Chyba na prawde wrażliwa cera... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-02-29, 18:07   #1
nenvena
Zadomowienie

Chyba na prawde wrażliwa cera...

Mam klopoty z nia-najbardziej zima i kiedy sie denerwuję. Raczej nie mam juz żadnych wyprysków, jeszczxe nie mam zmarszczek Niestety czasami pojawiaja sie suche plamki, jedne zacze3rwienione inne blade. Ostatnio rozszrzone wyraźnie mam pory w okolicy nosa. Do tego na nisie ledwo widoczne-ale jednak-popekane naczynka-moaja mama juz mam ich sporo-więc robie co moge, żeby zapobiegać. W dodatku wysypalo mnie na czole. Jak dodtkne-zaczerwieniona skóra zostaje juz na caly dzień-wiem, że nie wolno wyciskac Inny problem to ten, że sie czerwnienię-nic o tym nie wiedząc, kiedy wracam teraz w zimie z pola, po wypiciu alkoholu...kruche naczynka i wrazliwa skóra?raz umyje mydłem i juz wysycha i się ściąga-używam zelu AA Oceanic i jest ok. Ale co z tymi policzkami-są jakies specjalne kremy do młodej cery????HELP aa ijeszcze-strasznie mi cera wyblakła.
nenvena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-29, 23:56   #2
Agna_Iolanthe
Raczkowanie

Re: Chyba na prawde wrażliwa cera...

Wydaje mi się, że Twoja łatwo reagująca zaczerwienieniem skóra wymaga delikatnego traktowania. Pewnie to, co powiem, jest dla Ciebie oczywiste: żeby nie dotykać rękami twarzy, jeśli nie trzeba; myć delikatnie, wewnętrzną powierzchnią dłoni, a nie naciskając opuszkami palców; osuszać przykładając ręcznik, bez wycierania, no i żadnego peelingu z drobinkami.
Być może będziesz chciała istniejące zaczerwienienia złagodzić wodą termalną - polecam zwłaszcza La Roche Posay.
Jeśli chodzi o krem na skórę suchą, łuszczącą się mogę z własnego doświadczenia polecić Thermal S z Vichy, zwłaszcza w wersji S2. Mnie po jednym zastosowaniu przestaje schodzić skóra, a twarz jest cały dzień mocno nawilżona i chroniona przed wiatrem, mrozem, ogrzewaniem, klimatyzacją i czym jeszcze chcesz.
Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości