ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-) - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-08, 15:35   #241
marianna
Rozeznanie

Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Obecnie nie ma nałożonego na producenta obowiązku określenia wysokości PPD produktu z filtrem, wystarcza wskażnik SPF. Od przyszłego roku taki obowiązek będzie obowiązywał i w nowym sezonie letnim będą już określone wysokości PPD.
ale właśnie w oznaczeniu według standardu PPD? - bez możliwości "mydlenia oczu" niebywale wysokim IPD?
Stary 2006-11-08, 15:40   #242
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
ale właśnie w oznaczeniu według standardu PPD? - bez możliwości "mydlenia oczu" niebywale wysokim IPD?
Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 15:42   #243
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Nooo....nareszcie
Stary 2006-11-08, 15:45   #244
Contax
Zakorzenienie

Konkretnie od 2007 roku, więc mam cichą nadzieję, że obejmie to już sezon letnii 2007 roku.

Pisali o tym nawet w Twoim Stylu, tylko oczywiście nie pamiętam którym.
Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 15:55   #245
margaretka02
Wtajemniczenie

GG do margaretka02

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
Nooo....nareszcie
margaretka02 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 17:28   #246
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
robię rzecz karygodną, która wywołuje u mnie wyrzuty sumienia i nawet liczba wpisów w tym wątku ich nie zmniejsza - przykładam do twarzy chusteczkę. jedynie wtedy mogę nałożyć podkład czy puder. z innych karygodnych występków: nie reaplikuję filtrów (poza plażą), nie nakładam ich na powieki (które dokładnie zamalowuję ), zimą zdarza mi się używać SPF 20-25 (nawet niestabilnych, choć sporadycznie), a czasami jeszcze mniej (ale zwykle tylko w przypadku nieplanowanego posiadania próbki np. kremu z SPF 8 itp.), używam pudru rozświetlającego (mika) na parsolowce itp. itd.

ale i tak jestem od filtrów trochę uzależniona, lubię ten poranny rytuał, tę świadomość dbania o siebie. zwątpienie dopada mnie tylko wtedy, kiedy jeszcze przed przypudrowaniem zobaczy mnie ktoś z domowników i zapyta, czy nie za długo trzymam na twarzy tę maseczkę albo gdy wypróbuję nowy filtr i utworzy on na twarzy tynkową maskę, która nadaje się tylko do zmycia, a ja muszę wyjść natychmiast z domu.
cytuję, bo szkoda pisać na nowo, skoro napisałabym to samo Nic dodać, nic ująć... A szczególnie podpisuję się pod tym, że mimo wszystko lubię właśnie ten "poranny rytuał" (no chyba że mi akurat make up nie wyjdzie i wyglądam paskudnie, tak jak dzisiaj )

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 17:44   #247
Kate30
Zakorzenienie

Erato - mnie twój spowiedniczy wątek pomógł przegnać zwątpienie filtrowe .
Podobnie jak wasze posty tutaj, bardzo ciekawe.

Pożegnałam się z łuszczeniem, suchą skórą, filtrami z alkoholem i avenkuję się z prawdziwą przyjemnością .
Nie są to może 2ml, ale sporo.

Jak człowiek się nie łuszczy to czuje, że żyje .
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 17:55   #248
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Jak człowiek się nie łuszczy to czuje, że żyje .
Tak, pięknie jest nie być jaszczurką (napisała Erato, wychodząc ze skóry )

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 20:46   #249
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Tak, pięknie jest nie być jaszczurką (napisała Erato, wychodząc ze skóry )
Ajj tam, a jaka piekna będziesz za jakiś czas , w ogóle my wszystkie jasczurki.
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 21:13   #250
lolitka123
Rozeznanie

aajjj czemu ja sie tu jeszcze nie wpisalam?
heh zwatpienie filtrowe dopada mnie srednio 7 razy na tydzien heheh
nie no, moze tak zle nie jest, ale teraz ostatnio naprawde mam tego wszystkiego serdecznie dosc.. mam otwarte 4 filtry i zaden mi nie pasuje, wciaz nie moge znalesc tego swojego, boje sie zapychania w 3 z tych 4 i nie wiem jak to wyczaic, denerwuje mnie swiecenie, wyłazenie spod skrobii, ciasto i to ze trzeba wczesniej wstawac grrr...
ale wiem, ze musze, bo sie zoracuje.. gdyby nie to i gdybym nie miala problemow z cera to wiem, ze chyba bym to rzucila w kat.. zwlaszcza ze filtry jeszcze pochalaniaj znaczna czesc moich funduszy.
uf. wyrzucilam to z siebie, juz mi lepiej
dzieki Erato za ten watek
Stary 2006-11-09, 14:57   #251
rudzitsu
Raczkowanie

To ja też coś dodam od siebie.
Używam filtrow krótko, zaczęłam pod koniec wrzesnia. Najpierw kupilam emulsje iwostinu 40, ktora zniechecila mnie do stosowania czegokolwiek.. nakladalam przepisowa ilosc, a nawet wiecej jak sie pozniej okazalo, i mialam na twarzy ciasto, pobielenie, lepienie, zbieral sie w zaglebieniach szyji, co wygladalo okropnie. Z czasem doszlam do pewnej wprawy, zaczelam uzywac mieszanki podkladu z filtrem dla uzyskania koloru, gabeczki zamiast pedzla do skrobii (co jednoczesnie dziala jak chusteczka), ale do iwostinu sie nie przekonalam, uzywam wiec tylko w weekend, gdy nie wychodze z domu.
Ale odnalazlam swoj filtr. Przy czym zaznaczam, ze pole poszukiwan bylo znacznie zawezone ze wzgledu na ceny. Moj filtr musi byc ekonomiczny i to niestety jest pierwsze kryterium wyboru. Padlona bioderme spray 400ml. Kupilam w ciemno skuszona dobrymi opiniami i... wreszcie wygladam jak czlowiek. Nie widac, ze mam filtr na twarzy, jednynie w polowie dnia zerkam w lusterko i rozsmarowuje skrobie, ktora lubi tworzyc takie male kropki na brodzie po kilku godzinach.
Nakladam 2,5ml na twar i szyje, kolor mam ladny, bo dodaje trzecia warstwe wymieszana z opalonym (bo ekonomiczniej) podkladem eris (ponad te 2,5ml,choc nie zawsze) po jakichs 10-15 minutech skrobiuje. Samo nalozenie to jakies 10min, wiec w sumie nie robi to duzej roznicy w porannym wstawaniu. Nic sie nie lepi, nie zbiera w zaglebieniach.
Ale gdyby nie odnalezienie wlasciwego filtra, nie zdecydowalabym sie na uzywanie filtrow, a juz na pewno nie na przepisowa ilosc. W pelni zgadzam sie z opinia, ze co nam po lepszym wygladzie w przyszlosci, jesli teraz bedziemy wygladac zle. Zreszta filtr jest na cale zycie, wiec w przyszlosci i tak wygladaloby sie zle
Generalnie jestem zaskoczona, ze tak duzo osob nie uzywa przepisowej ilosci, bo koniecznosc jej stosowania bije po oczach z polowy wątków na biochemii
rudzitsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 15:16   #252
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

ja też nie mogę wręcz nakładać przepisowej ilości ... co jak co - ale po prostu to teraz jestem piękna i młoda, a potem moge być ewentualnie tylko piękna

73->72->71->65->60
martina@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 19:46   #253
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo Ash. Ja juz nie patrze, czy sie filtr, zetrze, czy ma jakis destabilizujacy składnik, mówi sie trudno. Zawsze tej ochrony coś zostaje, chociaz wiem, ze nie powinnam - zoracuje się. Ten puder ma swietne recenzje, chyba poprosze o taki na mikołajki
Ja mam ten korekcyjny puder z Ori, on jest b. podobny do normalizującego, jak położysz na skrobię to niweluje bladość, dodaje koloru (raczej tonacja zółta), kryje, zwłaszcza zaczerwienienia i matuje. Wystarcza 1 poprawka na cały dzień. W promocji nawet tani.
Smok jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 20:48   #254
allie
Wtajemniczenie

GG do allie

Cytat:
Napisane przez czikuś Pokaż wiadomość
Poza tym, wydaje mi się, ze niestety filtrowanie jest częścią biegu za wieczną młodością i obsesją zmarszczkową. Dlatego dochodzi do obsesji i dołów "bo się zapomniałam posmarować". Liczy się zdrowy rozsądek. W lato się smarujemy przede wszystki dlatego, że należy chronić się przed nowotworami skóry. I to jest ARGUMENT. Natomiast myślenie o zmarszczkach i "przepisowych" ilościach filtrów niewiele się różni od botoksów, liftingów i innych bzdetów związanych z kultem młodości. I jak tu potem, po 40 mieć szacunek do siebie i kochać się jaką się jest, jeśli wyrzuty sumienia, bo za młodu się nie posmarowałyśmy nie dają nam spokoju.

Nie jestem przeciwko filtrom, ale jeśli mają one nas utruć to może trzeba się wyluzować.

Czikuś, aboslutnie się zgadzam
Stary 2006-11-12, 14:34   #255
Madziorka
Zakorzenienie

GG do Madziorka

dzisiaj rano miałam chwilowe zwątpienie, nałozyłam przepisowa ilość LRP Creme + na to troszeczkę LRP tonującego zeby to mega bladością nie straszyć no i wybrałam się z moim psiakiem na spacer a że wiatr dziś jest spory wszystkie włosy przykleiły mi sie do twarzy brrrrrrrrrr jak ja tego nie cierpię aż mi się chciało krzyczeć!, myslałam że zwariuję, po powrocie do domu spiełam włosy i juz jes ok, postanowiłam sobie że jak bede wybierac się na dwór z rozpuszczonymi włosami to smaruje się vichy fluidem (do którego kłaki sie nie przyklejają) i dzięki temu nie bede miała więcej zwątpień
Madziorka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 14:37   #256
Monka_tort
Zadomowienie

A już myślałam, że to tylko z moją paszczą coś nie teges, że te przepisowe 2 ml albo się nie wchłaniają, albo pozostawiają błyszczącą warstewkę. Miło się dowiedzieć, że wszystko jest ok...

Filtruję się (w miarę)regularnie od lipca/sierpnia 2006. Nie robię tego, kiedy zaniedbana siedze w domu poza cztery ściany wychodzę tylko po to, aby wyprowadzić psa na spacer. Niestety mam często "stany załamaniowe", bo kwas, po którym sobie dużo obiecywałam, nie działa(mówię o Lysanelu Activ) i jeśli tylko co nieco do kieszonki wpadnie, to będę zmuszona poszukać czegoś innego.

Mimo tego na razie nie zamierzam porzucać filtrów, bo znalazłam swój niemal ideał, który wchłania się całkiem nieźle i na paszczy wygląda całkiem możliwie - fluid Vichy(ale ta cenaaa).

Pozdrawiam wątpiące!

Antoine de Saint - Exupéry
Monka_tort jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 14:56   #257
Madziorka
Zakorzenienie

GG do Madziorka

Cytat:
Napisane przez Monka_tort Pokaż wiadomość
A już myślałam, że to tylko z moją paszczą coś nie teges, że te przepisowe 2 ml albo się nie wchłaniają, albo pozostawiają błyszczącą warstewkę. Miło się dowiedzieć, że wszystko jest ok...

Filtruję się (w miarę)regularnie od lipca/sierpnia 2006. Nie robię tego, kiedy zaniedbana siedze w domu poza cztery ściany wychodzę tylko po to, aby wyprowadzić psa na spacer. Niestety mam często "stany załamaniowe", bo kwas, po którym sobie dużo obiecywałam, nie działa(mówię o Lysanelu Activ) i jeśli tylko co nieco do kieszonki wpadnie, to będę zmuszona poszukać czegoś innego.

Mimo tego na razie nie zamierzam porzucać filtrów, bo znalazłam swój niemal ideał, który wchłania się całkiem nieźle i na paszczy wygląda całkiem możliwie - fluid Vichy(ale ta cenaaa).

Pozdrawiam wątpiące!
moim ulubieńcem tez jest Vichy fluide tylko jak jest chłodne powietrze nie mogę się nim smarować gdyz wyglądam jak burak cała się czerwienię także na chłodniejsze dni uzywam filtra bez alkoholu.
Stary 2006-11-12, 15:54   #258
Ash
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
dzisiaj rano miałam chwilowe zwątpienie, nałozyłam przepisowa ilość LRP Creme + na to troszeczkę LRP tonującego zeby to mega bladością nie straszyć no i wybrałam się z moim psiakiem na spacer a że wiatr dziś jest spory wszystkie włosy przykleiły mi sie do twarzy brrrrrrrrrr jak ja tego nie cierpię aż mi się chciało krzyczeć!, myslałam że zwariuję, po powrocie do domu spiełam włosy i juz jes ok, postanowiłam sobie że jak bede wybierac się na dwór z rozpuszczonymi włosami to smaruje się vichy fluidem (do którego kłaki sie nie przyklejają) i dzięki temu nie bede miała więcej zwątpień
skrobia zalatwia takie rzeczy
Stary 2006-11-13, 00:49   #259
Madziorka
Zakorzenienie

GG do Madziorka

Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
skrobia zalatwia takie rzeczy
no tak ale żeby nałożyć skrobie trzeba poczekać aż filtr się wchłonie a moja psina nie ma ochoty czekać tylko odrazu muszę lecieć na godzinny spacerek po za tym, nawet jak się przyskrobiuję to i tak się lepie.
Stary 2006-11-13, 16:26   #260
Monka_tort
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
no tak ale żeby nałożyć skrobie trzeba poczekać aż filtr się wchłonie a moja psina nie ma ochoty czekać tylko odrazu muszę lecieć na godzinny spacerek po za tym, nawet jak się przyskrobiuję to i tak się lepie.
W moim przypadku skrobia odpada. Próbowałam, ale wychodzi piękne ciasto...

No ale nie będę narzekać, bo buzia chroniona Vichy'owskim fluidem błyszczy się w granicach rozsądku.

Stary 2006-11-27, 22:17   #261
anah
Zakorzenienie

Naszło mnie lekkie zwątpienie filtrowe, gdy miałam iść dzisiaj przed południem do dentysty. Nie dość, że byłam obolała, to jeszcze miałam pakować cała tą masę różności na twarz. "Dość"- powiedziałam do lustra i zaaplikowałam dermosan półtłusty, który grzecznie sie wchłonął. Moja buzia poczuła się lekko i świeżo Jak sobie pomyslałam, że pan doktor będzie sie przyklejał do mojego policzka albo w drugiej wersji, skrobiowej, będzie osypywał mi mąkę z twarzy a na dodatek poleje sie jakaś woda (albo ślina, ble ), to juz dłużej się nie zastanawiałam. Jestem wolnym człowiekiem (co jakiś czas )
anah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 22:19   #262
uskow
Zadomowienie

Anah to nie zwątpienie tylko zdrowy rozsądek Ja też nie wyobrażam sobie pójścia do dentysty z taką warstwą różności na twarzy. Jesteś rozgrzeszona

uskow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 22:39   #263
anah
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Jesteś rozgrzeszona
Dziękuję za słowa wsparcia i poparcia, siostro
anah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 15:35   #264
Monka_tort
Zadomowienie

Osobiście nie wyobrażam sobie nakładać grubej warstwy filtra na wizytę u fryzjera.

Chyba dlatego, że życie nauczyło mnie pewniej kwestii: głupotą jest malować usta błyszczykiem, idąc ciąć włosy.

Stary 2006-11-29, 10:12   #265
AniaM69
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Monka_tort Pokaż wiadomość
Osobiście nie wyobrażam sobie nakładać grubej warstwy filtra na wizytę u fryzjera.

Chyba dlatego, że życie nauczyło mnie pewniej kwestii: głupotą jest malować usta błyszczykiem, idąc ciąć włosy.

Ja też miewam przeróżne zwątpienia, ale jeszcze mi się nie udało zaniechać filtrowania.
Zauważyłam, że rano działam jak robocop (mój syn jak był malutki mówił ROBOKOT ). Z niewielkimi zakłóceniami.
Zdumiewające - jako osoba zdecydowana na codzień, miewam idiotyczne dylematy którego filtra (chwilę później - których perfum) dziś użyć - w ten sposób marnuję cenne minuty i skracam czas wchłaniania filtra. Brak mi "czasowstrzymywywacza "
Mimo wszystko - nie nałożyć filtra to jak nie umyć zębów

Ale grzeszki popełniam, nie ma co kryć.
1. Nakładam filtr w chwilę po serum C, czekanie to tyle co dojście z kuchni do łazienki.
2. Zdarza mi się nałożyć "podstępny" podkład na inne niż Avene filtry.
3. Zdarza mi się odciskać chusteczką zarówno filtr, jak i całą tapetę.
Mea culpa

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2006-12-01 o 08:39
AniaM69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 19:54   #266
Shafira
Raczkowanie

Odnosnie zwatpienia filtrowego. Zaczelam maziac sie avenka spf40.Moj TZ jak mnie zobaczyl to pytal sie"A co jestes taka blada?Chora jestes?Naprawde nie wygladasz dobrze" .A to nie bylo nawet przepisowe 2ml.
A przeciez jeszczee mam leciutko zachowana opalenizne.A latem kiedy wiekszosc ludzi smiga opalona a ja mam byc blada to ta mysl mnie zbyt dobrze nie nastraja.
Normalnie zwatpienie na maksa na wstepie stosowania filtrow.Zniechecilam sie totalnie.
Shafira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 20:35   #267
justyce
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Shafira Pokaż wiadomość
Odnosnie zwatpienia filtrowego. Zaczelam maziac sie avenka spf40.Moj TZ jak mnie zobaczyl to pytal sie"A co jestes taka blada?Chora jestes?Naprawde nie wygladasz dobrze" .A to nie bylo nawet przepisowe 2ml.
A przeciez jeszczee mam leciutko zachowana opalenizne.A latem kiedy wiekszosc ludzi smiga opalona a ja mam byc blada to ta mysl mnie zbyt dobrze nie nastraja.
Normalnie zwatpienie na maksa na wstepie stosowania filtrow.Zniechecilam sie totalnie.
Przecież można stosować brązery.
Poza tym żaden filtr nie daje 100% ochrony przed słońcem, przy wysokich filtrach po prostu opalisz się wolniej.
Stary 2006-11-29, 22:33   #268
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

fakt, filtry to nie jest dobry pomysł do fryzjera (zwłaszcza w przypadku podcinania grzywki - włosy przyklejone do twarzy, nie do usunięcia) czy dentysty (mokra skóra wokół ust - białe plamy od filtra).

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 01:45   #269
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Jak czytam znow dopada niektorych zwątpieie filtrowe , ej dziewczyny juz z tym przyklejaniem chyba troche naciągacie . Ja jedynie jestem wstanie przykleić sie do kogos lub czegos po filtrach Avene , a reszta filtrow tak mi sie pieknie wchlania, że wieczorem az brak jest mi nawilzenia .
Paula07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 14:55   #270
K.o.l.a.
Raczkowanie

GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.

To watek dla mnie!
Uzywam filtrow od czerwca 2006 i do tej pory nie znlazlam swojego jedynego a z kazdym dniem czuje sie z filtrami nawet coraz gorzej. Juz nie moge zniesc tego lepienia sie i blyszczenia. Juz po pol godz od nalozenia flitra i skrobii swiece sie jak ksiezyc. W sumie powtarzam sobie ze to dla mojego dobra (bo do niedawna stosowalam Acne derm ktory notabene nic mi nie pomogl) ale czasem naprawde zdarza mi sie wyjsc z domu ze zwyklym kremem. Zwatpilam we wszelkie dobroczynne dzialanie kwasow , ale przy filtrach jeszcze chyba troszke zostane... pomimo ze zbieraja sie wraz ze skrobia w kazdym zalamaniu na mojej twarzy to moze ich jescze troche pozywam choc ceny mnie odpychaja.....
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
filtry

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości