Problem z rozczesywaniem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-07-18, 11:11   #1
alhazira
Raczkowanie

Problem z rozczesywaniem

Witam. Od kad pamietam mam ten sam problem po kazdym myciu siluje sie z grzebieniem zeby rozczesac moje wlosy. Bez wzgledu na to czy uzyje odzywke czy nie na glowie tworzy mi sie poprostu jeden wielki koltun. Musze sie sporo nameczyc zeby nie powyrywac polowy wlosow. Troche pomaga mi Gliss Kur w sprayu ale nie niweluje do konca tego problemu. Moje wlosy sa w miare zdrowe, koncowki podciete z tendencja do falowania. Czy macie jakies sposoby aby zapobiec plontaniu wlosow? Moze jakies odzywki itp?
alhazira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 11:21   #2
madziunia80
Zakorzenienie

GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: Problem z rozczesywaniem

Miałam kiedyś podobny problem, z tym że u mnie nigdy nie był on tak nasilony.
Ale bez odżywki ani rusz. Zainwestuj w szampon i odżywkę wygładzające, raczej rozejrzyj się po profesjonalnych kosmetykach, a nie drogeryjnych. Ewentualnie z drogeryjnych mogę polecić Gliss Kur z olejkami.

Ja bez odżywki w ogóle nie zabieram się za rozczesywanie. Nakładając odżywkę rozprowadzam ją dokładnie na długości włosów i rozczesuję grzebieniem, powoli i delikatnie, żeby ich nie uszkodzić. Pozostawiam zawsze na minimum 3 minuty i zmywam letnią wodą, nigdy ciepłą, bądź gorącą. Letnia i chłodna woda pomagają zamykać łuski włosa, wygładzając jego powierzchnię.
Stary 2007-07-18, 11:38   #3
agatka222
Rozeznanie

Zgadzam się z madziunia80 - dobre odzywki sa w takich sytuacjach niezbedne

Polecam wszelkie odzywki z jedwabiem, mi pomaga jeszcze dokładne rozczesywanie włosow przed myciem
agatka222 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 15:21   #4
rozmarynek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez alhazira Pokaż wiadomość
Witam. Od kad pamietam mam ten sam problem po kazdym myciu siluje sie z grzebieniem zeby rozczesac moje wlosy. Bez wzgledu na to czy uzyje odzywke czy nie na glowie tworzy mi sie poprostu jeden wielki koltun. Musze sie sporo nameczyc zeby nie powyrywac polowy wlosow. Troche pomaga mi Gliss Kur w sprayu ale nie niweluje do konca tego problemu. Moje wlosy sa w miare zdrowe, koncowki podciete z tendencja do falowania. Czy macie jakies sposoby aby zapobiec plontaniu wlosow? Moze jakies odzywki itp?
Witaj

1.nie czesz mokrych włosów. są wtedy najbardziej podatne na uszkodzenia, złamania.
2. a już na pewno nie zabieraj się do tego bez odżywki w takich przypadkach sprawdzają się dobrze odżywki z sylikonami (najlepiej bez spłukiwania)-nadają "śliskość" włosom, np. jedwab biosilk
3. ja w życiu nie dałabym rady rozczesać moich mokrych włosów. wiec po co sie męczyć? nie lepiej suche?
4. Mam nadzieję, że pomogłam, i że włosy nie będą już Ci się tak plONtać

Albert Einstein

rozmarynek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 15:38   #5
kilianna
Zakorzenienie

Ja mam długie i bardzo gęste włosy i odkąd pamiętam- problem z ich rozczesaniem. Ale jakoś sobie radzę.
Polecam Gliss Kur z olejkami -szampon i odżywkę, bardzo ułatwiają rozczesywanie. Po umyciu włosów, nie rozczesuję ich! mokre włosy tego nienawidzą i każdy fryzjer zawsze mi radzi, by nie rozczesywać mokrych, dlugich włosów. Owijam je w ręcznik, czekam aż podeschną, nakładam jedwab biosilk i wtedy baaaardzo delikatnie rozczesuję palcami. A grzebieniem, dopiero gdy są suche lub prawie suche. I wszystko jest ok, a moje włosy przez cały dzień są w bardzo dbrym stanie, nie plączą się , nie kołtunią.
kilianna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 00:22   #6
kamaa2904
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez alhazira Pokaż wiadomość
ja bym poleciła odżywki Elseve ze splukiwaniem. Sama używam do wlosow suchych i zniszczonych i jestem zadowolona bo tez mialam takie problemy (a przy kreconych czy falowanych wlosach to norma). Dziewczyny maja racje-moze sprobuj ich nie czesac na mokro, jedynie palcami, dopiero potem jak wyschna je rozczesz
kamaa2904 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 15:46   #7
rozmarynek
Zadomowienie

Alzahira, i co? pomogło coś?

Albert Einstein

rozmarynek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 19:08   #8
Emilcia_1616
Zakorzenienie

jest tylko jedna odzywka ktora rozplacze wszystko!!! rozdzieli kazdy kadlun!! tez mialam z tym problem ale juz nie mam takie cuda zdziala tylko rożowa schauma niestety nie pamietam dokladniejszej nazwy! naprawde polecam
Stary 2007-07-21, 19:18   #9
dzasmina89
Zakorzenienie

Polecam Schauma Easy Spray - Balsam
Jest to Balsam w spray'u z olejkiem z dzikiej róży,do włosów matowy i trudnych do ułożenia.
Używam go i jestem z niego bardzo zadowolona,włosy z łatwością sie rozczesują i nie muszę sie z nimi użerać
dzasmina89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 08:59   #10
blekitneoczy
Raczkowanie

Ja mam cienkie z natury wlosy i duzy problem z ich rozczesywaniem gdyz siegaja mi za lopatki i jak nie wyszczotkuje ich chociaz raz dziennie to pozniej wygladaja jak by piorun w nie strzelil)) I czasem jak mam je zaplatane tak na maksa to uzywam jakies odzywki do wygladzenia, ostatnio Matrix SLEEK LOOK, ale najbardziej pomagaja na zwichrowane wlosy szampony przeznaczone dla Afrykanow Skad wiem? Moja mama miala robione pasemka i strasznie wlosy sie jej po nich plotaly i zadne szampony i odzywki nie pomagaly oprocz wyzej wymienionych
blekitneoczy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 13:39   #11
rzyrafka
Zakorzenienie

A może zamienić grzebień na jakąś szczotkę o rzadkich ząbkach?
rzyrafka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 21:16   #12
alhazira
Raczkowanie

niestety nie moge uzywac wygladzajacych szamponow bo mam cienkie wlosy ktore od nich jeszcze bardziej sa przyklepane
alhazira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 12:07   #13
RuthLessChatDor
Przyczajenie

Hmm mialam ten sam problem odkad zaczelam farbowac wlosy, pomogl mi balsam "z apteczki babuni", wlosy miekkie delikatne, a co najwazniejsze rozczesywanie ich to zaden problem! Naklada sie go na wilgotne wlosy i od razu widac niesamowita roznice. Mozna go kupic w drogeriach a cena wynosi ok6zl za 200g
RuthLessChatDor jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości