, czy jakikolwiek inny. Zawsze rano ze zmęczenia mam lekkie fioletowo-różowe cienie pod oczyma.

5. Naturalny kolor włosów- wg palety jest to jasny brąz latem, zimą trochę ciemniejsze. Nigdy nie byłam blondynką, rzekłabym, że włosy mi zjaśniały

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - ciężko określić.

W załączniku zdjęcia :

http://imageshack.us/photo/my-images/846/wizaz2.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/411/wizaz1.png/

Z góry bardzo, bardzo dziękuję i czekam na wasze sugestie odnośnie typu, kolorystyki
Zima południowa. Pasują Ci wszystkie kolory neonowe, mocna czerwień, fuksja, róż a'la lalka barbie, turkus, purpura, bordo, granat, czerń, czysta biel, żółty cytrynowy, szary, zieleń butelkowa, brąz czekoladowy. Możesz również poeksperymentować z kolorami pastelowymi, mięta, lawenda, pudrowy róż. Unikaj pomarańczy, rdzawych brązów, beżów, kolorów piaskowych i większości zieleni.

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Cytat:
Napisane przez elektra1985 Pokaż wiadomość
A co powiecie na mój temt?? jaki typ jest mi najbliższy??
Opalam się dosć wolno. Najpierw na czerwono, później pojawia brąz. Opalenizna jest poźniej lekko brązowa

Moje oczy są jasno zielone wpadajace w kolor niebieski, ale im dalej to są jasniejsze. Plamek brak. Oprawa raczej jasna.

Brak.
Cera jest jasna. Jak się rumienię to na jasny czerwony.

Naturalny mój kolor to jasny blond. Ma złotawe przebłyski. Obecnie malowane też jasny blond.

jasne, ale różowe.

Dobrze się czuję w szarych, czarnych, niebieskich, różowych i fioletach, beżach i brązach. Źle w zielonych, czerwonych i żółtych.
Pewna nie jestem, ale wydaje mi się, że najbliższe jest Ci lato.
probowa jest offline  
Stary 2011-11-16, 17:21   #4454
honczita
Raczkowanie

Czy mogę prosić o określenie typu urody?

1. Jak się opalasz - raczej szybko, na brązowo

2. Kolor oczu - oczy szaro-niebieskie

3. Piegi - kilka na nosie tylko w lecie od słońca

4. Cera - jasna

5. Kolor włosów - naturalne, ciemny blond mysi, farbuję na jaśniejszy
6. Kolor ust - jasnoróżowe,

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze - czerwony, zieleń, biel w połaczeniu z konkretnym kolorem, np. czerwonym.

pozdrawiam

Edytowane przez honczita
Czas edycji: 2011-11-25 o 20:14 Powód: dodanie zdjecia
honczita jest offline  
Stary 2011-11-16, 23:12   #4455
Sniezka1994
Przyczajenie

Dot.: Bardzo czarne wlosy i Blada cera..

Ja mam bardzo jasną cerę i czarne włosy i nie sądzę, że wyglądam niekorzystnie Dla niektórych pasuje, dla niektórych nie. http://imageshack.us/photo/my-images...978538610.jpg/

Edytowane przez Sniezka1994
Czas edycji: 2011-11-16 o 23:15
Sniezka1994 jest offline  
Stary 2011-11-17, 09:35   #4456
dominika10
Przyczajenie

Dot.: Bardzo czarne wlosy i Blada cera..

jak dla mnie to zależy od osoby niektóre będą wyglądały jak trup i wtedy lepiej pozostać przy ciemnej czekoladzie, a u innych jasna cera tylko doda uroku - królewna śnieżka w końcu była krucza
dominika10 jest offline  
Stary 2011-11-17, 15:25   #4457
moniczka696
Raczkowanie

Jeszcze nigdzie nie znalazłam opisu mojego typu urody.
Kochane, bardzo liczę na Waszą pomoc.

Bardzo szybko na brąz.

Coś między niebieskim a zielonym, zależy od światła. Bez ciemnej obwódki.

Brak

Moja cera jest ciemna... ale czy oliwkowa ?

Ciemny, szary blond czy jasny brąz... trudno powiedzieć.

Ciemny, jakby purpurowy.

Dobrze czuję się w kolorze szarym. Nienawidzę zielonego, najzwyczajniej w świecie w tym kolorze jakoś "niewyglądam"
Stary 2011-11-18, 10:07   #4458
basik33
Przyczajenie

proszę o pomoc doświadczone Wizażanki
w tym tygodniu byłam na fajnym spotkaniu z wizażystką, która uznała że jestem zimą. Nie jestem tego do końca pewna, bo opisy w necie są trochę rozbieżne z moim wyglądem.

1. opalam się na czerwono- pod dwóch dniach cera staje się brzoskwiniowa, ale w zimnym odcieniu
2. kolor oczu - niebiesko-szare
3. Piegi-brak
4. cera jasna, chłodna, w dzieciństwie miałam niezłe rumieńce
5. Włosy -brązowe, myszowate, odcień chłodny
6. Usta- różowe
7. Moje ulubione kolory- zgaszona czerwień, czarny, granat. Nigdy nie nosiłam żółtego, pomarańczowego i wściekłej zieleni.

Będę wdzięczna za pomoc
basik33 jest offline  
Stary 2011-11-19, 20:36   #4459
bonnefoy
Przyczajenie

I ja również proszę o pomoc W zeszłym roku byłam na jednym z darmowych spotkań z wizażystko-dobieraczokoloru-kimśtam, z serii tych co je czasem organizują w galeriach handlowych, i zostałam określona jako Lato, ale nie jestem pewna czy mogę się z tym zgodzić - pani wizażystka dobrała mi chusty we wszystkich paskudnie neonowych kolorach, których na co dzień bym nie założyła, bo podkreślają mi wszystkie niedoskonałości cery i strasznie mnie "zszarzają" D:

Mam:
- naturalnie ciemnoblond-mysie włosy, farbowane zazwyczaj na ciepły brąz,
- szarozielone oczy,
- jasną karnację z tendencją do czerwienienia się, ale są to zwykłe rumieńce, nie pękające naczynka ani "pajączki",
- opalam się łatwo, raczej na beżowy-brązowy kolor, chociaż za długie przebywanie na słońcu mnie spala,
- większość mojej garderoby to ciepłe fiolety, zielenie, brązy, beże i musztardowy żółty, bo w takich kolorach czuję się najlepiej
bonnefoy jest offline  
Stary 2011-11-19, 22:59   #4460
roseshill
Przyczajenie

poproszę o pomoc w określeniu typu urody
Będę wdzięczna za jakiekolwiek sugestie

ogólnie opalam się na brązowa, jak za długo poleżę na słonku jestem taka czerwono fioletowa ale następnego dnia mi to znika, określiłabym siebie szaro-beżowym, bo jak się bardzo opalę to jakbym brudna była coś jak hindusi, taki brudno brązowy kolo, jak mam delikatna opaleniznę jest ładna

kolor oczu w sumie ciężki do zdefiniowania, niebieskie-niebiesko szare, przy źrenicy takie żółte plamki, kolor raczej niezdecydowany niektórym nawet się zielone wydają, oprawa oczu w sumie to ciemnie

piegi pojawiają mi się jedynie latem ale i tak są dość wyblakłe, takie szaro-brązowe

ogólnie to szara, mam cienka skórę i wychodzą mi żyły, określiłabym to mianej takiej ziemistej cery, gdy jestem opalona wyglądam zdrowo inaczej jakbym była smutna, chora, ogólnie dość jasna

mam mysie włosy, byłam blondynka w dzieciństwie teraz mam je takie średni popielaty blond, nie są tak mega ciemnie

Koralowe

co do kolorów to ciężko mi powiedzieć, staram się używać stonowanych kolorów z elementem akcentu, ogólnie nie wiem jakie mi pasują

będę wdzięczna za każdą sugestie
roseshill jest offline  
Stary 2011-11-21, 18:44   #4461
paulinka3713
Raczkowanie

Jak się malować?

Witam. Poszukuję makijarzu dla siebie. Próbowałam sprawdzić, jaki mam typ urody jednak zawsze po rozwiązaniu testu opis nie zgadzał się z moim typem urody.
Włosy naruralnie: brąz
kolor oczu: niebieski
cera: oj blada bardzo blada

Piegów nie mam. Prawie nigdy się nie rumienię.. Niesty mam problem z trądzikiem lecze go a on dalej wyskakuje więc staram się maskować :P
Jeżeli chodzi o jakieś znaki na buzi to mam pieprzyk na prawej stronie nad wargą (o ile to ma coś do typu mojej urody)

Czy mógł by ktoś mi poradzić jaki makijarz by do mnie pasował?
z góry dziękuję za odpowiedzi
paulinka3713 jest offline  
Stary 2011-11-22, 14:01   #4462
ulinkaaa
Zakorzenienie

Dot.: Jak się malować?

Jest juz milion watkow na ten temat.
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline  
Stary 2011-11-22, 16:10   #4463
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat
Dot.: Jak się malować?

A Ty założyłaś dwa kolejne.
Stary 2011-11-23, 01:39   #4464
Lunka88
Raczkowanie

1. cięzko się opalam, prawie w ogóle, zazwyczaj na brudny brąz( w solarium)
2. zielone z brązowymi plamkami
3. nie mam piegów
4. nie mam pojęcia, ale wydaje mi się chłodna
5. ciemny blond/jasny brąz
6.czerwono-rózowe
7. szary, czarny, czerwony, granat, kobaltowy. koralowy, siwy, zielony, biały
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oczy.jpg (12,7 KB, 10 załadowań)

Edytowane przez Lunka88
Czas edycji: 2011-12-16 o 20:31
Lunka88 jest offline  
Stary 2011-11-23, 19:11   #4465
Ainnel
Zadomowienie

Pomoże mi ktoś? Jestem na etapie wymieniania garderoby i chciałabym coś dopasowanego kolorystycznie do mnie.
Moje najbardziej naturalne (i średnio korzystne, ale nieważne) zdjęcie sprzed kilku lat: http://imageshack.us/photo/my-images/210/p1020598j.jpg/ - ja to ta po lewo, w grzywce. Na zdjęciu jestem opalona.
Bardzo powoli, najpierw na czerwono. Później opalenizna brązowieje i jest złotawa, ale szybko schodzi i znowu jestem trupioblada.

Intensywnie zielone, z ciemniejszą obwódką, wokół źrenicy mam małe żółtawe plamki, ale prawie ich nie widać. Mam czarne rzęsy i dość jasne brwi (na zdjęciu jaśniejsze niż teraz, naturalnie ściemniały o jakieś 1,5 tonu).

Mam piegi, ale nie wiem czy są ciepłe czy zimne - są na zdjęciu.

Bardzo jasny, rumienię się na czerwono.

Ciemny brąz, mam wrażenie że na zmianę się ociepla i ochładza, w lato robią mi się złote refleksy.

Dość jasny, różowy.

Dobrze czuję się w czerni, bieli, fiolecie, czerwieni, szafirze. Źle wyglądam w mdłych kolorach, pastelach, szarym, pomarańczowym.

Prooooszę o pomoc.

Ainnel jest offline  
Stary 2011-11-23, 22:10   #4466
jaxxxie
Raczkowanie

Ponieważ zaczełam ostatnio intensywnie interesować się kosmetykami mineralnymi stanełam przed trudnym pytaniem jaki jest mój typ kolorystyczny, niestety nie jestem w stanie tego sama określić.... Wydaje mi się, że mój typ jest niejednoznaczny i dlatego nie potrafię go sama określić.... Jeśli ktoś mi może pomoć to będę dozgonnie wdzięczna

1. opalam się dość wolno, na złoto-brązowy kolor, jeśli mnie spieka to tylko jakieś egzotyczne słońce w zbyt dużej ilości

2.oczy mam niebieskie, w czystym kolorze bez plamek, nie jest to jasny błękit ale też nie bardzo ciemne, obwódka mało widoczna. Oprawa oczu - brwi mam jasne i raczej rzadkie, natomiast rzęsy jasno brązowe ale gęste

3.piegów brak

4. cera jasna, nawet bardzo, lekko złotawa. Czasem wydaje mi się że jest jakby szara... Przed okresem mam dużo "niespodzianek", poza tym borykam się z rozszerzonymi porami i zaskórnikami.... Rumienię się na mocny róż.

5. Włosy brązowe, trochę kasztanowe z lekkimi refleksami złota. Czasem wydaje mi się że kolor jest poszarzały, nie jest to intensywny kasztan ani brąz.

6. Usta - jasne, różowe.

7. Najchętniej noszę czarny, szary, niebieski, brązowym, beżowym. Nie czuję się dobrze w żółtym, czerwonym i zielonym....
jaxxxie jest offline  
Stary 2011-11-25, 17:24   #4467
fehu
Przyczajenie

jak myslicie, jakim typem urody jestem ja...cera, jasna rozowa, oczy szaroniebieskie , opalam sie dosc trudno raczej na rozowo, wlosy szarawe ale sklonnosc do rozjasniania od slonca i wtedy sa slomkawo-zolte, zero piegow...A najwiekszy problem mam ze zidentyfikowaniem owalu twarzy.. niegdy nie wiem jaka fryzura mi pasuje, do tego mam wlosy ktore sa miekkie, lekko faluja i sie pusza...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg S6300965.jpg (74,3 KB, 16 załadowań)
fehu jest offline  
Stary 2011-11-25, 17:53   #4468
anibiaa
Rozeznanie

1. Jak się opalasz - szybko, bezboleśnie i od razu na brąz/złoto, czasem pytają mnie czy to samoopalacz

2. Kolor oczu - zdecydowanie niebieskie, rzęsy jasne, brwi mysi blond

3. Piegi - brak

4. Cera - oliwkowa - gdy blada, złota- gdy opalona. Rumienię się na czerwono...np. na treningu, ale już np. "czerwony/różowy" róż mi kompletnie nie pasuje.

5. Naturalny kolor włosów - średni/jasny blond, raczej chłodny, popielaty.

6. Kolor ust - raczej jasne, różowe.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze:
*
Szary, granat, blady róż, beż, kakao, brąz, ponadczasowa czerń - to teraz gdy rozjaśniam włosy.
**Gdy przyciemniałam ciemnym kasztanowym brązem - nasycone turkusy, fuksje, fiolety, kobalty.
Nadal je lubię, lecz do blondu już ich nie czuję - pstrokacizna + blond= NIE!

NIE LUBIĘ:
zielonego, żółtego, pomarańczowego, czerwieni.

Bardzo trudno jest mi określić jednoznaczny typ, przekopałam się przez wiele wątków, jednak nie widzę podobnych kolorytów.
Podkłady kupuję żółtawe, ziemiste, róże : brzoskwiniowe, brązowawe - takie połączenie wygląda u mnie najbardziej naturalnie i stapia się z cerą. Chłodne, różowe policzki wyglądają u mnie sztucznie.
Kto chętny do pomocy ?
perfect

Edytowane przez anibiaa
Czas edycji: 2011-11-25 o 17:54
anibiaa jest offline  
Stary 2011-11-27, 16:34   #4469
rotten_lilly
Rozeznanie

Wolno, bez czerwieni. Tak szczerze to nie pamiętam

Niebiesko-szare, takie ani ani. Oprawa oczu - średni szarawy brąz.

Nie mam.

Dobre pytanie, wydaje mi się że chłodny (lepiej czuje się w srebrze), ale jakoś nie jestem pewna. Rumienie się na róż.

Chłodny, średni mysi blond.

Brudny chłodny róż.

Czuje się dobrze w szarościach i przygaszonych kolorach ogólnie (zgniła zieleń, brąz, bordo etc.), podobno dobrze mi w granacie.

Pomożecie?
Stary 2011-11-29, 19:45   #4470
motylek2811
Przyczajenie

motylek2811 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
makijaż oczy, typ, typ kolorystyczny, typ urody, uroda, urody

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości