Kwasy raz jeszcze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-03-16, 10:44   #1
obsession
Raczkowanie

Kwasy raz jeszcze

Przeszukałam już wcześniejsze wątki, przeczytałam artykuły dot. kwasów, bardzo dużo się dowiedziałam ale mam jeszcze parę pytań.
Nigdy jeszcze nie stosowałam kwasów, a sądzę, że dobrze by mi zrobiły po zimie. Ale... Mam bardzo cienką, wrażliwą skórę, pękające naczynka, rumień. Głównie chodzi o tę cienką skórę. Czy kwasy nie uczynią jej jeszcze cieńszą? Boję się trochę spróbować, żeby nie pogorszyć stanu cery, tak pielęgnowanej i nie zniweczyć moich usilnych starań "pogrubienia jej" Miałam dziś umówioną wizytę u dermatologa, myśłałam że się dowiem, jednak okazało się, że lekarz jest "na zebraniu", trzeba długo czekać, nie wiadomo ile, itd. I moją oczekiwaną od TYGODNIA wizytę musiałam niestety jeszcze przełożyć.
I jeszcze: czy przy kwasach można stosować samoopalacz?! Nie porobią mi się jakieś plamy?
Jak wysokich filtrów trzeba używać na dzień?
obsession jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-16, 15:07   #2
nan
Wtajemniczenie

Re: Kwasy raz jeszcze

Przede wszystkim z własnego, jakże smutnego doświadczenia, chciałabym Cię przestrzec przed używaniem kremów z wyższą zawartością kwasów (np. Lysanel). Moja cera nie jest szczególnie wrażliwa (chociaż delikatna i płytko unaczyniona), a Lysanel mnie zmasakrował. Dokładny opis moich cierpień znajdziesz w mojej recenzji Lysanela w KW. Natomast mogę polecić Effaclar K, który działa dużo mniej agresywnie i WCALE nie piecze (po Lysanelu chodziłam po ścianach tak piekło, szczypało i swędziało). Słowem, Lysanel na pewno nie nadaje się do cery wrażliwej. Co do filtrów to rada jest jedna - jak najwyższe. Pamiętaj, żeby ochrona była również na UVA. Od razu mówię, że ciężko jest coś takiego znaleźć (sama szukam, używając Iwostinu z filtrami, czegoś co by miało wysoką ochronę nie mając jednocześnie konstystencji masła, ale jest to trudne).
nan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-16, 15:33   #3
obsession
Raczkowanie

Właśnie myślałam o Effaclarze, dziś dostałam w aptece próbkę po wielu wcześniejszych poszukiwaniach ( nie odważyłabym się chyba bez wypróbowania kupić całego opakowania ) i stąd moje pytanie.
Jak chodzi o krem, przeglądając wczoraj KW myślałam właśnie o Iwostinie, tym bardziej że mam z tej serii na noc i bardzo lubię. Jednak wolałabym jakiś bloker, a właśnie, jak piszesz, to co wypróbowałam do tej pory było strasznie maziste.
No i nie wiem jak jest z tym samoopalaczem?!
Stary 2004-03-16, 16:19   #4
superka
Rozeznanie

Kwasy i samopalacz zwalczają się wzajemnie - samoopalacz barwi tylko zewnętrzne warstwy naskórka, a kwasy je właśnie złuszczają. Przy regularnym stosowaniu kwasów forsa wydana na samoopalacz zostanie zmarnowana. W dodatku możesz uzyskać gustowne plamy na twarzy (ale to bardzo indywidualna sprawa).
Z drugiej strony effaclar jest znacznie słabszy niż klasyczne specyfiki z kwasami, więc może niech wypowiedzą się osoby które łączyły ten konkretny krem z samoopalaczami.
Co do filtrów, to niestety większość dużego kalibru jest tłusta. Sama używam iwostinu (między innymi) i jeśli planujesz effaclar, a latem nie masz zamiaru szczególnie eksponować twarzy na słońcu, to wydaje mi się, że to wystarczające zabezpieczenie.
pozdro.
superka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-16, 16:26   #5
Estella
Zakorzenienie

Ja uzywam Effaclaru od jakis dwoch tygodni.Stosuje tez krem z La Roche Posay Hydraphase XL-przyjrzyj sobie KW,jest lekki,ma filtry i dosc dobrz enawilza.Szkoda ze jest taki drogi.

Pozdrawiam

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-16, 23:17   #6
Agul
Rozeznanie

Ja uzywam Effaklaru od kilku miesięcy i od czasu do czasu smaruje sie samoopalaczem. Plamy u mnie sie nie robią, ale fakt że opalenizna duzo szybciej schodzi(ale rownomiernie).
Agul jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-17, 11:01   #7
obsession
Raczkowanie

Dziękuję bardzo za odpowiedzi! Właśnie po raz pierwszy zastosowałam wczoraj wieczorem Effaklar (próbkę) i skóra przyjęła mi to dobrze! Próbuję dalej!
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości