Olejek łagodzący - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-03-28, 18:59   #1
lil_margo
Rozeznanie

Olejek łagodzący

Chciałabym zakupić jakiś olejek, który ma własciwości łagodzące podrażnienia. Mam na myśli olejki apteczne, o jak najmniej skompikowanym składzie. Takie, które można dodawać np. do maseczek Będę wdzięczna za pomoc
lil_margo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-31, 19:23   #2
lil_margo
Rozeznanie

Re: Olejek łagodzący

Podciągam
Stary 2004-03-31, 19:30   #3
monika_t
Rozeznanie

Czy mozesz sprecyzowac o jakie olejki chodzi, bo nie bardzo wiem? Czy sa to oleje roslinne z jakimis dodatkami np. olejki eteryczne?

monika_t jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-03, 11:49   #4
lil_margo
Rozeznanie

Już tłumaczę o co mi chodzi W aptece często można spotkać rozmaite olejki w małych buteleczkach (np. różany, z drzewa herbacianego, kokosowy) Zastanawiałam się, który z nich ma właściwości łagodzące, niwelujące zaczerwienienia po nałożeniu na podrażnione miejsca, itp.
Stary 2004-04-03, 13:00   #5
monika_t
Rozeznanie

margo napisał(a):
>
> Już tłumaczę o co mi chodzi W aptece często można spotkać rozmaite olejki w małych buteleczkach (np. różany, z drzewa herbacianego, kokosowy) Zastanawiałam się, który z nich ma właściwości łagodzące, niwelujące zaczerwienienia po nałożeniu na podrażnione miejsca, itp.
>

jesli piszesz o rozanych, z drzewa herbacianego czy kokosu, to napisze tak: rozane jak i z drzewa herbacianego to olejki eteryczne, byc moze produkt nosi ich nazwe, bo zawiera te olejki, jesli chodzi o kokos, to moze byc to tylko olej roslinny, bo takowy naturalny eteryczny nie istnieje lub jakis zapach kokosowy rozpuszczony w jakims tam tluszczu. Nie wiem jakie przeznaczenie jest tych olejkow aptecznych, producent pewnie zaznaczyl jesli nie, to ten kokosowy jesli nie jest to naturalny olej roslinny, to jest to najprawdopodobniej syntetyczny zapach w jakims tam tluszczu, ktory jako sam kokos nie bedzie mial pielegnujacych wlasciwosci. Jesli chodzi producentowi o czysty olej kokosowy, to nadaje sie dla dojrzalej, suchej, pekajacej skory. Wersja na zimno tloczona jest prawie nieosiagalna, wiec jesli jest to wersja rafinowana, to na zapach kokosu nie mozna liczyc, najwyzej dodatek syntetycznego.
Olejek rozany, ktory jest w tym produkcie to dodatek (bo olejow roslinnych z rozy nie ma) 100% olejku eterycznego rozanego lub jak wersja z kokosem, syntetyczny. Roza polecana jest skorze suchej, delikatnej, sklonnej do zapalen, couperose, dziala sciagajaco, hamujaco na zapalenia, wzmacniajaco, regenerujaco. Historia z olejkiem z drzewa herbacianego jest podobna jak z poprzednimi, z ta roznica, ze jego przeznaczenie jest inne, nadaje sie dla skory tlustej, zanieczyszczonej, luszczacej sie, dziala hamujaco na zapalenia, antyseptycznie. Zeby stwierdzic jakie sa to olejki czy naturalne czy nie i w jakich tluszczach one sa zawarte, to trzeba znac sklad calego produktu. Inaczej pomoc Ci nie moge, tak samo jak opisac inne olejki, bo nie znam ich, nie wiem jakie sa, nie orientuje sie co w aptece w Polsce sprzedaja (nie mieszkam w Polsce).
Nie wiem jakie to ma miec przeznaczenie, co pisze producent i do czego Ty chcesz konkretnie je uzyc, to ciala, twarzy? Jesli chodzi o twarz, to ostroznie! A jak bedziesz miec sklad chocby jednego to daj znac, zobaczymy co to jest dokladniej.

a jeszcze cos, jesli to sa takie malenkie buteleczki z ciemnego szkla 5 czy 10ml, to moga byc to olejki zapachowe (takie podobne jak sprzedaje sie olejki eteryczne), takich nie wolno czystych uzywac na skore, tylko trzeba je rozcienczac i to najlepiej w oleju roslinnym.

pozdrawiam
Stary 2004-04-03, 16:51   #6
lil_margo
Rozeznanie

Bardzo Ci dziękuję za wyczerpujące informacje

Monika napisał(a):
> a jeszcze cos, jesli to sa takie malenkie buteleczki z ciemnego szkla 5 czy 10ml, to moga byc to olejki zapachowe (takie podobne jak sprzedaje sie olejki eteryczne), takich nie wolno czystych uzywac na skore, tylko trzeba je rozcienczac i to najlepiej w oleju roslinnym.

Tak, o coś takiego mi chodzi

W najbliższym czasie chcę kupić olejek z drzewa herbacianego, właśnie w aptece (wtedy podam skład ) do stosowania miejscowego na "cuda" które wyskoczą raz na jakiś czas. Na forum uprzedzono mnie http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1080161572 , że trzeba taki olejek rozcieńczyć, np. wymieszać z olejem z orzechów laskowych. Myślałam o tym, żeby zamiast oleju z orzechów (na które jestem uczulona ) użyć jakiegoś oleju (olejku) o właściwościach łagodzących, ale chyba jednak przestanę cudować i rozcieńczę go woda
Stary 2004-04-03, 17:12   #7
monika_t
Rozeznanie

> Tak, o coś takiego mi chodzi
>
> W najbliższym czasie chcę kupić olejek z drzewa herbacianego, właśnie w aptece (wtedy podam skład ) do stosowania miejscowego na "cuda" które wyskoczą raz na jakiś czas. Na forum uprzedzono mnie http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1080161572 , że trzeba taki olejek rozcieńczyć, np. wymieszać z olejem z orzechów laskowych. Myślałam o tym, żeby zamiast oleju z orzechów (na które jestem uczulona ) użyć jakiegoś oleju (olejku) o właściwościach łagodzących, ale chyba jednak przestanę cudować i rozcieńczę go woda
>

to w takim razie rozchodzi sie o olejki zapachowe (np. kokos) lub eteryczne (np. drzewo herbaciane) i tutaj one sie roznia. Te pierwsze uzywa sie do lamp zapachowych, te drugie do pielegnacji (lub do lamp). Olejek herbaciany musi miec podana nazwe botaniczna (Melaleuca alternifolia), wtedy jest to oryginalny, czysty olejek (krotko mowiac nie podroba), jesli jest cos jeszcze podane (a nie powinno byc) to to nie jest czysty olejek eteryczny i wlasciwie nie powinien sie wtedy tak nazywac (jesli zaznaczony, ze eteryczny). Tak jak polecily Ci dziewczyny powinien byc rozcienczany, bo inaczej moze Cie podraznic, z woda raczej Ci sie nie wymiesza, bo taki olejek jest tlusty, bez emulgatora te dwie fazy (tluszcz i woda), nie wymieszaja sie i beda sie oddzielac. Zamiast oleju z orzechow laskowych uzyj innego oleju roslinnego. Przy Twojej mieszanej buzi moze byc to olej z: jojoby, sezamowy, ostu, migdalowy (ten bylby najlepszy, bo jest bardzo lagodny), sojowy, z pestek moreli czy brzoskwini, slonecznikowy, z pestek winogron lub orzecha wloskiego.

Stary 2004-04-03, 17:17   #8
lil_margo
Rozeznanie

Jestem Ci ogromnie wdzieczna za rzetelne informacje Teraz wiem wszystko, co chciałam na ten temat
Pozdrawiam serdecznie
Stary 2004-04-03, 17:19   #9
monika_t
Rozeznanie

nie ma za co
pozdrawiam
Stary 2004-04-06, 21:06   #10
monika_t
Rozeznanie

jesli moge cos jeszcze dodac , jak chcesz uzywac olejek z drzewa herbacianego np. na wypryski i zrezygnowac z jakichkolwiek tluszczow (na rozcienczenie), mozesz zrobic cos takiego.......namoczyc wacik do twarzy w wodzie, po czym nakropic (2 krople wystarczajaco) na niego olejek, zlozyc na pol i dobrze o siebie rozetrzec te polowki, tak zeby olejek sie troche rozszedl po waciku i przecierac punktowo, tam gdzie skorze dolega.
Jesli jestes uczuleniowcem, to zrob sobie wczesniej test.
Chyba tyle mi sie przypomnialo jeszcze co do tego tematu ..........
Stary 2005-09-21, 17:14   #11
Narnijkar
Zadomowienie

GG do Narnijkar
Dot.: Olejek łagodzący

Moniko:
Olej kokosowy zimnotloczony mozna dostac w kazdej zielarni-ja nie mam problemuz eby go zdobyc-ma stałą postać

Z rozy tez sie wytalacza olej roslinny-z nasion dzikiej roży(bardzo drogi)

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości