pare pytan - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-08-11, 11:04   #1
mmarta89
Raczkowanie

od 2 tygodni systematycznie czytam wizaz ale jestem totalnie zielona jesli chodzi o kosmetyki i sklady musze koniecznie kupic krem chce kupic jeden a dobry i nie wiem jaki mi potrzebny czy z witaminami, czy regenerujacy czy kwasy,filtry prosze o pare rad bo nie wiem co zrobic wiec tak mam strefe t skora lekko tlusta nie jest wrazliwa mam troche zaskornikow i wypryskow , moja skora jest troszke zniszczona od slonca i od stresu wygladam na starsza (mam 18 lat) porobily mi sie zmarszczki kolo ust i zaczynaja sie poglebiac powiem co ja mialam zamiar zrobic a wy poprawcie mnie gdyby zle bylo myslalam zeby kupic peeling z kwasami(pytanie czy AhA czy te drugie z beta....) do tego mysle o kremie oczywiscie nawilzajacym z filtrami tylko pytanie jakie te filtry I MOZE DODATKOWO JAKIS KREM Z WITAMINAMI A, C,E POTEM POWKLEJAM LINKI CO ZWROCILO MOJA UWAGE MYSLE O FIRMACH CLINIQUE , VICHY LA ROCHE POSAY LUB LOREAL

A Co Do Tych Kwasow To Moz Ezamiast Peelingu Kupic Cos Z Kwasami Do Oczyszczania Twarzy Np Vichy Normaderm

Dodam Ze Z Moja Skora Jest Ok Wszystko Tyle Ze Zmarszczki Robia Mi Sie Lekkie Na Czole Oczach I Kolo Ust Przydaloby Sie Cos Co Doda Jej Elastycznosci I Naciagnie Ja Po Diecie Wiec Z Tego Co Czytam Kwasy Pobudzaja I Ulestyczniaja A Tak Wogole Jakie Stezenia An Pierwszy Raz I Jakie Te Kwasy?

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-08-11 o 17:11 Powód: Post pod postem
mmarta89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-11, 12:20   #2
hałas
Wiele hałasu o nic.

Dot.: kochane prosba pomozcie

Edytowane przez hałas
Czas edycji: 2007-08-11 o 12:34 Powód: dubel
hałas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-11, 12:27   #3
hałas
Wiele hałasu o nic.

Cytat:
Napisane przez mmarta89 Pokaż wiadomość
od 2 tygodni systematycznie czytam wizaz ale jestem totalnie zielona jesli chodzi o kosmetyki i sklady musze koniecznie kupic krem chce kupic jeden a dobry i nie wiem jaki mi potrzebny czy z witaminami, czy regenerujacy czy kwasy,filtry prosze o pare rad bo nie wiem co zrobic wiec tak mam strefe t skora lekko tlusta nie jest wrazliwa mam troche zaskornikow i wypryskow , moja skora jest troszke zniszczona od slonca i od stresu wygladam na starsza (mam 18 lat) porobily mi sie zmarszczki kolo ust i zaczynaja sie poglebiac powiem co ja mialam zamiar zrobic a wy poprawcie mnie gdyby zle bylo myslalam zeby kupic peeling z kwasami(pytanie czy AhA czy te drugie z beta....) do tego mysle o kremie oczywiscie nawilzajacym z filtrami tylko pytanie jakie te filtry I MOZE DODATKOWO JAKIS KREM Z WITAMINAMI A, C,E POTEM POWKLEJAM LINKI CO ZWROCILO MOJA UWAGE MYSLE O FIRMACH CLINIQUE , VICHY LA ROCHE POSAY LUB LOREAL
Po pierwsze wyszukiwarka, jest mnostwo watkow ktore bardzo dokladnie opisuja co i jak, wiekszosc jest posegregowana i podpieta na gorze forum.
Po drugie nie jestem ekspertem ale postaram sie pomoc.

Jezeli chodzi o twoja pielegnacje to na poczatek proponuje:
Rano:
filtr + serum z vit. C

*Filtr to najlepszy krem przeciwzmarszczkowy, masz na forum opisne wszystkie filtry i ich dzialanie na dany rodzaj skory
patrz:wyszukiwarka>filtr
Kwc>ultra wysoka ochrona

polecam watek: filtry koszmarki.... podpiety na forum

*serum z vit. c- rowniez multum watkow.
Patrz: wyszukiwarka>serum Basi lub actvie C LPR (o active C znajdziesz rowniez na KWC

wieczorem:
kwas: Effeclar K LRP

Jest bardzo lekki i delikatny na poczatek idealny, pamietaj ze przy stosowaniu kwasow nawet o najnizszym stezeniu nalezy stosowac filtry.
Patrz: wyszukiwarka> Effeclar K LPR

Co do zestresowanej cery, moze jakies olejki eteryczne, hydrolaty, antyoksydanty.
Rowniez patrz: wyszukiwarka

Dodatkowo lekki krem nawilzajacy.
Patrz:wyszukiwarka>nawila nie podczas kuracji kwasowych iretoinodowych
*jest mnostwo watkow
Podczas kuracji kwasowych bardzo wazne jest nawilzanie skory.

Cytat:
A Co Do Tych Kwasow To Moz Ezamiast Peelingu Kupic Cos Z Kwasami Do Oczyszczania Twarzy Np Vichy Normaderm
Peeling przy kwasach mozesz rowniez stosowac, tylko musi to byc peeling enzymatyczny lub z bromelainy, o wszystkim mozesz poczytac na forum i KWC

Cytat:
Dodam Ze Z Moja Skora Jest Ok Wszystko Tyle Ze Zmarszczki Robia Mi Sie Lekkie Na Czole Oczach I Kolo Ust Przydaloby Sie Cos Co Doda Jej Elastycznosci I Naciagnie Ja Po Diecie Wiec Z Tego Co Czytam Kwasy Pobudzaja I Ulestyczniaja A Tak Wogole Jakie Stezenia An Pierwszy Raz I Jakie Te Kwasy?
Kwasy maja za zadanie pobudzic regeneracje naskorka, zaczynamy od najnizszego stezenia aby cera nie przezyla szoku a ty rzebys nie obudziala sie z piekaca skorupa zamiast twarzy.
Po raz kolejny odwoluje do wyszukiwarki.

I taka dodatkowa prozba, na forum nie sa mile widziane posty pod postami, uzywaj prosze edycji.

Edytowane przez hałas
Czas edycji: 2007-08-11 o 12:33 Powód: literowka
hałas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-11, 13:04   #4
mmarta89
Raczkowanie

Dzieki Kochana Wiec Filtr Mam Wysoki Stosowac I Moge Okragly Rok Ten Sam ? Bo Ja Teraz W Szkocji Jestem Tam Upalow Nie Ma Wiecej Wieje I Ten Lekki Krem Nawilzajacy Stosowac Przed Effeclar Czy Po I Tak Samo Rano Tez Nakaldac Bo W Sumie Tak Patrze To Duzo W Ciagu Dnia Wyjdzie Do Nakaldania An Twarz Nie Za Duzo? Filtr ,serum, Effeclar, Krem Nawilzajacy, I Do Tego Jakis Tonik Myjacy Twarz Czy Myjacy Twarz Wystarczy Nivea Natural Skims Mleczko Do Demakijazu Czy Przy Lekkim Tradziku Powinny Byc Antybakteryjne Bo Jak Dodam Jakies Na Tradzik To Przeciez To Wszystko Co Mam Uzywac Moge Jeszcze Gorzej Na Tym Wyjsc

*Filtr to najlepszy krem przeciwzmarszczkowy, masz na forum opisne wszystkie filtry i ich dzialanie na dany rodzaj skory
patrz:wyszukiwarka>filtr
Kwc>ultra wysoka ochrona

mozna prosic o linka gdzi sa te rodzaje bo szukam i znalezc nie moge

Ok Linka Znalazlam Jeszcze Jedno Ostatnie Pytanie Czy Zamiast Serum Z Witamina Moge Kupic Krem Nawilzajacy Z Witaminami Chodzi Mi O Ten Co Mam Stosowac Do Kuracji Z Kwasami

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-08-11 o 17:12 Powód: Post pod postem
Stary 2007-08-11, 13:34   #5
hałas
Wiele hałasu o nic.

Cytat:
Dzieki Kochana Wiec Filtr Mam Wysoki Stosowac I Moge Okragly Rok Ten Sam ? Bo Ja Teraz W Szkocji Jestem Tam Upalow Nie Ma Wiecej Wieje I Ten Lekki Krem Nawilzajacy Stosowac Przed Effeclar Czy Po I Tak Samo Rano Tez Nakaldac Bo W Sumie Tak Patrze To Duzo W Ciagu Dnia Wyjdzie Do Nakaldania An Twarz Nie Za Duzo? Filtr ,serum, Effeclar, Krem Nawilzajacy, I Do Tego Jakis Tonik Myjacy Twarz Czy Myjacy Twarz Wystarczy Nivea Natural Skims Mleczko Do Demakijazu Czy Przy Lekkim Tradziku Powinny Byc Antybakteryjne Bo Jak Dodam Jakies Na Tradzik To Przeciez To Wszystko Co Mam Uzywac Moge Jeszcze Gorzej Na Tym Wyjsc
niestety nie moge wklejac linkow poniewaz mam problem z komputerem

ale wszystkie linki masz podane na gorze forum:
Kompendium fitromaniaczki
Pielegnacja biochemiczek i nie tylko

Wszystko tam jest naprawde, polecam watki:
Filtry perelki i koszmarki
Stosowanie filtrow prostych zolnierskich slowach
Effeclar K zbiorczy

Wszystkiego sie tam dowiesz

Przeszukaj tez KWC w dziale :Ultrawysoka ochrona sloneczna oraz problemy skorne

I oczywiscie mozesz uzywac tego samego filtru przez caly rok.

Pielegnacje musisz dopasowac do swoich potrzeb nie jestem w stanie Ci jej opisac.Nawilazacz mozemy stosowac pod filtr gdy mamy bardzo sucha skore, co nie musi byc konieczne, serum jest bardzo lekkie wiec na pewno nie obciazy cery.
Jezeli chodzi o nawilazanie w czasie kuracji kwasowych to mozna zaczac tak:
Wieczor I: Effeckla K
Wieczor II:Effeclar K
Wieczor III:nawilzacz
lub na przemian:
Wieczor I: Effecklar K
Wieczor II:Nawilzacz

Sama musisz dopasowac sobie pielegnacje do swoich potrzeb. Poczytaj watki na pewno w koncu to chwycisz, calkiem niedawno tez bylam kompletnie zielona.
Stary 2007-08-11, 17:16   #6
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Witaj!

Przejrzyj watki redakcyjne gdzie zebrane sa watki roznego rodzaju,dzieki ktorym uporzadkujesz swoja wiedze i znajdziesz odpowiedzi na zadane pytania

Nie pisz postu pod postem poniewaz do tegop sluzy edycja by uzupelnic swoja wypowiedz a jednoczesnie by bylo czytelnie;druga sprawa to -piszac uzywaj tradycyjnej pisowni tzn.duza litera zaczyna nowe zdanie bo bardzo mecza sie oczy czytajac takie wypowiedzi

Halas duzo i czytelnie Ci opisala,nie powinnas miec problemow

Pozdrawiam

Hexxana
Stary 2007-08-11, 22:27   #7
mmarta89
Raczkowanie

pare pytan

troszke nie w temacie ale niechcialam zasmiecac 1 czy kremy z witamina c rzeczywiscie moga jakotako zlikwidowac zmarszczki tak jak kremy przeciwzmarszczkowe i ile procnt witaminy musi miec by byl to dobry krem 2co myslicie o kremach garnier ultralift i garrnier nutridermist 3 antyoksydanty w jedzeniu, gdzie najwiecej? 4 szukam i szukam i znalezc nie mige watku o kosmetykach z wielkiej brytani
Stary 2007-08-12, 13:21   #8
nri
Zadomowienie

Dot.: pare pytan

Cytat:
troszke nie w temacie ale niechcialam zasmiecac 1 czy kremy z witamina c rzeczywiscie moga jakotako zlikwidowac zmarszczki tak jak kremy przeciwzmarszczkowe i ile procnt witaminy musi miec by byl to dobry krem
Daruj sobie likwidacje zmarszczek mimicznych. Po prostu sie wyspij, zrelaksuj, wyjdz na swieze powietrze, zacznij sie dobrze odzywiac - efekt gwarantowany

Nie jestem ekspertka ale obcujac z biochemia przekonalam sie, ze nie ma nic lepszego na podkrazone oczy, zmarszczki etc. niz sen

Cytat:
co myslicie o kremach garnier ultralift i garrnier nutridermist
Podobno nie mozna rozleniwic skory kosmetykami. Ale mozna jej zaszkodzic wklepujac drogeryjne swinstwa kilogramami. Nawet jesli masz problemy z cera i wygladasz na starsza - masz dopiero 18 lat. System pielegnacyjny 30-sto letniej biochemiczki zrobi z twojej cery jesien sredniowiecza.

Poszukaj w mazidlach, biochemii urody, u thanatosa i w ecospa czegos dla swojej cery. Z aptecznych warto zakupic filtr (a wczesniej zasepic probki by przekonac sie, ktory odpowiada twojej cerze) i effaclar K na strefe T. Nic wiecej. Nawilzacz mozesz ukrecic sobie sama - przy swojej cerze lepiej na tym wyjdziesz (zamiast tlustych kremow bedziesz mogla uzyc hydrolatu)
Cytat:
antyoksydanty w jedzeniu, gdzie najwiecej?
Zielona herbata

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości