Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Forum z poradami lekarza ginekologa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-07-28, 13:17   #1
gemmini29
Raczkowanie

Exclamation Domowe sposoby na INFEKCJE POCHWY?

Słyszałam o domowych sposobach np. jogurt, czosnek, przemywanie się rumiankiem.

Przed okresem zaczęły się u mnie pojawiać swędzenia i podrażnienia z żółtymi upławami i białymi grudkami. Dostałam po 3 dniach okres i teraz swędzenie i bóle są o wiele mniejsze. Czytałam, że jednak po okresie objawy te mogą powrócić ? Czy to prawda?

A jeśli chodzi o jogurt to trzeba się nim wysmarować i można normalnie z nim funkcjonować? Czy posmarować i zmyć po paru minutach

I czy możliwe , że było to spowodowane przez mojego partnera? Kochalismy sie, ale używalismy prezerwatywy...wiec wydaje mi sie,ze to mało prawdopodobne

Pomóżcie
gemmini29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 13:29   #2
natali86
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: Domowe sposoby na INFEKCJE POCHWY?

Z tego co słyszałam to jogurt kładzie sie na wkładke i tak sie z nim paraduje.

O grzybicy dowiesz się więcej z tego watku:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=77257

Co do domowych sposobów to były juz watki na ten temat, przeszukaj forum a na pewno coś znajdziesz.

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.

"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?
natali86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 13:42   #3
ollusia:)
Raczkowanie

GG do ollusia:)

...a ja słyszałam że podczas codziennej toalety -tzn. po podmyciu się i że polać sobie jogurtem pochwę i pozostawić na 10 minut i zmyć...

Moje makijaże i nie tylko ... ) http://olowkowamakeup.blogspot.com/
ollusia:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 14:06   #4
babethka
Raczkowanie

GG do babethka

Cytat:
Napisane przez gemmini29 Pokaż wiadomość
Słyszałam o domowych sposobach np. jogurt, czosnek, przemywanie się rumiankiem.

Przed okresem zaczęły się u mnie pojawiać swędzenia i podrażnienia z żółtymi upławami i białymi grudkami. Dostałam po 3 dniach okres i teraz swędzenie i bóle są o wiele mniejsze. Czytałam, że jednak po okresie objawy te mogą powrócić ? Czy to prawda?

A jeśli chodzi o jogurt to trzeba się nim wysmarować i można normalnie z nim funkcjonować? Czy posmarować i zmyć po paru minutach

I czy możliwe , że było to spowodowane przez mojego partnera? Kochalismy sie, ale używalismy prezerwatywy...wiec wydaje mi sie,ze to mało prawdopodobne

Pomóżcie
hej,a moze zmienilas plyn do hign intymniej.ja mialam identyczne objawy gdy mnie podkusilo i kupilam plyn ziaja intima z mniszkiem lekarskim..normalnie tym sie tylko naczynia myc powinno
teraz wrocilalm do laktacydu i jest gutes.
babethka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 15:14   #5
yasirah
Raczkowanie

Ja osobiście polecam irygacje sama rok temu zachorowałam na grzybice pochwy(objawy miałam takie jak Ty), niestety lekarz nie miał czasu mnie przyjąć i pani w aptece poleciła mi Tantum Rosa.Nie pamiętam po jakim czasie zadziałał, ale jest to naprawdę dobry i niedrogi środek bez recepty. Ostatnio infekcja znowu wrocila, poszlam do lekarza prywatnie i przepisal mi lekow za ponad 100pln, i z tego co zauwazyłam to leczenie trwało dłużej niż za pomocą irygacji.
Stary 2007-07-28, 18:36   #6
flybird
BAN stały

yasirah, jak infekcja powróciła, to może to leczenie tantum rosa nie było skuteczne? pewnie było to tylko zaleczane. z każdą infekcją powinno się iść do lekarza. poza tym stosowanie na własną rękę irygacji jest niebezpieczne, bo wypłukuje się florę bakteryjną, która odnawia się w przeciągu 72 godzin, a przez ten czas możemy coś złapać, bo jesteśmy bardziej podatne na infekcje. tantum rosa uważam za całkiem dobry środek i sama go czesto polecam, ale tylko do przemywania. no i na pewno nie jako środek leczniczy tylko w przypadku jak się nie można dostać do gina, żeby sobie trochę ulzyć.

ps. a tak nawiązując do tematu - środki "domowe" nie są skuteczne i to z wielu bardzo prostych powodów, gemmini29, poszukaj takich tematów, bo na bank są

Edytowane przez flybird
Czas edycji: 2007-07-28 o 18:38 Powód: chciałam cos dodać
flybird jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 09:16   #7
yasirah
Raczkowanie

Flybird-dla mnie skuteczne ponieważ miałam cały roczek spokoju, wiadomo jak taka infekcja jest dokuczliwa masz rację, wypłukuje flore bakteryjną, ale pomaga stosunkowo szybko, choć wiadomo - każdy organizm jest inny i inaczej może zareagowac Poza tym farmaceuta polecił mi go jako środek dobry i bezpieczny wiec taki powinien byc
Stary 2013-03-25, 07:20   #8
Darunia21
Przyczajenie

W życziu bym sie na takie coś nie zdecydowała. Przy poważniejszych zabiegach owszem ale bez wyraźnej potrzeby nawet bym o tym nie pomyślała. Jak dla mnie jest to zbyt ryzykowne mimo iż szansa na poważne powikłania jest niska.
Darunia21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 14:26   #9
MalaMizrekawiczka
Przyczajenie

Pomocy sama nie wiem co robić mam objawy takie jak opisujecie za jakies 2 dni dostane okres więc do lekarza iść bez sensu tak samo jak leczenie pomyslałam nad irygacją do tego momentu ? czy to jest skuteczne czy któras z was stosowała?
MalaMizrekawiczka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości