Olejek z drzewa herbacianego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-03-24, 21:52   #1
lil_margo
Rozeznanie

Olejek z drzewa herbacianego

Wyczytałam na forum, że nie wolno stosować tego olekju w postaci nierozcieńczonej. Zatem co najlepiej dolać do butelki? Wodę, czy może jakiś inny składnik? I w jakich proporcjach?
lil_margo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-24, 21:59   #2
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok
Re: Olejek z drzewa herbacianego

Ja miałam taki olejek z Oriflame'u i nie wiedziałam, jak go używać. Kiedyś przeczytałam podpowiedź w gazecie, można dodać 3-5 kropli do kremu nawilżającego i zrobić maseczkę nawilżająco-oczyszczającą, zostawic na 10-15 min, zmyć. Ja teraz wolę dodać 3-5 kropli do glinki zielonej lub czerwonej Argiletz. Super maseczka. Polecam.
Smok jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-24, 22:08   #3
lil_margo
Rozeznanie

Dzięki za odp.
Mam maseczkę z glinki Popieram - genialna . Spróbuję też dodać olejku, zobaczymy co z tego wyjdzie

Interesuję mnie taka apteczna wersja tego olejku (ten z Oriflame zawiera chyba cała masę "wspomagaczy" ) Ale ponoć nie można używać w surowej ostaci Wydaje mi się, że olejek Oroflame jest już przygotowany do bezpośredniego stosowania na twarz.
Stary 2004-03-24, 22:17   #4
lila12
Zadomowienie

Olejek z drzewa herbacianego, wersja z apteki, musi być koniecznie rozcieńczona /w ofercie ma Pollena-Aroma, ja mam firmy Profarm Lębork - ok. 7 zł/ ok 10-15 kropli na 30ml oleju np z orzeszkow laskowych lub rozcienczyc w wodzie ale przed kazdym uzyciem mocno wstrzasnac. Aplikowac na wypryski miejscowo, za pomoca patyczka kosmetycznego, zapach nie jest przyjemny.
Pozdrawiam
Stary 2004-03-24, 22:18   #5
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Nigdy nie miałam innego olejku herbacianego, ten z Oriflame'u chyba nie odbiega jednak od tych z zielarni, choć może jest droższy, krzywdy mi nie czynił.
Smok jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-25, 10:54   #6
dida
Rozeznanie

olejek nierozcienczony dziala po prostu drazniaco bardzo (tak jak inne zreszta). mozesz sprobowac polozyc olejek tylko na krostke, ale jesli masz malo wrazliwa skore
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post33849201 Hugo Boss Woman, Chanel Mademoiselle, minerały, biochemia, naturalne, czarne mydło, lpr Kerium, lottabody, Tigi i inne profesjonalne do włosów - wymiana

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612524 odzieżowo, wymiana
dida jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-28, 18:46   #7
lil_margo
Rozeznanie

Dzięki wszystkim za odpowiedzi
Stary 2004-11-23, 12:06   #8
MagJa
Zakorzenienie

olejek z drzewa herbacianego tea tree Oriflame a inne

Czy taki olejek z oriflame różni się czymś od tych dostępnych w sklepach zielarskich (pomijając oczywiście cenę, pojemność, firmę itp.)? Czy to jest po prostu dokładnie to samo, ale pod innym szyldem? Chciałam sobie go kupić do punktowego wysuszania pryszczy, ale nie wiem czy chcę wydawać tyle kasy (aktualnie 27zł)... Czy olejek za 8zł będzie tak samo skuteczny? I jeszcze jedno, czy ten z oriflame ma jakiś aplikatorek?
MagJa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-23, 15:30   #9
bzyku
Rozeznanie

Re: olejek z drzewa herbacianego tea tree Oriflame a inne

Hej! Uważam, że nie ma potrzeby przepłacać. Ten z apteki na pewno bedzie lepszy, bo to zazwyczaj 100% olejek herb. (sprawdź by taki był), a nie mieszanka z dadatkiem tego olejku. Pozdrawiam
bzyku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-23, 20:07   #10
MagJa
Zakorzenienie

bzyku napisał(a):
> Hej! Uważam, że nie ma potrzeby przepłacać. Ten z apteki na pewno bedzie lepszy, bo to zazwyczaj 100% olejek herb. (sprawdź by taki był), a nie mieszanka z dadatkiem tego olejku. Pozdrawiam
Właśnie, a przypadkiem to nie jest tak, że nie wolno stosować nierozcieńczoengo olejku bezpośrednio na skórę? Coś mi się obiło o uszy, że jest na to zbyt silny i właśnie trzeba go rozcieńczać... Jak to w końcu jest? I czy ktoś mi może powiedzieć jak dokładnie wygląda sprawa tego olejku z oriflame? Czy to 100% olejek herbaciany czy nie? Czy ma jakiś aplikatorek czy nie?
Stary 2004-11-23, 20:42   #11
Gonia1
Zakorzenienie

MagJa napisał(a):
> bzyku napisał(a):
> > Hej! Uważam, że nie ma potrzeby przepłacać. Ten z apteki na pewno bedzie lepszy, bo to zazwyczaj 100% olejek herb. (sprawdź by taki był), a nie mieszanka z dadatkiem tego olejku. Pozdrawiam
> Właśnie, a przypadkiem to nie jest tak, że nie wolno stosować nierozcieńczoengo olejku bezpośrednio na skórę? Coś mi się obiło o uszy, że jest na to zbyt silny i właśnie trzeba go rozcieńczać... Jak to w końcu jest?

Ja też coś takiego gdzieś czytałam.

>I czy ktoś mi może powiedzieć jak dokładnie wygląda sprawa tego olejku z oriflame? Czy to 100% olejek herbaciany czy nie?

No właśnie. Jak to jest? A poza tym w Oriflame mają jeszcze jakiś preparat z olejkiem herbacianym. Czym się ob różni od samego olejku?
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-24, 03:40   #12
bzyku
Rozeznanie

100 % olejku herbacianego z pewnością nie należy nakładać bezpośrednio tzn. bez rozcieńczenia na skórę. To naprawdę silnie wysuszająco - dezynfekujący środek. Ja np. dodaję parę jego kropelek do żelu, którym myję twarz (nie wlewam olejku do butelki z żelem, tylko dolewam go do żelu w trakcie mycia). Większe niespodzianki zwalczam punktowo olejkiem naniesionym patyczkiem higienicznym bezpośrednio i bez rozcieńczania (nie wiem, czy tak można, ale u mnie ten sposób sie sprawdza )
Czym olejek 100% różni sie od preparatów oriflame'u? No tym, że w pierwszym przypadku mamy czystą postać olejku herbacianego, a w drugim jeszcze inne składniki Jakie inne, czy kosmetyk ma aplikator, czy jest skuteczny itp. możecie przeczytac np. tu:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=943
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=962
bzyku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-24, 07:41   #13
MagJa
Zakorzenienie

bzyku - wielkie dzięki Że też nie zauważyłam, że skład jest przy zgłoszeniu Przeszukałam w archiwum Wizażu, szukałam na innych stronach, a na to nie wpadłam
No i chyba wyjdzie na to, że kupię czysty olejek, gdyż obecny w składzie tego oriflame'owego isopropyl myristate baaardzo mi się nie podoba Nie wiem jakie jest jego działanie w tym specyfiku, ale wiem, że jego obecność w kremach kończy się u mnie zatkaniem porów
Stary 2004-11-24, 11:08   #14
Rossi
Zadomowienie

GG do Rossi

Ja używam tego olejku z Oriflame i uważam że jest extra przynajmniej jak dla mnie mam zrobiony z niego tonik a na pojedyńcze pryszcze nakładam bezpośrednio-nie rozcieńczając i jestem bardzo zadowolona!
P.S Nie ma aplikatora - ja do tego celu używam patyczków higienicznych
Stary 2006-07-01, 09:07   #15
zinara
Przyczajenie

Exclamation olejek z drzewa herbacianego

Otóz mam trądzik (mam 16 lat) chodze do dermatologów, ale wiekszosc z nich mowi, ze to taki wiek itp i przepisuje jakies głupoty co nie dzialają :/ nie moge brac antybiotykow, bo mam chora wątrobe. Kupiłam sobie w necie mydło z olejkiem z drzewa herbacianego i własnie dzisiaj doszło. Czy ktos stosował? Jezeli tak to jakie były efekty? Bo boje sie zeby mnie bardziej nie wysypało Czytałam duzo pozytywnych opinii na ten temat, ale czy ono nie za bardzo wysusza? prosze o odpowiedz
zinara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 09:18   #16
Doni79
Raczkowanie

Dot.: olejek z drzewa herbacianego

A ja ci polecam zwykle mydlo siarkowe antybakteryjne (kosztuje miedzy 2,50 zl, a 4 zl, zalezy gdzie, a aptece najdrozej, najtaniej zawsze w jakims duzym hipermarkcie type carefur, tesco itd.) Odkad uzywam tego mydla w koncu stan mojej cery sie poprawil! Naprawde warto sprobowac. Na poczatku moze troszke wysuszac, ale pozniej gdy skora juz go "zaakceptuje" bedzie mial naprawde zbawienne dzialanie. Mnie po olejku z drzewa herbacianego wysypuje (zreszta jak po wielu anytradzikowych czy oczyszczajacych produktach typowo dla problematycznej cery ) , ale mydlo siarkowe naprawde pomaga!

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=7085 tu sa opinie na temat tego mydelka.

Pozdrawiam!
Doni79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 09:44   #17
Gabi2
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 6
GG do Gabi2

mydła z olejekiem to nie znam, ale sam olejek tak, ja go dodaje czasami do kremu lub toniku, moim zdaniem olejek nie powoduje wysypu
Gabi2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 09:50   #18
Veni
Raczkowanie

ja kiedys w sklepie zielarskim czy jak to sie tam nazywa kupilam takie mydlo jeszcze olejek i krem z olejkiem z drzewa herbacianego ogolnie super dzialalo troszke mi twarz wysuszylo ale nadrobilam to kremem. co do olejku ja go uzywalam raz pkt albo rozcienczalam go z woda niegazowana ( pare kropelek olejku do pojemnika wlewalam) no i uzywalam jako tonik wiec powodzenia zycze
Veni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 09:57   #19
Doni79
Raczkowanie

O, no i jak zwykle: wszystkim olejek z drzewa herbacianego pomaga, a mi kurcze tak pogorszyl stan cery, ze myslalam, ze wyjde wtedy z siebie Ciesze sie dziewczyny, ze wam pomogl i skoro wiekszosci pomaga to mydelko z olejkiem tez musi byc dobre (dla tych, ktorzy nie maja takiej koszmarnej skory jak ja)
Stary 2006-07-02, 09:06   #20
zinara
Przyczajenie

dzieki za odpowiedzi uzyłam wczoraj na wieczor i dzisiaj rano i moge stwierdzic, ze moze nic na razie nie zdziałał, ale tak jakby lepiej oczyszcza niz zele :P troszke co prawda wysusza, ale smaruje sie zwykłym kremem Nivea za 3 zł(jedyny co mnie nie uczula) i jest ok. Na razie mnie nie wysypało hehe, zobaczymy za jakies 2 tygodnie A i do tego mam cere łojotokową-tłustą i zdaje mi sie, ze nawet minimalnie sie mniej swiece :P niestey doczytałam sie, ze ma ono alkohol :/ ale kit z tym pozdro
Stary 2006-07-02, 12:12   #21
pat111
Rozeznanie

mydlo siarkowe antybakteryjne nie polecam...bo wysusza skórę jak cholera!
a tego mydła nie używałam...więc nie mogę się wypowiedzieć.
pat111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 17:46   #22
Doni79
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pat111
mydlo siarkowe antybakteryjne nie polecam...bo wysusza skórę jak cholera!
a tego mydła nie używałam...więc nie mogę się wypowiedzieć.
Widzisz, nie wszystkich wysusza wiec nie uogolniaj. Dla mnie mydelko siarkowe to najlepszy srodek do mycia buzki, a uzywam go juz ponad pol roku. Dla mnie ma najlepsze dzialanie anybakteryjne, ale rozne cery i rozne reakcje.
Stary 2006-07-02, 22:54   #23
taniacos
Rozeznanie

Ja olejkiem rozcieńczonym z tonikiem przemywam twarz rano i wieczorem od około 3 miesiecy i pięknie goja mi sie wszelkie blizny,przebarwienia znikają,skóra jest oczyszczona a niespodzianki przestały się pojawiać.Co do mydełka siarkowego to ładnie oczyszcza u mnie buzię ale niestety bardzo przesusza mi skórę dlatego ratuje sie tłustym kremem.
taniacos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 18:06   #24
zinara
Przyczajenie

Wink Dot.: olejek z drzewa herbacianego

hej! juz pare dni temu dokupiłam sobie "normalny" olejek z drzewa herbacianego. Moge stwierdzic, ze jest na prawde dobry! Dodaje go 2 razy dziennie do toniku oraz smaruje pojedyncze pryszcze i sa efekty co prawda nowe wyskakuja, ale to pewnie przez te upały bo poce sie jak nie wiem co :/ Co do mydełka, to cos tam daje, ale cudow nie działa, pryszcze i tak wyskakują, chociaz po umyciu są minimalnie mniejsze :P No to tyle hehe narka
Stary 2006-07-11, 19:52   #25
syyyylwia
Raczkowanie

Ja używam samego olejku z drzewa herbacianego na twarz, po jej umyciu i wytonikowaniu. Robię to profilaktycznie co jakiś czas, albo wtedy gdy pojawiają mi się jakieś problemy z cerą. W taki upał nie trzeba sie póżniej dosmarowywac kremem.
Twoje problemy z cerą Zinario mogą byc wynikiem uzywania kremu nivea. Krem ten zapycha jak mało który. Proponuje sie przerzucić na cos innego, np. niedrogi krem nawilżający Ziaji Calma, bo to co uda ci sie wyleczyc olejkiem z drz. herb. niweczysz kremem nivea.
syyyylwia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 08:53   #26
zinara
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez syyylwia
Twoje problemy z cerą Zinario mogą byc wynikiem uzywania kremu nivea. Krem ten zapycha jak mało który. Proponuje sie przerzucić na cos innego, np. niedrogi krem nawilżający Ziaji Calma, bo to co uda ci sie wyleczyc olejkiem z drz. herb. niweczysz kremem nivea.
własnie nie moge sie z tobą tutaj zgodzic, gdyz kiedys kupiłam zestaw najzwyklejszego toniku i zelu z Ziaji i STRASZNIE mnie uczuliło o wysypało!! Tak samo było po Soraji-krem matujący i Nivea Visage-krem nawilzająco matujący (chociaz nie tak bardzo jak po Ziaji) Dlatego nie kupie raczej proponowanego przez Ciebie kremu, zresztą moj tata uzywa przez całe zycie tylko kremu Nivea i mimo, ze ma tłustyą cere to nigdy nie miał trądziku (dziwne:/) Ale moze znasz, bądz ktos inny zna jakies dobre, nie uczulające kremy (ale nie z Ziaji ) a i nie wiem czy dobrze cytat ni wyjdzie, bo pierwszy raz to robie :p pozdrawiam
Stary 2006-07-12, 14:38   #27
syyyylwia
Raczkowanie

Ale ja napisałam o konkretnym kremie Ziaji Calma, który ma b. dobry skład, nie o żadnym innym.Zasugerowałam ten krem, poniewaz chciałam podac coś , co będzie cenowo zbliżone do niveii.
Co do uzywania kremu nivea przez mężczyzn, nie można porównywać ich cery z cera kobiecą, także nie jest to żaden argument na korzyść kremu nivea.
Ja przede wszystkim odradzam ci kremy nawilżająco-matujące, jeżeli męczysz skórę wysuszającym mydłem i do tego olejkiem z drzewa herb, poza tym z obserwacji widzę, że cera problematyczna posmarowana delikatnym kremem nawilżającym zachowuje sie dużo lepiej niż męczona ostrymi specyfikamu antytrądzikowymi.
Co do twojego pytania o inny krem, to kremów o dobrym skłądzie jest bardzo wiele, zależy ile chcesz na niego wydać i jaki to ma być krem, bo Nivea, którego uzywasz obecnie jest przecież tłusty.
Dobry jest Iwostin zwykły nawilżający, kremy Ocerin (dla wrażliwców), kremy z LRP czy Physiogel firmy Stiefel. Jest tez jakiś deliktny nawilżacz z AA z serii Help.
Skoro jestes tak przywiązana do kremu Nivea i tak wierzysz w jego delikatność, to spróbuj go na jakis czas odstawić i uzywać czegoś innego, a jestem pewna że zauważysz poprawę.
syyyylwia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 20:50   #28
zinara
Przyczajenie

No dobrze, dobrze Ja wiem, ze Nivea to tłusty krem, ale wydaje mi sie (tak w 75%) ze to nie od niego wyskakuja mi krostki. Ja moge wydac na krem tak do 60 zł (niekoniecznie az tyle, ale to max) tylko po prostu boje sie zeby mi sie nie pogorszyło, bo powoli sie wszystko goi i co prawda wyskakują, ale malutkie i w miare szybko schodzą. Jezeli mi sie pogorszy to poszukam jakiegos dobrego kremu (mozliwe, ze ktorys z proponowanych przez Ciebie) Ale wiesz nawet jak byłam kiedys u dermatolog i spytałam sie czy nivea mi moze zaszkodzic, to ona powiedziała, ze czasem te najzwyklejsze kremy dają wiecej niz te z gornej połki, ale kazała mi samej poobserwowac ;p No nic, jezeli znasz jeszcze jakies kremy hehe to prosze napisz, ja je poprzeglądam w sieci i sie zastanowie
Stary 2014-05-29, 16:35   #29
mizuka
Raczkowanie

Posmarowałam właśnie podskórną gulę olejkiem z drzewa herbacianego i automatycznie zrobił mi się na niej jakiś biały nalot czy ktoś może wie co to jest i czym to jest spowodowane? Do tej pory nic takiego mi się nie działo po użyciu olejka...

Edytowane przez mizuka
Czas edycji: 2014-05-29 o 16:37
mizuka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości