Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-02-14, 13:05   #1801
nikadomi
Rozeznanie

Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

azieja jaki jest Twój naturalny kolor włosów? Chłodny, czy ciepły?
Widzę, że cera jest raczej chłodna...
nikadomi jest offline  
Stary 2009-02-14, 13:47   #1802
azieja
Raczkowanie

chłodny tak mi sie wydaje
Stary 2009-02-14, 22:42   #1803
Thorgal1980
Zadomowienie

Dobra to wklejam foty w świetle dziennym, mam nadzieję że nikt znajomy tego nie ogląda i co o tym myślicie-nie o tym jak wygladam-bo to moze pozostawmy bez komentarza tylko jaki typ kolorystyczny? tak mnie jeszcze naszła taka wątpliwość przy okreslaniu tych typów:
czy powinnyśmy przy określaniu koloru skóry brać pod uwagę kolor cery czy raczej patrzeć na skórę np. na dekolcie? no bo przecież stosujemy kwasy, filtry, peelingi itp. a to przecież pobiela i zmienia odcień cery? ja pyszczydło mam blade dość a resztę ciała taką zółtawą-no ale w sumie to może jeszcze się trzymać opalenizna (u mnie trzyma sie oprócz buzi bardzo długo)
-czy określajac kolor włosów patrzeć tylko na kolor przy skórze głowy gdzie jeszcze słońce nie zadziałalo? czy patrzeć calościowo? ja na przykład przy głowie wolosy mam raczej popielaty jasny brąz ale juz tak w połowie długości robią się rudawe takie i to chyba od słońca-oczywiście mówię o kolorze naturalnym bo teraz mam farbowane na ciemny brąz (swoją drogą chyba je jednak trochę rozjaśnię)
Czy jakaś obeznana w temacie Wizażanka może nam pomóc? plis?

Azieja jeżeli chodzi o Ciebie to obstawiam lato

Edytowane przez Thorgal1980
Czas edycji: 2009-02-23 o 22:36
Thorgal1980 jest offline  
Stary 2009-02-14, 22:44   #1804
azieja
Raczkowanie

thorgal1980 dzieki
Stary 2009-02-14, 22:50   #1805
Thorgal1980
Zadomowienie

Insane też chyba lato
Thorgal1980 jest offline  
Stary 2009-02-15, 11:18   #1806
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)

Cytat:
Napisane przez Thorgal1980 Pokaż wiadomość
Insane też chyba lato
Hmm.. Wprawdzie nie mam żadnych znamion, piegów... I dobrze wyglądam w wyrazistych barwach, niekoniecznie przydymionych... I w czerni mi dobrze...
Ale z drugiej strony - reszta by się zgadzała

Porónywałam siebie do tego: http://www.wizaz.pl/images/agatam/romantyczne_lato/

W każdym razie bardzo dziękuję

-EDIT-
Doczytałam jeszcze o typach mieszanych. Prawdopodobnie jestem lato-zima bardzo pasuje mi czerń i niektóre wyraziste kolory. Wyglądam szaro i niekorzystnie w pastelowych odcieniach np. niebieskiego, jasnych szarościach.
W makijażu również pasuje mi czerń, ale też takie kontrastowe kolory jak czerwień, zieleń, fiolet, etc.

Chyba by się zgadzało... Dziękuję bardzo

Edytowane przez *Insane
Czas edycji: 2009-02-15 o 11:27
*Insane jest offline  
Stary 2009-02-15, 13:32   #1807
Thorgal1980
Zadomowienie

Ja wlasnie sie zawzięłam zeby sobie ten typ okreslić wreszcie bo jak sie czlowiek umaluje to spoko wyglada w sumie w każdym kolorze ubrania-szczególnie jak make upem fajnie nawiąże do ciuchów, ale jednak chyba dobrze porobic sobie te fotki bez make-upu (brrr...) bo dopiero wtedy wychodzi, ze np. włosy sobie na za jasno/za ciemno pomalowałyśmy, brewki zrobilysmy tez nie w takim kolorze co trzeba, a jak poprzykładać do siebie te rózne kolory ubrań to sie okazuje że to co nam sie wydawało że nam pasuje to jednak całkiem nie dla nas, więc z tym w jakich kolorach nam dobrze to bym nie za bardzo na to patrzyła, bo z reguły to sa po prostu kolory które lubimy, które spodobaly nam sie w sklepie i tyle. a naszą naturalna kolorystykę wydobywa np. brudny róz czy nam sie to podoba czy nie tylko że tego nie widzimy bo kto przed wyjściem do pracy stoi przed domem na trawniku w koszuli nocnej z nareczem ciuchów i przykłada je sobie do facjaty zeby zobaczyc co mi pasuje lapiemy jakis ciuch z szafy i tyle. np czarny który pasuje tylko zimie a prawie wszystkie dziewczyny pisza że w czarnym im swietnie. a to nie tak, bo to po prostu fajny kolor i wszystkie go lubimy ale czy on nam pasuje to watpie, chyba że z odpowiednim make upem, ale to przeciez o wydobycie naturalnego blasku oczu, skóry chodzi, o to by ubrania nam słuzyły a nie żeby nas do ciuchów i makijazy dostosowywać.
Thorgal1980 jest offline  
Stary 2009-02-15, 14:11   #1808
JesiennaOna
Przyczajenie

Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Hej, pomóżcie, proszę

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Błyskawicznie spalam się na twarzy i ramionach na różowo a na nogach na bordowo (intensywny róż? trudno powiedzieć ). Jak jaśnieje po długim smarowaniu kolor zdecydowanie nie jest przykurzony, raczej bardzo jasnobrązową, może nawet "pomarańczowawą" (brzoskwiniowy?) lub przechodzi w tak samo blady jak przed oparzeniem

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Tęczówki mają ciemniejszą obwódkę (granatową), w środku są zdecydowanie jasnozielone, a przy źrenicy mam żółto-brązowe kółko (nachodzące na zieleń, a przy powiększonych źrenicach niewidoczne). Raczej brak plamek, ale takie kreseczki jakby słoneczne promienie z przechodzącymi kolorami zieleni i tego brązu (rodzice mieli - jedno z nich jasnoniebieskie oczy, drugie ciemnobrązowe). Oczy błyszczące. Rzęsy, brwi ciemnobrązowe, prawie czarne.

3. Piegi - jeśli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Raczej bardzo jasne, złotawe. Są nieliczne, na stałe na policzkach i nosie (tylko tam) i nie zmieniają się bez względu na porę roku czy ilość słońca - ani ich nie przybywa ani nie ubywa

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Blada. Bardzo, bardzo blada, jak śmierć Przy samoopalaczu lub poprawie kondycji skóry robi się raczej ciepła, ale dopóki jest blada to trudno powiedzieć czy jest ciepła czy zimna, po prostu blada, anemiczna. Zwykle na kości policzkowej robi się w czasie opalania brzoskwiniowa i podkreśla ładnie piegi. Wokół oczu skóra jest różowo-niebieska, a poza tym miejscem jest nieprzeźroczysta Rumienię się (rzadko) na policzkach takim malutkim kółeczkiem. Raczej różowawe, ale ciemniejsze.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Ciemnobrązowe, w słońcu złote refeksy. Czasem wyrasta gdzieś jakiś czarny, czasem blond (szczególnie z przodu) W dzieciństwie miałam również ciemny brąz. Zmoczone wyglądają na prawie czarne.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Naturalnie jasnoróżowe, a lekko zagryzione (poprawione krążenie) sinoczerwone.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Do oczu dobieram zieleń. Ogólnie wybieram czerń. Dobrze mi w ciemnej czerwieni (szczególnie przy podkreślonych czernią oczach), w fioletach, w ciemniejszych zieleniach, środkowych brązach, rdzawych pomarańczach. Ponoć pasuje mi koral. Chyba źle mi w jasnych kolorach, pastelach (to subiektywne opinie i bym się nie sugerowała) oraz w jaskrawych barwach (robię się przy nich sino-biała), ewentualnie jak jakieś fluorescencyjne kolory to bardziej ciemne zielenie, fiolety, pomarańcz, ale tylko w formie dodatków. Źle mi w różu (zaczynam wyglądać świńsko), choć właśnie wpadający w koral czy bladoróżowy już prędzej, ale to zależy od dnia (lub w formie dodatku jaskrawego do kolorowego, "etnicznego" stroju). Czasem dobrze mi w złocie a czasem w srebrze. Bardzo źle mi w łańcuszkach, medalikach (jak złoto czy srebro to blisko szyi lub na palcach w postaci pierścionków), dużo lepiej w biżuterii umiarkowanie cięższej. Chyba źle mi w ciemnym brązie, bo zaczynam wyglądać grobowo. W granacie podobnie. Niebieski tylko w postaci jasnego błękitu, ale przy pomalowanych delikatnym różem policzkach (kiedy akurat cera się robi szczególnie blada hehe). Dobrze bywa mi w czarno-białych kompozycjach (przy kontrastującym, ciemnym makijażu).

Podejrzewałam u siebie jesień oraz zimę. W testach wychodzi, żem jest wiosna Myślałam czy nie jestem typem ciepłym mieszanym wiosna-jesień, ale w takim razie dlaczego jest mi dobrze w kolorach zimy i dlaczego jestem tak kontrastowym typem (bardzo ciemne włosy i bardzo, bardzo jasna cera)?

Edytowane przez JesiennaOna
Czas edycji: 2009-02-15 o 15:17
JesiennaOna jest offline  
Stary 2009-02-15, 14:38   #1809
shmoopy
Raczkowanie

Witam, ja rowniez prosze o analize

1.opalam sie szybko na ciemnoczerwono. szybko brazowieje ale moja opalenizna utrzymuje bordowy odcien (indianski) - widac to szczegolnie zima jak opalenizna jest juz slabsza w porownaniu z miodowa opalenizna blondynek.

2. wyrazna ciemnoszara obwodka na teczowce, sama teczowka dwukolorowa na zewnatrz jasnozielona, wewnatrz brazowopiwna. na teczowce od czasu do czasu ciemnoszare "szprychy". oprawa raczej ciemna (chociaz teraz wydaje mi sie ze wyplowialam od kosmtykow kolorowych rzadkie ale szerokie jasnoszare brwi (farbuje na ciemnoczekoladowy, bo mi pasuje), rzesy czarne geste i cienkie.

3. duzo piegow, nierownomiernie na caly ciele, ciemnobrazowe - chlodny braz

4. cera jansa choc w porownaniu do innych ser zima moja karnacja zawsze wyglada na ciemniejsza. rumienie sie na czerwono.

5. jako dziecko blondyna (chlodny blond), zanim zaczelam farbowac ciemnoszary blond z nielicznymi zlotymi pasemkami.

6. Kolor ust jasnorozowy, chlodny.

7. najlepiej mi w rozowym (fusksja), fiolecie, sliwkach, czerwieniach, ciemnej czekoladzie, niezbyt dobrze w bordowym, czarnym, bezowym (stapia sie ze skora), jasnoniebieskim, granatowym.
shmoopy jest offline  
Stary 2009-02-16, 21:24   #1810
koszmarny karolek
Raczkowanie

Thorgal1980 moim zdaniem jestes typem chłodnym (pomieszane lato z zima) lepiej bedziesz wygladac w ciemniejszych kolorach z palety lata i w nie jaskrawych z palety zimy. Zamiast polaczenia czarny z bialym lepsze bedzie szary z granatem. Dobre dla ciebie beda grafit, stalowy, granat, szary. Wydaje mi sie tez ze kolor wlosow jest troszke za ciemny mysle ze w brazie bedzie lepiej.
koszmarny karolek jest offline  
Stary 2009-02-16, 22:25   #1811
Thorgal1980
Zadomowienie

Karolek dzięki, właśnie przegladałam fotki które sobie zrobilam z róznymi kolorami ubrań przy facjacie i wymyslilam dokladnie to, co napisalas wkleję kilka z tych zdjęć potwierdź plis w ktorych mi zle a w ktorych dobrze, bo cięzko to samemu określic-jestem taka blada ze w każdym kolorze wygladam blado ale niektóre kolory wydają się dla mnie zbty intensywne. z tymi włosami to fakt, że mam za ciemne teraz chcialabym zejsc na brąz popielaty ale to troche potrwa bo juz nie chcę dekoloryzować. jeszce raz wielkie dzięki

Czas edycji: 2009-02-23 o 22:38
Thorgal1980 jest offline  
Stary 2009-02-16, 22:31   #1812
Thorgal1980
Zadomowienie

i jeszcze kilka fotek

Czas edycji: 2009-02-24 o 15:49
Thorgal1980 jest offline  
Stary 2009-02-16, 22:34   #1813
Thorgal1980
Zadomowienie

dobra wystarczy

Czas edycji: 2009-02-23 o 22:40
Thorgal1980 jest offline  
Stary 2009-02-16, 22:38   #1814
Thorgal1980
Zadomowienie

Aha Karolek a jakie to bedą kolory niejaskrawe zimy? -myslałam że zima to w sumie tylko jaskrawe kolry powinna nosić tzn takie wyraziste, ale fakt ze zimy to chyba tylko czerwień i szary dla mnie dobre.
Thorgal1980 jest offline  
Stary 2009-02-16, 22:52   #1815
stargazer
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 4

JesiennaOna, myślę że zima Wnioskuję tak dlatego, ze Twój opis bardzo mi przypomina mnie samą, a czuję się zimą i nieraz zostałam tak określona - z tą różnicą, że ja najlepiej czuje się w nasyconych kolorach. Ale jeśli nie pasują Ci jaskrawe kolory, to może typ mieszany - zima/lato?
Stary 2009-02-17, 10:03   #1816
koszmarny karolek
Raczkowanie

Co do włosów to gdy przyciemnisz brwi henna to wlosy nie beda wydawaly sie za ciemne i od razu poprawi sie ogolny wyglad twarzy. A co do kolorow to widac od razu ze jestes typem zimnym i lepiej wygladasz w kolorach ciemniejszych. Pieknie Ci w granacie chyba najlepiej z wszystkich kolorow w turkusie nie dobrze (to typowo wiosenny kolor) lepszy bedzie morski, widac tez ze lepiej w granacie ,w fiolecie niz w czerni, ale w czerni tez nie jest zle. pomaranczowy we wszystkich odcieniach odpada, beż tez chyba ze znajdziesz kamienny beż ktory wpada w szary, zielony nie jest dla Ciebie chyba ze sosnowa zielen, ktora jest niebieskawa. Niebieskie chusty jakby za jasne (1 post) dobrze wyglada ta w 3poscie (obok pomaranczowej). Zółtego lepiej unikac, a czerwony najlepszy bedzie taki wpadajacy w roz (malinowy). Mozesz tez pozwolic sobie na czekoladowy brąz. W palecie zimy jaskrawa jest np fuksja, róze, zolty(cytrynowy), ale te kolory nie beda razily jezeli nie beda na duzej powierzchni lub blisko twarzy, mozesz wybierac je na dodatki. Najwazniejsze przy takim typie kolorystycznym jest aby nie stosowac za duzo kolorow bo bedziesz wygladala jak papuga. Wlasciwie poki jestes mloda mozesz wybierac kolory z palety zimy nie bedziesz wygladac w nich zle jednak najlepiej bedzie jak beda one nieco przelamane.

Edytowane przez koszmarny karolek
Czas edycji: 2009-02-17 o 10:05
Stary 2009-02-17, 10:53   #1817
Anonimowa90o
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

odpowiedz najpierw na te wszystkie pytania

1. złotawo brązowawy
2. zielone na jednym oku brązowa plamka
3. piegi na nosie nie widoczne ogolem są nie rzucają sie w oczy ale są złotawe ciepłe
4. wydaje mi się ze jasny
5. ciemny blond
6. jasno rózowy
7. czarny biały,żółty rózowy, zielony,szary źle w beżowym czerwonym, brązowym

e comunque vada noi non ci perderemo.. x33

..
[ M ] 15.02.2009

...
Dukan
3.01 - 5.01 I FAZA
5.01 - 13.01 II FAZA
13.01 - 25.01 III FAZA
Anonimowa90o jest offline  
Stary 2009-02-17, 12:38   #1818
Thorgal1980
Zadomowienie

Karolek baaardzo Ci dziękuję! chyba sie znasz na tym brewki to sobie maluję po prostu troszkę paletką do brwi a na lato robię hennę, na zdjęciach mam niepomalowane żeby ten typ dobrze ocienić. co do granatu i turkusu to sie zgadzam, w beżu i szaro niebieskim na pierwszym zdjęciu w poście 1 faktycznie tak blado, w mietowym też (tu go nie załączyłam) widze ze chyba rzeczywiście w bardzo jasnych kolorach letnich wygladam mdło. oraz za mocny według mnie jest ten fiolet, zieleń butelki, pomarańcz, żółty-masakra. Według mnie ok. jest w poście 1 w kolorach: 2-zieleń(chyba jedyna tu zieleń która mi pasuje), 3- braz brudny, 4-niebieski troche zgaszony, 6 czerwień chyba jest ok. ale na wieksze wyjścia, w poście 2 chyba tylko w tym granacie na dole po srodku jest ok. i w ciemnej czekoladzie i ewentualnie w jasnym filoecie ale troche blado, z 3 posta jest ok. tylko niebieski, czy zaczynam już łapać w czy mi dobrze? bo to naprawdę ciężko ocenić tak na samym sobie. musze teraz poczytac o tym typie lato-zima i znaleść odpowiednie kolorki J
Thorgal1980 jest offline  
Stary 2009-02-17, 14:35   #1819
Lola20
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez koszmarny karolek Pokaż wiadomość
Co do włosów to gdy przyciemnisz brwi henna to wlosy nie beda wydawaly sie za ciemne i od razu poprawi sie ogolny wyglad twarzy. A co do kolorow to widac od razu ze jestes typem zimnym i lepiej wygladasz w kolorach ciemniejszych. Pieknie Ci w granacie chyba najlepiej z wszystkich kolorow w turkusie nie dobrze (to typowo wiosenny kolor) lepszy bedzie morski, widac tez ze lepiej w granacie ,w fiolecie niz w czerni, ale w czerni tez nie jest zle. pomaranczowy we wszystkich odcieniach odpada, beż tez chyba ze znajdziesz kamienny beż ktory wpada w szary, zielony nie jest dla Ciebie chyba ze sosnowa zielen, ktora jest niebieskawa. Niebieskie chusty jakby za jasne (1 post) dobrze wyglada ta w 3poscie (obok pomaranczowej). Zółtego lepiej unikac, a czerwony najlepszy bedzie taki wpadajacy w roz (malinowy). Mozesz tez pozwolic sobie na czekoladowy brąz. W palecie zimy jaskrawa jest np fuksja, róze, zolty(cytrynowy), ale te kolory nie beda razily jezeli nie beda na duzej powierzchni lub blisko twarzy, mozesz wybierac je na dodatki. Najwazniejsze przy takim typie kolorystycznym jest aby nie stosowac za duzo kolorow bo bedziesz wygladala jak papuga. Wlasciwie poki jestes mloda mozesz wybierac kolory z palety zimy nie bedziesz wygladac w nich zle jednak najlepiej bedzie jak beda one nieco przelamane.
Thorgal1980, w 100% zgadzam się z postem koszmarnego karolka A co do Twojego ostatniego posta, to uważam, że tenfiolet jest jak najbardziej w porządku - nie jest dla Ciebie za mocny, a to brudny brąz bym sobie podarowała - to kolor ziemi, gasi trochę Twoją chłodną urodę W poście drugim jest dobrze na wszystkich zdjęciach oprócz czwartego i szóstego - to nie są Twoje kolorki - stawiaj na zdecydowane barwy. Zgadzam się, że turkus to kolor raczej wiosenny (i pasujący wg mnie zimom południowym), ale Tobie w nim akurat bardzo ładnie Ta gorzka czekolada to chyba jedyny odcień brązu jaki będzie Ci pasował - kieruj się tu wskazówkami dla zimy - jeśli już brąz, to taki prawie czarny Trzeci post to generalnie zupełnie nie Twoja paleta barw, więc zgadzam się, że nich powinnaś wybrać tylko niebieski, choć szczerze mówiąc do Twojej urody lepiej pasują inne odcienie niebieskiego - ten "dżinsowy" jest raczej wiosenny
I jeszcze na koniec mały offtop - przepraszam,ale musiałam to napisac : śliczne oczyi super piesek w awatarze!
Stary 2009-02-17, 15:25   #1820
Amizu
Rozeznanie

Ja też chętnie poznała bym swój typ.. bo już sama nie wiem w jakich kolorach wygadam dobrze a przy których gasnę.

Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość

odpowiedz najpierw na te wszystkie pytania

1. Opalam się szybko na górnych partiach ciała najpierw na czerwono niestety. Potem opalenizna przyjmuje ładny brązowy kolorek. Bardzo ciężko opalają mi się nogi ale to chyba dlatego ze bardzo mało "wystawiam" je na słońce

2. kolor oczu Zielony. Ciemna obwódka tez jest i żółtawe plamki

3. nie mam piegów

4. Moim zdaniem moja skóra jest tak "świnkowata" różowa. Rumieńce są chyba bardziej różowe niż czerwone sama nie wiem;/.

5. Średni błąd. malutkie przebłyski jaśniejszego są ale baardzo mało ... latem przy słoneczku pokazuje się ich więcej.

6. Och tego nie umiem określić ;/ na zdjęciach widać. Wydaje mi się czerwono ..trochę koralowy

7. Dobrze czuje się w brązach i szarym, przygaszonej pomarańczy i koralowym. Nie przepadam za czernią i ostro czerwonym, białych rzeczy też nie nosze bo wydaje mi się ze blado wygadam wtedy.

Kilka zdjęćróznych załączam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_2531.jpg (38,8 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0001.jpg (66,5 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0005.jpg (67,6 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg user274128_pic10271_1222869671.jpg (38,0 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg user274128_pic10272_1222869671.jpg (27,3 KB, 18 załadowań)

Edytowane przez Amizu
Czas edycji: 2009-02-17 o 15:29
Amizu jest offline  
Stary 2009-02-17, 15:59   #1821
Thorgal1980
Zadomowienie

Lola 20 bardzo dziękuję, jezeli obie potwierdzacie tezę o typie lato-zima to juz jestem spokojna a ten malutki, piekny piesek w awatarze teraz wazy 65 kilo, ma 1,5 roku i juz z naszą suńką dorobił sie 7 takich właśnie jak on piesków, z których jeszcze 2 są do sprzedania a jedna panienka podobna do tatusia zostaje z nami (będe miała 3 Malamuty w domu-czy ja ocipiałam? ! no ale cóż taki juz nasz los -niepoprawnych psiarzy
Thorgal1980 jest offline  
Stary 2009-02-17, 16:12   #1822
Thorgal1980
Zadomowienie

Według mnie Amizu to wiosna...bo jak na jesień to sie za dobrze opala ale ciepły typ z niej na pewno. no chyba że włosy są farbowane. a co nasze kochane ekspertki na to?
Thorgal1980 jest offline  
Stary 2009-02-17, 16:12   #1823
koszmarny karolek
Raczkowanie

Thorgal1980 najwazniejsze zeby kolory ktore wybierasz byly w zimnej tonacji kolor zielony z 1 posta bylby dobry gdyby mial wiecej niebieskiego pigmentu, bo obecny jest z jesiennej palety i raczej niezbyt dobrze w nim wygladasz, brudny braz tez bym odrzucila i zastapila czekoladowym, a co do fioletu to jest dobry gdyby byl bardziej przygaszony bylby lapszy ale obecny przy pomalowanych brwiach i makijazu bedzie ok. Mysle, ze sama juz dobrze orientujesz sie w tych kolorach wiec napewno sobie poradzisz

Amizu takie wlosy moga nalezec tylko do wiosny
Stary 2009-02-17, 16:18   #1824
Thorgal1980
Zadomowienie

" tak mnie jeszcze naszła taka wątpliwość przy okreslaniu tych typów:
czy powinnyśmy przy określaniu koloru skóry brać pod uwagę kolor cery czy raczej patrzeć na skórę np. na dekolcie? no bo przecież stosujemy kwasy, filtry, peelingi itp. a to przecież pobiela i zmienia odcień cery? ja pyszczydło mam blade dość a resztę ciała taką zółtawą-no ale w sumie to może jeszcze się trzymać opalenizna (u mnie trzyma sie oprócz buzi bardzo długo)
-czy określajac kolor włosów patrzeć tylko na kolor przy skórze głowy gdzie jeszcze słońce nie zadziałalo? czy patrzeć calościowo? jak byłam młoda 13-17 lat to włosy miałam normalnie kasztanowe, a pózniej zrobiły sie właśnie od głowy takie brązo popielate a reszta rudawa"

Dziewczyny wczesniej pisałam że mam jeszcze takie watpliwości , zacywowałam powyżej czy możecie napisac co o tym sadzicie?
Thorgal1980 jest offline  
Stary 2009-02-17, 16:20   #1825
Thorgal1980
Zadomowienie

Ha! trafiłam z Amizu!
Thorgal1980 jest offline  
Stary 2009-02-17, 16:22   #1826
mOna01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
Baaaaardzo bym prosiła o pomoc w określeniu mojego typu

Opalam się cięęężko, długo, zawsze najpierw muszę się spiec na czerwono, później skóra delikatnie brązowieje.

Oczy jasne, niebieskie, od źrenicy odchodzą we wszystkie strony białe "promyczki" - kilka osób nazwało moje oczy "arktycznymi" Oprawa oczu normalna, nie jest bardzo wyrazista ale też nie wyjątkowo delikatna

Piegów brak

Cera jasna, odcień bywa różny... Jak jest podrażniona to różowa, ale skórę całego ciała mam zdecydowanie w tonacji żółtawej. Rumienię się chyba na czerwono

Ciemny blond/jasny brąz, kiedyś odcień był raczej ciepły, od kiedy farbuję widzę, że odrost ma zdecydowanie chłodniejszy odcień niż farbowana reszta

Kolor ust mocny, wyraźny i czerwony

Dobrze czuję się we wszystkich intensywnych kolorach, niezależnie czy chłodne odcienie czy ciepłe. Mocne barwy nadają mi wyrazistości. "Gubię się" w kolorach pastelowych, delikatnych - beż, brąz i inne takie sprawiają, że wyglądam jak szara myszka, bardzo mi nie pasują

Mam nadzieję że wystarczająco opisałam wszystko i da się coś z tego wyczytać
Przypominam się... Próbuję się do czegoś dopasować ale nic z tego, wiem tylko że na pewno nie jestem zimą.

mOna01 jest offline  
Stary 2009-02-17, 16:29   #1827
Thorgal1980
Zadomowienie

MoNa to może tak jak ja jesteś lato-zima, bo opisy podobne (z włosami mam dokładnie tak samo) z tym ze ja się szybko na słonku trzaskam i oklor oczu inny ale Twój pasuje i do lata i do zimy.
Thorgal1980 jest offline  
Stary 2009-02-17, 16:37   #1828
Amizu
Rozeznanie

Thorgal1980, koszmarny karolek Dzięki za opinie Moje włoski są naturalne tak tak

Czyli jestem wiosenka

Jak myślicie rude włoski by mi pasowały ? ... bardzo się nosze z zamiarem rudości
Amizu jest offline  
Stary 2009-02-17, 17:48   #1829
Lola20
Rozeznanie

Cytat:
Lola 20 bardzo dziękuję, jezeli obie potwierdzacie tezę o typie lato-zima to juz jestem spokojna a ten malutki, piekny piesek w awatarze teraz wazy 65 kilo, ma 1,5 roku i juz z naszą suńką dorobił sie 7 takich właśnie jak on piesków, z których jeszcze 2 są do sprzedania a jedna panienka podobna do tatusia zostaje z nami (będe miała 3 Malamuty w domu-czy ja ocipiałam? ! no ale cóż taki juz nasz los -niepoprawnych psiarzy
Doskonale Cię rozumiem - ja mam rottweilery

Cytat:
" tak mnie jeszcze naszła taka wątpliwość przy okreslaniu tych typów:
-czy określajac kolor włosów patrzeć tylko na kolor przy skórze głowy gdzie jeszcze słońce nie zadziałalo? czy patrzeć calościowo? jak byłam młoda 13-17 lat to włosy miałam normalnie kasztanowe, a pózniej zrobiły sie właśnie od głowy takie brązo popielate a reszta rudawa"

Dziewczyny wczesniej pisałam że mam jeszcze takie watpliwości , zacywowałam powyżej czy możecie napisac co o tym sadzicie?
Chodzi Ci o kolor czy tonacje skóry? Jeśli chodzi o kolor, to wydajemi się, że raczej na buzi i linii rzuchwy (tam, gdzie powinno się testowac kolory podkładów), wewnętrznej stronie nadgarstków...wiadomo, pozostałe częsci ciała często noszą ślady działania słońca-u mnie również trzymały się one zawsze bardzodługo, jednak naturalnykolor skóry to ten nieopalony. Tonację skóry można podobno sprawdzić poprzez obserwację żyłek na wewnętrznej stronie nadgarstka - jeśli są one niebieskie, tonacja skóry jest chłodna, jeśli natomiast zielonkawe - jest ciepła Z kolorem włosów też nalezy patrzeć raczej na ten naturalny, niepoddany jeszcze działaniu czynników zewnętrznych, chociaż nasz ogólny wizerunek tworzy oczywiściecało kształt wyglądu włosków Dlatego jesli nie czujesz się dobrze z włoskami rozjaśnionymi przez słońce, wydają Ci sie one za jasne i za ciepłe do Twojego typu urody, to zawsze można spróbowac zastosowac jakąś delikatną koloryzację (nptypu "ton w ton" - kolorem zbliżonym do tego, jaki masz przy samej skórze głowy)

Edytowane przez Lola20
Czas edycji: 2009-02-17 o 17:49
Lola20 jest offline  
Stary 2009-02-17, 19:26   #1830
Thorgal1980
Zadomowienie

Lola właśnie z włosami to tak podejrzewalam jak piszesz czyli powinnam wrócic do naturalnego koloru no może troche ciemniejszego bo w naturalnym troche blado wygladam chciałabym taki jasny braz popielaty ale kiedy ja do takiego dojde?-wlosy tak mi wolo rosna, że chyba do tego czasu będe miala czterdziestke kurcze z tymi zylkami na nadgarstkach to moje sa zielone ale to pewnie od opalenia. gebe mam taka jak widac na zdjeciach czyli blada a reszte ciała lekko opalona caly rok, podkłady bezowo-rózowe (takie jakie lato powinno stosować) odpadaja bo wdedy kontrast miedzy buzia a reszta ciała jest straszny. uzywam podkładu jasnego lekko w żółty wpadajacego żeby zrównac ten kontrast i wydaje mi sie ze tak jest ok. a zna ktos może fajna stronka w internecie o typach mieszanych? bo kilka znalazłam ale tam dosłownie po 3 zdania o nich pisza a ja bym chciała sie dowiedzieć wiecej?
Thorgal1980 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
makijaż oczy, typ, typ kolorystyczny, typ urody, uroda, urody

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości