Chetnie podpowiem!:) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-05-23, 00:42   #91
bianeczkaa
Zakorzenienie

Dot.: Chetnie podpowiem!:)

Cytat:
Napisane przez jagódeczka Pokaż wiadomość

no i jeszcze jedna sprawa. czasem skóra przy wolnym brzegu wystaje w taki sposób, że odpycha masę do góry i masa już w trakcie wiązania jest osłabiana. Wolę wówczas nakleić tipsa (co jest szybsze )niż czekać aż mi akryl zastygnie i przez cały ten czas dusić formę w paluchach.... za długo!
ja słyszałam o takim sposobie:
zalać kawałek paznokcia i wystający kawałek palca żelem, utwardzi i dopiero pod to wlozyć formę, akrylu dotyczy się to tak samo ale nie wiem czy to prawda bo nigdy tak nie robiłam. jakoś wolę w takich wypadkach tipsa,zawsze uprzedzam klientkę, że z powodu takiej budowy mogą się szybciej niszczyć, no ale jak się obgryzuje no to sorry..

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031

bianeczkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 07:21   #92
jagódeczka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Hej Jeśli chcesz kupić frezarkę do paznokci to musi mieć ona najmniej 35V
. Jeśli chcesz naprawdę pożądną, taką co można też użyć np do pediqru to musi mieć przynajmniej 90V
pseprasam ze się cepiam ale.....
chyba 35/90W bo V oznacza napięcie a ono w naszych gniazdkach jest stałe i wynosi 210 VOLT a W to Watty i oznaczają moc onej frezarki.

ale może sie mylę...

jagódeczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 07:24   #93
jagódeczka
Zadomowienie

Cytat:
zalać kawałek paznokcia i wystający kawałek palca żelem, utwardzi i dopiero pod to wlozyć formę, akrylu dotyczy się to tak samo ale nie wiem czy to prawda bo nigdy tak nie robiłam. jakoś wolę w takich wypadkach tipsa,zawsze uprzedzam klientkę, że z powodu takiej budowy mogą się szybciej niszczyć, no ale jak się obgryzuje no to sorry..
no owszem owszem ale czasem jest np. wygryziona dziura przy wolnym brzegu.....
eeee....
nie chce mi sie pisać..... nie mam jakoś dziś siły....
Stary 2008-05-24, 13:30   #94
karolka-bobasek
Zadomowienie

GG do karolka-bobasek

jagódka- szkoda zdrowia chyba
Stary 2008-05-24, 18:42   #95
frauhelga
Ordnung muss sein!

Cytat:
Napisane przez michell Pokaż wiadomość
Tak to właśnie jest na tym forum. Jak się znalazła jedna miła osoba która chętnie chce się podzielić swoją wiedzą to zaraz jest odzew od innych ze sie wychwala itp.
Cieszcie się ze wogóle taka osoba ma chęci i czas podzielić się swoim doświadczeniem a pisze bardzo mądrze (odnośnie np moczenia paznokci w oliwie z dodatkiem soku z cytryny na rozdwajające sie paznokcie). Oliwcia rób swoje i nie przemuj sie złośliwymi uwagami!! Ciesze się ze znalazła się osoba która tak chętnie odpowiada na pytania wizażanek Pozrawiam.

na takiej zasadzie jak Oliwka ja tez moge odpowiadac-prosze,np:
-co lepsze,zele czy akryle?
odp.zadne,oba materialy sa rakotworcze i grzybotworcze

-co lepiej tipsy czy forma?
odp.nic-obie sa rakotworcze

-co wybrac pilnik czy frezarke?
odp-lepiej nic-obie sa rakotworcze

a moze pojde na fryzjerskie cos doradzic?
albo zamiast lekarza cos podpowiem!!!!!!!!!!!!!!
frauhelga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 21:44   #96
PinkSlip
Różowy Jednorożec

GG do PinkSlip

Cytat:
Napisane przez frauhelga Pokaż wiadomość
na takiej zasadzie jak Oliwka ja tez moge odpowiadac-prosze,np:
-co lepsze,zele czy akryle?
odp.zadne,oba materialy sa rakotworcze i grzybotworcze

-co lepiej tipsy czy forma?
odp.nic-obie sa rakotworcze

-co wybrac pilnik czy frezarke?
odp-lepiej nic-obie sa rakotworcze

a moze pojde na fryzjerskie cos doradzic?
albo zamiast lekarza cos podpowiem!!!!!!!!!!!!!!
Stary 2008-05-24, 21:57   #97
Agoosia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Send a message via Skype™ to Agoosia

Cytat:
a ja w takich sytuacjach podkładam formę, zawsze. Wystający opuszek o którym pisała Jagódeczka prędzej "wypchnie" tipsa przyklejonego kieszonką na klej, niż całą masę np. żelową zespojoną z paznokciem. Piszę z doświadczenia.
Agoosia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 00:04   #98
jagódeczka
Zadomowienie

nie mogę się nie zgodzić z Szanowną Panią Moderator!
Stary 2008-05-25, 00:41   #99
jagódeczka
Zadomowienie

Cytat:

po pierwsze: nie atakuję teraz na żadną użytkowniczkę tylko zwracam koleżance uwagę, że jeśli w edytorze podkreśla sie na czerwono jakiś wyraz, np: obgryzuje to znaczy, że jest w nim błąd i należy go poprawić.
po drugie: w innym wątku pisałaś, że akryl niszczy paznokcie bardziej niż żel; nie mogę się z tobą zgodzić i szlag mnie trafia kiedy czytam podobne rzeczy. Po trzecie skoro nie nauczyłaś sie na kursie zakładania masy na OBGRYZYWANE paznokcie to uważam, że powinnaś wypróbować metodę, którą sama opisałaś bo ktoś to wymyślił dla naszej (stylistek) wygody i zadowolenia klientek... a nie po to by gnębić przyszłych fachowców.
proszę mi już nie wysyłać żółtych kartek bo i tak mam głębokie poczucie asertywności mej w kwestii tej.
Stary 2008-05-26, 09:17   #100
Eenax
Zakorzenienie

GG do Eenax

Cytat:
Napisane przez jagódeczka Pokaż wiadomość
pseprasam ze się cepiam ale.....
chyba 35/90W bo V oznacza napięcie a ono w naszych gniazdkach jest stałe i wynosi 210 VOLT a W to Watty i oznaczają moc onej frezarki.

ale może sie mylę...
Z Watami (W) się zgadza.
Jednym z parametrów elektrycznych urządzeń jest ich MOC podawana w Watach.

Co do napięcia (V). To owszem jest ono zunifikowane i w wszystkich polskich gniazdkach (z wyjątkiem instalacji indywidualnych i specjalnych) wynosi 230V.
No i dlatego bardzo ważne jest przy kupowaniu sprzętu nie w Polskich sklepach sprawdzenia czy napięcie w gniazdku zgadza się z rym które jest podane na urządzeniu. W razie takiej niezgodności, urządzenie w najlepszym przypadku nie będzie działać lub będzie działać nieprawidłowo.
Dym kadzidlany. ...

czarne kredki

Edytowane przez Eenax
Czas edycji: 2008-06-21 o 20:32
Eenax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 11:23   #101
jagódeczka
Zadomowienie

a wydawało mi sie, że zmniejszyli z 220 na 210...
Stary 2008-06-17, 15:22   #102
pina92
Raczkowanie

Ja tam bym chciala wiedziec krok po kroku zrobienia samodzielnie paznokci zelowych... robilam sobie duzo razy tipsy i jakos mi to wychodzilo... ale teraz interesują mnie zele ... oczywiscie zainwestuje w sprzet... tutaj Panie sie bulwersują ze same amatorki sobie robią tipsy bez kursu.. no ale cóż

49 kg
pina92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 22:08   #103
nattaliah
Rozeznanie

No i masz... Nikt ci nie odpowie, bo nikt nie chce naruszać regulaminu forum, który jak przypuszczam zaakceptowałaś... :/ Były już tysiące takich pytań. Nawet ja- początkująca forumowiczka- mam ich już dość!!! ta wyszukiwarka ma czemuś służyć. Tracę swój czas otwierając ostatnio poruszane wątki z takimi wypowiedziami! Że nie wspomnę o odpisywaniu...
Stary 2008-06-17, 22:10   #104
frauhelga
Ordnung muss sein!

Tipsy sobie robilas?.......
a teraz chcesz zele?.......

hmm....
Stary 2008-06-18, 00:08   #105
pina92
Raczkowanie

Amatorsko... przyklejałam tipsy , pilowalam, wyrównałam z paznokciem nałozyłam jakis gęsty lakier bezbarwny pózniej kolor i były tipsy

49 kg
Stary 2008-06-18, 20:53   #106
ja-ika
Zakorzenienie

Hmm... myślałam, że tipsy robią w fabryce
Stary 2008-06-18, 22:35   #107
losek78
Zakorzenienie

mam pytanko. zaznaczę ze jestem po kursie, ale wstyd mi sie tam zapytać , założyłam sobie sama dziś tipsy i wszystko ok tylko jeden palec a właściwie paznokieć mnie boli pod tipsem : czy przyczyną może być to że mogłam założyć za ciasny tips?? wydaje mi się że dobrze dobrałam tips - ale wiadomo ze pierwszy raz samej i bez instruktorki to można się pomylić.?????
losek78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 23:28   #108
pina92
Raczkowanie

1. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek zabiegu należy zdezynfekować zarówno swoje ręce, jak i ręce klientki. Stworzone są do tego specjalne płyny. Po ich nałożeniu, czekamy aż wyschnął i przystępujemy do pracy.

2. Następnie należy nadać paznokciom odpowiedni kształt. Obcinamy je i opiłowujemy tak aby brzeg wolny (biała końcówka) nie była dłuższa niż 1mm.

3. Zmiękczamy skórki wokół paznokcia i odsuwamy drewnianym patyczkiem.

Jak widać pierwsze 3 kroki są niemal identyczne z pierwszymi 3 krokami french manicure.

4. Teraz należy dobrać wielkość tipsa. Nie może być on ani za duży, ani za mały. Szerokość powinna być taka, aby przylegał od jednego końca do drugiego.

5. Jak wiadomo klej dużo lepiej "trzyma się" na chropowatych powierzchniach. Należy więc zmatować powierzchnię paznokcia. Szczególnie dokładnie matujemy brzegi, gdyż tam klej powinien trzymać najmocniej. Słabe trzymanie kleju w środku paznokcia, może być niezauważalne, jednak odklejenie brzegu świadczyło by o praku profesjonalizmu.
Do matowania służą odpowiednie pilniki o ziarnistości około 180.
Uwaga! Przy wykonywaniu tego kroku należy uważać, aby nie przesadzić i nie zrobić krzywdy swojej klientce. Zbyt długie tarcie może spowodować przepiłowanie paznokcia.

6. Przed nałożeniem tipsa należy odtłuścić paznokieć i zetrzeć z niego wszelkiego rodzaju pyłki. Jest to wytłumaczone prostą techniczną zasadą, że klei ma łączyć paznokieć z tipsem, a nie ze śmieciami, które mogły się na nim znaleźć w czasie naszej pracy.

7. Należy pamiętać, że klej nakładamy na kieszonkę tipsa a nie na naturalny paznokieć! Należy również uważać, aby nie pokleić czego innego. Wszystko wykonuje się spokojnie i estetycznie.

8. Teraz, gdy na tipsie już jest klej, zajmiemy się przymocowywaniem tipsa do paznokcia. Krok ten nalezy wykonywać bardzo delikatnie. Rantem kieszonki zahaczamy o paznokieć i przyciskamy całą powierzchnie kieszonki do paznokcia. Dopiero po nałożeniu całej kieszonki dość mocno trzymamy przez około 10 sek.

9. W tym momencie ustalamy wysokość tipsa wedle życzenia klientki. Do skracania służy odpowiednia gilotynka.

10. Teraz matujemy także tipsa pilnikiem o ziarnistości 180. Należy również zatrzeć różnice miedzy naturalnym paznokciem a tipsem. Do wykonania tego zabiegu przydatny jest Tip Blender, który nakładamy na tipsa i zacieramy pilnikiem, ułatwia i o wiele skraca nam prace a także dobrze wpływa na przyczepność.

11. Ponownie odtłuszczamy płytkę paznokcia cleanerem.

12. Na naturalny paznokieć nakładamy primer. Po jego wyschnięciu nakładamy żel przezroczysty od połowy paznokcia do końca tipsa, a następnie utwardzamy go.

13. Na końcówkę tipsa nakładamy biały żel. Następnie należy stworzyć krzywą C (inaczej linie uśmiechu) stosując odpowiedni do tego, czysty pędzel. Żel ten należy utwardzić.

14. Teraz nakładamy różowy żel, od macierzy do początku białej końcówki, a następnie go utwardzamy. Wiele osób w tym momencie nie przemywa, ja uważam, że tu też należy przemyć żeby nie powstały białe smugi.

15. Nakładamy "plamkę" żelu na środek paznokcia, następnie rozprowadzamy ja wzdłuż paznokcia. Po czym wkładamy paznokieć do lampy.

16. Po wyjęciu z lampy na cały paznokieć nakładamy cienką warstwę żelu przezroczystego, utwardzamy go i przemywamy odpowiednim płynem.

17. Paznokciom nadajemy odpowiedni kształt (poprzez opiłowanie). Należy także wygładzić jego powierzchnię, aby nie był matowy.

18. Z paznokci usuwamy wszelkie zanieczyszczenia, które mogły powstać przy wykonywaniu poprzednich czynności i ponownie je odtłuszczamy.

19. Nakładamy żel nabłyszczający po czym go utwardzamy.

20. Przemywamy paznokcie. Na skórę naokoło paznokci możemy nałożyć oliwkę pielęgnacyjną.

O to mi chodzilo

49 kg
Stary 2008-06-18, 23:38   #109
kinia2305
Zadomowienie

Powodzenia
I wonder where my money went
I often wonder why I wonder

kinia2305 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 23:45   #110
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Na szybko "przeleciałam" wzrokiem tekst i znalazłam ok 15 błędów.
Jakby sie wgłębić, byłoby zapewne drugie tyle.
No ale powodzonka
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 23:48   #111
kamila.bg
Rozeznanie

GG do kamila.bg

"Należy stworzyć krzywą C inaczej linię usmiechu" hahahaah nie no ja zaraz spadne z krzesla hahahaa .Wszystko tu pięknie opisane -nie trzeba kursu nawet

Ale tak serio to nie ma co sie smiać- tu trzeba płakac.
Stary 2008-06-19, 08:14   #112
frauhelga
Ordnung muss sein!

punkty od 12 do 17 sa napisane po polsku wogole?
nic nie rozumiem
Stary 2008-06-19, 09:22   #113
szugarbejb
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pina92 Pokaż wiadomość
12. Na naturalny paznokieć nakładamy primer. Po jego wyschnięciu nakładamy żel przezroczysty od połowy paznokcia do końca tipsa, a następnie utwardzamy go.

Cytat:
13. Na końcówkę tipsa nakładamy biały żel. Następnie należy stworzyć krzywą C (inaczej linie uśmiechu) stosując odpowiedni do tego, czysty pędzel. Żel ten należy utwardzić.

Cytat:
14. Teraz nakładamy różowy żel, od macierzy do początku białej końcówki, a następnie go utwardzamy. Wiele osób w tym momencie nie przemywa, ja uważam, że tu też należy przemyć żeby nie powstały białe smugi.

Cytat:
15. Nakładamy "plamkę" żelu na środek paznokcia, następnie rozprowadzamy ja wzdłuż paznokcia. Po czym wkładamy paznokieć do lampy.
W taj chwili paznokieć jest gruby jak bulwa (4 warstwy żelu) z rozmazanymi na całej powierzchni maziajami białego żelu. Hmmmmmmmmmmmmm.

Cytat:
16. Po wyjęciu z lampy na cały paznokieć nakładamy cienką warstwę żelu przezroczystego, utwardzamy go i przemywamy odpowiednim płynem.
5 warstwa żelu !!!

Cytat:
17. Paznokciom nadajemy odpowiedni kształt (poprzez opiłowanie). Należy także wygładzić jego powierzchnię, aby nie był matowy.
Nie rozumiem tego zdania ...

Cytat:
19. Nakładamy żel nabłyszczający po czym go utwardzamy.
6 warstwa żelu ...

Załamka, Dziewczyny.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 11:20   #114
bea-tka
Zakorzenienie

heh krytyka krytyka i krytyka. Ja proponuję by dziewczyny które się nie znają na rzeczy i piszę teksty typu "krzywa C (inaczej linia uśmiechu) nie dawały "dobrych" rad bo ktoś kto się nie zna jeszcze się Broń Boże do tego zastosuje, a dziewczyny które się znają na rzeczy nie pisały tylko "bzdura" a poprawiały te bzdury... wtedy by ten wątek coś wnosił

moje wypocinki

17.10.08 r. zdałam egzamin na prawko przy pierwszym podejsciu

bea-tka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 11:30   #115
Albertyna
Zakorzenienie

Cudny opis, jak ktos wg tego zrobi paznokcie...
Ech.... Szkoda gadac.
Po co ktos takie bzdury wypisuje?
Stary 2008-06-19, 14:10   #116
Isis23
Zakorzenienie

to pewnie instrukcja z jakiejs strony internetowej... albo z kursu na dvd, takie instrukcje 'pisane" tez tam dodają....

i moje wypocinki fotograficzne

mama aniołka *28.02.2010- [*] 17.03.2010

Isis23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 15:00   #117
bea-tka
Zakorzenienie

kurcze wkurzają mnie takie komentarze jak nic. Zamiast ciągle krytykować któraś by podała poprawne informacje!
Przez to ten wątek nic nie wnosi...

moje wypocinki

Stary 2008-06-19, 15:48   #118
szugarbejb
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bea-tka Pokaż wiadomość
kurcze wkurzają mnie takie komentarze jak nic. Zamiast ciągle krytykować któraś by podała poprawne informacje!
Przez to ten wątek nic nie wnosi...

Twoje komentarze też nic nie wnoszą, to raz.

Dwa - forum służy do wyrażania opinii.

W końcu trzy - poprawnych informacji nikt na tym forum nie poda, ponieważ nie służy ono do przeprowadzania kursów przedłużania paznokci.

Cytat:
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
Stary 2008-06-19, 16:05   #119
bea-tka
Zakorzenienie

nikt nie mówi tutaj o prowadzeniu kursu. Tylko jeśli ten wątek ma byc tylko po to by krytykowac to rzeczywiscie- ma on wielki sens :| i to mówi moderator. nie wiem po co w ogóle ten wątek jest- do wiecznego krytykowania? bo od jakiegos czasu nic poza negatywnymi opiniami sie nie pojawia

po raz- wnosi to, że zachęcam do podawania jakiś pomocy informacji a nie tylko nic nie wnoszącej krytyki
po dwa -też mi opinia typu" bzdura"
w końcu trzy- nikt nie mówił o kursie jak już wcześniej mówiłam

moje wypocinki

Stary 2008-06-19, 16:12   #120
szugarbejb
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bea-tka Pokaż wiadomość
bo od jakiegos czasu nic poza negatywnymi opiniami sie nie pojawia
Ta krytyka służy temu, by nikt, kto pojęcia nie ma o przedłużaniu paznokci przypadkiem nie wziął sobie do serca "instrukcji" i informacji, jakich udzielają niektóre użytkowniczki. Gdybyśmy zaczęły poprawiać te błędy - wyszedłby teoretyczny kurs przedłużania paznokci, na przeprowadzenie którego Wizaż.pl certyfikatu nie ma.
Krytyka służy uwidocznieniu niedorzeczności takich postów, by jasnym było, iż nie należy ich absolutnie brać za profesjonalne porady...

... których jest w tym dziale, w innych wątkach mnóstwo

Cytat:
(...)
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości