Makijaz dla mnie :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-08-14, 19:38   #1
malenka_19
Przyczajenie

Wink

Makijaz dla mnie :)

Witajcie

Potrzebuje pewnych porad,wskazówek a najlepiej makijazu krok po kroku, który moglabym wykonac na swoich oczkach.

Mam ciemny kolor wlosów, ciemna oprawe oczu.Oczka mam duze niebieskie i dlugie rzesy.

1.Chcialabym dowiedziec gdzie w moim przypadku powinnam malowac sie kredka i jaki ona powinna miec kolor
2.Kolory cieni do moich oczek
3.Jakis dobry tusz pogrubiajacy moze dajacy efekt sztucznych rzes

Z góry dziekuje za odpowiedzi
malenka_19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 19:43   #2
ZAZA81
Raczkowanie

Dot.: Makijaz dla mnie :)

może wklej jakąś fotke to będzie łatwiej coś ci poradzić

moje ciuszki na wymiane

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...10#post5911110
ZAZA81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 21:23   #3
malenka_19
Przyczajenie

Wink Dot.: Makijaz dla mnie :)

Jak mam zalaczyc fotke ?
Stary 2007-08-14, 21:29   #4
Eska88
Rozeznanie

GG do Eska88

jak piszesz odpowiedz to na dole masz "zarzadzaj zalacznikami" a reszty sie zorientujesz juz sama
Eska88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 21:49   #5
malenka_19
Przyczajenie

Ze zdjeciem bedzie problem,bo mam jedno ale jest za duze a jak je zmniejsze to nic nie bedzie widac ;/
Stary 2007-08-14, 21:52   #6
ZAZA81
Raczkowanie

to zmniejsz zdjęcie jakimś programem np.do rozmiaru 640x480-napewno coś będzie widaćalbo wytnij z tego zdjęcia swoją osobe lub twarz,wklej jako nowy obrazek i zapisz(ja do tego używam programu photo filtre)

moje ciuszki na wymiane

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...10#post5911110
ZAZA81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 22:53   #7
malenka_19
Przyczajenie

Oto Ja
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.JPG (21,9 KB, 81 załadowań)
Stary 2007-08-15, 07:59   #8
malutka86
Raczkowanie

GG do malutka86

Masz chyba takie oczka jak ja, tylko ja mam ciemniejszą oprawę oczu i jaśniejszą cerę, ale moje popozycje, to brązowa kredka (ja maluję tylko do połowy oka dolną i górną powiekę), cienie: złoto, ciepłe jasne beże, zieleń, jasne pastelowe róże, ja lubię też fiolet, ale nie jestem pewn jak Ci w nim będzie. Białym cieniem dobrze jest zaznaczyć wewnętrzny kącik i przestrzeń pod łukiem brwiowym, możesz też wewnętrzną stronę oka obrysować białą kredką, powiekszy oko i odświerzy spojrzenie - chociaż moim zdaniem masz ładne duże oczy, ale zależy co kto lubi Masz ładną cerę, ale pod oczy chyba dobrze by było zastosować korektor rozświetlający. Co do tuszu to polecam Max Factor 2000 Calorie, podkręcający lub nie. Jestem z nich zadowolona, ładnie podkreślają spojrzenie, ale teatralny efekt bardzo to nie jest.
Sądząc po fryzurze masz raczej niespokojną osobowość, więc chyba musisz postawić na wyrazisty makijaż na imprezy czy popołudniowe spotkania ze znajomymi, wtedy wybieraj nasycone kolory i nie bój się eksperymentów, bo z tego co widzę nie masz problemów z cerą, a ten kolor tęczówki daje duże pole do popisu. Uważałabym jedynie na czarną kredkę, bo może dawać zbyt mocny efekt - dodać za dużo lat, chyba że umiejętnie użyjesz jej z odpowiednimi cieniami. A jeszcze jedno, kredkę powinnaś zwykle rozetrzeć, aby lepiej się trzymała, możesz też nałożyć na nią cień (cień na ciemnej kredce będzie intensywniejszy). A jeśli masz problem z uciekaniem cieni z oka po kilku godzinach użyj bazy pod cienie Lumene lub Art Deco.
Ale się rozpisałam Pozdrawiam i życzę miłych eksperymentów
malutka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-15, 09:36   #9
malenka_19
Przyczajenie

Wink Dot.: Makijaz dla mnie :)

Bardzo mi pomoglas....niestety mam cere tradzikowa i czasami pojawiaja pryszcze,moglabys mi poleciec jakis dobry korektor do nich ? no i podklad, slyszalam,ze mat mousse jest bardzo dobry
Stary 2007-08-15, 12:14   #10
loana
Raczkowanie

GG do loana Send a message via Skype™ to loana

ja lubie dermablend vichy ale w malych ilosciach, dobrze kryje. ale uwazam ze przy cerze tradzikowej lepiej nie przesadzac z podkladem i makijazem.najpierw trzeba wyleczyc krostki.
c\jezeli nadal masz taka zwariowana fryzure to proponowalabym wymodelowac ja odrobina wosku.

loana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-15, 12:45   #11
malutka86
Raczkowanie

GG do malutka86

ja wiele podkładów próbowałam, mam raczej tłustą cerę, jako lekki (niezbyt trwały ale ok) uważam Pure Maybelline. Obecnie uzywam Hydralight IsaDory - ładnie rozświetla, jest lekki i w miarę trwały, lepiej kryje niż Maybelline. Z mocniejszych Revlon Colorstay. Ja unikam podkładów antybakteryjnych i matujących, bo przy nich na mojej cerze efekt jest przeciwny do zamierzonego albo zupelnie przesuszony. Ale jeśli masz jakieś typy to sprawdź na KWC jakie ma opinie dany podkład. Mam jedną radę, jesli nie musisz nie korzystaj z mocno kryjących podkładów, cerze nie służą, a jesli sie przyzwyczaisz do efektu to trudno bedzie Ci wrocic do lżejszych. Pod oczka polecam rozświetlający ArtDeco - trochę drogi jest, ale dobry efekt daje. Ale jeśli nie masz problemów ze skóra pod oczami to myślę z tanszych rozświetlający Manhatanu się sprawdzi. A do buzi, zaznaczam że nie antybakteryjny, używam Maybelline EverFresh, mialam go uzywac pod oczy, ale zmieniłam zdanie, pod oczy byl dla mnie za cieżki, ale na buźce sprawdza się idealnie. A jeśli chodzi o matowanie, to ja jestem zdania, że lepiej kupić lekki beztłuszczowy podkład,a matować np. skrobią (mąka ziemniaczana) niż testować kolejne matujące cuda. Skrobia nie zrobi krzywdy skórze, a mi niejeden super mat nie podszedł, albo się świeciłam jak bombka, albo podkreślał suche skórki ;/
Pozdrawiam
malutka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 02:41   #12
pani_smith
Zakorzenienie

zmatuj cerę (nie podpowiem, czym dokładnie, bo życie nauczyło mnie, że jedyną słuszną w tej materii jest metoda prób i błędów)
podreguluj trochę brwi - są super, wyraziste, więc warto nadać im ładny kształt
brązerkiem lub opalonym różem wymodeluj lekko policzki - masz bardzo ładny kształt twarzy i proporcjonalny nos, więc wystarczy musnąć dla naturalnego efektu
a na oczy to juz w ogóle pole do popisu - oczywiście "worki" nieco rozjaśniasz, a z powiekami możesz zrobić dosłownie wszystko - od obrysowania kredką (są duże, więc nie zmniejszych ich tak łatwo), po zabawę kolorowymi cieniami, a nawet podkreślenie jedynie tuszem i wtedy np. zaakcentowanie ust

słowem - jedyne, co tak naprawde w twoim makijażu jest ważne, to wyrównanie koloru i przykrycie tego, co urokiem i zmorą młodości.
poza tym - szalej

wróciłam
pani_smith jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości