Poratujcie moją zmarszczoną gębę :( .... proszę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-03-23, 14:58   #1
Akina
Raczkowanie

GG do Akina

Poratujcie moją zmarszczoną gębę :( .... proszę

Kochane Moje!
W was cała moja nadzieja...Właśnie odkryłam,że na mojej właściwie już 23-letniej twarzy i szyji pojawiły się zmarszczki a właściwie takie linie. Mam kurze łapki i to wcale nie najpłytsze, zrobiły mi się bruzdy mimiczne od nosa w dół (szczególnie po lewej stronie), mam też linie między brwiami. Chlip chlip... jak to zniwelować albo chociaż zmniejszyć?? Od ponad miesiąca używam kremu pod oczy LRP z witaminą C, ale nic nie daje. Poza tym cała jestem jakaś poszarzała po tej zimie, i wysypało mi tysiąc pryszczy. Cera moja to istny dramat:
1. na nosie zaskórniki + sucha, łuszcząca się skóra (ani Lipobase ani krem Eris z Octopiroxem nic w tym przypadku nie zmieniły).
2. reszta zwykle normalna ale czasem lubi się przetłuścić albo przesuszyć.
3. pod oczami cienie + wory
4. no i nieszczęsna szyja, na której od ciągłego czytania porobiły się szerokie linie (aż do linii dekoltu) zgroza!!

Ratujcie! Błagam! Potrzebuję terapii przeciwzmarszczkowo-eliminującej byle jak najskuteczniejszej i szybko działającej - pewnie marzenie ściętej głowy

I czy możecie doradzić mi jakiś kremik do twarzy, który nie zatykałby porów,ale jednocześnie intensywnie nawilżał i ukoił mój nochal, no i działął na zmarszczki. I jeszcze coś fajnego pod oczki. Dodam, że na noc raczej nie stosuję kremów bo potem budzę się zapryszczała ...

To kremy, które najdłużej stosowałam do tej pory:

Twarz: Re-Nutrition YR na dzień(z dobrym skutkiem);Day Wear Plus tonujący (fajniusi,ale mało nawilżał); Avene Hydrance Optimale Riche (średni, strasznie ciężki, szybko odstawiłam); L'oreal Nutrissime (dobry; DDML Clinique jako kuracja na przesuszenia; City Block Sheer (mierny, jakiś taki tępy)

Oczki: Piękno Natury (0 efektów), LRP Active C (natłuszczał, ale łapkom nie zaradził), DC Re-lipid zupełnie nie dla mnie)

PORADŹCIE COŚ KOCHANE....

Pozdrawiam,Dominika
Akina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 15:43   #2
Martika
Raczkowanie

Re: Poratujcie moją zmarszczoną gębę :( .... proszę

Witam! Ja od niedawna też zauważyłam mimiczne bruzdy od nosa w dół i szybciutko kupiłam maseczkę przeciwzmarszczkowo-ujędrniającą do skóry wokół oczu i ust OCEANIC.Efektów wprawdzie jeszcze nie widzę ale stosuję ją dopiero od 2 tygodni. Moja koleżanka natomiast bardzo tę maseczkę chwali. Czekam jednak razem z Tobą na podpowiedzi jak zlikwidować szczególnie mimiczne bruzdy wokół ust. Poza tym jakich kremów używać po 25 roku życia (ja mam juz 26,5 lat i cerę suchą)żeby zapobiegać pierwszym zmarszczkom.Do tej pory używałam tylko produktów OCEANICA (zwłaszcza OLIGOVITAL) i jak widać niczemu nie zapobiegły Pozdrawiam
Martika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 18:15   #3
Akina
Raczkowanie

GG do Akina

Ja też mam tą maseczkę i stosuję ja dość grubo na noc pod oczki i na pomarszczone miejsca od około dwoch tygodni, ale efektów nie zauważyłam jak na razie. Za to obawiam się, że jej przeznaczenie nie do końca jest takie bo: bruzda między brwiami to niezupełnie okolice oczu a bruzda od nosa w dół to nie koniecznie okolice ust . A może ktoś jeszcze coś doradzi????? Proszę...
Stary 2004-03-23, 22:40   #4
Akina
Raczkowanie

GG do Akina

Podciągam...Pani Beato!Iwonko!Justy!I wszystkie wizażanki jeśli tylko macie jakiś pomysł ! Pomóżcie!!!
Stary 2004-03-23, 22:51   #5
aniulek
Raczkowanie

Wydaje mi się,że jesteście dla siebie troszkę za surowe. Jesteście jeszcze przed 30 więc chyba nie jest aż tak źle . Natomiast jeśli chodzi o zmarszczki to słyszałam,że Vichy Myokine jest dobry. Sama nie używałam,ale koleżanka moja sobie chwali.Pozdrawiam i uszy do góry!
aniulek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-24, 00:32   #6
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Ze swej strony mogę polecić krem, który jest naprawdę skuteczny - to właśnei Vichy Myokine. Jestem jeszcze przed 30, ale zmarszczki mimiczne już mi się zarysowują. Mam uczulenie na wiekszość Vichy - ten krem moja skóra swietnie znosi. Właśnie konczę pierwszy słoiczek i chyba mu podciągne ocenę w KW (zniechęcił mnie brak filtra). Z całą pewnością nie zatyka porów, za to bardzo ładnie wygładza skórę. Podoba mi się i już choć generalnie raczej nie lubię Vichy. Jeśli masz mocno przesuszoną skórę to obawiam się że samo Myokine nie pomoże, ja pod krem używam zawsze serum jeszcze (Guerlaina albo Collagenista HR - też świetnie wygładza).
Jeśli chcesz szybko napoić skórę - mozliwe że masz tylko zmarszczki z przesuszenia - a nie masz zbyt dużo pieniędzy, polecam krem Physiogel. On w zasadzie tylko nawilża, za to robi to swietnie, stosuję nawet pod oczy. NIe zaobserwowałam zatykania porów, a mam cerę na to wrażliwą...

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-24, 01:16   #7
Akina
Raczkowanie

GG do Akina

Kochana Smoczyco!Dziękuję pięknie za odpowiedź Jakiej firmy jest ten Physiogel? I czy moja 22 (prawie 23 letnia skóra) naprawdę może używać Vichy Myokine?Mam go używać codziennie czy też zastosować przez miesiąc czy ileś jako kurację? Czy ten krem to jest coś w rodzaju tych cudeniek z pseudo botoxem? Nie zaszkodzi mi?? Przepraszam, że tak marudzę...
Aha..zapomniałabym..Czy oba te kremy: Vichy i Physiogel można stosować pod oczki i na powieki? A jeśli nie to jakiego przeciwzmarszkowego kremu pod oczki użyć???

Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na odpowiedź..
Stary 2004-03-24, 08:42   #8
Pitipel
Zadomowienie

physiogel spoko pod oczki; sama tak stosuję... Myokine nie lubię, bo (tylko o sobie piszę, rzecz jasna) mnie pozostawia jakiś taki niemiły film na twarzy.
Ale kupiłam sobie Dax Perfecta 35+. Też ma ten niby - botoks, kosztuje ok. 18 zł i dla mnie jest znakomity. To nowość - w sklepie na pewno mają próbki; spróbuj. W tej serii jes krem na dzień, na noc, pod oczy i maseczka. Wszystkie razem kosztują mniej niż myokine, a mnie służą zdecydowanie lepiej... Porównaj na podstawie próbek.
A physiogel też dzięki Smoczycy mam i kocham go bardzo; przypadłości podobne do Twoich wyleczyłam nim, a teraz stosuję doraźnie - nieodmiennie z cudownym komfortem i znakomitym efektem; zwłasza na noc - pysio rano jest takie fajne... Powodzenia!!!
Pitipel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-24, 08:49   #9
Pitipel
Zadomowienie

Akino, physiogel jest irlandzkiej bodajże firmy Stiefel. Do dostania w aptece, za ok. 25 - 35 zł chyba. Polecałabym Ci także żel myjący physiogel - cudownie delikaty, oba są na KW, popatrz:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4148 ( to krem)
oraz:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=259 (to żel)
Stary 2004-03-24, 08:56   #10
Pitipel
Zadomowienie

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=259
No, może teraz się uda i link do żelu będzie "chodził". Chcę jeszcze dodać, Akino, że w sprzedaży są takie malutkie 10 ml tubeczki tego kremu physiogel. Możesz kupić coś takiego (ok. 5-6 zł) i spróbować. Z próbkami niestety się nie spotkałam.
No, to by było wreszcie wszystko ode mnie na ten temat, pzdr
Stary 2004-03-24, 09:01   #11
Helena
Zadomowienie

Uff, jak czytam o tych botoksach, to skóra mi się jeży na grzbiecie - no bo jak dwudziestoletnia dziewczyna zacznie się teraz smarować botoksami, to czym będzie się smarować za 10 i za 20 lat ? Kremem Nivea?
Jeśli skóra twarzy jest "w stanie zapotrzebowania" to przede wszystkim należy jej dostarczyć składników odżywczych, jakichś "wspomagaczy żywieniowych", witamin, retinolu (na noc) a chyba nie ogłupiać botoksami? Oczywiście, po botoksach efekt będzie fajny, tylko, że skończy się zaraz po odstawieniu kremu, a skóra będzie w o wiele gorszej kondycji, ponieważ nie dostawała solidnej dawki "pokarmu".
To, co naszym zmęczonym wiosennym gębom jest teraz najbardziej potrzebne to SERUM. I to porządne, odżywcze, a nie napinająco-liftingujące, czyli znów czary-mary na chwilę
Znakomite serum ma Maris - są cztery rodzaje, w tym jedno dla skóry w okresie menopauzalnym, czyli to odpada. Ja kupiłam wszytkie trzy, wymieszałam i smaruję się namiętnie od kilku dni i jestem w szoku, bo moja skóra naprawdę odżyła
Dziewczyny - zostawmy te botoksy, no może miejmy je w rezerwie, gdy będzie się szykowało ważne wyjście a my np. właśnie wysiadamy z samolotu w Hongkongu po 12-godzinnym locie
Wczoraj dywagowałam na ten temat z kosmetyczką i jest to moje niewątpliwe guru w tej sprawie. W ogóle na wiosnę warto zrobić sobie 4-5 zabiegów złuszczania kwasami i właśnie cierpliwie im się poddaję (jestem po pierwszym).
Helena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-24, 09:10   #12
Pitipel
Zadomowienie

Masz rację Heleno! Dletego też tak gorąco polecałam Akinie ten physiogel, dla mnie doskonały; mimo, że mam po 30, to jednak go stosuję z zadowalającym skutkiem, jeśli chodzi o nawilżanie.
Co do Prefecty też przez mnie wspominanej to ona ma 35+ w rozszerzeniu nawzy, więc co tu więcej mówić. Niemniej jednak jestem zwolenniczką teorii w myśl której kosmetyki dobiera się nie do wieku, a do cery. Po dobrym odżywieniu przesuszonej cery kuracja preparatami tego typu może dać dobre skutki.
Zresztą to Akina podejmie ostateczną decyzję.
A krem nivea nie jest wcale taki zły.
Jeśli chodzi o serum - też go potrzebuję! Mogłabyś napisać coś więcej o tym, które teraz stosujesz? Pozdrawiam
Stary 2004-03-24, 09:19   #13
Pitipel
Zadomowienie

podejrzewam, że miałaś na myśli MATIS, nie maris, prawda?
Stary 2004-03-24, 09:36   #14
Martika
Raczkowanie

A co sądzicie o kremach Dr Irena Eris seria Forte 25 + ? Właśnie zastanawiam się nad kupnem więc bardzo proszę o pilną odpowiedź. Pozdrawiam...
Stary 2004-03-24, 09:42   #15
Helena
Zadomowienie

Oczywiśćie, że MATIS Wytrzeźwiej wreszcie, Helen

Używam trzech typów serum:
1.FORCE REGENERANTE SERUM GÉLIFIÉ - SERUM REGENERUJĄCO- ENERGIZUJĄCE - stymuluje odnowę komórek i pobudza mikrokrążenie. W ten sposób przeciwdziała tworzeniu się wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się skóry.
2.FORCE HYDRATANTE SÉRUM GÉLIFIÉ - SERUM NAWILŻAJĄCO-ENERGIZUJĄCE - to intensywny preparat pielęgnacyjny, stworzony w oparciu o wyciągi roślinne i aktywne składniki pochodzące z morza, który zapewnia skórze właściwe nawilżenie.
3. FORCE RAFFERMISSANTE SERUM GÉLIFIÉ - SERUM UJĘDRNIAJĄCO- ENERGIZUJACE - zapobiega wiotczeniu skóry, tonizuje ją, pozwalając zachować właściwą strukturę, kształt i jędrność. Składa się z aktywnych bioroślinnych składników ujędrniających, które pomagają zachować i wzmocnić włókna kolagenowe i elastanowe, wzmacniają tkanki podtrzymujące naskórka i poprawiają wygląd skóry.

Ponieważ nie mogłam się zdecydować, kupiłam trzy, zrobiłam mix i chyba działa
Helena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-24, 09:50   #16
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Dziewczyny już odpowiedziały na wszelkie pytania. Od siebie dodam tylko że kiedyś bardzo lubiłam żel do mycia Physiogel, ale ostatnio już mniej - są mimo wszystko lepsze preparaty, jakoś tak nie do końca czuję po nim czysta...

Co do botoxu, nie masz racji Heleno! Kwestia wieku jest tylko rzeczą umowną. A kremy z botoxem są właśnie polecane młodym osobom bo działają ZAPOBIEGAWCZO - jak ktoś już takie zamrszczki ma i to w dużej ilości, krem na niewiele mu się przyda - może co najwyżej je czasowo rozprasować (po odstawiebiu kremu skóra wraca do poziomu wyjściowego). Młode dziewczyny nie powinny stosować siln ujędrniających specyfików, fitohormonów bo tego ich skóra nie potrzebuje jeszcze. Botox w tych kremach jest zupełnie niegroźny - wielokrotnie pisała o tym Justy, przeczytałam też opinię jakiejś dermatolożki która pracowała nad powstaniem Myokine (i polecała go właśnie studentkom...).
Kremy zawsze dobiera się do potrzeb skóry a nie do wieku. Osławiony retinol poleca się właśnie młodym dziewczynom borykającym się z problemami z cerą...

PoZdrawiam!

Stary 2004-03-24, 09:52   #17
systematica
Wtajemniczenie

Zgadzam się z Heleną, od botoksopodobnych w wieku 20-tu lat po prostu nie ma sensu zaczynać - jeśli zauważycie jakiekolwiek pozytywne efekty, to nie będzie skutek składników aktywnych tych kremów, tylko pozostałych, nawilżająco-odżywczych.

Zasada działania botoxopodobnych kremów jest taka, że nie ma prawa działać u 20-latki - opiera się na zastosowaniu związków, które z kolei hamują procesy biochemiczne zachodzące w starzejących się komórkach (tworzenie się kompleksów neurpeptydów SNARE oraz nadprodukcja niektórych hormonów), których skutkiem są częstsze skurcze i zanik zdolności rozprężania się włókien mięśniowych.

Każda skóra ma inne wymagania, ale żadna nie daruje zaniedbania pielęgnacji - trzeba reagować na każde pogorszenie wyglądu i dobierać program pielęgnacji do potrzeb swojej buźki - i zawsze najpierw zaczynać od skutecznego nawilżenia, potem odżywienia, a poten jeszcze są kwasy i retinol - zanim sięgniecie po silnie działające preparaty

Jeśli cera jest bardziej wymagająca, to posmarowanie kremem 2 razy na dzień nie wystarczy - trzeba stosować regularny peeling, maseczki, masaż buźki, ewentualnie serum witaminowe lub ziołowe wybór jest ogromny
Również szczerze polecami kremiki Matisa - linia Reponse Jeunesse jest bardzo dobra, nie tylko serumki, fajna też jest jest witaminowa
Stary 2004-03-24, 10:03   #18
sarenka
Zakorzenienie

Hela ma rację.

Ja wiem, że kremy powinno się dobierać do potrzeb skóry a nie do wieku.. ale są jakieś granice.

Te zmarszczki na 23letniej buzi, po zimie to skutek zmęczenia skóry, przesuszenia kaloryferami, zimnego wiatru. Ja też tak mam po zimie. Trzeba zaopatrzyć się w maseczki odżywcze [mozesz ich nie ścierać na noc - a stosować 2,3 razy w tygodniu], kremy nawilżające [nieco cięższe niż te z gatunku wodnistych]. Na botoks jeszcze przyjdzie czas.

Jeśli stosujesz to odstaw podkład [generalnie wysusza skórę]. A jeśli musisz się malować to tuż po powrocie do domu zmyj makijaż z buzi i wysmaruj ją kremem [cięższym -na noc].

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-24, 10:31   #19
systematica
Wtajemniczenie

Smoczyco Kochana, pozwole sobie na małą polemikę
Smoczyca napisał(a):
>
> Co do botoxu, nie masz racji Heleno! Kwestia wieku jest tylko rzeczą umowną.

z tym się zgadzam ...

> Botox w tych kremach jest zupełnie niegroźny

Wg mojej wiedzy, nie ma w tej chwili na rynku (przynajmniej polskim) kremu zawierającego botox, a kremy sprzedawane pod tym reklamowym hasłem działają na zasadzie dokładnie odwrotnej od botoksu - chociaz wywoływać mają podobny skutek.
A może się mylę ?

W każdym razie, w tych kremach stosowane są bardzo różne substancje aktywne i ja tylko namawiam młode dziewczyny do nie kupowania "w ciemno" tych preparatów, które regulują procesy biochemiczne pojawiające się dopiero w późniejszym wieku - to tak samo jak z sensem stosowania kremów z fitohormonami w wieku lat 20-tu spokojnie można ich używać, bo młoda skóra ich po prostu nie wykorzysta.

> kremy z botoksem są właśnie polecane młodym osobom bo działają ZAPOBIEGAWCZO
przeczytałam też opinię jakiejś dermatolożki która pracowała nad powstaniem Myokine (i polecała go właśnie studentkom...).

hmm, przyznam że z tym się nie spotkałam ...
możliwe, że akurat Myokine działa na takiej zasadzie, że przyniesie korzyść także młodszej skórze - ale akurat tego kremu nie znam, więc się nie wypowiem;
chciałam tylko zaznaczyć, żeby nie wrzucać kremów botoksopodobnych do jednego worka - np. wg mnie zakup Extremale Dermiki w wieku lat dwudziestuparu nie ma większego sensu

> Kremy zawsze dobiera się do potrzeb skóry a nie do wieku.

absolutna racja

> Osławiony retinol poleca się właśnie młodym dziewczynom borykającym się z problemami z cerą...

Oczywiście - regenerujące działanie retinolu na skórę, szczególnie w połączeniu z witaminą C powinno się ujawnić na każdej skórze która tego potrzebuje.
Polecam też kremy z aktywatorami produkcji kolagenu - naprawdę pięknie poprawiają stan skóry w nieco młodszym wieku oraz z Matrixylem.

Stary 2004-03-24, 11:03   #20
Martika
Raczkowanie

Ponawiam moje pytanie o opinie na temat kremów Dr Ireny Eris Forte 25 +. Czy któraś z Was używała ?
Stary 2004-03-24, 11:12   #21
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Droga Mago - oczywiście to co w kremach to zaden botox tylko rózne tajemnicze kompleksy rozprężające skórę, w zasadzie powinnam napisać pseudobotox (nazwa czysto marketingowa, chyba po to zeby rzesze niewiniątek dały się nabrać i pognały do sklepu... wiadomo że żaden krem nie da takiego efektu jak zabieg u dermatologa, ot co).
NIe znam kremu Dermiki, z botoxowych znam tylko Lancome d contraxol oraz Myokine - i ten drugi jest moim zdaniem właśnie przeznaczony dla młodszych osób zapobiegawczo (tę opinię osoby pracującej nad powstaniem tego kremu wyczytałam w Twoim Stylu, był z nią taki mini wywiad). Myokine ma raczej słabe działanie - myślę że kobiety po czterdziestce, z mocno zniszczoną skórą byłyby z tego kremu niezdowolone. Lubię Myokine, ale nie łudzę się co do sposobu jego działania - nie wierzę im za bardzo i już...
Lancome D Contraxol też mnie nie oszołomił, choć przyznaję, rozkoszny w używaniu...
Z ciekawości zapytam czy ktoś stosował pseudobotoxy pod oczy? Lancome ma krem z serii D Contraxol pod oczy, do Polski jeszcze nie dotarł, ale już zaplanowałam zakup

Stary 2004-03-24, 11:18   #22
kasiulekk
Raczkowanie

GG do kasiulekk

odnośnie kremiku Eris Forte 25+ się wypowiem - nabyłam sobie ostatnio pod oczka i po raz pierwszy w życiu z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że JESTEM ZADOWOLONA !!!
Pięknie wygładza i rozjaśnia ciałko - jak napisała któraś dziewuszka recenzentka w KW - ja też wcześniej nawet nie wiedziałam, że mam cienie pod oczami. Dopiero po użyciu tego kremiku okazało się, że wyglądam jakoś inaczej... Polecam, super sprawa.
Buziaki
kasiulekk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-24, 11:40   #23
Martika
Raczkowanie

Dzięki za odpowiedź! A czy używałaś również kremu nawilżającego z tej serii na dzień lub na noc?
Pozdrowionka serdeczne
kasia napisał(a):
> odnośnie kremiku Eris Forte 25+ się wypowiem - nabyłam sobie ostatnio pod oczka i po raz pierwszy w życiu z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że JESTEM ZADOWOLONA !!!
> Pięknie wygładza i rozjaśnia ciałko - jak napisała któraś dziewuszka recenzentka w KW - ja też wcześniej nawet nie wiedziałam, że mam cienie pod oczami. Dopiero po użyciu tego kremiku okazało się, że wyglądam jakoś inaczej... Polecam, super sprawa.
> Buziaki
Stary 2004-03-24, 11:53   #24
kasiulekk
Raczkowanie

GG do kasiulekk

Do Martiki - jeszcze nie, ale chyba się skuszę, cały czas szukam czegoś dobrego dla mojej buzi, a sądząc po kremie pod oczy, reszta powinna być równie dobra.
pozdrowionka też !
kasiulekk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-25, 13:44   #25
dida
Rozeznanie

a ja powiem z innej strony-kremy z fitoestrogenami prydaja sie dla mlodej skory-moga zmniejszac lojotok (na pewno nie jest to silne dzialanie), pomocne sa dla skor tradzikowych. oczywiscie lesze sa kremy z estrogenami (recepta) niz z fitoestrogenami.

retinol polecany jest dla mlodych cer gl. z takich samych powodow jak fitoestrogeny

to ze jakis krem ma zwiazek wykazujacy dane dzialanie nic nie znaczy. wszystkei te "efekty" sa gl. okreslane w badaniach in vitro, substancja musi sie jeszcze przedostac do wlasciwego poziomu w skorze. kosmetyki z samego zalozenia dzialaja tylko an naskorek, nie docieraja do skory wlasciwej gdzie powstaja zmarszczki
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post33849201 Hugo Boss Woman, Chanel Mademoiselle, minerały, biochemia, naturalne, czarne mydło, lpr Kerium, lottabody, Tigi i inne profesjonalne do włosów - wymiana

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612524 odzieżowo, wymiana
dida jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-25, 17:22   #26
Akina
Raczkowanie

GG do Akina

Kochane!Dziękuję wam ślicznie za wszystkie wyczerpujące wypowiedzi...Ach...Jak po rade to tylko do was CMOK
A ja zaczynam moją kurację odnowy skóry Buziaczki. Pozdrawiam

Ps. A gdzie w Wawie można dostać serumiki Matis???
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości