Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-12-01, 15:01   #2701
ama1005
Raczkowanie

Dot.: Jaki typ kolorystyczny? Bardzo proszę o radę

Cześć dziewczyny!
Kiedyś sama próbowałam znaleźć swój typ kolorystyczny...ciężkie zadanie niby lato, ale wydaje mi się, że dobrze czuję się w ciepłych kolorach czy też odcieniach koloru włosów.Tak więc please help me

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się dość szybko, najpierw na czerwono, ale szybko zamienia się na ciepły złoty brąz i co ważne długo utrzymuje.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oprawa oczu jest ciemna ( rzęsy prawie czarne, brwi ciemny brąz, latem ciut jaśnieją) a oczy w kolorze niebieskim (avatar)

3. Piegi - jeśli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Występują, nie wiele ale są. Wydaje mi się , że zimą są bardziej szaro-brązowe, latem robią się bardziej ciepłe i wyraziste

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Jasny, lekko złotawy, prześwituje kilka naczynek (płytko unaczyniona), rumienię się na czerwono i to w sumie dość szybko

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Naturalny- ciemny blond, szybko tworzyły się złotawe pasemka od słońca. z własnych obserwacji lepiej czuję się w ciepłym blondzie niż zimnym, popielatym ( wtedy wyglądam na bladą wręcz chorą)

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Różowy, ale nie bardzo jasny.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze czuję się w beżach, pomidorowej czerwieni, purpurze, fuksji, malinie,soczystej zieleni, niebieskim, szarym, ale jasnym, lubię też czerń.
Źle czuję się w pastelowych różach, błękitach, czystej bieli, czerwieni ale takiej z pomarańczem,ciemnych brązach i szarościach.

Z góry dziękuję i życzę miłego popołudnia
ama1005 jest offline  
Stary 2009-12-01, 16:29   #2702
komicznie
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez babydoll1985 Pokaż wiadomość
Pomożemy, proszę tylko o zamieszczenie jakiegoś zdjęcia Twojej naturalnej twarzy na forum lub bezpośrednio na moją skrzynkę. Wtedy postaram się określić Twój typ.

na co dzień co prawda nie podkreślam oczu ale to jest jedyne w miarę aktualne zdjęcie. ;-) z góry dziękuję.
komicznie jest offline  
Stary 2009-12-01, 20:30   #2703
Aureliarita
Przyczajenie

Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam. Proszę Was o pomoc. Przeczytałam artykuły i wydaje mi się, że jestem jesienią lub wiosną. I w jednym i w drugim typie są pewne szczegóły, które do mnie nie pasują. Może więc jestem jesienio-wiosną? A może jeszcze czymś innym?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się dość szybko, od razu na brązowo. Odcień opalenizny ciepły, złotawy.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Z kolorem oczu mam problem... Nie są ciemne, ale też nie bardzo jasne. W środku, zaraz za źrenicą są piwne, od połowy przechodzą w zielono-szary. Otoczone są wyraźnie ciemniejszą, szarą obwódką. Brwi i rzęsy ciemne, wyraźnie zaznaczone.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Mam na twarzy kilka jasno brązowych punktów, ale nie wiem, czy można je nazwać piegami.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Zdecydowanie jasna. Zazwyczaj się nie rumienię, chyba że podczas napadu śmiechu lub na mrozie (wtedy raczej na różowo).

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Ciepły brąz (jaśniejszy od kasztanowego), ze złotym połyskiem, na słońcu końcówki czasami wpadają w rudawy.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Pastelowo różowe, jasne.

Dobrze mi w butelkowej/oliwkowej zieleni, podobno ładnie wyglądam w lawendowym. Często ubieram się na brązowo (chociaż nie wiem, czy dobrze robię ;P). Raczej źle mi w jasno szarym.

Edytowane przez Aureliarita
Czas edycji: 2009-12-03 o 11:53
Aureliarita jest offline  
Stary 2009-12-02, 13:05   #2704
stalowamagnolia
Wtajemniczenie

Dziewczyny! a mi też pomożecie odkryć mój typ urody? za każdym razem kiedy rozwiązuje na to jakiś test wychodzi mi co innego

zdjęcie jest głupawe, ale nie miałam akurat innego pod ręką
mam jasną cerę, zielone oczy z ciemna obwódką oraz brązowe włosy ,choć na zdjęciu wyglądają na rudawe
help mi!

Edytowane przez stalowamagnolia
Czas edycji: 2009-12-02 o 13:07
stalowamagnolia jest offline  
Stary 2009-12-02, 14:27   #2705
margo27
Raczkowanie

Ja też chętnie bym sie dowiedziała jaki mam typ urody. Proszę was o pomoc.

Opalam się bardzo wolno. Najpierw na czerwono a dopiero po 2-3 dniach opalenizna staje się lekko brązowa. Od opalania mam piegi na ciele.

Oczy niebieskie, kolor podchodzi pod ciemno szary. Tęczówki z jasną obwódką. Brwi i rzęsy jasne brązowo-szare.

Dużo piegów na rękach i ciele ale to raczej od słońca. Na twarzy kilka. Piegi brązowo-rude.

Cera jasna wpadająca w róż. Rumienie się na różowo.

Kolor brązowy tak jakby mysi.

Różowo-czerwone ale nie ciemnie i nie jasne.

Lubię kolory czarny, czerwony, niebieski i zielony ale nie pastelowe tylko takie bardziej jaskrawe, wyrazne. Lubie także odcienie szarości. Najgorzej wyglądam w żółtym i białym.
margo27 jest offline  
Stary 2009-12-02, 16:50   #2706
Kredzia_
Zakorzenienie

Cytat:

Czy można prosić o jakieś zdjęcie?Będzie mi łatwiej i lepiej zdefiniować Twój typ;-)

Zdjecia wyslalam na pw
Kredzia_ jest offline  
Stary 2009-12-02, 18:03   #2707
sinsemilla
Raczkowanie

Czesc (; rozwniez prosze o pomoc o zdefiniowanie mojego typu urody. bo ja sie kompletnie na tym nie znam

. Jak się opalasz -
stopniowo.. bo musze 2-3 razy wyjsc na slonce , potem to jets jeden raz i jestem brązowiutka [odrazu] Odcień opalenizny jest taki brązowo.. zloto brudny ;p

2. Kolor oczu -
niebiesko zółte.. takie smieszne . bo mam obwodke zółlo-pamaranczowa, a dalej niebiekie (; [ z daleka wylagaja na zielone ;D ]
oprawa oczu średnia, sredni brąz.

3. Piegi - są, takie bardziej złotawe, rude?!, letem bardziej je widac.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? hm. uzywam podkladu 'natural begine" z giordani gold i on jest idealny ; p wiec taki od beżu.
rumienie sie na rózowo.

5. Naturalny kolor włosów - jasny brąz. z refleksami.

6. Kolor ust - jasny cieply róż.

dobre-zółty, malinowy,biały
źle- brązowy, niebieski, fioletowy
sinsemilla jest offline  
Stary 2009-12-02, 18:49   #2708
babydoll1985
Raczkowanie

Czy opalasz się ładnie na brązowo, czy najpierw na czerwono?
Rumienisz się?

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

Cytat:
Napisane przez stalowamagnolia Pokaż wiadomość
Dziewczyny! a mi też pomożecie odkryć mój typ urody? za każdym razem kiedy rozwiązuje na to jakiś test wychodzi mi co innego

zdjęcie jest głupawe, ale nie miałam akurat innego pod ręką
mam jasną cerę, zielone oczy z ciemna obwódką oraz brązowe włosy ,choć na zdjęciu wyglądają na rudawe
help mi!
Te pytania są do stalowamagnolia
babydoll1985 jest offline  
Stary 2009-12-03, 09:24   #2709
stalowamagnolia
Wtajemniczenie

Cytat:
Czy opalasz się ładnie na brązowo, czy najpierw na czerwono?
Rumienisz się?

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

Te pytania są do stalowamagnolia
Opalam się zdecydowanie na czerwono i chyba rzadko się rumienie.
Stary 2009-12-03, 15:08   #2710
Alleb
Przyczajenie

A mi nikt nie pomoże?
Alleb jest offline  
Stary 2009-12-04, 18:41   #2711
babydoll1985
Raczkowanie

Cytat:
Opalam się zdecydowanie na czerwono i chyba rzadko się rumienie.
A czy opalenizna staje się potem brązowa czy ciężko jest Ci się opalić?
Prawdopodobne, że jesteś typem jesień.
Powiedz mi jeszcze w jakich kolorach dobrze się czujesz?

---------- Dopisano o 18:41 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

Cytat:
Napisane przez sinsemilla Pokaż wiadomość
Czesc (; rozwniez prosze o pomoc o zdefiniowanie mojego typu urody. bo ja sie kompletnie na tym nie znam

. Jak się opalasz -
stopniowo.. bo musze 2-3 razy wyjsc na slonce , potem to jets jeden raz i jestem brązowiutka [odrazu] Odcień opalenizny jest taki brązowo.. zloto brudny ;p

2. Kolor oczu -
niebiesko zółte.. takie smieszne . bo mam obwodke zółlo-pamaranczowa, a dalej niebiekie (; [ z daleka wylagaja na zielone ;D ]
oprawa oczu średnia, sredni brąz.

3. Piegi - są, takie bardziej złotawe, rude?!, letem bardziej je widac.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? hm. uzywam podkladu 'natural begine" z giordani gold i on jest idealny ; p wiec taki od beżu.
rumienie sie na rózowo.

5. Naturalny kolor włosów - jasny brąz. z refleksami.

6. Kolor ust - jasny cieply róż.

dobre-zółty, malinowy,biały
źle- brązowy, niebieski, fioletowy
Czy mogłabyś zamieścić jakieś swoje zdj.?
Byłabym bardzo wdzięczna

Edytowane przez babydoll1985
Czas edycji: 2009-12-04 o 18:40
Stary 2009-12-04, 22:41   #2712
Ewa1711
Raczkowanie

GG do Ewa1711

witam!
również poprosiłabym o pomoc osoby kompetentne, bo czasami naprawdę mam problem z dobraniem makijażu i kolorów odpowiadających mojemu typowi urody...

oto odpowiedzi na pytania:

Raczej dość szybko, na początku mam zaczerwienioną skórę, ale po 3-4 dniach jest już ładny brązik.

Oczy mają kolor ciemnej zieleni, trochę wpadającej w szarość, na zewnątrz mają ciemniejszą obwódkę, a od strony źrenicy jaśniejszą - złotawą. Brak plamek. Oprawa oczu jest mocna, zdecydowana, czarna.

Mam piegi, niezbyt liczne, ale ujawniają się w lecie. Ich odcień jest ciepły, brązowy.

I tu się zaczynają schody... hmm uważam że mam ciepły raczej brzoskwiniowo-różowy odcień skóry, raczej jasny odcień. Rumienię się na czerwono.

Naturalne włoski zdecydowanie ciemniejsze, taki średni brąz, zdecydowanie mysi, niestety...

Usta mają odcień różowy, niezbyt nasycony, jasny odcień.

Dobrze czuję się w zdecydowanych wyraźnych kolorach czerwieni, chabrowym, soczystej zieleni, fuksji, fiolecie, też w czarnym i czystej bieli. Lubię też grafitowe odcienie.

Nie lubię natomiast złotych, pastelowych, beżowych kolorków.

Bardzo proszę o pomoc
dołączam zdjęcia, więcej w moim profilu
Ludzie są jak wiatr. Jedni lekko przelecą przez życie i nic po nich nie zostaje, drudzy dmą jak wichry, więc zostają po nich serca złamane, jak jakies drzewa po huraganie. A inni wieją jak trzeba. Tyle, żeby wszystko na czas mogło kwitnąć i owocować. I po tych zostaje piękno naszego świata...

Edytowane przez Ewa1711
Czas edycji: 2009-12-04 o 22:45
Ewa1711 jest offline  
Stary 2009-12-05, 16:16   #2713
stalowamagnolia
Wtajemniczenie

Do babydoll1985:
Gdy poleże dłużej na słońcu skóra najpierw mi czerwienieje, poźniej nieco brązowieje, a na końcu schodzi i po zawodach.

Ubieram się w zimne kolory, nigdy w jakieś ciepłe odcienie...a może powinnam.
Moje ulubione to czarny, popielaty,biały, turkusowy i kobaltowy.

Czas edycji: 2009-12-05 o 16:20
Stary 2009-12-05, 19:10   #2714
babydoll1985
Raczkowanie

Cytat:
Do babydoll1985:
Gdy poleże dłużej na słońcu skóra najpierw mi czerwienieje, poźniej nieco brązowieje, a na końcu schodzi i po zawodach.

Ubieram się w zimne kolory, nigdy w jakieś ciepłe odcienie...a może powinnam.
Moje ulubione to czarny, popielaty,biały, turkusowy i kobaltowy.
Czy to Twój naturalny kolor włosów, który masz na zdjęciu?
Waham się pomiędzy jesienią a latem, prawdopodobnie chyba jednak lato

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

Cytat:
Napisane przez margo27 Pokaż wiadomość
Ja też chętnie bym sie dowiedziała jaki mam typ urody. Proszę was o pomoc.

Opalam się bardzo wolno. Najpierw na czerwono a dopiero po 2-3 dniach opalenizna staje się lekko brązowa. Od opalania mam piegi na ciele.

Oczy niebieskie, kolor podchodzi pod ciemno szary. Tęczówki z jasną obwódką. Brwi i rzęsy jasne brązowo-szare.

Dużo piegów na rękach i ciele ale to raczej od słońca. Na twarzy kilka. Piegi brązowo-rude.

Cera jasna wpadająca w róż. Rumienie się na różowo.

Kolor brązowy tak jakby mysi.

Różowo-czerwone ale nie ciemnie i nie jasne.

Lubię kolory czarny, czerwony, niebieski i zielony ale nie pastelowe tylko takie bardziej jaskrawe, wyrazne. Lubie także odcienie szarości. Najgorzej wyglądam w żółtym i białym.
Czy można prosić o zdjęcie? Bardzo mi to pomoże
Stary 2009-12-06, 13:23   #2715
Kaj00nia
Raczkowanie

Hej dziewczyny ja również chciałabym określić swój typ urodyDlatego zwracam sie do Was z prosba o pomoc,gdyz co robie sobie jakis test(wiadomo mowie o roznych) to wychodza mi niejednoznaczne wyniki.Z tego co pamietam jeszcze zaden z testow nie wytypowal u mnie jedynie zimy;p

Naturalny kolor włosów:W dzieciństwie jasny słoneczny blond,w okresie dojrzewania średni/ciemny blond szarawo piaskowy.
Kolor oczu:Szaro-zielone o chlodnym odcieniu.Ani ciemne ani jasne.
Kolor i cechy cery:Bardzo jasna,rozowo-bezowa ze zlotawa poswiata.
Wystepuja piegi w kolorze zlotobrązowym.
Usta:Jasne rozowe
Oprawa oczu:Rzesy i brwi blond
Opalam się:powoli na złoto brzoskwiniowy

Co ciekawe obecnie robie sie na ciemny braz wiadomo zmieniajac rowniez oprawe oczu(henna brwi) i wbrew wszelkim domniemanym opiniom odmladza mnie a nie postarza

Z gory dziekuje za odpowiedz
Kaj00nia jest offline  
Stary 2009-12-06, 15:44   #2716
stalowamagnolia
Wtajemniczenie

Do babydoll1985:
Z natury moje włosy są brązowe, nie mają rudego odcienia.

Czas edycji: 2009-12-06 o 15:49
Stary 2009-12-07, 18:11   #2717
Bramka
Przyczajenie

Sama nie potrafię ocenić swojego typu, prosiłabym o pomoc

1. Jak się opalasz
Raczej szybko, zazwyczaj od razu na brązowo, to taki beżowo brązowy jest. Czasami jest tak że jestem najpierw lekko czerwona, ale szybko zamienia się to w taki ciepły brąz/beż.

Jasne, niebieskie, szaro-niebieskie. Tęczówki mają ciemniejszą obwódkę. Są lekkie plamki, takie złociste, ledwie widoczne. Oprawa jest chyba raczej zdecydowana.

Mam może z 4 piegi na nosie, są raczej szarawe, niewidoczne

Nie jestem pewna, wydaje mi się że ciepły, ale nie ciemny. Rumienię się bardzo rzadko, a jeśli już to się wtedy nie widzę, ale kiedy już mi się zdarzy to podobno bardzo delikatnie i na czerwono.

Ciemny, zawsze miałam ciemne, brązowe włosy. Naturalny kolor miał wiele złotawych przebłysków.

Ciepły - czerwień.

Najlepiej się czuję w czerni, często w połączeniu z bielą. Lubię też mocną czerwień, w połączeniu z ww kolorami. W zieleni też czuję się bardzo dobrze, ale nie w jasnej zieleni, raczej w ciemniejszej ale dość intensywnej, czasem też wpadającej w kolor morski.
Na zdjęciu mam sweterek o kolorze w którym czuję się bardzo dobrze
A źle się czuję w pomarańczy, żółci.

Na zdjęciach poza tuszem i bezbarwnym błyszczykiem nie mam makijażu.
Włosy miałam przyciemniane szamponem, ale na zdjęciach jest już kolor prawie naturalny (proszę nie zwracać uwagi na fryzurę, a raczej jej brak, wiało bardzo :P)

Edytowane przez Bramka
Czas edycji: 2009-12-07 o 18:13
Bramka jest offline  
Stary 2009-12-07, 18:18   #2718
babydoll1985
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ewa1711 Pokaż wiadomość
witam!
również poprosiłabym o pomoc osoby kompetentne, bo czasami naprawdę mam problem z dobraniem makijażu i kolorów odpowiadających mojemu typowi urody...

oto odpowiedzi na pytania:

Raczej dość szybko, na początku mam zaczerwienioną skórę, ale po 3-4 dniach jest już ładny brązik.

Oczy mają kolor ciemnej zieleni, trochę wpadającej w szarość, na zewnątrz mają ciemniejszą obwódkę, a od strony źrenicy jaśniejszą - złotawą. Brak plamek. Oprawa oczu jest mocna, zdecydowana, czarna.

Mam piegi, niezbyt liczne, ale ujawniają się w lecie. Ich odcień jest ciepły, brązowy.

I tu się zaczynają schody... hmm uważam że mam ciepły raczej brzoskwiniowo-różowy odcień skóry, raczej jasny odcień. Rumienię się na czerwono.

Naturalne włoski zdecydowanie ciemniejsze, taki średni brąz, zdecydowanie mysi, niestety...

Usta mają odcień różowy, niezbyt nasycony, jasny odcień.

Dobrze czuję się w zdecydowanych wyraźnych kolorach czerwieni, chabrowym, soczystej zieleni, fuksji, fiolecie, też w czarnym i czystej bieli. Lubię też grafitowe odcienie.

Nie lubię natomiast złotych, pastelowych, beżowych kolorków.

Bardzo proszę o pomoc
dołączam zdjęcia, więcej w moim profilu
Wszystkie cechy Twojej urody wskazują na typ urody lato. Fakt, że czujesz się dobrze w mocnych kolorach, może wynikać z tego , że przyciemniasz włosy, które przy ciemnej oprawie oczu mogą nadawać jej bardziej ostrzejszy charakter, który odpowiada typie zima. Poza tym z Twojej twarzy bije łagodny spokój, co również charakteryzuje osoby o typie letnim, który jest typem romantycznym w przeciwieństwie do zimy, której kolorystyka i styl opierają się na kontrastach, gdyż jest to tzw. typ awangardowy o mocnym charakterze.
Poniżej przygotowałam dla Ciebie krótką charakterystykę Twojego typu oraz paletę, z której będziesz mogła korzystać przy dobieraniu kosmetyków i ubrań.

Lato
Jest to typ chłodny, który najładniej prezentuje się w swoich naturalnych barwach.
Nie służy mu zbyt mocna opalenizna ani radykalna zmiana koloru włosów.
Ogólnie jest to typ romantyczny, pastelowy nie znoszący kontrastów, zarówno w makijażu jak i ubiorze.

Kolory korzystne dla Twojego typu urody to:
- marynarski błękit,
- jasno-niebieski(kolor nieba latem)
- fioletowy z domieszką różu, śliwkowy, fuksja,
- lawendowy
- malinowy,
- wiśniowy, kol. czerwonego wina
- miętowy, morski (zielono-niebieski),
- antracytowy (szaro-czarny),
- srebrny, gołębia szarość,
- pudrowy róż,
- delikatny cytrynowy,
- kamienny beż

Natomiast kolory, których powinnaś unikać(niekorzystne) to:
- ciepłe brązy,
- pomarańczowy, brzoskwiniowy, morelowy,
- ceglasta czerwień,
- ciepły beż,
- złoty,
- czysta biel

Kolory neutralne dla Twojego typu urody to:
- wszystkie odcienie chłodnej szarości,
- brąz z odcieniami szarości lub różu,
- popielaty beż, beż z domieszką różu,
- przełamana biel (ecru)
- kolor gorzkiej czekolady

Są to kolory, które bezpiecznie łączą się z wszystkimi Twoimi kolorami korzystnymi.
Stary 2009-12-07, 19:54   #2719
Ewa1711
Raczkowanie

GG do Ewa1711

Serdecznie dziękuję Babydoll za tą analizę
wyprowadziłaś mnie z dużego błędu, bo myślałam, że jestem jesienią, a tu takie zaskoczenie, ale to dobrze bo wreszcie dowiedziałam się jakim jestem typem kolorystycznym
tak, kiedyś przyciemniałam włosy, ale teraz stwierdziłam, że lepiej się czuję w kasztanowych brązach, a nawet w lekko rudych włoskach
dzięki będę się stosować do tych porad
Ludzie są jak wiatr. Jedni lekko przelecą przez życie i nic po nich nie zostaje, drudzy dmą jak wichry, więc zostają po nich serca złamane, jak jakies drzewa po huraganie. A inni wieją jak trzeba. Tyle, żeby wszystko na czas mogło kwitnąć i owocować. I po tych zostaje piękno naszego świata...
Ewa1711 jest offline  
Stary 2009-12-08, 18:11   #2720
babydoll1985
Raczkowanie

Stary 2009-12-08, 19:01   #2721
Bramka
Przyczajenie

Babydoll, a czy spróbowałabyś określić również mój typ? Proszę
Bramka jest offline  
Stary 2009-12-08, 19:58   #2722
stalowamagnolia
Wtajemniczenie

Lato...fiu fiu
Ciesze się, bo uwielbiam tą porę roku, choć urodziłam się zimą brrr!

Jeszcze raz dziękuje Babydoll1985

Czas edycji: 2009-12-08 o 19:59
Stary 2009-12-08, 21:29   #2723
sinsemilla
Raczkowanie

babydoll1985 :
"Czy mogłabyś zamieścić jakieś swoje zdj.?
Byłabym bardzo wdzięczna"

przepraszam, ale nie było mnie pare dni na forum.
Oczywiscie mogę. (: Niestety nie mam takich zdjec z teraz ,są z przed roku moze wiecej , ale te zdjecia mysle ze pokazuja najwazniejsze i naturalne (; a cechy urody sie nie zmieniaja raczej ; d
sinsemilla jest offline  
Stary 2009-12-08, 21:55   #2724
karolcia017
Raczkowanie

hej dziewczyny czy moglaby mi ktoras pomoc w ocenie "jakim typem jestem" xD

Naturalny kolor włosów: średni brąz, farbowane blond
Kolor oczu: niebieski
Kolor i cechy cery: skłonna do zaczerwienień(raczej rzadko), jasna - i dlatego mam porblem z okresleniem czy rozowy odcien ;]
Usta: różowo-czerwony
Oprawa oczu: brązowe/ ciemno brązowe brwi i rzęsy
Opalam się: na początku raczek a po 2dniach ładny brąz
Kolory w ktorych czuje sie dobrze: jasny róż, biel, błękit, szary, kremowy.
Kolory w ktorych nie wygladam dobrze: zieleń mocna, czerwień.
Nie mam piegów. Jedynie na ramionach xD

Z góry dziekuje jesli ktos mi pomoze. Pozdrawiam
karolcia017 jest offline  
Stary 2009-12-10, 18:22   #2725
babydoll1985
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Bramka Pokaż wiadomość
Sama nie potrafię ocenić swojego typu, prosiłabym o pomoc

1. Jak się opalasz
Raczej szybko, zazwyczaj od razu na brązowo, to taki beżowo brązowy jest. Czasami jest tak że jestem najpierw lekko czerwona, ale szybko zamienia się to w taki ciepły brąz/beż.

Jasne, niebieskie, szaro-niebieskie. Tęczówki mają ciemniejszą obwódkę. Są lekkie plamki, takie złociste, ledwie widoczne. Oprawa jest chyba raczej zdecydowana.

Mam może z 4 piegi na nosie, są raczej szarawe, niewidoczne

Nie jestem pewna, wydaje mi się że ciepły, ale nie ciemny. Rumienię się bardzo rzadko, a jeśli już to się wtedy nie widzę, ale kiedy już mi się zdarzy to podobno bardzo delikatnie i na czerwono.

Ciemny, zawsze miałam ciemne, brązowe włosy. Naturalny kolor miał wiele złotawych przebłysków.

Ciepły - czerwień.

Najlepiej się czuję w czerni, często w połączeniu z bielą. Lubię też mocną czerwień, w połączeniu z ww kolorami. W zieleni też czuję się bardzo dobrze, ale nie w jasnej zieleni, raczej w ciemniejszej ale dość intensywnej, czasem też wpadającej w kolor morski.
Na zdjęciu mam sweterek o kolorze w którym czuję się bardzo dobrze
A źle się czuję w pomarańczy, żółci.

Na zdjęciach poza tuszem i bezbarwnym błyszczykiem nie mam makijażu.
Włosy miałam przyciemniane szamponem, ale na zdjęciach jest już kolor prawie naturalny (proszę nie zwracać uwagi na fryzurę, a raczej jej brak, wiało bardzo :P)
Zdecydowanie jesteś typem zima.
Jest to typ chłodny, lubiący kontrasty. W palecie kolorystycznej zimy dominują żywe i mocne kolory, które idealnie podkreślają jej wyrazistą urodę.
Natomiast we wszystkich barwach zgaszonych i przybrudzonych wygląda nieciekawie i smutno.

- czarny,
- biały,
- srebrny,
- bordowy, oberżyna,
- fuksja,
- granatowy,
- śliwkowy,
- mocny żółty,
- ciemna mocna zieleń,
- czysta zimna czerwień,
- grafit,
- intensywny niebieski,
- lodowy błękit, lodowy róż

Kolory niekorzystne to:

- ciepłe brązy,
- pomarańczowy,
- beżowy,
- złoto,
- rdzawa czerwień,
- oliwkowy,
- kremowy

Kolory neutralne:

- śnieżnobiały,
- czarny,
- zimne szarości,
Są to kolory, które bezpiecznie łączą się z wszystkimi Twoimi kolorami korzystnymi.

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Cytat:
Napisane przez karolcia017 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny czy moglaby mi ktoras pomoc w ocenie "jakim typem jestem" xD

Naturalny kolor włosów: średni brąz, farbowane blond
Kolor oczu: niebieski
Kolor i cechy cery: skłonna do zaczerwienień(raczej rzadko), jasna - i dlatego mam porblem z okresleniem czy rozowy odcien ;]
Usta: różowo-czerwony
Oprawa oczu: brązowe/ ciemno brązowe brwi i rzęsy
Opalam się: na początku raczek a po 2dniach ładny brąz
Kolory w ktorych czuje sie dobrze: jasny róż, biel, błękit, szary, kremowy.
Kolory w ktorych nie wygladam dobrze: zieleń mocna, czerwień.
Nie mam piegów. Jedynie na ramionach xD

Z góry dziekuje jesli ktos mi pomoze. Pozdrawiam
Hej!
Czy można prosić o wyraźniejsze zdjęcie, to na avatarze nie jest zbyt widoczne
Stary 2009-12-10, 19:30   #2726
karolcia017
Raczkowanie

heh to nie jest moje zdjecie; )

Edytowane przez karolcia017
Czas edycji: 2009-12-13 o 19:42
karolcia017 jest offline  
Stary 2009-12-10, 22:41   #2727
ewelinab93
Przyczajenie

Witam, sama nie potrafie określić swojego typu, czy mógłby mi ktoś pomóc ? ^^

Jak się opalasz - bardzo szybko, od razu na taki kolor brązowa-oliwkowy, bardzo nietypowy.. '

2. Kolor oczu - zielono - niebieskie. chwilami wyglądają na szare, moce, szerokie czarne obwódki.

3. Piegi - wcale

4. Cera - latem - oliwkowy, zimą - bardzo blada, wręcz biała.

5. Naturalny kolor włosów - jasny brąz z ciemnymi i jasnymi reflekasami

6. Kolor ust - delikatny, koralowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? niebieski, zielony, zółty, fiolet..
ewelinab93 jest offline  
Stary 2009-12-11, 12:29   #2728
agus1315
Zakorzenienie

Cześć dziewczyny, też bym bardzo prosiła o określenie mojego typu urody, sama jakoś nie mogę sobe z tym poradzić

1. Jak się opalasz -
Opalam się szybko, na brązowo

2. Kolor oczu -
oczy mam piwne, z delikatną zieloną obwódką. Brwi i rzęsy ciemne

3. Piegi -
niestety mam, złotawe, bardziej widoczne latem, zimą ledwo co

4. Cera -
tu mam własnie problem, mam raczej ciemną karnację, dość szybko się rumienie raczej na czerwono

5. Naturalny kolor włosów -
naturalne ciemny brąz

różowe

dobrze czuje się w czarnych, zielonych i fioletowych [takie najcześciej mam ciuchy ]
zdecydowanie nie przepadam za różem, czerwonym, żołtymi, pomaranczowymi

Edytowane przez agus1315
Czas edycji: 2009-12-11 o 12:30
agus1315 jest offline  
Stary 2009-12-11, 16:46   #2729
Bramka
Przyczajenie

babydoll1985, Dziękuję Ci ślicznie

Edytowane przez Bramka
Czas edycji: 2009-12-11 o 16:49
Bramka jest offline  
Stary 2009-12-11, 18:18   #2730
babydoll1985
Raczkowanie

DO SINSEMILLA
Dziękuję za zdjęcia, bardzo mi pomogły

Cechy Twojej urody wskazują, że jesteś typem urody lato.

Jest to typ chłodny, który najładniej prezentuje się w swoich naturalnych barwach. Nie służy mu zbyt mocna opalenizna ani radykalna zmiana koloru włosów.
Poniżej przygotowałam paletę kolorów dla Twojego typu, którą będziesz mogła kierować się podczas wyboru kosmetyków oraz ubioru.

- przygaszony niebieski(kolor nieba latem),
- fioletowy z domieszką różu, fuksja,
- lawendowy,
- malinowy,
- wiśniowy, kol. czerwonego wina
- miętowy, morski (zielono-niebieski),
- antracytowy (szaro-czarny),
- srebrny,
- gołębia szarość,
- pudrowy róż,
- delikatny cytrynowy,
- kamienny beż

Natomiast kolory, których powinnaś unikać (niekorzystne) to:

- ciepłe brązy,
- pomarańczowy, brzoskwiniowy, morelowy,
- ceglasta czerwień,
- ciepły beż,
- złoty,
- czysta biel,
- czarny

Kolory neutralne dla Twojego typu urody:

- wszystkie odcienie chłodnej szarości,
- popielaty beż,
- przełamana biel (ecru)

Edytowane przez babydoll1985
Czas edycji: 2009-12-11 o 18:20
Zamknij wątek

Tagi
makijaż oczy, typ, typ kolorystyczny, typ urody, uroda, urody

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości