ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-) - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-05-20, 17:03   #1771
katty86
Rozeznanie

Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Oriflame ma tanie filtry fotostabilne, mam już drugie opakowanie. Nie bielą, nie lepią się i dają zmatowić pudrem sypkim. Tylko przy zmywaniu wyżerają oczy, trzeba ostrożnie.
Dzięki,ale ja mam strasznie wrażliwą skórę i często podrażnione oczy.Nie będę ryzykować kolejnego zapalenia spojówek,skoro on tak podrażnia.
Może jakiś inny filtr?Może być apteczny nawet,byleby był dobry.
Jednak muszę coś znaleźć,bo nawet jadąc samochodem robię się buraczkowa.Nienawidzę moich buraczków.Za dużo kłopotów skórnych jak na jedną osobę mi przypadło.
Aha,byłam u dermatologa,to poleciła mi Iwostin do cery naczynkowej spf 20(na KWC ma opinie raczej średnie ).Co o nim myślicie?
Czy istnieje filtr,który nie bieli?Czy nie mam co się łudzić i lepiej dobry puder kupić?Nie cierpię mieć tapety na twarzy.Mam już dość lata.
katty86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 00:27   #1772
Nicole
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Dzięki,ale ja mam strasznie wrażliwą skórę i często podrażnione oczy.Nie będę ryzykować kolejnego zapalenia spojówek,skoro on tak podrażnia.
Może jakiś inny filtr?Może być apteczny nawet,byleby był dobry.
Jednak muszę coś znaleźć,bo nawet jadąc samochodem robię się buraczkowa.Nienawidzę moich buraczków.Za dużo kłopotów skórnych jak na jedną osobę mi przypadło.
Aha,byłam u dermatologa,to poleciła mi Iwostin do cery naczynkowej spf 20(na KWC ma opinie raczej średnie ).Co o nim myślicie?
Czy istnieje filtr,który nie bieli?Czy nie mam co się łudzić i lepiej dobry puder kupić?Nie cierpię mieć tapety na twarzy.Mam już dość lata.
Ojjj znam skądś problem buraczka ale znalazłam filtr który nie podrażnia moich wrażliwych oczu i buraczkowej cery - Bioderma Mat 40. Niestety trochę bieli, ale nie jest bardzo tłusta, nie mam przy niej wrażenia tapety na twarzy.
A poza tym polecam krem Ruboril - w prawie 2 miesiące wyciszył zaczerwienienia, robię się mniej czerwona, teraz jest to bardziej róż no i buraczki szybciej schodzą

Nicole jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 12:55   #1773
katty86
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Ojjj znam skądś problem buraczka ale znalazłam filtr który nie podrażnia moich wrażliwych oczu i buraczkowej cery - Bioderma Mat 40. Niestety trochę bieli, ale nie jest bardzo tłusta, nie mam przy niej wrażenia tapety na twarzy.
A poza tym polecam krem Ruboril - w prawie 2 miesiące wyciszył zaczerwienienia, robię się mniej czerwona, teraz jest to bardziej róż no i buraczki szybciej schodzą
Dzięki,może spróbuje.Na razie postanowiłam dokończyć tą emulsję co mam,zwłaszcza,że nie podrażnia mnie no i mogę na nią mogę każdy puder nałożyć .A z tego co czytam pudrowania nie uniknę więc nie mam co się łudzić,że znajdę filtr który nie bieli.
A Ruboril kupię jak tylko skończę ten krem co mam.
Stary 2009-05-21, 14:38   #1774
kolciag
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
GG do kolciag

Ja to już w ogóle mam zwątpienie filtrowe... (pewnie zaraz od was oberwę ), ale zastanawiam się po co Wy tak używacie tych filtrów na co dzień ? Pytam serio... i absolutnie nie złośliwie.

Widziałam posty, gdzie pisałyście, że w celu ochrony przed starzeniem... tak sobie myślę, że dobrym przykładem tutaj może być moja mama, ma już prawie 50 na karku, a wygląda znacznie młodziej i co najlepsze, w życiu nie stosowała żadnych filtrów poza wyprawami na plażę

a znam kobitki, które mają trzydzieści parę lat i wyglądają gorzej niż moja mama a filtry używają nałogowo ...

wiem oczywiście, że są inne czynniki wpływające na starzenie skóry (dieta, palenie, stres, itp, itd....) nie tylko filtry mają tu znaczenie, jednak ja mam wątpliwości co do tego czy na prawdę są one nam aż tak potrzebne, czy w ogóle są potrzebne skórze normalnej, bez szczególnych problemów ??

W każdym razie ja się buntuję i mówię filtrom NIE !!

Edytowane przez kolciag
Czas edycji: 2009-05-21 o 14:54
kolciag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 14:50   #1775
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
Ja to już w ogóle mam zwątpienie filtrowe... (pewnie zaraz od was oberwę ), ale zastanawiam się po co Wy tak używacie tych filtrów na co dzień ? Pytam serio... i absolutnie nie złośliwie.
Ja stosuje codziennie filtry w dużych ilościach, ponieważ mam ostre azs i piekielne anergie skórne, które leczyć się da na chwilę obecną specyfikami, które wymagają stosowania filtrów, bo inaczej cała impreza skończy się podrażnieniami i przebarwieniami

Do tego mleczko avene jest filtrem, który moja przesuszoną skórę fajnie koi na codzień i w miarę dobrze nawilza.

Niezłośliwie odpisałam.
Stary 2009-05-21, 14:53   #1776
kolciag
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
GG do kolciag

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Ja stosuje codziennie filtry w dużych ilościach, ponieważ mam ostre azs i piekielne anergie skórne, które leczyć się da na chwilę obecną specyfikami, które wymagają stosowania filtrów, bo inaczej cała impreza skończy się podrażnieniami i przebarwieniami

Do tego mleczko avene jest filtrem, który moja przesuszoną skórę fajnie koi na codzień i w miarę dobrze nawilza.

Niezłośliwie odpisałam.
W twoim wypadku jak najbardziej rozumiem korzystanie z filtrów ale głównie interesuje mnie powód korzystania z filtrów na co dzień przez dziewczyny z 'normalną' skórą, bez specyficznych problemów, bez alergii słonecznych i innych przypadków, gdzie korzystanie z filtru jest ratunkiem i koniecznością, może nie wyraźnie to zaznaczyłam we wcześniejszym poście

Edytowane przez kolciag
Czas edycji: 2009-05-21 o 15:02
kolciag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 14:55   #1777
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
W twoim wypadku jak najbardziej rozumiem korzystanie z filtrów ale głównie interesuje mnie powód korzystania z filtrów na co dzień przez dziewczyny z normalną skórą, może nie wyraźnie to zaznaczyłam we wcześniejszym poście
Tak juz długo walczę z problemami skórnymi, że tylko moje stare zdjęcia z wizażu przypominaja mi o tym, że miałam kiedyś "normalną" skórę
Stary 2009-05-21, 15:38   #1778
mogwaica
Zadomowienie

GG do mogwaica

Ja niestety takze zrezygnowałam w filtrów.Jedyne co mi w nich przeszkadzało to zapychanie mojej cery.Nie znalazłam jeszcze takiego , który by mi służył więc postawiłam nad nimi krzyżykJak nie capryle to gliceryna ,jak nie glikole to trójglicerydy itd.

mogwaica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 19:35   #1779
KKZJ
Zadomowienie

i ja się poddałam - w momencie, kiedy wylazło szydło z worka w kwestii podrażnień - po odstawieniu filtrów jak ręką odjął, buzia szybko wraca do normy;
w nosie mam fotostarzenie, jeśli ma to być okupione wieczną czerwoną tarą na twarzy teraz sie tylko trzęsę o obecne i ewentualne przyszłe przebarwienia.. co będzie w wakacje???
KKZJ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 21:05   #1780
katty86
Rozeznanie

A czy jest ktoś z cerą naczynkową który zrezygnował z filtrów?
Stary 2009-05-21, 21:44   #1781
lenka07661
Zadomowienie

A ja w wątku prowokacyjnym chciałabym dodać wątpiącym nieco otuchy Co prawda jestem początkującą filtromaniaczką, ale chyba od razu udało mi się trafić na niezły dla mnie filtr, a mianowicie krem avene 50 + (pomarańczowy). Nie miałam wielkiego wyboru, bo:
1. Mam cerę naczynkową i chciałam filtr bez alkoholu.
2. Zależało mi na produkcie bez parsolu (wolę "normalne" podkłady, zabawa ze skrobią itp. mnie przeraża).
Avenka okazała się świetna dla mojej cery - nie bile, nie zapycha, ładnie nawilża, trochę się świeci, ale makijaż to tuszuje i wszystko wygląda ok

Nie wiem, czy to dlatego,że moja cera poza naczynkami, jest bezproblemowa, czy może od razu trafiłam na swój KWC. W każdym bądź razie filtr bardzo mi służy.

Mam jeszcze pytanie dla bardziej doświadczonych wizażanek: czy jest jeszcze jakiś filtr bez alkoholu i parsolu w składzie?? Bo ja nic już nie mogę znaleźć... tak, żeby spróbować.
lenka07661 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 21:54   #1782
Psychodelia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lenka07661 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie dla bardziej doświadczonych wizażanek: czy jest jeszcze jakiś filtr bez alkoholu i parsolu w składzie?? Bo ja nic już nie mogę znaleźć... tak, żeby spróbować.
Braciszek Avenek - Klorane również nie zawiera Parsolu i alkoholu.
Psychodelia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 22:51   #1783
Malla
Nie depcze krokusów

Dziś byłam w 2 sklepach kosmetycznych i w obydwu znalazłam pełne wyposażenie Lirene 50...
Stary 2009-05-22, 18:38   #1784
lenka07661
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Psychodelia Pokaż wiadomość
Dzięki za podpowiedź, może się skuszę, ale poczytam najpierw na KWC.
lenka07661 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 23:10   #1785
kuseczka
Zadomowienie

GG do kuseczka

Ja też się poddałam. Na jakiś czas. Testowałam sporo filtrów, w sumie mam już swoje KWC wśród nich, ale...No właśnie. Od kiedy odstawiłam filtry, cera znacznie mi się poprawiła. Makijaż wygląda ładniej i jest trwalszy. A poza tym już mam dość bladości, na lato postanowiłam się przybrązowić. Na pewno wkrótce znowu powrócę do filtromanii, ale teraz dam cerze(i sobie przedwszystkim) troszkę odpoczynku.
Stary 2009-05-24, 14:51   #1786
Malla
Nie depcze krokusów

Mnie denerwuje podrażnianie oczu. Obecny filtr wprawdzie szczypie tylko przy zmywaniu z użyciem wody, ale wczoraj potarłam powiekę i niestety przez chwilę nie było za ciekawie :/
Stary 2009-05-24, 14:57   #1787
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
A czy jest ktoś z cerą naczynkową który zrezygnował z filtrów?

Jest tzn od czasu do czasu odstawiam filtry,stosuje mniejszy faktor i ciesze sie nienagannym makijazem choc akurat nie mam typowo naczynkowej cery.
W kazdym razie nie czuje sie niewolnica filtrowania i jest mi z tym dobrze
Stary 2009-05-24, 15:51   #1788
katty86
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Jest tzn od czasu do czasu odstawiam filtry,stosuje mniejszy faktor i ciesze sie nienagannym makijazem choc akurat nie mam typowo naczynkowej cery.
W kazdym razie nie czuje sie niewolnica filtrowania i jest mi z tym dobrze
No właśnie ja tez się nie czuję niewolnicą filtrowania,ale podobno muszę zacząć męczyć się z tymi filtrami i nie podoba mi się to.
Ja za bardzo naczynek też nie mam(może ze 2 malutkie),ale mam skłonność do buraczenia.
A mogłabyś jeszcze napisać co znaczy,że nie masz takiej typowo naczynkowej cery?
Stary 2009-05-24, 16:24   #1789
Nicole
Zakorzenienie

Cytat:
No właśnie ja tez się nie czuję niewolnicą filtrowania,ale podobno muszę zacząć męczyć się z tymi filtrami i nie podoba mi się to.
Ja za bardzo naczynek też nie mam(może ze 2 malutkie),ale mam skłonność do buraczenia.
A mogłabyś jeszcze napisać co znaczy,że nie masz takiej typowo naczynkowej cery?
Ja też nie mam typowo naczyńkowej cery - pękniętych naczyniek brak, mam taką skłonną do czerwonych, rozgrzanych policzków (nadreaktywna, płytko unaczyniona). Chociaż po kremie Ruboril i kompleksie na naczyńka Naturalisa (plus hydrolaty oczywiście) już jest dużo lepiej I też niewolnicą filtrowania się nie jestem, zwłaszcza w dni pochmurne z radością odstawiam filtry i cieszę się lekkością na skórze A w dni z mocniejszym słonkiem używanie filtrów w ciągu dnia zmniejsza popołudniowo/wieczornego buraczka, więc jednak całkowicie z nich nie zrezygnuję

Edytowane przez Nicole
Czas edycji: 2009-05-24 o 16:25
Stary 2009-05-24, 16:57   #1790
Malla
Nie depcze krokusów

Nicole - to masz takie policzki jak ja Jakie hydrolaty polecasz najbardziej antyburaczkowo?
Stary 2009-05-24, 17:03   #1791
katty86
Rozeznanie

Cytat:
Ja też nie mam typowo naczyńkowej cery - pękniętych naczyniek brak, mam taką skłonną do czerwonych, rozgrzanych policzków (nadreaktywna, płytko unaczyniona). Chociaż po kremie Ruboril i kompleksie na naczyńka Naturalisa (plus hydrolaty oczywiście) już jest dużo lepiej I też niewolnicą filtrowania się nie jestem, zwłaszcza w dni pochmurne z radością odstawiam filtry i cieszę się lekkością na skórze A w dni z mocniejszym słonkiem używanie filtrów w ciągu dnia zmniejsza popołudniowo/wieczornego buraczka, więc jednak całkowicie z nich nie zrezygnuję
Ja też zamierzam tak zrobić i w lato przemęczyć się z filtrami,natomiast na jesieni na pewno odstawię to paskudztwo.Choć z drugiej strony ciężko mi będzie wytrzymać w lato z taką filtrem i jeszcze jakimś pudrem.Na co dzień nawet podkładu nie używam,a z filtrem i pudrem czuję się jak w masce.
U mnie buraczek jest od razu po nagrzaniu skóry,wieczorem zazwyczaj jest ok,najgorzej w południe,albo po południu jak samochodem jadę i słońce mi przez okno świeci.No i oczywiście jak się zestresuję albo zmęczę,albo łyczek alkoholu i też buraczek jestem.
Stary 2009-05-24, 17:14   #1792
Nicole
Zakorzenienie

Cytat:
Nicole - to masz takie policzki jak ja Jakie hydrolaty polecasz najbardziej antyburaczkowo?
Codziennie na noc, pod krem Ruboril używam hydrolatu kocankowego bardzo lubię hydrolat rumiankowy, ładnie wycisza policzki świetna jest też róża stulistna, łagodzi, nawilża i ślicznie pachnie

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Cytat:
Ja też zamierzam tak zrobić i w lato przemęczyć się z filtrami,natomiast na jesieni na pewno odstawię to paskudztwo.Choć z drugiej strony ciężko mi będzie wytrzymać w lato z taką filtrem i jeszcze jakimś pudrem.Na co dzień nawet podkładu nie używam,a z filtrem i pudrem czuję się jak w masce.
U mnie buraczek jest od razu po nagrzaniu skóry,wieczorem zazwyczaj jest ok,najgorzej w południe,albo po południu jak samochodem jadę i słońce mi przez okno świeci.No i oczywiście jak się zestresuję albo zmęczę,albo łyczek alkoholu i też buraczek jestem.
Próbowałaś Dry Flo z Mazideł albo pudru bambusowego z BU? Są baardzo lekkie, super do matowania filtra I filtr też wybierz jakiś lekki, ja z Biodermą Mat 40 nie czuję się jak w masce, jak na filtr jest w porządku. A jakoś musimy lato przetrwać..
A skóra którą opisałaś właśnie jest nadreaktywna, baardzo podobna do mojej..

Stary 2009-05-24, 17:29   #1793
katty86
Rozeznanie

Cytat:
Codziennie na noc, pod krem Ruboril używam hydrolatu kocankowego bardzo lubię hydrolat rumiankowy, ładnie wycisza policzki świetna jest też róża stulistna, łagodzi, nawilża i ślicznie pachnie

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Próbowałaś Dry Flo z Mazideł albo pudru bambusowego z BU? Są baardzo lekkie, super do matowania filtra I filtr też wybierz jakiś lekki, ja z Biodermą Mat 40 nie czuję się jak w masce, jak na filtr jest w porządku. A jakoś musimy lato przetrwać..
A skóra którą opisałaś właśnie jest nadreaktywna, baardzo podobna do mojej..
Dzięki,wypróbuje jak tylko będę miała przypływ gotówki.
Szkoda,że o tym pudrze bambusowym nie pomyślałam,bo niedawno składałam akurat zamówienie na BU.
Ruboril też zamierzam sobie kupić jak tylko powykańczam te kremy które mam.
Nie wiesz czy jest jakaś szansa na zdobycie próbki tej Biodermy?
Przejrzałam skład na KWC i ona zawiera propylen glycol,którego moja skóra nie lubi.Wprawdzie na końcu,ale fajnie byłoby pierw sprawdzić.
Stary 2009-05-24, 18:11   #1794
Nicole
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki,wypróbuje jak tylko będę miała przypływ gotówki.
Szkoda,że o tym pudrze bambusowym nie pomyślałam,bo niedawno składałam akurat zamówienie na BU.
Ruboril też zamierzam sobie kupić jak tylko powykańczam te kremy które mam.
Nie wiesz czy jest jakaś szansa na zdobycie próbki tej Biodermy?
Przejrzałam skład na KWC i ona zawiera propylen glycol,którego moja skóra nie lubi.Wprawdzie na końcu,ale fajnie byłoby pierw sprawdzić.
Myślę że z próbkami może być ciężko.. w moim mieście próbek nie ma żadnych ale warto spróbować, może akurat

Stary 2009-05-24, 20:08   #1795
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Mam nieco podobna cere do Nicole z tym,ze dawno temu pokazalo mi sie pekniete naczynko tuz przy nosie ale nie jest jakos specjalnie widoczne poza tym cera znacznie mi sie uspokoila i nie jest juz tak nadreaktywna jak kiedys-w zasadzie rzeklabym,ze jest w normie
Zima jedynie siegam po tradycyjny podklad i tez nie zawsze bo duzo zalezy od aury.
Stary 2009-05-25, 00:02   #1796
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lenka07661 Pokaż wiadomość
A ja w wątku prowokacyjnym chciałabym dodać wątpiącym nieco otuchy Co prawda jestem początkującą filtromaniaczką, ale chyba od razu udało mi się trafić na niezły dla mnie filtr, a mianowicie krem avene 50 + (pomarańczowy). Nie miałam wielkiego wyboru, bo:
1. Mam cerę naczynkową i chciałam filtr bez alkoholu.
2. Zależało mi na produkcie bez parsolu (wolę "normalne" podkłady, zabawa ze skrobią itp. mnie przeraża).
Avenka okazała się świetna dla mojej cery - nie bile, nie zapycha, ładnie nawilża, trochę się świeci, ale makijaż to tuszuje i wszystko wygląda ok

Nie wiem, czy to dlatego,że moja cera poza naczynkami, jest bezproblemowa, czy może od razu trafiłam na swój KWC. W każdym bądź razie filtr bardzo mi służy.

generalnie to tak jak ja
tyle, że ostatnio coś mnie podrażniło i podejrzewam filtr własnie: albo Avene albo Lirene
cóż spróbuję wrocic do Avenki i sie okaże
Cytat:
owszem, ale okropnie jedzie nagietkiem
Cytat:
zdecydowanie kocanka, po kilku m-cach regularnego uzywania burak jest zdecydowanie łagodniejszy a nawet brak
ponadto rumianek, róża i lipa
Stary 2009-05-25, 00:08   #1797
Malla
Nie depcze krokusów

Nicole, Ilona - dziękuję
Kocanka mnie trochę odrzuca zapachem, ale jak będzie dostępna, to z następnym zamówieniem się skuszę.
Stary 2009-05-25, 11:28   #1798
Psychodelia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
O doznaniach zapachowych nic nie mogę powiedzieć, bo filtrów Klorane nigdy nie używałam... ale wierzę Ci Ilu na słowo
Skoro Lenka zapytała jednak o jakiś filtr bez Parsolu i alkoholu inny niż Avene, to wspomniałam o Klorane.
Psychodelia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 12:17   #1799
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
O doznaniach zapachowych nic nie mogę powiedzieć, bo filtrów Klorane nigdy nie używałam... ale wierzę Ci Ilu na słowo
Skoro Lenka zapytała jednak o jakiś filtr bez Parsolu i alkoholu inny niż Avene, to wspomniałam o Klorane.
i bardzo prawidłowo
znam takich co lubią ten zapach, ja niestety do nich nie należę
Stary 2009-05-25, 12:20   #1800
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość

Eeee tam zapachu nagietka tam tyle co na lekarstwo bardziej to landrynka.....chociaz mnie po pewnym czasie przestal wogole pachniec,kwestia przyzwyczajenia.

Tagi
filtry

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości