Królewny śnieżki, czyli zbiorczy temat o trudności z opalaniem i utrzymaniem. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-07-26, 18:47   #1
Shade666
Raczkowanie

Królewny śnieżki, czyli zbiorczy temat o trudności z opalaniem i utrzymaniem.

Moje drogie panie - czy tylko ja tak mam, że odkąd skończyłam 11 lat i weszłam w wiek chmurny i durny moje zdolności do opalania spadły praktycznie do zera ? Kiedyś wracałam znad morza opalona na czekoladkę i taki kolor utrzymywał się do grudnia i dopiero wtedy zaczynał blaknąć.
Na chwilę obecną nawet z Tunezji po 2 tygodniach wróciłam tylko nieznacznie opalona i po miesiącu opalenizny już nie było

Od tygodnia smaruje się masłem kakakowym i to zdecydowanie przyśpieszyło moje opalanie się, chociaż nadal nikt nie wierzy, że jestem opalona (dopóki nie pokażę jak biała potrafię być na paskach po staniku :P), ale mnie wystarcza.
Gorzej że po 4 dniach tej opalenizny jest mniej o jakieś 40% i stopniowo znika
Jak ja mam to zatrzymać ? Będę teraz przez tydzień pracować na otwartym powietrzu, to przy dobrej pogodzie jeszcze trochę mnie przypali, ale co później ?
I czy to nie jest tak, że po przyśpieszaczach opalenizna szybciej schodzi ?
Shade666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 22:26   #2
Xara
Przyczajenie

Dot.: Królewny śnieżki, czyli zbiorczy temat o trudności z opalaniem i utrzymaniem.

Duzo zależy od karnacji. Wróciłam niedawno z urlopu, leżalam i prażyłam się na plaży w bikini żeby się ładnie opalić, mój mąż ciągle siedział w cieniu, unikał słońca, koszulkę ściagał tylko do kąpieli. Po powrocie wszyscy pytali nas co ja robiłam gdy on się opalał byłam blada jak ściana w stosunku do niego.

Poza tym teraz są bardzo dobre kremy z wysokimi filtrami, dobrze chronia i przy tym skóra się opala rozsądnie. Ja uzywałam na twarz 15 i mimo spędzania dużo czasu na słońcu nic a nic się nie opaliła.

Nawet z solarium jak wracam to za wiele nie widać, tzn. ja widzę różnicę, ale nikt poza mną tego nie widzi

Być może jesteś opalona tylko twój wzrok przyzwyczaja się i na tle chodzących mulatek wydajesz się królewną śnieżką... Nie przejmuj się, jasna karnacja wygląda młodo i świeżo pozdrawiam goraco!!!
Xara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 12:04   #3
Kaninen
Rozeznanie

Dot.: Królewny śnieżki, czyli zbiorczy temat o trudności z opalaniem i utrzymaniem.

Mam ten sam problem. Bedac dzieckiem opalalam sie szybcutko i na zloty kolorek. Niestety z wiekeiem bylo coraz gorzej z uzyskaniem opalenizny. Teraz moje mozliwosci zbrazowienia spadly niemal do zera. W zeszlym roku bylam 4 miesiace w tropikach i jak wrocilam wszystcy sie pytali co mi sie stalo, ze jestem wciaz taka blada. Na pomoc przyszly wszelkiego rodzaju mazidla nadajace kolor (i te samoopalajace i te malujace). Po jakims czasie jednak stwierdzilam, ze biala dobrze zadbana skora jest przeciez tez ladna. Wiec odstawilam wszystkie samoopalacze, ktore wysuszaja skore i zatykaja pory i skoncentrowalam sie na pielegnacji.
Kaninen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 21:19   #4
myheart
Raczkowanie

Smile Dot.: Królewny śnieżki, czyli zbiorczy temat o trudności z opalaniem i utrzymaniem.

mam taka sama cere...jak bylam mlodsza to wystarczylo godzinka na sloncu a ja bylam brazowa z czasem bylam coraz bledsza i coraz trudniej bylo mi sie opalic...teraz moja cera jest typu "krolewna sniezka"bardzo blada...ja postanowilam obrocic to w druga strone"jak nie moge sie opalac to wole byc bardzo blada w polaczeniu z chlodnym rozem, czerwienia, biela i czernia super to wyglada...dzieki takie cerze znalazlam swoj styl :p dodam ze mam ciemne wlosy, brwi rzesy u mnie to jest taki efakt naprawde krolewna sniezka

a czy sa preparaty na opalenizna?jasne ze sa trzeba tylko poszukac ja polecam ci sampopalacze a do twarzy kremy brazujace inna opcja jest solarium ale tego nie polecam bo niszczy skorea wiec glowa do gory
myheart jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 16:46   #5
Akretnirps
Raczkowanie

Ja zawsze opalałam sie wolno i w dodatku na czerwono ;/
Teraz juz opalam sie na brazowo i szybko bo w jakies pół godziny zauwazyłam slady bo bikini ;D
I opalenizna utrzymuje mi sie dlugo, długo ;]
I całe szczescie bo nie chcialam do konca zycia byc białaskiem;P

http://www.suwaczek.pl/cache/4e9754a889.png

do obozu sportowego bez słodyczy !
Akretnirps jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 16:49   #6
Akretnirps
Raczkowanie

No i fakt ze smaruje sie masłem kakaowym, ale czy ja wiem czy to daje jakies fajne efekty? ja używałam osobiscie tego bo lubie ten zapach ...
A co do Kaninen masz racje blada skóra jest bardzo ładna jezeli tak jak mowisz jest zadbana. Moja mama tez ciagle mi to powtarza. Ale chce byc chociaz troszkę brązowa bo jak jest zima i w ogole kiedy sie nie opalam mam dziwne plamy np. na udach i wyglada to okropnie

http://www.suwaczek.pl/cache/4e9754a889.png

do obozu sportowego bez słodyczy !
Akretnirps jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 20:17   #7
fredzia1990
Raczkowanie

ja nawet po leżakowaniu całodniowym na słoncu pozostaję blada no cóż wiec znam ten ból pozostają tylko balsami ( z których rzadko korzystam bo jestem dość leniwa i nie chce mi sie wcierac tego dziadostwa) albo solarium( na które mam uczulenie ) wiec chodze nieopalona i staram sie do tego przyzwyczaić
fredzia1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości