Powieki w strasznym stanie:-( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-04-21, 11:55   #1
romapoz
Raczkowanie

Powieki w strasznym stanie:-(

Jejku, pocieszcie mnie! Moje powieki, z resztą jak i cala skóra wokół oczu, wyglądają tragicznie. Otóż, jest bardzo cieniutka, powieki to same żyłki, koloru wręcz bordowo-fioletowego, skóra na nich strasznie, ale to strasznie szybko wysuszająca się, oprócz tego okropnie wielkie genetycznie uwarunkowanee cienie pod oczami (po prostu wyglądam jak trup). Tak więc, próbuję to jakoś ukryć, ale nijak to wychodzi, bo skóra strasznie szybko się przesusza, a do tego jest okropnie wrażliwa, więc po każdym korektorze, którego do tej pory używałam, zaraz robią się takie suche plamy i się łuszczy wszystko. Jakieś dwa miesiące temu to już była tragedia. Powieki to była jedna wielka skorupa. Po posmarowaniu kremem, po 5 minutach białe łuski wychodziły na wierzch. Według mojej dermatolog była to alergia (jakieś drzewa wtedy zaczęły pylić)(kosmetyki raczej nie, bo cały czas stosowałam to samo, a to nagle się wszystko tak zaostrzyło) i pomogła mi wtedy maść Dicofrineff. Normalnie uzywam kremu pod oczy Iwostinu, ale efekt mnie nie zachwyca. Niby nawilża, ale jeszcze nie na tyle, żebym mogła spokojnie sobie nałożyć jakiś korektor czy podkład w te miejsca. Aha, mam 24 lata (tak dla precyzji, a na dodatek przez to wszystko zaczęły mi się juz tam robić zmarszczki. I teraz sama juz nie wiem co mam robić. Czy ktoś ma może podobnie? Może znacie jakiś dobry kremik? Albo inne sposoby?
romapoz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 11:56   #2
romapoz
Raczkowanie

Re: Powieki w strasznym stanie:-(

A przepraszam, ta maść, to oczywiście Dicortineff.
Stary 2004-04-21, 11:57   #3
monika_t
Rozeznanie

olejek z wiesiolka lub ogorecznika, lagodne, wiec nie powinny podrazniac

monika_t jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 12:01   #4
romapoz
Raczkowanie

Dzięki. Spróbuję. Denerwuje mnie też bardzo to, że nie mogę tych moich sinych powiek jakoś zamaskować. Bo jeżeli radzę sobie z jakotakim nawilżeniem, to wszystko idzie na marne, jeżeli próbuję ukryć te żyłki i sińce.
Stary 2004-04-21, 12:38   #5
monika_t
Rozeznanie

do sincow to witamina C, ekstrakt z arniki lub kasztanowca. A wysypiasz sie dobrze? Nie masz problemow zdrowotnych? Bo czasem to jest przyczyna podkrazonych oczu. Jesli mialabys dostep do w/w ekstraktow, to mozesz je mieszac z tymi olejkami co pisalam. O witaminie C bylo na wizazu, np. serum z witamina C domowej roboty. Poszukaj, wpisz w wyszukiwarce "serum domowej roboty" lub "serum z witamina C". Witamina C rowniez ma rozjasniac since, jak i nadaje sie dla suchej skory (tylko musisz jak bedziesz robic to serum, sprobowac czy to stezenie Ci odpowiada).
Jesli te since to Twoja uroda (bo i tak bywa), to wtedy wiele nie da sie zrobic.

monika_t jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości