Pomoc dla podrażnionej i odwodnionej skóry! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-03-09, 16:06   #1
ritka
Raczkowanie

Pomoc dla podrażnionej i odwodnionej skóry!

Właśnie zdecydowałam się wyrzucić do kosza krem Effidrate! Przez 2 tygodnie starałam się zaprzyjaźnić z tym kosmetykiem, ale dłużej już nie dam rady znosić tego pieczenia po każdej próbie aplikacji! Generalnie mam cerę tłustą i od 9 m-cy leczę trądzik Differin-em, który zgodnie z zaleceniem dermatologa stosuje jedynie na noc. Jako krem na dzień od 3 m-cy używam Effeclar K, który wydaje mi się, że świetnie uzupełnia działanie leku. Niestety, w ciągu zimy moja skóra strasznie się wysuszyła. Chcąc ją jakoś ratować kupiłam w aptece Effidrate - miał nawilżyć i złagodzić ew. podrażnienia. Jednak dopiero po nim dostałam prawdziwego podrażnienia skóry - twarz niemal że mnie pali, jest mocno zaczerwieniona, pojawiły się dawno nie widziane wypryski, skóra łuszczy się baaardzo (najgorzej to wygląda na brodzie i w zewnętrznych kącikach oczu!). Próbowałam odstawić na kilka dni krem, ale dziś efekt podrażnienia powtórzył się. Musiałam natychmiast zmyć krem, bo twarz aż mi pulsowała. Nie wiem co mam teraz robić - kupiłam "na szybko" Żel z żywokostem Flos-leku, który ciut złagodził pieczenie ale nie nawilża (zwłaszcza pod oczami). Pomóżcie proszę! Doradźcie coś! Może ktoś już doświadczył czegoś takiego?!
ritka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 12:55   #2
Agna_Iolanthe
Raczkowanie

Re: Pomoc dla podrażnionej i odwodnionej skóry!

Może woda termalna na złagodzenie podrażnień? Polecam La Roche Posay. Do tego dobry krem do cery odwodnionej, np. Hydraphase XL z tej samej firmy albo Thermal S2 z Vichy. Mnie ten zestaw pomaga w takich sytuacjach awaryjnych.
Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości