Pomocy!!!!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-07-22, 14:54   #1
diversely
Rozeznanie

Pomocy!!!!!!!

Witam kochane!!
Być może podobny wątek się zdarzył. ale zarzekam sie na wszystko, że szukałam! Mój problem jest taki: dzis ide do dziewczyny ktora ma mi zrobic pazurki. zawsze chcialam przedluzane zelem na szablonia ale ona robi tylko tipsy. postanowilam, ze sie zgodze, zwlaszcza ze to znajoma rodziny i robi to za psie pieniadze (ma salon).
Czy idzie odróżnić na 1 rzut oka ze to tips? czy jest gorszy i pod jakimi wzgledami od przedluzania na szablonie? dziękuję!

diversely jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 15:01   #2
Albertyna
Zakorzenienie

Dot.: Pomocy!!!!!!!

Tak, da sie na pierwszy rzu oka odróznic paznokcie robione na szablonie, od tych na tipsie, chciazby po tunelu- nie da sie zrobic takiego tunelu na tipsie jak na szablonie. Od spodu też widać- albo sam zel, ablo tipsa.
Poza tym nie powinno byc róznic
Stary 2007-07-22, 15:04   #3
Agoosia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Send a message via Skype™ to Agoosia

Tips nie jest lepszy/gorszy generalnie, ale są sytuacje, w których lepsza będzie forma (lub tips).

Zależy, jakie masz swoje paznokcie (obgryzione, płaskie, w kształcie skoczni, po urazach, zniekształcone).

Ja preferuję formy dlatego, że można za ich pomocą zbudować odpowiedni kształt paznokcia, czasem poprawić optycznie jakieś niedoskonałości palców/paznokci. Można zrobić śliczny tunel, który ma wpływ na wytrzymałość paznokci. Jak dla mnie praca z formą jest łatwiejsza, szybsza.

Ale to z punktu widzenia stylistki.

Z twojej perspektywy wygląda to tak, że źle opracowany tips będzie wyglądał na paznokciach jak łopatka, jeśli masz zbyt płaskie albo badzo obgryzione pazurki, to może gorzej się trzymać, będziesz mieć troszkę inny kształt pazurka niz gdyby zrobione były na formie, ale to wersja pesymistyczna, a opymistyczna jest taka, że jeśli znajoma zna się na rzeczy, to będziesz zadowolona, mam nadzieję, że się pochwalisz.
Agoosia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 21:31   #4
martyneczka23
Przyczajenie

Witam Cie,na szkoleniach bardzo często uczą i ja również byłam uczona że przedłużenie paznokcia powinno odbywać się na formir jeżeli jest pod co podłożyć tą forme czyli jeśli odrost paznokcia ma chociażby dwa milimetry ale wiesz dużo dziewczyn która robi pazurki robi to na tipsie poniewaz jest to dużo łatwiejsze a jednak na formir trzeba zbudować cały paznokieć od podstaw a w tipsie ma sie juz jakiś zarys...także życze powodzenia i mam nadzieje że pazurki założone przez koleżanke będą wyglądały bardzo naturalnie
martyneczka23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 21:47   #5
Agoosia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez martyneczka23 Pokaż wiadomość
Witam Cie,na szkoleniach bardzo często uczą i ja również byłam uczona że przedłużenie paznokcia powinno odbywać się na formir jeżeli jest pod co podłożyć tą forme czyli jeśli odrost paznokcia ma chociażby dwa milimetry
Dziwnie Was uczono.
Do obgryzionych paznokci forma jest jak najbardziej wskazana, wystarczy zrobić tzw. "zaczepkę" i już jest pod co podłożyć formę, a pazurki trzymają się rewelacyjnie. Za to tipsy są niejednokrotnie "wypychane" w górę przez część opuszka wystającą ponad poziom paznokcia. Chociaż są też specjalne tipsy do obgryzionych paznokci, ale na nich mało kto pracuje.
Stary 2007-07-23, 14:33   #6
Princessina
Raczkowanie

dobrze wykonane paznokcie na tipsie, nie powinny duzo odbiegać od wyglądu takich robionych na formie
Princessina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 15:14   #7
guga1
Wtajemniczenie

oj nie zgodze sie, trwaloscia ok nie powinny,ale wygladem jednak tak
tylko na formie mozna zbudowac piekny tunel
guga1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 15:35   #8
karolka-bobasek
Zadomowienie

GG do karolka-bobasek

Cytat:
Napisane przez guga1 Pokaż wiadomość
oj nie zgodze sie, trwaloscia ok nie powinny,ale wygladem jednak tak
tylko na formie mozna zbudowac piekny tunel
Stary 2007-07-23, 18:42   #9
awa2001
Zakorzenienie

GG do awa2001

spokojnie mozesz zaryzykować paznokcie zelowe, rzeczywiście mozna poznać, ze nie są akrylowe po małym tuneliku, ale to pozna stylistka, przeciętna znawczyni tematu powie tylko " ładne" lub "brzydkie", a to już zależy od zdolności Twojej koleżanki, jeśli ich nie posiada to nawet najpiekniejszy tunel nie uczyni ich pieknymi.
awa2001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 10:33   #10
becia_leszno
Zadomowienie

GG do becia_leszno

Cytat:
Napisane przez Agoosia Pokaż wiadomość
Dziwnie Was uczono.
Do obgryzionych paznokci forma jest jak najbardziej wskazana, wystarczy zrobić tzw. "zaczepkę" i już jest pod co podłożyć formę, a pazurki trzymają się rewelacyjnie. ...

Ja usłyszałam ostatnio, że mi nie zrobi na formie, bo mam zbyt "giętkie" (cytat dosłowny) i łamliwe paznokcie... szukam cały czas stylistki, która mi wykona pazurki na szablonie, ale jak narazie z marnym skutkiem ... może nepotrzebnie sie uparłam :/
becia_leszno jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 10:59   #11
Agoosia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez becia_leszno Pokaż wiadomość
Ja usłyszałam ostatnio, że mi nie zrobi na formie, bo mam zbyt "giętkie" (cytat dosłowny) i łamliwe paznokcie... szukam cały czas stylistki, która mi wykona pazurki na szablonie, ale jak narazie z marnym skutkiem ... może nepotrzebnie sie uparłam :/
myślę, myślę i nie mogę wymyślić, co mają "zbyt giętkie" paznokcie do formy... Może, gdybyś miała paznokcie z papieru, to byłoby ciężko je przedłużyć ale szczerze mówiąc, to nie kupuję tej "wymówki".
Stary 2007-07-25, 13:28   #12
becia_leszno
Zadomowienie

GG do becia_leszno

Cytat:
Napisane przez Agoosia Pokaż wiadomość
myślę, myślę i nie mogę wymyślić, co mają "zbyt giętkie" paznokcie do formy... Może, gdybyś miała paznokcie z papieru, to byłoby ciężko je przedłużyć ale szczerze mówiąc, to nie kupuję tej "wymówki".

Po przejściach z tipsami poczytałam tutaj troszkę Waszych porad, bo przeglądam pazurkowy wątek od dawna i wiem, że bez marudzenia powinna mi pazurki zrobić... ale chyba umiejętności paniom brakuje, bo byłam już w 6 salonach ... dzisiaj odwiedzę 7 - ciekawe co tym razem usłyszę... a mój ślub za 2 tygodnie z kawalkiem i muszę kogos znależć
becia_leszno jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 13:44   #13
Agoosia
Zakorzenienie

O kurcze, jak ślub to wypada znaleźć kogoś, kto zrobi Ci je idealnie, mam nadzieję, że się uda
Stary 2007-07-25, 13:51   #14
owieczka22
Raczkowanie

Bez obrazy...ale wg. mnie manikiurzystka która nie potrafi przedłuzyc na formie to ma liche umiejetnosci i do takiej bym nie poszła za żadne skarby...
równiez jestem tego zdania ze pazurki na fomie i tipsie sie róznia...na formie można wyczarowac cuda
owieczka22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 16:27   #15
guga1
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez awa2001 Pokaż wiadomość
spokojnie mozesz zaryzykować paznokcie zelowe, rzeczywiście mozna poznać, ze nie są akrylowe po małym tuneliku, ale to pozna stylistka, przeciętna znawczyni tematu powie tylko " ładne" lub "brzydkie", a to już zależy od zdolności Twojej koleżanki, jeśli ich nie posiada to nawet najpiekniejszy tunel nie uczyni ich pieknymi.
z zelu (na szablonie) tez mozna zrobic piekny tunelik

Cytat:
Napisane przez owieczka22 Pokaż wiadomość
Bez obrazy...ale wg. mnie manikiurzystka która nie potrafi przedłuzyc na formie to ma liche umiejetnosci i do takiej bym nie poszła za żadne skarby...
równiez jestem tego zdania ze pazurki na fomie i tipsie sie róznia...na formie można wyczarowac cuda
tu sie nie zgodze do konca. np u nas w salonie pracuje dziewczyna ktora robi perfekcyjne pazurki na tipsiea na formie nie robi bo nie ma wprawy.

jak ktos nie umie to lepiej niech sie do teg przyzna a nie sciemnia ze nie mozna zrobic na formie, bo to i tamto.
guga1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 18:44   #16
villemcia
Wtajemniczenie

GG do villemcia

Cytat:
Napisane przez owieczka22 Pokaż wiadomość
moim zdaniem to słaby wyznacznik, bo mozna robic i na tipsach i na formach kulfony- i co taka stylistka jest lepsza od tej co umie robic tylko na tipsie, za to piekne pazurki??

to tak samo jak bys dyskryminowała stylistki które nie umieja robic wszystkimi metodami a tylko np.żelem- nie wazne, że cuda by z żelu robiła...
Stary 2007-07-25, 18:51   #17
karolka-bobasek
Zadomowienie

GG do karolka-bobasek

Cytat:
Napisane przez guga1 Pokaż wiadomość
z zelu (na szablonie) tez mozna zrobic piekny tunelik

tu sie nie zgodze do konca. np u nas w salonie pracuje dziewczyna ktora robi perfekcyjne pazurki na tipsiea na formie nie robi bo nie ma wprawy.

jak ktos nie umie to lepiej niech sie do teg przyzna a nie sciemnia ze nie mozna zrobic na formie, bo to i tamto.
trafilas w samo sedno

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości