ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-) - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-09-04, 15:39   #1681
cate72
Przyczajenie

Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

ja pisze swoje a wy mowicie swoje.jeszcze raz podkreslam ze jestem zwolenniczka stosowania filtrow.Ale szukam czegos do codziennego stosowania..a filtry te plazowe typu 50 sa dla mnie za ciezkie.mam skore mieszana i po wielu kremach sie blyszcze ,wiec wklepanie w moja skore takiej ilosci filtra normalnego ,zrobieniu makijazu i pojscie do pracy gdzie przesiedze w murach 8 h jest bez sensu.co innego na gorskie przechadzki czy jakies wypady za miasto(wtedy rozumiem zastosowanie takie filtra,poniewaz nie robi sie specjalnych makijazy),ale do pracy gdy musze sie malowac jest to poprostu dla mnie za ciezkie...dlatego szukam rozwiazania w jakims kremie z dobra ochrona przeciwsloneczna
cate72 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 16:16   #1682
cochonnetta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
-La Roche Anthelios XL fluid (skóra tłusta i mieszana),
-La Roche Anthelios fluid SPF20 (skóra j.w.),
-Roc Hydra+ krem do skóry tłustej i mieszanej SPF15
-Bioderma Photoderm AKN fluid SPF40,
-Vichy Capital Soleil SPF50, fluid.
Każdy z nich sprawdziłam na własnej skórze, bo własnie tłustą posiadam. Najbardziej odpowiada mi pozycja 1 i 4, bo w moim przypadku wystarczy nieco skrobii, by ładnych kilka godzin wyglądać matowo. Mam tez oczywiście zwątpienia filtrowe, bo zdarza mi się zaeksperymentować z jakąś nowością bez SPF właśnie, tylko że ja mogę nałożyć rano na twarz jedną rzecz. Nie wchodzi w grę opcja kremu czy czegokolwiek innego pod filtr.
dzieki . Wlasnie czaję sie na Biodermę.. jestem bardzo ciekawa, bo czytałam tak różne opinie na jej temat, ze musze przetestować na własnej skórze ! Tylko poki co nigdzie nie moge jej dorwac ..

Cytat:
Napisane przez cate72 Pokaż wiadomość
ja pisze swoje a wy mowicie swoje.jeszcze raz podkreslam ze jestem zwolenniczka stosowania filtrow.Ale szukam czegos do codziennego stosowania..a filtry te plazowe typu 50 sa dla mnie za ciezkie.mam skore mieszana i po wielu kremach sie blyszcze ,wiec wklepanie w moja skore takiej ilosci filtra normalnego ,zrobieniu makijazu i pojscie do pracy gdzie przesiedze w murach 8 h jest bez sensu.co innego na gorskie przechadzki czy jakies wypady za miasto(wtedy rozumiem zastosowanie takie filtra,poniewaz nie robi sie specjalnych makijazy),ale do pracy gdy musze sie malowac jest to poprostu dla mnie za ciezkie...dlatego szukam rozwiazania w jakims kremie z dobra ochrona przeciwsloneczna
wlasnie tak sie zastanawialam do czego ta dyskusja ma zmierzac. My i tak bedziemy swoje Ty swoje. Raz piszesz, że filtry są be, raz że chcesz używać i jesteś zwolenniczką.. zakręcilam sie . Wiesz co ja moze nie pracuje, ale studiuje często jestem na uczelni nie 8, a 12 godzin.. z dojazdami 14 , robie makijaż. I używam filtrów 50 +, jakos specjalnie mi to nie przeszkadza.. troche sie błyszcze , ale ja mam skóre która błyszczy sie po wszystkim . Rozumiem, ze takie wysokie filtry sa dla Ciebie za cięzkie, ale moze spróbuj z tych lżejszych.. nie kremów tylko fluidów. np któryś z tych co napisała Madzia_M77 , a pozatym nie musisz używać 50 zwłaszcza na jesien zimę.. bez przesady, jeżeli się nie kwasisz. 20-30 spokojnie wystarcza, ale musze przyznać, ze troche Cie rozumiem.. poczatkowo tez mialam mętlik w głowie i po pierwszym uzyciu powiedzialam sobie nigdy wiecej filtrów , potem odkryłam skrobie, kwasy (po których filtry znacznie lepiej sie wchlaniaja i jak juz pisalam wygladam lepiej z filtrem niz bez
cochonnetta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 16:33   #1683
fruity
Wtajemniczenie

Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
skoro producent zaleca nakładać 'częściami', krok po kroku, to ten filtr się chyba nie zwałkowuje? bo pomarańczowe avenki mają chyba jakąś gumę w składzie - trasznie się wałuja gdy np już zastygną a chce się coś poprawić, dokładniej rozsmarować - tego właśnie w nich nienawidzę, jeden ruch i 'leci' cała warstwa na twarzy....
Na mnie sie nie walkowal.

..::..
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift, that´s why it is called the present..::..

fruity jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 10:07   #1684
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
Ja za takimi specyfikami nie przepadam i podchodze do nich bardzo sceptycznie.
Jestem w ogole minimalistka, jesli chodzi o kosmetyki i nie lubie nawet gotowych kremow.
Wole sobie z Mazidel dac cos na buzie, a pozniej filtr.
Moj ma "tylko" SPF 30, ale ochrona na UVA wynosi 99%, a na UVB 30 i od Ökotest dostal w 2006 -bardzo dobry-.
Tylko, ze w Polsce chyba nie ma jak go dostac.
Tu jest jego sklad:
INCI: AQUA, CETEARYL ISONONANOATE, TITANIUM DIOXIDE, DICAPRYLYL ETHER, PROPYLENE GLYCOL, ZINC OXIDE, OCTYLDODECANOL, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDRO-XYSTEARATE, GLYCERIN, GLYCINE SOJA, ALUMINA, MAGNESIUM SULFATE, ZINC STEARATE, CERA ALBA, GLYCERYL OLEATE, PANTHENOL, SIMETHICONE, SUPEROXIDE DISMUTASE, LACTOPEROXIDASE, PHOSPHOLIPIDS
jestes pewna, ze chroni w ok 99% przed UVA?

czy moglabys podac zrodlo tej wiedzy? szczerze mowiac, zakladam, ze to zwykla pomylka, bo to jest wrecz nieprawdopodobne.
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 10:52   #1685
fruity
Wtajemniczenie

Tak jest napisane i na filtrze (ma Ökotest bardzo dobry) i na ich stronce. Niestety jak ja tu chcialam podlaczyc, nie dzialala. Ale wygoogluj ultrasun.ch.

Acha i jak klikniesz na Produkteprüfungen to sa tam testy.

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift, that´s why it is called the present..::..

Stary 2008-09-05, 11:57   #1686
~~ALa~~
Zadomowienie

cate72, juz pewnie ktos Ci polecal Soraye 45 i Lirene 50+...ponoc nie zachowują się jak zwykle filtry (a sa tez niedrogie, wiec jak nie przypadna do gustu zawsze mozna zuzyc na cialo latem)
a co do "zwyłych" kremów, które miałyby spf 50+ i na dodatek mają porządne filtry to raczej ciężko będzie taki znaleźć...
chyba że może być mniejsza ochrona, wtedy polecam przejrzeć wątek o "zwykłych" kremach na codzień z filtrem
Stary 2008-09-05, 12:05   #1687
KENZO
Rozeznanie

Cute72 ja moge polecić ci np. LRP fluid spf 50 - jest baaardzo lekki, ma wodnistą konsystencje i łatwo sie wchłania , z nowości wypuszczonych w tym roku moge polecić Biodermę spf 40 matującą to też lekki filtr
KENZO jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 12:36   #1688
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Ja za takimi specyfikami nie przepadam i podchodze do nich bardzo sceptycznie.
Jestem w ogole minimalistka, jesli chodzi o kosmetyki i nie lubie nawet gotowych kremow.
Wole sobie z Mazidel dac cos na buzie, a pozniej filtr.
Moj ma "tylko" SPF 30, ale ochrona na UVA wynosi 99%, a na UVB 30 i od Ökotest dostal w 2006 -bardzo dobry-.
Tylko, ze w Polsce chyba nie ma jak go dostac.
Tu jest jego sklad:
INCI: AQUA, CETEARYL ISONONANOATE, TITANIUM DIOXIDE, DICAPRYLYL ETHER, PROPYLENE GLYCOL, ZINC OXIDE, OCTYLDODECANOL, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDRO-XYSTEARATE, GLYCERIN, GLYCINE SOJA, ALUMINA, MAGNESIUM SULFATE, ZINC STEARATE, CERA ALBA, GLYCERYL OLEATE, PANTHENOL, SIMETHICONE, SUPEROXIDE DISMUTASE, LACTOPEROXIDASE, PHOSPHOLIPIDS
Uzyty filtry mineralne maja to do siebie,ze bardzo latwo je zetrzec,mocno biela i sa pastowate
Takze jestem ciekawa czy aby na pewno deklarowane 99% ochrony UVA jest miarodajne

Cytat:
widzę w składzie dysmutazę nadtlenową, silny przeciwutleniacz. to filtr mineralny, prawda?
ja jestem ortodoksem - używam kremu 50+ przez cały rok - a.mam fotoalergię, b. stosuję leki fototoksyczne (plastry hormonalne i maści na AZS) c. boję się zmarszczek wywołanych prom. UV
jaki to krem, fruity?przepraszam, że pytam - być może już podawałaś nazwę.
Szkoda tylko,ze jest ona na szarym koncu skladu i srednio to wypada w calosci.

Cate uwazam,ze nie do konca masz racje-pogubilam sie w Twoich wypowiedziach bo raz pieszesz,ze jestes za fitrami pozniej to podwazasz i tak w kolko
Poszukaj filtra dla siebie,nie jest to proste ale nie niemozliwe,choc wiem,ze metoda prob i bledow czasami wykancza.Jednak na rynku na chwile obecna jest taka ilosc preparatow,ze na pewno wybierzesz cos dla siebie i bedziesz zadowolona.
Nikt nikogo na sile nie probuje przekonac czy uszczesliwic;kazda z Nas swiadomie wybiera pielegnacje dla siebie

Pozdrawiam
Stary 2008-09-05, 14:34   #1689
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Uzyty filtry mineralne maja to do siebie,ze bardzo latwo je zetrzec,mocno biela i sa pastowate
Takze jestem ciekawa czy aby na pewno deklarowane 99% ochrony UVA jest miarodajne
ja tez nie wierze zbytnio(tej firmie, a nie Fruity rzecz jasna)

od dawna wiadomo, ze filtry chemiczne chronia lepiej przed UVA niz fizyczne, nigdy nie napotkalam wzmianki, ze jest odwrotnie, a przeciez chemiczne, nawet w towarzystwie innych, nie chronia przed UVA w az tak duzym stopniu

to byloby zbyt piekne, aby bylo prawdziwe

btw: to ze filtry lepiej sie wchlaniaja po kwaszeniu, to nie plus a wrecz wada. najlepsze filtry zostaja na powierzchni naskorka, wchlanianie sie jest nieporzadane wrecz, bo slabnie ochrona przed UV.
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 16:05   #1690
fruity
Wtajemniczenie

Mi to tam obojetne, czy filtr ten chroni w 90, 95 cz w 99%, bo i tak nie jestem ortodoksyjna w tych sprawach. Ale mysle, ze skoro ma Ökotest bardzo dobry, to nie mogliby sie tak bardzo pomylic.

Na innym watku kiedys ktos wstawil link z taka tabelka jakie filtry chronia przed czym. Wlasnie przypadkiem wygrzebalam.
http://serendip.brynmawr.edu/biology...1/vculler.html

Jesli chodzi o bielenie, to na mnie akurat nie jest duze. Avenka chemiczna bardziej mnie bielila. No i sie swiecilam po niej. A tu ani sie nie walkuje, ani nie swieci, ani nie ma maski.

Stary 2008-09-05, 16:22   #1691
cate72
Przyczajenie

Cate uwazam,ze nie do konca masz racje-pogubilam sie w Twoich wypowiedziach bo raz pieszesz,ze jestes za fitrami pozniej to podwazasz i tak w kolko
Poszukaj filtra dla siebie,nie jest to proste ale nie niemozliwe,choc wiem,ze metoda prob i bledow czasami wykancza.Jednak na rynku na chwile obecna jest taka ilosc preparatow,ze na pewno wybierzesz cos dla siebie i bedziesz zadowolona.
Nikt nikogo na sile nie probuje przekonac czy uszczesliwic;kazda z Nas swiadomie wybiera pielegnacje dla siebie

nie wiem czemu sie pogubilyscie...Ja nigdzie nie pisalam ze mowie filtrom nie.Caly czas mam tylko obiekcje do sposobow ich stosowania.Latem zakupilam biala Avenka z filtrem 50 na plaze (krem do twarzy z filtrami mineralnymi).Jak sie tym posmarowalam to wyglòadalam jak upior w operze.Poprostu biala maska.Dlatego nie wyobrazam sobie nalozenia na to makijazuA ze pisze o moich obiekacjach co do filtrow to chyba normalne.Dalej uwazam ze tak naprawde nikt do konca nie wie o ich szkodliwosci jak rowniez zapobieganiu.A zestarzejemy sie i tak.Dlatego szukam jakiegos racjonalnego rozwiazania na to zeby w jaki kolwiek chronic skore (na sraosc moze 5 zmarszczek mniej)ale z drugiej strony zeby jakos wygladac.nie mozna wpadac w obsesje bo tak szczerze mowiac zyjemy w czasach ze juz samo istnienie jest zagrozeniem.wszyscy na tym forum maja bzika ochrony przed rakiem skory,ale nie zapominajmy ze tak naprawde o wiele wazniejsze jest to co wdychamy i czym sie odzywiamy.tysiace toksyn ,konserwantow,metali w pozywieniu czy geste powietrze spalinowe napewno tez nie sluza naszemu istnieniua takze skorze.
Stary 2008-09-05, 16:28   #1692
cate72
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez KENZO Pokaż wiadomość
Cute72 ja moge polecić ci np. LRP fluid spf 50 - jest baaardzo lekki, ma wodnistą konsystencje i łatwo sie wchłania , z nowości wypuszczonych w tym roku moge polecić Biodermę spf 40 matującą to też lekki filtr
a ktore lepsze wg ciebie?...cos co matuje albo chociaz sie dobrze wchlania to juz cos co moge zaakceptowac.....chyba hihi....a mozna na to uzywac kolorowke?
Stary 2008-09-05, 16:33   #1693
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:

nie wiem czemu sie pogubilyscie...Ja nigdzie nie pisalam ze mowie filtrom nie.Caly czas mam tylko obiekcje do sposobow ich stosowania.Latem zakupilam biala Avenka z filtrem 50 na plaze (krem do twarzy z filtrami mineralnymi).Jak sie tym posmarowalam to wyglòadalam jak upior w operze.Poprostu biala maska.Dlatego nie wyobrazam sobie nalozenia na to makijazuA ze pisze o moich obiekacjach co do filtrow to chyba normalne.Dalej uwazam ze tak naprawde nikt do konca nie wie o ich szkodliwosci jak rowniez zapobieganiu.A zestarzejemy sie i tak.Dlatego szukam jakiegos racjonalnego rozwiazania na to zeby w jaki kolwiek chronic skore (na sraosc moze 5 zmarszczek mniej)ale z drugiej strony zeby jakos wygladac.nie mozna wpadac w obsesje bo tak szczerze mowiac zyjemy w czasach ze juz samo istnienie jest zagrozeniem.wszyscy na tym forum maja bzika ochrony przed rakiem skory,ale nie zapominajmy ze tak naprawde o wiele wazniejsze jest to co wdychamy i czym sie odzywiamy.tysiace toksyn ,konserwantow,metali w pozywieniu czy geste powietrze spalinowe napewno tez nie sluza naszemu istnieniua takze skorze.
'biała maska' to niestety cecha filtrów mineralnych, a dokładniej tlenku cynku i dwutlenku tytanu - zupełna ich przeciwnością jest np fluid Anthelios LRP - też 50 a na twarzy zupełnie bezbarwny. to prawda, że nie wiemy wszystkiego o filtrach o ich szkodliwości, ale - tak jak napisałaś - wszystko może szkodzić a ja ze względów natury zdrowotnej (i bynajmniej nie mówię tu o czerniaku)nie wyobrażam sobie życia bez codziennego stosowania filtrów. i myślę, że jednak - dzięki temu, a także i paru innym rzeczom - np odpowiedniej pielęgnacji, diecie - w przyszłości uniknę zmarszczek w trochę większej ilości niż 5, bo zostało udowodnione, że to właśnie promieniowanie UV jest przyczyną 70% zmarszczek (degradacja DNAkomórek skóry).
jeżeli zaś chdzi o 'coś matującego' to - nie wiem czy mogę się wypowiadać bo mam suchą skórę - właśnie ta emulsja Avene której używa hihi ma takie działanie - ja kiedy jej użyłam czułam się jakbym na twarzy miała jakąś bazę matującą, wyglądałam jak przypudrowana. dla mnie niestety to wielki minus bo mam suchą cerę a ta emulsja dodatkowo ją ściągnęła. ale dla osób z mieszaną, tłustą - powinna być dobra
loss_lauri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 17:01   #1694
cate72
Przyczajenie

jak bys byla mila i mogla mi wskazac tego antka o ktorym piszecie (ze sie dobrze wchlania).Uzylam wyszukiwarki jak zawsze...ale w KWC jest duzo tych Antkow.chodzi o tego extreme czy inny?
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/szukaj.php?slowa=+Antheli os&gdzie=produkty

a ta bioderma matujaca tez mnie ciekawi

z kosmetykami do ciala nie mam problemu odkad odkrylam ta firme
http://www.iprovenzali.it/linee.htm
moze ktos zna?...naprawde godna polecenia.wyobrazcie sobie ze sklad tych rzeczy jest tak prosty ze az milo czytac

tylko z ta twarza jakos walcze ciagle hihi
Stary 2008-09-05, 19:41   #1695
Opiumalfa
Zakorzenienie

byłam filtromaniaczka. jechalam na LRP 50 i 40. mam naturalnie bardzo jasna cere i ciagle bylam najbledsza ze wszystkich. poczym stwierdziłam ze to troche przesada bo jednak chce sie troche opalic, choc ciut! kupiłam krem tonujacy Lancome z SPF 20 i jest genialny. uzywałam go nawet na kubie i sie nie spaliłam, mam bardzo ladny kolorek. nie dajmy sie zwariowac. mowmy co chcemy, moze bladosc jest w modzie ale lekka opalenizna wyglada o niebo zdrowiej. pozdrawiam.
Opiumalfa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 21:45   #1696
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
byłam filtromaniaczka. jechalam na LRP 50 i 40. mam naturalnie bardzo jasna cere i ciagle bylam najbledsza ze wszystkich. poczym stwierdziłam ze to troche przesada bo jednak chce sie troche opalic, choc ciut! kupiłam krem tonujacy Lancome z SPF 20 i jest genialny. uzywałam go nawet na kubie i sie nie spaliłam, mam bardzo ladny kolorek. nie dajmy sie zwariowac. mowmy co chcemy, moze bladosc jest w modzie ale lekka opalenizna wyglada o niebo zdrowiej. pozdrawiam.
a ja się nie zgodzę. dla mnie najzdrowsza zawsze będzie blada skóra, no ale każdemu się co innego podoba.
cate - ten antek to fluid extreme - w aptece poproś o próbki kremów, wypróbujesz wszystkie i wybierzesz najlepszy dla siebie.
Stary 2008-09-05, 23:52   #1697
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:

I takim oto sposobem dotarlysmy do sedna tej dyskusji czyli,ze kazdy ma swoje indywidualne zapotrzebowanie na "filtromaniactwo" i nie tylko szukamy zlotego srodka dla siebie w kazdej dziedzinie a bez wzgledu na to,co TO bedzie wazne by zachowac zdrowy rozsadek i nieco dystansu.

Cytat:
Mi to tam obojetne, czy filtr ten chroni w 90, 95 cz w 99%, bo i tak nie jestem ortodoksyjna w tych sprawach. Ale mysle, ze skoro ma Ökotest bardzo dobry, to nie mogliby sie tak bardzo pomylic.

Na innym watku kiedys ktos wstawil link z taka tabelka jakie filtry chronia przed czym. Wlasnie przypadkiem wygrzebalam.
http://serendip.brynmawr.edu/biology...1/vculler.html

Jesli chodzi o bielenie, to na mnie akurat nie jest duze. Avenka chemiczna bardziej mnie bielila. No i sie swiecilam po niej. A tu ani sie nie walkuje, ani nie swieci, ani nie ma maski.
Mnie jedynie chodzi oto,co widze na podstawie skladu bo jedynie producent moze podac szacunkowe ilosci uzytych skladnikow by moc okreslic dokladnie dzialanie filtra.
Nie sugeruje sie opinia Ökotest bo akurat nigdy tam nie zagladalam

Jezeli jestes zadowolona to jest wazne i tyle

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Cytat:
a ja się nie zgodzę. dla mnie najzdrowsza zawsze będzie blada skóra, no ale każdemu się co innego podoba.
cate - ten antek to fluid extreme - w aptece poproś o próbki kremów, wypróbujesz wszystkie i wybierzesz najlepszy dla siebie.
Zawsze bedzie tak,ze zdania beda podzielone.Nie ma tutaj wypracowanego kompromisu I tyle.
Mnie osobiscue duzo bardziej podoba sie jasna skora i sama w takiej czuje sie najlepiej,jezeli ktos uwaza inaczej to ok-kazdy ma prawo do wlasnego zdania
Poza tym zdrowo-wyglada kazda zadbana i zdrowa cera/skora bez wzgledu na to czy jest smagnieta sloncem czy nie

Pozostaje tylko jedno "ale" jezeli ktos decyduje sie kuracje kwasowa/retinowa itd to mimo wszystko nie powinien lekcewazyc ochrony jaka daja filtry,a druga strona jest to ze dzisiaj nie widzimy przebarwien ale za jakis czas efekt moze byc oplakany.Mam zywy przyklad w pracy,jedna z kolezanek nabawila sie sporych przebarwien
Stary 2008-09-10, 23:03   #1698
hałas
Wiele hałasu o nic.

Dziewczyny po trzech latach mam dość.
Pociągne przygodę z filtrami do wiosny bo chcę jeszcze skorzystać z dobrodziejstw Atredermu, ale póżniej koniec.
Nie jestem ekspertem w makijażu przetestowałam wszystkie podkłady w moim zkresie cenowym (do ok. 60-70 zł). Moja cera wyglada okropnie z podkładem czy bez. Samoopalacze farbują mnie na zółto, zostawiaja plamy czy to Avene czy Dove. Mimo że mam urode Zimy wyglądam okropnie. W sierpniu odpuściłam trochę i pierwszy raz od trzech lat zarzyłam trochę słońca. Cóż za odmiana. Cera promienna, opalona, delikatne piegi. Nowa ja.
W czterech literach mam wygląd 30 latki w wieku 40 lat skoro jako 20 latka wyglądam jak trup. Wieczne zaskórniki, przebarwienia naczynka, po kurcjach kwasowych nie widzę poprawy cery. Mazidła, kosmetyki z wyższej póki, czytanie składów... Mam dość.

Edytowane przez hałas
Czas edycji: 2008-09-10 o 23:05 Powód: literówki
hałas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 23:13   #1699
ranka
Kici kici miau miau

kocham piegi

ale u mnie o takowe trudno,tak samo jak trudno o przebarwienia.
ale smaruje sie filtrami od niedawna - Avene pomaranczowa , i tem akurat nie dla mnie.
musze zmienic.
dobrze ze nie lubie sie opalac.ale samoopalaczy nei znosze.

moja dawna kolezanka ze szkoly namietnie kochala solarium.niestety nie widziala i nie wiem czy nie widzi dalej, jaka ma "wspaniala" po tym cere.od przebarwien az huczalo! nie sadze zeby sie kwasila
ranka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 07:34   #1700
schaetzchen
Rozeznanie

Tak, piegi to to, czego mi (i mojemu TŻ) najbardziej brakuje odkąd zaczęłam się filtrować Teraz też je mam, ale zdecydowanie bledsze i mniej.

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 08:42   #1701
ktsw
Zakorzenienie

piegi tesknie za moimi...
ktsw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 10:13   #1702
Madzia_M77
Zadomowienie

Hałas, a może spróbuj tego:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...temid=27:cmok:

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-09-11 o 14:50 Powód: Dubel
Madzia_M77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 15:34   #1703
Madzia_M77
Zadomowienie

Chodziło mi o olej rożany z Mazideł
Madzia_M77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 21:00   #1704
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez hałas Pokaż wiadomość
Dziewczyny po trzech latach mam dość.
Pociągne przygodę z filtrami do wiosny bo chcę jeszcze skorzystać z dobrodziejstw Atredermu, ale póżniej koniec.
Nie jestem ekspertem w makijażu przetestowałam wszystkie podkłady w moim zkresie cenowym (do ok. 60-70 zł). Moja cera wyglada okropnie z podkładem czy bez. Samoopalacze farbują mnie na zółto, zostawiaja plamy czy to Avene czy Dove. Mimo że mam urode Zimy wyglądam okropnie. W sierpniu odpuściłam trochę i pierwszy raz od trzech lat zarzyłam trochę słońca. Cóż za odmiana. Cera promienna, opalona, delikatne piegi. Nowa ja.
W czterech literach mam wygląd 30 latki w wieku 40 lat skoro jako 20 latka wyglądam jak trup. Wieczne zaskórniki, przebarwienia naczynka, po kurcjach kwasowych nie widzę poprawy cery. Mazidła, kosmetyki z wyższej póki, czytanie składów... Mam dość.
a ja wręcz przeciwnie - odkąd się filtruję moja cera znacznie się poprawiła. tylko piegów mniej... podobnie wiedza wyniesiona z biochemii dot składników w kosmetyce - wiem teraz czy dany specyfik faktycznie jest czegoś wart i czy może być skuteczny.
Stary 2008-09-13, 15:56   #1705
feelin_soo_me
Zadomowienie

Dlaczego ubolewacie tak nad brakiem piegow ? nie potrafie tego zrozumiec, ja sie ciesze jak widze ze sie ich pozbywam
feelin_soo_me jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 15:58   #1706
ranka
Kici kici miau miau

chyba sa tu tez takie co lubia swoje piegi
ranka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 15:03   #1707
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Dlaczego ubolewacie tak nad brakiem piegow ? nie potrafie tego zrozumiec, ja sie ciesze jak widze ze sie ich pozbywam
dlatego, że mnie się moje piegi podobały
Stary 2008-09-14, 15:43   #1708
tulipanna.
Zakorzenienie

Dziewczyny, dorwalam sklad tego Acnicare z filtrem, do cery tradzikowej:

Aknicare sun - składniki aktywne: cytrynian trietylu, linolan etylu, mleczan cynku, kwas hialuronowy.

Szczegółowy skład na opakowaniu: aqua, triethyl citrate, cetearyl alkohol, ethylhexyl methoxycinnamate, octocrylene, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, alcohol denat., methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, propylene glycol, glycolpalmitate, arachidylalcohol, dimethicone, cetearylglucoside, behenyl alcohol, cyclopentasiloxane, benzyl pca, xanthangum, arachidyl glucoside xydroxyethyl acrylate, decyl glucoside, squalane, c30-45 alkyl cetearyl dimethicone crosspolymer, polysorbate60, sodiumhydroxide, phenoxyethanol, sodium hyaluronate, bht, parfum (fragrance)
tulipanna. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 11:42   #1709
ktsw
Zakorzenienie

Cytat:
dlatego, że mnie się moje piegi podobały
mnie (i wszystkim facetom z ktorymi mialam "bliższy kontakt" ) tak samo
ktsw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 18:52   #1710
docha27
Raczkowanie

GG do docha27

Przepraszam że zadaję moje pytanie tutaj, ale i tak większość Was udziela sie w innych watkach wiec myślę ze to bez różnicy. Nigdy nie stosowałam na co dzień filtrów bo gdybym miała myśleć o tym czy dzięki nim za 20 lat nie będę miała zmarszczek(a i tak większość z nas je będzie miała) chyba bym oszalała. Oczywiście czasami w mojej kolekcji trafiały sie kremy z sp15-10 lub podkłady z takim filtrem i na tym moja przygoda z filtrami sie skończyła. Jednak teraz mam pytanie zamierzam zacząć stosować Effaklar k(jesień, zima, wiosna) i jestem świadoma że jednak teraz powinnam używać filtrów. Moje pytanie polega na tym czy filtry zawarte w takim zwykłym kremie mi wystarcza. Czy może jednak powinnam pomyśleć o czymś innym żebym się któregoś dnia nie zdziwiła jak sie zobaczę w lusterku.
docha27 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
filtry

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości