ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-) - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-02-12, 11:40   #721
hulietta
Raczkowanie

GG do hulietta
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

to nie krostki tylko czarne kropeczki w porach . Używam LRP DP oraz antka fluid oraz bioderma creme teinee. Wydaje mi sie że nie zapychają - krostek nie ma.
hulietta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 11:51   #722
fuksjaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez hulietta Pokaż wiadomość
to nie krostki tylko czarne kropeczki w porach . Używam LRP DP oraz antka fluid oraz bioderma creme teinee. Wydaje mi sie że nie zapychają - krostek nie ma.
to zaskórniki.

one też mogą być objawem zapychania. a jak oczyszczasz skórę? chodzi mi o to czym zmywasz filtry?

fuksjaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 11:51   #723
hulietta
Raczkowanie

GG do hulietta

żelem effaclar albo żelem ziaja tin tin, później tonik dermedic albo clinique 2 czasem ziaja tin tin
Stary 2007-02-12, 11:57   #724
fuksjaa
Zakorzenienie

Cytat:
żelem effaclar albo żelem ziaja tin tin, później tonik dermedic albo clinique 2 czasem ziaja tin tin
hm, to już sama nie wiem.
effaclar i tintin to dobrze produkty czyszczące. więc chyba obstawiałabym to, że może zapchał Cię któryś filtr, ale w 100% nie jestem pewna - poczekaj na opinię naszych biochemicznych speców

pozdrawiam

Stary 2007-02-12, 12:15   #725
hulietta
Raczkowanie

GG do hulietta

oki dziekuję ci bardzo. czekam co powiedzą inni. bo wydawało mi sie że retin to na zaskórniki powinien działac...
Stary 2007-02-12, 12:19   #726
fuksjaa
Zakorzenienie

Cytat:
oki dziekuję ci bardzo. czekam co powiedzą inni. bo wydawało mi sie że retin to na zaskórniki powinien działac...
powinien.

ale czasem jest tak, że np. to co podleczy kwas to niszczy filtr właśnie przez zapychanie mam jednak nadzieję, że Ciebie nie zapycha.

Stary 2007-02-12, 14:09   #727
rudzitsu
Raczkowanie

I mnie dopadło zwątpienie, a to dlatego, że ostatnio przez tydzień, dwa, nie używałam filtrów i zauważyłam, że cera wyglądą lepiej, mniej krostek, pory w lepszym stanie (mimo iż kwasów też prawie nie używałam). Jestem więc na etapie filtrowania, ale w małej ilości, coś koło 1ml, wcześniej było 2,5ml. I czuję się znacznie lepiej. Na razie przy tym zostanę, a potem zobaczymy..
rudzitsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 15:18   #728
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

myszeczko, początki zawsze są trudne później może być już tylko lepiej

Elfiku, a alkohol nie za wysoko w składzie?

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 16:17   #729
isa666
Zakorzenienie

Znów się zaopuściłam, smarowałam się podkładami i efekty są opłakane - cała twarz w wypryskach

Dziś od rana "leczę" się Antkiem i już jest na szczęście poprawa Coś mi się zdaje, ze moja buźka za bardzo się do Antka przyzwyczaiła i bez niego się buntuje
Stary 2007-02-12, 20:29   #730
evitka21
Zakorzenienie

maz za swoje isa

evitka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 20:32   #731
Madziorka
Zakorzenienie

GG do Madziorka

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
Znów się zaopuściłam, smarowałam się podkładami i efekty są opłakane - cała twarz w wypryskach

Dziś od rana "leczę" się Antkiem i już jest na szczęście poprawa Coś mi się zdaje, ze moja buźka za bardzo się do Antka przyzwyczaiła i bez niego się buntuje
ja od zawsze miałam problem z wypryskami i zaskórnikami odkąd używam filtrów nie mam już tego problemu , dziwne, ale tak jest, jak mam ochotę na podkład to nakładam LRP creme na to minimalna ilość LRP tonującego +jedwabny H i efekt jest jak po górno półkowym podkładzie dzisiaj spotkałam znajomą której nie widziałam rok, stwierdziła że mam ładną cerę taką dobrze odżywioną i linie mimiczne pod oczami bardzo mi się wygładziły, zrobiło mi się bardzo miło
Madziorka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 20:52   #732
myszeczka00
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Dziewczyny, czyli Wy się nie smarujecie podkładami?

Wnioskuję, że one zapychają i powodują wyprsyki na buzi.

Mając filtr, mam rano go nałożyć na buzie?
I co dalej ? bede taka biała ?? może jakiś korektorek?
Mam puder brązujący, moze być ?

myszeczka00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 21:20   #733
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

myszeczko, przeczytaj koniecznie wątek Filtry UV a makijaż, a także wątek Podkłady i pudry "niegryzące" się z filtrami. chodzi o kwestię destabilizacji Parsolu poprzez kosmetyki kolorowe. w skrócie, na filtry Avene można nakładać wszystko, gdyż nie zawierają Parsolu (jest to filtr, który bardzo łatwo ulega destabilizacji). wszystkie pozostałe filtry (opócz tych opartych wyłącznie na filtrach mineralnych) zawierają Parsol, więc kolorówka, którą na nie nakładamy, nie powinna zawierać: talku, miki, dwutlenku tytanu, tlenku cynku, tlenków żelaza oraz innych filtrów UV (chyba, że podkład/puder jest tej samej firmy, co nasz krem z filtrami). wątek, do którego link podałam, zawiera wykaz kosmetyków bezpiecznych dla Parsolu. a jeśli chcemy wybrać coś spoza listy, to bezpiecznie będzie oddzielić to od filtrów warstwą skrobi.

ja używam podkładu, chyba, że mam filtr barwiony, który nakładam na wierzch na filtr bezbarwny, zamiast podkładu. jeśli nałożysz puder brązujący bezpośrednio na filtry, to podejrzewam, że możesz być w plamy myślę, że najpierw musiałabyś zmatowić filtr pudrem sypkim lub skrobią.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 05:21   #734
CzarnyElf
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
myszeczko, początki zawsze są trudne później może być już tylko lepiej

Elfiku, a alkohol nie za wysoko w składzie?
No wlasnie chyba za wysoko i dam sobie spokoj
Wyczytalam jednak ze ta wersja nadaje sie raczej do cery tlustej-maja wersje do suchej ale jest koloru rozowego-a jak swinka nie chce wygladac
ehhh znowu zaczynam szukanie od nowa
Stary 2007-02-13, 08:56   #735
AniaM69
Zadomowienie

Ja dziś bez filtra.
Kremik z wit.c RoC, na to fluidzik, maźnięcie puderkiem sypkim i meteorki na policzki. Wreszcie je widzę! A raczej efekt widzę! Niestety, przynajmniej u mnie, używanie wszelkiej maści rozświetlaczy, kiedy pod spodem mam filtr nie ma sensu
Teraz nie mogę oka od lusterka odkleić, nic się nie łuszczy, nie wałkuje, nie połyskuje Niebezpiecznie mi się to podoba.
To tylko dziś tak sobie pofolgowałam, mam nadzieję.
AniaM69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 09:22   #736
Contax
Zakorzenienie

Ania meteorytki sypkie ?
Właśnie wczoraj o tym samym napisałam w wątku o pryzmach Givenchy, że na filtrach chyba nawet potłuczonej bombki nie będzie widać

A tak w ogóle to masz naganę za rozpasanie bezfiltrowe
Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 10:01   #737
AniaM69
Zadomowienie

Sypkie Kasiu, MUSIAŁAM zobaczyć przeca efekt

Uśmiałam się wczoraj z tej bombki

Jakie tam rozpasanie, raz nie zawsze. Jutro wracam do grona filtrujacych się codzień bezwarunkowo!
AniaM69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 13:25   #738
Bekah
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
I mam podobnie jak kolezanka wyzej - zamiast sie uczyc to ja myslalam - jaki filtr... jaki na to puder... ten... a moze ten... jak wyrobie z kasa, o rany pol nocy potrafilam nie spac tylko myslalam
Ja też tak mam, ale powoli mi przechodzi. Może to kwestia zetknięcia się z Wizażem en general. Wiem po sobie, że jak przeszła mi mania filtrowa, to zaczęła się naczynkowa, kwasowa, bez-SLS-owa, etc.

Cytat:
Napisane przez Madziorka
jak mam ochotę na podkład to nakładam LRP creme na to minimalna ilość LRP tonującego +jedwabny H i efekt jest jak po górno półkowym podkładzie
Bo to w sumie jest górnopółkowy podkład, jakby tak podliczyć cały zestaw. Nie chcę się czepiać. Chodzi mi tylko o to, że u osób, których nie stać na 1 czy 2 filtry LPR tudzież Avene efekt nie jest już tak spektakularny. Na pewno Iwostin + skrobia nie daje fotoszopowego oblicza. Ja nie jestem zadowolona z efektu, jaki daje skrobia, a nie stać mnie na razie na niegryzący się puder w stylu Translucide, czy Hauschki. Na szczęście nie muszę używać podkładu na całą twarz. Ale jestem w fazie poszukiwań i wiem, że znalezienie swojego zestawu filtrowo-makijażowego zajmie mi trochę czasu.
A wśród wszystkich minusów filtry mają dla mnie jeden, przeważający szalę plus - r e w e l a c y j n i e działają na naczynka. Wystarczył tydzień, żebym przestała "spalać buraka" przy każdej okazji, jak XIX-wieczna cnotliwa panna. Chociaż pewnie i maska ze skrobi ma w tym swój udział.
Bekah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 13:29   #739
myszeczka00
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Pytałam dzisiaj o próbki filtrów w Aptece.

Farmaceutki sa takie wredoty ze szkoda mówić ... nie miłe.
Dziewczyny z Katowic lub okolic gdzie sie zaopatrujecie w próbki oprócz allegro i wymiany?

myszeczka00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 13:55   #740
Madziorka
Zakorzenienie

GG do Madziorka

Cytat:
Napisane przez Bekah Pokaż wiadomość
Ja też tak mam, ale powoli mi przechodzi. Może to kwestia zetknięcia się z Wizażem en general. Wiem po sobie, że jak przeszła mi mania filtrowa, to zaczęła się naczynkowa, kwasowa, bez-SLS-owa, etc.

Bo to w sumie jest górnopółkowy podkład, jakby tak podliczyć cały zestaw. Nie chcę się czepiać. Chodzi mi tylko o to, że u osób, których nie stać na 1 czy 2 filtry LPR tudzież Avene efekt nie jest już tak spektakularny. Na pewno Iwostin + skrobia nie daje fotoszopowego oblicza. Ja nie jestem zadowolona z efektu, jaki daje skrobia, a nie stać mnie na razie na niegryzący się puder w stylu Translucide, czy Hauschki. Na szczęście nie muszę używać podkładu na całą twarz. Ale jestem w fazie poszukiwań i wiem, że znalezienie swojego zestawu filtrowo-makijażowego zajmie mi trochę czasu.
A wśród wszystkich minusów filtry mają dla mnie jeden, przeważający szalę plus - r e w e l a c y j n i e działają na naczynka. Wystarczył tydzień, żebym przestała "spalać buraka" przy każdej okazji, jak XIX-wieczna cnotliwa panna. Chociaż pewnie i maska ze skrobi ma w tym swój udział.

no nie do końca się z tobą zgodzę podkład z górnej połki kosztuje około 160 zł i jest go 30 ml do tego potrzebny też jest puder , a mój zestaw (LRP tonujący + LRP creme ) kosztuje 100zł i jest go 100ml także wychodzi na to że 30 ml kosztuje około 30 zł
Stary 2007-02-13, 14:07   #741
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Madziorka - te wyliczenia są niezbyt dokładne - bo nie każdy podkład wysokopółkowy kosztuje ok. 160 zł, Clinique są zwykle w okolicach 100 zł. Poza tym podkład nakłada się minimalne ilości, a nie 2,5 ml. Zatem taki podkład starcza na o wiele dłużej niż filtr 100 ml.

Dla mnie bezdyskusyjny jest fakt, że zestaw filtr+filtr tonujący nie zachowa się na mojej buzi jak podkład, może da jakiś kolor, wyeliminuje bladość, ale nie będzie ani krył, np. zaczerwienień na polikach, ani wyrównywał kolorytu cery w przypadku jakiś wybarwień i odbarwień. Wyjątkiem jest SVR 50B, który naprawde kryje, ale jak go nałożysz na inny filtr, to traci swoje właściwości podkładowe i daje tylko kolor.
Smok jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 14:08   #742
gosiunia22
Zadomowienie

A ja byłam w zeszłym tygodniu u dermatologa w jednej z najlepszych (podobno) klinik. Pytałam o filtry. Dermatolog powiedziała, ze owszem, ma pacjentki, które ich uzywają na co dzień, ale nie ma potrzeby codziennego stosowania, chociaż to nie szkodzi. "Nie dajmy sie zwariować" - powiedziała. Chm...

Andre Lhote

Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 14:29   #743
Madziorka
Zakorzenienie

GG do Madziorka

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Madziorka - te wyliczenia są niezbyt dokładne - bo nie każdy podkład wysokopółkowy kosztuje ok. 160 zł, Clinique są zwykle w okolicach 100 zł. Poza tym podkład nakłada się minimalne ilości, a nie 2,5 ml. Zatem taki podkład starcza na o wiele dłużej niż filtr 100 ml.

Dla mnie bezdyskusyjny jest fakt, że zestaw filtr+filtr tonujący nie zachowa się na mojej buzi jak podkład, może da jakiś kolor, wyeliminuje bladość, ale nie będzie ani krył, np. zaczerwienień na polikach, ani wyrównywał kolorytu cery w przypadku jakiś wybarwień i odbarwień. Wyjątkiem jest SVR 50B, który naprawde kryje, ale jak go nałożysz na inny filtr, to traci swoje właściwości podkładowe i daje tylko kolor.
masz racje, zapomniałam o Clinique sugerowałam się Chanel fluide DP którego wczesniej używałam wracając do tego zestawu to jest dla mnie idealny, ale cere mam ładną więc nie potrzebuje krycia, z naczynkami raczej nie mam problemu a po LRP creme i tonującym wygladam lepiej niż po Chanel bo filtr nie podkreśla mi tak zmarszczek. Każda cera jest jednak inna i jak widać każda potrzebuje czego innego. Po SVR wyglądałam jak zacementowana na beżowo gejsza , różnicę koloru między uszami i szyją było widać na kilometr a moja znajoma używa go na codzień i wygląda, całkiem całkiem.
Stary 2007-02-13, 18:14   #744
isa666
Zakorzenienie

No wystarczyły 2 dni z Antkiem na twarzy i już buźka wróciła do normy - krostki i zaczerwienienia znikły

Tak apropos, kiedy filtry znów będą np. w Super pharmie? Póki trwa zima nie ma żadnych Mam nadzieję, że Antek DP wiosną się pojawi znów.
Stary 2007-02-13, 18:22   #745
fuksjaa
Zakorzenienie

Cytat:
No wystarczyły 2 dni z Antkiem na twarzy i już buźka wróciła do normy - krostki i zaczerwienienia znikły

Tak apropos, kiedy filtry znów będą np. w Super pharmie? Póki trwa zima nie ma żadnych Mam nadzieję, że Antek DP wiosną się pojawi znów.
Podobno są promocje w Superpharmie i Euro Aptece na filtry LRP, SVR i Avene

źródło:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=260

Stary 2007-02-13, 18:29   #746
isa666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość

źródło:
Ostatnio byłam w Super-pharmie w Galerii Kazimierz w Krakowie i filtrów LRP ani śladu a Antka tymbardziej
Musiałam kupić Iwostin.
Stary 2007-02-13, 18:33   #747
fuksjaa
Zakorzenienie

Cytat:
Ostatnio byłam w Super-pharmie w Galerii Kazimierz w Krakowie i filtrów LRP ani śladu a Antka tymbardziej
Musiałam kupić Iwostin.
u mnie nie ma ani Superpharm ani Euroapteki a kończy mi się mój Vichy i ciekawe gdzie teraz kupię jakiś fotostabilny filtr

też tęsknię do Antka, fajnie działał na moją skórę

Stary 2007-02-13, 18:36   #748
isa666
Zakorzenienie

Cytat:
u mnie nie ma ani Superpharm ani Euroapteki a kończy mi się mój Vichy i ciekawe gdzie teraz kupię jakiś fotostabilny filtr

też tęsknię do Antka, fajnie działał na moją skórę
Chyba trzeba poczekać do wiosny, może wtedy się pojawią
Stary 2007-02-13, 18:48   #749
fuksjaa
Zakorzenienie

Cytat:
Chyba trzeba poczekać do wiosny, może wtedy się pojawią
może

tylko, że ja nie bardzo mogę czekać aż Antek się pojawi, dajmy na to, w kwietniu. mojego Vichy mam jeszcze może na tydzień, góra dwa, a filtr muszę mieć - leczę się dermatologicznie.

no cóż, poszukam innych filtrów, a Antka kupię jak go kiedyś spotkam

na ile wystarczał Ci Antek? wsmarowujesz przepisową dawkę, czy tak jak zwykły krem? no i czym się matujesz?

Stary 2007-02-13, 23:45   #750
Bekah
Raczkowanie

Cytat:

źródło:
Tak, tak zwłaszcza w Euro Aptece są jakieś promocje. Własnie planuję się tam udać w dniach najbliższych i sprawdzić, czy mają Dzieciaczka. W Superpharmie raczej pustki - stare zapasy wyszły, a nowe jeszcze nie dotarły.
Bekah jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
filtry

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości