Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pytania do kosmetyczki

Notka

Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-04-10, 21:54   #1
Magda.
Zadomowienie

Suche "placki" na skorze

Mam sucha skore na calym ciele, niemniej nie przeszkadza mi to tak bardzo. Po nalozeniu na twarz kremu, a na cialo balsamu, moja skora jest nawilzona caly dzien i az zapominam, ze z natury jest sucha.

Od jakiegos czasu jednak na nogach (wzdluz kosci piszczelowej i z boku lydek) pojawily mi sie suche i zaczerwienione placki. Myslalam, ze to z powodu znacznego oziebienia (bylo to w zimie). Teraz jednak jest znacznie cieplej, a placki dalej sa i czasem mnie swedza.

Nie wiem, jak sobie z nimi poradzic. Balsamy nie pomagaja, stosowalam rowniez nawilzajacy sztyft z Body Shopu przeznaczony na ratowanie suchych miejsc, ale rozprawil sie tylko na jakis czas i to nie ze wszystkimi. Dobry jest raczej do przynoszenia szybkiej ulgi. Mi zalezy jednak na zupelnym pozbyciu sie tego problemu. Wszedzie indziej moja skora jest w dobrej kondycji. Co robic? Zanimmusialabym sie przejsc do dermatologa, chcialabym sprobowac innych sposobow.
Magda. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-11, 18:28   #2
mmartaa
Raczkowanie

Re: Suche "placki" na skorze

Podbijam wątek mam to samo tylko że na ramionach ,na początku są bardzo czerwone a potem robią się białe wygląda to trochę jak liszaj,mam nazdieję że ktoś nam odpowie z góry dziękuje.
Stary 2004-04-11, 22:46   #3
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Może ten liszaj to jakieś uczulenie? Kiedy byłam mała, miałam bardzo wrażliwą skórę i zdarzały mi się takie placki po ubraniach/pościeli wypranych w niektórych proszkach... dziś już na szczęście nie mam z tym problemów! Ale raz w życiu miałam poważne problemy z łuską na ciele, głównie na łydkach ale nie tylko (gdy byłam długo unieruchomiona w szpitalu po wypadku). Obraz nędzy i rozpaczy i uporczywe swędzenie. Siostra znosiła mi wtedy różne balsamy i jeden bardzo mi pomógł. Okropnie tłusty i zapach dla mnie nieprzyjemny ale warto myślę - nadal do niego wracam jak mnie coś zaczyna swędzieć - to balsam Lipikar Baume LA Roche Posay. Myślę, że możesz spróbować, ale i tak chyba nie obędzie się bez wizyty u lekarza...

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 01:26   #4
Magda.
Zadomowienie

No moje dzieki Bogu biale sie nie robia. Ale naprawde doprowadzaja mnie juz do szalu. Czerwone sa i coraz czesciej swedza. Chyba jednak bez lekarza nie obejdzie sie...
Magda. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 10:29   #5
Anuska77
Zadomowienie

Dot.: Re: Suche "placki" na skorze

hej, podobne dolegliwosci miala moja siostra ale zawsze po basenie, wystepowaly wlasnie na ramionach i wogole na rekach, lekarz dermatolog powiedzial, ze to przez chlorowana wode, dodam ze ona rowniez ma sucha skore, pozdrawiam
Anuska77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 10:47   #6
lain
Zakorzenienie

Dot.: Suche "placki" na skorze

ooo mi sie cos takiego pojawia co jakis czas na ramionach pojawia sie i znika
lain jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 10:54   #7
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach

dziewczyny mam ten sam problem smaruje te placki tłusym kremem nawilżającym i znikają ale sama jestem ciekawa od czego to, lepiej zapobiegac niz leczyc
mikroREKLAMA
Nokia dual sim 301 na gwarancji i BUTY
zerknij :)

Ta reklama pokazywana jest pod 11 402 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
virtual_reality jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 16:20   #8
Emilia1
Zakorzenienie

jeśłi są powroty radziłabym wizytę u dermatologa. Magda musisz \silnie nawilżać i natłuszczać ciało , bardzo dobre są lipobase, nanobase, HOR , na twrz one są ale na nogi też można ich uzyć. skóra Cię swędzi, łuszczy?balsam lipikar też polecam i do kapieli olejek też firmy- bardzo nawilża i natłuszcza.

http://www.emiliaskowronek.blog.pl
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 16:45   #9
rambo
Zakorzenienie

GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo

Kieruj swe kroki do dermatologa

Może na te suche miejsca pomogłaby przynajmniej tymaczasowo Nanobasa Ja ją stosuję na megaprzsuszone miejsca na twarzy (jak mi się takie trafią) i pomaga
Stary 2009-05-05, 19:36   #10
kakulinka
Zadomowienie

I mi wyskoczyły takie suche białe swędzące placki na nodze i na ramionach... Chciałam sie zarejestriować do dermatologa to najbliższy termin jest na sierpień, czyli za 3 miesiące...do wakacji to ja mam nadzieje ze zapomne ze cos takiego mi sie działo... Dordzcie co z tym zrobic?

"BEZ CIEBIE WSPOMNIENIA, SA TYLKO MARTWYM NASKÓRKIEM PRZESZŁOŚCI"
kakulinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 06:17   #11
marilyn monroe
Zadomowienie

a ja mam takie suche placki na twarzy, na czole pomiedzy brwiami i kolo ust i sa wlasnie czerwone i swedza i tak mam juz od dawna ale teraz swedzenie sie nasililo i mam wrazenie ze czuje to na calej twarzy
w piatek mam wolne i mam zamiar isc do dermatologa
marilyn monroe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 09:02   #12
skarbiatko
Zakorzenienie

Smaczny profil skarbiatko
Smaczne przepisy1

to może być jakaś wrażliwość skóry na wodę lub kosmetyk,ale jeżeli placki na nogach swędzą to najprawdopodobniej jest grzybica skóry,wiem bo kiedyś miałam coś takiego,najlepiej więc udać się do dermatologa,niech zeskrobie kawałek naskórka z plamki i zbada,jeżeli okaże się że jednak grzybek to smarowanie i dosyć długo ja miałam takie maści:elocom,laticort,clo trimazolum.

skarbiatko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 11:11   #13
effcia82
Wtajemniczenie

Ja mam takie suche łuszczące się placki okresowo - zwykle zimą. Zazwyczaj pojawiają się na wierzchu dłoni, rzadziej na wewnętrznej stronie ud, w pachwinach nóg. Zwykle po paru tygodniach same schodzą.
Jednak już od kilku miesięcy męcze się z tym paskudztwem na powiekach. Sa czerwone, chropowate pokryte białym łuszczącym się naskórkiem. Skóra w tym miejscu jest zgrubiała, jakby obrzęknięta, czasem swędzi a po nałożeniu kremu piecze.
Stosowałam rozmaite specyfiki: nawilżająco-natłuszczające (żele np. świetlikowy, oliwkę, maść witaminową) leki (clotrimazol, tribiotic, hydrokortyzon) ale praktycznie bez skutku. Dopiero chyba Allertec pomógł. Lekarz zasugerował, że to może być atopowe zapalenie skóry.
effcia82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 10:18   #14
martaikuba1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ja mam takie suche łuszczące się placki okresowo - zwykle zimą. Zazwyczaj pojawiają się na wierzchu dłoni, rzadziej na wewnętrznej stronie ud, w pachwinach nóg. Zwykle po paru tygodniach same schodzą.
Jednak już od kilku miesięcy męcze się z tym paskudztwem na powiekach. Sa czerwone, chropowate pokryte białym łuszczącym się naskórkiem. Skóra w tym miejscu jest zgrubiała, jakby obrzęknięta, czasem swędzi a po nałożeniu kremu piecze.
Stosowałam rozmaite specyfiki: nawilżająco-natłuszczające (żele np. świetlikowy, oliwkę, maść witaminową) leki (clotrimazol, tribiotic, hydrokortyzon) ale praktycznie bez skutku. Dopiero chyba Allertec pomógł. Lekarz zasugerował, że to może być atopowe zapalenie skóry.
ja mam atopowe zapalenie skóry i to nie jest koniec świata - naprawdę. Kosmetyków aptecznych bez receptowych jest sporo. Mój dermatolog zwrócił mi uwagę na to jak ważna jest codzienna pielęgnacja. Polecił mi i używam od jakiegoś czasu emolium - emulsji do kąpieli i do ciała oraz kremu, który stosuję na małe powierzchnie ciała na właśnie takie czerwone, łuszczące się, placki. Trzymam kciuki za optymizm - dasz radę.
martaikuba1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 12:43   #15
fanstyle
Zakorzenienie

Podbijam wątek. Od dwóch miesięcy męczę się z takim problemem. Na początku miałam mały placek przy łuku brwiowym, jak udało mi się go zaleczyć to przesunął się niżej i teraz mam go na policzku, dość sporych rozmiarów (o dziwo, idealnie na linii nakładania przeze mnie różu). Przestałam używać pędzla do makijażu, nakładam teraz tylko codziennie podkład, ale widzę, jak po paru godzinach roluje się on i tworzy mi lekko pomarańczowe plamy w tym miejscu. Próbowałam nawilżać, dziś użyłam tribiotiku. Jutro idę do lekarza to przy okazji zapytam co to jest, może mi coś poradzi.

Staram się maksymalnie ograniczyć makijaż, jeżeli wyszło mi to przez pędzel to miałabym też takie samo na drugim poliku, nie wiem już co z tym robić
fanstyle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 18:12   #16
fanstyle
Zakorzenienie

Odp: Dot.: Suche "placki" na skorze

Cytat:
Napisane przez katarzynana Pokaż wiadomość
A próbowałaś może kolagenowych maseczek BeautyFace? One naprawdę dobrze nawilżają. Ja miałam z algami, taka niebieska i zlikwidowała moje przesuszenia...a jesli chodzi o ciało, to najlepsze jest masło shea, które można kupić na Biochemii Urody.
Mozna kupic te maseczki w rosmannie?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pytania do kosmetyczki

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości