Czy można się opalic przy wysokim filtrze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-07-22, 14:18   #1
Sonia :-)
Raczkowanie

Czy można się opalic przy wysokim filtrze?

Jestem posiadaczką bardzo jasnej karnacji i dodatkowo wprost nie cierpię słońca. O ile lubię wyjazdy nad morze, pluskanie się w morzu czy w basenie, to leżenie i opalanie się to dla mnie prawdziwa katorga. Chciałabym się jednak wyjątkowo pomęczyc w tym roku, gdy będę we Włoszech, i wrócic - choc raz - opalona. Nie wiem jak wysoki stosowac filtr? Nie chciałabym miec nowych znamion i pieprzyków. Planowałam wziąsc np pięcdziesiątkę, mam jednak mieszane uczucia. Od paru dni regularnie się nią smarowałam i wychodziłam na nasze polskie, ale wyjątkowo w tym roku uporczywe słońce. Wydaje mi sie, że skóra lekko się opaliła - maksymalnie udało mi się wytrzymac na słońcu godzinę dziennie - ale sama już nie wiem, może to tylko złudzenie... chciałabym się opalac zdrowo, ale zdania są podzielone - niektórzy twierdzą, że nawet smarując się wysokimi filtrami można się opalic, bo ochrona nigdy nie jest przecież stuprocentowa - no chyba, że ktoś dysponuje bardzo dobrymi, niedrogeryjnymi kosmetykami, smaruje się bardzo dokładni, grubą warstwą i powtarza ten zabieg co 20 minut. Inni z kolei twierdzą że po wysmarowaniu kremem z wysokim filtrem można spędzic cały dzien na słońcu i nadal byc bladym. Jakie macie doświadczenia? Zdarzyło się wam opalic stosując wysokie filtry?
Stary 2007-07-22, 16:12   #2
Maripossa
Zakorzenienie

Dot.: Czy można się opalic przy wysokim filtrze?

Cytat:
Napisane przez Sonia :-) Pokaż wiadomość
Jestem posiadaczką bardzo jasnej karnacji i dodatkowo wprost nie cierpię słońca. O ile lubię wyjazdy nad morze, pluskanie się w morzu czy w basenie, to leżenie i opalanie się to dla mnie prawdziwa katorga. Chciałabym się jednak wyjątkowo pomęczyc w tym roku, gdy będę we Włoszech, i wrócic - choc raz - opalona. Nie wiem jak wysoki stosowac filtr? Nie chciałabym miec nowych znamion i pieprzyków. Planowałam wziąsc np pięcdziesiątkę, mam jednak mieszane uczucia. Od paru dni regularnie się nią smarowałam i wychodziłam na nasze polskie, ale wyjątkowo w tym roku uporczywe słońce. Wydaje mi sie, że skóra lekko się opaliła - maksymalnie udało mi się wytrzymac na słońcu godzinę dziennie - ale sama już nie wiem, może to tylko złudzenie... chciałabym się opalac zdrowo, ale zdania są podzielone - niektórzy twierdzą, że nawet smarując się wysokimi filtrami można się opalic, bo ochrona nigdy nie jest przecież stuprocentowa - no chyba, że ktoś dysponuje bardzo dobrymi, niedrogeryjnymi kosmetykami, smaruje się bardzo dokładni, grubą warstwą i powtarza ten zabieg co 20 minut. Inni z kolei twierdzą że po wysmarowaniu kremem z wysokim filtrem można spędzic cały dzien na słońcu i nadal byc bladym. Jakie macie doświadczenia? Zdarzyło się wam opalic stosując wysokie filtry?
Koniecznie (PODKRESLAM!!) wez filtr 50 - tym bardziej że we Włoszech slonce jest o wiele mocniejsze niz u nas. I nie boj sie, ze wrocisz stamtad nie opalona. Ludzie maja dziwny tok myslenia: mysla, ze im wyzszy filtr tym mniej sie opala a to nie prawda!! Tak wysoki filtr chroni cie przed poparzeniem (prawie w 100%), tak wiec nie bedziesz miala czerwonej skory i w przyszlosci przedwczesnych zmarszczek--> za co odpowiedzialne jest prom.UVA. Co do opalenizny to OPALISZ SIE TAK SAMO jak np. przy filtrze 20 czy innym tylko on cie mniej ochroni przed poparzeniem i ubocznymi skutkami promieniowania (czytaj nie bedziesz wyglada jak raczek)
Kup koniecznie filtr dobrej firmy zeby mial SPF (to wspolczynnik chroniacy przed UVB) i ochrone UVA
I pamietaj!! OCHRONA SKORY ZALEZY TEZ OD FOTOTYPU SKORY!! Jesli masz jasna cere, blond wlosy i niebieskie lub zielone oczy to zapomnij o innej ochronie niz 50. Tak jak mowilam, to ma cie ochronic przed poparzeniami i szkodliwym dzialaniem UVA np. przed czerniakiem w przyszlosci. Widac ci ktorzy smaruja sie wysokimi filtrami i sa bladzi po opalaniu nie maja tendencji do opalania (malo melaniny), maja 1 lub 2 fototyp skory (tobie tez poewnie nie latwo sie bedzie opalic, ale zawsze cos tam bedzie znac ). Sama jestem blondynka z jasna cera i wiem co znaczy trudnosci w opalaniu, ale wolne tak jak mowisz bezpiecznie lezec na sloncu niz nie ochornic sie i spiec na raka po czym cierpiec teraz i w przyszlosci...

Pozdrawiam i nie daj sie zwieść innym wypowiedziom, ze to niemozliwe - opalenie sie przy wysokim filtrze-

Aha! nie wiem kiedy wyjezdasz, ale polecam tez na miesiac przed wyjazdem zazywac beta karoten - ptroche przyspiesza opalanie i nadaje skorze ladny koloryt, do tego przedluza opalenizne
Maripossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 09:21   #3
*angel1710**
Zadomowienie

to może ja skorzystam z okazji i się czegoś dowiem
podobnie jak Sonia mam bardzo jasna karnację, za tydzień wyjeżdżam do Grecji i kupiłam sobie filtr z Dax'a z filtrem 35. Do twarzy mam 30. I teraz sama nie wiem czy nie wziąć 50 lepiej ? Na dodatek mam problemy z krostami, jest ich trochę na plecach i boje się, żebym nie jeszcze bardziej nie wysyfiło...
I chciałam się jeszcze zapytać jaki mogłabym kupić balsam do opalania, taki żebym miała powiedzmy tylko do nóg, bo niezbyt lubię się ze słońcem i na co dzień i tak będę używać tych wysokich filtrów
*angel1710** jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 09:27   #4
Soft
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez *angel1710** Pokaż wiadomość
podobnie jak Sonia mam bardzo jasna karnację, za tydzień wyjeżdżam do Grecji i kupiłam sobie filtr z Dax'a z filtrem 35. Do twarzy mam 30. I teraz sama nie wiem czy nie wziąć 50 lepiej ? Na dodatek mam problemy z krostami, jest ich trochę na plecach i boje się, żebym nie jeszcze bardziej nie wysyfiło...
I chciałam się jeszcze zapytać jaki mogłabym kupić balsam do opalania, taki żebym miała powiedzmy tylko do nóg, bo niezbyt lubię się ze słońcem i na co dzień i tak będę używać tych wysokich filtrów
Do Grecji lepiej wez 40-50 i to najlepiej krem czy mleczko z fotostabilnymi filtrami czyli np z tych ciut tanszych Iwostin ok 37zł. Na codzien do smarowania poleciłabym Ci tą leciutką emulsje Vichy kosztuje co prawda ok 50zl ale naprawde nie czuc jej wogole na skorze jest bardzo lekka.

Sonia - Co do opalania przy wysokich filtrach- opalisz sie napewno , moze ciut wolniej niz przy nizszych ale napewno sie opalisz i do tego duzo ladniej bo odrazu na brązowo

Wymiana
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 11:08   #5
*angel1710**
Zadomowienie

Soft dziękuję za rady, a powiedz mi jeszcze czy Iwostinu mogę używać zarówno do twarzy jak i ciała ?
Stary 2007-07-23, 12:56   #6
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
napewno nie dax - spalisz sobie skóre.

Na wysokich filtrach tez się skóra opali, z tym,że będzie to dłuższy proces, no i opalenizna będzie trwalsza.

Iwostinu możesz używać do tawrzy i do ciała

ja mam emulsję spf 40 - nakładam na twarz, na ramiona i pieprzyki pozostałe solecriny w formie kremu mogą się źle na ciało nakładać, bo beda za gęste.

z tańszych a stabilnych filtrów do ciała polecam spray Tesco dkla dzieci - koszstuje ok 13 zł.

polecam ci tez liste kosmetyków stabilnych ale drogeryjnych (link w moim podpisie) - jeżeli nei chcesz wydawać dużo kasy na te apteczne

Pozdrawiam

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 835 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 17:55   #7
*angel1710**
Zadomowienie

właśnie dzisiaj poszłam do apteki i kupiłam sobie Iwostin 40 , cóż może dax się czasem do nóg przyda

dzięki za pomoc dziewczyny
a możecie mi polecić jakiś balsam po opalaniu, albo w ogóle jakiś dobrze nawilżający ? bo narazie wciąż szukam dobrego, ale nie mogę znaleźć, a mój Garnier do bardzo suchej skóry jest zdecydowanie za ciężki na takie upały.
Stary 2007-07-24, 07:39   #8
Soft
Wtajemniczenie

Ja najbardziej na lato lubie balsamik Dove Silk Glow z jedwabiem , ma bardzo lekka konsystencje ale dosc dobrze nawilza, jesli nie masz baaardzo wysuszonej, atopowej skory tez powinien byc dla Ciebie dobry. I te drobiniki !!!!!!!!! pieknie i delikatnie mienia sie w sloneczku lub cos dla bardziej suchej skory, tresciwego ale tez dosc lekkiego body silk dove ( w takim okrąglym platikowym sloiczku ) A balsamów po opalaniu jest bardzo duzo i w roznych cenach wiec mozesz przebierac ;-) ale ja najbardziej lubie po opalaniu skore spryskac lekko penthanolem

Wymiana
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 09:38   #9
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
właśnie dzisiaj poszłam do apteki i kupiłam sobie Iwostin 40 , cóż może dax się czasem do nóg przyda

dzięki za pomoc dziewczyny
a możecie mi polecić jakiś balsam po opalaniu, albo w ogóle jakiś dobrze nawilżający ? bo narazie wciąż szukam dobrego, ale nie mogę znaleźć, a mój Garnier do bardzo suchej skóry jest zdecydowanie za ciężki na takie upały.
ja lubie te "chłodzące" - jeszcze lepszy efekt sie uzyska trzymając w lodówce

przejrzyj KWC - napewno znajdziesz coś ciekawego
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/kategoria.php?kat=132

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 835 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2007-07-24, 11:45   #10
bąbelek_82
Rozeznanie

Dax też wyprodukował 40. A ja w Grecji używałam 20, chociaż jestem córką młynarza, z piegami, i jakimś cudem nie spiekłam się ani raz, a byłam tam 30 dni i upały były makabryczne (czyli jak zwykle).

bąbelek_82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 11:55   #11
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez bąbelek_82 Pokaż wiadomość
Dax też wyprodukował 40. A ja w Grecji używałam 20, chociaż jestem córką młynarza, z piegami, i jakimś cudem nie spiekłam się ani raz, a byłam tam 30 dni i upały były makabryczne (czyli jak zwykle).
ale dax nie ma stabilnyh filtrów

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Stary 2007-07-24, 13:11   #12
calkiem-spoko
BAN stały

Co to znaczy "stabilne" filtry?
calkiem-spoko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 13:13   #13
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Co to znaczy "stabilne" filtry?
to znaczy, że związek będący filtrem nie rozpada się pod wpływem słońca.

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Stary 2007-07-24, 14:00   #14
calkiem-spoko
BAN stały

No dobra.
Ale w takim razie po co filtry, które z założenia mają chroni przed promieniowaniem słońca, rozpadaja sie pod jego wpływem?
calkiem-spoko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 14:04   #15
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
No dobra.
Ale w takim razie po co filtry, które z założenia mają chroni przed promieniowaniem słońca, rozpadaja sie pod jego wpływem?
takie mamienie nas przez producentów

nie zapewniają dobrej ochrony niestety.
Na szczęście sa w drogeriach stabilne, dobre filtry Sprawdź listę do której mam link w popdisie

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Stary 2007-07-24, 15:52   #16
f.kama
Raczkowanie

wedlug mnie wysokosc filtru nie wplywa na to czy opalisz sie mocniej czy mniej tylko na to jak bardzo twoja skora bedzie ochroniona przed SZKODLIWYM dzialaniem slonca
Stary 2007-07-24, 17:17   #17
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez f.kama Pokaż wiadomość
wedlug mnie wysokosc filtru nie wplywa na to czy opalisz sie mocniej czy mniej tylko na to jak bardzo twoja skora bedzie ochroniona przed SZKODLIWYM dzialaniem slonca
to oczywiście też
Ale na wyzszym filtrze skóra sie wolniej opala i słabiej - w niedziele opalałam sie nad rzeka i ciało posmarowałam spf20 a twarz spf40 - twarzy nawet nie musnęło, a ciałko było lekko przybrązowione

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Stary 2007-07-24, 17:30   #18
alufa
Zakorzenienie

a to i ja zadam pytanie. mam jasną karnacje i smaruję się 30 (i twarz i ciało) czy to wystarczy?? zastanawiam się nad jakaś 50 ale obawiam się, że ona całkowicie zablokuje proces powstawania opalenizny. mam taki filtr neutrogeny (SPF 55) po posmarowaniu którym NIC a NIC się nie opalam...
alufa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 17:34   #19
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
a to i ja zadam pytanie. mam jasną karnacje i smaruję się 30 (i twarz i ciało) czy to wystarczy?? zastanawiam się nad jakaś 50 ale obawiam się, że ona całkowicie zablokuje proces powstawania opalenizny. mam taki filtr neutrogeny (SPF 55) po posmarowaniu którym NIC a NIC się nie opalam...
Przede wszystkim musi być stabilny Nic z tego ze ma np spf 55 jak nie bedzie stabilny.

Czy ta 30 twoja jest stabilna?
Czy używasz na noc kremów z kwasami?

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Stary 2007-07-24, 17:42   #20
alufa
Zakorzenienie

ta 30 raczej nie jest stabilna bo to AVON ale już się koczy i teraz planuje kupić nowy, stabilny filtr.

30 do twarzy jest stabilna, bo kiedyś już o to pytałam. na noc używam kremu ocerin PTZ z kwasem gamma-linolenowym (GLA) (jeśli to o takie kwasy pytałaś )
Stary 2007-07-24, 17:52   #21
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
ta 30 raczej nie jest stabilna bo to AVON ale już się koczy i teraz planuje kupić nowy, stabilny filtr.

30 do twarzy jest stabilna, bo kiedyś już o to pytałam. na noc używam kremu ocerin PTZ z kwasem gamma-linolenowym (GLA) (jeśli to o takie kwasy pytałaś )
jeśłi stabilna to ok

ja teraz tez wykańczam niestabilne filtry (na nogi, choć tak sie zastanawiam - czy skóra na nogach jaka gorsza jest ze mona je katować niestabilnymi filtrami ale z drugiej strony to szkoda wyrzucic, prawda?)

W moim podpisie mam link do listy stabilnym drogeryjnych filtrów

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Stary 2007-07-24, 18:00   #22
alufa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
jeśłi stabilna to ok

ja teraz tez wykańczam niestabilne filtry (na nogi, choć tak sie zastanawiam - czy skóra na nogach jaka gorsza jest ze mona je katować niestabilnymi filtrami ale z drugiej strony to szkoda wyrzucic, prawda?)

W moim podpisie mam link do listy stabilnym drogeryjnych filtrów
mój na całe szczęście wystarczy na ostatnią aplikację
wiem, czytałam. teraz obserwuję każdy opisany w ww. wątku specyfik. zamierzam wybrać i zakupić ideał nie wiem tylko czy 30 wystarczy bo kusi mnie 50 NIVEA (jeśli ją zakupie to tak czy inaczej będę się opalać??)
Stary 2007-07-24, 18:03   #23
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
mój na całe szczęście wystarczy na ostatnią aplikację
wiem, czytałam. teraz obserwuję każdy opisany w ww. wątku specyfik. zamierzam wybrać i zakupić ideał nie wiem tylko czy 30 wystarczy bo kusi mnie 50 NIVEA (jeśli ją zakupie to tak czy inaczej będę się opalać??)
Opalisz się, ale przykładowo nie w 1 dzien a w 3. A wybierasz się gdzies w jakieś tropikalne miejsce?

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Stary 2007-07-24, 18:10   #24
alufa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Opalisz się, ale przykładowo nie w 1 dzien a w 3. A wybierasz się gdzies w jakieś tropikalne miejsce?
zostaję w Polsce (no tak, kto wie jaka będzie pogoda ) chyba zostanę przy tej 30 ew kupię 40 żeby mieć czyste sumienie

dziękuję za odpowiedzi
Stary 2007-07-24, 18:28   #25
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
zostaję w Polsce (no tak, kto wie jaka będzie pogoda ) chyba zostanę przy tej 30 ew kupię 40 żeby mieć czyste sumienie

dziękuję za odpowiedzi
30 spokojnie starczy - ale stabilna Pogoda taka kapryśna, że szkoda każdego promienia

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Stary 2007-08-06, 09:21   #26
Lovely_Girl
Wtajemniczenie

Moze i Ja sie zalapie na porady?
Za tydzien wyjezdzam do Hiszpani. Mam raczej jasna karnacje,ale z opalaniem nie mam raczej wiekszego problemu.(Tak mi sie wydaje ale wielu ludzi opala sie szybciej niz ja) Mam problem z wyborem kremu do opalania. Nie jestem pewna jaki filtr bylby dobry? Myslalam o 30-stce. Chce ochronic mojá skóre,ale równiez sie opalic Szukam czegos co nie bedzie sie swiecic, bedzie wodoodporne, szybko sie wchlaniac, i nie bedzie pozostawiac tlustej wartwy, czegos co bedzie sie nadawalo do posmarowania tym twarzy i zeby nie zatykalo porów, i bedzie delikatne do skóry wokól oczu WIem,ze wymagania mam duze,ale moze ktos zna taki zloty srodek Dodam,ze mieszkam w GB i chodzi mi o kosmetyki które moge dostac tutaj ,wiec polskie produkty odpadaja. Myslalam na Nivea, Loreal, Garnier..No chyba ze znacie cos jeszcze? Ja widzialam tu tylko te firmy.
POMÓZCIE PROSZE!
Lovely_Girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 09:54   #27
Justy
Zakorzenienie

spf 30 powinno być odpowiednie. firmy, ktore wymieniasz mają dobre filtry.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 16:59   #28
Lovely_Girl
Wtajemniczenie

Domyslalam sie,ze te firmy sá dobre Dziekuje za wskazówke dotyczácá faktora-wobec tego kupie 30stke
Jednak chodzi mi jeszcze o to o czym pisalam wyzej czyli:
Szukam czegos co nie bedzie sie swiecic, bedzie wodoodporne, szybko sie wchlaniac, i nie bedzie pozostawiac tlustej wartwy, czegos co bedzie sie nadawalo do posmarowania tym twarzy i zeby nie zatykalo porów, i bedzie delikatne do skóry wokól oczu WIem,ze wymagania mam duze,ale moze ktos zna taki zloty srodek
Lovely_Girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 19:45   #29
Maszeńka
Raczkowanie

Potwierdzam, że stosując wysokie filtry można się opalić. Mam fotodermatozę i od kilku lat chronię skórę przed słońcem kremami z wysokimi filtrami, aby uniknąć dokuczliwych wysypek. Zawsze opalałam się na brązowo, a później musiałam pogodzić się z bladością skóry. W ubiegłym roku ze strachem jechałam do Egiptu (bałam się reakcji alergicznej) i wzięłam kremy z filtrami 40 i 50 (Biodermy, Iwostinu i próbki innych firm). Smarowałam się na plaży wielokrotnie, także po kąpieli. Nie eksponowałam się na słońce (leżałam zawsze pod parasolem). Byłam zaskoczona, że wróciłam opalona, zaś uczulenie zaledwie mnie musnęło. Oczywiście nie była to taka intensywna opalenizna jak znajomych, którzy leżeli na plaży w słońcu.
Maszeńka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 22:34   #30
Teje
Rozeznanie

Jeżeli wybieracie się w takie miejsca jak, Hiszpania czy grecja w środku sezonu, bądx tez udajecie się zimą gdzieś do krajów tropikalnych, to na pewno się oplicie, nawet używajć kremów w wydokim filtrem. Ja mam bardzo ciemna karnację ( jestem azjatką), na wyjazdach zaczynam od smorowania się 60 Vichy przez pierwsze dni na twarzy i czterdziestką na reszcie ciała, a pod sam koniec pobytu schodzę do 30-20 i wracam brązowa. fakt, mam łatwość w opalaaniu się ( niestety). Ale Wy się też spokojnie opalicie. A jeżeli chcecie więcej siedzieć na słońcu, naprawdę polecam 60.
Teje jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
filtry, opalanie

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości