Kuracja potrądzikowa dla faceta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-04-08, 20:11   #1
concourde
Przyczajenie

GG do concourde

Kuracja potrądzikowa dla faceta

Cześć. Mam na imię Marcin i mam mały problem. Leczyłem się na trądzik i muszę przyznać że skutecznie, ale teraz mam znowu inny problem bo dermatolog dał mi lekarstwa które mocno wysuszają skórę przez co od jakiegoś czasu moja twarz jest ciągle czerwona i piecze. Kuracje już skończyłem dawno jakieś 3 miesiące temu (trwała ponad dwa lata) i myślałem że problemy z cerą się skończyły kiedy teraz to. W tej chwili używam Benzacne 10% i Clearasil,co mi w zupełności wystarcza bo od dłuższego czasu na mojej twarzy nie pojawił się żaden pryszcz. Co mam zrobić aby przywrócić cerze brzoskwiniowy blask, aby wyglądała świerzo i się nie czerwieniła?
concourde jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-08, 21:26   #2
Justy
Zakorzenienie

Re: Kuracja potrądzikowa dla faceta

odstaw przynajmniej cześć drażniących preparatów, to zaczerwienienie sie zmniejszy.
Wprawdzie nie piszesz czy clearasil masz do mycia, czy też jest to tonik lub krem, ale myślę, ze powinieneś zastosować coś delikatniejszego- samo benzacne 10% (!) jest pewnie wystarczająco silne i drażniące.
żadnego mydła, kosmetyków z alkoholem, gorącej wody do mycia
krem na dzień z filtrem
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-08, 21:31   #3
lila12
Zadomowienie

Koniecznie potrzebujesz czegoś łagodzącego podrażnienia. Na początek woda termalna do spryskiwania twarzy np. La Roche Posay. Konieczny dobry krem który odbuduje barierę ochronną skóry - świetny jest Epitheliale A-Dermy - bardzo delikatny, koi podrażnienia, nawilża. Godny polecenia również Physiogel Creme Stiefel. Może nawet pokuś się o maseczkę nawilżająco-kojącą Avene, kładź ją na noc, nie zmywając, jak zwykły krem. Preparaty te są przeznaczone dla skór wrażliwych, więc bardzo delikatne i pozbawione sustancji potencjalnie uczulających. Nawilżanie jest bardzo ważne podczas tego typu leczenia aby nie dopuscić do odwodnienia skóry.
Pozdrawiam
Stary 2004-04-08, 23:25   #4
concourde
Przyczajenie

GG do concourde

No więc używam clearasil do mycia, raz w tygodniu peeling czasem żadziej, także clearasil. Żadnych mydeł ani nic co zawiera alkohol nie używam. Zawsze po umyciu twarzy smaruje ją kremem włoskiej firmy Quovis zawierający prowitamine B5 i witamine E, wtedy znika uczucie napięcia skóry, na to cienką warstwe Benzacne (czy uważasz że 10% to za mocne? powinienem zmienić na 5?) Po nałożeniu Benzacne niestety zawsze skóra zaczyna lekko piec i w niektórych miejscach się czerwienić (ale nie na długo) gdy się śmieje zawsze skóra zaczyna się łuszczyć i piecze. Jest jakiś krem co mógłby temu zapobiec jak najszybciej? Ale jednocześnie powstrzymując przed ponownym powstaniem trądziku. Aha i dermatolog zalecił mi myć twarz 3 razy dziennie czy to oby nie za często, bo to bardzo wysusza skórę.
Stary 2004-04-08, 23:31   #5
concourde
Przyczajenie

GG do concourde

Dziękuję ale powiedz mi jeszcze czy jeżeli zaczne używać któryś z tych kremów to czy nie przeszkadza w tym dalsze używanie Benzacne i żelu do mycia twarzy clearasil? Bo obawiam się że jeżeli zrezygnuję z używania tych preparatów to trądzik powróci. A tego bym bardzo nie chciał bo włożyłem w ten interes mnóstwo pieniędzy i bałbym się zaryzykować.
Stary 2004-04-09, 00:19   #6
eressea
Raczkowanie

GG do eressea

Marcin, może zamieniłbyś benzacne na brevoxyl? Jest to odpowiednik beznacne, ale jest 4% (jednak droższy ok. 20 zł). Długotrwałe uzywanie 10% benzacne napewno nie jest korzystane dla skóry.
Poza tym polecam Ci tonik benzacne, nie wysusza skóry, nie zawiera alkoholu.
eressea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-09, 00:46   #7
concourde
Przyczajenie

GG do concourde

Ale jest benzacne 5% wiec szkoda przepłacać skoro mówisz że to odpowiednik. Używałem tonik Benzacne ale nie odpowiada mi za bardzo, bo skóra staje się jakaś taka lepiąca hehe. Pozatym ten tonik zawiera wyciąg z drożdży przez co "wyciąga" pryszcze na wierzch. A słyszałaś może o Acne Derm? Bo nie bardzo wiem na czym polega jego działanie a ciągle słysze w około o tym. Dziękuje za radę
Stary 2004-04-09, 09:24   #8
lila12
Zadomowienie

Kremy należałoby dołozyc do kuracji. Używać tego co Ci służy przeciwko trądzikowi, a dodatkowo, np. na przesuszone miejsca lub po ok. godzinie po nasmarowaniu twarzy specyfikami na trądzik, nałożyć lekki kojący krem. Możesz czasem dać skórze odpocząć i zastosować maseczkę na noc i nic więcej.
Myślę, ze dobrym rozwiązaniem jest zmiana na nizsze stężenie Benzacne, skoro już jest lepiej, można to podtrzymywać stosując coś mniej agresywnego właśnie.
POzdrawiam
Stary 2004-04-09, 10:14   #9
Justy
Zakorzenienie

mycia 3 razy dziennie clearasilem to stanowczo za często. clearasil agresywnie odtłuszcza i drażni- ja bym go całkowicie odstawiła i zastąpiła czymś łagodniejszym- chociażby żelem Anty Soraya. Do tego wystarczy mycie 2 razy dziennie- jesli chcesz, to możesz w ciągu dnia przemycać skórę antybakteryjnym tonikiem ale bez alkoholowym.
czy zmieniać benzacne na słabsze? najpierw zmodyfikuj mycie twarzy, jeśli poprawa będzie za mała, zmień benzacne na 5%
Stary 2004-04-09, 13:48   #10
concourde
Przyczajenie

GG do concourde

Dziękuje, a jakie to kremy w takim razie mam używać? Bo ja nie mam pojęcia o kremach co do czego Z góry dzięki
Stary 2004-04-09, 19:26   #11
lila12
Zadomowienie

Którykolwiek z wymienionych wybierzesz, będzie odpowiedni: Physiogel, Epitheliale lub ten, którego uzywasz. Nakładać na twarz po prostu, np. po godzinie po nałozeniu Benzacne lub sam krem np. co drugi dzień.
Stary 2004-04-09, 19:34   #12
eressea
Raczkowanie

GG do eressea

Marcin napisał(a):
> Ale jest benzacne 5% wiec szkoda przepłacać skoro mówisz że to odpowiednik.

Może i szkoda ale słyszałam, ze brevoxyl w przeciwieństwie do beznacne wchłania się całkowicie (nie pozostawia warstewki na skórze)

>A słyszałaś może o Acne Derm? Bo nie bardzo wiem na czym polega jego działanie a ciągle słysze w około o tym.

Obecnie własnie uzywam acne-derm. Przyjemny w uzyciu, ładnie się wchłania, skóra się po nim nie łuszczy. U mnie skuteczność średnia, spodziewałam się czegoś więcej, ale może po prostu uzywam go zbyt krótko by były widoczne efekty.
Docelowo ma likwidować trądzik oraz przebarwienia.
Mozesz o nim poczytać tutaj
http://www.pwsz.krosno.pl/~henroz/PRYSZCZE2002_leki.htm

Poza tym myślę, że gdy masz podrażnioną czy przesuszoną cerę powinieneś uzywać jakichś łagodnych kremów. Moze byłby dobry polecony wczesniej Epitheliale A-Dermy albo Effidrate z La Roche Posay. Jednak są to stosunkowo drogie kremy.
Mozesz tez spróbować krem z serii Iwostin nawilzający z filtrami (75 ml, ok 27zł), filtry przydadzą się teraz gdy zbliza się lato

Jak postanowisz zostać przy benzacne to wybierz 5% i stosuj tylko na noc. Nie ma sensu męczyć zbytnio skóry, gdy trądziku już nie ma.

Pozdrawiam
eressea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-10, 00:56   #13
concourde
Przyczajenie

GG do concourde

Hmmmm chyba zrobie tak jak mówisz...ale czy jeżeli odstawie clearasil to trądzik nie wróci? Bo niestety moja skóra ma do tego skłonności. Dziękuję i wesołych świąt!
Stary 2004-04-10, 01:04   #14
concourde
Przyczajenie

GG do concourde

Trądziku już nie ma ale ma skłonności do powrotu niestety i obawiam się że jeżeli odstawię lekarstwa to całe leczenie pujdzie na marne hmmm kupię jakiś krem co mi radzisz i zobaczę...może sie polepszy...teraz właśnie wróciłem z podwórka i skóra jest zaczerwieniona i piecze od zimna a czy mogę używać kremu natłuszczającego?? bo o ile wiem tłusty się różni od nawilżającego. Tłusty może chroni ale chyba po nim pryszcze łatwiej wychodzą hmmm??
Dzięki za rady
Pozadrawiam i życzę wesołych świąt
Stary 2004-04-10, 01:06   #15
concourde
Przyczajenie

GG do concourde

A czy jeżeli nałoże krem i tylko krem tak jak radzisz to czy trądzik ma większe szanse na nawrót? Bo boję się że jeżeli to wszystko odstawię to będe musiał znowu się wybrać do dermatologa
Pozdrawiam
Wesołych Świąt
Stary 2004-04-10, 08:14   #16
Justy
Zakorzenienie

nie sądzę, żeby wyleczenie trądziku było zasługą clearasilu. po odstawieniu problemy z cerą powinny sie zmniejszyc a nie nasilić.
Stary 2004-04-10, 09:36   #17
Camilla
Zakorzenienie

Cześć Marcin.
Mam pytanie czy ten benzakne nakładasz punktowo czy na całą twarz jak zwykły krem? Z tego co mi wiadomo jest to preparat do stosowania punktowego. Ja używam na potencjalne syfki, pryszcze, czy zaskórniaki olejku z drzewa herbacinego firmy Oriflame (polecam).
Dodam jeszcze, że ze skórą trądzikową, tłustą jest tak, że im więcej myje ją się preparatami odtłuszcającymi tym z większą siłą produkuje sebum, gdyż broni się ona przed przesuszeniem i w tym momencie pryszcze gwarantowane.
Postaw bardziej na nawilżanie, ja tak zrobiłam i od roku praktycznie bardzo bardzo sporadycznie wyskakują mi jakieś syfki (najczęsciej przed okresem).
Tego żelu Clearasil używaj np. tylko wieczorem, dalej tonik, odczekaj chwile, nałóż krem, a potem punktowo benzakne. Rano natomist przemywaj twarz tylko tonikiem, a następnie krem (lekki ) nawilżający i na to możesz dołożyć krem z filtrami. Dwa razy w tygodniu stosuj maseczki nawilżające.
Ja osobiście polecam Ci serię "Perfekta Czysta Cera" firmy Dax Cosmetics. Jest ona analogiczna jak Clearasil, ale mniej agresywna i co ważniejsze tańsza .Z tej serii mam żel do mycia twarzy (z mikrogranulkami) którego używam tylko wieczorem, i tonik do twarzy o wzmocnionym działaniu z AHA ale bezalkoholowy.Bardzo dobry też jest tonik różany(również Dax Cosmetics) do cery wrażliwej z serii Sekrety Urody.Ja go właśnie używam rano do przemywania twarzy i jeśli jestem w domciu popołudniu to przemywam nim twarz również w ciągu dnia.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Kamila

jesteśmy razem

Camilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-10, 13:04   #18
concourde
Przyczajenie

GG do concourde

Cześć Kamila.
Benzacne nakładam na całą twarz, tzn na tą strefe T, bo z policzkami nigdy nie miałem problemu. Nakładam cieniutką warstwe. Mówisz żeby rano twarz przemywać tylko tonikiem, tzn dosłownie TYLKO? czyli mam wodą rano nie myć? Dermatolog kazał mi myć twarz 3 razy dziennie w przegotowanej wodzie ale to było w okresie leczenia, jednak już chyba z przyzwyczajenia, a może ze strachu przed ponownym atakiem pryszczy nadal to robię. Koleżanka tutaj mówi że to za często skoro już nie mam pryszczy, więc ograniczam się do dwóh razy dziennie. Dziękuję za rady.
Pozdrawawiam
Marcin
Stary 2004-04-10, 13:06   #19
concourde
Przyczajenie

GG do concourde

Dziękuję za rady...napewno skorzystam.
Pozdrawiam
Marcin
Stary 2004-04-10, 14:34   #20
Camilla
Zakorzenienie

Marcin napisał(a)
Benzacne nakładam na całą twarz, tzn na tą strefe T, bo z policzkami nigdy nie miałem problemu. Nakładam cieniutką warstwe.
No i właśnie dlatego skóra Ci się łuszczy i piecze,jeśli chcesz koniecznie już smarowac tym benzacne strefe T to zmień stężenie na te 5%.

Mówisz żeby rano twarz przemywać tylko tonikiem, tzn dosłownie TYLKO? czyli mam wodą rano nie myć?

Tak najlepiej żebyś używał tylko toniku. Wacikiem (płatkiem kosmetycznym)obficie nasączonym tonikiem przemyj rano twarz. Dobrze żeby to był jakiś delikatnie działający tonik który uspokoi cere po nocnym działaniu benzacne.Możesz też np. użyć wody termalnej tzn. spryskaj nią twarz odczekaj ok. 1 minuty i to co się nie wchłonęło zetrzyj delikatnie chusteczką higieniczną bądż płatkiem kosmetycznym. Następnie możesz użyć toniku i potem krem.

Dermatolog kazał mi myć twarz 3 razy dziennie w przegotowanej wodzie ale to było w okresie leczenia, jednak już chyba z przyzwyczajenia, a może ze strachu przed ponownym atakiem pryszczy nadal to robię.

Myślę, że obecnie 3 razy dziennie to stanowczo za dużo.

Koleżanka tutaj mówi że to za często skoro już nie mam pryszczy, więc ograniczam się do dwóh razy dziennie.

No i tak powinno być,ale uważam z użyciem żelu myjącego wystarczy raz dziennie, mówię to z autopsji

Dziękuję za rady.

Proszę bardzo

Dodam jeszcze, że mogłbyś mieć dwa rodzaje toników, chyba Ci o tym wcześniej pisałam.Jeden silniej działający, a drugi łagodzący, ale oba bezalkoholowe. Bardzo dobre recenzje ma tonik do cery wrażliwej firmy Nivea, możesz poczytac o nim na KWC. Pamiętaj że cera tłusta też może być wrażliwa, i myślę że lepiej działają na nią zabiegi nawilżające i łagodnie oczyszczające niż agresywne oczyszczanie i odtłuszczanie.
Pozdrawiam serdecznie
Kamila

jesteśmy razem

Camilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-10, 17:34   #21
concourde
Przyczajenie

GG do concourde

Teraz używam toniku Benzacne, ma również bardzo dobre recenzje a co najważniejsze jest bezalkoholowy. Jeżeli się nie sprawdzi to się przeżucę na Nivea, tak jak radzisz. Dziś umyłem twarz wodą potem tonikiem potem jeszcze na to krem Quovis z wit. E i prowitaminą B5, a na koniec punktowo maść Benzacne (tam gdzie jest zagrożenie i muszę przyznać że cera ma się od razu lepiej, nie piecze ani nie ma uczucia ściągania, a i zaczerwienienie zbledło, więc może jeśli się tak utrzyma to się szybko pozbęde problemu Aha i mam jeszcze jedno pytanko. Czy wysiłek fizyczny (siłownia) ma wpływ na wygląd cery? Bo zauważyłem również że po siłowni moja buzia jest czerwona i się taka utrzymuje przez dłuższy czas, i czy są większe szanse na to że pryszcze wyjdą po wysiłku fizycznym mimo higieny
Pozdrawiam i Wesołych Świąt
Marcin
Stary 2004-04-13, 22:21   #22
concourde
Przyczajenie

GG do concourde

Czy ktoś wie jak treningi (siłownia) mogą wpływać na cere? Czy wogóle to ma jakiś wpływ?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości