Pomocy .. Etiaxil - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-04-03, 12:29   #1
diva
BAN stały

Pomocy .. Etiaxil

Witam.. Zachecona recenzjami na kw zakupilam etiaxil , uzylam go zgodnie z instrukcja , toche szczypal ale nie tragicznie, ale nastepnego dnia obudzilam sie z wielka czerwona wysypka pod pachami wczoraj na noc go juz nie uzylam a wysypka jak byla tak jest. Zadzialal...nie poce sie wogole ale za to caly czas swedzi. Moze ktoras z Was tez tak miala i cos mi poradzi??
diva jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-03, 12:43   #2
BeataG
Rozeznanie

GG do BeataG
Re: Pomocy .. Etiaxil

Rada jest chyba tylko jedna podobnie jak na pytanie o 100% skuteczny środek antykoncepcyjny - szklanka zimnej wody ZAMIAST.

A na poważnie - to ewidentna alergia, więc nic innego nie poradzisz, jak po prostu nie używać tego środka. Niestety nie każdemu on służy.

A żeby szybciej pozbyć się wysypki - pij wapno i zastosuj leki antyhistaminowe (np. żel Fenistil i tabletki, np. Nalergine).
BeataG jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-03, 13:39   #3
cheetah
Zadomowienie

GG do cheetah

Beato, co ty z ta antykoncepcja...? Jejkus.

Co do Ewy, ja mialam podobne przejscia z etiaxilem. Nie chce cie zniechecac, bo to podobno wspanialy dezodorant, jak pisza dziewczyny, ale nie dla osob wrazliwych (tak mi sie wydaje). Ja mialam tez straszna wysypke, niestety, ktora sie utrzymywala dluzszy czas, poszlam do dermatologa, a ten powiedzial, ze to niestety uczulenie, powstalo cos w stylu egzemy i czego jeszcze. Przepisal mascie, niestety sterydy, ale w miare szybko pomogly. Jezeli nie poradzisz sobie z tym sama, radze sie wybrac jednak do lekarza.

Cheetah
cheetah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-03, 14:20   #4
Komanka
Rozeznanie

Witaj, Ewo
Miałam to samo po kilku pierwszych aplikacjach Etiaxilu - swędzenie i wysypka następnego dnia. Później przeszło, jedynie delikatnie szczypało tuż po aplikacji. Przeczytaj dokładnie ulotkę! Na początek stosuj raz na tydzień albo 2 tygodnie, skóra będzie miała czas na przyzwyczajanie
Komanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-04, 13:09   #5
diva
BAN stały

Och dziekuje wam bardzo za odpowiedzi
Dzis juz mi prawie uczulenie zeszlo.. sprobuje jutro wieczorem jeszcze raz...moze po prostu z poczatku tak na niego reaguje..jesli nie bede zmuszona dalej szukac idealnego srodka.
diva jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-04, 14:19   #6
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Ja tez miałam po etiaxilu na poczatku straszne zaczerwienienie i swędzenie, odstawiłam go na kilka dni az wszystko minęło i dopiero wtedy powróciłam do niego. Potem miałam jeszcze przez jakiś czas po jego uzyciu chęć wydrapania sobie pachy i wtedy od razu zmywałam etiaxil z siebie i po jakimś czasie powróciłam do niego i było juz oki Najważniejsze żebys po każdym silniejszym zaczerwienieniu pozwoliła się paszkom wygoić i dopiero potem powróciła do dezodorantu. A jak nałozyć i będzie Cie mocno piekło albo swędziało to nie wolno czekać tylko szybciutko trzeba to zmyć. Po jakimś czasie paszki się przyzwyczają i będą suchutkie

NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-05, 14:06   #7
A-nett
Przyczajenie

Coż , Etiaxil działa naprawde silnie, czasem- wywołuje taką reakcje. Pamietaj, aby zmywac go WODĄ, nie stosowac juz potem zadnych innych antyperspirantów, ZAWSZE aplikowac na dokładnie osuszoną skóre.
Ponadto, warto pamietac, ze istnieja dwie wersje leku- takze SENSITIVE- rownie skuteczna, a dostosowana do skóry wrazliwej
Pozdrawiam, powodzenia.
A-nett jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-05, 15:12   #8
arletha
Raczkowanie

Ja wlasnie uzywam wersji do skory wrazliwej (ten z zielonym paskiem) i musze przyznac ze nawet mnie nic lekko nie zapieklo. Stosuje go juz od prawie miesiaca i nigdy, ale to nigdy nie mialam zadnych nieprzyjemnosci po zastosowaniu etaxilu. Musze zaznaczyc ze stosuje sie scisle do wskazowek producenta. Sprobuj wiec wersji sensitive, co prawda drozsza od normalnej, ale chyba warto. Ja przerazona opiniami wizazanek i opowiastkami o koszmarze w nocy i wysypkach, od razu zdecydowalam sie na wersje lagodna. A jest tak samo skuteczna jak normalna.
arletha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 09:32   #9
chmurka80
Zadomowienie

GG do chmurka80
Dot.: Re: Pomocy .. Etiaxil

ja właśni8e go zakupiłam ostatnio i miałam to samo, obudziłam sie w nocy a moja skóra pod pachami była jakby poparzona natychmiast to zmyłam i teraz nie wiem czy spróbować dalej za pare dni czy dać sobie spokoj

dodam że skora była idealnie sucha przed aplikacją i mineło 3 dni od depilacji

Edytowane przez chmurka80
Czas edycji: 2005-06-27 o 23:17 Powód: musiałam coś dopisać
chmurka80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 14:00   #10
Justyna17
Raczkowanie

Ja też go używam i miałam problemy z uczuleniem, ale to chyba przez lenistwo, bo nie chciało mi się czekać aż dokładnie wyschnie. Teraz czekam czasem nawet godzinę z uniesionymi do góry rękami (rękoma?? ) aż wyschnie na biały proszek i wszystko jest ok. Ważne jest też to żeby odczekać dwa dni z depilacją pach zanim się go użyje.
Justyna17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 15:18   #11
oKarola
Raczkowanie

etiaxil rlz

„Jedno jest w życiu szczęście: kochać i być kochanym.”
George Sand

Edytowane przez oKarola
Czas edycji: 2006-05-13 o 21:54
oKarola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 21:42   #12
teen
Przyczajenie

Talking Dot.: Pomocy .. Etiaxil

Mam pytanko. Od niedawna stosuje etiaxil, używałam go może jakieś 6 -7 razy nadal nie widzę żadnych zmian, pocę się tak jak wcześniej, czy jest to normlane i zmiany zauważyć będzie można dopiero po jakimś dłuższym czasie czy po prostu nie działa?
teen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 12:56   #13
Madeli18
Przyczajenie

Dot.: Pomocy .. Etiaxil

Cytat:
Napisane przez teen Pokaż wiadomość
Mam pytanko. Od niedawna stosuje etiaxil, używałam go może jakieś 6 -7 razy nadal nie widzę żadnych zmian, pocę się tak jak wcześniej, czy jest to normlane i zmiany zauważyć będzie można dopiero po jakimś dłuższym czasie czy po prostu nie działa?
Miałam taki sam problem, kupiłam sobie z początku do skóry wrazliwej i niec mi nie pomagał, nadal sie okropnie pociłam, i tylko kasa w błoto wyrzucona;/ No ale po pewnym czasie zdecydowałam sie na Etiaxil do skury normalnej iiii POMOGŁO, niewiem może ma lepszy skład...Są upały, a ze mnie aż leci a pachy nadal mam suche. To dopiero pierwszy dzień ale jestem pod jego wrazeniem;D Może warto było drugi raz zaryzykować, niewiem okarze sie po kilku dniach

Co do wysypki to po Etiaxilu do skury wrazliwej strasznie mnie szczypało ale po tym do skóry normalnej jest ok;D kwestia przyzwyczajenia i alergi na składniki
Stary 2009-07-21, 13:54   #14
Malaika85
Zadomowienie

Dziewczyny, noszę się z zamiarem kupienia Etiaxilu, ale nie mogę się zdecydować, bo widzę ile dziewczyn miało po nim alergię...
Czy ktos wie na jakiej zasadzie on dokładnie działa i czy nie jest szkodliwe dla zdrowia przy dłuższym stosowaniu?
jak wygląda sytuacja, kiedy po kilku tygodniach się go odstawi i wroci do normalnych antyperspirantów (ja używam Vichy od paru lat i generalnie moje pocenie zmiejszyło się o 70%, ale nadal się pocę i mnie to wkurza).

No i ostatnie - czy któraś z Was, która odstawiła Etiaxil z powodu alergii, nie chciałabym się go pozbyć ? Jeśli tak, to możebym to omówić na prv
Stary 2009-07-21, 21:00   #15
kasiagora23
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

W zeszłym roku po raz pierwszy kupiłam Etiaxil i jestem z nigo bardzo zadowolona, poza ceną-ale myslę, że mimo wszystko warto. Gdy na zewnątrz jest straszny upał, cała sie kleję a pachy suchutkie. Ostatnio gdy mi się skończył wpadłam na genialny pomysł i kupiłam Etiaxil tyle, że "do dłoni i stóp" i używam go do pach. Jak dla mnie szybciej sie go aplikuje, koszt prawie ten sam a w opakowaniu jest 100ml a nie 12,5 ml. Do dłoni i stóp tez czasem używam ale zauważyłam, że dłonie się po nim kleją (nie od potu tylko od Etiaxilu, takie dziwne uczucie). Teraz jestem jeszcze bardziej zadowolona bo duzo zaoszczędziłam kupując to duze opakowanie. Co do przerwy to miałam kilka miesięcy (zima) i jakoś nie widze różnicy żebym sie bardziej pociła czy cos takiego.
Podrażnienia owszem były ale tylko za pierwszy/drugim razem a teraz standardowo czyli delikatnie szczypie przez jakies 5-10min. wazne jest by skóra nie była świerzo po goleniu/depilacji i co najważniejsze SUCHA, na ulotce jest napisane że można dla pewności uzyc suszarki wiec najwyraźniej jest to bardzo ważne.
Stary 2011-01-05, 15:03   #16
AD_HD
Przyczajenie

Mam 14lat i chciałabym zacząć używać Etiaxil,ale nie wiem czy mogę.
Czy można używać w moim wieku Etiaxil ?
AD_HD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 18:45   #17
Yasmini88
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez AD_HD Pokaż wiadomość
Mam 14lat i chciałabym zacząć używać Etiaxil,ale nie wiem czy mogę.
Czy można używać w moim wieku Etiaxil ?
z tego co sie orintuje to nie ma zadnych wzmianek co do wieku, ale sprawdz ulotke
Stary 2011-04-15, 10:17   #18
Bocianica
Przyczajenie

Rok temu w marcu kupiłam sobie reklamowany etiaxil. Użyłam zgodnie z zaleceniami i tylko 3 razy. Do dziś tego żałuję. Dorobiłam się tylko mega-podrażnień i uczuleń. Całe ubiegłe lato męczyłam się z uczuleniem pod pachami aż do takiego stopnia, że miałam rany. I zamiast spokojnego urlopu, to miałam masakryczne swędzenie, szczypanie, pieczenie. Nie mogłam podnieść rąk do góry bo wyglądało to strasznie. Musiałam smarować różnymi maściami, które trochę łagodziły. Najgorzej było właśnie latem, kiedy jest duża wilgotność na skórze. Ale zimą wcale to nie minęło.... co jakiś czas wraca. Uczulona jestem już chyba na wszystkie dezodoranty - kupuję jakiś, jak widzę że swędzi, kupuję następny, i następny, i następny. Mam w łazience niezłą kolekcję. Zaliczyłam dermatologa i dowiedziałam się, że w tym etiaxilu jest jakieś świństwo, które właśnie może doprowadzić do tego, że będziemy już miały bardzo poddatne ciało pod pachami na uczulenia i leczenie może być uporczywe i długie. A poza tym skuteczność tego "rewelacyjnego" specyfiku jest wątpliwa - po prostu nie działa. Odradzam więc szczerze, żebyście nie nabawiły się takich problemów, jak ja. Niedługo lato i już się boję, jak się będę męczyła.
P.S. Pomaga mąka ziemniaczana do leczenia, ale pod warunkiem, że siedzimy w domu.

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Rok temu w marcu kupiłam sobie reklamowany etiaxil. Użyłam zgodnie z zaleceniami i tylko 3 razy. Do dziś tego żałuję. Dorobiłam się tylko mega-podrażnień i uczuleń. Całe ubiegłe lato męczyłam się z uczuleniem pod pachami aż do takiego stopnia, że miałam rany. I zamiast spokojnego urlopu, to miałam masakryczne swędzenie, szczypanie, pieczenie. Nie mogłam podnieść rąk do góry bo wyglądało to strasznie. Musiałam smarować różnymi maściami, które trochę łagodziły. Najgorzej było właśnie latem, kiedy jest duża wilgotność na skórze. Ale zimą wcale to nie minęło.... co jakiś czas wraca. Uczulona jestem już chyba na wszystkie dezodoranty - kupuję jakiś, jak widzę że swędzi, kupuję następny, i następny, i następny. Mam w łazience niezłą kolekcję. Zaliczyłam dermatologa i dowiedziałam się, że w tym etiaxilu jest jakieś świństwo, które właśnie może doprowadzić do tego, że będziemy już miały bardzo poddatne ciało pod pachami na uczulenia i leczenie może być uporczywe i długie. A poza tym skuteczność tego "rewelacyjnego" specyfiku jest wątpliwa - po prostu nie działa. Odradzam więc szczerze, żebyście nie nabawiły się takich problemów, jak ja. Niedługo lato i już się boję, jak się będę męczyła.
P.S. Pomaga mąka ziemniaczana do leczenia, ale pod warunkiem, że siedzimy w domu.
Szkoda, ale ja swój wywaliłam, żeby mnie przypadkiem nie podkusiło ponowne jego użycie, bo chętnie bym oddała za free. Ale jeszcze raz ostrzegam - nie jest to srodek obojętny na naszą skórę !!!
Bocianica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 00:19   #19
aniser
Zakorzenienie

Jak juz pisaly dziewczyny- nie ma jednego uniwerslanego srodka dla wszystkich. Na jednych etiaxil zadziala, innych tylko (albo az)uczuli...
Ja osobiscie jestem z tego kosmetyku bardzo zadowolona. Zakupilam wersje dla skory wrazliwej i chociaz kilka pierwszych uzyc do przyjemnych nie nalezalo- zaczerwieniona, lekko piekaca nastepnego dnia skora, troche jak po obtarciu, to aktualnie nie czuje wlasciwe zadnego dyskomfortu po jego zastosowaniu. Za to zauwazylam,ze wyraznie zahamowal pocenie, dzieki czemu nawet w upal nie krepuja mnie nieestetyczne plamy pod pachami
Stary 2011-05-02, 09:36   #20
Bocianica
Przyczajenie

Uzupełniając swoją wypowiedź z zeszłego miesiąca chcę Wam coś doradzić. Zamiast tego reklamowanego Etiaxilu, po użyciu którego mam problemy ze skórą pod pachami do dziś, polecam "Super Deo". Jest to dezodorant w kamieniu i teraz napiszę coś o nim: to naturalny minerał nie zawierający sztucznych barwników, konserwantów, alkoholu czy substancji zapachowych, więc nie gryzie się z perfumami. Nie ma w nim żadnej chemii, więc nie ma ryzyka na jakąkolwiek alergię czy podrażnienie skóry. Stosowany zarówno do pach jak i stóp, zarówno dla kobietek jak i facetów. Jest ekologiczny i ekonomiczny - jeden kamień wystarczy spokojnie na rok. Jedyny minus to taki, że przed użyciem musimy mieć dostęp do kropelki wody. Kupuje się go w aptece, koszt około 10zł.
Przypomnę nazwę SUPER DEO firmy Reutter.
Pozdrawiam Was serdecznie
Bocianica jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości