Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-02-13, 15:26   #2911
ania2o5
Raczkowanie

Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cześc dziewczyny
Piszę tu, bo mam nadzieję, że może Wy mi pomożecie. Robiłam już różne testy na typ urody, ale wychodziły mi przeróżne wyniki.
No więc tak.
1. Opalam się szybko, od razu na złotawo-brązowy odcień, nie zdarzyło mi się 'spalic' na buraka ani też nigdy nie odczuwałam dolegliwości związanych z opalaniem.
2. Oczy mam ciemne, odcień ciemnej zieleni, takiej trochę zgniłej. Otacza je nieco ciemniejsza obwódka, ich kolor nie jest czysty, mam wiele plamek w kolorze tej obwódki, ale zdarzają się też w odcieniu brązowym.
3. Jakichkolwiek piegów brak.
4. Nie rumienię się nigdy, mam bardzo bladą cerę w stosunku do całego ciała, które jest raczej naturalnie brązowawe, no w każdym razie ciemne . Twarz mam czasami taką żółtawą i okropne sińce pod oczami mimo, że się wysypiam.
5. Moje naturalne włosy są brązowe i w zależności od światła i od pory roku ciemniejsze lub jaśniejsze. Mają takie rudawe, nieraz złociste refleksy.
6. Usta chyba w odcieniu bladego koralu, bladej czerwieni.. tak mi się wydaje.
7. Dobrze się czuję w brązowym, szarym, w ciepłych zieleniach, nie za ostrych czerwieniach, w fioletowym, szarym i żółtym. Okropnie wyglądam w niebieskim i ostrej czerwieni.

To co, mogę liczyc na Waszą pomoc?
ania2o5 jest offline  
Stary 2010-02-13, 16:38   #2912
babydoll1985
Raczkowanie

Mogłabyś dodać swoje zdjęcie?Bardzo by mi to pomogło

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się szybko, na złoto-brązowy odcień. Nigdy na czerwono, żadnych oparzeń.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Zielone z żółtymi plamkami, z ciemnozieloną obwódką. Ciemne, prawie czarne brwi i rzęsy.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?Nie mam.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Ciepły, beżowy odcień. Na pewno nie różowy.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Jasny brąz, ze złoto-rudymi przebłyskami.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Różowy.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Ciepłe odcienie, zielony, pomarańczowy, beże, brązy. Źle wyglądam w białym, czarnym, różowym.
Zdecydowanie jesteś typem wiosennym.
Jest to typ ciepły.

W palecie wiosny dominują jasne, żywe kolory, z domieszką żółtego lub złotego.
Wiosny najlepiej czują w ciepłych, jasnych barwach.
Kolory najbardziej optymalne dla Twojego typu urody powinny być czyste i wyraziste, tak jak barwy budzącej się do życia, rozkwitającej przyrody.

We wszystkich kolorach zgaszonych, przybrudzonych, wiosna wygląda na zmęczoną lub smutną.

Kolory korzystne dla Twojego typu urody to:

- zieleń młodej trawy,
- zieleń jabłka,
- turkusowy ( głęboki błękit z domieszką żółtego),
- liliowy,
- waniliowy, szampański,
- piaskowy beż,
- miodowy,
- łososiowy, morelowy, brzoskwiniowy,
- czerwony wpadający w pomarańcz,
- koralowy,
- słoneczny żółty,
- oliwkowy z domieszką żółtego

Kolory niekorzystne to:
- czarny,
- biały,
- ciemne brązy,
- kolor czerwonego wina, wiśniowy
- granat,
- pastele

Kolory neutralne, czyli takie, które bezpiecznie łączą się z kolorami korzystnymi :
- brązy z domieszką żółtego lub złotego,
- ciepłe, pomarańczowe beże

Edytowane przez babydoll1985
Czas edycji: 2010-02-13 o 16:37
babydoll1985 jest offline  
Stary 2010-02-13, 16:59   #2913
ania2o5
Raczkowanie

Będzie ciężko, bo raz, że mało mam zdjęc na których nie jestem umalowana i mam jeszcze naturalne włosy. A dwa mimo, że coś tam znalazłam to są one za duże i nie chcą się załadowac, a jak zmniejszę to i tak za wiele nie widac. ; |
ania2o5 jest offline  
Stary 2010-02-13, 18:46   #2914
Paulettka
Raczkowanie

GG do Paulettka

Bardzo proszę o analizę mojego typu urody
Paulettka jest offline  
Stary 2010-02-13, 18:58   #2915
elzazula
Przyczajenie

Czy ja też mogę prosić o pomoc? koleżanka ucząca się na wizażystkę skłaniała się ku temu że jestem latem, ale miała duże wątpliwości.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
W zasadzie ciężko to nazwać opalaniem - na słońcu doznaję poparzeń, na intensywnie czerwono, który potem lekko brązowieje na raczej ciepły kolor.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy mam jasne o o ciemnych obwódkach tęczówki, kolor określany przez innych jako niebieski, szary bądź zielonkawy w zależności od oświetlenia. Prawdopodobnie za sprawą małych żółtawych plamek.
Oprawa oczu średnia - na słońcu bardzo jaśnieje, zimą troszkę ciemniejsza, zdecydowana.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
teraz już nie, w dzieciństwie złotawe ciapki

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
cera raczej jasna z tendencjami do rumienienia się, naczynkowa. Rumieni się na intensywnie czerwono.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

średni szarawy blond, zdecydowanie lepiej mi w cieplejszym mniej popielatym odcieniu

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

raczej jasne i chyba ciepłe bardziej niż zimne

a tu nie mam pojęcia...

Edytowane przez elzazula
Czas edycji: 2010-02-21 o 14:57
elzazula jest offline  
Stary 2010-02-14, 13:47   #2916
gosiaska
Zadomowienie

Pauletta- na moje oko soft summer - latoz tendencją do jesieni
Aramoe- typ cieply sklaniam się ku jesieni - deep autumn ale głowy nie daje głowy czy to ten odłam
Ninquelote- warm spring lub warm autumn
Elzazula- uważam że light spring lub light summer ( lepiej ci w zlocie czy srebrze) na tym zdjęciu w niebieskiej koszuli wyglądasz na ciepla pore roku

więcej info na stronie 83 tego watku i wczesniejszych

pozdrawiam
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together

Edytowane przez gosiaska
Czas edycji: 2010-02-14 o 13:55
gosiaska jest offline  
Stary 2010-02-14, 14:28   #2917
ania2o5
Raczkowanie

proszę o moją analizę jak Wy mi nie pomożecie to już nikt nie da rady.

zdrowemu odżywianiu mówię tak.

szpagat zrobię i koniec!
ania2o5 jest offline  
Stary 2010-02-14, 22:11   #2918
Anamoe
Raczkowanie

Babydoll super-bardzo-dziekuje
Anamoe jest offline  
Stary 2010-02-15, 07:20   #2919
Paulettka
Raczkowanie

GG do Paulettka

Cytat:
Napisane przez gosiaska Pokaż wiadomość
Pauletta- na moje oko soft summer - latoz tendencją do jesieni
Z tendencją to jesieni ? zawsze myślałam, że do zimy
Paulettka jest offline  
Stary 2010-02-15, 09:17   #2920
elzazula
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez gosiaska Pokaż wiadomość
Elzazula- uważam że light spring lub light summer ( lepiej ci w zlocie czy srebrze) na tym zdjęciu w niebieskiej koszuli wyglądasz na ciepla pore roku

więcej info na stronie 83 tego watku i wczesniejszych

pozdrawiam
Dzięki, no właśnie koleżanka też nie mogła stwierdzić do końca czy lato czy wiosna. Ja lepiej czuję się w srebrze niż w złocie, chociaż lubię to i to i oba zdarza mi się nosić.
Mój naturalny kolor włosów jest nieco ciemniejszy niż te na zdjęciu i zdecydowanie bardziej zimny - taki szarawy. Wtedy bardziej jest jato tak?
elzazula jest offline  
Stary 2010-02-15, 12:13   #2921
ixlovexchocolate
Raczkowanie

Ja też proszę bardzo o pomoc, bo sama chyba sobie nie poradzę, jestem raczej jakąś pośrednią porą, tylko jaką?Hmmm? Dzięki od razu za pomoc.
No więc, tak od dłuższego czasu w ogóle się nie opalam, ale z tego co pamiętam, to raczej nie miałam z tym problemu, żadnych oparzeń, tylko do razu na brąz.

No właśnie, oczy są koloru różnego xdd to jest zależne od oświetlenia, raz zielone, a później brązowe. Z ciemną obwódką, w środku są ciemniejsze. A i brwi ciemne, rzęsy też. Raczej ciemnobrązowe, niż czarne.

Piegów brak

I tu mam problem, bo nie umiem tego tak dokładnie określić. Ale raczej wpadająca w różowy, chociaż nie mam tendencji do rumieńców.

Średni blond, ale ciepły, miodowy nawet, ale pewna nie jestem xd

To tak, jak na zdjęciu. Blade, jasnoróżowe.

E? To ja wiem, tyle tylko, że lubię zielenie, czerwienie, czernie... właściwie to wszystkie kolory lubię, byle były mocno nasycone albo z drugiej strony jasne, blade pastele (chociaż w tych, tak teraz myślę wyglądam mdło, chyba). A czy mi w nich dobrze, to już inna kwestia, niestety.

PS - zdjęcie w naturalnych włosach robione strasznie dawno temu! xd

Edytowane przez ixlovexchocolate
Czas edycji: 2010-02-15 o 12:14
ixlovexchocolate jest offline  
Stary 2010-02-15, 12:34   #2922
gosiaska
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez elzazula Pokaż wiadomość
Dzięki, no właśnie koleżanka też nie mogła stwierdzić do końca czy lato czy wiosna. Ja lepiej czuję się w srebrze niż w złocie, chociaż lubię to i to i oba zdarza mi się nosić.
Mój naturalny kolor włosów jest nieco ciemniejszy niż te na zdjęciu i zdecydowanie bardziej zimny - taki szarawy. Wtedy bardziej jest jato tak?
elzazula -najprawdopodobniej więc light summer
paulettka- ja tylko stwierdzam prawdopodobny typ ciesze się ze nasze wersje są nie mal takie same
ixlovexchocolate - prawdopodobnie light spring
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together

Edytowane przez gosiaska
Czas edycji: 2010-02-15 o 12:46
gosiaska jest offline  
Stary 2010-02-15, 13:02   #2923
ixlovexchocolate
Raczkowanie

dzięki x333
ixlovexchocolate jest offline  
Stary 2010-02-15, 15:28   #2924
KorbaKB
Przyczajenie

Witam wszystkich Też prosiłabym o pomoc z analizą, ponieważ już się w tym gubię

1. Jeśli chodzi o opaleniznę, to przez długi czas jestem blada, potem dopiro czerwona ok. 1 dzień, a potem ciemno brązowa
2. Oczy mam ciemno brązowe, lekko zielone koło czarnej obwódki. Oprawę oczów mam zdecydowanie ciemną.
3. Piegów brak.
4. Z określeniem cery mam problem, ale raczej brzoskwiniowo-brązowa
5. Naturalny kolor włosów to mysi brąz. (zresztą nie wiem dokładnie, bo sam się zmieniał co 2 miesiące)
6. Usta blade, jasnoróżowe.
7. Kolory zdecydowanie chłodne, głównie szarości, czernie.

Edytowane przez KorbaKB
Czas edycji: 2010-02-15 o 15:30
KorbaKB jest offline  
Stary 2010-02-15, 16:51   #2925
moniczka3810
Przyczajenie

Witam cieplutko
Ja rownież mam problem z okresleniem mojego typu urody,pisałam do róznych stylistek ale nie otrzymałam dotąd odpowiedzi,bardzo prosze o pomoc

Opalam się ciężko ,przeważnie najpierw na czerwono dopiero po kilku dniach opalenizna zmienia kolor na jasno brązowy.Ogólnie nie lubię sie opalać bo to długo trwa i nie ma efektu.

Oczy mam szaro-niebieskie z ciemniejszą obwódką wokół tęczówki,białko takie niebieskawe,cienie pod oczami(od urodzenia,),oprawa ciemna ale nie czarna.

Piegów nie posiadam,posiadam natomiast znamiona w kolorze brązowym.

Z cerą mam problem ,jest jasna z tendencją do rumieńców,popękane naczynka.

Włosy miałam zawsze brązowe ciemne ,ale niedawno zaczęłam siwieć a mam 38 lat,nie wiem czy miały odcień popielaty nie pamiętam ,bo nie lubiłam swojego koloru i często farbuję wlosy.

Usta jasno różowe ,czasem mają taki sinawy odcień.

dobrze mi w czarnym i czerwonym ,a także w rózowym i niebieskim ,ogólnie lubię te kolory,zle się czuję w brązie i rudościach.

bardzo proszę pomóżcie dobrać kolor włosów i ciuchów bo ostatnio nie podobam sie sobie w niczym
moniczka3810 jest offline  
Stary 2010-02-15, 18:26   #2926
gosiaska
Zadomowienie

KorbaKB- zima deep winter bądź cool winter
moniczka3810- chłodny typ, mam nadzieje ze zdjęcie "nie oszukuje" i prawdopodobnie byłaś latem a teraz jestes "przerobiona" na zime( ze wzgledu na kolor włosów) - cool winter ( zima z tendencją do lata)

więcej patrz strona 83 wątku
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together
gosiaska jest offline  
Stary 2010-02-15, 19:12   #2927
ania2o5
Raczkowanie

ponawiam.. Gosiasku, mogłabyś spróbowac i mnie zanalizowac?
1. Opalam się szybko, od razu na złotawo-brązowy odcień, nie zdarzyło mi się 'spalic' na buraka ani też nigdy nie odczuwałam dolegliwości związanych z opalaniem.
2. Oczy mam ciemne, odcień ciemnej zieleni, takiej trochę zgniłej. Otacza je nieco ciemniejsza obwódka, ich kolor nie jest czysty, mam wiele plamek w kolorze tej obwódki, ale zdarzają się też w odcieniu brązowym.
3. Jakichkolwiek piegów brak.
4. Nie rumienię się nigdy, mam bardzo bladą cerę w stosunku do całego ciała, które jest raczej naturalnie brązowawe, no w każdym razie ciemne . Twarz mam czasami taką żółtawą i okropne sińce pod oczami mimo, że się wysypiam.
5. Moje naturalne włosy są brązowe i w zależności od światła i od pory roku ciemniejsze lub jaśniejsze. Mają takie rudawe, nieraz złociste refleksy.
6. Usta chyba w odcieniu bladego koralu, bladej czerwieni.. tak mi się wydaje.
7. Dobrze się czuję w brązowym, szarym, w ciepłych zieleniach, nie za ostrych czerwieniach, w fioletowym, czarnym i żółtym. Okropnie wyglądam w niebieskim i ostrej czerwieni.
i czy da rade bez zdjęcia? ;>

szpagat zrobię i koniec!
ania2o5 jest offline  
Stary 2010-02-15, 19:30   #2928
moniczka3810
Przyczajenie

DZIĘKI PIĘKNE!!!!!!
Czyli jednak lato .
Włosy mam farbowane na ciemną czekoladę ,swoje mam bardziej matowe .
muszę farbować bo już siwieję .Jeszcze raz dziękuję
Jeśli mogę to proszę jeszcze o poradę w kwestii koloru włosów jaki by mi pasował

Edytowane przez moniczka3810
Czas edycji: 2010-02-15 o 19:47
moniczka3810 jest offline  
Stary 2010-02-15, 20:39   #2929
gosiaska
Zadomowienie

ania2o5 - mysle ze jestes ciepłą porą roku, sklanialabym sie raczej ku jesieni - warm autumn lub deep autumn ( w gre moze wchodzic tez warm spring ale to jzu jest mniej pewne)kolory nasycone i cieple takie jak lubisz sa w tych paletach - patrz strona 83 wątku
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together

Edytowane przez gosiaska
Czas edycji: 2010-02-15 o 20:42
gosiaska jest offline  
Stary 2010-02-15, 21:10   #2930
ania2o5
Raczkowanie

dziękuję Ci bardzo
po wyszukaniu pewnych informacji na temat tej jesieni, doszłam do tego, że jestem deep autumn. Jeszcze raz dzięki, już myślałam, że jestem beznadziejnym przypadkiem.

szpagat zrobię i koniec!
ania2o5 jest offline  
Stary 2010-02-16, 22:18   #2931
ajamar
Przyczajenie

Opalam się najpierw na rozowo/czerwono potem odcien jest ciepły, opalam się raczej szybko

kolor tęczówki piwny z ciemną obwódką, plamek nie ma za to widać promienistość tęczówki , brwi - ciemny blond, rzęsy liche i też ciemny blond, oprawa oczu jasna

brak

cera jasna, chłodna. Rumienie się na czerwono

Ciemny blond, złotawe przebłyski

zależy raz czerwony a raz ciemny róż

Ubrania - czuje się dobrze w czerwieni, zieleni, brązowym, podobno pasuje mi róż ale ja nie lubię różu, za to lubię jeszcze czerń.

Makijaż - stosuję jedynie brązowy cień, złoty, właściwie odcienie brązu. Podobno do brązowych oczu nie stosuje się brązowych cieni ale ja uwielbiam taki cień bo powiększa mi oko. Nie lubię jasnych cieni, wydaje mi się że kolor różowy podkreśla moją urodę w odniesieniu do różu do policzków

Proszę o "identyfikację" i pozdrawiam ciepło

Edytowane przez ajamar
Czas edycji: 2010-02-19 o 13:06 Powód: dodanie zdjęcia
ajamar jest offline  
Stary 2010-02-19, 03:39   #2932
Decadence
Rozeznanie

GG do Decadence

Generalnie jestem dość blada, bo jest zima i nie chodzę na solarium, ale latem opalam się szybko, od razu na brązowo.

Oczy piwne, zaraz wokół źrenicy brąz, w połowie zmienia się na brązowo-khaki, dalej cienka szara obwódka.
Oprawę oczu mam ciemną, bardzo ciemne ładne, brwi, czarne, długie rzęsy.

Brak

Trudno powiedzieć. Mam jasną skórę (najjaśniejsze odcienie podkładów dostępnych w drogeriach), ale na pewno nie jest to odcień różowy, ponieważ różowe podkłady mi nie pasują. Ma raczej odcień pomarańczowy, a nie różowy.

Ciemny brąz, nie potrafię określić jakie są przebłyski

różowy

Nie wiem czy w dobre kolory się ubieram, ale bardzo lubię intensywne: czerwień, bordo i fiolet. W kwestii kolorów jestem zresztą monotematyczna, lubię czerń. Makijaż z kolei lubię: jasny perłowy cień (biały albo jasny, chłodny błękit) z ciemną kredką, ponieważ wydaje mi się, że jasny powiększa oko i fajnie kontrastuje z jego kolorem.

Edytowane przez Decadence
Czas edycji: 2010-02-19 o 03:41
Decadence jest offline  
Stary 2010-02-19, 04:03   #2933
Decadence
Rozeznanie

GG do Decadence

Na zdjęciach moje włosy i skóra (fragmenty ) w różnych oświetleniach oraz moje oko (trochę słabo je widać)
Decadence jest offline  
Stary 2010-02-19, 17:44   #2934
babydoll1985
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ajamar Pokaż wiadomość

Opalam się najpierw na rozowo/czerwono potem odcien jest ciepły, opalam się raczej szybko

kolor tęczówki piwny z ciemną obwódką, plamek nie ma za to widać promienistość tęczówki , brwi - ciemny blond, rzęsy liche i też ciemny blond, oprawa oczu jasna

brak

cera jasna, chłodna. Rumienie się na czerwono

Ciemny blond, złotawe przebłyski

zależy raz czerwony a raz ciemny róż

Ubrania - czuje się dobrze w czerwieni, zieleni, brązowym, podobno pasuje mi róż ale ja nie lubię różu, za to lubię jeszcze czerń.

Makijaż - stosuję jedynie brązowy cień, złoty, właściwie odcienie brązu. Podobno do brązowych oczu nie stosuje się brązowych cieni ale ja uwielbiam taki cień bo powiększa mi oko. Nie lubię jasnych cieni, wydaje mi się że kolor różowy podkreśla moją urodę w odniesieniu do różu do policzków

Proszę o "identyfikację" i pozdrawiam ciepło
Prawdopodobnie jesteś typem wiosennym

W palecie wiosny dominują jasne, żywe kolory, z domieszką żółtego lub złotego.
Wiosny najlepiej czują w ciepłych, jasnych barwach.
Kolory najbardziej optymalne dla Twojego typu urody powinny być czyste i wyraziste, tak jak barwy budzącej się do życia, rozkwitającej przyrody.

We wszystkich kolorach zgaszonych, przybrudzonych, wiosna wygląda na zmęczoną lub smutną.

Kolory korzystne dla Twojego typu urody to:

- zieleń młodej trawy,
- zieleń jabłka,
- turkusowy,
- ciepły, jasny fiolet, z domieszką żółtego(kolor bzu),
- liliowy,
- waniliowy,
- szampański,
- piaskowy beż,
- kremowy,
- miodowy,
- łososiowy,
- morelowy,
- brzoskwiniowy,
- czerwony wpadający w pomarańcz,
- koralowy,
- słoneczny żółty,
- oliwkowy z domieszką żółtego

Kolory niekorzystne to:
- czarny,
- biały,
- ciemne brązy,
- kolor czerwonego wina, wiśniowy
- granat,
- pastele

Kolory neutralne, czyli takie, które bezpiecznie łączą się z kolorami korzystnymi :
- brązy z domieszką żółtego lub złotego,
- ciepłe, pomarańczowe beże

Victor Marie Hugo

http://mjutkiewicz.blogspot.com/

Edytowane przez babydoll1985
Czas edycji: 2010-02-19 o 17:19
Stary 2010-02-19, 17:46   #2935
Anitka11
Zakorzenienie

GG do Anitka11

Twarz, dekolt i plecy szybko mi się opalają, jak przesadzę i za długo jestem na słońcu to najpierw jestem czerwona, nogi i brzuch bardzo ciężko mi opalić. Nie wiem dokładnie ale moja opalenizna jest chyba brazowa.

Oczy niebieskie z plamkami jakby żółtymi, tęczówka ma ciemniejsza obwódkę. Oprawa oczu zdecydowana, nie czarna ale tez nie jasna.

Piegów brak.

Cera jasna, myślę, że chłodna ale nie potrafię określić w co wpada
Jesli sie rumienie to chyba na czerwono.

Ciemny blond, raczej mysie.

Jasny róż

Fiolet, czern, niebieski, różowy
Nie lubię czerwieni, pomarańczy.

Z niecierpliwością czekam na identyfikacje
Z góry dziękuje
Stary 2010-02-19, 17:49   #2936
babydoll1985
Raczkowanie

Do decadence

Prawdopodobnie jesteś zimą

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Do Anitka11

Lato

Victor Marie Hugo

http://mjutkiewicz.blogspot.com/
Stary 2010-02-19, 18:41   #2937
Anitka11
Zakorzenienie

GG do Anitka11

Cytat:
Napisane przez babydoll1985 Pokaż wiadomość
Do decadence

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Do Anitka11

Lato
Naprawdę
Do tej pory myślałam, że jestem zima.
Musze poszukać czegoś o tym lecie.
A mogę wiedzieć co za tym latem przemawia?

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

A jaki odcien blondu pasuje do lata?
Stary 2010-02-19, 19:27   #2938
Decadence
Rozeznanie

GG do Decadence

Cytat:
Napisane przez babydoll1985 Pokaż wiadomość
Do decadence

Dzięki Tak myślałam. A wiadomo jakim odcieniem zimy? (czy jak to się nazywa) z jakąś domieszką? Oraz w związku z tym jakich kolorów powinnam unikać

Edytowane przez Decadence
Czas edycji: 2010-02-19 o 19:31
Decadence jest offline  
Stary 2010-02-19, 19:54   #2939
VGirl
Raczkowanie

Opalam się od razu na lekki brąz/brzoskwiniowy. nigdy nie mam mocnej opalenizny, zawsze dość delikatną, ale mimo wszystko widoczną(zwlaszcza dla otoczenia)

brudna zieleń(z plamkami), ciemno szare - prawie czarne obwódki. Przy samej źrenicy przechodzą w lekki brąz-pomarańcz.
Oprawa oczu... nie jest ani jasna, ani zdecydowana. na pierwszy rzut oka jest ciemna, ale jak się przypatrzeć bliżej to włoski mają końcówki tak jasne, ze trudno je dostrzec bez pomalowania.

nie mam

cera jasna, ale wpadająca w brzoskwinię, rumienię się na policzkach na lekki lub ciemny róż, zależy jak bardzo. ^^

miodowy blond, ma złote przebłyski, ale ogólnie wygląda na raczej ciemny.

zależy kiedy xD ogólnie są różowe, ale czasem baaardzo mocno różowe(jak się np rumienię xD ) a czasem jasnoróżowe.

nienawidzę pomarańczowego i turkusowego, nie przepadam za fioletowym i niebieskim. (ale wszystkie panie makijażystki u których byłam zawsze malują mi oczy na fioletowo nie wiem, czemu.. )
czuję się dobrze w czarnym, ciemno czerwonym, jasnoróżowym, zielonym i szarym..
lubię biały.

Edytowane przez VGirl
Czas edycji: 2010-02-19 o 19:56
VGirl jest offline  
Stary 2010-02-20, 16:26   #2940
emilcynka
Przyczajenie

Czy wiecie może jakim jestem typem urody? Sama niestety nie potrafię tego ocenić
Mam kręcone, brązowe włosy (średni brąz) o złotawych refleksach, latem włosy mi jaśnieją i pojawiają się takie jakby blond/złote pasemka.
Brwi są tego samego koloru co włosy.
Moje oczy są brązowe, od źrenicy oddzielone są delikatną obwódką, na tęczówce znajdują się malutkie paski koloru żółto-złotego.
Mam delikatne, różowe rumieńce na policzkach (gdy jest mi gorąco robią się czerwone).
Usta są chyba koralowe
Co do koloru skóry to nie jestem pewna. Wydaje mi się, że jest brzoskwiniowa, na pewno żółtawa, gdy jest mi zimno to głównie na nogach mam marmurkową skórę (przez skórę prześwituje fioletowa pajęczynka).
Opalam się bardzo szybko na ciemno-złoty brąz, na początku raczej na czerwono, następnego dnia skóra brązowieje. Opalenizna utrzymuję się dość długo.
Po opalaniu pojawiają mi się malutkie, brązowe piegi wokół nosa, po 2-3 dniach znikają. Mam brązowo-złote pieprzyki.
Najlepiej czuję się w kolorach: błękitnym, turkusowym, jasno-zielonym, żółtym, czerwonym, fioletowym, brązowym, kawa z mlekiem...
Bardzo proszę o pomoc. Niedługo idę na wesele i nie mam pojęcia, jaki kolor sukienki będzie do mnie pasował.
Z góry dziękuję.

Edytowane przez emilcynka
Czas edycji: 2010-02-22 o 14:51
emilcynka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
makijaż oczy, typ, typ kolorystyczny, typ urody, uroda, urody

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości