Piłowanie paznokci po bokach... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-08-12, 23:10   #1
_marcepanka_
Raczkowanie

Piłowanie paznokci po bokach...

Witajcie dziewczyny. Sporo czytam i uczę się od Was. Uwielbiam dbać o urodę, a na punkcie paznokci, oczywiscie tych naturalnych mam bzika. Moje paznokcie choć są mocne, są dość szerokie. Jednak piłując je po bokach, choć je wysmuklam, mam wrażenie, że robią mi się zadziorki, niszczą skórki. Zawsze obiecuję sobie, ze nie będę piłowała po bokach, ale potem nie wytrzymuję i i tak próbuję je wysmuklić. Czy powinnam tak robić, czy wystarczy zwykłe piłowanie "z góry"? Jak myślicie?
_marcepanka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 00:35   #2
variable.brunette
Rozeznanie

Dot.: Piłowanie paznokci po bokach...

Też mam taką sytuację. Jeśli nie modeluję paznokci z boku robią mi się łopaty, więc ani rusz bez tego. Może to wina pilnika. Jeśli używasz metalowego koniecznie przestaw się na papierowy bądź szklany. Poza tym piłuj samą płytkę, nie drażniąc zbytnio skórek. Jeśli interesujesz się trochę paznokciami to domyślam się, że wiesz o odsuwaniu skórek (np. kiedy tego nie robiłam, miałam spore zadziory, suche i podrażnione skórki przy bocznych wałach po samym piłowaniu). Ponadto powinnaś nawilżać je czymś. Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź wątek o pielęgnacji skórek.

'Pamięć to coś naprawdę dziwnego. Szufladki ma wypchane
kompletnie nieprzydatnymi, bezsensownymi rzeczami. A człowiek
zapomina jedną po drugiej te ważne, naprawdę potrzebne.
'

'Po zmierzchu' Haruki Murakami

variable.brunette jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 13:31   #3
_marcepanka_
Raczkowanie

Dzięki. Zaraz poszukam w wyszukiwarce, bo wciąż walczę ze skórkami. Mówiąc szczerze, żaden preparat do skórek, który miałam nie był dostatecznie dobry. Nie trafiłam jeszcze na preparat, który naprawdę zmiękczy skórki, nawilży i sprawi, ze nie będą tak suche. A wciąż je smaruję, na noc oliwą z oliwek, w ciągu dnia kremem Sally Hansen oraz olejkiem migdałowym Manhattan. Poprawa jest bardzo niewielka, skórki nadal są bardzo suche, moze mniej suche anizeli kiedyś, ale ich stan nie jest zadowalajćy
_marcepanka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 16:57   #4
madjenka
Raczkowanie

GG do madjenka

Bardzo chętnie bym pomogła ale niestety nie wiem jak, bo sama nie mam takich problemów
madjenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 18:43   #5
Acik88
Rozeznanie

A ja slyszalam od mojej pani od pracowni ( jestem na 1 roku studium kosmetycznego) ze nie powinno sie naturalnych paznokci pilowac po bokach, bo potem jak odrastaja to robia sie jeszcze szersze i bardziej "łopatkowe".
Acik88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 19:30   #6
madjenka
Raczkowanie

GG do madjenka

Cytat:
Napisane przez Acik88 Pokaż wiadomość
A ja slyszalam od mojej pani od pracowni ( jestem na 1 roku studium kosmetycznego) ze nie powinno sie naturalnych paznokci pilowac po bokach, bo potem jak odrastaja to robia sie jeszcze szersze i bardziej "łopatkowe".

O tym tez słyszałam. Tam gdzie sie je piłuje tam bardziej rosną. Widzicie kolejny minus piłowania po bokach
madjenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-31, 18:15   #7
kolezankaa
BAN stały

Send a message via Skype™ to kolezankaa

ja też piłuję po bokach :P mam długie palce a paznokcie łopatkowate i tym piłowaniem je "wydłużam" i wyglądają o niebo lepiej do moich palców, nie wiem czy dobrze czy źle robię :P ale przy takim piłowaniu należy uważać, by paznokieć się nie zadarł z boku bo wtedy poleci cały tzn "to białe" ;P
kolezankaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 12:52   #8
La Monica
La Moderatoiure

Piłować boczki mozna tylko trzeba uważać żeby nie przesadzić i nie urazić skórek. Robić to deliktanie, przede wszystkim.

Gotuję
La Monica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 20:58   #9
Wiedziemka
Raczkowanie

też piłuję boki i też słyszałam, ze nie wolno, ale inaczej mam kwadratowe łopatki (czyli standardowo, jak widzę) - czasem zapominam, szczególnie jak zajęta czymś bardzo długo pozwalam pazurkom rosnąć bez ingerencji - nie zauważyłam,zeby się robiły szersze przyznam szczerze
Wiedziemka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 20:11   #10
Kakusia
Zakorzenienie

Oj mam ten sam problem Jak ich nie piluje po bokach to robia sie lopaty malo tego - za szybko mi rosna - nie nadazam obcinac i pilowac wszystkie preparaty sa na wzrost paznokcia a ja potrzebuje na zahamowanie malo tego - sa tak cienkie i slabe ze jak tylko urosna (czyli lada moment) to sie wyginaja, sa takie pofalowane malo tego - mam straszne skorki zadziorki takie suche zawsze odstajace! Zazdroszcze Dziewczynom o pieknych mocnych - naturalnie wyprofilowanym ksztalcie-paznokciom
chyba przestane pilowac bokow na probe - zobaczymy jak to bedzie wygladac...

Nasza Córunia

Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 23:19   #11
kubulinka
Raczkowanie

Moja mama miała kiedyś szerokie paznokcie, właśnie takie "łopatkowate". Od dłuższego czasu piłuje delikatnie boczki i paznokcie BARDZO się jej wysmukliły Więc myślę, że to kwestia czasu i delikatności a paznokcie się "zwężą". No ale to są przemyślenia po moich obserwacjach napisane.

olejuję od: 2.12.
kubulinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 11:11   #12
La Monica
La Moderatoiure

Kakusia używaj utwardzacza, wtedy nie będa takie "giętkie". Pofalowane mogą być przez to że za mocno usuwasz skórki i urażasz macierz paznokcia. Na zadziorki najleszpa jest oliwka/olejek rycynowy/oliwa z oliwek. Wcieraj w pazurki wit. A + E.

Gotuję
Stary 2008-01-16, 18:52   #13
Kakusia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
Kakusia używaj utwardzacza, wtedy nie będa takie "giętkie". Pofalowane mogą być przez to że za mocno usuwasz skórki i urażasz macierz paznokcia. Na zadziorki najleszpa jest oliwka/olejek rycynowy/oliwa z oliwek. Wcieraj w pazurki wit. A + E.
Dziekuje za rady Na skorki uzywam olejku rycynowego i tego specjalnego kremiku z Avonu.
Utwardzacza nigdy nie uzywalam... Jego sie uzywa jak normalny bezbarwny lakier??
Z tym pofalowaniem to mozliwe ze masz racje... poniewaz bardzo maltretuje skorki...

Nasza Córunia

Stary 2008-01-21, 10:42   #14
La Monica
La Moderatoiure

Tak, utwardzacz to zwykły bezbarwny lakier z właściwościami utwardzającymi Możesz go używać jako bazę pod lakier i jako top coat

Gotuję
Stary 2008-01-22, 14:23   #15
Kakusia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
Tak, utwardzacz to zwykły bezbarwny lakier z właściwościami utwardzającymi Możesz go używać jako bazę pod lakier i jako top coat
Dzieki, w takim razie bede musiala sie w niego zaopatrzyc

Nasza Córunia

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości