Cera b. wrażliwa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-03-01, 15:39   #1
mantha
Przyczajenie

Cera b. wrażliwa

Od pewnego czasu (ok 2 miesiecy) mam problemy z cerą. Skora na twarzy jest bardzo zaczerwieniona, n aniej male rózowe plamiki, nie sa to zadne wypryski ani kroski. Po umyciu skora na twarzy jest bardzo ściągnięta, ma widoczne pory, ale jednoczesni eodnosze wrazeniej, ze nie jest tlusta, tylko wlasnie przesuszona.
uzywam na dzien kremu nawilzającego iwostin (z filtrami) i solidna porcje podkladu (revlon, colorstay-tylko ten dobrze kryje).
wyglada to ja uczulenie, ale nigdy nie mialam takiej sytuacji.
co to moze byc i jak to zwalczyc?
mantha
mantha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 17:34   #2
AniaGO
Raczkowanie

GG do AniaGO
Re: Cera b. wrażliwa

Wydaje mi się że Twoja skóra jest po prostu przesuszona. Powinnaś zastosować dwa kremy bo sam nawilżający niewiele tu pomoże. Na plamki używaj kremu tłustego lub półtłustego a na pozostałą część twarzy kremu nawilżającego. Może przyczyną jest zbyt suche powietrze w pomieszczeniu w którym przebywasz? Mnie też robią się takie plamy, szczególnie wtedy gdy zapomnę zakręcić kaloryfer na noc - ranek jest koszmarny. Powodzenia
AniaGO jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 20:24   #3
ufcio1
Raczkowanie

mysle, ze z tym problemem powinnas udac sie do kosmetyczki. ona obrzuci cie porcjami zabiegow odpowiednich dla twojej cery i unormalizuje prace skory. co do przesuszenia mysle, ze bardzo dobry jest Komfort Suche Skory garniera. wiem bo sama mialam sucha skore, ktora az łuszczyla sie z suchoty. uzylam go i teraz jest ok. mysle, tez ze ten podklad ktorego nakladasz wartstwami troszke szkodzi...
pozdrawiam
ufcio1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 21:46   #4
Justy
Zakorzenienie

jak dla mnie, to możesz mieć alergię... lub tylko bardzo odwodniłaś skórę- trudno ocenić.
na początek pij wapno.
odstaw mydło itp, do oczyszczania używaj czegoś delikatnego- np. physiogel i woda termalna (chętnie avene). do tego delikatny krem solidnie nawilżający,np. Physiogel krem lub toleriane- chetnie w wersji Riche.
oleje z wiesiołka/ogórecznika/czarnej porzeczki doustnie.
colorstay revlonu wprawdzie kryje problem, ale dodatkowo może bardzo wysuszać, czyli pogarszać stan skóry- więc ostrożnie.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-02, 09:21   #5
mantha
Przyczajenie

Dzieki wszytskim za odpowiedz-podpowiedzi.
Na razie pije wapno, bo tez, jak napisala Justy cos mnie tknelo, ze moze to uczulenie,plamy wyraznie sie zmniejszyly, ale zaczerwienienie pozostalo, mydla oczywiscie nie uzywam.
Podklad, o ktorym wczesniej pisalam, stosuje do pracy, bo bez niego nie odwazylabym sie wyjsc, a nie dalej jak miesiąc temu moglam nie stosowac wcale, poza odrobina pudru
Po kilku dniach stosowania iwostinu tez jest lepiej.
Natomisat jeszcze ta jedna rzecz - miejscowe zaczerwienienia twarzy...
mantha jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości