Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-01-21, 07:44   #4561
makeupnotwar
Wtajemniczenie

Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

wiosna/lato, a jestem wg pani która robiła mi tę analizę jesienią karminową. i mam skrypt ze wszystkimi informacjami, kolorami w jednym miejscu, zawsze z nim chodzę na zakupy

makeupnotwar jest offline  
Stary 2012-01-21, 08:10   #4562
Juliszka
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Moja mama była diagnozowana zawsze jako jesień, po analizie kolorystycznej okazało się, że jest chłodnym latem (i w zasadzie było to jak "strzał w pysk", bo ona naprawdę wygląda jak po porstu dosyć ciemne lato). Super, że Ci się tak udało z analizą Ja chętnie bym się wybrała, ale chyba jestem za prostym przypadkiem, żeby to miało sens.
Stary 2012-01-21, 11:03   #4563
Iks Em
Przyczajenie

Dot.: Mój typ kolorystyczny i kształt twarzy

Cytat:
Napisane przez kate_rossi Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczęta
W końcu postanowiłm się was poradzić, ponieważ sama nie moge określić swojego typu. Liczę na waszą pomocną dłoń

1. Jak się opalasz - ciężko mi to idzie, najpierw spieczony raczek, potem schodzi skora i zostaje coś szaroburego

2. Kolor oczu - szare i malutkimi drobinkami złota i niebieskiego; rzęsy i brwi mam dość ciemne, maluje je (rzęsy) czarnym tuszem.

3. Piegi - w zimę prawie wcale, latem pojawia się ich więcej -raczej szaro-beżowe.

4. Cera - chyba chłodna, bardziej różowo szara, b. jasna.

5. Naturalny kolor włosów- to co na zdięciu, brąz ciemniejący zimą, jaśniejący latem, w słoneczu mienący sie troszkę.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - dosyć jasny różowy.

Byłabym wdzięczna za określenie kształtu mojej twarzy bo codziennie widzę się inaczej

Zdięcia są bez makijażu i starałam sie bez uśmiechu
ja też chętnie bym się dowiedział

1.Jak się opalasz? - dosyć szybko i od razu na brązowo
2.Kolor oczu? - brązowe, wszyscy mówią ,że jakby trochę czekolada a trochę orzechy
3.Piegi? Nie posiadam
4.Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?- raczej brzoskwiniowo-oliwkowy nie rumienie się nawet w lecie czy kiedy się stresuje

5.Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
- Ciemny blond- w lecie jaśniejszy w zimie ciemniejszy- ma złote przebłyski

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral? - dosyć ciemne, taki ciemny róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
- dobrze jest mi w bielach i beżach i jasnych pastelowych kolorach, lubię tez granatowy oraz szary i czarny

nie dobrze jest mi w jasnych niebieskich, żółtych, zielonych i ogólnie takich ostrych barwach
Iks Em jest offline  
Stary 2012-01-21, 17:05   #4564
elitesse
Przyczajenie

1. Jak się opalasz?

Bardzo jasna karnacja, słońce szybko mnie łapie i pali na raczka po kilku dniach albo schodzi skóra, albo lekko brązowieje i po kilku dniach całkowicie znika.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy... hmm... jasne niebiesko-zielono-szare z granatową obwódką. Brwi bardzo jasne, prawie niewidoczne.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

3. Piegi: Cały rok, zimą trochę maleje ich ilość i bledną. Sporo pieprzyków na całym ciele.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cera bardzo jasna. Rumienie się na różowy kolor.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Naturalny to rudy, coś pomiędzy miodowym blondem a miedzianym.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Usta różowe.

Dobrze: czarny, łososiowy, biały, pudrowy róż, beżowy, niebieski, pastelowe odcienie.
Źle: zielony, fiolet
elitesse jest offline  
Stary 2012-01-21, 19:53   #4565
Miss Transept
Zadomowienie

GG do Miss Transept

Hej, chętnie zasięgnę rady, bo jeszcze nikt nie robił mi analizy kolorystycznej, a może będzie to pomocne przy robieniu makijażu

1. Jak się opalasz?

Nie opalam się wcale. Jestem blada i ile bym nie leżała na słońcu nadal taka będę. Nawet nie robię się czerwona

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy mam piwne, dość jasne z bardzo wyraźną czarną obwódką i żółtawymi plamkami. Rzęsy czarne, brwi nieco jaśniejsze.

Nie mam piegów.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Ma odcień raczej żółtawy, ale nie bardzo ciepły. Rumienię się na różowo.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Naturalnie mam jasny brąz ze złotawymi przebłyskami.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Dość ciemny, taki czerwono-brązowy.

Dobrze czuję się w brązach, ciemnych zieleniach, granatach, czerni, bieli, bordo, khaki i pastelach.

Źle natomiast w niebieskim, jaskrawych odcieniach różu i pomarańczu, strażackiej czerwieni, jasnym zielonym, żółciach.

Miss Transept jest offline  
Stary 2012-01-21, 22:56   #4566
Juliszka
Rozeznanie

Dot.: Mój typ kolorystyczny i kształt twarzy

Iks Em: za dużo pozornych sprzeczności w odpowiedziach - nie jestem w stanie odpowiedzieć bez rzucenia okiem na zdjęcia. Jak jest Ci w karmelu, kamelowych odcieniach?

elitesse,
trochę podobnie: masz dużo cech letnich (chłodnych), ale te ciepłe, rude włosy są troszkę konfundujące. Stawiam na jasną wiosnę i "pomylenie" jasnych pastelowych kolorów z zimnymi. Czy dobrze jest Ci w takim groszkowym zielonym?

MissTransept, możliwe, że Soft Autumn, ale trudno powiedzieć. Mało jestem dzisiaj pomocna!
Stary 2012-01-22, 05:28   #4567
zakalapuckana
Przyczajenie

Witam,

próbowałam już sama mniej więcej dopasować wszystkie te zależności, ale chyba jednak nie dam rady. Chciałabym dobrać odpowiedni kolor szminek oraz cieni do mojego typu urody, stąd poszukiwania swojego typu Będę ogromnie wdzięczna za pomoc

1. Jak się opalasz?
To zależy od partii ciała, ale zwykle najpierw jestem różowo-czerwona, a za moment przechodzi to w ładny brąz. Opalenizna przeważnie nie utrzymuje się zbyt długo.

2. Kolor oczu
Brązowo-pomarańczowo-zielone. Może to dziwna mieszanka, jednak rzeczywiście jest to taki mix tych trzech kolorów. Oprawy oczu mam dość ciemne.

3. Piegi
Nie mam piegów. W lecie zdarza się, że kilka pojawia się na ramionach - mają wówczas odcień brązowo-złocisty.

4. Cera
Raczej brzoskwiniowo-oliwkowa. Dość jasna. Rumienię się na różowo.

5. Naturalny kolor włosów -
Popielaty brąz. Taki mysi odcień.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście)
Brzoskwinia połączona z różem. Nie są ciemne, bardziej delikatny odcień.

Zdecydowanie czerń. Dobrze wyglądam w czerwieni, brązie oraz żywszych kolorach. Biel również jest w porządku.

Trochę gorzej wypadam w stonowanych odcieniach - wyglądam wtedy smutno.

Z góry dziękuję za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1326750605850.jpg (16,1 KB, 24 załadowań)

Edytowane przez zakalapuckana
Czas edycji: 2012-02-07 o 04:05
zakalapuckana jest offline  
Stary 2012-01-22, 11:46   #4568
padzulina2107
Przyczajenie

Hej. Mam ogromny problem z rozpoznaniem u mnie typu urody wsumie nie tylko ja bo pytałam się juz dwóch wizażystek i nie potrafią dokładnie tego określić. Tak wię może jakaś dobra duszyczka mi pomoże? Byłabym niezmiernie widzięczna.

1.Jak się opalasz - opalam się szybko najpierw na czerwono a później kolor zmienia się w ciepły oliwkowy a jak bardzo się opale to ciepły brąz.

2. Kolor oczu -a tu jest największy problem tak sądze przynajmniej. W każdym kolorze wygląda inaczej. Jak dla mnie są niebiesko-zielono-szare, do tego mają plamki brązowe i mocny kontur. Brwi ciemniejsze niż na zdjęciu.

3. Piegi - brak, nigdy nie miałam.

4. Cera -jasna, raczej wpadająca w ciepły kolor tak mi się wydaje. Nigdy się nie rumienie.

5. Naturalny kolor włosów - naturalne to blond, w zime popielaty latem wpada w ciepły kolor blondu.

6. Kolor ust - jasny rózowy

Dobrze: Brązy, pomarańcze, żółcie, szare, czarne, niektóre niebieskie
Źle: cięzko mi stwierdzić ale nie najlepiej czuje się w zieleni
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oczy.jpg (2,1 KB, 351 załadowań)
padzulina2107 jest offline  
Stary 2012-01-22, 11:53   #4569
padzulina2107
Przyczajenie

To znowu ja i to moje zdjęcia. jedno zdjęcie jak wyglądałam kiedyś a jak wyglądam obecnie.
Stary 2012-01-22, 11:54   #4570
padzulina2107
Przyczajenie

zdjęcia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg c4a2b59e76_crop.jpg (28,7 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg photo0228.jpg (178,5 KB, 18 załadowań)
Stary 2012-01-22, 14:54   #4571
n123
Raczkowanie

Witam,

próbowałam sama określić jaki mam typ urody, ale sama nie wiem czy bardziej pasuje ze jestem wiosna czy latem Chciałabym dobrać odpowiednie kolory, także makijażu, do mojego typu urody Będę bardzo wdzięczna za pomoc

1. Jak się opalasz?
generalnie wole się nie opalać ale jesli już zdarzy mi się zlapać troche słońca to ciało opala się na ladny, jakby złocisty, jasny brązik; twarz niestety gorzej bo jest bardziej różowa (dlatego wole się nie opalać)

2. Kolor oczu
Błękitne, z lekkim odcieniem szarym ale czasami widać też jakby troche zieleni Oprawa oczu- rzęsy i brwi raczej brązowe.

3. Piegi
Nie mam piegów.

4. Cera
Raczej jasna, z racji tego że jest nieco naczynkowa to wygląda na różową, jednak w miejscach bez problemów naczynkowych widać jeszcze jej pierwotny odcień, czyli taki jakgdyby kremowy (jakby żółtawe tony). Czyli to dość skomplikowane

5. Naturalny kolor włosów -
Blond. Niezbyt jasny ale też nie ciemny, w takim raczej złotym odcieniu.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście)
Dość ciemny kolor, jakby troche bordowy

Dobrze czuje się w jasnych kolorach, wszystkich pastelowych, delikatnych barwach a także w bieli. Z ciemniejszych kolorów tylko bordowy i brązowy, ewentualnie granatowy.
Źle wyglądam w neonowych czy intensywnych barwach, wydaje się że wyglądam w nich nieco niezdrowo i czerń raczej też mi nie pasuje, a raczej wydaje mi się że mnie postarza...

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi
n123 jest offline  
Stary 2012-01-22, 20:44   #4572
mahhysia
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 5
Cytat:
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Ciężko (na czerwono), odcień ciepły.

Cytat:
Wyraziste,niebieskie,tęcz ówka z ciemniejszą obwódką, kolor czysty. Oprawa zdecydowana.

Cytat:
Są, w lato bardzo dużo, zimą malutko. Szaro-brązowe.

Cytat:
Jasny,chłodny,wpadający w róż. Rumienię się, na kolor różowy.

Cytat:
Bardzo ciemny-kruczoczarny. Obecnie ma brązowe przebłyski, nie pamiętam jakie miałam w naturalnym.

Cytat:
Jasny, różowy.

Cytat:
Czuję się dobrze w: fioletach, śliwkach, czerwieniach, szarościach, czerniach, wszystkich odcieniach niebieskiego, fuksji.
Żle się czuję w: pudrowych różach, brązach. Nie lubię bladych, pastelowych kolorów.

1. Jak się opalasz?
Nie opalam się prawie wcale. Początkowo na czerwono, potem na ciepły odcień.

Bardzo wyraziste niebiskie, tęczówka ma ciemniejszą obwódkę, kolor czysty. Oprawa zdecydowana.

W lecie prawdziwy wysyp Zimą prawie brak. Szaro-brązowe.

Ma chłodny odcień wpadający w róż. Rumienię się na różowo.

Naturalnie mam bardzo ciemne, kruczoczarne włosy. Obecnie ma brązowe przebłyski, nie pamiętam jak było w naturalnych.

Jaśniutki, różowy.

Dobrze czuję się w: wszelkich jaskrawych kolorach, mój ukochany to śliwka, szarośći również. Ponadto czerwienie, wszelkie kobalty, odcienie niebieskiego, również czarny.

Źle natomiast w: pastelach, brzoskwiniach, bladych kolorach.

Edytowane przez mahhysia
Czas edycji: 2012-01-29 o 15:22
mahhysia jest offline  
Stary 2012-01-23, 19:52   #4573
signa
Zadomowienie

GG do signa

Cytat:
Napisane przez baya Pokaż wiadomość
Nie wiem skąd Twoje urażenie. Doświadczone wizażystki się ze mną zgodzą. Spytaj jakiegokolwiek wykładowcę/instruktora z tego tematu.

Dzielę się swoimi spostrzeżeniami, i tak na marginesie, da się to zrobić bez atakowania rozmówcy. Dobra wizażystka wykona makijaż, który będzie spójny z ogólną tonacją cery, z kolorem oczu, to można zrobić bez analizy. Można ocenić, z grubsza, czy dany typ jest ciepły czy zimny, i starać się trzymać danej tonacji, ale już nie ocenisz dokładnie czy jest to dany podtyp, np.lato czy bardziej zima.

Poza tym, umiejętnie łącząc ciepłe i zimne barwy w makijażu, i bez analizy wykona się korzystny makijaż. To tyle.

Pozdrawiam.

Po drugie tak sie sklada, ze wizazem i analiza rowniez zajmuje sie juz jakis czas i nie uwazam zeby patrzac na osobe nie mogla stwierdzic czy jest zima czy latem. Owszem sa przypadki trudne, dyskusyjne nad ktorymi trzeba sie glebiej zastanowic, nie mowie ze kazdy przypadek da sie okreslic w 100% trafnie ale nie uwazam, ze niemozliwe jest okreslenie typu po dokladnym wywiadzie i zobaczniu osoby. Mam tez do czynienia z osobami ktore wykladaja analize juz dlugo dlugo i rowniez nie uwazaja za niemozliwe okreslic mniej wiecej typ bez dokladnej anlizy z chustami. Robiac make up nie chodzi tylko o to zeby dobrac tonacje ciepla czy zimna, ale przede wszystkim kolory dla danego typu...przede wszystkim dzisiaj duzo dziewczyn zmienia sie i ma np zimna cere, a cieple wlosy bo takie im sie podobaja albo jest taka moda i wiaodmo, ze wtedy dopasowuje sie make up do stanu zastalego, ale jestem w stanie stwierdzic ze taka osoba np ma zle dobtany kolor bo powinna isc bardziej w cjlodne odcienie, ale np nie powiem osobie ktora jest np wczesnym latem zeby strzelila sobie typowa czern bo po prostu zginie w tym kolorze. Dobra wizazystka nie robi czegos z grubsza tylko przyklada sie do tego co robi i stara sie umalowac kogos jak najlepej a nie zeby z grubsza kolorystyka sie zgadzala. Przynajmniej ja mam takie zasady i staram sie ich trzymac

Cytat:
Napisane przez Acabar Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym, że patrząc tylko na zdjęcia, można się przy analizie kolorystycznej bardzo pomylić. Zwłaszcza, jeśli osoba ma farbowane włosy.Są przypadki, że widać wszystko na pierwszy rzut oka, ale bywają osoby "pomiędzy", "istoty-zagadki"
Jasne, wlasnie dlatego nie ocenia sie kogos ze zdjecia w makijazu czy z farbowanymi wlosami tylko te naturalne

---------- Dopisano o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Andzi84 Pokaż wiadomość
hej
mam rozmiar 40 i czy taki fason tuniki bedzie pasował do mojego rozmiaru http://allegro.pl/new-look-tunika-ov...062278330.html
help
To bardziej zalezy od Twojej budowy/sylwetki niz od tego jaki masz rozmiar

signa jest offline  
Stary 2012-01-23, 23:24   #4574
Gwen_
Raczkowanie

1.Ciężko, łatwo ulegam oparzeniom, na czerwono.
2.Bardzo jasna oprawa oczu(przyciemniana henną), szaro-niebieskie oczy z czarną obwódką.
3.Są, cały rok bardzo dużo, kolory od rudego do brązu.
4.Chłodny, jest biała oprócz miejsc pokrytych piegami, przy pękniętym naczynku czerwona, czerwona przy zmianach trądzikowych i bliznach.
5.Popielaty blond.
6.jasny, róż.
7.wszyscy mówią, że dobrze mi w żywych, np. malinowy, turkus.

Pozdrawiam serdecznie i proszę dziewczyny i pomoc
Gwen_ jest offline  
Stary 2012-01-24, 20:08   #4575
monaobi
Przyczajenie

Cześć Dziewczyny,

zwracam się do was z prośbą o określenie mojego typu urody. Długo zdawało mi się że jestem zimą, ale jakoś nienajlepiej wyglądam w czerni. Pod ankietą parę zdjęć

1.Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Na początku lekko czerwienieje, ale szybko przechodzi to w złocistą opaleniznę.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana

Zdecydowanie brązowe oczy bez żadnych plamek. Oprawa oczu jest taka rzczej delikatna

3.Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Piegów brak.

Kolor twarzy jest taki beżowo złotawy. Rumieńce są takie brzoskwiniowe

Mój naturalny kolor to dosyć jasny brąz. Ma takie złotawe, by nie powiedzieć wręcz żółtawe przebłyski
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cv- monika-new.jpg (7,5 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PULPIT01-new.jpg (42,6 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mych-new.jpg (11,1 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sylwek.jpg (18,0 KB, 30 załadowań)

Edytowane przez monaobi
Czas edycji: 2012-01-26 o 18:31
monaobi jest offline  
Stary 2012-01-25, 10:05   #4576
Anicea
Przyczajenie

Znasz Swój TYP KOLORYSTYCZNY ?

Przez długi czas miałam problem z wyborem odpowiedniego koloru. Zdarzało mi się wydać kupę kasy na ubranie, które później leżało w szafie.
Teraz już nie mam takich dylematów. Dobieram ubrania tak by współgrały z karnacją i podkreślały kolor oczu.
Anicea jest offline  
Stary 2012-01-25, 10:26   #4577
Manehajera
Zakorzenienie

Dot.: Znasz Swój TYP KOLORYSTYCZNY ?

to może mi doradzisz? Jasna cera, trochę piegów, włosy brązowe, oczy szaro-niebieskie. A może porada jest odpłatna?
Manehajera jest offline  
Stary 2012-01-25, 10:28   #4578
el_vestido_rojo
beach please

Cześć Wizażanki
Proszę Was o pomoc w analizie kolorystycznej, bo mi samej sprawia to trudność.. wiosna czy lato..

1. Jak się opalasz? - dość szybko, na lekki brąz, nastepnie głębszy odcień brązu. Nie mam problemu z poparzeniami, nie opalam się na czerwono.
2. Kolor oczu - zielony,z piwnymi "refleksami", białka oczu są błękitne
3. Piegi - nie mam i nigdy nie miałam
4. Cera - złotawa, trochę blada, rumienie się na różowo
5. Naturalny kolor włosów - chłodny ciemny blond, wpadający w popielaty jasny brąz
6. Kolor ust - jasnoróżowe, czasem wręcz blade
7. W jakich kolorach dobrze się czujesz, a które źle podkreślają Twoją urodę? - dobrze się czuję w szarym,fioletowym, różowym i błękitnym pastelowym, grafitowym, chabrowym, grafitowym oraz ostatnio w kolorze toffi.
Natomiast źle się czuję w zielonym, żółtym,czerwonym,pomarańc zowym,jaskrawo różowym,bordo oraz beżu

Pozdrawiam i dziękuję za odp
el_vestido_rojo jest offline  
Stary 2012-01-25, 13:53   #4579
Anicea
Przyczajenie

jasne, że mogę. Kolory to moje hobby, nie praca
Żeby dobrze ocenić musiałabym zobaczyć, ale najprawdopodobniej jesteś jesienią. Dobrze będziesz wygladać w ciepłych kolorach.

Najlepsze kolory to czerwony i zielony.
-Czerwień w ciepłym, nasyconym odcieniu (malina odpada-dobra dla lata, a truskawka -dla wiosny)- coś blisko czereśni. Kolor nie może być zbyt intensywny, bo będzie zbyt krzykliwy (zarezerwowany dla zimy).

-Zieleń najlepsza bedzie oliwkowa, liściasta
-Niebieski- morski, petrol.(niebieski musi byc kolorem złamanym, nie w czystej formie)

Wszyskie kolory jesieni są ciepłe, nasycone lekko złamane domieszką czerwieni

ecru, wełna owcza, musztarda, żółtko, oliwka, czereśnia, zielę drzew liściastych, petrol, śliwka, bakłażan, morski, czekolada,

bez zobaczenia trudno w sposób jednoznaczny określic, gdyż będac w danym typie kolorystycznym można preferować jaśniejsze odcienie- w przypadku jesieni- zaczerpnięte nieco z palety wiosny lub też mocne, nasycone

Jak masz jakieś pytania chętnie odpowiem na maila anicea@onet.pl
Anicea jest offline  
Stary 2012-01-26, 15:15   #4580
CherryKinn
Raczkowanie

Więc może i mi pomożesz? Ciemne czekoladowe oczy, włosy "sianowego, ładnego brązu", jasna cera. Nie mam pojęcia w jakich kolorach byłoby mi najlepiej.

Ja to ta po prawej. ;D
http://imageshack.us/photo/my-images/7/zwiki.jpg/
CherryKinn jest offline  
Stary 2012-01-27, 11:10   #4581
Anicea
Przyczajenie

kolory w kompie mogę byc trochę zniekształcone. Jeżeli masz jakies zdjęcia w ubraniach w róznych kolorach, najlepiej intensywnych: czerwonym, niebieskim, zielonym to prześlij mi na maila : anicea@onet.pl, lepiej będę mogła sprecyzować.

Włosy masz w kolorze naturalnym czy farbowanym?
w jaki sposób się opalasz?- opalenizna pojawia sie od razu czy jest zaczerwienienie?

Na podst zdjęcia wydajesz się jesienią, ale nie taką typową ruda pieguską.
Twój typ kolorystyczny lubi ciepłe, nasycone barwy w ich ciemniejszych odcieniach, kontrastujace z Twoja urodą.
czerwien nasycona, czereśnia lub nawet wpadająco w bordo (ale ciepły odcień)
zieleń- raczej liściasta niz oliwkowa- korzystnie wyglądasz na tle tych drzew
niebieski-petrol
fiolet- śliwka
żółty - żóltko jaja (bardziej niż musztarda)
Twoje kolory powinny być na pograniczu jesieni i zimy (warunek-musza być ciepłe, te z domieszka błekitu odpadają)

W przypadku biżuterii- lepsze te z naturalnych tworzyw- drewno, kośc słoniowa, kamienie- niż metal, który za bardzo się błyszczy
Anicea jest offline  
Stary 2012-01-28, 18:10   #4582
kasieja92
Rozeznanie

hej pomożecie w ocenieniu mojej urody ?
1. Jak się opalasz? - zawsze na brązowo, nie miewam poparzeń.
2. Kolor oczu? Dla mnie osobiście dziwny bo obwódkę mam niebieską a bardziej przy środku zielonkawe
3. Piegi? - w lecie bardzo mało widoczne na nosie.
4. Cera - w lecie jasno brązowa, zimą raczej blada.
5. Naturalny kolor włosów - brąz.
6. Kolor ust - różowe
7. W jakich kolorach dobrze się czujesz, a które źle podkreślają Twoją urodę? - lubie fioletowy i niebieski, czesto ubieram sie kolorowo.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3162.jpg (103,4 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3353.jpg (83,6 KB, 26 załadowań)

kasieja92 jest offline  
Stary 2012-01-31, 21:47   #4583
Sandra94
Przyczajenie

To ja też bym prosiła o pomoc. Kiedyś tam próbowałam określić ale nie mogłam się zdecydować

1. Jak się opalasz?
Na początku wychodzi taki brązowo-czerwony kolor, później brązowieje, skóra rzadko kiedy mi schodzi. Czas opalania jest taki średni, ani szybko ani jakoś opornie.

2. Kolor oczu.
Brązowy, jakby dokładnie się przyjrzeć to z takimi piwnymi domieszkami ^^ obwódka ciemniejsza. Oprawa oczu ciemna.

3. Piegi.
Nigdy nie miałam i nigdy mi się nie pojawiają.

4. Cera.
Blada, nawet w lato twarz ciężko mi się opala. Zawsze mam problem z określeniem cery

5. Naturalny kolor włosów
W zimę to chyba taki ciemniejszy brąz, w lato przechodzi w średni brąz. Ma delikatne przebłyski jaśniejsze.

6. Kolor ust
Różowe, mocny kolor.

Dołączam zdjęcia bo nie wiem czy dobrze ro wszystko określam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wizaz.jpg (52,1 KB, 39 załadowań)
Sandra94 jest offline  
Stary 2012-02-01, 16:15   #4584
IlonaTrueBlood
Przyczajenie

WITAM
JESTEM ILONA, MAM 27 LAT
PROSZE URZEJMIE O ANALIZE KOLORYSTYCZNA, PROSZE O WYROZUMIALOSC I NIE KOPIOWANIE FOTY DO KOLEKCJI POKEMON..HIHI
ZDJECIE WYKONALAM PO ZMYCIU MAKIJAZU, NAKREMOWANIU.WYBACZCIE PODRANIENIA, JESTEM W TRAKCIE LECZENIA KWASAMI.

1.OPALAM SIE NAJPIERW NA CZERWONO, PO 2-3 DNIACH SKORA BRAZOWIEJE, NABIERA ZLOCISTEGO,ZDROWEGO KOLORYTU

2.OCZY MAM ZIELONO-NIEBIESKIE W SWIETLE DNIA TROSZKE TURKUSOWE, RZESY PRAWIE NIE WIDOCZNE,RZADKIE,JASNE A BRWI CIEMNY BLOND

3.PIEGOW RACZEJ NIE MAM MOZE LATEM KILKA JASNIUTKO BRAZOWYCH

4.CERE MAM JASNA CIEPLY ODCIEN CHYBA.., GDZIENIEGDZIE CZERWONA

5.NATURALNY KOLOR WLOSOW TO SREDNI BLOND NA ZDJECIU ZLOTY BLOND

6.KOLOR UST JASNY, BLADOROZOWY

MAM KILKA ZASADNICZYCH PYTAN DO WAS, PROSZE OGROMNIE O POMOC
MECZA MNIE TE PYTANIA

1.JAKI MAM KSZTALT TWARZY I W KTORYCH MIEJSCACH KORYGOWAC KSZTALT BRONZEREM?

2.W JAKICH KOLORACH NA POWIECE BYLOBY MI DO TWARZY?

3. JAKI MAM KSZTALT OCZU, JAK SA OSADZONE I JAK I GDZIE MALOWAC KRESKI KREDKA LUB EYELINEREM?

4.JAKI ROZ DOBRAC DO MOJEJ URODY?

5.JAKIE ODCIENIE PODKLADOW BYSCIE DORADZALY?

6.EWENTUALNE WSZE SUGESTIE DOTYCZACE GDZIE CO PODKRESLIC, ZATUSOWAC MILE WIDZIANE.
dZIEKUJE UPRZEJMIE

Shot at 2012-02-01

Shot at 2012-02-01
2.

Edytowane przez IlonaTrueBlood
Czas edycji: 2012-02-01 o 16:17
IlonaTrueBlood jest offline  
Stary 2012-02-02, 10:39   #4585
ceciii
Zadomowienie

Lokalizacja: Na Mazury, Mazury, Mazury, popływamy tą łajbą z tektury!

A mi, dziewczyny, pomożecie?

1. Jak się opalasz -ciało bardzo szybko, na brązowo - natomiast twarz baardzo powoli i opalenizna pojawia się po kilku godzinach.

2. Kolor oczu - zielone, z ciemniejszą ciut obwódką, kilka plamek w kolorze ceglastym. Brwi nie potrzebują regulacji, rzęsy długie ale raczej rzadkie, w kolorze ciemnym (używam czarnego tuszu)

3. Piegi -kolor brązowo-złoty

4. Cera -odcień b.jasny, blady, bez rumieńców

5. Naturalny kolor włosów - Kolor ciemny, takie w kolorze gorzkiej czekolady ;P bez żadnych "pasemek" czy czegoś tam ;P

6. Kolor ust - ciemny, świetnie się czuję w czerwieniach

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - czerwienie, brązy, fiolety, żółty, biały, czarny, różowy.

23.09.2010r.

NO PAIN, NO GAIN!

Najpiękniejsza
<i>filmy zablokowane</i>
ceciii jest offline  
Stary 2012-02-02, 17:21   #4586
MissChouchou
Przyczajenie

1. Jak się opalasz?
Opalam się na czerwono - powoli. Skóra często po opaleniu parzy - gdy byłam mniejsza były nawet krytyczne przypadki poparzenia.
2. Kolor oczu.
Jasny niebieski
3. Piegi.
Więc piegi teraz zimą są praktycznie niewidoczne. Brązowe piegi pojawiają się na mojej twarzy, gdy zaczyna wychodzić słońce - wtedy robią się bardzo widoczne
4. Cera.
Z tego co określiłam mam bardzo, ale to bardzo jasną cerę - porcelanową, bladą.
5. Naturalny kolor włosów
Blond
6. Kolor ust
Jasne, różowawe

Też bym prosiła o małą pomoc
MissChouchou jest offline  
Stary 2012-02-04, 19:20   #4587
LadyViolette
Przyczajenie

GG do LadyViolette

Koleżanki proszę o radę !
Kiedyś już pytałam o mój typ urody, zgodnie stwierdziłyście, że jestem zimą. Miałam zamiar wrócić do naturalnego koloru włosów, jakim jest średni brąz, ale... Znalazłam przez przypadek nową farbę Garniera- Color Sensation, i... Odcien 3.16 Głęboki ametyst mnie zachwycił ! Jak myślicie? Pasowałby mi taki kolor? Dodaję swoje aktualne zdjęcie i kolor tej farby. Proszę o szczere odpowiedzi (:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SDC10371.jpg (73,6 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC10372.jpg (70,1 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P59208-3.16-pack.jpg (17,9 KB, 16 załadowań)
Stary 2012-02-06, 21:01   #4588
ceciii
Zadomowienie

Lokalizacja: Na Mazury, Mazury, Mazury, popływamy tą łajbą z tektury!

Cytat:
Napisane przez LadyViolette Pokaż wiadomość
Koleżanki proszę o radę !
Kiedyś już pytałam o mój typ urody, zgodnie stwierdziłyście, że jestem zimą. Miałam zamiar wrócić do naturalnego koloru włosów, jakim jest średni brąz, ale... Znalazłam przez przypadek nową farbę Garniera- Color Sensation, i... Odcien 3.16 Głęboki ametyst mnie zachwycił ! Jak myślicie? Pasowałby mi taki kolor? Dodaję swoje aktualne zdjęcie i kolor tej farby. Proszę o szczere odpowiedzi (:
Hmm możesz spróbować - w końcu to tylko włosy i tak nic nie pobije mojej kolażanki, która z jasnego blondu chciała przefarbować się na ciemny brązowy... Wyszedł jej zielony
A nie myślałaś, żeby zrobić grzywkę?

23.09.2010r.

NO PAIN, NO GAIN!

Najpiękniejsza
<i>filmy zablokowane</i>
ceciii jest offline  
Stary 2012-02-07, 06:06   #4589
LadyViolette
Przyczajenie

GG do LadyViolette

Grzywkę? A dlaczego?<;

Miałam już kiedyś grzywkę, niestety, ale ciągle się kręciła i same z nią problemy
Stary 2012-02-08, 11:34   #4590
pancia111
Przyczajenie

Dziewczyny pomóżcie mi określić mój typ urody. Próbowałam zrobić to sama, ale nie za bardzo mi wychodzi. Ciężko jest mi dobrać kolory w których wyglądałabym dobrze.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się najpierw na czerwono. Nigdy nie udało mi się opalić na tzw. czekoladkę, czego zazdrościłam moim koleżankom.

Zielone, ale raczej nie jest to taka głęboka zieleń, wydaje mi się że z maleńką domieszką szarości. Na tęczówkach mam liczne, dość spore, brązowe plamki.
Brwi i rzęsy mam średnio ciemne, podobny kolor do włosów, nie pasuje mi raczej brązowy tusz

Nie mam piegów, ale mam duuużo pieprzyków.

Mam jasną cerę, wydaje mi się że z odrobinką żółtawo-szarej poświaty.

Średni brąz, w słońcu lekko złotawy połysk i takie też miałam w dzieciństwie.

Jasny, różowy.

No właśnie tego chciałam się dowiedzieć Nie lubię jasnoniebieskiego i "bladych" kolorów.

Pomożecie?

Edytowane przez pancia111
Czas edycji: 2012-02-08 o 11:36
pancia111 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
makijaż oczy, typ, typ kolorystyczny, typ urody, uroda, urody

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości