Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-10-29, 14:09   #571
gosiunia22
Zadomowienie

Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Tapciu, dziękuję za cierpliwość To w takim razie jestem lato z jesiennymi naleciałościami A co do moich oczu, to wszyscy myślą, ze mam brązowe, taka ta zieleń jest ciemna, także w sumie są chyba mało jesienne... A zawsze opalałam się od razu "na czekoladkę", także to też w sumie mało jesienne. To mnie zaskoczyłaś... Tylko ze nie zgadza mi się jedno: okropnie mi w różowym i perłowej szmince! A w dzieciństwie miałam ciemne włosy.

A tak w ogóle znalazłam taki opis i do mnie pasuje:
Z I M A

oczy: zimne i bardzo wyraziste, stalowe, szare, niebieskie, kocie, zielone, brazowe
wlosy (naturalne): braz, kruczoczarne, a nawet bardzo jasny blond (wrecz biale)
wlosy (w dziecinstwie): ciemne, braz, czern
opalenizna: na "czekoladnke"
cera:raczej jasna - no tutaj to tż inaczej - mam średnią karnację, nie bladą (tylko zimą)
cera (w czasie zimy): b. jasna, porcelanowa, niebieskawa
piegi: nie
rumience: rzadko - tu akurat dosyc często

Acha, a na którymś wątku wizażu Natalie Portman jest podobno jesinią (!) A ja w sumie podchodzę pod jej kolorystykę.

Andre Lhote

Nina, Nina, Nina...

Edytowane przez gosiunia22
Czas edycji: 2007-10-29 o 14:41
gosiunia22 jest offline  
Stary 2007-10-29, 14:24   #572
bebunio
jak promyczek słońca....

Tapcia

Moja kosmetyczka też tak kiedyś mi powiedziała, ale tak do końca mnie nie przekonała.

Dzięki!

Czyli pozostaje mi teraz poczytać coś na temat wiosny i dobierać sobie kolorki odpowiedne dla wiosny.
bebunio jest offline  
Stary 2007-10-29, 14:49   #573
Soft1
Przyczajenie

Ja mam duzy problem z określeniem mojego typu dlatego prosze o pomoc
Włosy: blond...dośc jasny, zimny, popielaty
Oczy i ich oprawa: jasne brwi i rzęsy oczy szare wpadające w zieleń
Zupełny brak piegów
Kolor skóry?hmm no własnie...nie wiem czy jest ciepły czy zimny.
Opalam się bardzo szybko , na brązowo- czekoladowo.
Soft1 jest offline  
Stary 2007-10-29, 21:26   #574
Tapcia
Zadomowienie

GG do Tapcia

gosiunia22 - ale to napisałaś dotyczy zimy. A zima napewno nie jestes.
Królewna sniezka to bardzo ciemne, czarne, czekoladowe włosy badz białe, srebrne, platynowe i bardzo jasna cera, która praktycznie w ogóle sie nie opala - ta odmiana jest kontrastowa.
zima południowa to bardzo ciemne włosy i ciemna/sniada karnacja w odcieniu oliwki.

Tylko typ chłodny badz zimny ma mysie refleksy we włosach. Według mnie jestes latem. Skomplikowana jestes ze sie tak wyraze jezeli chodzi o urode. Bo mam nie małe doswiadczenie jezeli chodzi o analize no ale Ty sie wyrózniasz Wiosną i zima napewno nie jestes i tego jestem pewna w 100%. Masz duzo z lata i troche z jesieni - a przede wszystkim obwódke wokół teczówki.

Soft1 - nie rozpisałas sie za bardzo. Ale jaki inny typ jak lato bedzie miał popielaty blond, szare oczy i jasna oprawe.

di_86 - wiosna

evelinek_r - prawdziwa zima królewna śnieżka!

Tapcia jest offline  
Stary 2007-10-29, 21:34   #575
olalena
Rozeznanie

GG do olalena
Smile Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

To ja się tez podepnę :P może się ktoś ulituje, wydaje mi się ze jestem lato ale dość często moje włosy wyglądają na złote a nawet rudawe :/, w inne dni wydaja mi się bardziej mysie.

1. Opalanie: Najpierw czerwona wysypka ale opalenizna pojawia się całkiem ładna po tym jak wysypka zejdzie

2. Oczy: według mnie szare, mojego ukochanego niebieskie maja brązowe plamki dla urozmaicenia.

3. Piegi: nie posiadam.

4. Cera: Blada!!! mam skłonność do powiększonych naczynek wiec często zarumieniona, w miejscach gzie skora jest trochę grubsza wydaje mi się żółtawa...

5. Włosy: Kolor coś kolo średniego blondu, refleksy naprawę już nie wiem czasem wyglądają jak rudawe, czasem jak zwykły orzechowy blond

6. Usta: Sine z zimna najczęściej, dość intensywny różowy chyba .

7. Kolory: odpada żółty, pomarańczowy i róże. Calkiem lubię śliwkę która niekoniecznie do mnie pasuje no i od dzieciństwa nosze niebieski. Ostatnio odkryłam ze jak założę jasna ciepła zielen razem z białym to mi całkiem ładnie.

będę wdzięczna za wszystkie porady

Edytowane przez olalena
Czas edycji: 2007-10-31 o 22:10 Powód: zdjecia dodane i usuniete
olalena jest offline  
Stary 2007-10-29, 21:50   #576
di_86
Raczkowanie

GG do di_86

Tapcia: Ślicznie dziękuję Zaraz poszukam dokładnego opisu (nigdy nie byłam pewna jak z tymi oczami moimi.. )

- I love you Honey-Bunny...
- I love you Pumpkin...
di_86 jest offline  
Stary 2007-10-29, 21:56   #577
gosiunia22
Zadomowienie

Dziękuję Tapciu Już nie zawracam głowy, no ale najważniejsze, że coś już wiem!

Andre Lhote

Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline  
Stary 2007-10-29, 22:52   #578
Lynn25
Raczkowanie

GG do Lynn25

Ja również poproszę o pomoc w określeniu mojego typu urody...mam z tym wieczne problemy i od różnych osób słyszałam różne typy...sama już nie wiem

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się dosyć szybko, kolorek jest taki zółto-brązowy

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy ciemnobrązowe (wiele osób uważa,że są czarne).Kolor zdecydowany,czysty, bez plamek. Oprawa oczu ciemna,choć jaśniejsza aniżeli ich kolor (brwi-średni brąz, rzęsy-długie,ciemny brąz)

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Piegów brak. Jedynie po lecie zawsze pozostaje mi kilka pieprzyków ciemnobrązowych, głównie na rękach lub na dekoldzie.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cera wg. mnie jasna, mam problem z określeniem odcienia, czy jest ciepły czy jasny. Wg.mnie jest taka lekko żółtawa. Rumienie się rzadko, jeżeli już to na czerwono

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Kolor włosów brąz średni (dla niektórych ciemny).Raczej złotawo-brązowe przebłyski...niestety,bo marzy mi się popielaty brąz
Włosy ciężko się rozjaśniają, przy użyciu za jasnej farby rudzieją.
W dzieciństwie były prawie czarne

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Kolor ust jasny, chyba brzoskwinia.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Kolory które lubię nosić na sobie to: czerń,czerwony,różowy,błę kit,granat,oliwka,khaki,f iolet,śliwka,popielaty,zi elony,czasami biały . Do makijażu używam najczęściej czarnej kredki, ciemnoszarego cienia,usta bezbarwny błyszczyk.

Źle czuję się w ciepłych brązach, pomarańczu, beżu i ecru

Mile widziane wskazówki dotyczące makijażu oraz koloru włosków
Stary 2007-10-29, 23:34   #579
Tapcia
Zadomowienie

GG do Tapcia

olalena - a jak sie czujesz w złocie? (ubrania, bizuteria) Rzeczywiscie Twoje włosy to pasma złotych i mysich refleksów...mozliwe ze wiosna ale na wszelki wypadek zapytam o złoto

Lynn25 - wiosna. Wszystko o niej znajdziejsz w wizazowej wyszukiwarce.

Edytowane przez Tapcia
Czas edycji: 2007-10-31 o 11:58
Tapcia jest offline  
Stary 2007-10-30, 00:39   #580
aga0905
Raczkowanie

to i pozwolę sobie zapytać - z góry dziękuję za odpowiedź

1. Opalanie

Opalam się średnio - ani szybko ani wolno najpierw na czerwono potem na średni oliwkowy brąz

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy zdecydowany zielony - zieleń jest zimna i wyrazista. Bardzo ciemna (prawie granatowa) obwódka wokół tęczówki. Białko białe wpadające w błękit. Oprawa oczu ciemna - brwi czarne, rzęsy jaśniejsze - takie popielate

Kilka piegów - nasilają się latem i są ciemnobrązowe

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Zimą blada, porcelanowa z niebieskimi prześwitami latem oliwkowa

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

W dzieciństwie platynowy blond z wiekiem coraz ciemniejsze teraz trudno powiedzieć bo niesty cały czas są farbowane ale z odrostów wyglądają na taki szary - nie czarne, nie brązowe, nie ciemny blond a właśnie takie jakby bardzo ciemny popiel

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Czerwony, ewentualnie ciemny róż

Ulubione zestawienia: biel + czern, biel+granat, biel+szary, sama biel, czerń, czerwony, różówy
Stary 2007-10-30, 11:27   #581
Katty_p13
Piers do przodu

Jak wszyscy to może i ja??

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy? Równomiernie i od razu brązowieję na ciepło

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana? Oczy szaroniebieskie bez plamek za to z obwódką. Oprawa oczu - czarna

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe? Brak

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy? Odcień ciepły, raczej oliwkowy, zaczerwieniam się blado

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate? Naturalna ciemna blondynka ze złotawo-brązoymi przebłyskami

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral? Dość jasny, różowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? uwielbiam być w brązach, szarościach, pomarańczach, rudych, niebieskich

Z góry dziękuję
Stary 2007-10-30, 11:50   #582
_Bjeata_
Zadomowienie

GG do _Bjeata_

To może i ja się załapię?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy? opalam się długo i najpierw na czerwono, potem brązowieję

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana? Oczy ciemno niebieskie bez plamek za to z obwódką. Oprawa oczu - zdecydowana

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe? generalnie brak, pojawiają się po dłuższym przebywaniu na słonku i są szaro-brązowe

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy? Odcień chłodny, delikatnie różowy, rumienię się na blado różowo

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate? Naturalna ciemna blondynka, odcień mysi, popielaty

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral? jasny, różowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? lubię czerń, fiolety, szarości. Źle się czuję w zieleni, brązie, błękicie, pomarańczy

Z góry dziękuję [/quote]

"Tęsknota, słowo zużyte,
Otwarło mi swoją dal...
Jak różne są rzeczy ukryte
W króciutkim wyrazie: żal."

_Bjeata_ jest offline  
Stary 2007-10-30, 12:42   #583
irmandara
Zadomowienie

Ohh jak sie ciesze ze ten wątek znalazłam juz wiele osób próbowało ze mna na czele i nie ma jednoznacznego werdyktu a ja bym chciała tak wiedzieć na 100 % dla zmyłki dodaje jeszcze zdjęcie :P

1.Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
zdecydowanie na złoty-brąz ciepły kolor i ładnie mi w takiej złotawej opaleniźnie

kolor niebieski od błękitu do granatu rozchodzi sie kolor od środka tęczówki oprawa raczej jasna chyba :P

i na to pytanie odpowiedzieć nie umiem

kolejne trudne pytanie porcelanowa na pewno nie ale jasna chyba tak, nie wiem jak sie rumienie na pewno nie na krwisto czerwono ale moze to nie różowy..

ciemny blond chyba raczej mysi

jasny różowy

w niebieskim i czerwonym

czekam z niecierpliwością na werdykt :') pierwsze zdjęcie z włosami rozjaśnionymi a drugie tylko z pasemkami a zdjęcie pierwsze zwłaszcza proponuje powiększyć

Edytowane przez irmandara
Czas edycji: 2007-11-06 o 11:12
irmandara jest offline  
Stary 2007-10-30, 20:04   #584
olalena
Rozeznanie

GG do olalena

Dziękuje Tapciu kochana za odzew. Jeśli chodzi o złoto to nigdy nie nosiłam ubrań w tym kolorze ale złotą biżuterię bardzo lubię. Miałam srebrna sukienkę i wygladalam w niej rudo, chociaż niekoniecznie brzydko. Srebrna biżuterię tez czasem nosze, wygląda na mnie bardzo zimno i biało ??? Taka jestem jakaś pomieszana powoli się przyzwyczajam.
olalena jest offline  
Stary 2007-10-30, 22:35   #585
Tapcia
Zadomowienie

GG do Tapcia

irmandara - pomiedzy wiosna a latem. Jezeli masz mysie releksy i dobrze wygladasz z popielem we włosach niz ze złotym blondem to jestes latem.

_Bjeata_ - lato.

Katty_p13 - oliwkowy jest ciepłym kolorem? haha a to dobre. Ciepły kolor to pomaranczowy, żółty a gdzie w oliwce masz te kolory hę? Myśle że jestes wiosną. Mozesz byc równie jesienia ale jak na jesien za szybko sie opalasz

aga0905 - i tu bez zadnych wątpliwosci - zima.

Tapcia jest offline  
Stary 2007-10-30, 22:47   #586
Katty_p13
Piers do przodu

Dzięki Tapciu no tak to jest jak się brzoskwinia z oliwką pomyli i wychodzi misz-masz a brzoskwinię mam
Stary 2007-10-30, 23:15   #587
aga0905
Raczkowanie

Bardzo dziękuję za analizę

Ja zawsze myślałam że jestem latem - a to przez to że jako dziecko miałam włosy blond - a potem - gdy ściemniały rozjaśniane na popielaty blond.

Teraz wiedząc, że jestem zimą rozważę powrót do naturalnego koloru lu zdecydowanie przyciemnienie (po latach rozjaśniania)
Stary 2007-10-30, 23:31   #588
agus87
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Ja również poproszę o pomoc ..

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

opalam się dość szybko, na taki złotawy kolorek

oczy mam szarozielone, tęczówki są ciemniejsze, brwi mam jasnobrązowe rzęsy też

nie występują

skóra jest ciepła, brzoskwiniowa

jasny brąz

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona
czerwień, brzoskwinia czy koral?
ciepła brzoskwinia

uwielbiam czerwien, brąz, zieleń, fiolet, żółty, dobrze czuję się w czarnym
Stary 2007-10-31, 08:22   #589
Lynn25
Raczkowanie

GG do Lynn25

Tapciu tak łatwo idzie Ci określanie typów urody...możesz również mnie pomóc??? (opis dokładny na poprzedniej stronie)
Z góry wielkie dzięki
Stary 2007-10-31, 11:52   #590
Tapcia
Zadomowienie

GG do Tapcia

Cytat:
Napisane przez Lynn25 Pokaż wiadomość
Tapciu tak łatwo idzie Ci określanie typów urody...możesz również mnie pomóc??? (opis dokładny na poprzedniej stronie)
Z góry wielkie dzięki
wiosna

Tapcia jest offline  
Stary 2007-10-31, 11:57   #591
irmandara
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Tapcia Pokaż wiadomość
irmandara - pomiedzy wiosna a latem. Jezeli masz mysie releksy i dobrze wygladasz z popielem we włosach niz ze złotym blondem to jestes latem.
no i własnie pomiedzy bo swoje włosy mam mysie ale chyba lepiej wyglądam ze złotym blondem i dalej nie wiem
Stary 2007-10-31, 12:03   #592
Tapcia
Zadomowienie

GG do Tapcia

Cytat:
Napisane przez irmandara Pokaż wiadomość
no i własnie pomiedzy bo swoje włosy mam mysie ale chyba lepiej wyglądam ze złotym blondem i dalej nie wiem
Jezeli lepiej wyglądasz w złotym blondzie to z pewnoscia jestes wiosną. Chłodny odcien skóry odcinałby sie od ciepłego koloru włosów. Jezeli Twoja skóra jest w odcieniu złota, brzoskwini, ciepłego bezu to jak najbardziej pasuja do niej ciepłe odcienie blondu natomiast jezeli skóra ma chłodny rózowy, oliwkowy, beżowy, błękitny odcień to ciemna platyna, szare blondy, brązy.

Cytat:
Napisane przez Katty_p13 Pokaż wiadomość
Dzięki Tapciu no tak to jest jak się brzoskwinia z oliwką pomyli i wychodzi misz-masz a brzoskwinię mam
no to jak masz brzoskwinie to tym bardziej jesteś wiosną

agus87 - wiosna

Tapcia jest offline  
Stary 2007-10-31, 13:25   #593
cziki
Zakorzenienie

Bardzo bym prosiła Tapcię o określenie mojego "typu urody". Chodzi mi konkretnie o to jakiego odcienia podkładu używać- ciepłego czy chłodnego i jakiego koloru włosów sie trzymać

Ciężko- najpierw na czerwono i potem odcień opalenizny jest raczej złoto-brązowy, szybko znika

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?Oczy piwno-zielone z ciemniejszymi obwódkami. Brwi mam złotobrązowe (?) rzęsy ciemne.

Piegi na nosie w okresie wakacyjnym, złotawe.

A żebym to ja wiedziała:P Na pewno jasna i cienka, na powiekach prześwitują żyłki, rumienię się na ciemnoróżowo.

Juz nie pamiętam jakie mam naturalne Jako dziecko miałam blond które z wiekiem ciemniały aż do takich myszo-brązowych. Ale teraz wiecznie mam farbowane na czekolade :/

Usta czerwone.

Dobrze czuje się w turkusach, zieleniach połączonych z brązami, khaki, oliwkowymi. Nienawidze siebie w czerwieni i pomarańczu. Wole róż
Ale tym jakie kto kolory lubi to chyba sie nie trzeba sugerować nie? Bo można wybierać kolory w których nie wygląda sie najlepiej
cziki jest offline  
Stary 2007-10-31, 15:08   #594
irmandara
Zadomowienie

Cytat:
Jezeli lepiej wyglądasz w złotym blondzie to z pewnoscia jestes wiosną. Chłodny odcien skóry odcinałby sie od ciepłego koloru włosów. Jezeli Twoja skóra jest w odcieniu złota, brzoskwini, ciepłego bezu to jak najbardziej pasuja do niej ciepłe odcienie blondu natomiast jezeli skóra ma chłodny rózowy, oliwkowy, beżowy, błękitny odcień to ciemna platyna, szare blondy, brązy.
racja! dziekuje przeglądnełam jeszce raz i masz racje tez mysle ze raczej wiosna
Stary 2007-10-31, 15:43   #595
Tapcia
Zadomowienie

GG do Tapcia

cziki - ciepły typ: wiosna

Tapcia jest offline  
Stary 2007-10-31, 15:47   #596
cziki
Zakorzenienie

Cytat:
cziki - ciepły typ: wiosna
Ok, dzięki wielkie. To znaczy mam się trzymać podkładów beżowych czy raczej o rózowym odcieniu? I czy po pofarbowaniu włosów na chłodny odcień (nie chce już nic o rudym połysku) źle bym wyglądała?
cziki jest offline  
Stary 2007-10-31, 16:20   #597
Tapcia
Zadomowienie

GG do Tapcia

Odcien podkładu jak najbardziej w kolorze złota, bezu. Chłodny odcien włosów? wiosna to ciepłe, złociste blondy, złociste beże bądz brązy.

Tapcia jest offline  
Stary 2007-10-31, 16:28   #598
cziki
Zakorzenienie

Cytat:
Odcien podkładu jak najbardziej w kolorze złota, bezu. Chłodny odcien włosów? wiosna to ciepłe, złociste blondy, złociste beże bądz brązy.
Ale jak tak czytałam opisy to lato mi chyba bardziej podchodziło- odcień opalenizny, rumienienie się na czerwono, kolor ust no i kolory Więc jak to jest?
cziki jest offline  
Stary 2007-10-31, 16:36   #599
_Kajuśka
Przyczajenie

Jaki jest mój typ kolorystyczny? Duży problem =(

Witam Wiem, że na temat typu kolorystycznego jest po prostu multum artykułów i wątków na wizaż.pl, ale nadal trudno jest określić mi swój typ Odpowiadam więc na pytania zadawane przy określaniu typu i mam nadzieję, że mi pomożecie

1. Jak się opalasz - opalam się szybko, ale za to na krwistą czerwień Zaczerwienienia pozostają w sumie długo, a potem jest tylko lekka, praktycznie niewidoczna opalenizna (jasny beż). Buu...

2. Kolor oczu - tu to mam dopiero problem Bo tak dokładnie nie wiem, jaki jest kolor moich tęczówek... Raz to jasny niebieski, innym razem zielony... Jednak najczęściej przez znajomych są określane jako niebieskozielone Sama zauważyłam, że mają lekkie ciemniejsze obwódki. Kolor jest równomierny, bez plamek. Nie wiem, czy to cokolwiek pomoże, ale mam wyraziście chłodnie białe białka, moja mama twierdzi, że wręcz są niebieskawe :P Brwi to utrapienie - są tak jasne, że będąc młodsza, to mimo, że były, to wyglądało to tak, jakbym była zupełnie ich pozbawiona! Teraz jest troszkę lepiej, ale nadal są baardzo jasne, więc podkreślam je ciemnobrązową kredką. To samo z rzęsami - nie są niewidoczne jak brwi xD, ale też bardzo jasnobrązowe (nie rudawe).

3. Piegi - brak

4. Cera - moja cera jest bardzo jasna, wpada w porcelanowe zabarwienie. Wg. mnie mam bardzo jasną, chłodną cerę (przy podkładach o bardziej żółtawym zabarwieniu źle się czuję).

5. Naturalny kolor włosów - głęboki, ciemny brąz. Latem widać naturalne, jaśniejsze przebłyski, ale nie są ciepłe. Kiedyś na swoich ciemnych włosach z zaskoczeniem odkryłam naturalne, wcale niefarbowane pasemko w kolorze platynowego blondu

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) wyrazisty róż, wcale nie jasny!

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Tutaj mam mały dylemat. Bo kocham fioletowy, czerwony, biały i czarny i czuję sie w nich i wyglądam dobrze (inni też podzielają moją opinię ), ale tak samo mam z szarym, wiosenną zielenią, brązem i niektórymi pastelami. Nie znoszę za to pomarańczowego, innego niż wiosenny albo bardzo ciemny zielonego, ciepłej żółci, jaśniejszych brązów, ogólnie - barw ciepłych. Zarówno w makijażu, jak i ubiorze. Chociaż może i one mi pasują, nie wiem, ale piszę szczerze o moich subiektywnych odczuciach

To chyba wszystko Mam nadzieję, że pomożecie mi określić mój typ Bo dotąd byłam utwierdzona w przekonaniu, że jestem zimą, ale po poczytaniu różnych artykułów na temat typów kolorystycznych to już sama nie wiem... Czekam na odpowiedzi ^^
_Kajuśka jest offline  
Stary 2007-10-31, 17:11   #600
Anahstasia.
BAN stały

Dot.: Jaki jest mój typ kolorystyczny? Duży problem =(

lato!
Anahstasia. jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
makijaż oczy, typ, typ kolorystyczny, typ urody, uroda, urody

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości