Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-12-11, 18:57   #2731
zmija19
Zadomowienie

Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

.

Edytowane przez zmija19
Czas edycji: 2009-12-11 o 18:58 Powód: nie ten wątek.
zmija19 jest offline  
Stary 2009-12-12, 21:37   #2732
sinsemilla
Raczkowanie

dziękuje babydoll1985
teraz będę wiedziała czego unikac ; d
i prawda z tą zmianą koloru wlosow, czarny nie dla mnie ;]
sinsemilla jest offline  
Stary 2009-12-12, 22:28   #2733
optyma
Raczkowanie

babydoll
czy i ja mogę prosic o pomoc ?
1. oczy - zielone,
2. cera - w odcieniu raczej żółtawym ale jasnym, zdarza mi sie rumienić,
3. opalam sie - bardzo powoli, ale na brąz, chyba ze przesadze ze słonkiem to wtedy oczywiscie na czerwono,
4. piegi - sa cały rok, ale głównie na nosie, raczej złocisto-brązowe,
5. włosy - sama juz nie wiem, bo od lat farbuje ciemny blond, jasny brąz, kiedys dzieciaki na podwórku wołały, ze jestem ruda , ale po odrostach wnioskuje, że zniknał mi chyba ten ryży połysk,
dla pomocy nie wklejam swojego zdjęcia, bo nie posiadam takiego bez makijażu, ale daje fotke Evangeliny Lilly, ona ma prawie identyczny z moim typ urody, moze oczy u mnie sa ciut mniej piwne
http://www.poptower.com/images/db/46...line-lilly.jpg
http://www.evangelinefan.com/wp-cont...nd-mercier.jpg
optyma jest offline  
Stary 2009-12-12, 23:36   #2734
Argena
Przyczajenie

witam! też prosiłabym o pomoc, bo sama nie potrafię się określić.

cera bardzo jasna, chociaż to zależy od pory roku, nie mam piegów,
oczy najczęściej szare (takie stalowe), chociaż w zależności od koloru włosów (bo często go zmieniam) niebieskawe lub zielone
ciężko się opalam, prawie wcale, chyba że się spiekę, wtedy po kilku dniach jest brąz
jako dziecko miałam włosy koloru złotego ciemnego blondu, potem sciemniał do kasztanowego brązu
jeśli chodzi o kolory, dobrze czuję się w fiolecie (buraczkowym), khaki, i granacie. za to kiepsko mi w czerni i bieli

dokładam do pomocy linki ze zdjęciami chyba całej gamy kolorów włosów, jakie miałam na głowie

http://img509.imageshack.us/img509/3007/megm.jpg <-- na górze moje naturalne odrosty, niżej rozjaśniane

http://img341.imageshack.us/img341/8204/sdc11743.jpg
http://img513.imageshack.us/img513/7011/14101004.jpg

z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez Argena
Czas edycji: 2009-12-13 o 00:58
Argena jest offline  
Stary 2009-12-13, 11:08   #2735
maymay6
Rozeznanie

A i ja poproszę o pomoc

1. Jak się opalam? Ciężko mi powiedzieć bo staram się jak mogę unikać słońca - ostatnio dostaję od słońca wysypki więc przemykam kanałami .

2. Kolor oczu: W środku brązowo-pomarańczowe, potem zielonkawe w plamki a na koniec zielona oprawka. Czyli takie coś a'la kocie. Brwi i rzęsy to średni brąz.

3. Piegi są cały rok. Brązowo - beżowe zimą, lekko złotawe. Latem bardziej wyraziste. Raczej w ciepłym odcieniu.

4. Cera ma wyraźnie żółtawe zabarwienie. Gdy przykładam do różowej skóry to widać to bardzo wyraźnie. Jest jasna, ale ciepła. Rumienię się... nie mam pojęcia na jaki kolor bo nie zwracałam na to uwagi. Raczej dzieje się to w sytuacjach stresujących, albo jak wejdę z zimnego mrozu do ciepłego pomieszczenia.

5. Kolor włosów - jasny brąz. Przy skórze przypruszony, jakby szarawy, ale zaraz uzyskuje lekko złotawe refleksy.

6 Kolor ust - jasne. Raczej ciepły róż.

7. Kolory Najlepiej czuję się w ciepłych brązach, ciepłych beżach, zieleniach tych jesiennych, ale jasnych. Lubię też czerń, ciepłe wyraziste czerwienie - jak kolor dojrzałej jarzębiny, głębokie ciepłe bordo, kubusiowy żółty, ciemne pomarańcze - również te w kolorze liści jesieni. Jeśli biel to tylko złamana, nigdy śnieżnobiała (w tej śnieżnobiałej moja cera robi się żółta, brzydka, stara).

Nie lubię niebieskiego, jasnych fioletów, granatów, błękitów, zimnych kolorów, czystej bieli. Jasne róże czy pastele też odpadają. Zimna butelkowa zieleń powoduje wyraźnie widoczne rumieńce co nie wygląda ładnie.

Czy dobrze myślę, że jestem typem jesieni?
[EDIT] Jakie kolory włosów pasują najbardziej do takiego koloru cery? Czy np kasztan dobrze by wyglądał?

Edytowane przez maymay6
Czas edycji: 2009-12-13 o 11:20 Powód: Dopisek :)
maymay6 jest offline  
Stary 2009-12-13, 18:36   #2736
babydoll1985
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ewelinab93 Pokaż wiadomość
Witam, sama nie potrafie określić swojego typu, czy mógłby mi ktoś pomóc ? ^^

Jak się opalasz - bardzo szybko, od razu na taki kolor brązowa-oliwkowy, bardzo nietypowy.. '

2. Kolor oczu - zielono - niebieskie. chwilami wyglądają na szare, moce, szerokie czarne obwódki.

3. Piegi - wcale

4. Cera - latem - oliwkowy, zimą - bardzo blada, wręcz biała.

5. Naturalny kolor włosów - jasny brąz z ciemnymi i jasnymi reflekasami

6. Kolor ust - delikatny, koralowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? niebieski, zielony, zółty, fiolet..
Hej!

Czy mogłabyś zamieścić jakieś swoje zdjęcie?
babydoll1985 jest offline  
Stary 2009-12-13, 19:08   #2737
optyma
Raczkowanie

a ja, a ja
optyma jest offline  
Stary 2009-12-13, 21:00   #2738
ewelinab93
Przyczajenie

proszę.
1 zdjęcie robione zimą
2 - robione latem.

mam nadzieje, że zdjęcia pomogą.
a jeśli nie, to mogę załączyć jeszcze zdjęcie, na którym wyraźnie widać moją letnią opalenizne. ^^

Edytowane przez ewelinab93
Czas edycji: 2009-12-13 o 21:04
ewelinab93 jest offline  
Stary 2009-12-15, 12:33   #2739
kretoszczurek
Raczkowanie

1. Jak się opalasz - Szybko na brązowo złoto

2. Kolor oczu -niebieskie, plamek nie widzę brwi i rzęsy ciemne ale nie czarne

3. Piegi - brak ( może kilka w lecie po opalaniu brązowych)

4. Cera - oliwkowy,

5. Naturalny kolor włosów - Z tym jest problem bo nie pamiętam brązowe w lecie ze złotymi refleksami

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) czerwone

7. Lubie kolory zdecydowane czerwienie róże fiolety czerń , źle się czuję w pastelach
Stary 2009-12-15, 18:53   #2740
babydoll1985
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez optyma Pokaż wiadomość
a ja, a ja
Jestem w trakcie Twojej analizy
Stary 2009-12-16, 10:46   #2741
201704051255
Konto usunięte

Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

umiarkowanie szybko, na srednio ciemny, cieply kolor, lekkie zaczerwienienia szybko schodzace

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

ciemnozielone z ciemna obwodka i brazem wokol zrenicy, brwi i rzesy ciemne, czarne, ale nie intensywnie czarne

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

brazowe

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

nie rumienie sie, mam sinawy jasny odcien skory, czesto lekarze na pierwszy rzut oka oceniaja anemie na podstawie mojej ziemistej cery

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

braz sredni-ciemny ale raczej idacy w zolc

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

jasny roz
moze koral?

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

w czerni, szarosci, czerwieni, srebrze, jesli sie opale w turkusie, zlocie, bieli, brazach, fuksji

zle sie czuje w bordo, butelkowej zieleni, sliwce, ogolnie fioletach, pastelach, granacie

tu sa moje zdjecia:
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...&postcount=786

zawsze myslalam, ze jestem zima, ale juz nie jestem taka pewna...

prosze o werdykt

Edytowane przez 201704051255
Czas edycji: 2009-12-21 o 21:09
201704051255 jest offline  
Stary 2009-12-17, 18:06   #2742
babydoll1985
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ewelinab93 Pokaż wiadomość
proszę.
1 zdjęcie robione zimą
2 - robione latem.

mam nadzieje, że zdjęcia pomogą.
a jeśli nie, to mogę załączyć jeszcze zdjęcie, na którym wyraźnie widać moją letnią opalenizne. ^^

Twój typ urody to lato.
Jest to typ chłodny, który najładniej prezentuje się w swoich naturalnych barwach.
Nie służy mu zbyt mocna opalenizna ani radykalna zmiana koloru włosów.
Ogólnie jest to typ romantyczny, pastelowy nie znoszący kontrastów, zarówno w makijażu jak i ubiorze.

Najładniej będzie Ci w kolorach:

- jasnoniebieski( kolor błękitu nieba)
- pudrowy róż
- malinowy
- czerwień arbuza, wiśniowy
- lawendowy, fioletowy z domieszką różu
- delikatny, rozbielony cytrynowy
- zielono- niebieski,
- miętowy
- morski, pistacjowy
- srebrny
- antracyt (szaro-czarny), grafitowy
- gołębia szarość
- kamienny beż
- waniliowy

Natomiast kolory, których powinnaś unikać to:

- ciepłe brązy ( z domieszką pomarańczowego)
- pomarańczowy
- brzoskwiniowy
- łososiowy, morelowy
- ceglasty (rudo- brązowy)
- żółty
- ciepły beż ( z domieszką pomarańczowego)
- granatowy
- czarny
- czysta biel
- złoty

W tych barwach Twoja twarz może wyglądać na zmęczoną i smutną.

Kolory neutralne dla Twojego typu urody, to kolory które bezpiecznie łączą się ze wszystkimi Twoimi kolorami korzystnymi. Są to: - wszystkie odcienie szarości
- kolor gorzkiej czekolady
- brąz z odrobiną szarości lub różu
- popielaty beż, beż z nutką różu
- kremowa biel

Edytowane przez babydoll1985
Czas edycji: 2009-12-17 o 18:09
Stary 2009-12-18, 13:51   #2743
sylwija
Raczkowanie

A czy przysadek mej osoby też można by było zdiagnozować Próbowałam dokonać tego cudu sama, ale jakoś mi nie idzie
Bardzo bym, była dzwięczna za fachowe oko.

1. Opalam się w miarę szybko raczej na brązowo.

2. Oczy niebieskie, chłodne otoczone ciemniejszą obwódką. Plamek nie ma ale przy źrenicach są żółtawe Oprawa oczu zdecydowanie czarna.

3. Piegów brak.

4. Jeżeli chodzi o cerę to tu mam delikatnego zonka ale wydaje mi się, że jest jasna. Rumienię się na czerwono.

5. Kolor włosów ciemny, mysi.

6. Usta różowe.

7. Najlepiej czuje się w chłodnych odcieniach, fioletach, szarościach, czerni, turkusie.

Taki oto ze mnie mix
Pozdrawiam i z góry dziękuję za ewentualną pomoc
sylwija jest offline  
Stary 2009-12-18, 16:09   #2744
ewelinab93
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez babydoll1985 Pokaż wiadomość
Twój typ urody to lato.
Jest to typ chłodny, który najładniej prezentuje się w swoich naturalnych barwach.
Ogólnie jest to typ romantyczny, pastelowy nie znoszący kontrastów, zarówno w makijażu jak i ubiorze.

- pudrowy róż
- malinowy
- zielono- niebieski,
- miętowy
- morski, pistacjowy
- srebrny
- gołębia szarość
- kamienny beż
- waniliowy

Natomiast kolory, których powinnaś unikać to:

- pomarańczowy
- brzoskwiniowy
- łososiowy, morelowy
- żółty
- granatowy
- czarny
- czysta biel
- złoty

Kolory neutralne dla Twojego typu urody, to kolory które bezpiecznie łączą się ze wszystkimi Twoimi kolorami korzystnymi. Są to: - wszystkie odcienie szarości
- kremowa biel
Dziękuję Bardzo ; ***
ewelinab93 jest offline  
Stary 2009-12-19, 10:23   #2745
basiaimagda
Przyczajenie

Cool prosze was o pomoc w interpretacji :(

1. Opala się szybko i od razu na złoto - oliwkowo, ale tak tylko delikatnie - cerę zawsze mam transparentną. Po dłuższym opalaniu czerwona jestem max 12h.

2. Oprawa oczu
ani bardzo ciemna ani jasna, oczy kontrastowe zielono-oliwkowe, czysty kolor.

3. Piegi -
całkowity brak, pare pieprzyków brazowych

4. Cera - beżowo żółtawa. nie ziemista często się czerwienie i mam cerę naczyniową

5. Naturalny kolor włosów - średni naturalny brąz, bardziej taki bez wyrazu chłodny kolor.
Dodatkowo mam pare pasemek w kolorze bardzo jasnego blondu, który rośnie juz od skory nie, że tworzą się na słońcu. Ponoc bardzo żadko spotykane są takie pasemka, wygłądają troche jakbym wysiwiała bo są tyle jasniejsze są od naturlanych włosów, ale mam je od małego i nie jest to siwy włos.

6. dobrze się czuje: w fiolecie- wrzosie nasyconym czystym, czarnym, białym ale nie czystym tylko mroźnym krystalicznym, szmaragdowo-zielonym, jasnej brzoskwini, żółtym cytrynowym bardziej,wypłowiałym brązie, brudnym różu, ciemno szarym.
a źle: w cieplej żółci, rudych brązach, jasnych rozbielonych różach, błękitach, żółciach i lawendach, brudnym złotym. źle mi również w mocnych kontrastach.

wydaje mi się, że jestem latem lub zima. Wygłądam na zime ale nie pasuje mi fakt, że się czerwinie i ze posiadam bardzo jasne pasemka na głowie. do tego oprawa oczu nie jest tak mocna jaka ma zima, musze się malować, aby nie wygładać nijak.
Usłyszam od fryzjerki, że jestem wiosną ale chyba to była pomyłka, nie mam delikatnej złotej urody.

Edytowane przez basiaimagda
Czas edycji: 2009-12-19 o 10:37
basiaimagda jest offline  
Stary 2009-12-19, 12:05   #2746
FallenAngel1990
Raczkowanie

GG do FallenAngel1990
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

1. Opalam się szybko, najpierw na różowo następnie opalenizna ma odcień ciepły- brązowo-złotawa, trzyma się bardzo krótko
2. Kolor oczu- brązowo-zielone, tęczówka ciemniejsza, oprawa oczu jasna
3. Piegi zazwyczaj pojawiają się u mnie w lato i mają odcień złotawy
4. Moja cera jest naturalnie blada w odcieniu beżu, rumienię się na kolor różowy, mam także widoczne cienie pod oczami (nie są wynikiem żadnej choroby)
5. Naturalny kolor włosów to taki mysi, popielaty
6. Kolor ust jasny róż
7. Dobrze czuję się w jasnych kolorach- jasnych odcieniach niebieskiego oraz zielonego,biały,różowy,żó łty, fiolet natomiast źle czuję się w ciemnych- brąz, czerń ponieważ w połączeniu z moją cerą wyglądam szaro i "bez wyrazu".
FallenAngel1990 jest offline  
Stary 2009-12-19, 19:46   #2747
kleopatre
Zadomowienie

GG do kleopatre

Hej Ja też prosiłabym o analize. Wydaje mi się, że jestem zima południowa, ale juz sama nie jestem pewna :/
Załączam zdjecia żeby było prościej - sory za te szpany zdjęciami ale nie mam na kompie innych. Zdjęcia były obrobione na kompie trochę, wiec może to wprowadzać w błąd. Ostatenie zdjęcie (nie wyszłam za pięknie) jest w delikatnym makijażu, w świetle dziennym, powinno pomóc.
Zdjęcia w makijażu też postanowiłam zalączyć żebyście widziały jak w takich kolorach wyglądam, czy mi to pasuje.

1. Opalam się bardzo szybko, praktycznie odrazu na brązowo, wydaje mi się, że jest to odcień bardziej zgaszony, ziemniejszy

2. Oczy - kolor ciemny brąz. Tęczówki mają ciemniejsze obwódki, kolor raczej jednolity bez plamek. Rzęsy mam czarne, brwi też w kolorze praktycznie czarnym - z tym, że są bardzo rzadkie (wyglądają dlatego jak jasne) - to po tacie (wszyscy z jego rodziny mają takie rzadkie brwi).

3. Piegów nie mam żadnych i nigdy nie miałam

4. Cera - z natury mam raczej ciemniejszą karnację, ale się wogóle nie opalam i stosuję bardzo wysokie filtry dlatego jestem blada. Wydaje mi się, że kolor cery jest raczej chłodny, wpada w oliwkowy ale nie jest ciemny. Trudno mi to samej obiektywnie ocenić. Raczej się nie rumienię.

5. Mój naturalny kolor wlosów to ciemny brąz zdecydowanie wpadający w popielaty. Na zdjęciach mam wlosy zafarbowane na czarno/ na jednym ze zdjęc nieszczęsny brąz wpadający w rudawy

6. Usta - ani jasne ani ciemne, coś pomiędzy, rózowo-koralowe chyba

7. Świetnie czuję się w kolorze szafirowym (mocnym chabrowym), ostrym różu (fuksja), bieli, czerni, szarości, srebrze- tych kolorów mam najwięcej w szafie. Okropnie wyglądam w brązach a najgorzej w rudych odcieniach, tzw kolorach ziemi.
Stary 2009-12-19, 20:56   #2748
basiaimagda
Przyczajenie

zima jak nic, tylko te zdj sa wystylizowane wiec nie odpowiednie, jesli masz szare -popielate wlosy i takie brwi i rzesy moze jestes zimo-lato, ale oczy 100proc zima

Edytowane przez basiaimagda
Czas edycji: 2009-12-19 o 20:58
basiaimagda jest offline  
Stary 2009-12-19, 21:00   #2749
kleopatre
Zadomowienie

GG do kleopatre

dzieki za odp
Ostatnie zdjęcie jest nie obrobione i w bardzo delikatnym makijażu, wiec moze ono pomoże?
Stary 2009-12-19, 22:07   #2750
ekstazija
Raczkowanie

Witam,bardzo prosze o pomoc i dla mnie,bo co chwile wydaje mi sie,ze jestem innym typem,i nawet do tego stopnia,ze nie wiem czy jestem cieplym czy zimnym a wskazowki z internetu czesto sa mylne i nie jednoznaczne.
A wiec:
Opalam sie najpierw na rozowo,pozniej skora lekko brazowieje,ale nie jest to typowy braz,raczej w cieplejdzym odcieniu. Czesto jestem poparzona od slonca, szczegolnie nos.

No wiec moje oczy tu mnie najbardziej myla w okreslaniu swojego typu ( Wydaje mi sie,ze sa w dwoch typach,bo ss niebieskie,wokol teczowki maja ciemna obwodke a wokół zrenicy zloto zołte plamki!
Rzesy i brwi popielate.

Mam liczne pieprzyki na skorze,w kolorze hmmm\raczej cieplym brazie.Piegi tylko latem na nosie.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy? Jestem rozowa jak swinka. :P

Gdy bylam mala mialam bardzo jasne wlosy potem sciemnialy,od wielu lat farbuje i nie jestem w stanie dokaldnie okreseslic ale wydaje mi sie,ze byl to sredni-ciemny blond popielaty ze zloto karmelowymi przeblyskami.Odrosty teraz mam bardzo ciemne.

Jasny róz.

Dobrze czuje sie w pastelach, zle w bardzo glebokich lub krzykliwych barwach,zwlaszcza przy twarzy. Lubie niebieski,szary,przygaszo ny zolty;dobrze mi tez w granacie,nie cierpie zadnego odciena zielonego i brazowego!Pomaranczowych rzeczy nie mam,wiec sie nie wypowiem ale w lososiowym czuje sie swiezo i pieknie.
W bezach i kremach czuje sie wyblakla i niewyrazna a czysta biel ukazuje zarozowienie mojej skory....
Mam nadzieje,ze bedzie ktos umial mi pomoc
ekstazija jest offline  
Stary 2009-12-19, 22:57   #2751
infante
Zadomowienie

także poprosiłabym o pomoc

Raczej szybko i od razu na brązowo, choć moja twarz zawsze na początku przypomina twarz Indianina-jest czerwona.

kolor oczu- piwny, stosunkowo jasny brąz z domieszką zieleni, a więc kolor na pewno nie jest czysty. Oprawa oczu zdecydowana, ciemne brwi i rzęsy.

3. Piegi - jeśli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

nie dostrzegam, a jeśli są to w bardzo nieznacznej ilości

po przebywaniu na słońcu brzoskwiniowy, jednak przy takiej aurze jaka aktualnie panuje jestem jasna- ale nie wręcz biała.
Bardzo łatwo się rumienie- zasługa cery naczynkowej, ciężko ocenić czy jest to róż czy czerień..coś na pograniczu.

ciemny, pomiędzy brązem a czernią, raczej w stronę tego pierwszego. Niekiedy rzeczywiście kojarzy mi się z mysim.

dość jasny róż
nie lubię siebie w brązach, ciemnych zieleniach, za to lubie klasyczną czerń i żywe kolory. Miłe słowa słyszę gdy ubieram żółć bądź czerwień.
  • mniej narzekania
infante jest offline  
Stary 2009-12-20, 11:50   #2752
optyma
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez optyma
a ja, a ja

Jestem w trakcie Twojej analizy

i jak idzie ? , przypominam nieśmiało o sobie
optyma jest offline  
Stary 2009-12-20, 19:00   #2753
babydoll1985
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez infante Pokaż wiadomość
także poprosiłabym o pomoc

Raczej szybko i od razu na brązowo, choć moja twarz zawsze na początku przypomina twarz Indianina-jest czerwona.

kolor oczu- piwny, stosunkowo jasny brąz z domieszką zieleni, a więc kolor na pewno nie jest czysty. Oprawa oczu zdecydowana, ciemne brwi i rzęsy.

3. Piegi - jeśli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

nie dostrzegam, a jeśli są to w bardzo nieznacznej ilości

po przebywaniu na słońcu brzoskwiniowy, jednak przy takiej aurze jaka aktualnie panuje jestem jasna- ale nie wręcz biała.
Bardzo łatwo się rumienie- zasługa cery naczynkowej, ciężko ocenić czy jest to róż czy czerień..coś na pograniczu.

ciemny, pomiędzy brązem a czernią, raczej w stronę tego pierwszego. Niekiedy rzeczywiście kojarzy mi się z mysim.

dość jasny róż
nie lubię siebie w brązach, ciemnych zieleniach, za to lubie klasyczną czerń i żywe kolory. Miłe słowa słyszę gdy ubieram żółć bądź czerwień.
Czy mogłabyś zamieścić swoje zdjęcie? Bardzo by mi pomogło

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cytat:
Napisane przez ekstazija Pokaż wiadomość
Witam,bardzo prosze o pomoc i dla mnie,bo co chwile wydaje mi sie,ze jestem innym typem,i nawet do tego stopnia,ze nie wiem czy jestem cieplym czy zimnym a wskazowki z internetu czesto sa mylne i nie jednoznaczne.
A wiec:
Opalam sie najpierw na rozowo,pozniej skora lekko brazowieje,ale nie jest to typowy braz,raczej w cieplejdzym odcieniu. Czesto jestem poparzona od slonca, szczegolnie nos.

No wiec moje oczy tu mnie najbardziej myla w okreslaniu swojego typu ( Wydaje mi sie,ze sa w dwoch typach,bo ss niebieskie,wokol teczowki maja ciemna obwodke a wokół zrenicy zloto zołte plamki!
Rzesy i brwi popielate.

Mam liczne pieprzyki na skorze,w kolorze hmmm\raczej cieplym brazie.Piegi tylko latem na nosie.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy? Jestem rozowa jak swinka. :P

Gdy bylam mala mialam bardzo jasne wlosy potem sciemnialy,od wielu lat farbuje i nie jestem w stanie dokaldnie okreseslic ale wydaje mi sie,ze byl to sredni-ciemny blond popielaty ze zloto karmelowymi przeblyskami.Odrosty teraz mam bardzo ciemne.

Jasny róz.

Dobrze czuje sie w pastelach, zle w bardzo glebokich lub krzykliwych barwach,zwlaszcza przy twarzy. Lubie niebieski,szary,przygaszo ny zolty;dobrze mi tez w granacie,nie cierpie zadnego odciena zielonego i brazowego!Pomaranczowych rzeczy nie mam,wiec sie nie wypowiem ale w lososiowym czuje sie swiezo i pieknie.
W bezach i kremach czuje sie wyblakla i niewyrazna a czysta biel ukazuje zarozowienie mojej skory....
Mam nadzieje,ze bedzie ktos umial mi pomoc
Wszystko wskazuje na to, że jesteś latem

- marynarski granat
- pudrowy róż
- malinowy
- zielono- niebieski,
- miętowy
- morski, pistacjowy
- srebrny
- gołębia szarość
- kamienny beż
- waniliowy

Natomiast kolory, których powinnaś unikać to :

- pomarańczowy
- brzoskwiniowy
- łososiowy, morelowy
- żółty
- granatowy
- czarny
- czysta biel
- złoty

Kolory neutralne dla Twojego typu urody, to kolory które bezpiecznie łączą się ze wszystkimi Twoimi kolorami korzystnymi. Są to:

- wszystkie odcienie zimnej szarości
- biel przełamana szarym( np.ecru)

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

Cytat:
Napisane przez basiaimagda Pokaż wiadomość
1. Opala się szybko i od razu na złoto - oliwkowo, ale tak tylko delikatnie - cerę zawsze mam transparentną. Po dłuższym opalaniu czerwona jestem max 12h.

2. Oprawa oczu
ani bardzo ciemna ani jasna, oczy kontrastowe zielono-oliwkowe, czysty kolor.

3. Piegi -
całkowity brak, pare pieprzyków brazowych

4. Cera - beżowo żółtawa. nie ziemista często się czerwienie i mam cerę naczyniową

5. Naturalny kolor włosów - średni naturalny brąz, bardziej taki bez wyrazu chłodny kolor.
Dodatkowo mam pare pasemek w kolorze bardzo jasnego blondu, który rośnie juz od skory nie, że tworzą się na słońcu. Ponoc bardzo żadko spotykane są takie pasemka, wygłądają troche jakbym wysiwiała bo są tyle jasniejsze są od naturlanych włosów, ale mam je od małego i nie jest to siwy włos.

6. dobrze się czuje: w fiolecie- wrzosie nasyconym czystym, czarnym, białym ale nie czystym tylko mroźnym krystalicznym, szmaragdowo-zielonym, jasnej brzoskwini, żółtym cytrynowym bardziej,wypłowiałym brązie, brudnym różu, ciemno szarym.
a źle: w cieplej żółci, rudych brązach, jasnych rozbielonych różach, błękitach, żółciach i lawendach, brudnym złotym. źle mi również w mocnych kontrastach.

wydaje mi się, że jestem latem lub zima. Wygłądam na zime ale nie pasuje mi fakt, że się czerwinie i ze posiadam bardzo jasne pasemka na głowie. do tego oprawa oczu nie jest tak mocna jaka ma zima, musze się malować, aby nie wygładać nijak.
Usłyszam od fryzjerki, że jestem wiosną ale chyba to była pomyłka, nie mam delikatnej złotej urody.
Czy mogłabyś zamieścić swoje zdjęcie?Cechy Twojej urody wskazują, że jesteś latem, typowe dla lata- cera naczynkowa, czerwienisz się i masz chłodny kolor włosów

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Cytat:
Napisane przez kretoszczurek Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - Szybko na brązowo złoto

2. Kolor oczu -niebieskie, plamek nie widzę brwi i rzęsy ciemne ale nie czarne

3. Piegi - brak ( może kilka w lecie po opalaniu brązowych)

4. Cera - oliwkowy,

5. Naturalny kolor włosów - Z tym jest problem bo nie pamiętam brązowe w lecie ze złotymi refleksami

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) czerwone

7. Lubie kolory zdecydowane czerwienie róże fiolety czerń , źle się czuję w pastelach
Czy można prosić o zdjęcie?

Edytowane przez babydoll1985
Czas edycji: 2009-12-20 o 18:29
Stary 2009-12-20, 20:35   #2754
ekstazija
Raczkowanie

Dzieki babydoll za odpowiedz,wlasnie najczesciej sklanialam sie ku lecie,ale co z moimi oczyma z zoltymi plamkami? Jak zrobie wstawie zdjecie ich bo mnie najbardziej zastanawiaja .
ekstazija jest offline  
Stary 2009-12-20, 22:47   #2755
infante
Zadomowienie

babydoll, mogłabym prosić o maila w prywatnej wiadomości? średnio chce się pokazywać.
  • mniej narzekania
infante jest offline  
Stary 2009-12-21, 18:08   #2756
babydoll1985
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ekstazija Pokaż wiadomość
Dzieki babydoll za odpowiedz,wlasnie najczesciej sklanialam sie ku lecie,ale co z moimi oczyma z zoltymi plamkami? Jak zrobie wstawie zdjecie ich bo mnie najbardziej zastanawiaja .
Lato właśnie często miewa oczy z różnorodnymi plamkami

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

Cytat:
Napisane przez infante Pokaż wiadomość
babydoll, mogłabym prosić o maila w prywatnej wiadomości? średnio chce się pokazywać.

Oczywiście, proszę
Stary 2009-12-21, 21:08   #2757
201704051255
Konto usunięte

babydoll wlasnie przeczytalam skad jestes... bardzo pozytywnie wspominam to miasto, wrecz magicznie (stare czasy wyprawa w sudety ze znajomymi) wzielo mnie na sentymenty

ja siebie obstawiam zime, ale ktora wersje nie wiem
201704051255 jest offline  
Stary 2009-12-22, 10:56   #2758
LolinkaxD
Raczkowanie

Hej
Chciałabym się dowiedzieś jaki mam typ urody
Opalam się najpierw na czerwono, jednak po niedługim czasie zmienia się ona w raczej dość ciemny brąz. Oczy mam zielone...jasne...w środku można powiedzieć, że żółte;P Brwi i rzęsy mam ciemne, ale nie do przesady. Piegi mam latem, ale tylko koło nosa. Są jasne i jest ich nie wiele. Cerę myślę, że mam jasno-brzoskwiniową. Rumienię się na kolor różowy. Mój naturalny kolor włosów to ciemny blond. Latem jest on dużo jaśniejszy, zimą czasami podchodzi pod brąz. Usta-soczysta czerwień. Dobrze czuję się w kolorach raczej wesołych, ciepłych, natomiast lubię też odcień błękitu, czasami brązu i czerń.
LolinkaxD jest offline  
Stary 2009-12-22, 18:07   #2759
babydoll1985
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pushit Pokaż wiadomość
babydoll wlasnie przeczytalam skad jestes... bardzo pozytywnie wspominam to miasto, wrecz magicznie (stare czasy wyprawa w sudety ze znajomymi) wzielo mnie na sentymenty

ja siebie obstawiam zime, ale ktora wersje nie wiem
Właśnie zastanawiam się czy jednak zima, jak myślisz, bo być może jesteś mocne lato, trudno mi wyobrazić sobie Ciebie w kontrastach... Powiedz mi czy zawsze miałaś ciemne włosy i czy nie masz poparzeń od opalania
Stary 2009-12-22, 22:25   #2760
optyma
Raczkowanie

trzy rózne oświetlenia
kolor włosów oczywiscie nie jest naturalny, jako dziecko miałam blond złoty (dzieciaki krzyczały na mnie ruda, ale typowo rudy to nie był ) a teraz odrost mam raczej bardziej popielaty, nie wiem jak by wyglądały koncówki bo od wielu lat farbuje

Edytowane przez optyma
Czas edycji: 2009-12-24 o 21:00
optyma jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
makijaż oczy, typ, typ kolorystyczny, typ urody, uroda, urody

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości