Depilacja ramion ciepłym woskiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-08-07, 16:32   #1
kaskaaaaa83
Raczkowanie

Depilacja ramion ciepłym woskiem

Kochane, chciałam Was zapytać:
-jaką długość w mm powinny mieć włoski na ramionach aby depilacja u kosmetyczki była najskuteczniejsza? Głupia jestem, ogoliłam je maszynką a teraz chodzę z jeżykiem (już ok 3mm) i marze żeby się go pozbyć, tym bardziej że za 2 tygodnie mam wesele Z tym też wiąże się moje kolejne pytanie: -jak długo po takiej depilacji ramiona są gładkie?
-Ile dni przed weselem najlepiej iść do kosmetyczki żebym nie podrapała nikogo i żeby ewentualne podrażnienie zdążyło zejść?
-ile czasu utrzymuje się podrażnienie....jeżeli w ogóle u którejś z Was wystąpiło
-czy opalenizna po takiej depilacji calkiem schodzi czy tylko troszkę?
-czy po każdej depilacji kosmetyczka nakłada preparat opóźniający odrost włosków ...tak standardowo, czy powinnam ją o to poprosić tak jako dodatkowy zabieg?
-Ile mniej więcej kosztuje u Was taka depilacja?

Baaaardzo Was przepraszam że mam aż tyle pytań, mam nadzieję ze krzyczeć nie będziecie
kaskaaaaa83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 20:30   #2
rudenka
Raczkowanie

Dot.: Depilacja ramion ciepłym woskiem

- ok 5mm myślę, że wystarczy
- tempo odrastania włosów to sprawa indywidualna u mnie nogi po wosku tydzień były jakie takie(nie mam doświadczeń, jeśli chodzi o ręce- ja kiedyś traktowałam je depilatorem)
- ale co Ty z ty drapaniem przecież po wosku drapać nie będziesz, 3- 4 dni wcześniej będzie chyba OK- kosmetyczka krzywdy Ci nie powinna zrobić
- na nogach nie wystąpiło np. zaczerwienienie , ale ropne krosty (przy czym ja mam dużą skłonność do tego typu niespodzianek)
-opalenizna -ta prawdziwa -nie powinna zejść
-nie wiem
-nie wiem
rudenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 23:19   #3
kaskaaaaa83
Raczkowanie

dziękuję RUDENKA za odpowiedz Wiesz, ja nigdy jeszcze nie miałam depilacji u kosmetyczki ciepłym woskiem...dlatego tak wypaliłam z tym drapaniem Jedyne moje doświadczenie z woskiem to tym na zimno w lazience...i po nim naprawde drapałam,ale to chyba dlatego że nie mam talentu do takich spraw i pewnie je pourywałam i naiwnie myślałam, że po każdego rodzaju depilacji włoski odrastając drapią-przynajmniej na początku

Ale dziękuję za odpowiedz, pozostaje mi tylko podhodować jeszcze sierść i polecę szybko się tego pozbyć
kaskaaaaa83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 09:42   #4
Maxsia_
Rozeznanie

Juz nie raz po depilacji nie na podrażnień, więc myśle że wystarczą 2 dni niecałe nawet, przed depilacją w salonie kosmetycznym powinni ci posmarować ręce kremem który łagodzi sam zabieg, po zabiegu również stosuje się specjalny specyfik

Efekt depilacji zalezy od twoich własnych indywidualnych procesów A włoski któe odrosną są słabsze i nie powinny kłuć o przecież nie byy przyięte tyko wyrwane

Acha i apropo opalenizny troche schodzi nawet o ton nieraz, ale po depilacji broń boże nie pędz na solarium bo to dopiero może spowodować podrażnienia.
Stary 2013-04-01, 10:32   #5
Paulinka0391
Przyczajenie

Ostatnio postanowiłam kupić sobie zestaw do deplicacji (wosk w rolkach z podrzewaczem i paskami). Przy użyciu tego wosku na włoski na skórze ręki, bardzo dobrze się sprawdził, co do efektu na nogach był średni- skóra została trochę podrażniona i pojawiły sie małe strupki. Najbardziej rozczarował mnie efekt na włosach pod pachami, nie dość, że przy zrywaniu paska prawie w ogóle nie zrywały sie włoski, to do tego skóra została strasznie podrażniona, zaczerieniona, i przy dotyku do niej odczuwalny był ból. po kilku dnia skóra zaczeła się zruszczać.Odczekałam prawie z 3 tyg. i powtórzyłam nałożenie wosku na włosy pod pachami. efekt był barzo zły. Włoski praktycznie w ogóle w całości zostały i nie zrywały się z plastrem(woskiem)- po 2-3 takich próbach czuję, że skóra zaczyna być podrażniona wieć zaprzestałam tej depilacji. muszę dodać, że są ok 4-5 milimietrowe. Może coś nie odpowiednio robie, temu zamiast włoski usuwać się z woskiem przy zrywaniu plastra niestety pozostają we skórzę. Proszę o poradę i pomoc. Może znacie jakieś inne sprawdzone dobre sposoby na depicację włosów na nogach i pod pachami, co jest dośc szybkie i daje dość długi efekt.
Paulinka0391 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 15:11   #6
santa_evita
Raczkowanie

Włoski pod pachami rosną w różnych kierunkach, dlatego trudniej się ich pozbyć. Pamiętaj, że wosk zawsze należy nakładać z kierunkiem wzrostu włosa, a zrywać pod włos, dlatego musisz dobrze przyjrzeć się, w jakim kierunku rosną włoski.
santa_evita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 08:24   #7
Paulinka0391
Przyczajenie

Nakładałam wosk zgodnie z kierunkiem wzrosu włosa i zrywałam po włos, mimo to te wloski zostawały a ja miałam wrażenie jakbym zrywała skóre. paski odrywałam jak pod kątem ok 45 stopni. Przed depilacją oczyśliłam skóre ale i tak miałam wrażanie jakby ten nakładany wosk nie trzymał się na włoskach tylko na skórze.
Jak powinnam przygotować skórę pod pachami do depilacji?
Jakiej firmy wosk jest dobry i godny polecenia?
Jaką ilość wosku powinnam nałozyć na depilowane miejsce np. pachy, nogi, czy okolicie bikini?
Jakiej długości powinny być minimalnie włoski na nogach i pachach, żeby bylo można skutecznie przeprowadzić depilację?
Czy skóra przy zrywaniu paska powinna być naciągnięta, słyszałam że powinna, i jakie są dobre sposoby na jej naciągnięcie pod pachami, gdzy sami wykonujemy sobie depilację?
Jak uniknąć podrażnień przy zabiegu depilacji pach?
Pod jakim kątem i z jaką szybkościa powinnam zrywać pasek?
Czy po nałożeniu wosku w rolce na depilowane miejsce od razu mam przyłozyć pasek i czy powinnam od razu go zerwać czy trochę poczekać i dopiero wtedy zerwac?
Jakie jeszcze sposoby depilacji są polecanie i jaki dają one efekt (czas odrośniecią wlosów)?
Z góry dziękuję za pomoć.
Paulinka0391 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 12:01   #8
zaraza33
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Paulinka0391 Pokaż wiadomość
Nakładałam wosk zgodnie z kierunkiem wzrosu włosa i zrywałam po włos, mimo to te wloski zostawały a ja miałam wrażenie jakbym zrywała skóre. paski odrywałam jak pod kątem ok 45 stopni. Przed depilacją oczyśliłam skóre ale i tak miałam wrażanie jakby ten nakładany wosk nie trzymał się na włoskach tylko na skórze.
Jak powinnam przygotować skórę pod pachami do depilacji?
Jakiej firmy wosk jest dobry i godny polecenia?
Jaką ilość wosku powinnam nałozyć na depilowane miejsce np. pachy, nogi, czy okolicie bikini?
Jakiej długości powinny być minimalnie włoski na nogach i pachach, żeby bylo można skutecznie przeprowadzić depilację?
Czy skóra przy zrywaniu paska powinna być naciągnięta, słyszałam że powinna, i jakie są dobre sposoby na jej naciągnięcie pod pachami, gdzy sami wykonujemy sobie depilację?
Jak uniknąć podrażnień przy zabiegu depilacji pach?
Pod jakim kątem i z jaką szybkościa powinnam zrywać pasek?
Czy po nałożeniu wosku w rolce na depilowane miejsce od razu mam przyłozyć pasek i czy powinnam od razu go zerwać czy trochę poczekać i dopiero wtedy zerwac?
Jakie jeszcze sposoby depilacji są polecanie i jaki dają one efekt (czas odrośniecią wlosów)?
Z góry dziękuję za pomoć.
Dziewczyny . Bez powodu narażacie się na ogromny ból i wydatki . Sa sposoby na to aby trwale i bezboleśnie usunąc zbędne owłosienie , nie drenując przy tym kieszeni ... Jestem naturalną brunetką o ciemnej karnacji , więc wiem co mowię ... Pozdrawiam
zaraza33 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 15:37   #9
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zaraza33 Pokaż wiadomość
Dziewczyny . Bez powodu narażacie się na ogromny ból i wydatki . Sa sposoby na to aby trwale i bezboleśnie usunąc zbędne owłosienie , nie drenując przy tym kieszeni ... Jestem naturalną brunetką o ciemnej karnacji , więc wiem co mowię ... Pozdrawiam
Mówisz o laserze? Tak na dobrą sprawę nie ma sposobu, żeby usunąć włosy na cale życie Zawsze mogą odrosnąć. Laser nie jest wydatkiem?
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 20:51   #10
dryda
Rozeznanie

Ja tylko raz spróbowałam depilacji woskiem, robiłam ją sama i nic z tego nie wyszło. Później przez jakiś czas używałam depilatora, a teraz golę się tylko zwykłą maszynką i koniecznie z tych najtańszych. Nie mam po nich żadnych podrażnień, nie wspominając o wygodzie i oszczędności czasu. Później smaruję ogolone miejsca kremem nawilżającym.
dryda jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości