Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Porady na temat mody i stylu oraz sposobu ubierania się. Wielka moda, Twoja moda - lub po prostu wszystko o ciuchach, butach i dodatkach.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-08-06, 14:54   #1
joana67
Raczkowanie

Moda dla 40 latki

Jak powinna ubierac sie kobieta 40 letnia?

Edytowane przez joana67
Czas edycji: 2010-08-17 o 14:22
joana67 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 17:05   #2
MoniaK
Zakorzenienie

Dot.: Moda dla 40 latki

Ja bym bardziej stawiała na dobranie ubrań do sylwetki, budowy ciała, karnacji, sposobu bycia, specyfiki pracy itd. a nie wieku. Do tego ogólny wygląd zadbane włosy, lekki makijaż i będzie ok
Przecież to w sumie dość młody wiek i kto powiedział, że panie czterdziestoletnie mają się ubierać babciowato - garsonkowo
Wiadomo, że kiecka mini i różowe bluzeczki nie będą dobrze wyglądały ale odrobina fantazji i niebanalności tak
Teraz jest w sklepach tak przeogromny wybór, że napewno bez problemu coś dobierzesz. Niestety nie mam zdjęć ale dziewczyny napewno coś wkleją
MoniaK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 17:28   #3
calkiem-spoko
BAN stały

Zgadzam się z MoniaK.
Przede wszystkim nie warto z siebie robić nastolatki, żadnych wystających stringów, biodrówek, poszarpanych dżinsów.
Polecam sklep Monnari, drogie ciuchy, ale jak dlas 40 latki fajne, sama bym sobie coś wybrała chętnie.
calkiem-spoko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 19:08   #4
Teje
Rozeznanie

Hmm, dla mnie wszystko zależy od tego, jak ta kobieta wygląda, jaki styl preferuje itd. Są piętnastolatki, które w mini wyglądają potwornie i nigdy nie powinny ich zakładać. A są kobiety grubo po czterdziestce, o przepięknych nogach, które warto pokazać. Więc jeśli spódnica będzie się kończyć te 10 czy 20cm na kolanami - o ile nie włoży sie do niej zbyt wyzywającej bluzki, może to wyglądać przepięknie.

Tak samo z różowymi bluzeczkami, które tez tu się pojawiły. Cóż, wszystko zalezy od tego, czy człowiek w tym kolorze dobrze wygląda, czy go lubi. Na Sri Lance różowy jest kolorem, w który ubierają się głownie babcie po 70. I wyglądają ślicznie, jasno, radośnie, ciepło. Tymczasem u nas zarezerwowane sa dla nich szare, brżzowe i czarne garsonki i kostiumy.

Dlatego nie mogę Ci odpowiedzieć na to pytanie w sposób : Kup to a tego nie!. Idź do sklepów, najlepiej jakiejś galerii, gdzie tych sklepów jest dużo, pooglądaj, poprzymierzaj i zastanów się , w czym dobrze wyglądasz. Nie daj się pod żadnycm pozorem namówić do kupna ciuchów, w których nie będziesz się dobrez czuła - bo będa zbyt poważne czy wręcz przeciwnie.

Pomyśl, jaki styl lubisz. jakie kolory. I teraz, kim jesteś z zawodu. Jeśli aktorką czy malarką, to pewnie możesz zdecydować się na inne ubrania niż prawnik czy lekarz.

I to powinno być brane pod uwagę zawsze. nieważne czy masz 15, 30, czy 55 lat. Istotne jest, jak wyglądasz w danym ubraniu, a nie w jakim jesteś wieku.
Teje jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 19:33   #5
nebya
Wtajemniczenie

Ja radzę zakładać to w czym się dobrze czujemy. Bo po co zakładać coś w czym czujemy się źle, bo np. spódniczka wydaje się zbyt krótka. Każdy ma chyba jakieś wyczucie co powinno się nosić, a czego nie. I wiek nie gra tutaj jakiejś wielkiej roli, zważywszy na to że ma Pani DOPIERO 40 lat. Ubiór powinien być dopasowany odpowiednio do okazji, figury, sposobu bycia danej osoby. Powinien ją w pewnym sensie " wyrażać", bo ludzie niestety najpierw patrzą na wygląd. Wiadomo że pani po 70 nie założy mini, ale ja znam taką Panią ( moją nauczycielkę od języka polskiego), która ma w tej chwili 58 lat i przychodzi do szkoły w krótkich spódniczkach i wygląda w nich fantastycznie. Niejedna nastolatka chciałaby tak wyglądać w mini. pozdrawiam serdecznie

nebya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 19:37   #6
Teje
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez nebya Pokaż wiadomość
Wiadomo że pani po 70 nie założy mini,

A zresztą, jeśli pani po 70 kocha mini, i chce je nosić, a jest szczupła, co za problem na wąskie spodnie czy leginsy założyć.
Teje jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 19:50   #7
nebya
Wtajemniczenie

W sumie jeśli pani po 70 chce nosić mini to niech nosi, mi to nie przeszkadza. Chciałam dać tylko przykład.

nebya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 21:26   #8
cookiemonster
Wtajemniczenie

GG do cookiemonster

Joasiu, przede wszystkim musisz czuć się dobrze z tym co masz na sobie. rzecz nie w tym czego nie powinnas nosić, tylko jak dobrac ubrania by wyglądać w nich kożystnie i czuć sie swobodnie. w kazdym wieku możesz wyglądac pieknie, popatrz na Demi Moore czy Sarah Jessica Parker (One też mają 40).
Są pewne zasady, ktore warto znać niezależnie od wieku, np. jeśli jesteś niska to zdecydowanie możesz chodzić w szpilkach, butach typu peep toe na obcasie. Ale nie am sensu wypisywac tu wszystkiego. Jesli chcesz moge w tydzień albo dwa przygotowac dla ciebie zestawy, w których będziesz wyglądać dobrze. dzięki analizie kolorystycznej dowiesz sie w jakich kolorach wyglądasz super a ajkich lepiej unikać jesli jesteś chętna to wyslij mi pw
cookiemonster jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości