antybiotyki a wygląd - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-06, 21:33   #1
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 311

antybiotyki a wygląd


Około trzech tygodni temu przyplątał mi sie paskudna angina - taka z cały arsenałem "atrakcji", czyli miałam ropnie na migdałkach, powiększone i baaaardzo bolące ezły chłonne, bolące gardło, osłabienie, itp. Laryngolog dał mi silny antybiotyk. Zaczełam go brać 2 tygodnie temu. Ropa zeszła z migdałków, ale czuję ,że coś jest ze mna nie tak. Boli mnie zołądek. Ale to jeszcze jestem w stanie zrozumieć. Najgorsze jest to, że moja skóa przypomina tarkę - jest sucha aż do bólu. smaruję się na noc tłustym kreme i rano aż piecze z suchości i to na całym ciele. Włosy mi się zrobiły matowe i tez suche.
Zawsze miałam końskie zdrowie i nie znam się na abtybiotykach. Czy skóa się tak zachowuje pod wpływem kuracji?? Czy to normalne? dodam, że brałam silny antybiotyk w końskiej dawce.
beliczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-07, 07:59   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 762
Re: antybiotyki a wygląd

antybiotyki często uczulają- to moze być przyczyna twoich objawów.ból żołądka też. proponuję smarowanie lipobase, Lakcid forte i rozmowę z lekarzem przy najbliższej okazji.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-07, 09:02   #3
ritka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 150
Re: antybiotyki a wygląd

Wszystko to - problemy z żołądkiem, suchość i bolesność skóry, osłabienie itp. - to właśnie skutki kuracji antybiotykami. Antybiotyki działają niestety na zasadzie bomby jądrowej, unicestwieją wszystko, co napotkają na swej drodze. Również i te bakterie, bez których nasz organizm nie funkcjonuje najlepiej. Np. dzięki pewnym bakteriom znajdującym się w jelicie możemy cieszyć się wit. K (objawem jej niedoboru jest opóźnienie krzepnięcia krwi, mikrokrwawienia wewnętrzne), dzięki innym łatwiej trawimy produkty mleczne (ze swej natury raczej ciężkostrawne dla człowieka). Inne bakteryjki masowo wytracane przez antybiotyki produkują dla nas wit. H (biotynę) której niedobór objawia się zmianami zapalnymi skóry z łuszczeniem się naskórka, ogólnym osłabieniem, utratą apetytu. Jak temu zaradzić? Proponuję zacząć zażywać Trilac lub Lacidofil albo Lakcid (może lekarz - przecież i tak musisz udać się na wizytę kontrolną! - przepisze ci coś jeszcze) poza tym jedz (z umiarem) żółtka jaj (ugotowane na półmiękko, ale ze ściętym całkowicie białkiem!), brokuły. No i nawilżaj buźkę czymś łagodnym (może Hydraphase?). Pij duużo wody! Aha, i nie przemęczaj się, musisz teraz przejść okres rekonwalescencji (tydzień jak nic!).
ritka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-07, 11:14   #4
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 311
Re: antybiotyki a wygląd

dziewczyny! upokoiłyscie mnie!!! lipobase juz uzywa i przynosi mi pewna ulgę. ja juz powoli zaczynałam się bać, że coś jest ze mna nie tak!!! dziekuję
beliczek jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:32.