Ratunek dla cery tłustej, odwodnionej. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-02-26, 13:37   #1
dorotabat
Raczkowanie

GG do dorotabat

Ratunek dla cery tłustej, odwodnionej.

Ratunku !!! woła cera mojej przyjaciółki. Sylwia ma cerę mieszaną, po dermatologicznej kuracji kwasem witaminy A - przesuszyła skórę. Na zewnątrz nadal nieprzyjemny błysk, a od wewnątrz nieprzyjemne ściąganie. Moje rady nie są wystarczające, może macie jakieś niezawodne kosmetyki, preparaty ratujące taki typ cery. A i ja chętnie skorzystam, bo kiedyś borykałam się z takim problemem. Duża buźka
dorotabat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-26, 14:08   #2
sarenka
Zakorzenienie

Re: Ratunek dla cery tłustej, odwodnionej.

przeszukaj archiwum - już nie raz pojawił się podobny wątek .

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-26, 14:12   #3
monika_t
Rozeznanie

Witaj,

najlepszym i najglebszym nawilzaczem jaki mialam do tej pory, to kwas hialuronowy w polaczeniu z olejem roslinnym (przy czym baza tutaj jest kwas) i ewent. alantoina. Jesli mieszkasz w Polsce to moze byc problem z kupnem tegoz kwasu.

Pozdrawiam
Monika
monika_t jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-26, 16:49   #4
systematica
Wtajemniczenie

Polecam serię Sequissimo Lieraca - dostępne są 4 różne preparaty, od lekkiego balsamu po najbogatszy krem, doskonale nawilżają i nie są ciężkie, nie zatykają porów.
Ponadto maseczkę Aqua-D Lieraca, maseczkę Avene.
Stary 2004-03-01, 01:03   #5
Agna_Iolanthe
Raczkowanie

Hydraphase XL z La Roche Posay - ma efekt matujący, a nawilża głęboko i trwale, sama jestem mu wierna.
Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 12:40   #6
mabor44
Raczkowanie

No własnie czy u nas (w Polsce) można gdzieś kupić kwas hialuronowy ???
mabor44 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 13:10   #7
monika_t
Rozeznanie

magdab napisał(a):
> No własnie czy u nas (w Polsce) można gdzieś kupić kwas hialuronowy ???

jesli w ogole mozna kupic, napisze jeszcze dokladniej, to hialuronian sodu - sól kwasu hialuronowego (pochodna kwasu hialuronowego), ktory prawie w calosci sklada sie z krystalicznego kwasu hialuronowego (ale "pieknie" to napisalam , cudowne zdanie ), wiec dlatego przyjelo sie mowic po prostu kwas hialuronowy. Hialuronian sodu to naturalny mukopolisacharyd, odpowiedzialny za prawidłowe nawodnienie kolagenu, budulca włókien podporowych skóry. Posiada wyjątkową zdolność zatrzymywania wody w naskórku, wiąże około 40 x więcej wody niż sam waży). Wiecej na temat tegoz kwasu pisalam w slowniku skladnikow
Gdzie mozna nabyc cos takiego w Polsce bladego pojecia nie mam, moze w aptece? Swego czasu niektore osoby mialy problem z kupnem w Polsce czystego kwasu ascorbinowego (wit.C), ktory np. w Niemczech mozna kupic w drogerii. Probuj moze Ci sie uda.

Powodzenia
Monika
Stary 2004-03-01, 16:26   #8
monika_t
Rozeznanie

...to jeszcze raz ja, kupilam wlasnie przed godzina nowa porcje kwasu hialuronowego i ku mojemu zdziwieniu pojawil sie juz czysty kwas hialuronowy. Takze mozna juz dostac czysty kwas, ktory nie rozni sie prawde mowiac niczym od hialuronianu sodu...
Stary 2004-03-01, 17:16   #9
diorek*
Raczkowanie

Re: Ratunek dla cery tłustej, odwodnionej/ do Moniki :)

Moniko ? Gdzie nabyłaś tę miksturę hialuronową ? Kiedyś chciałam kupić czystą wit. C w zastrzykach i mnie farmaceuta gonił , czerwony się taki zrobił - więc wolę wiedzieć z góry czy to może nabyć każdy , bo może to trzeba też wystękać w aptece ? .

Ja jeszcze mam małe pytanko czy chlorek wapnia - calcium chloride jest szkodliwy dla skóry , czy jest wobec niej neutralny ? Bo szukam w internecie a tu same farby , lakiery mi wyskakują a mało o kosmetyce i nie mam zbyt dużo informacji ( przejrzałam słownik ale chciałabym więcej ) a ktoś mi kiedyś powiedział że to jest niezbyt dobre dla skóry ... jak uważasz ?

diorek* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 17:22   #10
Justy
Zakorzenienie

załoze sie, ze nie w Polsce.
nie masz co szukać kwasu hialuronowego w naszych aptekach. tzn. są leki go zawierające np. zastrzyki do regeneracji stawów, ale kosztuja ok. 1000zł no i niezbyt nadają się do pielęgnacji cery.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 17:32   #11
diorek*
Raczkowanie

no , to teraz wszystko jasne - no właśnie , to by się zgadzało kiedyś czytałam że kwas hialuronowy to bardzo kosztowny składnik dziękuję za info
diorek* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 17:58   #12
monika_t
Rozeznanie

diorek* napisał(a):
> no , to teraz wszystko jasne - no właśnie , to by się zgadzało kiedyś czytałam że kwas hialuronowy to bardzo kosztowny składnik dziękuję za info

tak, to prawda nie mieszkam w Polsce wiec i mam do niego dostep, ale prawdopodobnie w Polsce go nie dostaniesz, bo tak jak pisalam ze z najprostszym kwasem ascorbinowym jest problem. Zapytaj w aptece, ale pewnie wielkie oczy zrobia. A jesli chodzi o koszt, to nie jest taki drogi jak by sie wydawalo (zeby nie powiedziec tani i do tego bardzo wydajny). Ja ta miksture robie sama, a kwas hialuronowy ma postac granulkowanego proszku, ktory trzeba polaczyc z odrobina alkoholu i reszta to woda, aby powstal zel, ktory absolutnie nie sciaga skory, a daje wspaniala, miekkosc, reszta dodatkow do zelu to juz wg gustu

Pozdrawiam
Monika
Stary 2004-03-01, 18:15   #13
monika_t
Rozeznanie

diorek* napisał(a):
> Ja jeszcze mam małe pytanko czy chlorek wapnia - calcium chloride jest szkodliwy dla skóry

a calcium chloride zapomnialabym napisac,..... nie jest szkodliwy dla zdrowia, przynajmniej nie zostal jeszcze zakwalifikowany jako szkodliwy, jak na razie po badaniach wykazal sie pozytywnie
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości