podkład na lato - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-04-20, 22:26   #1
jona
Raczkowanie

podkład na lato

Jakiego podkładu używacie latem? Szukam czegoś lekkiego, z filtrami, bez tendencji do spływania i może choć trochę kryjącego (albo przynajmniej wyrównującego koloryt) . Z dowolnej półki. Pozdrawiam
jona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-20, 22:48   #2
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca
Re: podkład na lato

Nieodmiennie polecam na lato bloker SVR z filtrem 50, bardzo fajnie wtapia się w skórę, jest zabarwiony, wiec moze zastąpić podkład, naprawdę lekko kryje. NIe matuje ale też nie świeci się ponad miarę. BArdzo fajny, jestem od niego uzależniona.
Czasem jednak uzywam podkładu, swego czasu moim ulubionym na lato był beztłuszczowy Clinique Clarifying make up, oraz Diorlight Diora. Zwłaszcza ten drugi lekki jak piórko, nie czuje się że ma się cokolwiek na twarzy. Krycie raczej nieduże, ale myslę że nie osiągniesz tego za pomocą podkładu, na lato najlepszy podkład to cos bardzo lekkiego a te nie kryją raczej, lepiej zaopatrzyć się w dobry korektor. Na to lato planowałam zakupić nowego Bourjois, ale lojalnie wróciłam do beztłuszczowego Guerlaina Divinora Oil Free - bardzo cenię ten podkład, za lekkość i naturalny wygląd.
A i jeszcze skojarzyłam że swego czasu uzywałam w upały kremu tonującego Vichy Lumineusse, również lubię

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-20, 23:55   #3
koko
Zakorzenienie

GG do koko

a propos filtrów.przepraszam, że trochę zboczę z tematu. Smoczyco- muszę Cię poprosić o radę, jestem bezradna jeśli chodzi o dobranie sobie kremu z filtrem.przyznaję się bez bicia, że do tej pory to raczej olewałam,ale na dniach chcę się w końcu zaopatrzyć w jakiś krem z filtrem.myślę o SVR 100B lub SVR 50B, albo może o tym nowym antheliosie LRP.mam mętlik w głowie.raz myślę, że ten będzie idealny, raz że inny.boję się tłustości tych kremów( stąd pomysł, by zakupić ten nowy anthelios).boję się też, że nadadzą mojej skórze jakiś chory odcień- nie dość, że pewnie będą za jasne, to pewnie jeszcze różowe, a to już będzie porażka na całej linii.myślisz, że dla cery mieszanej( latem to nawet myślę, że jest tłusta ), raczej ciemniejszej niż jaśniejszej i nie różowawej jakikolwiek SVR będzie ok? czy od razu je olać i kupić antheliosa? na tym,że SVR można traktować jako letni podkład w ogóle mi nie zależy, bo latem w zasadzie nie używam podkładów. już nie wiem co robić... a słońce świeci.
koko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 00:37   #4
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Droga Koko
Jesli masz raczej ciemniejszą karnację, to SVR może okazać się nie do końca dobry, poza tym faktycznie wydaje mi się ze odcienie wpadają nieco w róż, zwłaszcza 100. Ale i tak mam do nich słabość, są najmniej tłuste ze wszystkich możliwych. 100 miałam kiedyś, dość dawno, nie wróciłam do niej bo uznałam ze nie potrzebuję aż takiej ochrony. Za 50 pokochałam miłościa czystą i prawdziwą! Ale ja mam jasną bardzo skórę i u mnie to wyglada zupełnie naturalnie.. Nie wiem, może w aptece są próbki do zdobycia? (na logikę to powinny być) A moze pani ma jakiś tester i moze Ci przełożyć do jakiegoś pojemniczka? Bo to faktycznie trzeba samemu wypróbować. Wysłałabym Ci w czyms ale juz nie mam nic, skończyło się jakiś czas temu i wykanczam antheliosy i różne probki, a nowego nie kupiłam. bo mam zamiar sprawidzć sobie nowy, nietłsty Fluide Extreme La Roche. Na Twoim miejscu spróbowałabym La Roche, to faktycznie rewolucyjny krem. Nie jest tłusty, naprawdę! A próbki sa na pewno - choć ja u siebie w Gdańsku dostać nie mogłam, Lila mi przysłała I nei martw się cerą latem - ja mam juz coraz bardziej suchą, zimą mogę nałożyć Biodermę 100, i też mi sie wchłonie, nawet anthelios dla dzieci i jest ok, bez połysku, ale latem chodze uzbrojona w bibułki i inne matowacze... Po prostu latem tak juz jest, nawet jak ma się suchą cerę to i tak się będzie troszkę świecić. NIe przejmuj się, ja juz dawno dałam sobie spokój, zresztą ja nie lubię takiego totalnego matu, wolę blask na twarzy Koko, naprawdę polecam wypróbowanie nowego La Roche, bo choć kocham SVR zdaję sobie sprawę że niekoniecznie musi on Ci służyć
zbierałam się jakiś czas temu żeby do Ciebie napisać i nic nie wyszło, ale nie trace nadziei że jeszcze kiedyś mi się uda ciągle jestem pod wrażeniem Twojej blond fotki, która mi się baaaaardzo podoba

Stary 2004-04-21, 00:38   #5
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Stary 2004-04-21, 00:39   #6
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

O rany nie wiem czemu mi to drugie puste sie wsyłało... wizaż mi się zbiesił

Stary 2004-04-21, 10:22   #7
lila12
Zadomowienie

Ja mam karnację typowo oliwkową, nie jasna i każdy SVR stawał się różowy. Bardzo chciałąm ich uzywać ze względu na doskonałe właściwości ale ten róz był nie do przejścia. Mam nowego Antheliosa (buziaki dla Smoczycy - mam nadzieję, że Ci pasuje) i jest rewelacyjny - nie ma koloru i jest bardzo lekki, jak dla mnie na tę ciepłą porę super.
Co do podkładów, najlepsze mogą okazać się lekkie emulsje np. Voile Universel Chanel, Pure Light Diora lub kremy tonujące, np. Hydra Move teinee.
Pozdrówka
Stary 2004-04-21, 10:29   #8
koko
Zakorzenienie

GG do koko

Kochana Smoczyco!
dziękuję za rozjaśnienie mi sprawy z filtrami.faktycznie wybiorę się po próbki- a nóż się uda, jakoś do tej pory na to, nie wiem czemu - nie wpadłam. ale rzeczywiście chyba zdecyduje się na fluide extreme LRP, tak sobie właśnie pomyślałam, że to może być coś dla mnie, jak tylko o nim przeczytałam.
miło mi, że spodobało Ci się moje oblicze w blondzie, ale wyobraź sobie, że aktualnie jestem brunetką! zresztą zupełnie niechcący...miał być średni brąz, a wyszedł kruczoczarny. nie do końca o to chodziło, ale cóż.
jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za rady. koniecznie- do usłyszenia.
koko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 11:02   #9
monika.rosinska
Raczkowanie

dziewczeta kochane czyli dla cery mieszanej na lato krem tonujacy LRP najlepszy? a nazwa athelios? mozecie jeszcze pare dodatkowych slow o nim napisac, prosze! a tak w ogole to ile on kosztuje i czy jest wydajny?
pozdrawiam
monika.rosinska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 12:25   #10
jona
Raczkowanie

A może próbowałyście albo wiecie coś bliższego o nowym Bourjois En Toute Legerete - Ultra Light Foundation? Nazwa obiecująca...
jona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 15:55   #11
cosma
Zakorzenienie

Ja kilka razy probowalam tego nowego Bourjois na reku.
Podoba mi sie i moze juz niedlugo sie na niego skusze.Wydaje mi sie ze jest mu blizej do kremu tonujacego niz do fluidu.
Jest bardzo lekki(spf 12),ma fajne transparentne kolorki,ladnie sie wtapia w skore,jest niewidoczny,raczej wyrownuje koloryt niz kryje.Ma delikatny zapach.No taki dosyc przyjemny sie wydaje i akurat na lato.
Pani w drogerii powiedziala mi ze Loreal ma niedlugo wypuscic jeszcze jakis fluid.Nie wiem czy jej sie cos nie pomylilo,ale moze to byc zgloszony tutaj na wizazu True Match.
cosma jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości