Problem z porami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-03-04, 19:48   #1
BeataB.
Przyczajenie

Problem z porami

Chcialabym wiedziec czy jest jakiś sposób by skutecznie oczyścić pory i sprawić by stały sie mniej widoczne? Poza tym moja skóra wygląda na zmęczoną. Czy są jakieś skuteczne i niedrogie metody przywrócenia jej ładnego wyglądu?
BeataB. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-04, 21:14   #2
systematica
Wtajemniczenie

Re: Problem z porami

beata21 napisał(a):
> Chcialabym wiedziec czy jest jakiś sposób by skutecznie oczyścić pory i sprawić by stały sie mniej widoczne? Poza tym moja skóra wygląda na zmęczoną. Czy są jakieś skuteczne i niedrogie metody przywrócenia jej ładnego wyglądu?

Beatko, ale ... nie wypełniłaś swojego profilu cery,
nie wiemy ile masz lat (21 ? ), poza tym, czy się odchudzasz, ile sypiasz, czy masz dużo stresujących sytuacji w życiu, czy palisz papierosy, czy korzystasz z solarium, czy zażywasz tabletki hormonalne, jakie kosmetyki stosujesz ... słowem - nic nie wiemy. Jak Ci doradzić ? Napisz coś więcej pliz
Stary 2004-03-05, 08:03   #3
MoniaK
Zakorzenienie

To ja też się podłączę do pytania Chodzi mi szczególnie o pory; czasami coś mi wyskoczy. Hmm, używam obecnie krem Dermedic Acne Expert C i na noc serum z wit. C Erisu; oczywiście peeling raz w tyg., maseczka oczyszczająca z glinką i nawilżająca. Nie korzystam z solarium, wysypiam się, nie palę, ogólnie prowadzę raczej zdrowy tryb życia
Maguś, doradź coś; czy taki zestaw jest odpowiedni?
MoniaK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-05, 12:15   #4
BeataB.
Przyczajenie

Mam cerę mieszaną( tłusta na czole, nosie i brodzie a sucha na policzkach) Nie palę, nie odchudzam sie. Z solarium korzystam tylko sporadycznie. Mam wrazliwą skórę, dlatego twarz myję tonikiem. droga pani Beatako, prosze poradź mi co mam zrobić aby skutecznie oczyścić pory i pielęgnować oją skórę. Pozdrawiam
BeataB. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-07, 10:19   #5
MoniaK
Zakorzenienie

Podciągam wątek
Stary 2004-03-07, 23:22   #6
Salka
Raczkowanie

GG do Salka

ja tez chetnie dowiedzialabym sie jak oczyscic pory u cery tlustej (szczególnie na nosie).Mam z tym tez wielki problem.
Salka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-12, 10:09   #7
kantek
Przyczajenie

wiosenna wizyta u kosmetyczki

JAKIE PODSTAWOWE ZABIEGI DLA 30LATKI TRZEBA PRZYLĄĆ W GABINECIE KOSMETYCZNYM. BYŁABY TO MOJA PIERWSZA WIZYTA.
kantek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-13, 18:45   #8
haima
Rozeznanie

GG do haima

Podciągam wątek , bo też mam ten sam problem
haima jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-16, 14:38   #9
systematica
Wtajemniczenie

Sorry babeczki że dopiero teraz się odzywam - deficycik czasu ...
Ja jestm wierną użytkowniczką żelu do mycia twarzy Neutrogena Visibly Refined z mikrogranulkami - stosuję go codziennie wieczorem po demakijażu, masując twarz szczoteczką. Skutecznie oczyszcza pory i nieco je zwęża. Dobry jest też tonik z tej serii - może nie działa jakoś super-spektalularnie na zmniejszenie porów, ale dobrze uzupełnia działanie żeliku Nie podraznia, nie wysusza i jest łagodny.
Od jesieni do wiosny stosuję kwasy, a konkretnie glyco-A, który robi mi świetnie. Po miesiącu-dwóch pory sie zmniejszają i cera wygładza.

Trzeci niezbędnik to regularne peelingi (minimum 2 razy w tygodniu), używam różnych preparatów na zmianę oraz maseczki - obecnie moim faworytem jest czarne błoto Apisu - w czystej postaci a nie w formie maseczki, chociaż wszystko zależy od potrzeb cery (maseczki są bardziej wysuszające). Lubię też maseczki St.Ives - rozgrzewająco-oczyszczającą i głęboko oczyszczająca na bazie glinki. Godne polecenia są oczywiście glinki Argiletzu i ziemia wulkaniczna - chociaż ja preferuję czarne błotko, bo lepiej nawilża i pielęgnuje cerę.

Na zmniejszenie porów działają też preparaty z retinolem, ponieważ regenerują skóre generalnie. Wybór pozostawiam Wam, bo tolerancja tych preparatów jest bardzo indywidualna. U mnie wyraźnie działa RetiC Vichy, maseczka Vita-retinol Dermiki. To tyle co mogę sobie przypomnieć w tym momencie

pozdrawiam
Stary 2004-03-16, 14:45   #10
systematica
Wtajemniczenie

Re: wiosenna wizyta u kosmetyczki

Tak w ciemno to oczyszczenie cery i nawilżenie - a reszta zależy od indywidualnej oceny stanu Twojej cery przez kosmetyczkę
Czyli najlepiej znaleźć osobę, której powierzysz swoją buzię z zaufaniem.
Stary 2004-03-16, 16:18   #11
Pitipel
Zadomowienie

Re: Maga - Visibly Refined...?

Maguniu, czy naprawdę ten żel jest godny polecenia? Z tego co piszesz o nim na KW wynika, jakbyś nie był o tym do końca przekonana. Broń Boże się nie czepiam - po prostu chcę konsultacji przed zakupem... Plissss!!!
Pitipel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-16, 16:20   #12
Pitipel
Zadomowienie

Miało być : nie BYŁA o tym do końca przekonana, oczywiście...
Stary 2004-03-16, 16:34   #13
systematica
Wtajemniczenie

Oj! Albo mi coś się zpsuło, albo .... ja nie widzę własnej recenzji ! tylko zgłoszenie, i tak jakbym zapomniała go ocenić Pitipel, a Ty widzisz ? a propos - kupiłaś sobie accolade ?
Stary 2004-03-16, 16:50   #14
systematica
Wtajemniczenie

... pamiętam natomiast że pisałam o nim na forum ... a tutaj linki / niektóre , więcej nie wklejam bo powtarzam sie normalnie /

http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ibly%20refined
Stary 2004-03-16, 17:20   #15
Pitipel
Zadomowienie

Oto Twoja ocena tego żelu:
Podsumowanie mój faworyt

Komentarz Recenzentki

Bosski żelik, absolutny niezbędnik na mojej półce. Zawiera mikrogranulki najdoskonalsze z jakimi się spotkałam i do tego delikatne kwasy. Używam go codziennie wieczorem po demakijażu, nakładając miękką szczoteczką i wykonując masaż buzi okrężnymi ruchami. Nakładany szczoteczką pięknie się pieni i jest bardzo wydajny - wystarczy użyć kroplę. Stosuję go od prawie półtora roku i jeszcze nie zużyłam drugiej tuby. Można oczywiście nakładać rękami - ale wówczas nie jest ani tak wydajni, ani tak skuteczny, a ponadto słabo się wówczas pieni i trudno się spłukuje z twarzy. Polecam więc metodę z zastosowaniem szczoteczki
Używany w ten sposób znakomicie oczyszcza i odświeża cerę, zmiękcza ją, a regularne stosowanie zapobiega tworzeniu się zaskórników (oczywiście, jeśli potem nie używamy komedogennych kremów ). Przy tym nie wysusza cery, ani jej nie podrażnia - a stosowałam go również wtedy, gdy miałam skórę odwodnioną po chemicznym peelingu. Co do zwężenia porów - trudno powiedzieć żeby to było jakiejś błyskawiczne remedium, poza tym ciężko mi oddzielić działanie tego żeliku od działania innych kosmetyków które stosuję systematycznie - np. glyco-A i maseczek błotnych lub glinkowych, albo comiesięcznej mikrodermabrazji. Na pewno bezpośrednio po zastosowaniu pory lekko się ściągają, cera jest wygładzona i mam wrażenie doskonałego oczyszczenia. W każdym razie, po 1,5 roku stosowania nie mam zamiaru zmieniać go na inny, chociaż w międzyczasie wpadło mi w ręce wiele innych próbeczek i testerków. Naprawdę gorrrąco polecam !

Używam tego kosmetyku od ok. 1,5 roku / ilość zużytych opakowań: w trakcie 2

ACCOLADE już mam, na noc nie testowałam, natomiast na dzień dziś pierwszy dzień pracuje i zapach ma dziwny, ciągle obecny, ale nie nieprzyjemny... Natomiast co mnie martwi: nie za bardzo się wchłania... No, ale poczekamy, zobaczymy... Dzięki za pamięć o tym
:-X
Stary 2004-03-16, 17:41   #16
systematica
Wtajemniczenie

Pitipel napisał(a):
> Oto Twoja ocena tego żelu:

Hihi, no tak napisałam ją przed chwilą bo zorientowałam się dzięki Tobie że wielokrotnie pisałam o nim na forum, a o KW zapomniałam ... więc dzięki

> ACCOLADE już mam, na noc nie testowałam, natomiast na dzień dziś pierwszy dzień pracuje i zapach ma dziwny, ciągle obecny, ale nie nieprzyjemny... Natomiast co mnie martwi: nie za bardzo się wchłania...

no właśnie ... ja też otwarłam; zapaszek jest taki ... męski dla mnie no i jak dla mnie, to obydwa się lepią ;/ ale jak skończę drugi słoik Extremale, biorę sie za nie dzielnie
Stary 2004-03-16, 17:53   #17
Pitipel
Zadomowienie

Ale zapach dziwaczny, co?
Avon w ogóle nawet z próbakmi myli: miałam kiedyś próbkę clinicala i wydał mi się tragiczny: glut po prostu. Ostatnio dostała cały słoik i ... CUDO. Jestem w szoku. Pozytywnym, oczywiście. Naprawdę swietnie nawilża, odżywia... Co ze zmarszczkami jeszcze nie wiem, bo dopiero tydzień stosuję (tylko na noc).
Natomiast ACCOLADE nabyłam bez próbki no i nie wiem... Jak juz wspominałam - jak się nie sprawdzi oddam go i już. Zapach jest do przeżycia (trzeba się przyzwyczaić - dziwny), ale jeśli on ma zamiar się tak dalej zachowywać... Choć nawilża chyb dobrze... Zreszta jeszcze nie wiem, bo dziś jest w pracy pierwszy dzień (krem), zatem wszystko się okaże po prostu.
Jak się weźmiesz za niego to daj znać co i jak...
Uściski!
Stary 2004-03-16, 18:05   #18
MoniaK
Zakorzenienie

Dzięki za odpowiedz, muszę się przymierzyć do tych kosmetyków i przetestować; może pomogą
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości